VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     AKTUALITY     DISKUSE     KALENDÁŘ     PROPOZICE     UČEBNICE     POKYNY  CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Před 4. dny napsal příspěvek Duža
UKAŽ 3) Před 15. dny napsal příspěvek Tomáš
UKAŽ
2) Před 6. dny napsal příspěvek zbyťák
UKAŽ 4) Před 23. dny napsal příspěvek PetrM
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Před 2. dny kk reagoval na Duža z 19.04.
UKAŽ Před 27. dny Lole reagoval na Jiří Boudný z 24.03.
UKAŽ
Před 15. dny Tomáš reagoval na Tomáš z 8.04.
UKAŽ Před 27. dny Lole reagoval na Pavel_K z 26.03.
UKAŽ
Před 15. dny PetrM reagoval na PetrM z 31.03.
UKAŽ Před 30. dny Zbyťák reagoval na zbyťák z 24.03.
UKAŽ
Před 22. dny Vláďa reagoval na Lole z 27.03.
UKAŽ Před 30. dny Ruda reagoval na kk z 21.03.
UKAŽ

foto
PetrM   5.11.2018 v 16:16   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Já k tomu tématu dole otevřu nové vlákno.
Ano, v JH jsme byli po závodě velmi dlouho. A to i proto, že se začínalo až v 11:00 a pak se to celé zadrhlo na dlouhém vyhodnocování výsledků. Když to má celé na hrbu stavitel a hlavně HR, tak je to katastrofa - hlavně při mnoha opravách správného průjezdu. Vím, o čem mluvím, na svém ČP kdysi v Nepřevázce u MB mě to málem zahubilo. A teď v sobotu jsem Standu obdivoval a zároveň litoval. Proto tým Hrabovských jako najatých počtářů výsledků je pro pořadatele neocenitelná pomoc!!!
Ale z jiného soudku - pověsej se na zeď správné průjezdy a vzoráky. Mistrovské posádky to chvíli probírají mezi sebou a pak se jdou dohadovat. Někdo zcela oprávněně, někdo je naopak zakouslej v pro něj nejasné situaci, která je ale pro jiné v pohodě. Nevím, proč mě udělili kdysi v Hlučíně cenu "kyselé jablíčko".....
Ale ti, co jedou Shell Cup se nepůjdou hádat, protože si nejsou jisti (a mistrovské posádky nezajímá správný průjezd a vzorák Shellu.....). Teď v JH chodili někteří za mnou a já pak fungoval jakýsi delegát Shell Cupu za opravu chyb ve vzoráku.... To znamenalo opravit všechny Shellové výkazy a tím vzniklo další zdržení. Málem jsme ten Gorilla RocknRoll band stihli.
Takže souhlasím s tím, že by se na stavbě (nebo aspoň kontrole) Shellu někdo z této kategorie měl podílet.

Každopádně to bylo ale v JH příjemné a děkuji celému obsáhlému týmu za práci.

foto
bulik4lg   5.11.2018 v 11:26   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Dobrý den všem,
omlouvám se, že píšu se zpožděním k tématu "obtížnost Shell Cupu/jak nalákat větší počet nováčků", ale jelikož jsme posádka, která se účastnila, až do tohoto víkendu, pouze jednoho závodu, nechtěl jsem se vyjadřovat do doby, než budu mít alespoň trochu možnost srovnání.
Předem bych ještě připojil jednu omluvu, a to na délku textu. Rád bych vám poskytl zpětnou vazbu od posádky, která s tímto motoristickým sportem teprve začíná, a na věc má pohled nováčka a ne protřelého matadora, který spoustu věcí bere tak jak jsou, nebo je na ně zvyklý.

Začal bych asi tím, jak jsem se k AOS dostal. Oslovil mě Petr Manda, se kterým se známe z jiných aktivit, které nemají s AOS nic společného. Jelikož se považuju za vášnivého motoristu (což o mě Petr asi věděl díky sociální síti), byl jsem za Petrovu nabídku rád a rozhodl jsem se, tento typ soutěže vyzkoušet.

První problém, který nastal, byl sehnat spolujezdce. Spousta lidí v mém okolí měla potíž s tím, účastnit se závodů dvakrát do měsíce. Nakonec se po několika týdnech podařilo sehnat kolegu z práce, který do toho se mnou šel.

