VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     UČEBNICE     POKYNY  CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Před 2 hod. napsal příspěvek kk
UKAŽ 3) Před 17. dny napsal příspěvek kk
UKAŽ
2) Před 7. dny napsal příspěvek Vláďa
UKAŽ 4) Před 25. dny napsal příspěvek Duža
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Před 1 hod. michal.g reagoval na kk z 24.01.
UKAŽ Před 27. dny Duža reagoval na Nika z 28.12.
UKAŽ
Před 9. dny 5r3 reagoval na Duža z 30.12.
UKAŽ Před 28. dny PetrM reagoval na Mirek L. z 24.12.
UKAŽ
Před 16. dny Zbyťák reagoval na kk z 7.01.
UKAŽ Před 28. dny kk reagoval na Duža z 24.12.
UKAŽ
Před 25. dny Ludvík Prášil reagoval na Vláďa z 19.12.
UKAŽ Před 41. dny Klenák Zdeněk reagoval na PetrM z 7.12.
UKAŽ

foto
kk   15.01.2018 v 20:36   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Dnes si pověsil na krk sedmý křížek bývalý aktivní jezdec a stavitel mnoha soutěží na Semilsku VLÁĎA NÝDRLE.
Do dalších let pevné zdraví a samé čisté etapy bez falešných průjezdek!
foto
VláďaŽ   15.01.2018 v 20:48   odpověděl:
Já bych zas nebyl tak striktní, já bych mu sem tam ňákou tu průjezdku navíc dopřál
Všechno nejlepší, Vláďo
foto
Jirka Kozel   21.01.2018 v 16:09   odpověděl:
To je ňáká blbost, Karle. Já si Vláďu dobře pamatuju a vždycky to byl mladej kluk. To jste si v Praze zase něco vymysleli.
No, ale hlavně jestli mu furt chutná jako dřív, to mu přeju.

foto
kk   10.01.2018 v 16:59   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Ještě k Adresáři:
jsme mile překvapeni (teda Duža, protože to nečekal) a potěšeni (teda já, i když jsem to čekal), Vaším zájmem o registraci v Adresáři. V našem registru - tedy v té tabulce - máme evidováno ze svých zdrojů cca 90 jmen a adres, pochopitelně nejsou ještě všichni přihlášeni.
Pokud by se Vám zdálo, že jméno některého současného i bývalého souputníka ze soutěží BOAS či AOS v adresáři chybí, máte na něj kontakt a předpokládáte,že by měl zájem (to se týká zejména veteránů), zkuste jej, prosím, oslovit s poukazem na Dužovu upoutávku na Aktualitách webu.
Zdraví kk.
foto
Jiří Boudný   10.01.2018 v 18:32   odpověděl:
Čau KK, formulář jsem vyplnil a odeslal už 8.1. a pořád nic, takže kde to vázne? JirkaB.
foto
kk   10.01.2018 v 19:14   odpověděl:
Dej si druhý pokus, asi jsi cestou nėco zvojtil. Běhá to bez problémů a žædost o registraci ke mně dorazí obratem.

foto
Vláďa   7.01.2018 v 23:56   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Autorům adresáře a výkonnému výboru:
Na stránkách se objevila pro nás celkem dobrá věc, ale z hlediska veřejného přístupu se bude min. od května jednat o danajský dar. Nyní již aspoň vím, proč se mne ptal Petr Mašek na tlf. a e-mail. Ano, zmiňuji se o adresáři jezdců.

Možná již někteří z Vás slyšeli o GDPR, neboli novém nařízení EU o ochraně osobních údajů. Protože se tím zabývám i v zaměstnání, tak jsem měl možnost nahlédnout více do problému a vůbec to není jednoduchá věc. Dotkne se v podstatě všech orgánů a organizací jakéhokoliv charakteru - školy, nemocnice, úřady, živnostníci, firmy, spolky, jednoty, SVJ, sbory a já nevím koho ještě všeho. A za porušení jsou vypsány přísné a vysoké pokuty, které se udělují dle míry porušení.

