VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     AKTUALITY     DISKUSE     KALENDÁŘ     PROPOZICE     UČEBNICE     POKYNY  CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Před 2. dny napsal příspěvek kk
UKAŽ 3) Před 16. dny napsal příspěvek michal.g
UKAŽ
2) Před 3. dny napsal příspěvek Jura 4
UKAŽ 4) Před 19. dny napsal příspěvek kk
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Před 10 hod. Ruda reagoval na kk z 21.03.
UKAŽ Před 20. dny Zdeněk Klenák reagoval na Jiří Boudný z 3.03.
UKAŽ
Před 2. dny kk reagoval na Jura 4 z 20.03.
UKAŽ Před 20. dny PetrM reagoval na PetrM z 27.02.
UKAŽ
Před 13. dny Duža reagoval na michal.g z 7.03.
UKAŽ Před 23. dny kk reagoval na milan hlaváček z 20.02.
UKAŽ
Před 15. dny kk reagoval na Mirek L. z 4.03.
UKAŽ Před 26. dny kk reagoval na michal.g z 24.02.
UKAŽ

foto
Míša   30.03.2018 v 13:11   napsala:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Vracím se k některým evidentně nejednoznačným situacím, které jsem m.j. zažila minulý týden a prosím o radu, fakt nevím, co s tím.

1/ Prosím, dejte do řádů, že do vrat, závory atd..... nejezdíme, není-li uvedeno jinak
(vyhneme se tomu, že to musíme psát do itíků nebo uvádět v rozpravách a když náhodou někde není explicitně uvedeno, že do vrat nejezdíme, hledá se v tom finta)

2/ Prosím dejte taky do řádů že nejezdíme ani dálnici ani na silnici pro motorová vozidla

3/ Myslím, že není úplně jasno v tom, co můžu a nemůžu považovat za jednoznačný výjezd v souvislosti s "evidentně" neprůjezdnou komunikací.
Uvedu příklad - https://en.mapy.cz/s/2vx0K - před sebou vidím na konci komunikace zátaras a na zemi nakreslené po obou stranách parkovací stání - pro mě takto jasně jednoznačný výjezd vlevo.
Jiná situace třeba může nastat v případě, že parkoviště je plné aut - co když se za posledním vozem dá odbočit... Jak se správně při soutěži zachovat? Jet to študovat? Tuto připomínku jsem uznala v Roudnici 1 SPK A/N. Ale já jsem proti uznávání A/N, pokud nejde o stejně dlouhý průjezd nebo ztracené/přemístěně SPK. Buď to je jednoznačný výjezd nebo není, nemůže to být oboje najednou. Ale mistrovské posádky vyhodnotily situaci různě, tudíž je to pro mě signál k tomu, že není jasno ... co pak s tím chudáci nováčci...


4/ Další nejasné místo - https://en.mapy.cz/s/2vxeq - pro nezúčastněné - vložák za dejkou pravá, přijížděl jsi od JZ a chtěl jsi jet mapově vlevo k severu. Část posádek brala v úvahu dejku č. 1, část ji stejně jako já ignorovala, protože jsem před ní uhnula vlevo a řešila až dejku č. 2.
Standardní řidič řeší DZ, které se ho týkají na trase jeho průjezdu. Takže dejka, která platí pro vozy jedoucí rovně mě nezajímá, jedu-li před ní vlevo. Vidím ji, ale netýká se mě.
Navrhuji, abychom se tím řídili i my - moc by se nám ulevilo - neřešili bychom nesmyslně umístěné stezky pro cyklisty apod. V tomto případě bych třeba nemusela přemýšlet (teda mě ani nenapadlo o tom přemýšlet) o tom, kde je osa křižovatky a jestli jsem nebo nejsem ZA 1. dejkou.

