VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     UČEBNICE     POKYNY  CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Před 4. dny napsal příspěvek PetrM
UKAŽ 3) Před 10. dny napsal příspěvek Tomáš a Lukáš H
UKAŽ
2) Před 5. dny napsal příspěvek kk
UKAŽ 4) Před 12. dny napsal příspěvek 5r3
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Před 4. dny ZdenekJ reagoval na PetrM z 7.12.
UKAŽ Před 15. dny Zbyťák reagoval na Eddie75 z 20.11.
UKAŽ
Před 4. dny michal.g reagoval na kk z 6.12.
UKAŽ Před 26. dny Eddie75 reagoval na Mirek L. z 14.11.
UKAŽ
Před 5. dny bulik4lg reagoval na Tomáš a Lukáš H z 1.12.
UKAŽ Před 28. dny kk reagoval na michal.g z 13.11.
UKAŽ
Před 8. dny Klenák Zdeněk reagoval na 5r3 z 29.11.
UKAŽ Před 28. dny Duža reagoval na PetrM z 12.11.
UKAŽ

foto
Aleš Sobota   25.12.2017 v 22:39   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Předem k mému příspěvku bych rád všem popřál radostné vánoční svátky.

Dále jako spoluautor zimy musím reagovat na některé příspěvky v diskuzi.
To že řády jsou chaotické a překombinované víme všichni. Ale ruku na srdce, děláte si to sami. A to tím, že se snažíte hledat nesmysli a jiná možná vysvětlení řádů, než je logicky pochopitelné a to jen na omluvu vlastních chyb.

Dále k Zimě 2017.
To že se najde dopravní značka, která není jasně identifikovatelná a musím použít lepší monitor, nebo si ji nazoomovat či se podívat na google je ze své podstaty, a pro většinu z vás, debilita a řeší to správně. Že si u internetovky budu hrát na " asi nereálná křižovatka " je to samé. Vrchol byla DZ zákaz nad 1,5t. Kolik váží váš počítač ? A další nesmysly.. Táta nad tím strávil mnoho hodin a dní a to jen pro to, aby mu jista INDIVIDUA celé toto snažení znechutilo. Jsem opravdu rád, že již přes rok AOS nejezdíme. A asi by pro mě nebyl problém, a to speciálně těm křiklounům, řádově zrušit celou soutěž, pokud by ji jednou postavili. Myslím, že je na čase se nad tím, a především nad sebou, zamyslet. Myslím že jsme již alespoň několik z vás přesvědčili, že jsou finty, inovace a různé netypičnosti které se dají udělat bez porušení logiky a řádů. Viz SM3D, nemazání cest v detailu, opuštění bodu co nejseverněji - tudíž na jih, atd. Tolik k mému ježdění v AOS a k práci na Zimě2017..

Teď něco k zamyšlení a diskuzi..
1). Jak je to se značkami, které mě nutí k průjezdu křižovatkou ???
Dle mého je to reál a tudíž ( jak jsem se to učil ) zahazuji mapu a jedu podle značky ( reál ) a nemohu brát mapové prvky v úvahu. Jedná se mi o projetou kótu. Kóta je mapový údaj, ale křižovatku jedu dle DZ přikázaný směr a tudíž reálně a podle mě logicky neprojetá.
2). Jak se jezdí mapová chlupatice ???
Vezmu-li stejné pravidla jako pro reálnou chlupatici ( pokud neodpovídá tvar, jedu reálně na další křižovatku na které mohu splnit tvar ) tak na mapě hledám nejbližší tvar, kde mohu zadání
chlupatice splnit.

