VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     AKTUALITY     DISKUSE     KALENDÁŘ     PROPOZICE     UČEBNICE     POKYNY  CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Před 4. dny napsal příspěvek Duža
UKAŽ 3) Před 15. dny napsal příspěvek Tomáš
UKAŽ
2) Před 6. dny napsal příspěvek zbyťák
UKAŽ 4) Před 23. dny napsal příspěvek PetrM
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Před 2. dny kk reagoval na Duža z 19.04.
UKAŽ Před 27. dny Lole reagoval na Jiří Boudný z 24.03.
UKAŽ
Před 15. dny Tomáš reagoval na Tomáš z 8.04.
UKAŽ Před 27. dny Lole reagoval na Pavel_K z 26.03.
UKAŽ
Před 15. dny PetrM reagoval na PetrM z 31.03.
UKAŽ Před 30. dny Zbyťák reagoval na zbyťák z 24.03.
UKAŽ
Před 22. dny Vláďa reagoval na Lole z 27.03.
UKAŽ Před 30. dny Ruda reagoval na kk z 21.03.
UKAŽ

foto
R.A.   30.10.2018 v 11:04   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Videopozvánka super. Dobrá práce!
foto
Jura 2   30.10.2018 v 11:25   odpověděl:
foto
Arzit   30.10.2018 v 13:18   odpověděl:
Taky se mi to moc líbí.
foto
Jiří Boudný   30.10.2018 v 16:58   odpověděl:
Jsem rád, že se "mládežnici" pochlapili a diskuse na družstvech přinesla první ovoce. Opravdu se mi to moc líbí. JirkaB.
foto
Vláďa   30.10.2018 v 23:42   odpověděl:
To Petr Manda:
skvělá práce nejen obsahově, ale hodnotím jako osoba, která se střihem videa také občas zabývá, takže i "profi" střih záběrů, titulky, dynamičnost sledu snímků i hudební doprovod. Skvělý nápad s myšlenkou, která má hlavu a patu.
Mohu předat k využití pro Rallye Šmídl?
foto
Eddie75   31.10.2018 v 09:05   odpověděl:
Díky moc všem
Prosím, využívejte to video dle libosti, do všech možných pozvánek, kampaní, článků... hlavně ať se hezky rozšíří a pomůže.
Jinak budu rád za každé sledování účtu AOS na youtube, potřebujeme dosáhnout 100 sledování, abychom mohli zažádat o vlastní název účtu.
Jinak chystáme ještě další věci, když to vyjde a nezblázníme se z toho, snad z toho něco zajímavého bude...

foto
Jiří Boudný   29.10.2018 v 22:41   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Ahoj všem co ještě chodí na diskusi. Poctivě jsem si přečetl všechny příspěvky týkající se možného nového uspořádání našich soutěží. A chci vám říci jediné.:"Mrzí mě, že jsem se podílel na zahájení či vyprovokování této diskuse". Už to opravdu nikdy neudělám. JirkaB.
foto
Duža   30.10.2018 v 09:48   odpověděl:
Ne, ne, Jirko, udělal jsi dobře !! I když některé příspěvky jsou silně zmatené, stejně se z nich dá vždy něco vybrat. Jsou to názory jednotlivců. Jsou podány slušně v nejlepší víře tento problém řešit. Jirka Kubíček, který si dal za úkol tento problém řešit, má tak alespoň z čeho vybírat. Takže znova, dobře jsi udělal !
foto
Zbyťák   30.10.2018 v 13:10   odpověděl:
Dobře jsi udělal Jiříku
foto
kk   30.10.2018 v 13:50   odpověděl:
Už klasik pravil, že "Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán!"
foto
Vláďa   31.10.2018 v 00:01   odpověděl:
To Jirka:
nemohu s Tebou souhlasit.
Jak už napsal Duža i Zbyťák, je dobře že jste to s Jurou vyvolali. Týká se to všech, mohli se vyjádřit všichni a bohužel, všude se najdou takoví lidé, kteří dobře míněné skutky, nápady a návrhy dokážou jen shodit, aniž by se sami nad problémem pořádně zamysleli a také sdělili své stanovisko. Nebo ho naopak sdělí a považuji ho za jediné správné s tím, že příspěvky ostatních pošpiní. I toto je stinná stránka všeobecné demokracie.
Takže za mne díky, i když jsem to dříve nijak zvlášť neřešil a byl jsem smířen s šedí podprůměru.

foto
Zbyťák   28.10.2018 v 18:37   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Přelétl jsem návrhy nad organizací aosek v blízké budoucnosti v aktualitách, pak jsem prolouskal diskuzi a mám hned několik postřehů:
1. Souhlasím s Maškinem
2. Nemám ani ponětí co jsou to národní poháry - máme snad národ český, moravský či slezský ? Nechme názvosloví jako doposud-Český a Moravský pohár
3. Nevím, zda firma Shell ještě podporuje první tři posádky bodovými příděly, pokud ne, navrhuji změnu názvu tak, aby vystihoval fakt, že jsou to začínající posádky, či méně zkušené posádky.
4. Souhlasím s kategoriemi Velký a Malý pohár zvlášť pro Čechy a Moravu. Prášulky na 6 pohárů se vždycky najdou.
5. Souběh MČR a MP nechť pokračuje, autor tratě stanoví +čas pro ČP a MP dle náročnosti(jako doposud). Důsledkem je účast více posádek.
6. Souběh pohárů a SC zachovat - s náročností u SC jsme v Hlučíně úspěšní, trať a iti jsou jiné a přizpůsobené úrovní posádek. Vše závisí na egu stavitelů. Doposud jsme s tím neměli žádné problémy.
7. Pokud je i SC součástí MČR, platí bod 6. Důsledkem je vyšší počet účastníků.
8. Podívejte se na letošní kalendář a zjistíte, že je našlapán na maximum při dodržení nepsaného pravidla 14 dnů pauza mezi soutěžemi. Při separaci soutěží by mohly nastat problémy během sestavování kalendáře.
9. Nejsem proti změně bodového hodnocení, které však musí být jednoduché.
10. Nechme vše na stavitelích tratí ale hlavně na rozhodčích, kteří musí zjištěné nesmysly eliminovat a být nesmlouvaví.
Závěrem chci znovu zvopakovat, že my hlučinčani si problémy nevytváříme, nevytváříme je jiným a že bereme při stavění soutěží v úvahu všechny aspekty úrovně startujících jednotlivých kategorií.

foto
PetrM   26.10.2018 v 09:02   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Ahoj! Já oceňuji spoustu různých nápadů a názorů ale prosím Vás, zkuste to nedělat příliš složité (tím myslím organizaci a systém soutěží, stačí, že už ty naše Řády nejsou moc jednoduché).
Jak praví klasik o významu krásného anglického slovíčka KISS - Keep It Simple Stupid!!!
foto
kk   26.10.2018 v 14:34   odpověděl:
Také si myslím, že některé příspěvky /viz níže/, jsou zbytečně dlouhé, zato bezobsažné.

foto
Vláďa   26.10.2018 v 01:33   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Jak jsem slíbil, chtěl bych také přispět trochou do mlýna ohledně jiného modelu soutěží.
Na úvod dodávám, že současný systém jsem bral jako třístupňový:
1. M ČR
2. Národní poháry
3. Národní Shell Cupy
s tím, že mohu postupovat od nejnižší soutěže nebo se mohu přihlásit rovnou do 2. úrovně, kde si mám možnost vyjet licenci M ČR. Kvůli nedostatku posádek a stanovenému počtu možných licencí tak možnost licencí zbývá i pro slabší nevyježděné posádky jako je naše. Z pochopitelných důvodů jsme nikdy této možnosti nejen že nevyužili, ale ani o ní neuvažovali.

Nikdy jsem nebral to, že pohár má stejnou platformu jako pohár v míčových hrách, kde se zúčastňují a soupeří všechny výkonnostní kategorie. Bral jsem jej jako prostřední výkonnostní úroveň, kterou si může zajezdit každý, kdo má chuť si jej zajezdit. A ani nemůže mít podobnost např. fotbalového poháru, protože umístěním v poháru AOS si vyjíždím vyšší soutěž. To u fotbalového poháru neplatí. Vítěz poháru v kopané i kdyby byl náhodou z Horní Dolní, tak nemá vybojovanou účast v nejvyšší soutěži. Musí procházet jednotlivými výkonnostními stupni.

A tak, i když jezdíme již po Shellu pohár, jsme přijali fakt, že pohár budeme jezdit i s posádkami z MČR a poměřování s nimi může svědčit o tom, zda odborně rosteme nebo stagnujeme. A i když jsme přivítali existenci Malého ČP a MP jako drobnou motivaci, tak hlavně jezdíme proto, co jsem psal již několikrát – zbavit se všedních každodenních starostí a myslet na něco jiného, trávit čas občas něčím jiným, s někým jiným a jinak se pobavit než dalšími koníčky.

Na základě výzvy Jurase, příspěvku Jirky Boudného a vlastně i diskuse na konferenci, zde na webu i svých zkušeností, jsem se pokusil zformulovat svůj návrh, který obsahuje i mnohé, co již bylo řešeno nebo napsáno. Tento návrh je jen mým návrhem a nereprezentuje myšlenkové pochody naší posádky.
Začnu od konce a navrhuji členit soutěže takto (1. = top):

4. úroveň - Shell Cup
– náborová soutěž pro nováčky a začátečníky, tak max. na 3 – 4 roky pravidelného ježdění s omezením, že v případě některého umístění na bedně 2 roky po sobě postup do vyšší úrovně. Startovní čísla nad 99.
ITI jednoduché, nejlépe v rozsahu učebnice Mirka Paulů (Rady pro začátečníky), kluků z Kladna (45 mil Kladenskem – 2010) a učebnice AOS autorů Schlindenbuch / Jíše. Nevyužívat všech řádových možností.
Základní čas etapy dle rychlosti max 20 km/h (tj. např. trať 30 km = 90 min), čas na soutěž (2.etapy): základní + 60 min na dvě etapy jako nyní včetně bodů + 20 min bonus (1min = 20 TB při využití nad 45 limit)

3. úroveň - samostatné národní přebory Čechy a Morava
– posádky bez licence (a nikdy neměl nikdo licenci), startovní čísla 50 – 99 a open pro nižší úrovně. Běžné pohárové ITI.
Základní čas etapy dle rychlosti max. 25 km/h (tj. např. trať 37 km = 90 min), čas na soutěž (2.etapy): základní + 60 min na dvě etapy jako nyní včetně bodů + 20 min bonus (1min = 20 TB při využití nad 45 limit).
Možnost vyjetí licence pro 1. - 3. místo za soutěžní rok

2. úroveň - samostatné národní poháry Čechy a Morava
– posádky s licencí (startovní čísla 1 – 29), v minulosti licence (30 – 49) a open pro nižší úrovně, stejné ITI jako pro národní přebory,
Základní čas etapy dle rychlosti min. 30 km/h (zhruba jako nyní) na soutěž (2.etapy): základní + 60 min na dvě etapy jako nyní včetně bodů. V podstatě stávající zvyklosti pohárových soutěží.

1. úroveň – celorepublikové M ČR
- dle dosavadních zvyklostí, obtížnosti a času tj. beze změny

Samozřejmě jednotlivá číselná vyjádření lze upravit (rychlosti a časy), ale spíše pro posádky k lepšímu

Určitě se nejedná o nic převratného, ale mohlo by to splnit účel a i pro stavitele soutěží by to nemělo znamenat výrazný zásah do přípravy ITI, rovněž lze zachovat pořádání dvoukol i více soutěží pro různé úrovně obtížnosti v jeden den jako nyní. V podstatě je to trochu vzato od každého, kdo přispěl pro mne něčím přínosným do diskuse a o čem jsem od počátku, kdy s tím přišel Juras, přesvědčen, že při spojení těchto nápadů by to mohlo být funkční.

Přemýšlel jsem ještě o nějakém postupovém a sestupovém systému, něco mám vymyšleno, ale nechtěl bych to zatím komplikovat, protože takto by to mohlo být funkční a stanovený postup, či sestup při současném množství posádek by mohl být moc nátlakový a tak navrhuji jen povinný postupový klíč ze Shellu a do M ČR (možnost vyjetí licence).
Nekamenujte mne, jedná se jen a pouze o můj pohled na věc.DALŠÍ STARŠÍ PŘÍSPĚVKY           ZPĚT NA NEJNOVĚŠÍ PŘÍSPĚVKY _________________________________________________________________________________________________________________________