začínáme s AOS      řády aos      uzavřená diskuze      přihlášky - propozice      výpočetní program      archiv výsledků      archiv jednotlivců      fotogalerie      videogalerie      radary      dopisovatelé      kontakty 
   ARCHÍV:
.
         2023
.
         2022
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  28.09.2016 10:46   Pohled z bedny na Kladně
Jmenuje se to z bedny a na bedně jsou tři posádky, nejen ta první. A navíc mám psací slinu
Vrátím se k tomu, co jsem už napsal kdysi do diskuse ohledně zapojení „Shelláckých“ posádek do každého družstva. Byly obavy, že bude málo družstev, protože se těch „začátečníků“ moc nesežene atd. atd. A kolik jich nakonec bylo, to je úplná paráda. A také to bylo postavené tak, že o umístění družstev nerozhodoval výsledek jen té třetí posádky ale naopak většinou to pomrvili ti, co jezdí mistrák.
Celé dopoledne bylo pěkné, jezdivé a je vidět, že ke stanovení časů přispěl i Standa Kočí, protože i ty časy vycházely super. I těch podmínek a vložáků tam zase nebylo tolik, jsem u Pavla zvyklej na to, že jich bývá víc (to jsme ještě netušili, co nás čeká odpoledne). Mapy byly také moc pěkné a proti odpoledni naštěstí trochu méně barevné….
Rušení nebo přečíslování kót a tím zkrácení průjezdu většinou přes detail bylo v každé etapě a málem jsem se nachytal hned mezi Velkou Dobrou a Doksama. Ve druhé etapě jsem nevychytal, že je kóta 699 až za dálnicí… No a ve třetí etapě jsem si kupodivu nezakryl břichem podmínku, uvedenou na spodku stránky plánku Buštěhradu a počítal jsem s tím. Jenže jsem si pro změnu detail kóty 351 zamaloval pouze do ZM a už ne do plánku a tak to bylo stejně za 200 TB ( 2x chybějící T ).
V restauraci během oběda visely pouze správné průjezdy Shellu a ne ČP a tak nikdo nevěděl, jak na tom je. Ale v reakci na příspěvek Mirka Zdrubeckého v diskusi ohledně bodů jen za odpoledne byla realita taková, že tak, jak dopadlo dopoledne v ČP a SC, dopadla i celá družstva. Přesně stejné pořadí. A dokonce jen součet za dopoledne těch pohárových posádek dopadl až na jednu výjimku ve stejném pořadí.

To odpoledne bylo dost maso (teda naše mistrovská část), tam se řešila některá z mnoha podmínek snad v každé kótě a navíc ty mapy byly barevné tak, že jsem do nich mohl těžko něco malovat. Ale když jsme třikrát neřešili vložák na dejce a s mazali si i kótu 700 (mazali se jen ty nad 700), tak co můžu čekat… My (já) jsme zmastili Drsné hyeně odpoledne. Naštěstí náš náskok z dopoledne byl slušnej. Martina s Honzou zajeli očekávaný standard a také díky nim jsme skončili celkově druzí.
Pokud jde o Shell, tak mě překvapil Rambo. Je vidět, že se to nedá moc zapomenout. Záviškovi také dobře a odpoledne zajeli skvěle Mandovi. Škoda, že to těm „shelláckejm“ posádkám pokazili ty mistrovské.
Každopádně ale obrovskej dík celému pořadatelskému a stavitelskému týmu. Bylo to úplně super. I počasí zařídili. Díky moc!!
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: PetrM   


  26.09.2016 11:15   Pohled z bedny od Honzy Rambouska
Cena města Kladna - Pohled z bedny

Vždy jsem si myslel, že podmínkou článku „ Pohled z bedny“ je něco pořádně umět. Letos jsem zjistil, že existuje druhá možnost, a to přestat jezdit. A tak jsem byl osloven jako doplněk družstva, které potřebovalo posádku do Shell cupu. Ano, kamarádi je to již 6 let, co jsme skončili s ježděním AOS, a tak jsme splnili 5 letou podmínku od vlastnictví licence a mohli jsme se postavit mezi začátečníky. V uplynulých letech jsme jezdili se synky autoslalomy a já začal v poslední době jezdit orientační závady na kole. Důvodem není, jak si myslí Jirka Burian, že jsem zchudnul a nemám na benzín, ale hmota, která se mi objevila na břichu. Letos jsem dokonce postavil tréninkovou soutěž, kterou si může každý kdykoli do 31. října projet, více na www.rambousek.eu/mtbo Naivně jsem si myslel, že 20 sezón v M ČR mne naučilo orientaci. Příčinou posledních míst, mimo fyzické kondice, je fakt, že jsem se nikdy nemusel během těchto let zajímal o vrstevnice. Již jsem se dostal do míst, kde jsem navigátorovi říkal, doprava, 2 km ke kapličce, okolo ní a zase zpátky. Na kole jsem ve stejném místě zařadil nejměkčí převod a za půl hodiny ke kapličce dorazil…

