VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     UČEBNICE     POKYNY  CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Před 4. dny napsal příspěvek PetrM
UKAŽ 3) Před 10. dny napsal příspěvek Tomáš a Lukáš H
UKAŽ
2) Před 5. dny napsal příspěvek kk
UKAŽ 4) Před 12. dny napsal příspěvek 5r3
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Před 4. dny ZdenekJ reagoval na PetrM z 7.12.
UKAŽ Před 15. dny Zbyťák reagoval na Eddie75 z 20.11.
UKAŽ
Před 4. dny michal.g reagoval na kk z 6.12.
UKAŽ Před 26. dny Eddie75 reagoval na Mirek L. z 14.11.
UKAŽ
Před 5. dny bulik4lg reagoval na Tomáš a Lukáš H z 1.12.
UKAŽ Před 28. dny kk reagoval na michal.g z 13.11.
UKAŽ
Před 8. dny Klenák Zdeněk reagoval na 5r3 z 29.11.
UKAŽ Před 28. dny Duža reagoval na PetrM z 12.11.
UKAŽ

foto
LIBUNA   29.12.2017 v 11:58   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Pokud souhlas s názorem jiného účastníka diskuze hraničí s úchylností, tak už tady fakt nemá cenu nic psát. A pokud mají nějaké výklady řádů, které si domluvíte ústně po nějakých reálných soutěžích, mají přednost před jednoznačným zněním řádů, tak to je smutné. Opět jsem se přesvědčil, že aos v současné podobě je úchylný sám o sobě.
foto
LIBUNA   29.12.2017 v 12:34   odpověděl:
A ještě k tomu návěští mezi jiným návěštím a výkonným povelem - největší diskutéři tady obhajují, že reálná jízda, tedy návěští druhého vložáku, probíhala mezi návěštím a výkonným povelem prvního vložáku. Protože se to HR nehodí do výkladu, tak napíše, že návěští bylo totožné s návěštím prvního vložáku. Tedy návěští bylo jenom v místě té stopky a mazala se komunikace o tloušťce trubky od té značky?
foto
michal.g   29.12.2017 v 12:45   odpověděl:
Obrovskou výhodou AOS je to, že je to naprosto dobrovolný sport a nikdo nikoho nenutí, aby to provozoval. Koho to baví jezdí, koho to nebaví, nejezdí...
foto
LIBUNA   29.12.2017 v 13:16   odpověděl:
Naprosto souhlasím a přidávám, že internetová soutěž má přispět k odstranění nejasností v řádech a k náboru nových zájemců. Tady se každoročně nejasnosti obhajují, jasné věci překrucují a noví zájemci odrazují.
foto
R.A.   3.01.2018 v 12:26   odpověděl:
Chtělo by to trochu soudnosti. HR to určitě nenapsal kvůli nějakému souhlasu s názorem jiného účastníka, ale kvůli vymýšlení nesmyslných konspiračních teorií, o úmyslné snaze poškodit určité soutěžící. Vzhledem k tomu, že ho docela znám, tak měl pravděpodobně namysli něco jako: "To jsi se asi posral ne?", ale nakonec to pojal umírněněji.
foto
LIBUNA   3.01.2018 v 13:19   odpověděl:
Stačilo by stavět a rozhodovat aos podle psaných řádů a PSP a ne podle ústního podání a nějakých dohodnutých výkladů a nebylo by nutné nic komentovat. Já jsem přesně citoval řády a PSP a ani jedna připomínka nebyla vysvětlena podle jejich znění. Vše jenom podle různých názorů. Jsem ochoten to ještě jednou podrobněji zpracovat a poslat to komisi na posouzení, ale nemám na nikoho kontakt. Třeba to pomůže ke změnám, vyjasnění a zjednodušení. Vytváření a korektury předpisů je moje druhá pracovní specializace. Můj mail jsem posílal při registraci.
foto
PetrM   3.01.2018 v 17:14   odpověděl:
Sorry, ale mě nějak moc nenapadá, jak mám stavět reálnej závod podle PSP. Já stavím podle řádů AOS.
Podle PSP snad jedině to, že nepovedu REÁLNOU cestu zákazem vjezdu....
foto
LIBUNA   3.01.2018 v 19:09   odpověděl:
