začínáme s AOS      řády aos      uzavřená diskuze      přihlášky - propozice      výpočetní program      archiv výsledků      archiv jednotlivců      fotogalerie      videogalerie      radary      dopisovatelé      kontakty 
   ARCHÍV:
.
         2023
.
         2022
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  12.10.2016 07:52   Informace č.2 pro mistrovství ČR na Kladně.
Organizační pokyny MČR:
- posádky absolvují nejdříve JZ (plánek přímo na JZ) a potom přejedou na přejímku.
- parkování vozidel v ulici 5.května, směrem na JZ (start do denní části), vstup do budovy SOU hlavním vchodem, vpravo jídelna a přejímka (ubytování, stravenky atd).
- ubytování: čísla pokojů a klíče na vrátnici
- klíče od pokojů na vrátnici nutno vracet při každém opuštění budovy (tzn. i před startem do noční a denní části).
- noční JZ proběhne na stejném místě jako denní a hned poté start do noční části.
- na noční gulášovku Vás zve pořadatel, piva plaťte do „kasičky“ u lednice.


Prováděcí ustanovení:
- délky/časy na etapy noc: 30km/65min., 22/50 a 29/60.
- délky/časy na etapy den: 13/45, 30/60, 42/90.
- radary: měří rychlost až od 30 km/hod, ale na „20“ rychlost 31 km/hod = 110 TB atd.
- za místem, kde není mimo zástavbu osazena značka „konec obce“, a v protisměru je „začátek obce“, nebude měřena „50“ = jsem z obce venku
- v noční části jsou v mapě zvýrazněny uvažované mapové komunikace
- v místech, kde je komunikace přehrazena sloupky, květináči nebo např. kameny, stavitel neuvažuje s vjezdem, i když by to třeba projet šlo.
- za zvýšený obrubník nepovažujeme lehce zvýšený vjezd např. na zámkovou dlažbu
- vl.iti.: příkladně přednost a pravá. Pokud mezi návěštím (přednost) a výkonným povelem (pravá) nelze odbočit a následuje další stejné návěští (přednost), považuji první vl.iti za odjetý a za tou druhou předností jedu jen jednou (ne dvakrát) vpravo.
- zákaz telefonů je pitomost.


STÁHNI PROVÁDĚČKY

STÁHNI PŘÍJEZOVÝ ITI
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Kuklík Karel   


  06.10.2016 19:01   Všechno nejlepší !!!!
..........................................................................................................................................................................
Podle toho kolik v sobotu slaví, vypadá to, že přesně ve třiceti začal jezdit v mistráku. A je tam dodnes !!
Všechno nejlepší ve sportu i v životě přejí kamarádi !!
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža   


  05.10.2016 14:34   Informace č.1 k mistrovství ČR na Kladně.
Přátelé, kvůli zjednodušení registrace na ubytování, Vás prosím o zaslání níže uvedených údajů do 10.X.2016,
na mail kkuklik@seznam.cz
nebo na mob. 602 334 771Vzhledem k tomu, že ubytování je ve školském zařízení, jsou možnosti nočního bufetu značně omezeny. Bude pivo a gulášová polévka, bohužel nic jiného. Prosíme Vás proto, abyste také k 10.X. sdělili případné požadavky na gulášovku. Piva snad bude dost.

Seznam projížděných obcí:
Obce noc:
Kladno, Pletený Újezd, Braškov, Velká Dobrá, Družec, Doksy, Srby, Kamenné Žehrovice
Obce den:
Kladno Kročehlavy, Lidice, Hřebeč, Buštěhrad, Makotřesy, Běloky, Středokluky, Tuchoměřice, Přední Kopanina, Nebušice, Horoměřice, Statenice, Únětice.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Kuklík Karel   


  28.09.2016 10:46   Pohled z bedny na Kladně
Jmenuje se to z bedny a na bedně jsou tři posádky, nejen ta první. A navíc mám psací slinu
Vrátím se k tomu, co jsem už napsal kdysi do diskuse ohledně zapojení „Shelláckých“ posádek do každého družstva. Byly obavy, že bude málo družstev, protože se těch „začátečníků“ moc nesežene atd. atd. A kolik jich nakonec bylo, to je úplná paráda. A také to bylo postavené tak, že o umístění družstev nerozhodoval výsledek jen té třetí posádky ale naopak většinou to pomrvili ti, co jezdí mistrák.
Celé dopoledne bylo pěkné, jezdivé a je vidět, že ke stanovení časů přispěl i Standa Kočí, protože i ty časy vycházely super. I těch podmínek a vložáků tam zase nebylo tolik, jsem u Pavla zvyklej na to, že jich bývá víc (to jsme ještě netušili, co nás čeká odpoledne). Mapy byly také moc pěkné a proti odpoledni naštěstí trochu méně barevné….
Rušení nebo přečíslování kót a tím zkrácení průjezdu většinou přes detail bylo v každé etapě a málem jsem se nachytal hned mezi Velkou Dobrou a Doksama. Ve druhé etapě jsem nevychytal, že je kóta 699 až za dálnicí… No a ve třetí etapě jsem si kupodivu nezakryl břichem podmínku, uvedenou na spodku stránky plánku Buštěhradu a počítal jsem s tím. Jenže jsem si pro změnu detail kóty 351 zamaloval pouze do ZM a už ne do plánku a tak to bylo stejně za 200 TB ( 2x chybějící T ).
V restauraci během oběda visely pouze správné průjezdy Shellu a ne ČP a tak nikdo nevěděl, jak na tom je. Ale v reakci na příspěvek Mirka Zdrubeckého v diskusi ohledně bodů jen za odpoledne byla realita taková, že tak, jak dopadlo dopoledne v ČP a SC, dopadla i celá družstva. Přesně stejné pořadí. A dokonce jen součet za dopoledne těch pohárových posádek dopadl až na jednu výjimku ve stejném pořadí.

