VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     UČEBNICE     POKYNY  

obsah aktualit:  19.04.2014 00:21   Pohled z bedny.     (2. kolo SCM - Frýdek-Místek)
Druhé kolo Shell Cupu Morava se konalo ve Frýdku-Místku. Bydlím v nedaleké Ostravě, takže terén byl pro mě docela známý.

První etapa nabízela itinerář obsahující pouze průjezd kótami v daném pořadí. Aby to nebylo tak jednoduché, byli jsme podmínkou přinuceni projíždět každou kótou rovně. Celá etapa nebyla nijak zvlášť obtížná a zajeli jsme ji v celku dobře, i časový limit byl dostačující.

Ve druhé etapě byla hned na startu drobná zrada ve formě schovaného SPK, ale tuším, že jej nakonec nenapsala žádná z posádek Shellu. Zajímavostí a pěkným zpestřením etapy byly "plánky", ke kterým patřila ještě podmínka: Projeď vždy všechny komunikace mezi křižovatkami, které plánek obsahuje nejkratší cestou s možností jet po některé vícekrát. Díky tomuto jsme například jezdili po parkoviště sem a tam a potkali se i s posádkou Magdolenů. Ke konci etapy jsme stejně jako již zmíněná posádka trošku bloudili po sídlišti, ale naštěstí jsem se po nakopnutí řidičem našel a objevil CÍL na mapě. Nakonec jsme dojeli bez časové penalizace.

Autorovi tratě bych chtěl tímto poděkovat za skvělé dvoukolo a doufám, že se ve Frýdku-Místku uvidíme i příští rok. Jen je škoda, že se Shell Cupu neúčastní více posádek.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: KlasaD   
  16.04.2014 07:48   Pohľad z debny.     (3. kolo SCM - Frýdek-Místek)
Úplný záver druhej etapy druhého kola SCM sme(som)tak dokecali, že sa tomu až ťažko dalo uveriť. Zle som si pozrel kde je cieľ a tak sme 18 min blúdili na nejakom sídlisku. Kým my svitlo, bolo už neskoro a do cieľa prichádzame s meškaním 29 min. Končíme tak poslední.


Posilnení údeným kuracím stehnom a zemiakovým šalátom odchádzame do ďaľšieho boja odhodlaní vyhrať. Od štartu do bodu Z robím prvú chybu,keď si veselo ideme do mapovej jednosmerky vyznačenej v detaile. Pred odovzdaním JV si to ale všimnem, tak si dopisujem spk K,E.Spk K ale bola navyše tak to mám za 60tb. Z bodu Z do bodu K bez problémov bereme spk 9.V kóte 303 najprv plníme podmienku odbočiť vpravo,spk HA, potom až výjazd v smere šípky. Po výjazde z bodu J pár reálnych križovatiek bereme spk E a mapovo do bodu K pre spk 9. Opäť pár reálnych križovatiek a mapovo do bodu Y. Séria reálnych údajov okolo nákupného centra s spk R končí podľa itíku na Daj prednosť vpravo. Bola to však stopka s spk T. Jedna drobná chyba od autora,ktorá sa ešte zopakovala v ďaľšej etape na inom mieste,inak parádne postavenej súťaži.Po výjazde z bodu M 3x(L,P) na parkovisku kde sme sa krútili v 2 etape dopoludnia. Tentokrát len pre spk 4. Záver mapovo do kóty 304 a do cieľa. Píšem spk R,5. Následne si uvedomujem, že v kóte 304 sme vlastne neboli, tak si pred 5-tku dopisujem ešte jedno R.


Po prvom kole SCM v Hlučíne som otca asi moc vychválil za JZ, tak mi teraz na zúženom prejazde rozmlátil pravý speťák. Čas mal 50s. + 30tb za cúvanie do garáže a odpálenie kolíka so speťákom.
Na úvod druhej etapy si berieme falošnú spk U. Po splnení podmienky v kóte 401 prichádzame na stopku s spk 11,ktora bola v itíku nakreslená ako Daj prednosť. S predtuchou druhej chybičky autora pokračujeme ďaľej.Mapovo do bodu N sme ešte odbehli pre spk 21. Cestou na začiatok SM1 po mape Brušperku starej desiatky rokov sme trochu náhodne natrafili na spk O.Zo slepej mapy s spk 2 som nenašiel najkratší prejazd do kóty 401, tak si píšem navyše spk 21. Po výjazde na juh prichádzame k už spomínanej stopke s spk 11. Za bodom M na vyznačenom tvare bereme spk 1. Mapová cesta do bodu Z bola pre nás najnáročnejšia, no zvládli sme to bez blúdenia a za obchodným centrom bereme pri stopke spk T. Cestou do cieľa sa ma otec ešte 4x spýtal či viem kde je cieľ a či nejdeme pobehať na sídlisko.


Za 3tie kolo SCM máme ,,len" 3 spk navyše a tak si pripisujeme ďaľšie víťazstvo v perfektne postavenej súťaži plnej dobrých nápadov a fínt. Veríme, že sa tu stretneme aj o rok.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: MagdolenR   
  01.04.2014 23:40   Rallye Šmidl 2014
Dovolte mi, abych Vám oznámil, že na soutěž Rallye Šmídl 2014 jsme museli pozastavit příjem přihlášek posádek a to pro překročení max. počtu pro zvládnutí soutěže, tj. 45 posádek. Pokud by někdo přesto zvažoval svoji účast a chtěl by přijet, prosím řešte co nejdříve se mnou a to na e-mailu: fabian.vladimir@tiscali.cz.


Pokusím se zařídit případné přijetí mimo pořadí, ale bohužel nic neslibuji. Děkuji za pochopení.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: VláďaF