5/ Další případ kdy mi to hlava nebrala a rovnou jsem říkala, že jestli chceme, aby tohle byly finty na závodech, tak já končím - tohle mě nebaví.
https://en.mapy.cz/s/2vxpH
Diskuse o tom, jestli při jízdě ze severu na jih plním levou na této křižovatce - protože, chci-li, můžu se o 1-3 stupně vychýlit a mám levou

Moc bych se přimlouvala za to, abychom se na křižovatkách snažili chovat a hlavně myslet jako standardní řidiči - není-li k dispozici detail umožňující kdejaké skopičiny.foto
clarus8   30.03.2018 v 19:45   odpověděl:
mno já bych ještě přidal, aby se určilo, kdy jde o odbočení a kdy je to rovně (rovně je třeba 0-15 stupňů)
foto
michal.g   30.03.2018 v 20:22   odpověděl:
Ad 4/ dejku 1 bych taky ignoroval
Ad 5/ v tomhle místě bych asi hodně nadával, protože bych si nebyl jistý, jak to autor myslel. Ale samozřejmě, nebyl jsem tam a nevím, jak to vypadalo v reálu...
foto
Míša   30.03.2018 v 21:34   odpověděla:
Michale, byl obecny vlozak za kolejema vlevo. Takze nic konkretne nachystane pro tuto konkretni krizovatku. Nakonec to za rovne snad provazovali vsechni, diskuse nebyla na soutezi ale pred ni.
foto
kk   31.03.2018 v 00:19   odpověděl:
Ten Dolínek byla evidentní chyba a když jsi měla pochyby o řešení, měla jsi to zadat jinak, nebo vypustit.
Na můj vkus příliš mnoho podmínek a vložáků v etapě, utažené časy v první a druhé etapě a místy bez navigace nejetelné. Pro zajímavost: kolik posádek mělo tu živou?
foto
Míša   31.03.2018 v 07:45   odpověděla:
Karle, o Dolinku jsem prave pochybnosti nemela. To je to, o cem pisu v prispevku. A zivou v N1 melo 10 posadek z 15ti.
foto
5r3   31.03.2018 v 08:29   odpověděl:
3)Soutěže ale jezdíme podle toho, co vidíme z auta a ne podle toho, co vidí letadlo nebo družice.
Mám-li za 47m zátaras na parkovišti, tak opravdu nevím, jestli je to jednoznačný výjezd nebo není, dokud k němu nedojedu ať už auta jsou na parkovišti nebo nejsou.
4)Proč si myslíš, že ten první trojúhelník platí jen pro tu pravou křižovatku? Na dodatkové tabulce jsou namalovány křižovatky s hlavní dvě, takže bys musela dávat přednost i v případě, že na levé křižovatce by značka nebyla a hlavně je umístěná na vrcholu trojúhelníka viz obr.
5) Na téhle křižovatce se rovně opravdu jet nedá.
http://blackp.rajce.idnes.cz/Odolena_Voda/
S tou dálnicí to v Řádech bývalo(a nevím proč to vypadlo), hlavně kvůli tomu, že ne všichni mají dálniční známku, dneska už na silnici pro motorová vozidla být nemusí.
Rozumný člověk nepojede do vrat nebo do závory, které se za ním kdykoliv mohou zavřít.
foto
Míša   31.03.2018 v 09:25   odpověděla:
Diky vsem za nazory. Ja si to nejak preberu.
Petre, ad 5/ sice nevim, jaka diskuse probehla ve vasem aute na teto krizovatce, ale dle vaseho vykazu jste levou na teto krizovatce nedelali (tedy jste asi usoudili, ze tu jde jen R nebo P) a brali jste prujezdku dle vzoraku.
foto
PetrM   31.03.2018 v 16:20   odpověděl:
Souhlasím s tím, co psal 5r3, až na jeden bod a to ad 5).
ad 3) To parkoviště u BILLA jsme jeli, jak chtěl autor. Ale to je fakt trochu sporné.