Nejprve jsme si stáhli učebnici zde ze stránek a "drtili" jsme se z ní pravidla a souvislosti, a následně jsme několik hodin trávili u webovek zima2017.cz.

Plni nadšení a očekávání jsme se vrhli do našeho prvního závodu, kterým se stal Žamberk. Vy všichni, jakožto zkušení AOSáci víte, co od něj očekávat. Popravdě, díky Petrovi, jsme i my byli připraveni na vysokou náročnost (a to i přesto, že Shell Cup by měl být, jak jsem se tu dočetl, pro začínající posádky). Realita však byla ještě horší, než očekávání. Nejenže správné průjezdy jsme ve výsledku mohli počítat jednociferně, ale ani čas nám žádný nezbyl. Zkrátka z toho bylo předposlední místo. Ne, že bychom snad měli pomyšlení v prvním závodě na "bednu", takoví blázni zase nejsme, ale doufali jsme v malinko lepší umístění.
Když si k, z našeho pohledu neúměrně obtížným iti, připočteme sáhodlouhé prostoje (na začátku a na konci), odjížděli jsme se smíšenými pocity. Nicméně jsme si mysleli, že to byla spíš výjimka. Jak se tento víkend v JH ukázalo, jedná se zřejmě o pravidlo.

Jakožto pražská posádka jsme měli dojet na místo JZ nejpozději v devět ráno. Díky tomu, že jsem ráno zaspal, jsme vyráželi se zpožděním cca 25 minut a na místo dorazili až po deváté. Odjeli jsme JZ a vydali se na místo rozpravy. Zde jsme se dozveděli, že startujeme až v 11:44. Což byl prostoj 2 hodiny. Samotná soutěž byla na cca 3 hodiny čistého času, bez možnosti pozřít oběd. Po zhltnutí svačiny jsme tedy vyrazili do druhé etapy. Po cca 3 hodinách od startu jsme skutečně dorazili do cíle.
Iti nám přišel "lehčí" než žamberský (za to díky!), zejména vzhledem k absenci "chlupatice". I tak jsme tam zjevně nasekali mraky chyb, čehož budiž důkazem naše 7. místo.
Po skončení závodu jsme ještě chvíli pobyli v místní občerstvovně, kde jsme marně hledali správné průjezdy (vyvěšeny byly pouze ty mistrovské). Jelikož prostoj vypadal, že bude opět dlouhý a vzhledem k tomu, že mě ještě čekala cesta do Mariánek za rodinou a cestou jsem ještě potřeboval "vyhodit" spolujezdce v Plzni na autobus do Prahy, rozhodli jsme se déle nečekat a vyrazili na cestu. De facto stejný průběh měl i Žamberk (až na to, že jsem nezaspal :) )

Po odjetí dvou závodů, jsem si řekl, že přesto, že si budou mnozí říkat, "co si to ten zobák tady vlastně dovoluje", popíšu, proč si myslím, že zájemců o tento pěkný sport nepřibývá asi tak rychle, jak by bylo třeba.

1) neúměrná časová náročnost.
čistý čas závodu se pohybuje kolem 3 hodin (bavíme-li se o SC). Zbytek, klidně i 4 a víc, jsou prostoje (čekání na odjezd, čekání na vyvěšení výsledků, dohady ohledně správných průjezdů, vyhlášení vítězů)
V dnešní uspěchané době není moc velká skupina lidí, kteří budou mít tolik času trávit vysedáváním v místních občerstvovnách a čekáním na "to či ono".

2) nevím, jak u ostatních závodů, ale třeba v Žamberku, neúměrně náročné iti.
Je tu jistě dostatek stavitelů s velkými zkušenostmi, ale přijde mi, že někteří tak trochu ignorují fakt, že pokud má být SC pro opravdové začátečníky, nemůže prostě obsahovat tolik "záludností". Jede-li člověk svou první, druhou, třetí jízdu, má co dělat, aby jako řidič pohlídal všechny blinkry, STOPky, dejky, hlavní atd. Ne to ještě hlídat chlupatici, dva až tři vložáky apod. Věřte mi, je spousta věcí, na kterých úplného začátečníka nachytáte (a pro vás, jako zkušené jezdce a navigátory jsou to banality). Když k tomu připočteme ještě fakt, že je téměř nemožné dojet etapy v časovém limitu (nebo-li skončit s pocitem "aspoň jsme to stihli, když už to nemáme moc dobře"), troufám si tvrdit, že nebýt Petrova důrazného upozornění, že Žamberk je hodně obtížnej, asi bychom se na to po něm vybodli.

Z mého úhlu pohledu prostě není možné chtít po někom, kdo ještě vlastně ani neví, jestli ho to bude bavit, aby odjel někam "do horoucích pekel" na celý den, přičemž musí počítat s náklady na dopravu tam/zpět, mortalitou vozu, startovným, s časem závodu kratším, než délka všech prostojů, nemožností dojet etapu/y v limitu a mít závod obtížností iti pomalu na úrovni mistrovského.

Má-li proběhnout nějaký nábor nových členů, kteří budou pravidelně jezdit, je (dle mého názoru) nutné, snížit časovou, finanční a zejména pak soutěžní náročnost (jak jsem psal na začátku, tento elaborát se týká pouze Shellu).
Případně Shell Cup ponechat jak je, ale vytvořit pro amatéry, jako je třeba i naše posádka, soutěž "elévové" nebo tak něco, kde se prostě budou ty posádky učit nejprve precizně zvládnout opravdu jen základy, bude jim dán dostatek času na etapu, nebudou přehlceni vložáky a podmínkami (jak jsem psal výše, možností nachytat je na něčem je i tak dost) a nebudou trávit víc času čekáním, než samotnou jízdou v závodu.

Ještě jednou se omlouvám za tak dlouhý příspěvek a věřím, že ho nikdo nebude brát osobně. Jen jsem si říkal, s ohledem na to, co všechno jsem tu četl na fóru, napsat i za nás (dva), kdo je teprve na samotném začátku a zatím se ještě pořád rozhoduje, zda pokračovat (a v mém případě třeba trávit hodiny licitováním s manželkou, jestli mě pustí nebo ne :) ) nebo toho zanechat (a zúčastňovat se třeba jen závodů Bezpečně Prahou 4/6 apod. příp. jarních/podzimních JZ, které jsou časově náročné tak akorát).

S přáním pěkného dne
za posádku 117

Matej Quarda
foto
matonni   5.11.2018 v 12:08   odpověděl:
Ahoj Matěji, my sice jezdíme rok, projeli jsme všechny soutěže letos pořádané v Čechách, ale i tak se musím s tvým textem ztotožnit. A namísto dlouhého zdůvodňování a vysvětlování budu suše konstatovat, že se mnou manželka do JH odmítla už napříště jet. Důvody jsi popsal, ale ten za naší posádku nejhlavnější je to neúměrné čekání.
P.S.: Kolegům z vyšších pater se omlouvám za příspěvek, který měl být v sekci začátečníci.
foto
Jura 2   5.11.2018 v 12:38   odpověděl:
Zadne omlouvani, diky za prispevky! Od vas mohou/ musi prijit ty nejlepsi napady!
Cekani na soutezich je to, co nas asi trapi bez rozdilu vykonnostnich trid! ...nicmene co s tim? Souteze jsou narocne a obcas je nutne vychytat chyby po dojezdu, aby bylo spravedlne hodnoceni... Uz jsem uvazoval vyhlasovat viteze vzdy pred dalsi soutezi serialu - a kdo ma potrebu a chut diskutovat, ma moznost. ...ale too asi taky neni uplne ono... Mate lepsi navrh?
foto
clarus8   5.11.2018 v 13:07   odpověděl:
to Jura
Jeden nápad mne napad, a sice, že to pro Shell s autorem a HR projede před soutěží Shellák, který tu soutěž "obětuje" ve prospěch posádek a nepojede ji.
Otázkou je , jak mu to kompenzovat jako např. stavitelům v mistrácích.
Autor i HR by tak získali lepší přehled o obtížnosti, časové přiměřenosti a možná i odchytu sporných nebo i chybných řešení.
Víte jak "víc hlav, víc rozumu?!" a nemuselo by to být jen pro Shell.
Co vy na to?
foto
Vláďa   5.11.2018 v 14:15   odpověděl:
To bulik4lg:
- jako autor tratě v Žamberku se dodatečně omlouvám, nepovažoval jsem ITI pro Shell za nějak těžké, i když po soutěži k tomu byly drobné připomínky. Zvolená obtížnost však byla v trendu ostatních Shellů té doby, až poslední dobou se začalo hovořit o tom, aby se to zjednodušilo. Jak jsem měl možnost se seznámit s názorem shelláků na Kapra, tak prý byl těžší než Žamberk. I tak bychom si z toho chtěli vzít pro další ročník ponaučení a udělat Shell v Žamberku tak, jak se o tom poslední dobou hovoří.

