VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     UČEBNICE     POKYNY  CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Před 4. dny napsal příspěvek PetrM
UKAŽ 3) Před 10. dny napsal příspěvek Tomáš a Lukáš H
UKAŽ
2) Před 5. dny napsal příspěvek kk
UKAŽ 4) Před 12. dny napsal příspěvek 5r3
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Před 4. dny ZdenekJ reagoval na PetrM z 7.12.
UKAŽ Před 15. dny Zbyťák reagoval na Eddie75 z 20.11.
UKAŽ
Před 4. dny michal.g reagoval na kk z 6.12.
UKAŽ Před 26. dny Eddie75 reagoval na Mirek L. z 14.11.
UKAŽ
Před 5. dny bulik4lg reagoval na Tomáš a Lukáš H z 1.12.
UKAŽ Před 28. dny kk reagoval na michal.g z 13.11.
UKAŽ
Před 8. dny Klenák Zdeněk reagoval na 5r3 z 29.11.
UKAŽ Před 28. dny Duža reagoval na PetrM z 12.11.
UKAŽ

foto
Vláďa   7.01.2018 v 23:56   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Autorům adresáře a výkonnému výboru:
Na stránkách se objevila pro nás celkem dobrá věc, ale z hlediska veřejného přístupu se bude min. od května jednat o danajský dar. Nyní již aspoň vím, proč se mne ptal Petr Mašek na tlf. a e-mail. Ano, zmiňuji se o adresáři jezdců.

Možná již někteří z Vás slyšeli o GDPR, neboli novém nařízení EU o ochraně osobních údajů. Protože se tím zabývám i v zaměstnání, tak jsem měl možnost nahlédnout více do problému a vůbec to není jednoduchá věc. Dotkne se v podstatě všech orgánů a organizací jakéhokoliv charakteru - školy, nemocnice, úřady, živnostníci, firmy, spolky, jednoty, SVJ, sbory a já nevím koho ještě všeho. A za porušení jsou vypsány přísné a vysoké pokuty, které se udělují dle míry porušení.

Problém pro nás je o to složitější, že tyto stránky nejsou soukromé, ale jedná se, jak je v preambuli napsáno, o oficiální stránky svazu AOS v Autoklubu ČR. Tedy jsme organizace.

Proto bych osobně doporučil, aby se vše projednalo i s nějakými právníky, určitě někdo z nás má někoho známého, který to udělá jen za "všimné". Ale předejde se tím velkému a drahému průšvihu.
Určitě by adresář měl být zaheslován a zpřístupněn jen přísně evidovaným osobám nebo nejlépe neuveřejňovat a jen ho rozeslat všem ověřeným členům.

Možná to připadne někomu k smíchu, ale nepodceňujme to. Nyní ještě nikdo v ČR nemá pořádně představu, jaké bude uplatnění v praxi, ale úřad na ochranu osobních údajů již chystá kontroly nejen v terénu, ale také i na netu.

Záludností je, že nikdo z nás, co se tady motáme kolem AOS, nemusí mít s tím žádný problém, ale stačí, když se najde někdo cizí, upozorní na nesoulad s nařízením (třeba msta, že jsme ho v sobotu "otravovali" průjezdem v jeho lokalitě)a máme úřady na krku.

Možná někdo podotkne, že "sejčkuji" předčasně, ale ať se to raději prověří dříve než později.

Jedná se i o absurdity. Nikde by se např. bez Vašeho souhlasu neměla objevit Vaše fotografie z nějaké oficiální akce. I uveřejňování soukromých fotek bez souhlasu vyfoceného(ných) je špatně, zejména když s tím bude mít problém. Nemělo by být spojeno Vaše jméno s bydlištěm nebo datem narození nebo fotografií. Prostě něco, co Vás přímo identifikujete.

Prostě absurdity jako např. tato: ten a ten z obce té a té skončil poslední v závodě tom a tom , tam a tam. Toho dotyčného se to dotkne a bude se dožadovat odškodnění za to, že o něm někdo napsal, že je poslední a že mu to poškodilo pověst v místě bydliště nebo mezi kamarády, v zaměstnání a u rodiny. A přitom on je tak schopný a já nevím jaký.

No jak píšu, jsou to absurdity pocházející z pera "slavné" EU !!!!!!
Je to stejně nesmyslně, jako nařízení o zbraních, kdy už ani nesmíte mít beztrestně repliky zbraní, třeba pro divadelní představení nebo jiná veřejná performance.