Ale zpátky k soutěži. Sám jsem očekával, jak nudná soutěž přejezdů mezi body to bude. A hle, i v Shellu chyták za chytákem. Jediné z čeho jsem mohl těžit byla rychlost, a tak jsme měli vždy poměrně dost najeto, přestože v krámě, kde jsme se v etapě zastavili byla dlouhá fronta a pomalá pokladní. Musím přiznat, že když jsem viděl mistrovské itiky, tak už bych to nedal. Nemohli jsme si s Jirkou vzpomenout, zda se jezdí do Průjezdu zakázán ( po letošní úpravě zákona stačí jakýkoli jiný důvod než zkracování cesty a objezd dopravní situace, takže AOS je zcela legitimní důvod pro vjetí) nemohli jsme si ani vzpomenout na postup, kdy šipkáč navazuje na slepou mapu. Soutěž se mi líbila, ale v jakékoli jiné kategorii bych zase zaujímal, stejně jako na kole, jenom poslední místa. Kladeňákům určitě zaslouží moje poděkování.

Jedna věc mne zarazila, a to zákaz zapnutých mobilních telefonů během soutěže. Nemám rád zákazy, o kterých se předem ví, že je nikdo nedodržuje. Jednak si myslím, že v dnešní době vypnutý telefon nepřispívá bezpečnosti, protože v případě nehody je potřeba telefon aktivovat a to jistě zabere nějaký čas, navíc zadat PIN v šoku se nemusí povést. Dalším důvodem je, že někteří z nás prostě k dispozici být musí a musí být schopni řešit nastalé průšvihy ve firmách. Dalším důvodem je, že na mobilech již dneska neběží jenom navigace, ale i tripmastery. A konečně posledním důvod, který ostatně stál za zákazem mobilních telefonů, a to že posádky spolupracovaly, již také není aktuální. Proto bych se jako nezávislý kibic přimlouval, aby pořadatelé zvážili tento zákaz v propozicích, který stejně není dodržován.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Rambousek Jan   


  21.09.2016 13:58   5. a 6. kolo MČR Hella 2016 - pohled z bedny
Ještě před soutěží narůstala panika z šílené délky tratě. Musím se přiznat, že i já si říkal jak to zvládnu. Navíc jsem na začátku září přesvědčil kamarády, aby si zajeli takovou spíše sranda soutěž Tour Cemo. A protože se jim to líbilo, tak jsem je ukecal i na Mohelnici, a když už tam jedete, tak si zajeďte i noc. Měl jsem tedy trochu obavy, že když si po třech sranda etapách, dají skoro sedmihodinový noční mistrák, tak už je na soutěž nikdy nedostanu. Ale zvládli to bravurně, a ani nebyli poslední. Nabyté zkušenosti zúročili hned v denním Shellu, kdy v konkurenci 23 posádek obsadili parádní páté místo.

Naštěstí se totiž ukázalo, že obavy z délky byly bezpředmětné. Obě kola byla perfektně vyvážená, co se týče jezdivosti a zamotanosti a tak vše rychle utíkalo. Pokud bych tedy hodnotil stavbu tratě, dal bych oběma kolům 10 bodů. Bohužel v obou kolech to chtělo vychytat kontrolou pár mušičiček. V noci jízda do kóty 240, což je prostě hrubá chyba, která se stane přehlédnutím. Škoda spíše opět nedostatečné formulace podmínky o sudých a lichých kótách. Janek má na každé soutěži vždycky nějakou takovou převratnou myšlenku, ale stejně jako v Zbyšově se to i tady nakonec rušilo. U textů a zvlášť úplně novejch věcí, to chce napsat o větu dvě navíc, klidně i trochu navést, aby bylo opravdu jasný co tím chce básník říct. I tak by tu lichou před sudou dal málokdo.
Chtěl jsem dát něco jako 9,4 bodu zaokrouhlených na 9, ale když se na to teď dívám znova, tak mi i ta podmínka příjde jasná, i když jsem to nezajel, takže 10 (až to teda Duža umožní).
Ještě jednou pak gratuluju starším Kladeňákům, kteří nám to všem o dva parníky pěkně natřeli.