To odpoledne bylo dost maso (teda naše mistrovská část), tam se řešila některá z mnoha podmínek snad v každé kótě a navíc ty mapy byly barevné tak, že jsem do nich mohl těžko něco malovat. Ale když jsme třikrát neřešili vložák na dejce a s mazali si i kótu 700 (mazali se jen ty nad 700), tak co můžu čekat… My (já) jsme zmastili Drsné hyeně odpoledne. Naštěstí náš náskok z dopoledne byl slušnej. Martina s Honzou zajeli očekávaný standard a také díky nim jsme skončili celkově druzí.
Pokud jde o Shell, tak mě překvapil Rambo. Je vidět, že se to nedá moc zapomenout. Záviškovi také dobře a odpoledne zajeli skvěle Mandovi. Škoda, že to těm „shelláckejm“ posádkám pokazili ty mistrovské.
Každopádně ale obrovskej dík celému pořadatelskému a stavitelskému týmu. Bylo to úplně super. I počasí zařídili. Díky moc!!
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: PetrM   


  26.09.2016 11:15   Pohled z bedny od Honzy Rambouska
Cena města Kladna - Pohled z bedny

Vždy jsem si myslel, že podmínkou článku „ Pohled z bedny“ je něco pořádně umět. Letos jsem zjistil, že existuje druhá možnost, a to přestat jezdit. A tak jsem byl osloven jako doplněk družstva, které potřebovalo posádku do Shell cupu. Ano, kamarádi je to již 6 let, co jsme skončili s ježděním AOS, a tak jsme splnili 5 letou podmínku od vlastnictví licence a mohli jsme se postavit mezi začátečníky. V uplynulých letech jsme jezdili se synky autoslalomy a já začal v poslední době jezdit orientační závady na kole. Důvodem není, jak si myslí Jirka Burian, že jsem zchudnul a nemám na benzín, ale hmota, která se mi objevila na břichu. Letos jsem dokonce postavil tréninkovou soutěž, kterou si může každý kdykoli do 31. října projet, více na www.rambousek.eu/mtbo Naivně jsem si myslel, že 20 sezón v M ČR mne naučilo orientaci. Příčinou posledních míst, mimo fyzické kondice, je fakt, že jsem se nikdy nemusel během těchto let zajímal o vrstevnice. Již jsem se dostal do míst, kde jsem navigátorovi říkal, doprava, 2 km ke kapličce, okolo ní a zase zpátky. Na kole jsem ve stejném místě zařadil nejměkčí převod a za půl hodiny ke kapličce dorazil…

Ale zpátky k soutěži. Sám jsem očekával, jak nudná soutěž přejezdů mezi body to bude. A hle, i v Shellu chyták za chytákem. Jediné z čeho jsem mohl těžit byla rychlost, a tak jsme měli vždy poměrně dost najeto, přestože v krámě, kde jsme se v etapě zastavili byla dlouhá fronta a pomalá pokladní. Musím přiznat, že když jsem viděl mistrovské itiky, tak už bych to nedal. Nemohli jsme si s Jirkou vzpomenout, zda se jezdí do Průjezdu zakázán ( po letošní úpravě zákona stačí jakýkoli jiný důvod než zkracování cesty a objezd dopravní situace, takže AOS je zcela legitimní důvod pro vjetí) nemohli jsme si ani vzpomenout na postup, kdy šipkáč navazuje na slepou mapu. Soutěž se mi líbila, ale v jakékoli jiné kategorii bych zase zaujímal, stejně jako na kole, jenom poslední místa. Kladeňákům určitě zaslouží moje poděkování.

Jedna věc mne zarazila, a to zákaz zapnutých mobilních telefonů během soutěže. Nemám rád zákazy, o kterých se předem ví, že je nikdo nedodržuje. Jednak si myslím, že v dnešní době vypnutý telefon nepřispívá bezpečnosti, protože v případě nehody je potřeba telefon aktivovat a to jistě zabere nějaký čas, navíc zadat PIN v šoku se nemusí povést. Dalším důvodem je, že někteří z nás prostě k dispozici být musí a musí být schopni řešit nastalé průšvihy ve firmách. Dalším důvodem je, že na mobilech již dneska neběží jenom navigace, ale i tripmastery. A konečně posledním důvod, který ostatně stál za zákazem mobilních telefonů, a to že posádky spolupracovaly, již také není aktuální. Proto bych se jako nezávislý kibic přimlouval, aby pořadatelé zvážili tento zákaz v propozicích, který stejně není dodržován.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Rambousek Jan