VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     UČEBNICE     POKYNY  
CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Před 3 hod. napsal příspěvek matonni
UKAŽ 3) Před 4. dny napsal příspěvek R.A.
UKAŽ
2) Včera v 22:55 napsal příspěvek Vláďa
UKAŽ 4) Před 10. dny napsal příspěvek matonni
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Před 0 min. Nika reagovala na Vláďa z 3.06.
UKAŽ Před 13. dny kk reagoval na kk z 21.05.
UKAŽ
Před 7 hod. Vláďa reagoval na matonni z 25.05.
UKAŽ Před 13. dny Vláďa reagoval na LIBUNA z 21.05.
UKAŽ
Před 2. dny R.A. reagoval na R.A. z 31.05.
UKAŽ Před 14. dny VláďaŽ reagoval na Janek z 21.05.
UKAŽ
Před 11. dny Bartma reagoval na oldc z 23.05.
UKAŽ Před 14. dny Duža reagoval na VláďaŽ z 21.05.
UKAŽ

foto
Jiří Boudný   24.03.2019 v 20:06   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Po přečtení příspěvku Zdeňka Klenáka v aktualitách jsem si uvědomil, že se na našich stránkách objevil po delší době příspěvek, který přesně vystihl situaci. Pohár přece není volná soutěž jako Českomoravský pohár trapných fotbalistů, ale druhá liga, která má sloužit jako přestup mezi shellem a mistrákem. Zřejmě pro nedostatek vhodného názvu používáme označení malý a velký pohár. Takže co třeba Pohár a pro ty soutěže co jedou mistráci jako trénink použít Národní zájmová, Národní kontrolní nebo v případě zajištění sponzora soutěž pojmenovat po něm. (jako např. jezdíme shell cap). Zdeňku děkuju ti za jasné vysvětlení a zásadový přístup k celému problému. Myslím si, že tato cesta je jednou z možných k navýšení celkového zájmu o naše soutěže a snad i postupného zvýšení počtu posádek v mistráku. A co se týče hodnocení, měl by pořadatel vyhlásit přednostně Pohár (zatím malý) a jako druhé pořadí celkové,(podle možnosti pořadatele) protože je to pro ostatní jen tréninkovka.
foto
Eddie75   25.03.2019 v 19:50   odpověděl:
Díky Jirko i Zdeňku, shrnuli jste to naprosto přesně a asi netřeba dalšího komentáře. Letos to vychází docela dobře, že si můžou posádky ze Shellu zajet i malý pohár. A věřím, že ty posádky, jejichž výkonnost této soutěži bezesporu odpovídá, jmenovat nebudu, se rozhodnou dobrovolně od příštího roku pokračovat o level výš, a tím tak doplnit stavy
Pravdou je, že současné názvy jsou trochu nešťastné, velký pohár bych navrhoval nechat Pohárem, případně Pohárem Open, malý pohár pak třeba Přebor (jediné, co mě zatím tak nějak rozumně napadlo)
foto
Zbyťák   26.03.2019 v 10:19   odpověděl:
Pro sezónu 2020 bych se přiklonil, kromě MČR, k názvům: Národní pohár ( pro všechny posádky Čech a Moravy, 2 dvoukolové soutěže v Čechách a 2 dvoukolové soutěže na Moravě, tj. celkem 8 kol, hodnotit 5 nejlepších umístění ), Český a Moravský přebor (pro posádky bez licencí), hodnocení v závislosti na počtu pořádaných kol dle vydaných pokynů. Organizaci Shell cup Čech a Moravy zatím nechat stejnou do doby, až název bude přežitý(nebudou body)
foto
Jura 4   26.03.2019 v 12:52   odpověděl:
Moje rec, pjedsedo! Je treba setrit poradatele. Na tolik soutezi za rok proste nemame clenskou zakladnu!
foto
Pavel_K   26.03.2019 v 13:17   odpověděl:
Tož my Kladenčaci tež nemudrujem a suhlasime s navrhom Zbytaka, to je vic než rozumne, hlavne na vic nemame stavitele.
Do přípravy Českého a Moravského přeboru by se měli zapojit ti mladší, co již delší dobu straší v Shellu
foto
Vláďa   26.03.2019 v 16:36   odpověděl:
Tak jsem si to tady trochu pročetl a za sebe musím napsat, že Zdeněk přesně popsal to, jak to cítím i já, a proto jsem při hlasování podpořil červenou variantu, která se tomuto popisu, dle mne, více hodila a to i v kontextu toho, co proběhlo na výročním jednání v Kojčicích.