Jaký je váš názor ?
foto
Eddie75   26.12.2017 v 00:08   odpověděl:
Ach jo, takových zbytečných emocí... Za 123ku děkujeme autorům za vymakanou zprostředkovanou kratochvíli na dlouhé zimní večery, u které jsme si mohli opět trochu protáhnout mozkové závity. U čtyřky jsme si hezky natloukli kokos, ale aspoň máme námět k dalšímu studiu. Děkujeme mnohokrát, bylo to super. A tajně doufám, že se v kalendáři soutěží někde objeví nějaké "Léto 2018", kde budeme moct ocenit práci autorů i v reálu
foto
clarus8   26.12.2017 v 00:42   odpověděl:
to pan Sobota
Jelikož jsem nebyl pochopen, jako nějaký podklad do diskuzí, tak bych chtěl uvést, že jsem právě vybral podle mne místa spornosti.
Tím jsem nechtěl znevážit práci autorů. Jelikož jsem taky stavěl v minulosti trať, tak vím, co to dá práce a ježdění a nervů, zda se něco nepodělá den před soutěží.
Čímž chci také poděkovat za vaši práci, ale opakuji jde o diskuzi, i když minimálně v jednom mém příspěvku to jde až do absurdity a o to tu jde především.
foto
Ruda   26.12.2017 v 02:36   odpověděl:
Dámy a pánové,
sice se hezky dohadujeme, ale dokud k výkladu nedá jasné stanovisko komise tj. především Zděnda Klenák a Standa Kočí, bavíme se tu vlastně o ničem. Jak jsem už dříve psal, byla snaha vyprovokovat autory řádů k vysvětlení nebo úpravě řádů, proto jsme sporná místa do soutěže zařazovali. Osobně si myslím, že si k tomu časem řekne své i HR. Osobně jsem přesvědčen o tom, že řády jsou zbytečně přeplácané a potřebují výrazně zjednodušit. A ještě jeden poznatek. Máme naprosto špatný přístup k používání řádů. Pamatuji ze svých celkem úspěšných let BOAS (cca před 40ti lety), že pořadatel stavěl soutěže přesně podle řádů a byl podle toho hodnocen. Dnes upravujeme řády k potřebám autorů, popř. posádek ze strachu, že nám lidi přestanou jezdit, nebo že soutěže nebude mít kdo stavět. I to je jeden z důvodů, proč v dohledné době nebudeme soutěž na silnici stavět.
Pro potřeby internetových soutěží pracujeme na zjednodušení řádů a pak se rozhodneme, zda ještě něco na netu postavíme.
Za AK Mimoň i našeho hlavního partnera, firmu EKSER s.r.o., přejeme všem AOSákům hodně úspěchů do roku 2018.
foto
R.A.   26.12.2017 v 21:11   odpověděl:
K Alešovi
1) Určitě ne, značka jen říká, jak můžeš tu křižovatku projet, určitě nejedeš reálně, vždyť třeba ve čtvrté etapě škrtáš mapový chlup na křižovatce s jednoznačným reálným výjezdem.
DZ Přikázaný směr vpravo ani neznamená, že mám hledat reálnou pravou. Když to bude téčko a do levé bude zákaz vjezdu, tak tu pravou přeci nebudu hledat o křižovatku dál. Stejně tak když bude jedna cesta doleva a tři doprava, tak to neznamená, že musím jet do té co nejvíce vpravo, jak máme řečeno v řádech pro reálná odbočení. V řádech je také řečeno, že s takovu značkou musíme uvažovat pro plánování další trasy, to by přeci nedávalo smysl, aby jsi tu křižovatku projel reálně a pak vymýšlel novou trasu, která s ní bude uvažovat.
2) Opět jasně řečeno v řádech. I když ten dotaz je nějaký pomotaný. Pokud tvarem myslíš počet odboček, tak rozhodně na mapové chlupatici nejezdím nikam reálně. Na chlupatici bez měřítka, musí být všechny křižovatky, kde není jednoznačný výjezd (na reálné reálný, na mapové mapový). Jestli se dá někde něco hledat a jezdit dál, tak je to při nájezdu na chlupatici a o tom jak jedu na ten začátek rozhoduje, jak mám na tu chlupatici jet, ne tedy nutně reálně. Ale to jsou úplné základy a tím spíš nerozumím té kritice řádů. A to zrušení nějaké soutěže přes řády...to bych se klidně i vsadil.

