VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     UČEBNICE     POKYNY  CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Před 12 hod. napsal příspěvek Jura 2
UKAŽ 3) Před 3. dny napsal příspěvek kk
UKAŽ
2) Včera v 18:49 napsal příspěvek kk
UKAŽ 4) Před 7. dny napsal příspěvek standa
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Před 45 min. kk reagoval na kk z 15.10.
UKAŽ Včera v 07:35 standa reagoval na kk z 8.10.
UKAŽ
Před 1 hod. standa reagoval na kk z 13.10.
UKAŽ Před 8. dny Vláďa reagoval na kk z 6.10.
UKAŽ
Před 2 hod. kk reagoval na Jiří Boudný z 8.10.
UKAŽ Před 8. dny Vláďa reagoval na Vláďa z 3.10.
UKAŽ
Před 7 hod. Míša reagovala na Jura 2 z 16.10.
UKAŽ Před 8. dny vendi reagoval na Jirka Kozel z 2.10.
UKAŽ

foto
Míša   7.11.2017 v 17:07   napsala:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Tak koukám na výsledky poháru.... prosím, můžete mi někdo poslat finální vzorák pro třetí etapu? I s tou nešťastnou živkou mám podle sebe 1 navíc a dvě chybí => tedy 260, ale ve výsledcích mám nějakou hrůzu o několik set výš (o 320). Tak jen chci vědět, co se tam teda ještě měnilo. Páč jsem to kontrolovala ještě s Mírou Paulů u stolu a měli jsme to skoro stejné (- kromě teda závěru etapy, který jsem dala náhodným výběrem potkaných průjezdek a Míra si domyslel správný vložák). Ale pochopila jsem, že konec etapy se rušil, ne? Díky... ostatní etapy mi taky nesedí, ale ne o takovou nálož a asi se tam věci drobně měnily. Já vím, že by i případna chyba ve výpočtu se už neřešila, jen mě zajímá, co se tam odehrálo Díky moc
foto
kk   7.11.2017 v 18:05   odpověděl:
Jak jsem psal už níže, výsledkům se nedá asi úplně věřit. Já také neměl chuť ani sílu něco reklamovat ...
foto
Míša   7.11.2017 v 18:30   odpověděla:
No mě spíš jde o to, co JEŠTE jsem tam provedla Nám by stejně nepomohla ani svěcená voda....
foto
michal.g   8.11.2017 v 07:59   odpověděl:
etapa C
11, 58, 26, 16, 21, 11, 18, živá X, 9, 18, živá X, 9, 50, živá A!!!, 38, 38, 13, 6, 8, 22, 22, 25, 25, zbytek zrušeno...
foto
Míša   8.11.2017 v 10:19   odpověděla:
Michale, děkuju. Pozitivní je, že jsem žádnou další chybu nevyrobila - chybí mi 58 a živý A, přebývá živý X, za který bych si nafackovala, protože to byl zbrklost => 260 tedy.
Dalších 320 ve výsledcích této etapy beru jako extra bonus Asi měli sčítači pocit, že máme na naše poměry nějak málo . Nevadí, chyba se stane i v lepších rodinách. Už teď se těším na dalšího Kapříka

foto
Zbyťák   6.11.2017 v 21:13   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Ahoj fšeci,
JZ pro dopolední část už bude připravena od 7:00 na parkovišti u štěrkovny. Abychom stihli dopolední plán, žádám všechny účastníky, aby v prvé řadě odjeli ( především posádky MČR)JZ, pak se prezentovali, posnídali(ubytovaní v Azalce a Rodosu). Pokud nestihnou odjet všechny posádky JZ do prezence,dokončí ji po ukončení zahájení. Je žádoucí, aby všichni účastníci MČR odjeli JZ před prezencí. Startovní pořadí družstev je stanoveno(viz Vláďovy pokyny), předpoklad startu prvního družstva do JZ je 14:30. Žádám o Vaši dochvilnot. Každé zpoždění enormně prodlouží čas ukončení. Díky za pochopení. Říďa Z.
foto
Duža   7.11.2017 v 08:17   odpověděl:
Startovní pořadí družstev jsem napsal v příspěvku v aktualitách "Jak vyhrát mistrovství družstev".

