VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     AKTUALITY     DISKUSE     KALENDÁŘ     PROPOZICE     UČEBNICE     POKYNY  

obsah aktualit:  23.12.2018 16:32   Rozhodněme jak budou vypadat AOS v r. 2019
Po debatě na konferenci na družstvech a po dalších příspěvcích z toho vyplývajících se zamýšlíme nad tím jak naše AOS oživit a změnit systém seriálů, které jezdíme. Hlavní cílem změn by mělo být to, abychom k našim soutěžím přilákaly více posádek, to bychom měli mít na paměti především. V komisi jsme situaci probírali a nemáme úplně jednotný názor, takže bychom chtěli předložit návrh na organizaci seriálů v roce 2019 ve 2 variantách. Od vás bychom chtěli, abyste se vyjádřili, kterou variantu upřednostňujete. Termín nejpozději do 20. ledna 2019, abychom se mohli včas rozhodnout, kterou variantu budeme realizovat a mohli se domluvit s pořadateli. V oblasti financí se budeme pohybovat na obdobné úrovni jako letos, i když to záleží také na tom kolik soutěží se pojede a které seriály se budou při jednotlivých soutěžích kombinovat. Budu se také snažit získat více financí z Autoklubu, ale rozpočet bývá schvalován až v průběhu roku, takže budeme vycházet z letošních financí.

ZDE SE ZAPOJTE DO HLASOVÁNÍ
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Výkonný výbor AOS   
  12.12.2018 18:56   Průjezdy Mikulášského Shell cupu.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Klenák Zdeněk   
  03.12.2018 21:36   Pohled ze Shellácké bedny Mikuláše
Už dojezd do místa soutěží od Pardubic byl trochu hororový vzhledem k počasí.
Po dopoledním výprasku v malém poháru jsme si s Terezou řekli, že to snad v Shell poháru bude lepší a bylo. Takže jsme tím výpraskem nahřáli naše mozkovny a hurá do poháru.
V 1.etapě hodně detailů a 3 různé vložáky je tak akorát pro shelláky. Malý problém jsme měli u kóty 220, neboť jsme vložák 2 začali právě v této kótě, takže navíc ještě blbým rozhodnutím nabrali 3 PK navíc. Bohužel nejprve byla dejka a až potom kóta 220. A tato chyba jde za mnou ne za Terezou. Opět jsme pak měli štěstí, a to v tom, že jsme si blbě vyložili ten vložák č.2 a jezdili to systémem za každou první dejkou , tak jsme tím vlastně dorazili správně ke kotě 310 a psali 2x PK 54, což asi mnoho posádek nemělo.
V části 2 na plánku „a“ jsme první „kozy“(značku hrbol nebo p…) přehlídli a objevili až ty druhé „kozy“, což nám paradoxně pomohlo, neboť jsme nehledali reálnou pravou.
Zbytek etapy v pohodě s předčasným příjezdem, takže WC a svačinka a hurá do 2.etapy.
Jedna SM a v podstatě jen jeden vložák, ale plno detailů je opět fajne pro sheláky.
Na začátku jsme „nezbaštili“ autorův špek a poctivě zajeli detail kóty 243 až po zákaz vjezdu, tedy 2x PK 51.
Pak jsme měli štěstí, že školácká chyba při nájezdu na začátek SM nás stála jen 60 TB a PK 43, která měla být při nájezdu na SM jsme napsali tehdy, kdy se jí SM vyhýbala. Další slabší chvilku jsme si vybrali u kóty 303 s reálnou L. Přehlédli jsme dopravní značku, takže nám chyběla jedna PK 46. Pak už vše v pohodě s velkou časovou rezervou.
Celkově lze říci, že ta debata v Pelhřimově se zde pozitivně projevila a projevilo se to i na největším množství shell posádek v tomto roce. Když se podíváme na výsledky, tak nováčci neměli až tak velké bodové příděly a u těch, co jezdí již nějaký pátek, rozhodoval určitý počet jejich chyb.
Tímto bychom chtěli za posádku 111 poděkovat celému realizačnímu týmu Mikulášské 2018 od startu, přes stravu až po vyhodnocení s ohledem na možnost parkování, dostatek míst k sezení a pro debaty.

Za posádku 111
Zdeněk Klár alias clarus8
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Klár Zdeněk