Co se týče toho zákazu vjezdu, tak jsem byl jeden z těch, so si ho všimli a stejně jako třeba Verča, která to tu už psala, jsem nepotřeboval nic z tebou uváděného. Jo možná mám teda teda ten lepší monitor, ale to jsem zase nevěděl, že nesmím. Zákaz vjezdu do jednosměrky ve čvrté a páte etapě byl mohem dál a mnohem menší a přitom se s ním počítalo.
Nereálná křižovatka? Ve čtvrté etapě normálně byla včetně neexistující komunikace (pod kótou 101). Obdobně ve třetí etapě v kótě 316. V obou případech bylo nutné s tím pracovat.
1,5t je opravdu blbost, to souhlas, ale v reálu už na to opravdu bacha, protože dnes to má každé druhé auto.

Co se týče BOAS před 40ti lety, tak to jsem samozřejmě nezažil. Ale co jsem slyšel, tak autoři vymýšleli všechno možné a málo kdo to pochopil stejně a nebylo možné určit co je vlastně správně. Dokonce se jezdil prý i systém (a teď nevím jak se to jmenovalo, třeba někdo doplní, něco jako sběr), kdy posádka přijela do dědiny, tu celou projezdila, aby našla plechly a pak jich do výkazu pár v libovolném pořadí napsala, protože byl tehdy disk i za málo plechů. Samozřejmě to můžou být jen jednotky úletů, na které se lépe pamatuje a proto se ke mně jako historky dostaly. Ale jen za tu dobu co jezdím, vidím jasný posun k jednoznačnosti, napříč všemi seriály.


foto
PetrM   28.12.2017 v 16:16   odpověděl:
To R.A. k tomu vysvětlení Alešovi:
ad 1) zcela souhlasím, pamatuju jak jsme se onehdá v roce 2015 o tom na mistráku v Moravském Krumlově s Romanem Magdolenem těžce přeli, zda kóta byla projeta či ne. Takže byla.
Jenom připomínám, aby si to někdo nepletl s tradiční fintou, kdy máš například vložák na dejce jeď P a pod tou dejkou je ještě kulatá značka přikázaného směru jízdy. Pak samozřejmě jedeš vložák a tedy reál a hledáš tu P na další křižovatce za přikázaným směrem jízdy.....
ad 2) tady s tebou úplně nesouhlasím, protože v Řádech se píše, že na chlupatici musí být uvedeny všechny chlupy - tedy i ty s tím zákazem vjezdu... Takže to, co píše Aleš, nesmí nastat....
foto
VláďaŽ   28.12.2017 v 19:05   odpověděl:
PetrM k ad2)
Dovolím si upřesnit, resp. i požádat o vysvětlení:
"...V (mapovém i reálném) lineárním itineráři musí být v křižovatkách s více možnostmi výjezdu vykresleny všechny odbočky (včetně mapových jednosměrek). ..."
Jedu dle chlupatice po komunikaci s JEDNOU odbočkou (resp. přípojkou), která je jednosměrná proti odbočení. Pokud si vykládám řády správně, pak tato křižovatka NEMÁ a NESMÍ MÍT chlup, protože na ní není více možností výjezdu.
Je to tak?
foto
R.A.   3.01.2018 v 12:08   odpověděl:
Ano.