Příspěvek si můžete stáhnout ZDE

foto
PetrM   6.11.2017 v 13:04   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Překvapuje mě, že dosud nikdo nekomentoval sobotní Jindřicháč a tak já začnu
Po loňské zkušenosti jsme si i letos potvrdili, že tento závod se úplně liší od všeho ostatního, co jsme letos jeli. To není negativní hodnocení, naopak, je to příjemná změna....
Ale bohužel těch chyb v itiku (a tím nemyslím protiřádovým) bylo zejména v C etapě až moc.....
Po tom, co jsem se tady tratí v klidu doma prokousal, mám dvě otázky na stavitele či HR:
1) jak jste chtěli jet v A etapě v obci Nový Dvůr z bodu D do bodu D??? Přes ty sloupky se zámkem a řetězem (nyní otevřeným) nebo celé kolem dokola přs Jindřichův Hradec. Je pravda, že sloupky o výšce cca 1 metr nemají panty a proto nejsou brána a už vůbec ne závora ale očka na řetěz byly na obou kolících - i se zámkem...
2) v obci Lásenice živá PK. Doslechl jsem se, že se měla brát bo po průjezdu SM se to dvakrát P dozadu za sebe do rybníka mělo brát, jakože to jsou dvě křižovatky a proto mám u té otočné SPK skoro ve vodě už splněno oboje P.... Pak se ale dle mého otočím, jsem mimo mapu a pokud to byly dvě křižovatky, tak vjedu reálně do mapové jednosměrky a té živé PK se musím vyhnout. Nebo ne?

