VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     AKTUALITY     DISKUSE     KALENDÁŘ     PROPOZICE     UČEBNICE     POKYNY  CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Před 4. dny napsal příspěvek Duža
UKAŽ 3) Před 15. dny napsal příspěvek Tomáš
UKAŽ
2) Před 6. dny napsal příspěvek zbyťák
UKAŽ 4) Před 23. dny napsal příspěvek PetrM
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Před 2. dny kk reagoval na Duža z 19.04.
UKAŽ Před 27. dny Lole reagoval na Jiří Boudný z 24.03.
UKAŽ
Před 15. dny Tomáš reagoval na Tomáš z 8.04.
UKAŽ Před 27. dny Lole reagoval na Pavel_K z 26.03.
UKAŽ
Před 15. dny PetrM reagoval na PetrM z 31.03.
UKAŽ Před 30. dny Zbyťák reagoval na zbyťák z 24.03.
UKAŽ
Před 22. dny Vláďa reagoval na Lole z 27.03.
UKAŽ Před 30. dny Ruda reagoval na kk z 21.03.
UKAŽ

foto
Jiří Boudný   29.10.2018 v 22:41   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Ahoj všem co ještě chodí na diskusi. Poctivě jsem si přečetl všechny příspěvky týkající se možného nového uspořádání našich soutěží. A chci vám říci jediné.:"Mrzí mě, že jsem se podílel na zahájení či vyprovokování této diskuse". Už to opravdu nikdy neudělám. JirkaB.
foto
Duža   30.10.2018 v 09:48   odpověděl:
Ne, ne, Jirko, udělal jsi dobře !! I když některé příspěvky jsou silně zmatené, stejně se z nich dá vždy něco vybrat. Jsou to názory jednotlivců. Jsou podány slušně v nejlepší víře tento problém řešit. Jirka Kubíček, který si dal za úkol tento problém řešit, má tak alespoň z čeho vybírat. Takže znova, dobře jsi udělal !
foto
Zbyťák   30.10.2018 v 13:10   odpověděl:
Dobře jsi udělal Jiříku
foto
kk   30.10.2018 v 13:50   odpověděl:
Už klasik pravil, že "Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán!"
foto
Vláďa   31.10.2018 v 00:01   odpověděl:
To Jirka:
nemohu s Tebou souhlasit.
Jak už napsal Duža i Zbyťák, je dobře že jste to s Jurou vyvolali. Týká se to všech, mohli se vyjádřit všichni a bohužel, všude se najdou takoví lidé, kteří dobře míněné skutky, nápady a návrhy dokážou jen shodit, aniž by se sami nad problémem pořádně zamysleli a také sdělili své stanovisko. Nebo ho naopak sdělí a považuji ho za jediné správné s tím, že příspěvky ostatních pošpiní. I toto je stinná stránka všeobecné demokracie.
Takže za mne díky, i když jsem to dříve nijak zvlášť neřešil a byl jsem smířen s šedí podprůměru.

foto
Zbyťák   28.10.2018 v 18:37   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Přelétl jsem návrhy nad organizací aosek v blízké budoucnosti v aktualitách, pak jsem prolouskal diskuzi a mám hned několik postřehů:
1. Souhlasím s Maškinem
2. Nemám ani ponětí co jsou to národní poháry - máme snad národ český, moravský či slezský ? Nechme názvosloví jako doposud-Český a Moravský pohár
3. Nevím, zda firma Shell ještě podporuje první tři posádky bodovými příděly, pokud ne, navrhuji změnu názvu tak, aby vystihoval fakt, že jsou to začínající posádky, či méně zkušené posádky.
4. Souhlasím s kategoriemi Velký a Malý pohár zvlášť pro Čechy a Moravu. Prášulky na 6 pohárů se vždycky najdou.
5. Souběh MČR a MP nechť pokračuje, autor tratě stanoví +čas pro ČP a MP dle náročnosti(jako doposud). Důsledkem je účast více posádek.
6. Souběh pohárů a SC zachovat - s náročností u SC jsme v Hlučíně úspěšní, trať a iti jsou jiné a přizpůsobené úrovní posádek. Vše závisí na egu stavitelů. Doposud jsme s tím neměli žádné problémy.
7. Pokud je i SC součástí MČR, platí bod 6. Důsledkem je vyšší počet účastníků.
8. Podívejte se na letošní kalendář a zjistíte, že je našlapán na maximum při dodržení nepsaného pravidla 14 dnů pauza mezi soutěžemi. Při separaci soutěží by mohly nastat problémy během sestavování kalendáře.
9. Nejsem proti změně bodového hodnocení, které však musí být jednoduché.
10. Nechme vše na stavitelích tratí ale hlavně na rozhodčích, kteří musí zjištěné nesmysly eliminovat a být nesmlouvaví.
Závěrem chci znovu zvopakovat, že my hlučinčani si problémy nevytváříme, nevytváříme je jiným a že bereme při stavění soutěží v úvahu všechny aspekty úrovně startujících jednotlivých kategorií.

foto
PetrM   26.10.2018 v 09:02   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Ahoj! Já oceňuji spoustu různých nápadů a názorů ale prosím Vás, zkuste to nedělat příliš složité (tím myslím organizaci a systém soutěží, stačí, že už ty naše Řády nejsou moc jednoduché).
Jak praví klasik o významu krásného anglického slovíčka KISS - Keep It Simple Stupid!!!
foto
kk   26.10.2018 v 14:34   odpověděl:
Také si myslím, že některé příspěvky /viz níže/, jsou zbytečně dlouhé, zato bezobsažné.

foto
Vláďa   26.10.2018 v 01:33   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Jak jsem slíbil, chtěl bych také přispět trochou do mlýna ohledně jiného modelu soutěží.
Na úvod dodávám, že současný systém jsem bral jako třístupňový:
1. M ČR
2. Národní poháry
3. Národní Shell Cupy
s tím, že mohu postupovat od nejnižší soutěže nebo se mohu přihlásit rovnou do 2. úrovně, kde si mám možnost vyjet licenci M ČR. Kvůli nedostatku posádek a stanovenému počtu možných licencí tak možnost licencí zbývá i pro slabší nevyježděné posádky jako je naše. Z pochopitelných důvodů jsme nikdy této možnosti nejen že nevyužili, ale ani o ní neuvažovali.

Nikdy jsem nebral to, že pohár má stejnou platformu jako pohár v míčových hrách, kde se zúčastňují a soupeří všechny výkonnostní kategorie. Bral jsem jej jako prostřední výkonnostní úroveň, kterou si může zajezdit každý, kdo má chuť si jej zajezdit. A ani nemůže mít podobnost např. fotbalového poháru, protože umístěním v poháru AOS si vyjíždím vyšší soutěž. To u fotbalového poháru neplatí. Vítěz poháru v kopané i kdyby byl náhodou z Horní Dolní, tak nemá vybojovanou účast v nejvyšší soutěži. Musí procházet jednotlivými výkonnostními stupni.

A tak, i když jezdíme již po Shellu pohár, jsme přijali fakt, že pohár budeme jezdit i s posádkami z MČR a poměřování s nimi může svědčit o tom, zda odborně rosteme nebo stagnujeme. A i když jsme přivítali existenci Malého ČP a MP jako drobnou motivaci, tak hlavně jezdíme proto, co jsem psal již několikrát – zbavit se všedních každodenních starostí a myslet na něco jiného, trávit čas občas něčím jiným, s někým jiným a jinak se pobavit než dalšími koníčky.

Na základě výzvy Jurase, příspěvku Jirky Boudného a vlastně i diskuse na konferenci, zde na webu i svých zkušeností, jsem se pokusil zformulovat svůj návrh, který obsahuje i mnohé, co již bylo řešeno nebo napsáno. Tento návrh je jen mým návrhem a nereprezentuje myšlenkové pochody naší posádky.
Začnu od konce a navrhuji členit soutěže takto (1. = top):

4. úroveň - Shell Cup
– náborová soutěž pro nováčky a začátečníky, tak max. na 3 – 4 roky pravidelného ježdění s omezením, že v případě některého umístění na bedně 2 roky po sobě postup do vyšší úrovně. Startovní čísla nad 99.
ITI jednoduché, nejlépe v rozsahu učebnice Mirka Paulů (Rady pro začátečníky), kluků z Kladna (45 mil Kladenskem – 2010) a učebnice AOS autorů Schlindenbuch / Jíše. Nevyužívat všech řádových možností.
Základní čas etapy dle rychlosti max 20 km/h (tj. např. trať 30 km = 90 min), čas na soutěž (2.etapy): základní + 60 min na dvě etapy jako nyní včetně bodů + 20 min bonus (1min = 20 TB při využití nad 45 limit)

3. úroveň - samostatné národní přebory Čechy a Morava
– posádky bez licence (a nikdy neměl nikdo licenci), startovní čísla 50 – 99 a open pro nižší úrovně. Běžné pohárové ITI.
Základní čas etapy dle rychlosti max. 25 km/h (tj. např. trať 37 km = 90 min), čas na soutěž (2.etapy): základní + 60 min na dvě etapy jako nyní včetně bodů + 20 min bonus (1min = 20 TB při využití nad 45 limit).
Možnost vyjetí licence pro 1. - 3. místo za soutěžní rok

2. úroveň - samostatné národní poháry Čechy a Morava
– posádky s licencí (startovní čísla 1 – 29), v minulosti licence (30 – 49) a open pro nižší úrovně, stejné ITI jako pro národní přebory,
Základní čas etapy dle rychlosti min. 30 km/h (zhruba jako nyní) na soutěž (2.etapy): základní + 60 min na dvě etapy jako nyní včetně bodů. V podstatě stávající zvyklosti pohárových soutěží.

1. úroveň – celorepublikové M ČR
- dle dosavadních zvyklostí, obtížnosti a času tj. beze změny

Samozřejmě jednotlivá číselná vyjádření lze upravit (rychlosti a časy), ale spíše pro posádky k lepšímu

Určitě se nejedná o nic převratného, ale mohlo by to splnit účel a i pro stavitele soutěží by to nemělo znamenat výrazný zásah do přípravy ITI, rovněž lze zachovat pořádání dvoukol i více soutěží pro různé úrovně obtížnosti v jeden den jako nyní. V podstatě je to trochu vzato od každého, kdo přispěl pro mne něčím přínosným do diskuse a o čem jsem od počátku, kdy s tím přišel Juras, přesvědčen, že při spojení těchto nápadů by to mohlo být funkční.

Přemýšlel jsem ještě o nějakém postupovém a sestupovém systému, něco mám vymyšleno, ale nechtěl bych to zatím komplikovat, protože takto by to mohlo být funkční a stanovený postup, či sestup při současném množství posádek by mohl být moc nátlakový a tak navrhuji jen povinný postupový klíč ze Shellu a do M ČR (možnost vyjetí licence).
Nekamenujte mne, jedná se jen a pouze o můj pohled na věc.


foto
kk   23.10.2018 v 18:16   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Už se pomalu začínám ztrácet v příspěvcích, proto píši na nové vlákno na téma diskuze v Kojčicích:
Navrhuji:
- sloučit Český a Moravský pohár, říkejme tomu třeba Národní přebor /NP/
- sloučit Český a Moravský Shell, říkejme tomu třeba Shell Cup /SC/
- protože stejně víceméně v obou pohárech i Shellkách startují ty samé posádky - viz výsledky
- oba typy soutěží pořádat dvoukolově v jednom dni /zvýšení příjmu a minimální další náklady pro pořadatele, motivace pro posádky, přijet i na delší vzdálenost na dvě soutěže/
- oddělit současné pořádání MČR, NP i SC
- nejlepší nemistrovská posádka v ročníku NP, automatický postup do MČR
- to samé pro SC s postupem do NP
- soutěže Shellu ať si staví sami shelláci - vědí, co mohou od ostatních soutěžících očekávat - pod dohledem HR z vyšší soutěže
- poskytnout ze svazových prostředků finance na pořádání náborových soutěží, iniciovat pro tyto soutěže třeba místní periodika stran propagace
- posoudit, k čemu je dobrý tzv. Malý pohár
- to, co psal Clarus8, je blbost. I na M50, či M100 se dá postavit jezdivá soutěž pro začátečníky. Přídavná světla a další vybavení vozidla si může pořídit každý, pokud to není v rozporu s "Vyhláškou". To by zakázal i tachometry kvůli radaru, že?

- stejně byly nejlepší soutěží odpolední Drevníky, že?
foto
matonni   23.10.2018 v 18:49   odpověděl:
Ano předsedo, letošní odpolední Drevníky byly nejlepší. Tam jsme se poprvé umístili na bedně. Ale taky nejspíš naposledy
foto
kk   23.10.2018 v 18:59   odpověděl:
Zato v Kojšicích jste se moc neukázali, že???
foto
matonni   24.10.2018 v 08:05   odpověděl:
Jen chci připomenout, že za postavení SC je odměna 1000 Kč. Kdo, pokud to není blázen, to bude stavět? Ano, dočetl jsem se o návrhu podpory pro náborovky, ale stejně to musí být alespoň trochu motivační.
A propagace v místním tisku? To je přeci na vůli každého pořadatele a není s tím zásadní problém, protože regionální noviny i televize jsou vděčné za příspěvek. Problém je jinde - média vám vytisknou či odvysílají reportáž o proběhnuté akci, ale my potřebujeme upoutávku předem. A tu, jako reklamu, chtějí většinou zaplatit. A jsme zase u financí.

P.S.: Kdyby navigoval Japonec, možná jsme dopadli lépe, než pod mým vedením.
foto
kk   24.10.2018 v 09:47   odpověděl:
to Mattoni: proto taky navrhují dvoukola: 2x příspěvek od svazu na stavbu, 2x startovné a dvoukolo přitáhne víc posádek
foto
Jirka Kozel   24.10.2018 v 13:00   odpověděl:
Tedy Karle, zrovna jsem ti chtěl napsat, že už s tebou nebudu kamarádit, poté co ti tu Vláďa vyčinil a vono už to tady není. To jsem blázen....
foto
kk   24.10.2018 v 13:25   odpověděl:
Jirko, blázen nejsi, jen jsem poprosil Dužu, aby výlevy, které nemají vztah k projednávanému tématu, smazal. Předpokládám, že smaže i Tvůj příspěvek a mou odpověď.
Odpolední Drevníky byly nejlepší!


DALŠÍ STARŠÍ PŘÍSPĚVKY           ZPĚT NA NEJNOVĚŠÍ PŘÍSPĚVKY _________________________________________________________________________________________________________________________