foto
clarus8   25.12.2017 v 20:48   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
4.etapa-cíl
Od 106 do 103 souhlasí pod 103 rovně následně však vlevo, neboť jízdou doprava bych se snažil jet do 101 od jihu, ale to mám zpočátku etapy zablokované dvěma smazanými komunikacemi.
Následuje vlevo, pak rovně se značkou přikázaný směr na další musím rovně (vložák) a chci do 101 od severu. Narážím na otočnou O. Otočím a musím dodržet šipku. Před 105 přehodnocuji.Nejkratší je v detailu PK 32 a dále uvažuji Skřivánčí a do 101, ale nejde to, tak znova PK 32 a na druhou stranu přes PK 21 a PK 54 do 101 od severu.
Ze 101 vyjedu a končím-proč?
Následná křižovatka po PK 65 neodpovídá tvarem, i když šipka poziční ukazuje, že jsem na odbočce směr ČK, takže nemapová, nemohu tedy vlevo. Když kliknu rovně jsem na smazané z počátku etapy.
Závěr
Proč mazání komunikací jako vložák, když podle řádů to má být podmínka?

Když to vše za 4. etapu sečtu, je tato etapa na zrušení celá.
foto
Aleš Sobota   25.12.2017 v 23:17   odpověděl:
Proč jako podmínka, značka je reál. Ale nemám problém zrušit etapu i celou Zimu2017.. A kdy něco takového postavíš ty ? Rád ti to také zruším a myslím že to dokáži i dle řádů !!!
foto
R.A.   26.12.2017 v 11:17   odpověděl:
Clarusi, pod 103 můžeš vpravo a pak chtít jet to dé neexistující komunikace a tím se vyhnout smazané části.
S tím tvarem ti úplně nerozumím, ani o které křižovatce mluvíš. Nemate tě to, že někdy jsou výhledy foceny trochu ze šikma?
Ano, měla to být dle řádů podmínka, ale to je celkem jedno.
Aleši píšeš, že je to značka, ale ta jen dost okrajově. Jen mi říká, odkud mám začít mazat. A mazání komunikací v základní mapě, s kterým musím dále počítat při mapové jízdě, opravdu moc jako vložák nezní. A po cestě na mapový vlevo tam není ani ta značka.

foto
clarus8   25.12.2017 v 19:57   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
4.etapa zrušená část
O mapové chlupatici a o drobné chybě již bylo psáno.
Po PK 61 a odbočením vpravo stojím na složené křižovatce s úmyslem odbočit vlevo do 104. Vidím, že je tam zákaz vjezdu do jednosměrky.
Zde tedy přehodnocuji, ale jinak, než je uváděno v diskuzi.
Už zde je jasné, že ať na tuto křižovatku přijedu z kterékoli směru, vždy tam bude tento zákaz. Vím, že musím do 104 od JZ.
Jedu na kruháč a po Pražské, neboť i s ohledem na křižovatkovou šipku je to kratší. Tam narazím na PK 59 a původní šipka vpravo je nerealizovatelná pro zákaz vjezdu do jednosměrky (opět chyba autorů). Dá se jet jen rovně, tedy jednoznačně pak L a jsem 104.
Vyvstává otázka v jakém případě bych se jel na kruháči otočit a zpět po Hvězdovské. Udělal bych to v případě značek v pohledu na křižovatku: zákaz odbočení vlevo, přikázaný směr jízdy, neboť by bylo možno předpokládat, že z jiného směru tam lze vjet.
Předpokládám, že byste se rovněž nevraceli, kdyby tam byl zákaz vjezdu všech vozidel v obou směrech, což je obdoba zde použité značky.
Co vy na to?
foto
Aleš Sobota   25.12.2017 v 23:20   odpověděl:
Nenarazíš na žádnou z uvedených SPK. Kdybys jel podle řádů, přehodnotíš na reálném kruháči. Mapový kruháč tam není, jen kruhová křižovatka. A předpokládat můžeš potom co chceš !!!
foto
Vláďa   26.12.2017 v 01:14   odpověděl:
To Aleš (a event. ostatní zkušenější):
Prosím jen o vysvětlení:
1) proč musím na kruháči přehodnocovat, jak zaznělo někde ještě níže? Mám jej v mapě, tak s ním přeci počítám dopředu.
2) kdyby v mapě byl mapový kříž a narazím na reálný kruháč, také musím přehodnocovat a proč? Protože v podstatě vyjedu z mapového kříže (části kruhu jsou mimo mapu) a zase na mapu dojedu v místech přetnutí komunikací z kříže jízdou po kruhu?

