začínáme s AOS      řády aos      uzavřená diskuze      přihlášky - propozice      výpočetní program      archiv výsledků      archiv jednotlivců      fotogalerie      videogalerie      radary      dopisovatelé      kontakty 
   ARCHÍV:
.
         2023
.
         2022
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  03.11.2016 15:24   Informace MČR Most
1) Příjezdový itinerář a kontrola měřidel je zde: http://leteckaposta.cz/111114131

2) Upřesnění seznamu obcí: noc- beze změn, den- nejedou se- Lišnice, Louny, Raná, Skupice.

3) Do dnešního dne do 15 hod neuhradila vklad st. č. 1, 8, 10, 12, 14, 18, 19.

4) JZ noc bude probíhat od 18 hod a žádáme všechny, aby JZ odjeli ještě před zahájením.

5) Ubytování je v bungalovech, pokoje jsou dvou a třílůžkové.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Klenák Zdeněk   


  31.10.2016 09:13   Konference Svazu AOS
V sobotu dne 5.listopadu 2016 se bude konat v Mostě (v areálu Benedikt, Rekreační 1048) od 16:30 hod. (po skončení 10. kola MČR v AOS) konference Svazu AOS AČR. Zúčastnit se mohou všichni držitelé licencí pro AOS, účastníci AOS na úrovni Českého nebo Moravského poháru, kteří se v r. 2016 zúčastnili alespoň jedné soutěže a zástupci pořadatelů (v úrovni MČR, ČP nebo MP) v r. 2016. Program konference:
1) Zahájení
2) Zpráva o činnosti Svazu AOS AČR
3) Zpráva o hospodaření Svazu AOS AČR
4) Různé- organizační, kalendář 2017, evidence radarů, získávání nových posádek atd.
5) Volba výkonného výboru Svazu AOS AČR- návrh- Klenák, Kočí, Pivoňka, Jíše, Paulů, Kubíček, Dužík (beze změny)
6) Diskuze

Za VV Svazu AOS AČR Zdeněk Klenák
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Klenák Zdeněk   


  24.10.2016 16:44   Víťazi Shell Cupu Morava až na tretí pokus.
V sezónach 2013 a 2014 nám titul ušiel vždy v poslednom kole. V roku 2015 sme nejazdili, no a tento rok sme išli len 4 kolá. Pred posledným dvojkolom v Hlučíne sme boli s druhým a tretím miestom na priebežnom 8 mieste. Deň pred pretekmi som pri borovičke v Rákosníku vravel otcovi a kamarátovi Paľovi Janíkovi, že je tu teoretická šanca na titul, ale museli by sme obe kolá vyhrať. Asi aj vzhľadom k tomu, že sme tento rok ešte nič nevyhrali, ani na Slovensku, mali z toho riadnu srandu. Veru, s tým nerátal asi nik.

Nezvyknem sa pred pretekmi nejako zvlášť pripravovať, teraz som si ale dokoliečka znova a znova dával všetky cvičné itineráre na internete, prezeral som si všetky itiky z minula a rozoberal som si, kde a akú chybu som spravil.

Do Hlučína sme vyrazili o 04:30, na požičanom aute od kamaráta Janíka. Tá otcova favoritka už to má asi spočítané. Cesta bola dosť dobrá, prišli sme na prezentáciu medzi prvými. Zručka bola klasicky na parkovisku rekreačného areálu, taká, ako sa už v minulosti išla. Otec vyhral obidve a už v úvode sme na súperov získali náskok, ktorý sa nakoniec v boji o titul ukázal ako rozhodujúci.

Štartujeme do dopoludňajšej prvej etapy. Jedna podmienka, jeden vložák, tri detaily, mapy v mierke M25, kopec času- ø20km/h, všetko vyzerá byť jasné. Po štarte hneď na stopke doprava pre otočnú O a šup do centra Hlučína. Po výjazde z bodu 1 a následnom vrátení sa späť doň, z nevysvetliteľných príčin, namiesto smeru otáčania v smere hodinovej ručičky ideme naopak - 160 TB. Zvyšok etapy bez problémov. Druhá etapa v podobnom duchu, po jednej podmienke a vložáku a dva detaily. Jedinú chybu sme spravili, keď som si myslel, že keď je v mapovom okienku vykreslený kruhový objazd, tak ho musím celý prejsť dokoliečka. Plech J som tak bral dva krát – 60TB. Cieľ na námestí Hlučína, obed klasicky v pivnici U Bety. Výborná polievka a fantastická sviečková. Super bolo, že už tam boli vyvesené vzorové prejazdy. Hneď si tak každý mohol pozrieť, ako sa to malo jazdiť. Keďže to bolo kúsok, išli sme sa peši pozrieť do miesta za bod 1 z prvej etapy, kde sme spravili chybu. Akurát tam prechádzali Kubíčkovi. Simča bola dosť šoknutá, prečo stojíme na rohu ulice s mapami v ruke.