Takto jsem i směřoval svoji formulaci návrhu soutěží před vánocemi v této diskusi. Bohužel se to setkalo již tehdy s kritikou i současných, níže publikujících kritiků nových návrhů. Jakoby se Ti zkušení báli, že by najednou začali jezdit mezi posledními a tak potřebují pro pohár na chvost takové posádky jako je naše a ještě se vůči nám tvářit, že jsme přítěž pro soutěž.

Jsem rád, že se to opětovně otevřelo, i když červená verze návrhů prohrála.
Za sebe bych řekl, že by nám stačilo kolikrát jen déle času na projetí pohárového ITI než jiné ITI v rámci soutěž MČP / MMP. Jinými slovy - obtížnost zachovat pohárovou, ale díky času navíc si to v klidu projet, užít a pochopit či jinak vstřebat finty a odhalení správného průjezdu. Takže zvýšené úsilí pořadatelů při přípravě ITI by mnohdy nemuselo být, pokud pouze v kolonce čas přidají na každou etapu dle obtížnosti 20 - 30 minut a při tří-etapové soutěži budou hodnotit jen dvě etapy, event. i všechny tři etapy dle časových možností cíle. I takto by mohl vypadat MČP / MMP v jehož rámci bychom se snáze popasovali se složitějšími věcmi a mohli jít postupně nahoru.

Mnohokrát se nám stalo, že jsme polovinu soutěže dali časově i z pohledu SPK tak akorát a byli jsme konkurence schopní, ale na zbytek soutěže nám již nezbyl čas, a stálo nás to třeba 1000, i 1200 TB za vynechání a svištěli jsme na konec startovní listiny. Přitom mi pak bylo úplně jedno, jak se to mělo jet, když jsem to neměl projeté a nemohl jsem svůj výklad průjezdu porovnat se zámyslem autora.

Další vadou na mém zdokonalování a mým problémem je osobní situace, kdy nemohu ročně obětovat mnohonásobně více víkendů pro AOS. Proto vítám dvoukola v jednom dni, občas Pá/So. A asi určitě nejsem sám, kdo se s tímto pere.

foto
R.A.   26.03.2019 v 19:55   odpověděl:
Já nějak nevidím to o čem mluvíš v červené variantě. Možná jsem ji úplně nepochopil a skrývalo se za tím ještě i něco jiného. Když jsem se rozhodoval co zvolit, tak pro mě červená varianta znamenala dvě věci. 1) Vytvoření další naprosto samostatné kategorie a větší separace kategorií. 2) Sloučení poháru a Shellu do celostátní soutěže. Ani jedno mi nepřipadá v současnosti vhodné. Na 1) je málo posádek a aby kvůli 2) jezdili posádky ze Slovenska a Polska a zbytek většinou kolem Hlučína na pohár na Hrubou skálu nebo do Mostu…no ani nevěřím, že by tam jezdila nějaká významná část z dnešního startovního pole a tím pádem to není rozhodně něco, co by mělo zvednout počet posádek na soutěžích.
Na modré variantě je pro mě trochu hardcore to v určitých případech jedna etapa=jedna soutěž, ale tak proč to nezkusit.
Nemyslím si, že by byl kdokoliv při hlasování motivován tím, že by mu za ním měli ubýt ti poslední. To je blbost.
foto
kk   26.03.2019 v 22:55   odpověděl:
to Zbyťák: o sloučení Č a M poháru do jednoho a stejným zápočtem výsledků jak uvádíš Ty, už jsem si povídal i s předsedou, a myšlenku chválím. Chce to ale dvoukola, aby to bylo atraktivní i pro ty vzdálenější.
foto
Lole   27.03.2019 v 09:44   odpověděl:
Kromě všech dobrých opatření a přeskupení a přejmenování by bylo dobré zamezit tomu, aby ten národní pohár či jak se bude jmenovat byl "malej mistrák veteránů 5 let bez licence", jinak je to furt tam kde to je.
foto
Lole   27.03.2019 v 12:12   odpověděl:
… sloučení národních pohárů … čech vyhraje moravský a moravák český a komisař vymyslí sloučení pohárů
foto
zbyťák   27.03.2019 v 13:27   odpověděl:
Karle, Karle, jasě uvádím v příspěvku dvoukola, jináč to nemá smysl, souhlasím s R.Áčkem a těžce nesouhlasím s Vláďou, dále nechápu, co znamená poslední povzdech Loleho. Národní pohár je jeden, jako je národ jeden. A nebo ČR je mutinárodní stát Lole????
foto
Lole   27.03.2019 v 13:46   odpověděl:
Zbyťáku neboj … našu i vašu podpoříme proti všem
foto
Lole   27.03.2019 v 13:54   odpověděl:
někdo kdo už neví co má vymyslet lepšího tak chce národy sloučit do jedného