ad 4) Dolínek - na té fotce od 5r3 je ten pohled jinej než na tom leteckým pohledu. My jsme jasně jeli P za tou první dejkou. Dokonce se hrabali ještě více doprava na to parkoviště mezi auta...
ad 5) Tam to je za vlakem R a nikoli L. I na té fotce od 5r3 je vlevo vidět, že záběr z panoramy nemíří rovně ale je jakoby doprava.
A taky nějak vniřně žiju tím, že v Řádech je, že na dálnici se nejezdí (a to ani do závory a vrat...).
foto
Vlado   1.04.2018 v 14:28   odpověděl:
reagovat bych chtel na navrh od clarus8: "a 16° je jiz vlevo?" a jak to z auta zmerim? Nenenetakove zadani nebude v nejasnem miste nikdy jasne - nepouzivat prosim
foto
Klenák Zdeněk   2.04.2018 v 23:49   odpověděl:
Ad 3) Obecně platí, že je-li z křižovatky vidět, že komunikace evidentně končí a nelze před koncem nikam odbočit, je to jednoznačný výjezd. Musí posoudit stavitel a HR, v případě pochybností se této situaci vyvarovat. Tady nám Řády nepomůžou
Ad 4) Dejka stála v křižovatce, jeli jsme kolem ní, minimálně sporná situace Opět záleží na posouzení stavitele a HR Musí platit, když jedu kolem dejky (a může mně být jedno pro kterou křižovatku platí), plním vložák. V případě pochybností (jako v tomto případě) se situaci vyhnout. Debata pro které křižovatky a komunikace DZ platí je zase jiná debata.
Ad 5) To zavinili ti, kteří začali dělat finty na to, že když je komunikace vychýlená např. o 5 st., už to není R, ale P To mě taky nebaví Vymezovat v Řádech, že když to bude např. do 10-ti st. je to R a když 11 st. je to P, tak to asi taky to správné- kdo to bude měřit? Sama píšeš, že při soutěži to snad všichni pochopili, tak to neřeš
foto
clarus8   4.04.2018 v 23:45   odpověděl:
MNo, já bych ty stupně dříve neřešil, než když na jedné soutěži jsem měl jet mapovou P a já stál před Y, kde vlevo zhruba 45 st (tj. 315 st podle postavení auta) a vpravo asi 20 st. Jel jsem vpravo do té 20. V cíli mi pak bylo řečeno, že jsem měl objet blok a přijet do té křižovatky od 20 a to vpravo pak byl součet 20+45, tedy vpravo.
Prý těch 20 st bylo rovně, proto jsem to měl objet.
foto
PetrM   5.04.2018 v 07:24   odpověděl:
To jsi ale musel mít asi podmínkou jasně zadáno, co se po tobě chce. Tedy zřejmě něco jako "v křižovatce vyhledej co nejostřejší úhel výjezdu a vyjeď z něj dle něj P". To je ale chujovina, co mě tady napadá.....
Proboha, kdes to měl???
foto
clarus8   5.04.2018 v 16:36   odpověděl:
to Petr
Hledám , hledám a našel jsem.
1.etapa JH kapr 2017 obec Plavsko body F1 a F2, které byly na plánku( mapa "v") a v F2 odboč doprava. Jelikož mezi body se jezdí nejkratším způsobem podle mapového podkladu, tak jsme přijeli na již výše popsanou Y. Dále pak již jen dle ZM do ČK.
Jak podle plánku, tak i v reálu to šlo udělat podle nás, nicméně autor chtěl abychom před tím bodem F2 odbočili a přijeli delší trasou do F2 z jiného směru a tak splnili plnohodnotné (asi 70 st)vpravo.
Spolu jsme to řešili a ty suverejně: to nebyl Y, ale ten chlup vpravo vlastně bylo podle tebe rovně.
No, když to teď googluju, tak to rovně vypadá.