Díky, inteligentnější reakci jsem ani nečekal. Psal jsem i o rozhodování, ale to nevadí. Tady se lidi dělí na normální, kteří nemůžou řády pochopit, a na mistry, normální člověk by to pochopil. Loni už tady byly návrhy, aby normální lidi neměli přístup do diskuze, aby místům nedělali problémy s jejich výkladem řádů. Já bych ale rád přispěl k jejich vyjasnění a zjednodušení, abych si někdy tu reálnou soutěž mohl zajet bez obav, že bude částečně zrušena a částečně vysvětlena jinak než podle znění řádů. Vyjasnění ale tady není v kurzu, jinak by ta reakce musela být úplně jiná.
foto
kk   3.01.2018 v 23:37   odpověděl:
Bože, to je vůl!
foto
Bartma   4.01.2018 v 02:20   odpověděl:
Zdá se mi, že by mohl vzniknout určitý zkreslený názor, a proto se ještě jednou musím vrátit k určité situaci. Někde tady jsem napsal, že mne napadlo, že původní myšlenka mazání se vztahovala pouze k jediné komunikaci a jako kouzlo nechtěného odstartovala nápad s mazáním částí komunikací od návěští k povelům.. Argumentoval jsem formulací onoho vložáku. Čili jen toto byla jedna z mnoha myšlenek, které mi bleskly hlavou, když jsem přemýšlel, kde dělám chybu a proč to nemám zajeté (skoro)čistě..
Libor Smola zastával z nějakých, možná jiných, možná podobných, důvodů také takový názor o následném vzniku "finty". Připojil k tomu ale ještě doplnění, že je to konkrétní cílená akce proti někomu.
Čili dva lidé měli z možná úplně odlišných důvodů částečně podobný názor..
Bohužel jsem se k tomu tehdy už nevyjádřil.
Libore, já osobně s tímto tvým důvodem nesouhlasím (pokud pominu fakt, že autor chce vždy do etapy vnést určitý prvek, kterým trochu roztřídí výsledkové pole, aby to neměli všichni čisté a nerozhodovala JZ), tak se nezlob. Shodli jsme se možná v určité části, ale aby to bylo cílené, to souhlasím s Petrem Maškem, to je fakt hloupost. Souhlasím i s názorem abys přijel na závody.
Poznej se s lidma, odjeď s nima sezonu nebo víc a zjisti, jak to chodí. V těch debatách po závodech se pak snaž o své pravdě druhé přesvědčit, ale také pochopit, proč se neshodujete,...
V přátelské atmosféře, pokud možno. S respektem k druhým a věřím i s respektem druhých.
Vyhrocená konfrontace, jako tady, je na houby, to je pak jak v diskuzi za každým i-novinovým článkem.
foto
LIBUNA   4.01.2018 v 07:26   odpověděl:
to kk - díky za výrazně konstruktivní příspěvek k vyjasnění řádů a jejich sporných výkladů.
to Bartma - opět souhlasím, šlo o roztřídění startovního pole ve smyslu, kdo dokáže pochopit autora v celkem podle výsledků etapy nepochopitelné a sporné fintě, a v tomto smyslu byl i můj první příspěvek na toto téma. Když k tomu přidám upozornění ředitele soutěže na to, že 5. etapa je úplně snadná a bude rozhodovat pouze čas, tak to také mohlo pomoct zkušeným jezdcům, aby v tom nehledali žádné finty a snažili se získat nějaké body rychlým odevzdáním. Jak vidno, dalo se to vyřešit za pár minut. Já jsem to řešil po půlnoci na mobilu bez vytisknutých podkladů po pěti pivech.
foto
Bartma   4.01.2018 v 17:53   odpověděl:
Nééé, Libore, autor přeci nevymýšlí, kdo to asi jak zajede a koho chce vidět na bedně.
Autor chce nachytat všechny, pobavit, udělat radost. Nedělá to kvůli sobě ale kvůli všem!
Nemůže přeci napsat itík "Z ČK na západ, na křižovatce do prava, na další doleva, na další znova L, pak rovně a do ČK". To by byli všichni na bedně a nikoho to nebavilo!
Já už psal výhrady k té fintě, nesouhlasím s ní ale svým způsobem jí obdivuju,
protože přináší bezva další situace, které zblajznu jak ryba i s navijákem - odbočení v křižovatce
v okamžiku příjezdu po odmazávané komunikaci, odmazání/neodmazání komunikace, jejíž vyústění do křižovatky je zobrazeno v detailu,... To jsou prostě fajnovosti, nad kterými zůstávám v úžasu!
A k tomu mobilu - to si neumím vůbec představit, ale proč ne - hlavu na to máš! Já bych to ale nedal,
i kdybych věděl, jak to zajet!