Itinerár prvej etapy odpoludňajšieho kola bol rozdelený na dve časti a v každej bol jeden vložák. To bolo z celej etapy najdôležitejšie, správne si to odsledovať. Jedinú chybu sme spravili až v samom závere, keď sme sa blbo otočili na mape. Za 200TB. Prvý problém druhej etapy pre nás nastal s odjazdením kóty 312. Šoféra som nútil ísť po nejakej hrádzi popri rieke. A on nie a nie a nie! Až sme sa skoro pohádali. Našťastie som si po pár minútach uvedomil, že tam vlastne vôbec nemáme byť, tak sme odfrčali preč. Príčinou bola podmienka: KAŽDÚ KÓTU O HODNOTE VYŠŠEJ AKO 200 POPRVÍ KRÁT OPUSTI ČO NAJMENŠÍM AZIMUTOM. Dôležitá ale bola tá druhá veta: NEPLATÍ PRE KÓTY ZO ZADANÝM VÝJAZDOM. Keď už som to správne pochopil, pre zvyšok etapy s tým nebol viac problém. Príjemným spestrením bolo v itiku pár zadaní v uhloch a azimutoch. Dlho som sa s tým už nestretol. Pred mapovým dojazdom do čk2 boli dve reálne P,L. Na dopravné ihrisko sa nám nechcelo ísť, tak sme išli cez námestie, tak, ako to bolo po pripomienkach aj uznané.

Hlavne vďaka otcovmu výsledku na JZ sa nám podarilo posledné dvojkolo vyhrať a tak sa po dvoch neúspešných pokusoch stávame víťazmi SCM.

Celé dvoj kolo bolo moc super. Zbyťák aj zo svojím TEAM-om zaslúžia veľkú pochvalu. V Hlučíne sa nám vždy moc ľúbi, chodíme sem aj na silvestrovskú JZ. Itiky boli pekné, prehľadné, rovnako aj mapy. Dávam 10 bodov. Starostlivosť o súťažiacich a strava opäť na výbornú, 10 bodov. Jedinú výtku mám k tomu, že keď už je finále, chcelo by to zabezpečiť po preteku ubytovanie pre posádky + spoločenské posedenie. Jednoducho si na záver sezóny poklábosiť, vypiť a zabaviť sa zo všetkými. Domov sme prišli o 23tej taký unavený, že sme chceli ísť spať. Našťastie sme v sebe našli dosť sebazaprenia a stiahli dve flašky fernetu.

A čo ďalej?
Podľa niektorých už v SC nemáme čo (hľadať). Jazdíme už 5 rokov, 2 roky robíme preteky doma v Handlovej a tento rok sme začali a na budúci sa chystáme jazdiť aj stredoeurópsky pohár. V pravidlách sa ale píše, že zúčastniť sa v SC môžu posádky, v ktorých ani jeden člen nebol posledných 5 rokov 2 krát po sebe majster, alebo neštartoval v národnom majstráku. Ani jednu neporušujeme. Časovo určite nestihneme odjazdiť celý budúci ročník. Možno len predpísaný, započítavaný počet. Či to bude na obhajobu a rozlúčenie sa so SHELL CUP-om stačiť, je otázne.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: MagdolenR   