Stejný fígl s nadjetím byl na Hlučíně 2018 v 1.etapě kóta 221, ale tam to bylo dáno přesně. Do 221 přijeď tak, abys opustil v úhlu 45 st.

foto
Míša   26.03.2018 v 14:29   napsala:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Přidávám pár postřehů, poznámek a střípků "z druhé strany" Dakaru - noční části:
Před soutěží: 1/ N1 - kóta 101 původně byla kótou 118 (sudá levá + přečíslování), byla na kraji Lobečku v Kralupech a mělo se po ní přijet úžasnou "dakarskou" polňačkou zprvu nemapovou. Bohužel mostek k ní vedoucí byl úplně uzavřen, bo je prý v havarijním stavu. Takže první úpravy
2/ N1 - při rozvážení průjezdek jsme objevili, že nám čerstvě vytrhali pár metrů dlažby v jedné "šoustce" ve Vetrusech, kudy vedla trať. Naštěstí to vyřešilo ruční začmárání jedné šipky na mapě těsně před startem (ta druhá šipka - přetahovací, co tam zůstala, nebyla tedy potřeba a možná někomu zamotala hlavu)
2/ N2 V Kralupech pracně rozmístěné vynášené body, aby nekolidovaly křižovatky, aby se uplatnila finta s nadjetím.... no a při prvním nájezdu .... pár nově umístěných DZ úplně rozmetalo postavenou část a musela jsem začít znovu
3/ N2 Ten samý den jsme zjistili dlouhodobou uzávěru mostu ve Velvarech - čímž z původní etapy zbyla jen střední část (kterou ještě nakonec v Olovnici rozmetali domorodci). Zbořený most bohužel prodloužil etapu o pár kiláků.
4/ N2 Ti, co se po startu vypravili chybně už do bodu A narazili na bránu - ta brána tam ještě minulý týden nebyla! Já na ni narazila, když jsem ještě před startem prvního vozu do N2 vyjela na kontrolu trati. Nechápala jsem - projeli jsme tudy mockrát, protože jsme zvažovali místo ČK právě "za bránou", že tam byly lepší podmínky pro odskočení si. Takže otočnou 2 jsem tam dala v posledních vteřinách.

Při soutěži:
Stála jsem v Postřižíně na STOPce uvnitř obce na TK. Naše posádky obstály se ctí vyjma jedné, která ji prosvištěla a další 4 se jí proploužily sice krokem ale o zastavení na výhledu nemohla být řeč. Ovšem, co předváděli ostatní řidiči, to mě naprosto šokovalo. Za celou dobu zastavil správně jen autobus. Dva řidiči proletěli křižovatkou i podstatně víc než 50, ostatní křižovatkou taky projeli bez náznaku zpomalení, ale celkově pomaleji. Děs běs, když si představím, že bych přijížděla zprava po hlavní.

Ztratila se nám ČK3 v Nové Vsi - resp. neztratila, jen čekala na přesné umístění v Nové Vsi v okrese Praha východ Volala jsem Janě, že jí jedu "umístit", kde ji najdu. Nevěděla přesně....navrhuji tedy u benzínky, tu nemůžeš na hlavní minout ..... Jana: "Tady žádná benzínka není - jsem to projela dvakrát sem a tam ... i do vedlejší obce od "M" jsem zajela. Benzínka tu není." .... Já: "Tady žádná sousední obec od "M" není" ... Jana:"Je, byla jsem tam." Já: "Kde jsi?" Jana: "V Nové Vsi - okres Praha východ a mám tu někde Čakovice, Čakovičky... Praha 14" ..... Inu navigace umějí být pěkný potvory - komu z nás se ještě nestalo, že zadáme cíl a navigace nás dovede někam jinam než chceme? V Odolce zadaná Nová Ves byla nejblíž ta u Prahy... a bylo vymalováno. ČK3 byla na místě i s itíky pár minutek před dojezdem prvního Vlčáka. Uffffff, to byly nervy!