foto
clarus8   27.12.2017 v 21:17   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
navrhuji nový spojovací prvek "chlívečků"
Vodorovný je dle ZM
vodorovný s písmenkem nebo číslem je povětšinou dle plánků
z diskuse vyplývá, že není shoda, jak jezdit ve 3.etapě Zimy
proto
spojovací prvek nový vlnovka jako kombinační prvek obého

foto
5r3   27.12.2017 v 13:18   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Znění "mapově" nebo "jet mapově" nebo "mapová jízda" jsou rovnocenné (v ITI mapová jízda je znázorněna vodorovnou čarou mezi údaji (okénky)) Při jízdě podle mapy se jede vždy buď podle základní mapy nebo podle plánku, tedy podle jednoho mapového podkladu. S tím jsem měl tři dny problém ve třetí etapě. Z ČK do 306 jsem měl jet podle základní mapy. Musel jsem se tedy vyhnout kótám 301 a 303, protože tam by mě podmínka donutila měnit mapový podklad. Podle mě nelze v průběhu mapové jízdy mezi dvěma políčky měnit mapy.
A ještě by mě zajímalo, proč jsem v této etapě měl jet po dokončení SM2 podle plánku B, když poslední projetá kóta, která měnila mapy byla 301.
foto
Bartma   27.12.2017 v 14:14   odpověděl:
No!!! To je možná pravda, s těmi výměnami map a plánků mezi dvěmi poli iti.
Přitom je to tak pěkná finta a zpestření, jak najít nejkratší trasu z A do B
s pomocí několika mapových podkladů a několika "přepínačů" !
foto
Bartma   27.12.2017 v 14:15   odpověděl:
...nebo naopak s nutností vyhnout se přepínačům, abych to zajel podle řádů!
foto
clarus8   27.12.2017 v 14:31   odpověděl:
5r3 má pravdu řediteli a hned je to rozdíl 320 TB
foto
michal.g   27.12.2017 v 14:36   odpověděl:
No, už tady bylo i měnění mapových podkladů během jízdy po jedné SM...
foto
R.A.   27.12.2017 v 15:08   odpověděl:
Změnu mapy díky podmínce jsem ochoten zkousnout, tam je podle mě jasné o co jim šlo.
Ale návratu na SM2 a ignorování podmínky (není možnost se jí ani vyhnout) a následné jízdě po jiné mapě, než by se po průjezdu kótou 301 mělo také nerozumím.
foto
PetrM   27.12.2017 v 18:22   odpověděl:
HR: Budu se snažit reagovat i nějak postupně.
Neviděl jsem žádný problém změnit mezi dvěma políčky mapový podklad, pokud se do itikového políčka dostanu kratší cestou.
Naopak návrat na SM2 byl naší nejasností a tedy chybou, protože se tady tlouklo to, že se musím vracet na SM dle ZM a při tom jsem se nemohl vyhnout kótě, která mění mapový podklad. Byly uznány obě varianty průjezdu - jak dle ZM, tak dle plánku.
foto
Vašek   27.12.2017 v 19:23   odpověděl:
to R.A. a PetrM: nerozumím tomu, že se nebylo možné vyhnout plnění podmínky (vyhnout se kótám, které mění mapy). Na SM2 jsem jel po ZM (jen po ZM) přes kótu 304 , okolo ČK (detail), přes 307, 306 a okolo 303 (detail) zpět na SM2 (PK 91,9).
Otázkou je, proč jsem takto vůbec měl jet. Jezdíme dle ITI a příslušných map, plánků a detailů a ne dle prováděček. Ať si každý dá do prováděček co chce, ale pokud tam dá pokyny k průjezdu samotné trati, tak musí (zdůrazňuji musí) zopakovat v itineráři (ITI musí obsahovat všechny relevantní údaje k průjezdu). Já dlouhodobě odmítám jezdit dle prováděček. Proto si myslím, že jediný správný průjezd byl návrat na SM2 nejkratší možnou trasou dle ZM za dodržení podmínek v ITI uvedených. Tedy za použití plánků.
foto
R.A.   27.12.2017 v 21:18   odpověděl:
Máš pravdu, šlo se vyhnout i při návratu po ZM. Já totiž začal návrat po plánku B/ZM a dokončil po plánku A a pak po něm pokračoval i po dojetí SM2. Říkal jsem si totiž, že řeším jenom jak začnu ten návrat (jestli B, nebo ZM a to právě bylo jedno) a to že si pak změním mapu, stejně jako při jiných mapových cestách mě nevadilo a přišlo rovnocené s těmi změnami předtím.
S prováděčkama naprosto souhlasím, to jsem si taky říkal. Ale i kdyby to bylo v itíku, tak by mě nenapadlo, že projedu kótu 301 a nezměním mapu ani teď a ani po dojetí SM2. Uznání obou průjezdů (a kterých) nikde nevidím.
foto
Klenák Zdeněk   27.12.2017 v 21:52   odpověděl:
Já vám do toho přinesu ještě větší chaos. Nejprve však na úvod pár vět. Tyto nejasnosti (tj. podle jaké mapy mám jet) by při běžné soutěži neměly nastat, protože tam musí být přece jasné podle jaké mapy mám jet. Právě proto byl v Řádech "uzákoněn" Zliv. Takovéto podmínky by se v soutěži vůbec neměly vyskytovat (i když u Sobotů na mistráku už i podmínka tohoto typu byla). Ve stolovce to myslím nevadí, ale jak by to dopadlo v opravdové soutěži je vidět v této diskuzi. Tři posádky z první desítky a čtyři řešení!!!
To co psal Petr Černý (že se vždy jede podle jednoho map. podkladu) se do Řádů dostalo proto, že než byl uzákoněn Zliv mohly se kombinovat mapy a plánky spolu příp. ještě s detaily (ve kterých byly vynechané komunikace) a tím pádem mohly vznikat různé kombinace map. Aby se jasně řeklo, že je to blbost, proto ta věta o jednom map. podkladu. To co vydedukoval Petr z oné věty by mě v životě nenapadlo (tedy abych někam nesměl jet proto, abych neporušil Řády, podle kterých mám jet podle jednoho map. podkladu ).
V našem konkrétním případě jsem to měl ulehčené v tom, že prováděčky jsem nečetl resp. asi četl, ale už je to dlouho. Tady jsme v posádce jednotní a oba tvrdíme, že prováděčky nemůžou mít vliv na průjezd resp. vše důležité pro průjezd má být v iti. Ve stolovce si myslím, že to nevadí, na běžné soutěži hrubá chyba. Takže já jsem i návrat na SM2 po jejím opuštění řešil nejdříve podle B a po průjezdu 301 podle A. ZM jsem vůbec nepoužil, v Řádech se píše "návrat do místa opuštění SM se řeší pomocí ZM, není-li zadáno jinak", no a protože zadáno jinak bylo těmi podmínkami, tak nebyl důvod použít ZM.
foto
Bartma   27.12.2017 v 22:35   odpověděl:
Ať ty řády čtu po tisící, stejně v nich vidím jen část..
Ano, je tam návrat po ZM, není-li uvedeno jinak! Nikdy jsem si toho asi nevšim
Ovšem dál bych se s tebou Zdenku malinko odlišil,
já si tím "uvedeno jinak" představuju, že to musí být někde v iti napsáno, např. "k návratu
na SM s lichým číslem použij plánek a".
V případě, že k SM dojedu po nějakém plánku, a někde jí opustím, bral bych ZM automaticky,
pokud nebude někde napsáno vracej se podle něčeho jinýho, ale po projetí "přepínače", kóty
s podmínkou použití nějakého plánku, bych bez obav v tom místě pokračoval podle toho plánku..
Ty jsi, jak popisuješ, k návratu použil rovnou plánek, po kterým jsi k SM přijel, ano?
foto
Bartma   27.12.2017 v 22:36   odpověděl:
...toho dodatku (není-li...) nevšim!