A s tím souvisí další dotaz:
3) Pokud bych si pamatoval při nájezdu do 104 DZ Zákaz vjezdu do jednosměrky od severního vyústění ulice jen při jízdě od JV, tak bych tam mohl dle směru otáčení najet kratším okruhem od severu od Svébořické, než přes kruháč a SPK 72, ne?

Jinak ze 4. etapy si beru jako přínosné následující:
1) krásná finta Za přikázaným směrem jízdy R. Prostě to samo se nabízelo k sežrání. Nedojde Vám ta jednoduchost problému, že nejdříve splním pokyn DZ a teprve potom výkon vložáku.
A přitom jsem letos rozhodoval soutěž, kde se jelo reálně šipkáčem, mělo se reálně odbočit vpravo, ale ještě předtím se mělo odbočit vpravo na základě příkazové značky "Přikázaný směr jízdy vpravo" a pokyn šipkáče se prováděl až na následující křižovatce. V té době jsem to při projíždění tratě autorovi vychytal a ještě ho za to pochválil. A tady to sežeru.

2) asi i okamžik umazání části mapové komunikace při plnění vložáku, kdy od návěští po výkonný povel se jede reálně i dle řádů. Tuto věc jsme nakonec ze zoufalství konzultovali s Bartmou, který
to nahlas vyslovil jako první, mne to napadlo jen v duchu a ani jsem to dále nepřipustil a hned jsme to také i zavrhli, protože na soutěžích jsme se s tím nesetkali. Měl pravdu, mělo se to tak jet, aj jsem to zkusil v 2. pokusu jako šílenou variantu, ale protože jsem podělal svojí blbostí závěr etapy (špatně vyhodnocená vzdálenost jízdy do ČK), nebylo co napravovat.
foto
Vláďa   26.12.2017 v 01:22   odpověděl:
Jen k mé 1): na mapovém kruháči přehodnocuji proto, že jsem původně chtěl jet na mapové křižovatce tvaru kruháče (ale nevím zda je to kruháč) hned vlevo spodní částí kruhu ve směru hodin a při příjezdu ke křižovatce mne DZ "kruhový objezd" žene vpravo a já si tak mohu vlastně vybrat jako kratší cestu do 104, cestu, kterou jsem do křižovatky přijel???
foto
R.A.   26.12.2017 v 11:02   odpověděl:
Vláďo s tím kruháčem přesně jak píšeš. Už se to tu snažili vysvětlit i jiní, ale toto je opravdu trochu vyšší dívčí. Měls být na posledním MP, pak bys věděl

foto
clarus8   25.12.2017 v 19:07   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
4.etapa úvod
jako skorozačátečník, tedy bez zažitých znalostí řádů, jsem vyhodnotil v iti jedinou smazanou komunikaci, a to od rozkreslené mapové po mapový kříž, kde dělám L.
Z diskuse a doučením se ze řádu se ale mažou celkem 3 úseky.
Dále tedy nesouhlasím se vzorovým výkazem autora, a to pro ten 3.umazaný kousek komunikace za 3. stopkou.
Podle mne správně má být po PK 10 doprava (vlastně jednoznačně, neboť vlevo mám umazáno), do odbočky vlevo (vlastně taky jednoznačně, neboť přede mnou je umazáno) přes PK 29.Stojím nyní vlastně před 1. křížem etapy a řeším dilema.
Přede mnou následuje T se stopkou, která mne vytlačí do umazané. Nebo to bude návěští a pojedu to tak, že
1. je to vlastně také jednoznačný výjezd a L dělám těsně před kotou 101 (z vytištěné ZM vidím, že ta komunikace je ještě před 101 a ne jak uvádí autor) přes PK 54 a do 101 od severu atd.
nebo
2.jedu od jihu do 101 přes PK 65 a PK 81 a dále mimo pořadí přes 101 na SM 1.
Vzhledem k pravděpodomější verzi 1 pak ve vyhodnocení chybí PK 29.