Po soutěži:
Nejvíc mě pobavil Standa - povedlo se mu během vteřiny zaměnit lístečky od živek a snažil se cestou "z pod mostu" najít po 700m reálnou levou a ani mu nevadilo, že žádnou kótu 101 (kterou měl považovat za projetou) v mapě nemá a ani do ní tedy neměl v úmyslu jet Každopádně se mě přišel zeptat, jak že jsem to myslela, že to nešlo zajet (správný lístek měl text Otoč se a odboč na první možnosti reálně vpravo). Přišlo mi to dokonce vtipnější než můj kousek u Martina Klasy vloni, kdy jsem dostala lísteček na živé, že mám považovat SM za projetou.... v tu dobu já jednu měla dle iti dávno projetou a druhou dlouho před sebou..... Jo vztahovala se to tenkrát k té první SM, dle mě dávno projeté...

Ještě jednou děkuju všem účastníkům, celému realizačnímu týmu a HR, který to se mnou a mou kreativitou neměl tak úplně jednoduché A nesmím zapomenout na "externí" konzultanty - JarduH, Dužu a R.A., které jsem taky zneužila ve snaze docílit bezchybné soutěže. DĚKUJU


foto
JardaH   27.03.2018 v 07:28   odpověděl:
Když můžu ,tak pomůžu -znáš mě ./.....no právě.... / Ale vážně .To nestálo ani za řeč Míšo a jsme rádi ,že se Ti to povedlo a pochválili Tě i ti služebně starší, kteří už něco pamatují. Tak za dva roky zase . Tedy jestli bude ještě pro koho -15 posádek to je myslím historické minimum, co kdy mistrák jelo .Ale určo někdo vede statistiku a třeba mě opraví.
foto
Jura 2   27.03.2018 v 14:45   odpověděl:
Pohled z podbedny: Diky stavitelum a vsem poradajicim! Zavody se nam moc libily! Me teda hladne ten denni, kdy si i ridici prisli na sve a TTcko se poradne projelo! Vysledky jsou pro nas osobne trocha zklamanim, protoze samozrejme v koutku duse pri letosni konstalaci pomyslime na vitezstvi. Nicmene Lada s Mirou nas vsechny podelali! A zaslouzene. Slava vitezum, cest porazenym! Dalsi sance v Brne!
foto
MirekP   27.03.2018 v 15:36   odpověděl:
Já bych to tak nepřeceňoval, sice dvě jedničky jsou dvě jedničky, ale jak jsem psal, měli jsme štěstí a to i na Petra M., což jsem ani netušil. Rozhodlo v podstatě náměstí v Roudnici a okolní ulice. A to ježdění se mi fakt líbilo, hnali jste nás pěkně. A na Brno se těším,a i když je to dlouho, tak Petr stavět umí. Předposledně (2008?) jsem Ladu nanavigoval na úplně prázdné parkoviště za panelákem někde u Brna. Nic tam nebylo, tak říkám Ladě, ať se otočí. Najednou rána jako kráva a uprostřed toho parkoviště, o půlnoci, stál dřevěný sloup. Vzali jsme ho při couvání na střed .
foto
Lole   4.04.2018 v 19:12   odpověděl:
Mirku to tys tu Ladu navigoval po parkáču tak pomalu že tam mezitím šohaji stihli postavit máju