A i když s Vámi leckdo souhlasí, před postihem to neochrání.P.S.: prosím Vás, opravdu jsem se nezbláznil - toto je bohužel jediná pozitivní věc tohoto příspěvku.

foto
kk   8.01.2018 v 00:07   odpověděl:
Toho se bál i Duža, podle mého soudu se mu podařilo vše zaheslovat tak, aby se k tomu nikdo nepovolaný nedostal. Nicméně by bylo asi příhodné, kdyby jsi se s ním spojil a vše jste ještě jednou probrali. Ten registr je pro nás věc určitě přínosná, ale je pravdou, že za nějaké komplikace to asi nestojí.
Právníky znám, ale pouze rozvodové 😂
foto
Duža   8.01.2018 v 09:54   odpověděl:
Vláďo, ani jsi to nemusel tak obsáhlé rozepisovat. O tomto problému samozřejmě víme. Iniciátor adresáře KarelK, dobře ví, že mě téměř dva roky popoháněl abych něco vymyslet. Myslím, že jsme vychytali co se dalo. Adresář není veřejný, ale jen pro uzavřený okruh lidí. Ti, kteří se do něj registrují, dávají registrací souhlas k zveřejnění svých údajů tam uvedených. Stejně tak může dát souhlas i osoba, která nebude registrovaná, ale ta do adresáře nahlížet nemůže. Registrace se neprovede automaticky, ale bude provedena, až po ověření správcem adresáře, že jde opravdu o osobu patřící mezi nás.
Zkus se registrovat, a poznáš zabezpečení. Klidně ti pak zase registraci zrušíme.
foto
Vláďa   8.01.2018 v 13:55   odpověděl:
Díky za info. Je dobře, že se o tom ví a že se to řešilo. To jsem samozřejmě nevěděl zase já a proto jsem se rozepsal, aby každý věděl o co se jedná. Stále mnoho lidí vůbec netuší, co se to k nám zase řítí.
A protože se mi to podařilo na hlavní stránce rozkliknout a vidět přezdívky, tak jsem se domníval, že je to přístupné a v této podobě to tak bude, jen že už chybí souhlasy. A tak se musím kajícně přiznat, že jsem si nevšiml tlačítka "Přihlásit se".
Takže jako bych nic ani nepsal, večer si s tím pohraju.

Vám oběma - Vláďovi i Karlovi patří:

foto
Jiří Boudný   8.01.2018 v 16:29   odpověděl:
Ahoj Vlaďo, chápu plně tvoje obavy, to čemu u nás říkáme zákony se všude ve světě nazývá panflet. Zákonů, které neumí nikdo pořádně vysvětlit nebo uplatnit je většina. Ta sebranka na úřadu pro ochranu osobních údajů je banda odloženej neschopnejch blbů, protože pokud je ti známo, tak já jako soukromník jsem povinnen a to dosud na každej pitomej veřejně přístupnej doklad, kterej jsem povinnen vydat komuko-li i bez požádání, psát svoje rodný číslo. Když si ale jako firma uděláme evidenci podle rodných čísel tak nás vypokutujou tak, že firma zkrachuje. Tak co ještě mužeme od takovéto bandy volů chtít.
foto
Eddie75   9.01.2018 v 13:21   odpověděl:
Jojo... a když se novináři ptali na zneužitelnost, tak řekli, že to je nemožné, protože se to přeci nesmí...
foto
Vláďa   10.01.2018 v 10:48   odpověděl:
Adresář:
Všechna čest autorům i správci adresáře.Zaregistroval jsem se a vyzkoušel jsem. Myslím, že nikdo nemusí mít strach ze zneužití jeho osobních údajů. Několikanásobná ochrana při registraci a při přihlášení by měla být dostatečná.
Samozřejmě IT hackeři by nám časem řekli, kde nás tlačí bota, ale pro běžné zabezpečení dostačující. A co by zde hackeři pohledávali. Tady peníze a majetky nejsou vyjma velké pokladnice
- skvělých akcí, soutěží, nápadů, názorů, někdy i nesmyslů.


foto
Jura 4   7.01.2018 v 13:19   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
V Hlucine hromada neznámých jmen na JZ- kolik jste jich získali pro AOS?😳

foto
Jiří Boudný   3.01.2018 v 21:05   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Dorazil k nám nový rok a já jsem mile překvapen, že vím kolik a do kdy zaplatím licenci pro MČR, že si můžu přečíst pokyny pro jednotlivé soutěže na rok 2018, že máme plný kalendář soutěží, jejichž termíny si můžu přepsat do svého abych věděl co letos pojedu. (tedy u koho se chci svést a komu vynadat, že to blbě odpískal). Je to prostě pohoda, takže všem aktivním posádkám, pořadatelům, ale i jen příznivcům našeho oblíbeného sportu přeju mnoho elánu, zdraví, výdrže, otrlosti a hlavně štěstí, protože jak praví klasik pouze AOS je sport, vše ostatní je jen tělovýchova.

foto
Arzit   31.12.2017 v 23:13   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Šťastný nový rok 2018, ať vykročit tou správnou nohou a vždy kola má dolů a anténou nahoru.

foto
clarus8   1.01.2018 v 00:26   odpověděl:
Do Nového roku 2018 přeji všem AOS-ákům (-ačkám), pořadatelům a příznivcům tohoto sportu hodně úspěchů v soutěžích, pořadatelování. Hlavně zdraví a jízdy bez karambolů.

foto
Ruda   29.12.2017 v 13:18   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Tak jsem si myslel, že do diskuse už nebudu vstupovat. Vyprovokovat diskusi jsem samozřejmě chtěl, ale zvrtla se podle mne úplně jinam, než bylo míněno. Zapomeňte na ZIMU 2017 jako takovou a zeptejme se odborníků a členů komise odpovídajících za řády na :
1) Ustanovení o vložáku, kde se říká, že mapová i reálná místa v úseku mezi návěštím a výkonným povelem nepovažujeme za projetá - jak je to s těmi reálnými místy?
2) Proč často tvrdíme, že jízda po slepé mapě je reálná? Především to takto doslova v řádech napsáno není. Podle mého názoru by bylo správnější napsat a podle toho i řešit, že slepá mapa je specifickou formou plánku. - Nestálo by za to tohle opravit?
3) Proč musí být v řádech pro návrat na SM cokoliv jiného než základní mapa? Vždyť to působí jen zmatky s množstvím výkladů
4) Nešlo by obecně řády výrazně zjednodušit a tím je udělat přehlednější a srozumitelnější pro většinu posádek, které začínají, nebo se vrací po mnoha letech?
foto
PetrM   29.12.2017 v 13:45   odpověděl:
Vybrané body, které uvádíš a některé další jsou součástí mého elaborátu na hlavní straně.
Také bych byl rád, kdyby se zase po dlouhé době něco z těchto nejasností v Řádech vyjasnilo (naposledy to bylo snad v roce 2012).
foto
5r3   29.12.2017 v 14:11   odpověděl:
ad 1) Představ si, že jedeš reálně na reálný most a máš vložák za trojúhelníkem vpravo. Přijedeš k trojúhelníku, za kterým je most a pak hned křižovatka. Odjedeš na křižovatce vpravo a hledáš dál reálný most. Ten první most, je to reálné místo, které nepovažuješ za projeté. Ne ta silnice od návěští k výkonnému povelu, jak se někteří domnívali.
ad 2) Doslova to napsané není, ale jasně to vyplývá z toho, že za mapovou se považuje jízda na SM (jen) tehdy, když projíždíš bodem či kótou. Například most namalovaný u slepé mapy mapový není. Kdyby to byla specifická forma plánku, tak by most mapový byl.
ad 3) Otázce nějak nerozumím, návrat na SM se řeší podle základní mapy, není-li zadáno jinak.
ad 4) Pro ty posádky začínající a vracející se po letech se staví Shell Cup, kde se na jednodušších itinerářích pomalu (někteří i rychle) vpravují do problematiky složitých Řádů ve kterých jsou pasáže, které normálnímu člověku jsou nesrozumitelné. Například mazání komunikací projetím, je mazání komunikací při projíždění, tedy "čumákem" auta, kdy jedu po komunikaci, která už není, protože před koly mizí, takže přijedu na mapovou křižovatku, kde už mapově neodbočím.
foto
VláďaŽ   29.12.2017 v 14:47   odpověděl:
5r3 ad ad4):
UF!!!
Nevím, zda jsem normální, ale toto pro mne nesrozumitelné je dokonale.
Mazání komunikací projetím se mi (jako finta/úkol k řešení) líbí; nelíbí se mi stávající formulace příslušného ustanovení řádů.
Ale vždy jsem uvažoval s tím, že "komunikaci mažu zadkem auta" tzn. po projetí/projetím a nechápu mazání předkem auta = před sebou.
Nebo jsem Ti špatně porozuměl?
foto
ZdenekJ   29.12.2017 v 15:51   odpověděl:
Při poslední úpravě bylo doplněno dokreslování a mazání do řádů, včetně příkladů. Jediný závěr je, že při dokreslování vznikají nové komunikace a s nimi se uvažuje při řešení již v "době" dokreslení (tedy zkráceně domalovávám předkem, ta komunikace (tedy např mapová P tam již při dotyku s "původní" nedokreslenou komunikací je, vznikne mi nová křižovatka) obdobně to funguje při vymazávání, zde mi případné křižovatky mizí. Pro jednoduchost se použil stejný okamžik dokreslování/mizení křižovatky.
foto
LIBUNA   29.12.2017 v 16:10   odpověděl:
Já jsem sice úchylný, ale dle M/4-2 se mapový výjezd považuje za splněný, i když tam přijedu po nemapové komunikaci, jinak bych si reálnou jizdou ve 4. etapě smazal celou ZM, protože bych nikde nemohl mapově odbočit. A to mazání předkem/zadkem prosím také doplňte do řádů, ať v tom je jasno. Z diskuze vidím, že řády jsou k ničemu, když se vše řeší podle toho, jak jste si někde ústně domluvili.
foto
ZdenekJ   29.12.2017 v 17:34   odpověděl:
To Libuna -Zrovna toto, tam je dle mého řešeno dobře. Naopak předkem a zadkem je taková ústně podaná zkratka.
Ano souhlasím dle M/4 s výjezdem, ale to co popisuji já je např mapová P, která je odjetá na dokreslené komunikaci, protože "kreslím předkem" a tak ji tam mám viz. M 4/9 a konkrétně příklad 3.
foto
5r3   29.12.2017 v 19:43   odpověděl:
Mapový výjezd (mapovým azimutem) není to samé co mapové odbočení. Pokud mám mapově odbočit musím mapově přijet.
foto
VláďaŽ   29.12.2017 v 19:43   odpověděl:
5r3 a ZdenekJ:
Nooo, tak teď jsem se dozvěděl něco nového, už vím, proč jsem tomuto v řádech moc (tedy spíš vůbec) nerozuměl.
Sice platí moje původní připomínka k "Reálně projetá komunikace se PROJETÍM stává nemapovou" ve vazbě na formulaci příslušného ustanovení řádů.
Ale pokud toto pominu a budu brát záměr autora a dle tohoto vysvětlení, pak jsem okamžikem dojetí na obě inkriminované křižovatky tyto zrušil (bez ohledu na korálky, zakřivení apod.) a při jakémkoliv dalším (mapovém) průjezdu tímto místem jsem jel pouze po průběžné komunikaci bez možnosti (mapového) odbočení.
Chápu to teď správně?
foto
LIBUNA   29.12.2017 v 21:24   odpověděl:
Vzhledem k tomu, že každý druhý příspěvek mistrovských jezdců a autorů řádů je tady zcela zmatený a protiřádový, tak už se docela bavím. Jak se tedy řešilo mapové L po reálném smazání komunikace? Ředitel soutěže mě odkázal na M/4-2 a pan 5r3 tvrdí, že to tak není a že odbočení není výjezd z křižovatky. M/6-6 Výjezdy z křižovatek staví slovní formu (vpravo, vlevo, P, L, odboč...) na stejnou úroveň jako azimuty, úhly, šipky atd. Nebo máte zase nějaké slovní dohody, že to tak není?
foto
PetrM   3.01.2018 v 11:33   odpověděl:
Pro: VláďuŽ a jiné (pro Libunu ne, ten soutěže nejezdí.... )
5r3 má tady pravdu a byla tady u nás ve 4.etapě chyba autora a také HR (teda moje ) .
Pokud jsem přijel po nemapové komunikaci (v tomto případě zrušené reálem), nemůžu udělat mapové L.
Mapové L je výjezd z křižovatky, ale musí mít zároveň i příjezd, protože potřebuješ mít tu mapu i tam, odkud jsi přijel.
Řády píší:
M/4-9 Při dokreslování nebo rušení mapových komunikací (projetím, SM apod.) nám také vznikají nové mapové křižovatky nebo se stávající ruší. Při řešení dalšího údaje v iti již musím s touto změnou uvažovat.
Takže v našem případě ve 4.etapě byla jediná varianta jet stále z mapového tvaru reálně až na místo, kde to mapové L můžu udělat. A to bylo až v detailu kóty 105, protože jak je známo, komunikace v detailu se nemažou..... Ale pak už by ta 4.etapa neměla řešení z důvodu odmazání komunikace z kóty 101 na Sever.
Takže asi takhle, podobná chyba se autorovi a HR dohromady stává maximálně jednou za závod, výsledky platí a žádné opakování ceremoniálu se konat nebude
foto
R.A.   3.01.2018 v 11:52   odpověděl:
Vláďo, ano chápeš to správně.
S Libunou je to stále těžké, možná by stálo za to před každým příspěvkem tomu dát těch 6 hodin jak těm etapám. P, L, odboč je samozřejmě iti výjezd z křižovatek, ale je to odbočení odněkud někam. 5r3 to popisuje naprosto správně. Když bez jakéhokoliv dokreslování a mazání příjedeš na mapu, nebo na mapovou křižovatku, tak klidně můžeš splnit výjezd z kóty, ale rozhodně tam nemůžeš jet mapově vpravo.
A jak píše Zdeněk, při dokreslování jsem po příjezdu po nemapové komunikaci schopen odjet mapové vpravo, tak se domnívám, že při mazání a i příjezdu po mapě toho schopen nejsem. A proto už jsem tu dříve psal, že jsem jel to mapové vlevo až v detailu kóty 105, protože v detailu se nemaže. Takže rozhdoně jsem si nesmazal celou ZM. I tak jsem si toho smazal dost na to, abych se při dalším průjezdu, konkrétně do kóty 103 zacyklil. Na mistráku bych pravděpodobně již neměl dostatek času řešit celou etapu od začátku, tak už bych to nějak dojel na svoji verzi a potom podal připomínku. V Zimě jsem si řekl, že to takto nechtěli a zajel to jinak.
Ad 3)4) Nemyslím si, že jsou řády složité, konkrétně průjezdu trati se věnuje jen 24 stran se spoustou obrázků a příkladů, čtení na 20 minut. Složité jsou jen tratě, které nejsou jednoznačné a mají problém se vejít i do stávajícíh řádů. A jak by tomu mohlo pomoci zjednodušení řádů netuším. Co se týče přehlednosti a srozumitelnosti, tak to určitě ano. Dokonce jsem se o to v roce 2012 pokusil a jednotlivé pasáže přeskládal a předělal odstavce na číselné řazení, tak jak je 1. a 2. část. Vše bylo dáno k posouzení posádkám i komisi k doplnění a vše bylo předběžně odsouhlasené. Následně se uspořádalo setkání komise, kterého jsem se s osobních důvodů nemohl zúčastnit. Tam to šlo bohužel všechno šejdrem a někteří členové komise myslím dodnes nechápou, co se tam odehrálo. Řády zůstaly tak jak byly a jen se doplnily ty modré věci. Dlouhou dobu pak za mnou posádky chodily a ptaly se na novou pasáž o pokynu ODBOČ. Musel jsem jim vysvětlovat, že nakonec s těmi řády nemám skoro nic společného. A to ODBOČ je asi opravdu tipický příklad toho, co je tam naprosto navíc (čímž trochu popírám co jsem napsal výše). Pravděpodobně to někdo postavil a nebylo jasné jak to jet, což chápu. Ale místo toho, aby si to autor a HR uvědomil a tento odstavec se napsal jednou za rok do itíku, nebo prováděček, tak to máme v řádech.
foto
LIBUNA   4.01.2018 v 19:47   odpověděl:
Díky, že se o mě stále zajímáte. Dal jsem tomu víc než 6 hodin a nevím, co je se mnou stále těžké. Napsal jsem jenom, že jsem upozornil ředitele soutěže na to, že nemůžu mapově odbočit L ze smazané mapové komunikace, tedy jsem měl úplně stejný názor jako vy. On mě odkázal na to, že se použije článek M/4-2, Při návratu na mapovou komunikaci platí, že mapově zadané místo se považuje za projeté, i když se do něj přijede po nemapové komunikaci a je možno z něho splnit i samotný výjezd. Bylo mi to divné, ale podle M/6-6 se považuje L, P, R za výjezd z křižovatky stejně jako každý jiný, takže jsem to dále považoval za vyřešené. Pokud v tom nemá jasno ani autor, tak by se to mělo v řádech vyjasnit a ne poučovat Libunu, že to je naprosto jasné. Co třeba mapový úhel, ten je ok nebo taky ne?
foto
Lole   8.01.2018 v 21:03   odpověděl:
5r3 29.12.2017 v 19:43 odpověděl:
"Mapový výjezd (mapovým azimutem) není to samé co mapové odbočení. Pokud mám mapově odbočit musím mapově přijet."
Není tomu tak. Správně je "...musím přijet po mapové komunikaci." Můžu přijet po té mapové komunikaci mapově i reálně. Jinak by se nemohlo jezdit například "reálně na mapové L"


DALŠÍ STARŠÍ PŘÍSPĚVKY           ZPĚT NA NEJNOVĚŠÍ PŘÍSPĚVKY _________________________________________________________________________________________________________________________