Problém pro nás je o to složitější, že tyto stránky nejsou soukromé, ale jedná se, jak je v preambuli napsáno, o oficiální stránky svazu AOS v Autoklubu ČR. Tedy jsme organizace.

Proto bych osobně doporučil, aby se vše projednalo i s nějakými právníky, určitě někdo z nás má někoho známého, který to udělá jen za "všimné". Ale předejde se tím velkému a drahému průšvihu.
Určitě by adresář měl být zaheslován a zpřístupněn jen přísně evidovaným osobám nebo nejlépe neuveřejňovat a jen ho rozeslat všem ověřeným členům.

Možná to připadne někomu k smíchu, ale nepodceňujme to. Nyní ještě nikdo v ČR nemá pořádně představu, jaké bude uplatnění v praxi, ale úřad na ochranu osobních údajů již chystá kontroly nejen v terénu, ale také i na netu.

Záludností je, že nikdo z nás, co se tady motáme kolem AOS, nemusí mít s tím žádný problém, ale stačí, když se najde někdo cizí, upozorní na nesoulad s nařízením (třeba msta, že jsme ho v sobotu "otravovali" průjezdem v jeho lokalitě)a máme úřady na krku.

Možná někdo podotkne, že "sejčkuji" předčasně, ale ať se to raději prověří dříve než později.

Jedná se i o absurdity. Nikde by se např. bez Vašeho souhlasu neměla objevit Vaše fotografie z nějaké oficiální akce. I uveřejňování soukromých fotek bez souhlasu vyfoceného(ných) je špatně, zejména když s tím bude mít problém. Nemělo by být spojeno Vaše jméno s bydlištěm nebo datem narození nebo fotografií. Prostě něco, co Vás přímo identifikujete.

Prostě absurdity jako např. tato: ten a ten z obce té a té skončil poslední v závodě tom a tom , tam a tam. Toho dotyčného se to dotkne a bude se dožadovat odškodnění za to, že o něm někdo napsal, že je poslední a že mu to poškodilo pověst v místě bydliště nebo mezi kamarády, v zaměstnání a u rodiny. A přitom on je tak schopný a já nevím jaký.

No jak píšu, jsou to absurdity pocházející z pera "slavné" EU !!!!!!
Je to stejně nesmyslně, jako nařízení o zbraních, kdy už ani nesmíte mít beztrestně repliky zbraní, třeba pro divadelní představení nebo jiná veřejná performance.

A i když s Vámi leckdo souhlasí, před postihem to neochrání.P.S.: prosím Vás, opravdu jsem se nezbláznil - toto je bohužel jediná pozitivní věc tohoto příspěvku.

foto
kk   8.01.2018 v 00:07   odpověděl:
Toho se bál i Duža, podle mého soudu se mu podařilo vše zaheslovat tak, aby se k tomu nikdo nepovolaný nedostal. Nicméně by bylo asi příhodné, kdyby jsi se s ním spojil a vše jste ještě jednou probrali. Ten registr je pro nás věc určitě přínosná, ale je pravdou, že za nějaké komplikace to asi nestojí.
Právníky znám, ale pouze rozvodové 😂
foto
Duža   8.01.2018 v 09:54   odpověděl:
Vláďo, ani jsi to nemusel tak obsáhlé rozepisovat. O tomto problému samozřejmě víme. Iniciátor adresáře KarelK, dobře ví, že mě téměř dva roky popoháněl abych něco vymyslet. Myslím, že jsme vychytali co se dalo. Adresář není veřejný, ale jen pro uzavřený okruh lidí. Ti, kteří se do něj registrují, dávají registrací souhlas k zveřejnění svých údajů tam uvedených. Stejně tak může dát souhlas i osoba, která nebude registrovaná, ale ta do adresáře nahlížet nemůže. Registrace se neprovede automaticky, ale bude provedena, až po ověření správcem adresáře, že jde opravdu o osobu patřící mezi nás.
Zkus se registrovat, a poznáš zabezpečení. Klidně ti pak zase registraci zrušíme.
foto
Vláďa   8.01.2018 v 13:55   odpověděl:
Díky za info. Je dobře, že se o tom ví a že se to řešilo. To jsem samozřejmě nevěděl zase já a proto jsem se rozepsal, aby každý věděl o co se jedná. Stále mnoho lidí vůbec netuší, co se to k nám zase řítí.
A protože se mi to podařilo na hlavní stránce rozkliknout a vidět přezdívky, tak jsem se domníval, že je to přístupné a v této podobě to tak bude, jen že už chybí souhlasy. A tak se musím kajícně přiznat, že jsem si nevšiml tlačítka "Přihlásit se".
Takže jako bych nic ani nepsal, večer si s tím pohraju.

