VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     AKTUALITY     DISKUSE     KALENDÁŘ     PROPOZICE     UČEBNICE     POKYNY  CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Před 2. dny napsal příspěvek Jiří Boudný
UKAŽ 3) Před 5. dny napsal příspěvek kk
UKAŽ
2) Před 2. dny napsal příspěvek zbyťák
UKAŽ 4) Před 6. dny napsal příspěvek Jura 4
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Včera v 19:50 Eddie75 reagoval na Jiří Boudný z 24.03.
UKAŽ Před 16. dny Duža reagoval na michal.g z 7.03.
UKAŽ
Před 2. dny Zbyťák reagoval na zbyťák z 24.03.
UKAŽ Před 18. dny kk reagoval na Mirek L. z 4.03.
UKAŽ
Před 3. dny Ruda reagoval na kk z 21.03.
UKAŽ Před 23. dny Zdeněk Klenák reagoval na Jiří Boudný z 3.03.
UKAŽ
Před 5. dny kk reagoval na Jura 4 z 20.03.
UKAŽ Před 23. dny PetrM reagoval na PetrM z 27.02.
UKAŽ

foto
kk   4.06.2018 v 22:34   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
M ČR Hodonín – pohled hodně zezdola (hluboko pod bednou)
Při četbě příspěvků Mirka P. i Verči, nemohu tak úplně sdílet jejich nadšení (možná i malinko ovlivněné umístěním).
ALE: především díky pořadatelům za soutěž, je nás jen pár a tím pádem také málo pořadatelů.
Zázemí soutěže bezvadné, ubytování i strava bez kazu.
K trati:
- časy na etapy nastaveny perfektně – na rozdíl od minulého ČP Drevníky.
- drahé chyby (měl by traťař i HR ošetřit): - N1 kóta 380 za neprojetí 300 TB, N2 mapa Lomnice zase 300 TB, ve dne chlupatá v Lysicích a dojezd do cíle D3 pro toho, kdo už neměl čas, taky nepřiměřeně drahé.
- mapy den: M50 maglajz, bez lupy a navigace místy neřešitelné. Zase ty nepodařené Lysice, dále doteď jsem nepochopil kde byla kóta 518 v Rudce, zda na asfaltu, nebo o 20m dál na štěrku, kde začínala SM u ní – vše v M50 s měřením v desítkách metrů. V „okresové padesátce“ jsou dvě komunikace, mezi kterými mohu volit. Ale tady?
- do moravského folklóru patří mimo Jožky Černého, Jarmily Šulákové a Věry Bílé také otáčení severu u SM, detailů, map.křižovatek, plánků, etc. – asi dětský!
- v D3 mapový pokyn „projeď jednosměrku“. Přesně jsem pochopil, co po nás Petr chce, proč tam maloval detail kóty 484, ale nechápal jsem, proč minout první map. jednosměrku a věnovat se té druhé. Zase 160. RA se mi svůj tok myšlenek pokoušel v cíli vysvětlit, ale nepochodil.
Jinak jo, jsem debil, spoustu věcí jsem nepochopil, ale občas mi tam něco vadilo. Viz výše.
foto
MirekP   5.06.2018 v 05:54   odpověděl:
No to mě vůbec nenapadlo, že bez velké navigace a nebo mapové přípravy a najíždění byla orientace v M50 tak těžká až nemožná. Jinak ty Drevníky bych na ten čas až tak hrozně nehaněl.
foto
Duža   5.06.2018 v 09:10   odpověděl:
Karle proč tlačíš Věru Bílou na Moravu ?
foto
R.A.   5.06.2018 v 09:56   odpověděl:
Karle s tou N1 380 máš na mysli, jako když tam někdo vůbec nejel? Při nájezdu do ní bylo několik fint a ty musely být nějak ošetřeny.
Časy podle tebe nastavené dobře (v D1 3 posádky za 0, celkem 9 z 15 posádek do deseti minut) a je problém, že ve čtvrté dědině od konce etapy je něco za 300 TB (samozřejmě to bylo víc věcí dohromady)? Nebo to se týká té D3? Tam zbývalo jen posádce st.č. 9 13min, což se mi nezdá půl kilometru od cíle jako problém. Vám konkrétně ještě 29 minut.

V Lysicích byl na většinu detail. Kóta 518 byla na konci čtverečku, nedokážu si představit, že by někdo udělal šipku ke kótě do kříže podél komunikace, která do něj vede. To už jsi někdy viděl? Detail by tam prozradil ten nájezd na SM, která byla v M20 a kontrolou délky jízdy po hlavní, šlo případně krásně určit místo toho zlomu. Rozdíl je tam 30 metrů. To by snad mistrovská posádka mohla doměřit, a když ne, tak dostala 60 TB. To je problém? Kde byly další problémy v M50?

To projeď jednosměrku bylo pár let zpátky na Jankově mistráku a nepamatuji si, že by s tím měl někdo problém. Mě se to naopak líbilo a tak jsem si to zapsal. Nevidím v tom rozdíl proti například pokynu "přejeď most". Přeci když budu moci z křižovatky odbočit na cestu na které je most, ale daleko, a nebo budu moct ještě popojet na další křižovatku, ze které odbočím a most je celkově blíž, tak úplně jasně jedu na tu další křižovatku. V čem je rozdíl? A takových příkladů se dá vymyslet hromada.

S těma severama narážíš na těch 100 TB za pootočenej plánek? Hmmm.
foto
Míša   5.06.2018 v 11:11   odpověděla:
Navzdory našim "krásným" výsledkům se mi to u vás moc líbilo. U nás na tom zapracovalo několik faktorů - v noci "trojúhelník s kolečkem" - po přidělení iti já si vždycky nejdřív hraju s mapou, detailama, šipkama, severama atd. Na závěr přípravy vždycky projdu vložáky se Zdendou. Jenže tady na mě Zdenda vybafl: Hele, tohle, když bude před kruhákem, tak jedu první výjezd, že jo? Tak jsem to odkývala a dál se tím nijak nezabývala a podvědomě jsem si řekla, že vložák máme vyřešený. Vůbec jsme se o tom dál nebavili. To bylo bohužel zcela zásadní - vložák jsme jezdili "JEN" na těch kruháčích. Co nám bylo platné, že jsem správně zajela jiné špeky - přes stopku na parkovišti, mapovou železnici, motanici u Alberta a i otočky u Penny. Když jsem v cíli etapy zjistila, že jen na konci to máme za 500 - bylo jasné, že tohle kolo už slušně nedopadne. Zbylé dvě etapy jsem asi podvědomě už jen nějak dojela.
Do postelí jsme se dostali nějak po třetí hodině, dlouho jsem nemohla usnout a někdy po 4 jsem se stehovala spát do koupelny, protože Zdenda spal "nahlas"
Ráno jsem byla jak přejetá parním válcem. Základ k "úspěchu" ve dne jsme položili hned v pátek na zručce. Byla jsem v dobrém rozmaru a dostala geniální nápad - natočit zručku z postu spolujezdce . Po chvíli na mě začal řidič povykovat, že prý mu překážím, nic nevidí... joj tam bylo veselo a těch nepublikovatelných výrazů, co padlo za tak neuvěřitelně krátkou dobu Zdenda ztratil soustředění, pak i trasu a nakonec nám to chcíplo No jo.... ne každý nápad je z těch nejlepších....
Denní soutěž se mi opravdu moc moc líbila a první dvě etapy jsme zvládli někde kolem 500TB, což jsem považovala při tak nabité soutěži fintami za skvělý výsledek. I tu mapu jsem na mé poměry zvládala celkem slušně. V kombinaci živek 3-4-19-3-4 mi chyběla jen 19. Sice jsme se tam pro další 3-4 vracela, protože mi ten otočený sever došel až po výjezdu ze vsi a navíc jsem si nevšimla, že jedem údaj v iti jedu po ZM a ne po plánku, ale i tak jsem se pochválila
Po příjezdu do cíle 2. etapy přišla totální mentální krize a únava. Chudák Lole pořád nechápal, že ještě nestartujem.... Když já myslela, že během pár vteřin usnu Strašně mě mrzí, že jsem tu třetí už nedala aspoň jako ty první dvě - bohužel se mi sečetl náročný týden a téměř probdělá noc na sobotu. Nebyla jsem schopná vymyslet lautr vůbec nic tak od půlky poslední etapy do konce. Ještě jsem zvládla projet správně požadovanou jednosměrku ale to byl už jen poslední záchvěv. Konec jsem vypustila ne kvůli času, ale protože mozek stávkoval. Definitivně.
Na Petrovu soutěž je zapotřebí přijít zrelaxovaný nejméně týdenní dovolenou a ne zdevastovaný, jak jsem byla v sobotu ráno já
Děkuju mockrát za obě kola a parádní péči o závodníky
foto
PetrM   5.06.2018 v 11:43   odpověděl:
To kk a R.A.: Celkem jasné Karlovy výtky a soiuhlasím i s Ráčkovým vysvětlením. S kótou 518 v Rudce jsme problém neměli.
Ale přirovnání "most" a "KONEC jednosměrky" trochu normálně kulhá. Protože most je většinou relativně krátkej. Jedině, že by ten most byl dlouhej cca tři kilometry, což něco podobného měl opravdu Janek loni u Havl.Brodu.
foto
Míša   5.06.2018 v 11:58   odpověděla:
K té jednosměrce.... jsem si okýnko v iti přeložila: projeď mapovou jednosměrku - a současně jsem si řekla, že musím najít jednosměrku, kde budu mít zadání splněno nejkratší cestou. Jinými slovy - musím najet co nejmíň metrů, abych si mohla okýnko škrtnout - škrtám po projetí (stejně jako v jiných případech). A to byla jasně ta z detailu. Kdyby bylo zadání "vjeď do jednosměrky (mapové)", jela bych po hlavní - na její začátek to mám blíž než na tu z detailu. Ale projetou budu mít po ujetí kratší vzdálenosti tu druhou. A to bylo poslední, co jsem ve 4. kole MČR vymyslela dobře
foto
kk   5.06.2018 v 22:14   odpověděl:
to Duža: tu cikorku na dávkách - Věru Bílou z Rokycan, jsem se na Moravu pokusil domestikovat, abyste tam u vás měli aspoň jednu pořádnou zpěvačku.
to RA: drahé chyby:
v N1 u kóty 380, nepochopení neprojetí kóty vložákem, chybí PK 92,92,93 za tři sta
v N1 chybný návrat na SM1 za 220
v N2 o té mapařině za 300 v Lomnici už jsem psal
- a zase ta mapová jednosměrka: stále mi hlava nebere, proč při map. příjezdu k požadovanému, mám hledat něco jiného. Pochopil bych pokyn "projeď bod", byly tam dva a ten opticky bližší by byl mapově (jednosměrky, šipky v křižovatkách, atd.) vzdálenější. Ale toto?
foto
Jirka Křivánek   6.06.2018 v 00:11   odpověděl:
N2 v Lomnici byla mapa v zatáčce namalovaná až za stromy přes váhu, při výjezdu zpět ještě vložák dejka - takže za 200. Myslím, že se to dalo vytušit i z namalovaného tvaru, na zatáčku dost podivného. To potvrzuje i statistika: vůbec to nezajeli 3 posádky, úplně čistě taky 3, všichni ostatní to zajeli ale bez dejky (za 100).

O kousek dál byla opět mapa namalovaná rovně za domy, místo klikatě okolo. Tohle místo já považoval za dost těžké, ale takové pěkné, AOS typické. K mému překvapení to zajelo 10 posádek, naopak nezajelo "jen" 5.
Byli to tedy 2 různá místa, jedno max za 200 a druhé za 100.

Co se týká "projeď mapovou jednosměrku", coby HR jsem nad tím při najíždění také chvíli přemýšlel, ale nenašel jsem na tom nic špatně. Mapové okno v iti vymýšlím tak, abych ho projel celé (jak psala i Míša), např. kótu s výjezdem taky vymýšlím i s tím výjezdem, ikdyž si u toho musím nadjet delší cestou, tedy vymýšlím splnění celého okna.

Jinak díky všem, jsme rádi, že se Vám to celkově líbilo a že to dobře dopadlo
foto
Jirka Křivánek   6.06.2018 v 00:16   odpověděl:
... jinak ještě k otočeným severům, alespoň za mě, já to vůbec nedělal kvůli fintě, ale abych se vůbec vešel na papír A4. Až při najíždění s R.A. jsem zjišťoval, že to vlastně může ztížit orientaci a řešení... Poučení pro příště
foto
Jirka Křivánek   6.06.2018 v 00:21   odpověděl:
A ještě jedna historka k N2 a Lomnici: kdo z vás dělal v kótě 220 pravá, tak to bylo špatně. V zadání bylo v kótě 22x, kde x=2,4,6,8. Tedy ne sudá, a kóta 220 nedělá nic. Byla to jen taková triviální klukovina, plech 4 měli úplně všichni, myslel jsem, že na tohle nikdo už neskáče. Až v sobotu večer v rozhovoru s Mirou Paulů jsem zjistil, že tam tu pravou dělali (a prý i dost dalších), ale já tam měl špatně ošetřenou mapu, takže místo aby jste SPK 4 objeli, tak vás reál vrátil zpět k ní... Škoda, zazdil jsem si vlastní fintu

foto
PetrM   4.06.2018 v 22:09   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Jak poznamenal Míra, v roce 2012 v dubnu se tady jel MP a STEP. A druhá noční etapa se velmi nápadně podobala té třetí denní teď. A co jsem si pamatoval z té doby před čtyřmi lety? Nic moc, jen že si nemám otáčet šipku projetou v protisměru (takže 4x SPK 1 jsem měl dobře) a pak (ale to už byla jiná etapa), že v Lysicích na náměstí odbočka vlevo je do vrat. A v Crhově v detailu byla tehdy SPK 20 stejně jako letos. A teď jsem zmastil Olešnici víc, protože tehdy jsem na náměstí přehlédnul zákaz vjezdu (bylo to v noci) a bylo to jen za 100 TB. Teď jsem zákaz nepřehlédnul ale špatně jsem vyhodnotil kratší návrat, jel jsem k mlékárně a bylo to za 280 TB!! WTF!! Takže poučení skoro žádné.
Teď ale mám několik otázek k současné soutěži. Oboje v D1, kde jsem hned na začátek sežral skvělé reálné R se zákazem vjezdu do 30 km/h:
1) obec Tasovice, za bodem T. Jak píše i Míra, tak mě cesta vyhodí z mapy u hospody a mám jet po chycení se mapy zpět. Jak mě mohla ta cesta vyhodit, když jsem se po mapové měl v pohodě vrátit zpátky?
2) obec Zbraslavec a fuflík v mapě, kterej jsem asi špatně naměřil, objel COOP a nebral SPK 38. Tam je v reálu objezdový čtvereček jenom jeden, tak jak se to mělo jet? A ta SPK na hlavní?
Jinak se mi to moc líbilo, den i noc a byla to paráda. Až na moje hrubé omyly!!!
A mou vítězkou celého víkendu je Dáša Drobíková a její vyděšený výraz v ČK2, co tam děláme, když jsme tam přijeli na konci D2 omylem místo do ČK1 !!! Stálo nás to asi 10 minut na čase…. Splést si časovku, to se mi ještě nikdy nepodařilo…..
foto
MirekP   4.06.2018 v 23:06   odpověděl:
AD1) Tak to mi trochu taky vrtá hlavou, možná kdyby byl zákaz z hlavní.
foto
R.A.   5.06.2018 v 09:06   odpověděl:
1) Takto vypadá soutisk s fotkou v Tasovicíh https://www.imgup.cz/image/LO4K
Tzn. obrubník mě stáhne doleva, dole se chytnu na mapu, točím pravá, v rohu pravá, pak mě zase stáhne obrubník doleva a na konci není kam jet tak mě to vyhodí tou dírou ven na mapu.

2) Jedu, naměřím odbočení doleva, v reálu tam nic není, nebo max nějaký vrata, vyhodí mě to z mapy, po 30 metrech jsem zase na mapě a pokračuju dál, po dalších 90 metrech se dá objet plech 38, ale to už mám mapu jen rovně a tak v klidu pokračuji po hlavní.

A čas letí, takže 2012 je už 6 let.
foto
PetrM   5.06.2018 v 11:37   odpověděl:
Díky za odpověď která mě ale moc neuspokojila.
ad1) dle té fotky je jasné. jak jsi to myslel, my to narvali rovnou mezi ty obrubníky a hledali plech schovanej nahoře pod strání. A nebyl tam....Ale nemají být na kreslené mapě náhodou jen existující komunikace? To dle toho soutisku moc nejsou..... Ale to bylo jen za 100 TB....
ad2) ano, moje chyba, neměřil jsem a nenaměřil jsem. Ale když vidím, co bych viděl, kdybych naměřil, tak bych s tím měl asi na místě dost problém, že tohle je fuflík v mapě....
Pokus o odkaz na mapy.cz....
https://mapy.cz/zakladni?x=16.5283740&y=49.4840986&z=18&pano=1&pid=48032729&yaw=4.744&fov=1.257&pitch=0.071&source=muni&id=6189&q=Lysice

No a pletu si roky, čtyři nebo šest, sorry jako, prostě mládnu
foto
MirekP   5.06.2018 v 11:38   odpověděl:
Ad1) No, já jsem Tasovice projel tak, že jsem přes ten obrubník přejel jako na to parkoviště, protože jsem si řekl, že ten zoubek se moc nedá do padesátky vykreslit. Tak se jezdí stará padesátka. Pak jsem hledal na parkovišti u hasičárny plechy, ale ty tam nebyly, a tak jsem jel dál. A to měl asi na mysli asi i PetrM. Samozřejmě, že si tu křižovatku můžu vyložit jak říkáš ty, že to odbočení na parkoviště bylo nemapový. Je to možná hodně tvrdý ale proč ne. Já jsem k tomu jen přidal poznámku, že kdyby tam byla značka zákaz vjezdu, bylo by to zcela jasný ve výkladu. Ale jestli bych to pak zajel a nebo někdo jiný, to je ve hvězdách.
foto
R.A.   5.06.2018 v 11:57   odpověděl:
ad1) Mezi ty obrubníky je kolmá pravá, víc jak kolmá levá, tam tě přeci bez ničeho v mapě nemůžu cpát. Mapy byly dle prováděcích pokynů všechny originální, navíc bez neexistujících vyústění. I bez toho je dle Řádů kreslená mapa označená "kreslená" a kopie "kopie", takže co není označeno je originál, kde může být naprosto cokoliv.

ad2) Opět viz. druh mapy, mezi vyústěními v křižovatkách si mohu kreslit co chci, dokonce na to byl i grafický příklad v prováděčkách. A zatáčka v mapě opravdu není neexistující vyústění. Dokážete si představit, jak by pak mohla být v mapě neexistující komunikace? Jedině volná čára v poli, bez křížení s čímkoliv.
foto
PetrM   5.06.2018 v 20:07   odpověděl:
A už jsem doma. My totiž nedostali žádné prováděčky. Při přejímce pouze stravenky...............
foto
R.A.   5.06.2018 v 21:07   odpověděl:
To je to dvojjazyčný, co mám pocit, že jsem ti dával do ruky nahoře na parkovišti. Ondra to měl na autě, a bylo to vylepený i dole v restauraci i v Hodoníně, jak tam byly na konci ty tři značky.
foto
PetrM   5.06.2018 v 21:27   odpověděl:
U hřbitova jsi mi dal jen plánky JZ a ZZ. Ale to je moje chyba, měl jsem se po prováděčkách shánět. I když na výsledku by to asi nic nezměnilo....

foto
Tomáš   4.06.2018 v 18:50   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Dužo, tabulka MČR celkem: Za co dostali Boudní penalizaci 30 míst ve třetím kole?
foto
Duža   4.06.2018 v 19:49   odpověděl:
Asi jsem nevěřil, že mohli být tak dobří ! Už je to OK.
foto
michal.g   4.06.2018 v 22:21   odpověděl:
A já myslel, že přetáhli večerku!

foto
MirekP   4.06.2018 v 11:27   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Právě jsem odeslal pohled z bedny a tak ještě pár slov do diskuze. Soutěž byla perfektní, v cíli nebylo co připomínkovat, takže není moc o čem psát. Možná se hodí diskuze o mostech a nebo o otáčení šipek. Třeba si někdo vzpomene a o něčem se chvíli budeme bavit. Teď mě napadlo, že možná výkazy by se měly napříště vždy psát od shora dolů.
foto
Jiří Boudný   4.06.2018 v 13:35   odpověděl:
Řekl bych, že soutěž byla dobrá, ale k Mírově, že v cíli nebylo co připomínkovat se může ledacos dodat. Pokud myslel jen noční část tak v ní bylo určitě méně drobnůstek, než ve dne. Nás na konci startovního pole pouze zdržovali "domácí" fandové AOSu, kteří nám na některých místech zcela zatarasili trasu soutěže, či odnesli plechy, takže jsme celé bloky jeli z druhé strany, nebo bez průjezdek.
foto
MirekP   4.06.2018 v 13:44   odpověděl:
No, je pravda, že domorodci na nás koukali místy nelibě, nějaká paní rozhazovala rukama na zahrádce a to jsme ji nijak neomezovali, neprášili a neškodili. Protože jsme jeli mezi prvními, tak jsme se s nějakými přímými vyjádření nevole nesetkali. Kromě samozřejmě popelnic za krámem v noci, ale tam jsme se otočili hned za SPK.
foto
Nika   4.06.2018 v 17:23   odpověděla:
Teda to je rychlost, už je pohled z bedny... já kysnu od včerejšího rána do teď v práci...ani nevim, jestli zvládnu nyní dojet dom a neusnout u toho, takže na pohled z bedny se netěšte.. to ted nedám a bojím se, abych dojmy z tratě nezapomněla, než se k tomu dostanu..
Celkově ale sdílím úplně stejné pocity jako Mirek - obě kola se mi líbila, povedené fintičky, na mnohé jsme se nachytali.I na ty již použité před lety! A stejně jako Mirek i já si v denní části do teď nadávám za mnoho úplně zbytečných chyb z mé strany Jo, kdybych bývala udělala o jednu míň... no na kdyby se nejezdí. Ve dne jsem taky trochu bojovala s 50kou mapou - jo byla přesná, ale fakt blbě se mi luštila - už mám ale předpis na silnější brýle
Přestože si za "výkon" v denní části budu ještě dlouho nadávat, tak pořadatele musím pochválit, postarali se o povedenou soutěž, v podstatě bez chyb a i přes množství kategorií a účastníku a problémy s počítacím programem i překvapivě hladký průběh. Děkujeme
foto
R.A.   5.06.2018 v 09:21   odpověděl:
Jirkovi nerozumím, ve dne nikdo s ničím nepřišel. A to nevím ani o domorodcích. Snad jen v noci ukradli tři plechy v Černovicích a zátaras v Jenči u SPK 82, u SPK 41 objet kontejnery snad ani nestojí za řeč. Na možnost ztráty plechů jsem upozorňoval na rozpravě a za domorodce se omlouvám, ale já je tam opravdu neposílal. Jaké bloky jste tedy jezdili z druhé strany?

Moc děkuji za hodnocení od Míry a Verči, od těchhle dvou vedoucích posádek MČR to potěší nejvíc.

Při vyhlašování jsem zapomněl zmínit a poděkovat Pavlu Kopečkovi, který nám lehce pomáhal s výkazy a za odměnu se ještě přiznal, že ten jeho je blbě vyhodnocenej a šli o dvě místa dolů. Standa podobně po opravě času šel dolů o jedno místo. A tak to má být u všech automaticky. Díky.

foto
Klenák Zdeněk   1.06.2018 v 15:01   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Jedu na soutěž do Tišnova. Neměl by někdo k zapůjčení navigaci, aby tam byla obrazovka větší než na telefonu. Díky.
foto
Jirka Kozel   4.06.2018 v 09:37   odpověděl:
To jsou kamarádi, viď. Nikdo se nehlásí. Já ti ji přivezu v pátek ke Karlovi, tedy jestli je živej, pač psali, že Dobříš smetly kroupy. Sice to už bude asi pozdě, ale aspoň se budeš moct radovat, jakou jsi mohl mít krásnou navigaci.


DALŠÍ STARŠÍ PŘÍSPĚVKY           ZPĚT NA NEJNOVĚŠÍ PŘÍSPĚVKY _________________________________________________________________________________________________________________________