Jen se chci zeptat po vl. iti jedu jak dlouho reálně? Do další mapové nebo další mapové uvedené v iti?

foto
Aleš Sobota   25.12.2017 v 23:43   odpověděl:
Tady asi pro všechny..
Jestli-že tu uvažujete že stopka je v nějakém oblouku, tudíž za hranicí křižovatky a plním vložák až někde v tramtárii, a já to opravdu neměřil a neumím si představit jak by v reálné soutěži někdo vozil a měřil zakřivení vozovky, tak jsem zvědav jak by jste uspěli u policie ČR. A neuspěli by jste ani u následovném soudu a to ani u nejvyššího. Tak-že dle Babiše "SORRY JAKO" - takhle né..

foto
clarus8   25.12.2017 v 18:25   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
3.etapa
patrová SM2 (k diskuzi a zamyšlení)
Podle mne to měli být dvě samostatné SM s různými čísly.
Odůvodnění
opuštěním ze SM se mám do místa opuštění SM vrátit podle ZM. Takže bych se měl vrátit do podjezdu. Tedy následně nemám řešení, neboť v podjezdu nemohu odbočit ve směru nakreslené SM2.
Doslov
Z letadla je to jedna SM, ale při pohledu z boku (např. spodní cesty od PK 61) jsou to SM dvě různé. Vzhledem k tomu, že se jezdí i ve velkých městech, kde je vícero nadjezdů a podjezdů, a to dokonce i s křižovatkami ve více úrovních, bylo by asi záhodno tento problém řešit, a to nejen u takovéto SM ale i při zadání kót (je ta kóta na nadjezdu nebo pod ním).
Závěr
pro průjezd to zde nemělo žádný vliv, ale chci vyvolat diskuzi pro budoucno
Děkuji.
foto
Bartma   25.12.2017 v 19:59   odpověděl:
Ahoj, mrkni se na M/7 druhý odstavec,kde se toto vysvětluje pro body,
a na M/8 kde se říká, že to samé platí pro kóty.
foto
clarus8   25.12.2017 v 20:51   odpověděl:
Ano odpověď na body a koty to je , ale pro SM je to nadále pro další diskusi.
foto
Bartma   25.12.2017 v 22:07   odpověděl:
Já si myslím, že tady je to celkem jasné, i když.. - domnívám, že jde o řádový M/4-7 případ I. - reálný důvod přerušení mapové jízdy, kdy Tě reálná situace v kótě 303 shodí ze slepé mapy.
Ale možná to někomu může připadat jako případ II. - neexistující mapová komunikace. Já bych to viděl jako neexistující reálné propojení existujících mapových komunikací. To mi příjde bližší jedničce.
Pro návrat hledáš na ZM nejkratší cestu do toho samého místa, nesmíš přitom jet ani kus po SM a dokud nebudeš nucen z nějakého důvodu přehodnocovat tento návrat, tak si musíš pamatovat tu mimoúrovňovost, lépe řečeno protože si ten návrat namýšlíš po projetí té mimoúrovňovky, tak v tu chvíli o něm víš, počítáš s ním při tom namýšlení, a kdybys musel znovu přehodnocovat, tak už s ním nepočítáš, protože v mapě je to kříž jako kterejkoli jinej.. Odborníci mne za mé laické vysvětlivky začínají nenávidět!
foto
Aleš Sobota   25.12.2017 v 23:11   odpověděl:
Jak můžeš pro řešení návratu uvažovat o tom že tam odbočíš do stěny ? Je to jako by tam byl zákaz odbočení.. Nechápu a ani řádově
..
foto
Bartma   25.12.2017 v 23:40   odpověděl:
Ahoj Aleši, vždyť to píšu, ale možná jsi mne nepochopil (tedy pokud je reakce na mně) - napíšu to ještě jinak: přijedu tam od severu, chci do prava na západ, ale to nejde, je to mimoúrovňový. Tak vemu ZM a najdu příjezd do toho místa tak, abych nejel ani kus po SM, mohl dokončit SM z místa opuštění (na západ), a vím, že je to mimoúrovňový, tak tam nemůžu najet po té (vertikálně) nižší komunikaci, ale najdu návrat po té (vertikálně) vyšší, tudíž od východu. Mně se tohle líbilo, ani jsem s tím neměl problém a nějak bych chtěl Clarusovi popsat, že je to v pořádku a není o čem diskutovat teď ani nikdy.
Aleši, když už tedy píšu - cítím, že jste s taťkou zklamaný reakcemi a máte pocit nevděku při té strašné hromadě práce, co to muselo dát! Protože jsem tu popsal, jak se mi soutěž líbila, ale také proč jsem zajel blbě IV.e. a snažil se nějak argumentovat, moc by mně mrzelo, kdybych se vás tím nějak dotkl! Chtěl bych Tě poprosit, jestli bys mi tu nenapsal, jestli konkrétně i já jsem důvodem vašeho zklamání. Dík!
foto
Aleš Sobota   25.12.2017 v 23:53   odpověděl:
Ne nebylo to na tebe, jen reaguji na blbosti jiných. Je totiž smutné, když něco uděláš pro zábavu jiných a ti si vymýšlejí jen aby uspěly někde, kde o nic nejde.
foto
Bartma   26.12.2017 v 00:09   odpověděl:
Tak to jsem rád, Aleši a díky za reakci, protože by mně to vážně mrzelo. To, že jsem si dovolil s něčím nesouhlasit nebo vznést nějakou připomínku, není ve zlém a to, že jsem to nezajel "dle autora" je o mém nevědění nebo nedovolení si něco udělat tak, jak asi bylo chtěno, protože se z nějakého důvodu domnívám, že to nemůže být chtěno :- )))
Jo, to je ten případ mazání kousků komunikací. Mám prd odjeto ale i tak jsem zažil, že se někde kousek mapy mazal nebo nemapa se stávala projetím mapovou, ale vždy to myslím bylo naroubováno na průjezd slepé mapy, nebo z nějakého důvodu nemapovou jízdou končící na mapové jednosměrce a pod., nepamatuju si, že by se to někdy spouštělo pomocí vložáku a nezdá se mi, že je to řádově možný, ale jelikož to někdo zajel, a nebyly to náhodní lidé, je asi potřeba mít mnohem větší zkušenosti a dovolit si odjet něco, co cítím, že tak má být odjeto, což já tedy rozhodně nedovedu, mně vyhovuje jednoznačnost a i tak to dokážu spolehlivě po... :- )))
foto
R.A.   26.12.2017 v 10:57   odpověděl:
Aleši, věta:"a ti si vymýšlejí jen aby uspěly někde, kde o nic nejde.", je přesně o nepochopení reakcí soutěžících z tvojí strany. Přeci právě to, že o nic nejde, je důkazem toho, že se soutěžící chtějí dobrat svého pochopení nějaké situace nebo zadání, bez ambicí toho, aby jim to dalo třeba lepší výsledek v hodnocení celoročního seriálu. Proč to tedy z tvého pohledu dělají? Jen Vás chtějí nasrat?


DALŠÍ STARŠÍ PŘÍSPĚVKY           ZPĚT NA NEJNOVĚŠÍ PŘÍSPĚVKY _________________________________________________________________________________________________________________________