začínáme s AOS      řády aos      uzavřená diskuze      přihlášky - propozice      výpočetní program      archiv výsledků      archiv jednotlivců      fotogalerie      videogalerie      radary      dopisovatelé      kontakty 
   ARCHÍV:
.
         2023
.
         2022
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  11.11.2016 15:30   Poslední mistrák v Mostě rozhodl o mistrech
První listopadový víkend se konala poslední soutěž mistrovství ČR v Mostě. Centrum soutěže byl sportovní a rekreační areál Benedikt Most, který posádkám poskytl veškeré zázemí, které bylo třeba, od ubytování, kompletní stravování až po večerní posezení v příjemném prostředí. Ještě před posledním dvoukolem mistráku nebylo úplně jasno o mistrech a o umístění na pomyslné bedně mohlo bojovat 5 posádek.
Noc postavil Vašek Mrštík a pískal Zdeněk Klenák, ve dne si role obrátili. Noc byla docela náročná a obtížnost dle výsledků postupně narůstala. V první etapě, kdy soutěžící prakticky neopustily Most, několik posádek stihlo čas a č. 5 Černý- Mašek zajelo etapu úplně čistě. Ve druhé etapě nestihl čas nikdo (ani známí rychlíci č. 8 Ludvíci a č. 11 Vlk s Kopečkem) a body za PK byly u prvních několika posádek v rozumné výši do 160 TB. Třetí etapa byla docela maso, hlavně jsme měli dát na průjezd trochu více času. Č. 8 sice neuvěřitelně stihlo čas, ale jen za cenu více než 1000 TB za PK, druhá nejrychlejší posádka měla 16 min. zpoždění a TB za PK bylo požehnaně. S touto etapou se jednoznačně nejlépe vypořádalo č. 3 Kubíčci, PK zajeli skoro čistě (160TB) a i výborný výkon v dalších etapách by jim vynesl jasné první místo nebýt však radarů. Vítězstvím posádky č. 1 Čejka- Dvorský v noci si definitivně pojistili šestý (!!) titul v řadě, druzí po pěkném výkonu skončilo č. 6 Zdrubecký- Kotinová a na třetím již zmínění Kubíčci.
Denní soutěž byla jednodušší a časy volnější- 4 posádky stihly čas ve všech etapách. Všechny etapy měřily kolem 40 km a trasa soutěže byla na větším prostoru. Autorovi tratě zamotal hlavu překopaný most v obci Blažim (kde se jelo v 1. i 3. etapě), což jsem zjistil při rozvážení průjezdek v pátek. Narychlo provedené úpravy v iti nebyly úplně ideální, ale posádky se s tím vcelku rozumně vypořádaly. Ve druhé etapě jsem si ještě potřeboval rozmístit několik SPK a nějak špatně jsem si rozvrhnul trasu a SPK ze začátku etapy jsem umísťoval jako poslední. Když jsem chtěl vyložit z auta otočnou SPK, která se jela za prvním zrcadlem, tak jsem slyšel jak se ke mně blíží nějaký místní blázen s prasklým výfukem, říkal jsem si jak tudy může někdo jet? Bylo to č. 2, za ním hned č. 5 a za chvilku č. 8 :o) V ČK jsem zjistil, že vepředu jelo ještě č. 1 a bylo mně jasné, že ti mně ujeli a já se hrozil co asi dělali dál, jak dostanu oprávněně vynadáno , jak to vyřeším atd.? V ČK jsem čekal na č. 1 a oni stále nejeli a mně bylo jasné, že to je kvůli té pozdě umístěné otočné. Hned jak přijeli, šel jsem za nimi s tím, že se jim hrozně omlouvám, že u toho zrcadla mně ujeli a Petr povídá- to je v pohodě, my ho neviděli a mně se hrozně ulevilo. Výborný výkon v celém dvoukole potvrdili Kubíčci a vyhráli nejen den, ale i celé dvoukolo. Druzí byli č. 9 Zdrubecký- Kotina, kteří si pojistili 3. místo absolutně za celý rok a třetí č. 2 manželé Paulů. Velmi pěkný výkon v celém dvoukole podalo č. 5 Černý s Maškem, kteří byli 2 x čtvrtí.
Odpoledne proběhlo závěrečné vyhlášení výsledků soutěže i celkových výsledků za rok 2016. Na své si večer přišli i příznivci bowlingu, kteří spolu zápolili ve dvou drahách 2 hodiny, i příznivci mariáše, ale i ostatní příznivci dobré zábavy, jídla, pití a co jsem slyšel, tak i dokonce někteří jednotlivci předvedli své pěvecké umění. 10 posádek zůstalo do neděle a dle prvních ohlasů se letošní poslední mistrák vcelku podařil, chyby se určitě nějaké vyskytly, vše nebylo ideální, ale celkový dojem se zdá být dobrý. Blahopřejeme mistrům a budeme se těšit na další setkání s vámi.