  23.10.2016 19:43   Pohled z bedny na Kladně v noci
Není zrovna obvyklé, že by se po třech týdnech jeli dva závody od různých autorů na stejném prostoru (ČP a MČRD 24.9. a pak hned MČR 14.10.) ale vlastně proč ne. Navíc Kladno a okolí už stejně dobře známe. Snažil jsem se také trochu připravit a proto jsem si projel poslední Ludvíčí závody. Očekával jsem tedy (na rozdíl od Pavla Kotiny) minimum podmínek a vložáků a také jsem si uvědomil, že už předloni v Roztokách po nás chtěli před koncem nesmyslně dlouhý objezd do ČK.
Ubytování a péče o jezdce zcela v pohodě. Točený by bylo lepší ale šlo to. Jen jsem stále nechápal, na základě jakého klíče rozhazoval Karel posádky na pokoje mezi sebe…. A jak se v koupelně zhasíná….
A ještě byla keška hned na boku ubytovny (mimo jiné má v listingu docela zajímavou historii této budovy – Gottwaldovy domovy…..).
Celé mi to přišlo takové jezdivé. V 1.etapě pohodový výjezd z Kladna, křižovatka pod Pleteným Újezdem na rozdíl od poháru byla i s domalovaným dálničním mostem. Na Valdeku jsme nevzali plech za semaforem s tím, že odbočka byla dříve. Ale byla prý jinak… A že živá PK v Doksech bude využita ve všech třech etapách jsme v tu chvíli ještě netušili – ale přijde mi to jako dobré, jen se tam musel Tomáš b tom autě asi občas docela nudit… Vynést si SM3 před cílem správně se nám také povedlo. Jen ten čas, s tím to bylo horší. Je vidět, že to dělali Ludvíci asi podle sebe.
A ještě byl dobrel vložák „za značkou Zákaz 6 tun jeď L“. Protože naše reakce (a dle debat po dojezdu nejen naše) byla klasická. Tam je 6 tun, to je zákaz vjezdu, tam nesmíme….
Druhá etapa měla být kratší. Pro nás ale moc nebyla, ale zase to bylo docela jezdivé a žádné motání okolo jednoho stromu. Naštěstí jsme vychytali mapovej vykous u podjezdu v Srbech. No a na závěr byla perlička se začátkem SM3 těsně vedle bodu M a proto se ten bod musel široko daleko objíždět. Ale šlo to.
Na třetí etapu jsme dostali jen jeden papír – A3 plus jízdní výkaz. To opravdu nemám rád (i když na druhou stranu nesnáším moc papírů), protože se bojím, že něco přehlídnu. Do Kladna to odsejpalo, jediná podmínka ve Velké Dobré také bez problémů. Jen u nájezdu do bodu C od Východu se motáme kvůli dejce ještě dneska.
No a v jídelně byl vidět pouze vzorák 3.etapy. Tak jsme s Ráčkem probírali průjezdy 1. a 2. etapy a on už to měl probrané s Kladeňákama. Pak jsem mu oznámil, že mám ve druhé etapě ještě dva plechy víc než on a jestli jeli na slepou mapu přes bod M. A Petře, měl jsi takovej krásnej údiv v očích…..
Naposledy jsem vyhrál mistrák v roce 2011 a to to teda od té doby trvalo!!! Ale konečně!!
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: PetrM   


  23.10.2016 16:20   Shell cup 2016 na Moravě vyhrála posádka ze Slovenska !!
Dvojkolem v Hlučíně se ukončil souboj o místa na bedně Moravské části Shell cupu. O bednu mělo zálusk několik posádek z Čech a jedna ze Slovenska. Z Moravy v letošním ročníku neměl nárok nikdo.
Vedoucí posádka seriálu Kubela-Pavliš v přímém souboji se slovenskou posádkou Magdolen-Magdolen v obou posledních kolech prohrála a tak ji v konečném zúčtování patří druhé místo. Obě kola se jela současně se závěrečnými koly Moravského poháru, ale samozřejmě podle daleko jednodušších itinerářů. Protože se jednalo o závěrečné kola, byly tyto iti pro začínající posádky patřičně náročné. Soutěž probíhala v přátelské atmosféře podporované nádherným podzimním počasím.
Dopolední soutěž, stejně jako odpolední vyhrála posádka Magdolen-Magdolen před Kubelou s Pavlišem a tím dosáhli v seriálu rovnosti bodů a právě tyto dvě první místa je dostali na bednu nejvyšší. Třetí místo brala dopoledne posádka Kozický-Kozická a odpoledne posádka Klár-Bildová.

Konečné pořadí moravské části Shell cupu 2016 je tedy následující. Na prvním místě je posádka z AMK Baník Handlová Magdolen-Magdolen, na druhém posádka z Hradce Králové Kubela-Pavliš a třetí skončila posádka Šaněk-Šaněk z Příbrami.


FOTOGALERIE ZE SOUTĚŽE
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža