VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     UČEBNICE     POKYNY  
CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Před 5. dny napsal příspěvek matonni
UKAŽ 3) Před 9. dny napsal příspěvek kk
UKAŽ
2) Před 7. dny napsal příspěvek oldc
UKAŽ 4) Před 9. dny napsal příspěvek Janek
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Před 4. dny matonni reagoval na matonni z 25.05.
UKAŽ Před 9. dny VláďaŽ reagoval na Janek z 21.05.
UKAŽ
Před 6. dny Bartma reagoval na oldc z 23.05.
UKAŽ Před 9. dny Duža reagoval na VláďaŽ z 21.05.
UKAŽ
Před 8. dny kk reagoval na kk z 21.05.
UKAŽ Před 9. dny VláďaŽ reagoval na LIBUNA z 21.05.
UKAŽ
Před 8. dny Vláďa reagoval na LIBUNA z 21.05.
UKAŽ Před 9. dny VláďaŽ reagoval na PetrM z 21.05.
UKAŽ

foto
PetrM   26.10.2018 v 09:02   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Ahoj! Já oceňuji spoustu různých nápadů a názorů ale prosím Vás, zkuste to nedělat příliš složité (tím myslím organizaci a systém soutěží, stačí, že už ty naše Řády nejsou moc jednoduché).
Jak praví klasik o významu krásného anglického slovíčka KISS - Keep It Simple Stupid!!!
foto
kk   26.10.2018 v 14:34   odpověděl:
Také si myslím, že některé příspěvky /viz níže/, jsou zbytečně dlouhé, zato bezobsažné.

foto
Vláďa   26.10.2018 v 01:33   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Jak jsem slíbil, chtěl bych také přispět trochou do mlýna ohledně jiného modelu soutěží.
Na úvod dodávám, že současný systém jsem bral jako třístupňový:
1. M ČR
2. Národní poháry
3. Národní Shell Cupy
s tím, že mohu postupovat od nejnižší soutěže nebo se mohu přihlásit rovnou do 2. úrovně, kde si mám možnost vyjet licenci M ČR. Kvůli nedostatku posádek a stanovenému počtu možných licencí tak možnost licencí zbývá i pro slabší nevyježděné posádky jako je naše. Z pochopitelných důvodů jsme nikdy této možnosti nejen že nevyužili, ale ani o ní neuvažovali.

Nikdy jsem nebral to, že pohár má stejnou platformu jako pohár v míčových hrách, kde se zúčastňují a soupeří všechny výkonnostní kategorie. Bral jsem jej jako prostřední výkonnostní úroveň, kterou si může zajezdit každý, kdo má chuť si jej zajezdit. A ani nemůže mít podobnost např. fotbalového poháru, protože umístěním v poháru AOS si vyjíždím vyšší soutěž. To u fotbalového poháru neplatí. Vítěz poháru v kopané i kdyby byl náhodou z Horní Dolní, tak nemá vybojovanou účast v nejvyšší soutěži. Musí procházet jednotlivými výkonnostními stupni.

A tak, i když jezdíme již po Shellu pohár, jsme přijali fakt, že pohár budeme jezdit i s posádkami z MČR a poměřování s nimi může svědčit o tom, zda odborně rosteme nebo stagnujeme. A i když jsme přivítali existenci Malého ČP a MP jako drobnou motivaci, tak hlavně jezdíme proto, co jsem psal již několikrát – zbavit se všedních každodenních starostí a myslet na něco jiného, trávit čas občas něčím jiným, s někým jiným a jinak se pobavit než dalšími koníčky.

Na základě výzvy Jurase, příspěvku Jirky Boudného a vlastně i diskuse na konferenci, zde na webu i svých zkušeností, jsem se pokusil zformulovat svůj návrh, který obsahuje i mnohé, co již bylo řešeno nebo napsáno. Tento návrh je jen mým návrhem a nereprezentuje myšlenkové pochody naší posádky.
Začnu od konce a navrhuji členit soutěže takto (1. = top):

4. úroveň - Shell Cup
– náborová soutěž pro nováčky a začátečníky, tak max. na 3 – 4 roky pravidelného ježdění s omezením, že v případě některého umístění na bedně 2 roky po sobě postup do vyšší úrovně. Startovní čísla nad 99.
ITI jednoduché, nejlépe v rozsahu učebnice Mirka Paulů (Rady pro začátečníky), kluků z Kladna (45 mil Kladenskem – 2010) a učebnice AOS autorů Schlindenbuch / Jíše. Nevyužívat všech řádových možností.
Základní čas etapy dle rychlosti max 20 km/h (tj. např. trať 30 km = 90 min), čas na soutěž (2.etapy): základní + 60 min na dvě etapy jako nyní včetně bodů + 20 min bonus (1min = 20 TB při využití nad 45 limit)

3. úroveň - samostatné národní přebory Čechy a Morava
– posádky bez licence (a nikdy neměl nikdo licenci), startovní čísla 50 – 99 a open pro nižší úrovně. Běžné pohárové ITI.
Základní čas etapy dle rychlosti max. 25 km/h (tj. např. trať 37 km = 90 min), čas na soutěž (2.etapy): základní + 60 min na dvě etapy jako nyní včetně bodů + 20 min bonus (1min = 20 TB při využití nad 45 limit).
Možnost vyjetí licence pro 1. - 3. místo za soutěžní rok

2. úroveň - samostatné národní poháry Čechy a Morava
– posádky s licencí (startovní čísla 1 – 29), v minulosti licence (30 – 49) a open pro nižší úrovně, stejné ITI jako pro národní přebory,
Základní čas etapy dle rychlosti min. 30 km/h (zhruba jako nyní) na soutěž (2.etapy): základní + 60 min na dvě etapy jako nyní včetně bodů. V podstatě stávající zvyklosti pohárových soutěží.

1. úroveň – celorepublikové M ČR
- dle dosavadních zvyklostí, obtížnosti a času tj. beze změny

Samozřejmě jednotlivá číselná vyjádření lze upravit (rychlosti a časy), ale spíše pro posádky k lepšímu

Určitě se nejedná o nic převratného, ale mohlo by to splnit účel a i pro stavitele soutěží by to nemělo znamenat výrazný zásah do přípravy ITI, rovněž lze zachovat pořádání dvoukol i více soutěží pro různé úrovně obtížnosti v jeden den jako nyní. V podstatě je to trochu vzato od každého, kdo přispěl pro mne něčím přínosným do diskuse a o čem jsem od počátku, kdy s tím přišel Juras, přesvědčen, že při spojení těchto nápadů by to mohlo být funkční.

Přemýšlel jsem ještě o nějakém postupovém a sestupovém systému, něco mám vymyšleno, ale nechtěl bych to zatím komplikovat, protože takto by to mohlo být funkční a stanovený postup, či sestup při současném množství posádek by mohl být moc nátlakový a tak navrhuji jen povinný postupový klíč ze Shellu a do M ČR (možnost vyjetí licence).
Nekamenujte mne, jedná se jen a pouze o můj pohled na věc.


foto
kk   23.10.2018 v 18:16   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Už se pomalu začínám ztrácet v příspěvcích, proto píši na nové vlákno na téma diskuze v Kojčicích:
Navrhuji:
- sloučit Český a Moravský pohár, říkejme tomu třeba Národní přebor /NP/
- sloučit Český a Moravský Shell, říkejme tomu třeba Shell Cup /SC/
- protože stejně víceméně v obou pohárech i Shellkách startují ty samé posádky - viz výsledky
- oba typy soutěží pořádat dvoukolově v jednom dni /zvýšení příjmu a minimální další náklady pro pořadatele, motivace pro posádky, přijet i na delší vzdálenost na dvě soutěže/
- oddělit současné pořádání MČR, NP i SC
- nejlepší nemistrovská posádka v ročníku NP, automatický postup do MČR
- to samé pro SC s postupem do NP
- soutěže Shellu ať si staví sami shelláci - vědí, co mohou od ostatních soutěžících očekávat - pod dohledem HR z vyšší soutěže
- poskytnout ze svazových prostředků finance na pořádání náborových soutěží, iniciovat pro tyto soutěže třeba místní periodika stran propagace
- posoudit, k čemu je dobrý tzv. Malý pohár
- to, co psal Clarus8, je blbost. I na M50, či M100 se dá postavit jezdivá soutěž pro začátečníky. Přídavná světla a další vybavení vozidla si může pořídit každý, pokud to není v rozporu s "Vyhláškou". To by zakázal i tachometry kvůli radaru, že?

- stejně byly nejlepší soutěží odpolední Drevníky, že?
foto
matonni   23.10.2018 v 18:49   odpověděl:
Ano předsedo, letošní odpolední Drevníky byly nejlepší. Tam jsme se poprvé umístili na bedně. Ale taky nejspíš naposledy
foto
kk   23.10.2018 v 18:59   odpověděl:
Zato v Kojšicích jste se moc neukázali, že???
foto
matonni   24.10.2018 v 08:05   odpověděl:
Jen chci připomenout, že za postavení SC je odměna 1000 Kč. Kdo, pokud to není blázen, to bude stavět? Ano, dočetl jsem se o návrhu podpory pro náborovky, ale stejně to musí být alespoň trochu motivační.
A propagace v místním tisku? To je přeci na vůli každého pořadatele a není s tím zásadní problém, protože regionální noviny i televize jsou vděčné za příspěvek. Problém je jinde - média vám vytisknou či odvysílají reportáž o proběhnuté akci, ale my potřebujeme upoutávku předem. A tu, jako reklamu, chtějí většinou zaplatit. A jsme zase u financí.

P.S.: Kdyby navigoval Japonec, možná jsme dopadli lépe, než pod mým vedením.
foto
kk   24.10.2018 v 09:47   odpověděl:
to Mattoni: proto taky navrhují dvoukola: 2x příspěvek od svazu na stavbu, 2x startovné a dvoukolo přitáhne víc posádek
foto
Jirka Kozel   24.10.2018 v 13:00   odpověděl:
Tedy Karle, zrovna jsem ti chtěl napsat, že už s tebou nebudu kamarádit, poté co ti tu Vláďa vyčinil a vono už to tady není. To jsem blázen....
foto
kk   24.10.2018 v 13:25   odpověděl:
Jirko, blázen nejsi, jen jsem poprosil Dužu, aby výlevy, které nemají vztah k projednávanému tématu, smazal. Předpokládám, že smaže i Tvůj příspěvek a mou odpověď.
Odpolední Drevníky byly nejlepší!

foto
Vláďa   22.10.2018 v 02:04   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Aby to nezapadlo v diskusi o nové podobě hodnocení, k čemuž také v dalších dnech jistě přispěju, tak bych chtěl poděkovat organizátorům sobotního klání za kvalitní soutěž a to nejen organizačně, zázemím, ale i stavbou tratě.
Ano, zní to divně, že za posádku s takovou bodovou ztrátou takto mluvím pochvalně o trati. O té výrazné bodové ztrátě rozhodla naprosto má navigátorská, zcela FATÁLNÍ chyba ve druhé etapě. Neodjeli jsme mojí vinou tu 1. stejnou část ITI, která se opakovala 2x (mapová chlupatice - mapově na mapové R, reálně mapové P). Tím jsme hledali vyznačené nepodbarvené polňačky na přejezd na začátek SM8 nejkratší cestou. Nenašli jsme je a po cca 10 minutách jsme objeli celý prostor (další ztráta cca 12 min). Tento čas nám potom chyběl v závěru a vynecháním téměř půlky etapy (kvůli disk)jsme obdrželi příděl cca 1300 TB. Z předchozí etapy nám zůstal již jen čas 21 min.
Píši to tady proto, aby bylo zřejmé, že ne za všechny nedojeté ITI mohou autoři tratě. Někdy si to prostě způsobí takoví trotlové jako já v sobotu. Jinak ITI se mi obtížností zdály přiměřené poháru.

Takže určitě bychom přivítali delší časy na etapu (10 - 15 min) než se standardně dávají, abychom lépe tratě projížděli a mohli i eliminovat ty školácké chyba.
Svému parťákovi jsem se omluvil, snad dostatečně i našemu družstvu a pokud ne, tak ještě jednou se omlouvám touto formou.

Ale k té pochvale. Když si uvědomíme, že jsme na soutěži byli téměř všichni, co jezdíme v této republice jakoukoliv naši soutěž, tak se podařilo pořadatelům v podstatě dodržet harmonogram soutěže i přes zpoždění u oběda, kdy jsme místní hospodské asi zaskočili naším náporem u pípy.
Celkově bylo vše OK.
Sice nebudu na Kojčice vzpomínat v dobrém, ale za to ti chlapi nemůžou. Tak snad příště.
foto
Lole   22.10.2018 v 10:34   odpověděl:
Laďo ty víš že tě mám rád. Nepiš tak sáhodlouze
foto
Bartma   22.10.2018 v 14:55   odpověděl:
Ahojte všichni,
překotný vývoj událostí mne nutí reagovat dřív, než mám vše sesumírované tak,
abych s tím mohl být spokojený, že to bude srozumitelné a bude v tom pořádek.
Můj překotný výkřik na konferenci, nepřipravený a nedobře formulovaný, byl přesně to,
čemu bych se rád vyhnul. Proto zkusím ještě jednou a srozumitelněji.
Chtěl jsem vyjádřit názor, že v našich soutěžích chybí výkonostní hierarchie, analogická
s většinou jiných sportovních odvětví. Pomůžu si fotbalem, který všichni známe.
Fotbal se hraje na mistrovská a pohárová utkání. Mistrovská utkání, to je systém lig.
1. (extra)liga - nejvyšší soutěž, druhá liga, národní fotbalová liga, krajské přebory a nejníž okresní přebory.
Z těchto zápasů vzniká žebříček týmů od nějlepších po nejslabší, mezi úrovněmi se postupuje a sestupuje..
Kromě toho se hraje další soutěž - pohár, kde vícekolově, vyřazovacím způsobem proti sobě hrají
(pro zjednodušení napíšu) všichni. Potká se tam Bohemka s Horní Dolní, v prvních kolech jsou
slabší družstva zvýhodněna domácím prostředím.
V našem sportu toto chybí, nebo spíš zdegenerovalo. Máme nejvyšší ligovou soutěž - to je MČR.
Pak máme ShellCup, něco jako nižší ligová soutěž úrovně divize či přeboru, pro posádky začínající (a jiné).
Výkonnostně naprosto nesrovnatelné s posádkami účastnící se mistráku. Mezitím nic.
Paralelně s tím máme další soutěž - Pohár, který prakticky všichni považujete za nějakou mezisoutěž, výkonnostně
mezi mistrákem a shellem, mnoho lidí vypustí z úst něco jako "postoupíš ze šelu do poháru" atd.
Přitom tato soutěž nesplňuje kritéria "druhé ligy", je to soutěž, v které jezdí kompletní špička
+ asi 3 další posádky. Soutěž, které se léta vyhýbají výkonostně horší posádky ve srovnání s mistrovskými
a proto soutěží v Shellu, soutěž se staví a jezdí tak, aby byla zajímavá pro mistrovské posádky.
Perfektně to vystihla ve svém příspěvku Verča.
Čili tato soutěž, podle mého názoru, nemůže být druhou ligou, ale jak už její jméno napovídá,
přirovnal bych jí k paralelnímu klání - k poháru (myšleno opět fotbalově)
Každý s každým, s tím, že logicky vykristalizují nejlepší, ale slabší se mohou poměřit, získat zkušenosti,
které ve své lize nezažijí atd.. Tato soutěž, v podstatě doplňuje život posádek soupeřících v ligách,
a je to neodbouratelná složka.
Ale podle mého názoru, o kterém bych Vás rád přesvědčil, to není 2. liga, mezistupeň mezi Shellem a MČR.

Čili ve struktuře nám chybí 2 úroveň, ligová soutěž, kterou bych nazval (Eddie75 mne předběhl) třeba Přebor.
A klidně Český přebor a Moravský přebor. Soutěž, z které by se postupovalo do Mistráku,
(a teď urazím mistrovské posádky) kam by se eventuelně i sestupovalo, a hlavně také kam by nuceně postupovali
medailoví účastníci Shellu. Jeden nebo dva roky na bedně ve 3. lize a šup do 2. ligy.
Musela by se zajistit odpovídající obtížnost, dlouhé časy atd., a odbourat snahu posádek nejnižší ligy v té setrvávat.
Shell by pak mohl být jednodušší a být lákadlem pro širokou veřejnost, o což bychom se měli také starat.
A přebor by byl soutěž pro posádky, které už sport zaujal, chtějí se zlepšit, vyjezdit a jednou třeba účastnit mistráku.
Potud krásná teorie, ovšem téměř utopie v dnešní době. Je nás málo!! Přebor pro 4-5 posádek je luxus, který
se neodvažujeme si dovolit. Proto vznikají nápady typu malý pohár, oddělené hodnocení nemistrovských posádek atd.
To je sice pěkné, ale účel to nesplní, pokud soutěž nebude svojí úrovní a časy odpovídat výkonosti posádek.
Já jsem ukázkový případ někoho, kdo nezvládl přechod ze Shellu do MČR, ale za těch 15 let, co jsem
součástí, to několik posádek talentovaných dokázalo. Asi 5. Je to hodně, nebo málo? Je to míň, než počet posádek,
které to nedokázaly a už nejezdí.
I když důvody mohou být různé. Mé důvody také nezmiňuji, smířím se i s nálepkou blba :- ))
Po opakovaném postupu ze Shellu jsem vždy jezdil pohár, ale jen zřídka odjel celou etapu a když, tak za cenu
dodatečného času na hranici disku, většinou se třetina až polovina etapy balí a jede se do ČK.
Takto se zkušenosti nezískávají, vyježděnost nepřichází,...

Myslím si tedy, že by se určitě mezi námi našel někdo, kdo by dokázal dát soutěžím tento řád,
vytvořit výkonostně 3-úrovňový systém lig, a souběžně Pohár pro všechny.
Pro pohár vymyslet princip, který by bavil mistrovské posádky, umožnil jim kvalitně potrénovat,
přeborovým posádkám by nabídl plnohodnotné soutěžení a byl zajímavý i pro posádky shellu,
kterým by dal "alespoň čuchnout".

Napadlo mne tedy vytvořit hendikep. Ten by mohl vypadat třeba tak, že by do iti byla pro mistrovské posádky
vložena pasáž (třeba 20% délky trati, mistráková obtížnost) a pro shellovské posádky by analogicky mohla
nejobtížnější pasáž iti odpadnout.
K tomu by se přidala bodová zátěž mistrovským posádkám, klíč např. 20x30TB pro mistra, 19x30TB pro vícemistra, atd..
Parametry zátěže zvolit s rozmyslem, aby mistrovské posádky nediskvalifikoval předem v boji o vítězství, a náročnost základní části iti též odpovídající, ne jak psala Verča 90% mistráku, to je moc. Ale aby byla atraktivní i pro mistrovské posádky a umožnila jim kvalitně se projet a zazávodit.
Časy stejné (mistrovské posádky budou mít delší trať), pro shellovské delší.
Nerozhodovala by JZ, ZZ, atd, umožnilo by se plnohodnotně soutěžit nemistrovským a smysluplně si vyzkoušet shellovským.
Věřím, že toto je realizovatelné, (kromě 1-2 fint navíc pro mistry) stejné iti, jedna trať, jedny ceny atd.
To lze přeci vymyslet!
A mohlo by se k tomuto přistoupit i dříve, než by se etabloval systém výkonnostních lig, o kterém jsem psal prve.
Nejspíš by to mohlo k tomu i přispět a snad i zvednout úroveň posádek, nedosahujících té mistrovské.
Závěrem poděkování za trpělivost, že jste dočetli až sem a omluvenka těm, co jste ty bláboly přeskočili!
foto
Vláďa   22.10.2018 v 14:58   odpověděl:
To Lole:
Kadle, ty si to zase tady užíváš, co? Píší, aby bylo co číst a nebyla Nůďa v Brně.
foto
Vláďa   22.10.2018 v 15:01   odpověděl:
To Lole:
Kadle, a nýnčko jsem, zvědav co napíšeš Bartmovi.
foto
Bartma   22.10.2018 v 15:07   odpověděl:
Pokud mne někdo k diskuzi vyzval, měl tak s rozmyslem učiniti a ne pak pozdě Bycha honiti
foto
Lole   22.10.2018 v 17:23   odpověděl:
Laďa:
Bartma:

Kluci:
foto
Bartma   22.10.2018 v 22:10   odpověděl:
Po zralé úvaze beru zpět návrh na zavedení hendikepu pro Pohár.
(Tak nějak mi začlo vadit, že by měl být někdo trestán za to, že je dobrej.)

Velmi se mi líbí názory v článku Pavla Kotiny, rozhodně podporuji systém 3 výkonnostních stupňů,
a zájmových Pohárů jako souběžné jiné soutěže. Jsem opravdu rád, že toto tady zaznělo a Pavel to
dokázal i velmi dobře odůvodnit.

Momentálně jsem ovšem bez nápadu, jak zachovat přitažlivost Poháru pro mistrovské posádky,
t.j. valnou většinu AOSáků, pro které je Pohár druhou polovinou odjetých soutěží.
Pokud se zjednoduší iti a nebude se jezdit na obtížnost a časy obdobné těm v MČR,
pak opravdu rozhodnou JZ, ZZ a tajné kontroly blinkrů.
Pokud obtížnost zůstane, soutěž zase bude méněcenná pro posádky bez potřebné výkonnosti
z již dříve popsaných důvodů. A domnívám se, že toto nevyřeší rozdělené vyhodnocení.
Posádky slabší výkonnosti by měly mít možnost trať projet celou a nabrat tak zkušenosti
a cvik v řešení. To ovšem vede na jednodušší iti a dostatek času, a to zase k nulovým ziskům TB mistrovských posádek, čímž se problematické kolečko uzavírá, Co s tím?
Nějaký hendikep by toto sice asi řešil, ale není to férové a pokud by to už někdo navrhoval,
měl by to být někdo s jednociferným číslem na dveřích.
Ode mne to bylo pouze neuvážené, jakési technické řešení problému..
foto
Lole   23.10.2018 v 07:00   odpověděl:
Laďo vidíš to? Postoj dědy mazáka. Tak dlouhej výlev nečtu vůbec a on to pak odvolá sám
foto
Lole   23.10.2018 v 08:40   odpověděl:
Já mám rád lidi co nedělají aféry a napíšou třeba "Sice nebudu na Kojčice vzpomínat v dobrém, ale za to ti chlapi nemůžou"
foto
Jura 2   23.10.2018 v 08:58   odpověděl:
to Bartma: Tak ja (zatim) jednociferne cislo mam a hendikepy se mi libi! Hraval jsem amaterskou bowlingovou ligu v Nemecku a tam to bylo taky tak! Ja byl teda na urovni Shellu, tak mi to vyhovovalo , ale slo o to, ze i spatny hrac, kdyz mel dobry den, mohl porazit dobreho, kdyz mel spatny den! Hendikepy nejsou pro serialy typu MCR, ale pro pohar, proc ne?
...jinak sleduji pozorne vsechny komentare, jsem za ne rad a urcite komise prispecha brzy s navrhem!
foto
PetrM   23.10.2018 v 10:55   odpověděl:
Já se moc nevyjadřuju bo si myslím, že co si myslím, už tady bylo napsáno.
Doufám a jsem si jist, že z toho Jura a celá komise udělá nějaký srozumitelný sumář pro návrh (každý přispěl s něčím pozitivním). Jen nezapomeňte na to, aby to neměli stavitelé (a že jich moc není) ještě daleko složitější.....
A přimlouvám se k tomu aby jako kdysi si mohly mistrák zajezdit "mimo body" i nemistrákové posádky (třeba bez hrozby diskvalifikace). Já vím, že můžou i teď ale nějak to nedělají...
foto
Lole   23.10.2018 v 12:05   odpověděl:
hmmm .. opatrné vyjádření … PetrM opatrně … Lole opatrně tak radši nic neřekne ...
foto
Klenák Zdeněk   24.10.2018 v 22:40   odpověděl:
Bylo by dobré se vždy věnovat ve vlákně původnímu příspěvku, takže se k němu zpět vrátím. Pořadatelům děkuji za velmi dobře uspořádanou soutěž i za dodržení harmonogramu při hojné účasti posádek Akorát se mně nelíbilo, že v družstevní etapě nebyla jedna část lehčí, aby odpovídala úrovni Shellu a mohly ji posádky Shellu zajet

foto
michal.g   21.10.2018 v 14:49   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
chtěl bych zareagovat na Petrovi myšlenky. je to jen můj názor, netvrdím, že je správný...
- souhlasím s tím, že by bylo lepší ponechat současný stav systému soutěží a jejich bodování
- souhlasím s tím, že mistráky by bylo dobré zachovat ve stávající podobě (teda já bych byl pro zrušit noční ježdění, ale vím, že v tomto názoru jsem osamocen)
- souhlasím s tím, že poháry by měly být jednodušší, asi je také dobrá myšlenka na rozdělení na velký a malý pohár - mistrovské posádky by automaticky byly ve velkém, ostatní by si zařazení mohli vybrat. a každá kategorie by měla jiný čas na průjezd.
- souhlasím i s tím, že by Shell cup měl být jednodušší, ale určitě ne na úrovni náborovek. po pár soutěžích by to začalo nudit, soutěžící by se tam moc nenaučili a přechod do poháru by byl obrovský skok. navíc je Shell celoroční soutěž, která už by měla být na určité úrovni.
- ke každému Shellu bych udělal náborovku na zjednodušených Shell iti. výsledky by se nezapočítávaly do celoročního seriálu a předpokládal bych účast spíše lokálních posádek. a doufal, že se to některým zalíbí a chytí se na Shell.
foto
Ruda   21.10.2018 v 15:42   odpověděl:
Vím, že už do toho nemám nárok moc žvanit, ale přimlouvám se za to, aby posádky na 1. - 3. (nebo 5.) místě byly více oceněny bodovým odstupem. Bodové ohodnocení by možná mělo být závislé na počtu startujících, protože je rozdíl být 10. z deseti nebo z padesáti. Obtížnost bych upravil jen mezením počtu vložáků a podmínek v jednotlivých pohárech. Bylo by to jednodušší i pro stavitele soutěže.
foto
clarus8   21.10.2018 v 16:07   odpověděl:
V podstatě tady souhlasím s tím, co bylo řečeno a napsáno a jen bych doplnil:
-většina posádek jezdí s (rodinnými) vozy takže pro srovnání bych zakázal vylepšení typu další zadní světla nebo ty střešní světla-tedy pouze to co má to které auto homologováno při jeho koupi
-pro Shell bych zakázal používat mapy M50 (ty až v pohárech)
-maximálně omezit (šutr cesty a panel cesty)
-líbí se mi návrh první 3 místa odměňovat odstupňovaně-tedy ne 30,29,28, ale např.40,35,30,27
spolu s tím zavést kooficient početnosti tj.podle počtu posádek (mám na mysli jezdí 20 posádek, na závod přijede 15 posádek takže kooficient bude 15/20)-když se zvedne bodové hodnocení na předních místech a zavede kooficient nebudou přední posádky nijak kráceny
-pobavit se o nových dodatcích řádů, které by vystihovaly současný trend na soutěžích
foto
Nika   21.10.2018 v 16:43   odpověděla:
Máme s Michalem skoro stejné myšlenky
foto
Eddie75   21.10.2018 v 17:17   odpověděl:
Kdybychom vzali pohár jako terminus technicus, tedy jak se k pohárovým soutěžím přistupuje v ostatních sportech, kde soutěží v podstatě každý s každým, a chtěli tento způsob zachovat i v AOS, napadl mě v podstatě opačný postup - pohár zanechat v aktuální podobě (nicméně úroveň by měla být lehčí, než MČR) a k mistrákům udělat B-divizi, Národní přebor, říkejme tomu jak chceme, prostě standardní druhou ligu. Nicméně ano, je to o itík navíc pro stavitele MČR a víc posádek na akci. Chápu, že s tímto nápadem trochu vyhřezávám z ostatních námětů, je to jen taková variace, která mě napadla včera po cestě domů z Pelhřimova...
S R.A. i Verčou ve většině věcí souhlasím. Jsem rád, že od článků v ročence se posouváme k věcné diskusi.
foto
Nika   21.10.2018 v 17:40   odpověděla:
to Eddie: přestě tak, to je itik navíc..
Vezmeme-li v potaz, že se většinou staví pohár + shell (Shell samostatně málokdy - hlaně kvůli financím a nízkému počtu startujících, jak píšu) - tak je to strašně moc práce - dvoje různé itiky pro pohár a druholigový pohár, třetí iti pro shell a čtvrtý iti pro náborovku..
Proto jsem navrhovala obecně iti poháru jednodušší a rozlišení Velkého a Malého poháru jen v časech - v záhlaví iti dvoje časy a máš to na jedny itiky...
To by se musely opravdu rozdělit poháry a shellcupy, ale obávám se,že budou tak dost chybět pořadatelé, tolik nás není, pokud se nezapojí další...
foto
Lole   22.10.2018 v 13:46   odpověděl:
Já jenom k Rudovi: právo žvanit si neupírej a klidně žvaň, já taky žvaním, je tu plno žvanilů a vypadají jako oprávnění ale žvaní stejně dokonale jako ty nebo já
foto
Lole   22.10.2018 v 14:54   odpověděl:
… a jak dopadla evoluční porada na družstvech? vymysleli jste něco?
foto
Klenák Zdeněk   24.10.2018 v 22:59   odpověděl:
Konference byla díky zajímavé diskuzi byla velmi podnětná, takže díky všem za názory, příspěvky v diskuzi i za články na stránkách Je toho celkem dost, něco půjde zrealizovat od příštího roku, něco jsou náměty k hlubšímu zamyšlení Nezapomínejme ale na pořadatele (to už tady taky bylo napsáno)- abychom v poháru dělali 2 různé iti, když v jedné kategorii jedou např. 3 posádky a navíc je situace v poháru naprosto odlišná v Čechách (málo posádek v malém poháru) oproti Moravě, kde je to úplně naopak
foto
michal.g   25.10.2018 v 08:30   odpověděl:
proto jsem Zdeňku psal, že pohár by měl být obecně o něco lehčí a kategorie odlišit jen časy a vyhlašovat zvlášť.


ZPĚT na 1. stránku -9 -8 -7 -6 -5 -4 -3 -2 -1 0 < 1 > 2 3 4 5 6 7 8 9 10
_________________________________________________________________________________________________________________________