foto
PetrM   26.03.2018 v 09:09   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Tak jsem si tak po dojezdu dne v hospodě kontroloval vzorák a ve druhé etapě mě polilo horko. Téměř na konci mě chyběla sekvence šesti průjezdek, tedy 600 TB. Říkám si, co se proboha stalo, vynechal jsem nějaká políčka ITI nebo snad celý řádek???
A ono to všechno byl pouze následek JEDNÉ chyby….. Hodně drahé, prostě jsme neuhnuli v Roudnici za mostem a značkou hlavní silnice P na schody, kde byl otočný plech s pokynem P a L….
A tak jsme to vložákové P za DZ „Hlavní silnice“ udělali až v půlce náměstí. Pak jsme se na horním náměstí nemohli otočit zpátky bo se tam točilo „po srsti“ a to tady kvůli jednosměrce nešlo. Jedeme dál náměstím nahoru a tam opět DZ „Hlavní“. To nás pošle na P do ulice Rváčov a přes SPK 9 dojedu v pohodě do kóty 119. Pak se jedeme otočit pod zámek, bereme SPK 22 a za další značkou „Hlavní“ jedu k řece jako Povodí Labe. Vyjeli jsme v kótě 112 tak, že jsme v ní nemohli jet rovně. Bylo mi jasné, že takovouhle hrubku nemohl Zdeněk udělat ale nemohl jsem za boha najít jiné řešení. Že jsem to zakopal už kdesi pod schodama nahoře u náměstí mi tady nemohlo dojít. Tak jsme to zahodili a mazali dle ITI dál – konkrétně na otočnou SPK u gymplu 😊.
Ale že tohle celé bude stát 600 TB mě fakt nenapadlo. Škoda toho balíku TB a toho, jak to nebylo nějak ošetřeno. Kdyby mi chyběla jen ta jedna blbá SPK pod schodama ale zbytek bych navázal, tak jsme vyhráli. Ó jak to bylo drahé!!!!
To jsem se děsil Černoučku a ony zatím schody na náměstí v Roudnici. Už jezdím dost dlouho, abych to tady znal…… WTF!!
A teď mě ještě pobavil Míra Paulů svým pohledem z bedny. Vždy řeším v cíli proti vzoráku svoje chyby a ne chyby druhých. Ale že jsme na všechny (mimo Pepy) hned po startu získali náskok 260 bodů by mě fakt nenapadlo. Tam mě Petr Č. zkušeně přesvědčil, že reálně R je u té odbočky do baráků. I když jsme si tam pro sichr dali ještě jedno kolo….
Každopádně za mě byly super oba závody a moc díky Míše i Zdeňkovi.

foto
matonni   25.03.2018 v 11:52   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Přidal jsem fotky na FB - Mistrovství ČR - Podřipský Dakar - noc a den. Jsou na stránkách Jany, nešlo mi je přidat na stránky FB AOS. Zároveň budou ve složce foto na těchto stránkách.
viz: https://www.facebook.com/jana.hrzanova/media_set?set=a.10209450299608844.1073741842.1666046621&type=3
foto
matonni   25.03.2018 v 12:43   odpověděl:
Tak výše uvedený FB odkaz je nejspíše k ničemu, prostě fotky jsou na rajčeti, cesta k nim je přes odkaz FOTO. Odmítám se fakebůk pochopit a věnovat mu kousek času.
foto
Eddie75   25.03.2018 v 17:54   odpověděl:
Díky moc!

foto
ZdenekJ   24.03.2018 v 18:47   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Díky všem za účast a pochvaly (noc i den). Mým ještě jednu organizační poznámku k Dakaru. Prosím ubytované v čísle 60 (třetí dveře vlevo, nedržely zavřené) aby se mi ozvali, kde by mohl být klíč od pokoje. Díky.
foto
Milda   25.03.2018 v 09:33   odpověděl:
Když já jsem odcházel, tak byl klíč zevnitř v zámku. Ale odcházel jsem první.
foto
ZdenekJ   25.03.2018 v 13:30   odpověděl:
Díky, klíče jsou asi na světě. Přesně jak píšeš, jen jsem je ještě nevyzvedl.
foto
kk   25.03.2018 v 13:33   odpověděl:
Jel jsem s Vlčákem domů a pamatuji si přesně, že strkal nějaké klíče do spínací skříňky a se slovy "ty tam nepasujou", je vyhodil z okýnka a v druhé kapse našel ty správné od auta...
foto
kk   25.03.2018 v 13:36   odpověděl:
Zdeněk J. byl s reakcí rychlejší 😂
foto
ZdenekJ   25.03.2018 v 15:40   odpověděl:
Jo proto jezdil Vlčák jako drak.


DALŠÍ STARŠÍ PŘÍSPĚVKY           ZPĚT NA NEJNOVĚŠÍ PŘÍSPĚVKY _________________________________________________________________________________________________________________________