foto
zbyťák   24.03.2019 v 08:33   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Nove pravidla su jasně dane, budě vic roboty a papiru. My hlučinčani,frydeckomistecky Duža a starovesky Juras němudrujem a robime to co mame, bo něni čas (Banik ....). Uviditě ve Fulneku, jak sme se s tyma novinkama vyspořadali. Čekame pruměrnu učast v malym poharu, velku učast šelaku a zme zvědavi na jejich nazory a hodnoceni.
foto
Eddie75   24.03.2019 v 19:22   odpověděl:
S tímhle si ani Google translator neporadí...
foto
Zbyťák   24.03.2019 v 22:03   odpověděl:
Tož to je synku prajzske nařeči, ni pražské. Itiky budu ve spisovne češčině.

foto
kk   21.03.2019 v 09:27   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Pokusím se to shrnout:
Poháry stavět jednodušší, aby se mohli svézt i Shelláci.
Termínové pohár a Shell oddělit a Shell pořádat i třeba zároveň s denní části mistráku.
Zrušit malý pohár
foto
PetrM   21.03.2019 v 09:33   odpověděl:
No jenže to budeme zase u toho minulého, že v poháru obsadí pravděpodobně prvních 10 míst mistrákové posádky. A ti přechodší ze Shellu nebo nemistrákové posádky nemůžou nic vyhrát (s výjimkou stč.70 pochopitelně ).
foto
kk   21.03.2019 v 10:14   odpověděl:
Pohár je otevřená soutěž, stejně jako ve fotbale hraje božská Slavie proti čučkařům že Zlivi. A ti Shelláci nejsou blbí, třeba jen trochu líní víc tomu dát. Při termínovém oddělení obou kategorií budou mít možnost k porovnání výkonnosti a navíc zmizí nesmyslné kumulace soutěží, resp. kategorií - viz letošní Přerov.
foto
kk   21.03.2019 v 10:16   odpověděl:
Že mám pravdu, předsedo ?
foto
kk   21.03.2019 v 15:17   odpověděl:
A ještě se předsedo přimlouvám za to, aby se poháry i Shellky stavěly pokud možno dvoukolově, to kvůli větší atraktivitě pro vzdálenější posádky.
foto
Pavel_K   22.03.2019 v 17:13   odpověděl:
Tak v Kladně jsme se s těmi dvojími poháry (i když si pořád myslím, že malý pohár je zbytečnost)vypořádali takto:
Dopoledne - se pojede velký pohár (mistrákové posádky + kdo se na to bude cítit) a malý pohár na zjednodušené itiky, takže vyšší čísla mají možnost si nějakou tu bednu urvat v MP a doufáme, že dopoledne pojedou MP skoro všichni Shelláci jako přípravu na vyšší soutěže.
Odpoledne - se pojede velký pohár a Shell, samozřejmě Shell na úplně jiné itiky (i jiný stavitel) a doufáme, že ti co dopoledne pojedou MP si odpoledne šoupnou VP jako přípravu na vyšší soutěže a porovnání se s mistrákovými posádkami.
Takže budou 4 různé iti (2 dopoledne a 2 odpoledne). Hodně práce, jen aby to bylo pro koho dělat.
foto
Ruda   23.03.2019 v 01:27   odpověděl:
V Hodkovicích to plánujeme tak, že bude jeden společný itinerář pro všechny kategorie doplněný takto:
SC - max 1 podm. + 1 vlož.
MCP - max 2 podm. + 2 vlož.
CP - max 3 podm. + 3 vlož.

doplňky pro jednotlivé kategorie budou na iti odlišeny barevně.

