začínáme s AOS      řády aos      uzavřená diskuze      přihlášky - propozice      výpočetní program      archiv výsledků      archiv jednotlivců      fotogalerie      videogalerie      radary      dopisovatelé      kontakty 
   ARCHÍV:
.
         2023
.
         2022
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  05.06.2016 10:22   Po více jak roce opět na sedadle spolujezdce.
Již dlouho dopředu jsme byli s Jardou Holmanem domluvení že si odjedeme spolu nějakou soutěž. Rozhodnutí padlo na na dvojkolo, které pořádají v Ostravě Martin a Zuzana Klasovi. Já jel soutěž naposledy před více jak rokem, Jarda se na startu objevuje daleko častěji.
Do Ostravy se sjela kvalitní konkurence, o čemž svědčila spousta jednomístných čísel. Hlavně z Čech, Polska a ze Slovenska. Morava moc zastoupena nebyla.
Soutěž opět začala ve stylu, který na ostravsku razí Zbyťák, že láska k AOS prochází žaludkem. Zuzana byla asi v minulosti inspirovaná Jarkou Burešovou, která vyvařovala na oblíbených Burešovkách posádkám vždy několik jídel. Napekla totiž několik krabic buchtiček, preclíků, lineckých koleček a já nevím čeho všeho ještě. Vše bylo volně dostupné před startem i na pauze v časovce. Po dopolední části kuřecí vývar a pořádný řízek, po odpolední zase svíčková. Jo, a na cestu domů ještě povinně každý dva muffiny.
Kromě jídla se taky jela soutěž. Kvalitní, téměř bezchybné iti, daly v horkém počasí zabrat všem. Nás potěšil v časovce Zbyťák, který nám oznámil, že to máme za nula a to jsme skoro všechny předjeli a byli tam na čas jako první. Nechápu jak to Jarda dělá, protože jel naprosto pohodově s dodržováním rychlosti snad všude. Koncentraci jsem však neudržel až do cíle. V posledním políčku iti jsem nesplnil podmínku a minul těsně před cílem dvě SPK. Výsledek byl pro nás v takové konkurenci příjemným překvapením. Dopoledne druzí a odpoledne třetí.
Kromě kvalitního jídla a kvalitních iti i rychlé zpracování výsledků a závěr v důstojném prostředí. Myslím, že kdo přijel, tak nelitoval. Je vidět, že na Moravě soutěže umíme připravit kvalitní, ale jezdit je musí posádky z Čech, Slovenska a Polska.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža   


  23.05.2016 22:11   Mistrovství ČR Roudnice n/L. - informace č.2
Upravený časový pořad

Pátek 27.5.
18:00-19.30 Přejímka, večeře v restauraci
18:00-19.30 Jízda zručnosti pro denní část soutěže
19.30-19.50 Zahájení, rozprava
20:00 Start prvního vozu do 1.etapy soutěže
21:10-22:00 přestávka mezi etapou
22:00 JZ noc první vozidlo
22:02 Start prvního vozu do 2.etapy soutěže
0:10 Dojezd prvního vozu
2:00 Dojezd posledního vozu vč.limitu
7:30 Vyvěšení výsledků noci

Sobota 28.5.
8:30-9.30 Snídaně
9:30 Start prvního vozu do soutěže
13:00 Dojezd 1.posádky
15:00 Dojezd poslední posádky vč.limitu
13:30-15.30 Oběd
16:00 Vyvěšení výsledků
16:30 Vyhlášení výsledků , ukončení soutěže


Pro zdárný a rychlý průběh akce je připraveno i takřka online vyhodnocování jízdních výkazů. Demo verzi si můžete prohlédnout na webu výpočetního střediska. Od pátku zde začnou být k dispozici výsledky včetně podrobného rozpisu SPK pro rychlejší řešení početních chyb a omylů při přepisování JV.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: ZdenekJ   


  18.05.2016 23:27   Ohlédnutí za Rallye Šmídl 2016
..........................................................................................................................................................................
5. ročník Rallye Šmídl