Ve dne kromě v diskuzích zmíněných problémech s mapou v kótě 180 a pokynu „na most“, kdy to první nás stálo 20 vteřin, než jsme to ohnuli zpátky pro SPK 4 a to druhý asi dvě minuty po dojetí na téčko, odkud nešlo dál pokračovat na „ne na most“, mě více mrzeli nepřesné výjezdy z kót, špatné orientaci tvarů, slepé mapy a neodpovídající tvar reálné křižovatky. Přeci jen je to mistrák a když něco nesedí tip ťop, tak člověk hned hledá fintu. Jestli mapy radši nenechat s trochu jiným kartografickým severem a vykašlat se na Křováka, než v tom mít pak hokej. Azimuty pak dávat doprostřed mezi kartografickou a magnetickou hodnotu, a těch pár stupňů nikdo nepozná.
Plus hned na začátku 2x stejné měření délek do kóty 260. Celkově ale opět perfektní, tohle byly jen nuance, chybějící k dokonalosti. Vzhledem k jejich počtu však dám 8,6 bodu zaokrouhlených na 9.

Péče o posádky luxusní, včetně možné prohlídky hradu a obdržených triček (které se mi nakonec podařilo i získat místo odhlášené slovenské posádky). Tam je to tedy jasných 10,4 bodu zaokrouhlených na 10.

Díky a těším se na příště.

..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: R.A.   


  20.09.2016 17:19   Cena města Kladna - pokyny č.1
..........................................................................................................................................................................
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Kotina Pavel   


  19.09.2016 08:18   RE Myšlenky R.A.
RE Myšlenky R.A.

Vidím, že se nikdo nechytá, ani v Mohelnici nic moc, tak synkovi pomůžu svýma myšlenkama:

Slučování MČR a MP … to asi nikdo zatím nevyléčí, ale že to nežerou v Čechách to jim schvaluju že nedělají totéž, mají dost kapacity posádek i pořadatelů, aby to nemuseli dělat … a Morava může být ráda že se zbavila aspoň toho blbýho nápadu mít svoje spešl řády (cca 2000)

JJJ bez čísel to jsme se s Jankem bavili už loni a severoevropané tak jezdí svůj navigační pohár, že nestaví žádný průjezdky a nemají čísla a mají brány jako na mýto a krabičky co jim to "píšou" takže žádný potom opravičky napsat jako Maškin který si to nějak projede a pak si to docvaká jak se mu to hodí :D … projedeš blbě tak to máš blbě … ALE to je asi ten problém proč pořád my musíme mít ty čísla a být tedy vidět … protože na tom stavíme že jsme nějaký sport a že nám dá někdo dotace … pokud se schováme bez čísel tak budeme už totálně nezajímaví a nikdo nám příště možná nic nedá

Řády: doporučuji žádnou revizi řádů, protože co revize to průser a řády jsou čím dál komplikovanější … kvůli tomu jsem odešel z výboru … řády jsou schvalovány nadpoloviční většinou 4 z 7 a já jsem poslední verzi pomáhal tvořit ale neschválil … naučili jsme se podle poslední verze nějak jezdit a už se nediskutuje jestli se maluje předkem nebo zadkem atd (to byla předpředposlední verze) a … musím si tu připomenout mou návštěvu u Černýho Petra cca v roce 2000 a u čaje jsem se ptal "co to je za blbosti v těch řádech" a Petr mi vykládal něco o vyoraných brázdách :D :D :D (tím myslel smazanou komunikaci včetně křižovatky) … a jsem mu slíbil že půjdu do výboru a že to napravím .. viz výše se mi to nepovedlo

MP a vůbec malé poháry … říkal jsem to pořád že je to blbost dělat další a další kategorie že tím se nikdo nenaláká … a v Čechách se to ukázalo že je to o něčem jiným a najednou je tam dost posádek a na Moravě nic … loni naši Jenďas a Judit utekli ze škeblí (to je Jankův titul) a jezdí MP … teď v Mohelnici se na to vyprdli kvůli rozbité polňačce a jezdili ČK-ČK a lovili kešky … a vyjeli si tím 2. místo v malým MP … tak co to je???
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Lole