A pak je v tom Jindřicháči ještě extra to, že tolik živých PK jinde nepotkáme!! Díky všem pořadatelům!!
foto
clarus8   6.11.2017 v 16:16   odpověděl:
Navážu na Péťu z jiného soudku.
Kolik stupňů od osy křižovatky je vlastně vpravo (P)? Je to 30,40 stupňů nebo jen 90?
Navrhuji do řádů dospecifikovat, neboť podle mne je to jakýkoli odklon od osy křižovatky na kteroukoli stranu větší jak např.10 stupňů.
foto
PetrM   6.11.2017 v 17:18   odpověděl:
Chápu, že tě trápí hlavně itikový příkaz v obci Plavsko "v nebodě F2 jeď P". Takže jde o mapové P a nikoli reálné. A dle příjezdu dle plánku. Ale tam to fakt bylo možné jet mapově P nejblíž v tom nebodě od JV na SV. Ta cesta od SZ na JV je fakt rovně.
foto
kk   6.11.2017 v 19:23   odpověděl:
Škoda.
Loni hezká, příjemná a jezdivá soutěž, letos opravdu žádná sláva. Nechtěl jsem psát hned po soutěži, protože Šímu i Standu mám docela rád,
ALE:
Zručka - prý úspora času. Ta mohla stát a fungovat už od osmé hodiny, kdy kolem ní téměř všichni jeli do Hospříze na přejímku.
V samotné soutěži příliš mnoho špatně uvedených označení a měřítek plánků, SM (i bez směru průjezdu), organizační zmatky, kdy polovina soutěžících dostala ZM pro třetí etapu bez označení bodů, záměna na rozpravě deklarovaného bodu Z za J, polotovar iti pro tuto etapu bez vložáku na kruháčích v Jindřicháči, SM před "H", následná levá podle Nežárky někam bůhví kam, SM v JH prý opět se špatným měřítkem a následné kolo jako kráva do bodu Š, atd.
Prostě byla vidět Standova nedostatečná kontrola a tu třetí etapu asi vůbec nejel.
Zmatky pokračovaly i při výpočtu výsledků, kdy vyjma vyhlášených kverulantů a pravdičkářů už nikdo neměl sílu ani chuť řešit špatně vyhodnocené výkazy, falešné průjezdky počítané za 30TB, atd.
Nebýt toho, že "malej Ludvík" nenapsal deset průjezdek, opravdu bych z této soutěže radost neměl.
kk
foto
PetrM   6.11.2017 v 20:53   odpověděl:
Podle hesla "Najlepšia radosť je škodoradosť" Sorry Jirko!
foto
ZdenekJ   7.11.2017 v 11:23   odpověděl:
No my jsme jich nenapsali 6. Ale protože jsem přehlédl na začátku 3.etapy zákaz vjezdu a do koty jsme dojeli na jedno "zatočení" , místo 10 minut ježdění. No zase jsme těch deset minut strávili vymýšlením cesty , když ještě nevíme, že je ta první křižovatka umazaná a na druhé ta pravé nejde udělat. Teda ta pravá možná s trochou fantazie ano, ale pak jsem ve slepé komunikaci. Tak jsme vymysleli konstrukci, že ty slepé se neuvažují. Pak nám nějak nahoře v plánku opět chyběla fantazie na udělání pravé. Nicméně přehlédnutí zákazu vše vyřešilo.
foto
Míša   7.11.2017 v 13:40   odpověděla:
Začátek 3. etapy byl vtipný. Myslela jsem, že jsem to pochopila.... v zápětí se ukázalo, že asi ne... dojeli jsem kamsi "do hnoje". Tak už stálo auto Kladeňáků. Míra za volantem nebyl ani nikde jinde jsem ho neviděli, Pavel koukal do papírů. Chvíli jsem uvažovala, jestli to není to nejlepší řešení... protože předtím nám organizátoři ručně dopisovali chybějící kóty a body do mapy. A řekli, že máme ignorovat neúplný vložák. Nakonec jsme se rozhodli s tím nějak poprat. Úvodní část jsem se rozhodla zabalit, když jsem ji evidentně nepochopila a začli jsem se nějak vymotávat ven k něčemu, co se dá jet. Cestou jsemepotkali nějaké průjezdky a já je tam pocitově zaznamenala. Nakonec za 100 Pak jsem si unáhleně bouchla živé X, což jsem věděla hned jak bylo ve výkazu. Takže dalších 60 no a pak mi chybí ta živka, kterou jsme (skoro) všichni objeli. Teda jestli jsem správně pochopila z příspěvku PetraM, že fakt být měla. Mentální kolaps jsem si vybrala na konci první etapy - 300. Ale jeli jsem tam rádi a rozhodně bude ještě dlouho na co vzpomínat Děkujeme
foto
5r3   7.11.2017 v 14:21   odpověděl:
Naopak,PetrM tvrdí, že se objet měla. Ať už se jela pevní pravá co nejvíce pro otočnou u vody a druhá pravá se dělala před živou, nebo, jak se to údajně mělo jet podle stavitele, druhá pravá se dělala na další křižovatce po 60cm za první pravou k vodě a po otočení se narazilo na jednosměrku po které se musela živá objet.
foto
Míša   7.11.2017 v 15:02   odpověděla:
A finální oficiální verdikt pro výpočet výsledků byl teda jaký? Měla nebo neměla být (podle mě ne, ale já to nerozhodcuju)? Mimochodem, prosím, nemá někdo finální vydiskutované průjezdy? Já to v určité fázi přestala sledovat a navíc jsme pak už museli jet, bo naše korková byla od půl sedmé od rána sama zavřená doma. Já udělala jen první kontrolu po dojezdu, takže vlastně nevím....
foto
michal.g   7.11.2017 v 15:14   odpověděl:
HR tu živou chtěl.
foto
ZdenekJ   7.11.2017 v 15:39   odpověděl:
I když skoro určitě stála na hlavní a ne na mapovém objezdu/jednosměrce?
foto
Míša   7.11.2017 v 16:13   odpověděla:
V tom případě to možná bylo původně myšleno dobře, ale asi se živce nechtělo do toho bahýnka, kudy jsem ji objížděli a dala přednost pevné půdě pod nohama Kontrolní dotaz, je vůbec někdo, kdo si ji vzal úmyslně (ne omylem)?
foto
michal.g   7.11.2017 v 16:33   odpověděl:
St. č.6.
Mj. i toto nás připravilo o 3. místo
foto
Vašek   7.11.2017 v 17:35   odpověděl:
Standa nám to vysvětlil tak, že 2x P k vodě a ta živá údajně stála na té mapové jednosměrce (prý šla rovnoběžně s hlavní silnicí, a my jsme to objížděli obloukem).
foto
Míša   7.11.2017 v 19:49   odpověděla:
Chcete mi říct, že odbočení z hlavní do té vracečky jsou dvě křižovatky a plním dvě pravé??

https://mapy.cz/zakladni

Až teď mi totiž Zdeněk vysvětlil, co se těma dvěma křižovatkama myslelo. Já to vůbec nechápala a tohle by mě ve snu nenapadlo.