- u vaší posádky je škoda, že nevyužila v Žamberku toho, že jako úplní začátečníci jste u nás nezkusili kategorii Hobby, ve které jezdí posádky z okolí, kteří za rok odjedou tak jeden závod a to právě na Rallye Šmídl. Pokud jste měli ledacos prostudované, tak právě tato kategorie byla pro Vás určena. No nic, kdeže ty letošní sněhy jsou, nezbývá mi nic jiného, než Vás pozvat na další ročník Rallye Šmídl a pokud nebudete mít odježděny další soutěže v Shellu, tak do kategorie Hobby, kde je stanoveno, že je určena pro řidiče a navigátora, kteří se učí jezdit automobilové orientační soutěže a jeli max. tři soutěže pořádané Svazem AOS (BOAS) při Autoklubu ČR (Svazarmu ČSSR). Ktg. Hobby by měla být ještě lehčí. Snad se to povede.


- prostoje během dne zatím patří k těmto závodům. Najednou nemůžou odstartovat všechny posádky a potom, po dojezdu, nějakou chvíli trvá, než se zkontrolují JV od všech posádek všech kategorií. Takže např. v Žamberku při třech kategoriích a dvou etapách se při účasti 43 posádek musí zkontrolovat 86 JV a dopočítat ještě mimořádné soutěžní prvky z dalších cca 4 - 5 stanovišť. Motá se kolem soutěže celý den cca 30 - 40 pořadatelů.

Věř, že prodlevy nikdo nedělá naschvál, ale pokud se vyskytnou chyby, je správné, v rámci regulérnosti, vše prošetřit a najít správný výsledek. Samozřejmě nejhorší je, když se vyskytne chyba, musí se vše opravit a přepočítat. To chvíli trvá. Proto v Žamberku je připraven na celé odpoledne doprovodný program, aby se posádky nenudili.
Tak jako posádky dělají chyby, mohou je udělat i autoři tratě. Pokud Tě i přes tebou zmíněné peripetie AOS přitáhnou, tak určitě dřív nebo později se budeš podílet na pořádání takové soutěže a poznáš, že to není jen tak jednoduché. A i nyní na Kaprovi bylo vidět obrovské úsilí pořadatelů, za které zaslouží velký dík.
On patří totiž všem, kdo se pouští do dobrodružství nazvané: Uspořádáme soutěž AOS. Není to jen o tom jednom dni, ale o přípravě mnoha týdnů před soutěží.
foto
bulik4lg   5.11.2018 v 15:39   odpověděl:
Vláďo,
já přece nerozporuju množství práce, která je s uspořádáním takové akce spojena.
Jen jsem chtěl přispět názorem do mlýna názorů stran toho, proč se nedaří (nebo alespoň podle představ) zatraktivnit AOS širšímu okruhu pravidelně se účastnících závodníků.

Co se týče obtížnosti, jak jsem psal, je spousta věcí, na které může autor trati začínající soutěžící nachytat (bohatě bude stačit dodržování dopravních předpisů). Především proto, že člověk má plné ruce práce se vším možným, ačkoliv matadorům a lidem dávno zaběhnutým, přijdou takové "chytáky" jako naprosté prkotiny. Jde o to, že lidé, kteří se v tomhle prostředí pohybují nějaký ten pátek (vlastně spíš sobotu :) ), nad některými věcmi nepřemýšlí, protože je mají zautomaizované. Z toho důvodu jsem se rozhodl napsat ten elaborát, abych poskytl i pohled na věc jinou optikou.

Co se týče možnosti jet Hobby. Jo, asi jsme ji jet měli. Nicméně co potom? Dají se podobně obtížné, resp. z pohledu zkušeného jezdce/stavitele lehké, závody jet pravidelně (ne jen jednou ročně)? Pokud nedají, v čem by nám to pak pomohlo, kdybychom naskočili do jiného závodu v rámci seriálu Shellu a čučeli bychom na zadání jako tele na vrata, stejně jako v Žamberku?

Pokud stavitelé mají pocit, že už to jednodušeji pro Shell nezvládnou, pak jsem psal, pravda, netuším, jak moc náročný by to bylo, ustavit ještě další "ligu" s názvem "elévové" nebo "přípravka", kde se fakt do zblnutí budou jezdit naprosté základy, aby pak ti, kteří odsud postoupí do Shellu, nebyli zklamaní obtížností.

Co se týče prostojů. Samozřejmě, že je nikdo nedělá naschvál. Jen jsem vyjmenoval důvody, proč třeba někteří zkusí závod, zjistí, že de facto většinu času někde sedí a čekají a tím pádem od dalšího účinkování upustí. Jak jsem už psal. Chtěl jsem zveřejnit i pohled jinou optikou, než jakou se na tuto problematiku dívá drtivá většina z vás. :)
foto
kk   5.11.2018 v 16:04   odpověděl:
to Bulík: proto jsem někde níže navrhoval úrovně soutěží od sebe pořadatelsky oddělit a hlavně, ať Shellky staví Shelláci.
foto
JanaJ   5.11.2018 v 18:36   odpověděla:
Amen!
foto
kk   5.11.2018 v 20:18   odpověděl:
"AMEN" v překladu z hebrejštiny má význam "Má pravdu, předsedo!"
foto
Vláďa   5.11.2018 v 23:12   odpověděl:
To Matěj:
naprosto souhlas s tvým názorem a je dobře, že zde zazněl. V mé odpovědi jsem chtěl jen jako doplnění načrtnout co vše obnáší pořádání soutěže AOS, potom i náhled na celou věc může být jiný.

Jinak v průběhu roku se koná hodně soutěží, které jsou vyloženě pro začátečníky:
Rallye Šmídl - ktg. Hobby; Střelka - bývala tam doprovodná soutěž pro začátečníky k Shellu, Dobře utajená pípa (DUP), Podřipské prasátko bez časového limitu, Víťova Plotice a asi je ještě někde několik utajených soutěží. Takže nezbývá nic než najít čas, odvahu a také rozhodně chuť.

Přeji vaší posádce, aby se vám to ježdění nakonec zalíbilo.
foto
ZdenekJ   5.11.2018 v 23:37   odpověděl:
Organizace soutěže je věc které se věnuje každý pořadatel. V zásadě má dvě možnosti.
1.Zvolit soutěž co nejpřívětivější pro soutěžící to znamená Prezence v rozmezí cca 1hod, ihned rozprava, a start do soutěže. dvě až čtyři hodiny soutěž, pak zručka a vyhlášení. Výhodou je že soutěžící na nic nečeká, startuje relativně brzo (při dvou kategoriích se můžou střídat a startovat po minutě) po dojezdu následuje zručka, mezitím se vyhodnocuje a počítá. Výsledky mohou být takřka hned po odjetí zručky všemi posádkami.
2.Soutěž s málo pořadateli, tedy přívětivá pro pořadatele. Před přejímkou zručka (použiji lidi z trati), přejímka, rozprava, start (opět možno i po minutě). po dojezdu se počítají výsledky.
Rozdíl v jednom i druhém přístupu nemusí přesahovat ani hodinu. Nejhorší je však "čtvrtá" etapa, která může trvat i velmi dlouho.
Přesto je v ten den takřka nemožné si plánovat cokoliv jiného. na soutěž musím dojet (většinou nejméně 1h), vlastní jízda 2-5 hod, organizace před soutěží většinou 1h, po soutěži také 1h (optimálně, většinou více), odjezd domů. sečtením minimálních časů se dostávám na minimálně 6 hodin strávených soutěží. Většinou je to ale 8-14 hodin. To prostě nejde stihnou nic jiného.
nicméně hodně podobné to je i u ostatních sportů. Když pojedu na pralesní ligu do sousední vesnice tak odjíždím s vědomím, že se sice hraje na 2x45 minut + přestávka, ale asi nebudu doma za 2 hodiny. V rally je to ještě markantnější. Vlastní jízda RZ trvá pár minut, přejezdy desítky minut, přeskupení i hodiny. Diváci se možná mají stále na co koukat, ale jezdci stále jen buď přejíždí nebo stojí a čekají/servisují.