Vám oběma - Vláďovi i Karlovi patří:

foto
Jiří Boudný   8.01.2018 v 16:29   odpověděl:
Ahoj Vlaďo, chápu plně tvoje obavy, to čemu u nás říkáme zákony se všude ve světě nazývá panflet. Zákonů, které neumí nikdo pořádně vysvětlit nebo uplatnit je většina. Ta sebranka na úřadu pro ochranu osobních údajů je banda odloženej neschopnejch blbů, protože pokud je ti známo, tak já jako soukromník jsem povinnen a to dosud na každej pitomej veřejně přístupnej doklad, kterej jsem povinnen vydat komuko-li i bez požádání, psát svoje rodný číslo. Když si ale jako firma uděláme evidenci podle rodných čísel tak nás vypokutujou tak, že firma zkrachuje. Tak co ještě mužeme od takovéto bandy volů chtít.
foto
Eddie75   9.01.2018 v 13:21   odpověděl:
Jojo... a když se novináři ptali na zneužitelnost, tak řekli, že to je nemožné, protože se to přeci nesmí...
foto
Vláďa   10.01.2018 v 10:48   odpověděl:
Adresář:
Všechna čest autorům i správci adresáře.Zaregistroval jsem se a vyzkoušel jsem. Myslím, že nikdo nemusí mít strach ze zneužití jeho osobních údajů. Několikanásobná ochrana při registraci a při přihlášení by měla být dostatečná.
Samozřejmě IT hackeři by nám časem řekli, kde nás tlačí bota, ale pro běžné zabezpečení dostačující. A co by zde hackeři pohledávali. Tady peníze a majetky nejsou vyjma velké pokladnice
- skvělých akcí, soutěží, nápadů, názorů, někdy i nesmyslů.


foto
Jura 4   7.01.2018 v 13:19   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
V Hlucine hromada neznámých jmen na JZ- kolik jste jich získali pro AOS?😳

foto
Jiří Boudný   3.01.2018 v 21:05   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Dorazil k nám nový rok a já jsem mile překvapen, že vím kolik a do kdy zaplatím licenci pro MČR, že si můžu přečíst pokyny pro jednotlivé soutěže na rok 2018, že máme plný kalendář soutěží, jejichž termíny si můžu přepsat do svého abych věděl co letos pojedu. (tedy u koho se chci svést a komu vynadat, že to blbě odpískal). Je to prostě pohoda, takže všem aktivním posádkám, pořadatelům, ale i jen příznivcům našeho oblíbeného sportu přeju mnoho elánu, zdraví, výdrže, otrlosti a hlavně štěstí, protože jak praví klasik pouze AOS je sport, vše ostatní je jen tělovýchova.


DALŠÍ STARŠÍ PŘÍSPĚVKY           ZPĚT NA NEJNOVĚŠÍ PŘÍSPĚVKY _________________________________________________________________________________________________________________________