foto
PetrM   27.12.2017 v 10:23   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Drazí, HR se vrátil z vánočního výletu, kde byl off-line a teď otevřel počítač.
A koukám, že těch několik stran příspěvků v diskusi ohledně internetovky přelouskat mi zabere víc času než nějaká virtuální 6.etapa.
Tak mi nějaký čas prosím dejte. Na druhou stranu na první pohled vidím, že jak Ruda a Aleš, tak R.A. už tady toho dost vysvětlili.....
Petr

foto
Klenák Zdeněk   26.12.2017 v 21:25   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Vánoce jsou svátky klidu, míru a pohody
foto
Bartma   26.12.2017 v 21:58   odpověděl:
Proč nehrají? Proč k čertu nehrají? Hrajte!

Prosím hudbuuu
foto
Klenák Zdeněk   27.12.2017 v 10:17   odpověděl:
Informace (nejen) pro loňské účastníky mohelnického mistráku: Hrad Bouzov dnes slaví 700 let
foto
Mirek L.   27.12.2017 v 11:43   odpověděl:
Zdeňku děkuji. Konečně srozumitelná informace. Takhle stručné a jasné by měly být naše Řády!
foto
VláďaŽ   27.12.2017 v 12:31   odpověděl:
Jo!! Jak pravil MíraL.


DALŠÍ STARŠÍ PŘÍSPĚVKY           ZPĚT NA NEJNOVĚŠÍ PŘÍSPĚVKY _________________________________________________________________________________________________________________________