foto
michal.g   5.11.2018 v 09:46   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
chtěl bych tu pochválit stavitele Kapra i všechny pořadatele. soutěž byla velice pěkná, spousta mapových i logických fint. vytknout se dá snad jedině větší obtížnost v Poháru a určitě opravdu příliš obtížný Shell.
bohužel stinnou stránkou celé soutěže byl výkon HR
- v 1. etapě SM11 vychází přesně doprostřed toho parkoviště, tudíž chyba (nevím jestli autora nebo tisku) a průjezdky 35 měly být ano i ne
- křižovatka na jihu obce Buk vypadá v reálu úplně jinak, než na dodaném mapovém podkladu. tam opravdu nešlo vyjet na západ, tudíž po živých A, A, musela následovat průjezdka 16. když stavím průjezd na mapových fintách, tak přeci musím tvary dodržovat všude! a pokud mi něco uteče, tak to musím zohlednit při připomínkách!
- ve 3. etapě jsme se také točili proti průjezdce 23. ale protože to nebylo ošetřeno průjezdkou a projížděli jsme po trávě, tak jsme usoudili, že tento směr považoval autor za neprůjezdný a napsali jsme 23
- situace kolem bodu A je opět průšvih. pokud se při rozpravě dozvím, že šipka ke kótě nebo bodu nepřerušuje komunikaci, tak se podle toho chovám. pokud autor nechtěl, abychom tuto komunikaci projížděli, tak jí neměl vůbec vykreslovat. handicap 400 bodů už se opravdu těžko dohání
foto
Vláďa   5.11.2018 v 11:21   odpověděl:
Souhlasím s Michalem,
organizačně vše OK a připravená trať asi takto:
- 1. a 2. etapa se mi docela zamlouvala, ale 3.etapa, která byla na pohár asi náročnější, byla pro nás hrobem a to opět kvůli času, který jsme ztratili jak vlastní nerozhodností tak i přemýšlením co tím autor chtěl říci např. jak pochopit otočnou 23. Pokud někdo nechtěl, abychom tam jezdili, tak se mělo 100% zaručit, že SPK bude na správném místě (v cíli jsem se dozvěděl, že ji "kladeči" dali špatně). Z toho důvodu se mělo uznávat ano i ne, protože bylo zřejmé, že je to ošetření vložáku a tak jsme ji napsali.
- k 1. etapě mám stejnou připomínku s SPK 35. My jsem doměřili spíše těsně před parkoviště a řešili jsme - je 35 nastrčená nebo není? Má se doměřit před parkoviště a 35 se vyhnout nebo se obtočit a vzít 2x.Vzít či nevzít? Další SM navazovala (pro nás až na výjezdu z parkoviště) a tak ze dvou možností jsme si vybrali horší, vyhnutím SPK 35 jsme najeli na SM 12 a TB začali přibývat.
- několikrát se nám stalo, že odměřené údaje z mapy neseděli podstatně s reálem. Jak jste na tom byli ostatní?
foto
PetrM   5.11.2018 v 12:03   odpověděl:
Potěšil mě v pohledu z bedny Mirek, že to hrnul stejně jako my na hráz rybníka za STOPkou v Novém Dvoře. Já jsem měl ještě problém s mapovým tvarem v 1.etapě v části Rudolfov, kde mě mapa hnala do zavřené brány a zoufale jsem hledal průjezd daleko někudy kolem. Než mě PetrČ přesvědčil, že hledám finty tam, kde nejsou.

foto
Vláďa   5.11.2018 v 09:14   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Pěkně prosím,
má někdo poslední a schválenou verzi JV z "Kapra"?
Děkuji!
foto
clarus8   5.11.2018 v 14:31   odpověděl:
Stejný dotaz na JV pro Shell, každou chvíli ve vyhodnocení na jiném místě a už jsem to tam nechtěl dále hrotit.

foto
kk   2.11.2018 v 20:11   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Podivné: Ludvíci st.č 6 se omluvili z družstev, zítra z JH a nepojedu ani Chlumec. Buď se bojí Virla, Šímy, Klenáka s Mrštíkem, nebo Mandů, kteří KONEČNĚ startují v Poháru. Anebo nás. Drevníky byly nejlepší. 😂


DALŠÍ STARŠÍ PŘÍSPĚVKY           ZPĚT NA NEJNOVĚŠÍ PŘÍSPĚVKY _________________________________________________________________________________________________________________________