Za pořadatele Zdeněk Klenák
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Klenák Zdeněk   


  08.11.2016 10:15   Pohled z dopolední Hlučínské bedny.
Tak jste se dočkali pohledu z bedny od nejmenší Šodkové, ha! Kdo by to byl čekal po půl druhém roku aosácké abstinence. Já tedy určitě ne.

V sobotu ráno začala příprava: pauzák, propiska, úhloměr, měřítka,... sakra, kde mám měřítka?! No nevadí, však to Luďa spočítá z hlavy, pravítko postačí. Příjezd na prezenčku jsme s mamkou a ségrou zvládly za pět dvanáct. Tak akorát, abychom stihly kafíčko, výborné kynuté Honzovo-Zbyťákovy buchty a štrúdl (bez rozinek!), ale především vystrašit soupeře vysokými ambicemi. Po rozpravě jsme oblepili auto, našli měřítka a odjeli dopolední a odpolední zručku. Třeba podotknouti, že i přes precizní navigační příkazy jsme ten čtverec netrefili ani jednou. Ale Luďo, odpouštím Ti – s náhradním autem to nebyl ten nejlehčí úkol.

A hned na start. Itík vypadá klasicky hlučínovsky. Hezká podmínka s průjezdy zadaných kót odbočením nás protáhla až za náměstí a pak zpátky. V Hlučíně to sedělo, tak jedem dál do Kozmic přes Darkovičky. Třicítka po dobu 2,5 kilometru nás nepřekvapila. Žádné R-ko na konci už poněkud ano. V Kozmicích jsme párkrát přehodnocovali kvůli vložáku a v Dolním Benešově jsem na chvíli zaváhala v kótě 200. S řidičovou nápomocí jsme se našli a prosvištěli chlupatou čáru bez velkých obtíží. V Bolaticích jsme nájezd na kruháči na půlkruháčovitou SM už trochu hnali (a stejně si myslím, že ta 81čka měla být 3x). Kótu 210 jsme jen projeli bez odbočení (mě nenachytáte!) a šup do cíle. Kufr skoro půl hodiny – ale na rozehřátí to jde.

Ve druhé etapě si na nás, kluci ušatí, vedle čtyř SM nachystali speciální vložák. Hned mě napadne, co tím básník chtěl říct. Vzpomenu si na hodiny autoškoly a opatrně se zeptám Ludi, jestli považuje konec obytné zóny za značku upravující přednost. Kouká na mě jak Rom na lopatu, ale poslechne. Slepá mapa nám neseděla, ale algoritmus v chybě (mojí nebo autorově, doteď nevím) jsme našli. Pak jsme se ale zacyklili kvůli dejce a podmínce v mapovém kříži u Albertovce. Po dvaceti minutách jsme to vzdali a jeli dál. V Bolaticích na nás čekaly obytně zóny, v Kozmicích hezký detail ve spojení s dejkami/stopkami. V Darkovičkách zase nějaké ty mapové kříže a honem do Hlučína, protože máme hlad a už zase nestíháme. Všechno překvapivě sedí.