To mi připomíná, že někde bylo, že se chtělo P plnit do výkusu pro zastávku autobusu... to už tady taky bylo.
V každém případě bych musela mít při výjezdu z té vracečky živku po pravé ruce. A jsem teda opravdu neměla, v nejlepším případě proti sobě.

Ještě bych to akceptovala v detailu.

Moc prosííím, jen ať z tohoto nemáme precedens - to už bychom do vracečky v životě žádnou pravou nesplnili
foto
5r3   7.11.2017 v 20:22   odpověděl:
Nemám u sebe tu mapu, ale silně pochybuju, že ta jednosměrka v mapě je pouze 4m vzdálená od té silnice. Tam totiž stála ta živá. Z té silnice bych normálně zajel pro razítko k té živé.
http://blackp.rajce.idnes.cz/J.Hradec/#Tbor.jpg" target="blank
foto
PetrM   7.11.2017 v 21:10   odpověděl:
Dobrá fotka, která dokazuje. že ta živá stála na té hlavní............
foto
Míša   7.11.2017 v 22:21   odpověděla:
Jo, na takové silnici mi přijde úplně logické, že si živka stoupne tak, abych mohla bezpečně zastavit. Parádní fotka
foto
michal.g   8.11.2017 v 07:56   odpověděl:
ta jednosměrka je v mapě 3mm od té hlavní, to je v M10 30 metrů, jestli se nepletu...
dost smutné
foto
Vlado   8.11.2017 v 21:49   odpověděl:
Reakce na příspěvek clarus8:rovně je POUZE 180 stupňů, všechno ostatní je vpravo nebo vlevo. Proto by se stavitel měl takovým místem, které není bez jakékoliv pochybnosti rovně (t.j. 180°) dostat jiným způsobem než reálnou jízdou natož příkazem PRL. Je to letitý boj, pořád se to většina soutěžících snaží nějak přiohnout, ale rovně není a nikdy nebude rovněji ani nejrovněji. Nejrovněji totiž může v extrému být taky ostrá pravá nebo levá, pokud by v křižovatce byla ještě jedna pravější, resp. levější. NENENE pořád budu tvrdit, že rovně je jen a pouze 180°

foto
Pavel_K   1.11.2017 v 14:47   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Otázka na pořadatele Kapra (nebo možná HR - Standu Kočího - bude-li vědět):
Jak je míněna informace v propozicích:

JZ s ohledem na urychlení soutěže proběhne na parkovišti před ...... (LADA dobře známé místo), když v HMG soutěže je: 10:00 start první posádky - přejezd na JZ

V čem je tedy to urychlení soutěže? Nebo bude možno absolvovat JZ před přejímkou při příjezdu do J.H. jak tomu bylo vloni? Bude postavena dříve ? Pokud ano, tak od kolika hodin.

Díky za info.
Pavel Kotina
foto
Tomáš   2.11.2017 v 20:48   odpověděl:
Taky mi od začátku vrtá hlavou, jak je to myšleno. Ale pokud nebude žádné vysvětlení, jedeme rovnou do Hospříze.
foto
standa   3.11.2017 v 12:00   odpověděl:
Ahoj,
Od Zdeňka Šimánka mám potvrzeno toto pořadí ve shodě s propozicemi.
Přejímka, rozprava, přejezd na JZ, start do soutěže.
Samozřejmě čím rychleji se zvládne JZ, tím dříve odstartujete do etapy atd.
Standa

foto
Nika   29.10.2017 v 16:50   napsala:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Ahoj, chtěla jsem se (poprvé) podívat jak funguje připravovaná zima - ale nejde mi to - stránka nenalezena
I když klidnu přímo na odkaz z hlavní stránky, i když přímo napíšu adresu, nenašlo mi to ... Vyzkoušela jsem i různé prohlížeče... Kde je problém? Poraďte. Díky
foto
5r3   29.10.2017 v 17:05   odpověděl:
Dneska mi to taky nejde, takže za to asi může vichřice.
foto
Ruda   30.10.2017 v 15:23   odpověděl:
Už funguje (mimo registrace). Server byl od soboty ráno bez proudu.
foto
Nika   30.10.2017 v 21:22   odpověděla:
Aha, tak to jo. Ja myslela, že je chyba u me. Dik za odpovedi. Zkusim to


DALŠÍ STARŠÍ PŘÍSPĚVKY           ZPĚT NA NEJNOVĚŠÍ PŘÍSPĚVKY _________________________________________________________________________________________________________________________