V sobotu 16. dubna odstartoval 5. ročník amatérské automobilové soutěže Rallye Šmídl.
Letos se do závodu přihlásilo 13 posádek v kategorii FAMILY, 11 posádek v kategorii HOBBY a 13 týmů v prestižní kategorii SHELL CUP. Závodníci se sešli brzy ráno ve školní jídelně, kde je přivítala a štěstí do závodu popřála ředitelka závodu Martina Šmídlová, Lída Šlesingrová za ANIMO Žamberk a starosta města Jiří Dytrt. Posádky si vyslechly instrukce a rady k průběhu soutěže a vyplnili dopravní testy. Už tady se rozdávaly první trestné body, další číhaly na trati. Na start se jako první seřadila kategorie FAMILY, kterou odstartovala Martina Šmídlová do první etapy s jízdou zručnosti směrem k Muzeu starých strojů a technologií. Všichni podle záludného itineráře bravurně našli cíl a mohli se vydat na prohlídku starých strojů a automobilů v bývalé Mosilaně. Po prohlídce posádky vyrazily na druhou část závodu, která letos směřovala na Pastviny a Klášterec nad Orlicí. Po trase byly rozmístěny kontroly a soutěžní úkoly.
V cíli v areálu firmy Šmídl běžel od 14 hodin doprovodný program určený nejen pro závodníky, ale pro širokou veřejnost. Obrovský zájem vzbudila ukázka vyprošťování zraněné osoby a hašení vozu, požární útok SDH Zderaz, vystoupení Železného Zekona, ukázka práce leteckých modelářů, akční vystoupení break dance skupiny Deep Skillz Crew. Stánek zde měla Městská policie Žamberk i BESIP, mohli jste se svézt v kamionu, děti oblehly stánek s malováním na obličej i mini šlapací auta.
Po vyhlášení výsledků všech kategorií vystoupily rockové kapely Benjaming’s Clan a W.A.F. Na své si tu přišel opravdu každý – automobiloví nadšenci si zasoutěžili v tvrdé konkurenci zkušených posádek, odpolední program zajistil skvělou zábavu. Rallye Šmídl je specifický závod, protože se jede za běžného silničního provozu a je nutné dodržovat zásady bezpečné jízdy a dopravní předpisy. Silný motor vítězství nezaručí, hlavní je orientace, důvtip při plnění úkolů a nadšení, které na 5. ročníku rozhodně nechybělo!

za pořadatele Monika Škodová

Tak tolik tisková zpráva z letošního ročníku a já k tomu dodám, že ten další ročník má stanoven pracovní termín na 22.duben 2017, tj. týden po velikonocích.
Rádi bychom opět přivítali Shell Cup. V letošním ročníku došlo k zajímavému generačnímu srovnání, kdy mnohé posádky, které pamatují doby a Řády 30 let dozadu porážely posádky současné. Prostě nezapoměly a umí, i když se tzv. pravidla jak to jezdit změnila.
Foto a průjezdy najdete na http://www.smidl.cz/v-sobotu-16-dubna-odstartoval-5-rocnik-amaterske-automobilove-souteze-rallye-smidl/ a také na http://oldc.rajce.idnes.cz/Smidl_2016/

Všem, za pořadatele, děkuji za účast posádek, omlouváme se za některé org. chybky a snad příští rok zase nashledanou!
Vláďa Fabián
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: VláďaF   


  18.05.2016 08:30   Kvak a jeho Pohled z Shell bedny v Liberci
Dva hezké momenty ze závodu Shell Cupu v Liberci, které jsme zaznamenali fotoaparátem:

1. Když chtěl nastartovat auto Mirek Zdrubecký z ČP a zařadit se do fronty na start, zjistil, že mu „odešla“ baterie. Protože jsme stáli náhodou u něj, požádal mě, abych došel pro své auto, že nastartuje přes startovací kabely. Bohužel jsem parkoval až na druhé straně parkoviště. Když Mirek vyndal z kufru startovací kabely a otevřel kapotu, najednou z řady již stojících aut na start se začalo jedno auto otáčet. Přijelo nazpátek předkem k Mirkovi, řidič otevřel kapotu a hned začal startovací kabely zapojovat na svou baterii. Mirkovo auto se podařilo hned nastartovat. Podle mě celý tento proces trval možná ani ne 5 minut. Hezká ukázka sportovního přístupu rumunského závodníka k problémům soupeře.2. V liberecké soutěži jsme zahlédli v Shell Cupu minimálně 3 nové posádky. Při rozhovoru s nimi jsme nabyli dojmu, že s těmito soutěžemi to myslí docela vážně. Jedna z nich, vyloženě dámská posádka, dokonce skončila na 3. místě, ostatní sice nabraly více TB, ale nijak je to neodradilo třeba čekat na velice komorní vyhlášení výsledků Shell Cupu kolem 20. hodiny. Jejich mládí by také dost snížilo vyšší celkový věkový průměr v Shellu. Takže jim držíme palce, aby vydrželi.
Na poslední fotografii jsou účastníci Shell Cupu před startem, jak se je podařilo sehnat dohromady Martině ČáslavskéZa posádku 105 Kvak
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Kvak   


  16.05.2016 11:25   Výsledky Českého poháru Sobota 14.5.2016
Přikládám tabulku výsledků ČZ ze soboty včetně posádek, které jely zároveň STEP.
Zkontroloval jsem všechny výkazy a přepočítal chyby i časy. Zároveň doplnil zručky a radary (Ivano, máš tam 59 km/h, nikoli 51 km/h :-)).
Ten, kdo má pocit, že to nesedí, tak ať se mi k tomu vyjádří. Raději mailem než telefonem, nesedím furt u poče. Uzávěrka na konci týdne, v Roudnici proběhne slavnostní vyhlášení.

Ještě jednou se omlouvám za toto netradiční a trapné zveřejnění výsledků - něco takováho se stává u nás maximálně DVAKRÁT za 10 let. Ale tam v Liberci to fakt jinak nešlo. Všechny podklady beru sebou do Roudnice (kdyby mi někdo nevěřil) ale už se tam v tom nebudu chtít moc hrabat. Důkazem mé nestranosti může být umístění mého statovního čísla ve výsledkové listině :-(.

PetrM


..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: PetrM