Průjezdy nekontrolujem, zbaštíme svíčkovou od Bětky a jdeme si pro itík do první etapy druhého kola. Hlava si dala po obědě dvacet a zvolila delší průjezd (ikdyž jsem ten kratší fakt 5 minut měřila). Dvě stě na kontě. Pak se nechám nechytat na nemapovou křižovatku s protisměrkou u Hřibovce, most v detailu jsme v Šilheřovicích ale už našli. Ovšem pak to byla maturita z kombinatoriky. Nějak jsme se vymotali, zamotali jiné posádky a jeli dál. V Pasekách jsme pokecali s příjemnými příslušníky PČR a po pár pytleních jsme opět s kufrem v cíli. Zbyťák nám už zdálky hlásí vítězství v dopoledním kole, ale zatím tomu nevěříme.

Druhá etapa byla ještě větší ostuda. Azimut není úhel, ovšem osvícení přišlo až po nečekaně dlouhé době. No ale aspoň jsme nezůstali viset někde v bahně v Koblově (byť k tomu moc nechybělo). Nájezdy na sudé SM odbočením jsme ale vychytali. Naopak mapu v Hošťálkovicích jsem nezvládla a jediný správný plech jsme tam přehlídli. Nad podmínkou, která zněla „Každou kótu o hodnotě 200 a vyšší, poprvé opusť co nejmenším azimutem“ jsme začali moc uvažovat. Otázka do diskuze: nadjedu danou kótu tak, abych v ní odbočila nejmenším azimutem? Anebo jedu nejkratší cestou do kóty a vyjedu nejmenším azimutem? Brát EI dvakrát nebo jednou, toť otázka. V cíli jsem ten druhý plech škrtla a další stovka trestných.

Odpolední výkon odpovídal výsledku, ale i tak. Díky výhře v dopoledním kole jsme se vyškrábali až na celkové 3. místo v Malém Moravském poháru! Jménem všech posílám velké díky do Hlučína za perfektní zakončení soutěží na moravské scéně. Neberme aosky v Hlučíně (a vlastně kdekoli) za samozřejmost. Važme si práce, kterou kluci odvedli. Jak za itíky, tak za péči o jezdce si zaslouží 11 hvězdiček z deseti!

První vyhrání z kapsy vyhání. A já už se těším na novou sezónu a s ní i další kvalitní orienťáky, přátelskou rivalitu a Zbyťákova kulinářská překvapení. Ale hlavně na tu naši partu aos nadšenců – protože vo tom to přece celé je.

..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Šodková Karolína   


  06.11.2016 10:23   5.11.2016
..........................................................................................................................................................................
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža   


  03.11.2016 15:24   Informace MČR Most
1) Příjezdový itinerář a kontrola měřidel je zde: http://leteckaposta.cz/111114131

2) Upřesnění seznamu obcí: noc- beze změn, den- nejedou se- Lišnice, Louny, Raná, Skupice.

3) Do dnešního dne do 15 hod neuhradila vklad st. č. 1, 8, 10, 12, 14, 18, 19.

4) JZ noc bude probíhat od 18 hod a žádáme všechny, aby JZ odjeli ještě před zahájením.

5) Ubytování je v bungalovech, pokoje jsou dvou a třílůžkové.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Klenák Zdeněk   


  31.10.2016 09:13   Konference Svazu AOS
V sobotu dne 5.listopadu 2016 se bude konat v Mostě (v areálu Benedikt, Rekreační 1048) od 16:30 hod. (po skončení 10. kola MČR v AOS) konference Svazu AOS AČR. Zúčastnit se mohou všichni držitelé licencí pro AOS, účastníci AOS na úrovni Českého nebo Moravského poháru, kteří se v r. 2016 zúčastnili alespoň jedné soutěže a zástupci pořadatelů (v úrovni MČR, ČP nebo MP) v r. 2016. Program konference:
1) Zahájení
2) Zpráva o činnosti Svazu AOS AČR
3) Zpráva o hospodaření Svazu AOS AČR
4) Různé- organizační, kalendář 2017, evidence radarů, získávání nových posádek atd.
5) Volba výkonného výboru Svazu AOS AČR- návrh- Klenák, Kočí, Pivoňka, Jíše, Paulů, Kubíček, Dužík (beze změny)
6) Diskuze

Za VV Svazu AOS AČR Zdeněk Klenák
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Klenák Zdeněk