foto
Jura 4   20.03.2019 v 17:45   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Divajic se na prihlasky na CP si myslim, ze st.c.11 ma docela realnou sanci na uspech, je-li navigator soucasne HR! Jestli jsem v hloubi duse zvazoval ucast, tak ted uz vim, ze to nema cenu...
foto
PetrM   20.03.2019 v 21:13   odpověděl:
Já jsem zase nějak dodneška nepochopil nový systém odlišení malého a velkého Českého poháru (to je asi ale jen moje neznalost) ale tím spíš jsem zvědavej, jak Klasovi zvládnou oboje
foto
kk   20.03.2019 v 22:11   odpověděl:
O smysluplnosti existence "Malého poháru" polemizuji se Zdenkem Klenákem (dále jen Předseda), už dlouho. Předseda mi vysvětlil, že to má být jakýsi mezistupeň v náročnosti mezi Shellkou a "Velkým pohárem". Připadá mi zbytečné, pro cca 50 aktivních posádek z Čech a Moravy, vypisovat další kategorii, která - aby to mělo smysl - by měla mít zase své itineráře s obtížností odpovídající tomu "mezistupni". Na Lety je dnes přihlášeno celkem cca 20 posádek a do MP tři, včetně těch Klasů, kteří rozhodně, stejně jako Mandovi, do toho "mezistupně" nepatří.
Už jsem chtěl Předsedu v té věci znovu interpelovat, ale Maškin mi kápl do noty.
foto
kk   20.03.2019 v 22:17   odpověděl:
Do Malého poháru možná tak ještě st.č.52, protože ti moc nejezdí, ale ti se hlásí také i do Velkého.
foto
clarus8   20.03.2019 v 22:18   odpověděl:
Ono dost dobře nelze jet v ten samý den Shell a MP v tom je jádro pudla.
foto
kk   20.03.2019 v 22:23   odpověděl:
to Clarus8 : co sem taháš nějaký psy pudly? Malej a Velkej pohár se zároveń jet dá?
foto
PetrM   20.03.2019 v 23:09   odpověděl:
No a já si tý 52 na obě soutěže ani nevsimnul.
foto
michal.g   21.03.2019 v 06:36   odpověděl:
Hlavní problém vidím v tom, že naprostá většina posádek, která je přihlášena na Shell měla být přihlášena na malý pohár...
foto
michal.g   21.03.2019 v 06:46   odpověděl:
Protože obtížnost malého poháru by měla být na úrovni loňského Shellu. A Shell by měl být velmi lehký, pro posádky, které to jezdí chvíli.
foto
PetrM   21.03.2019 v 08:22   odpověděl:
A taková posádka č.59 v novém složení, to bude těžkej soupeř. On asi už Zdenek Šimánek staví pohár v JH a tak Jirka Kozlů bere náhradníka
foto
Jura 4   21.03.2019 v 09:32   odpověděl:
to PetrM: kdyz jsi nepochopil rozdil, jak jsi tedy hlasoval o organizaci soutezi v zime? Je tam psano nasledujici:
--------------------------------
V případě soutěže, kde by se jely oba poháry (VP + MP):
Jednokolová soutěž - 2 etapy lehčí odpovídající MP, různé časy, obě etapy počítány do obou pohárů, třetí etapa těžší (hodnocena jen do VP).
Dvoukolová soutěž - u každého kola- jedna etapa lehčí, druhá těžší, VP- hodnoceny vždy 2 etapy = dvoukolo, do MP hodnocena vždy jen ta lehčí etapa = 1 soutěž.
--------------------------------
Takze jet velky a maly pohar je mozne... Take bych cekal daleko vice posadek v malem poharu, nez opet v Shellu! Tim nase snazeni pozbyva smysl! Jenze to zas bude o stavitelich, jak to uchopi... Je potreba to tem Shellakum v Shellu asi "otravit", aby jezdili souteze za 0 a sli si pro vyssi obtiznost...
foto
kk   21.03.2019 v 10:30   odpověděl:
to Jura: U nás v Drevníkách tomu říkáme KOČKOPES.😀😀

foto
michal.g   7.03.2019 v 15:27   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
v Táboře se pojedou 3 kola ČP nebo se vloudila chybička???
foto
standa   7.03.2019 v 17:40   odpověděl:
Samozřejmě.
Dopoledne.
Dopoledne.
Večer.
A kdo bude chtít, tak i noc. Standa.
foto
Nika   7.03.2019 v 18:07   odpověděla:
Nám tam zase poháry úplně vypadly, tak to holt Standa zachraňuje
foto
Duža   7.03.2019 v 19:32   odpověděl:
Vy to čtete rychleji, než si stačím provést kontrolu toho, co jsem tam naklepal !
foto
Tomáš   7.03.2019 v 20:46   odpověděl:
Já bych ještě poprosil doplnit název soutěže.
foto
clarus8   7.03.2019 v 21:16   odpověděl:
Tome, kde máš propozice?
foto
Tomáš   7.03.2019 v 21:56   odpověděl:
Musíš vydržet a budou i propozice.
foto
Nika   10.03.2019 v 11:00   odpověděla:
Dužo, prosím, ještě jedna drobnost v kalendáři. U nás bude dopo velký a malý pohár a odpo velký pohár a shell (prohodit dopoledne a odpoledne u malého poháru a shellu) - chceme shell odpo, kdyby jel někdo jen shell, tak si přispí a nemusí čekat odpo půl dne na vyhlášení než se odjede odpolední soutěž...
Díky
foto
Duža   10.03.2019 v 11:12   odpověděl:
A je to tam !


ZPĚT na 1. stránku -9 -8 -7 -6 -5 -4 -3 -2 -1 0 < 1 > 2 3 4 5 6 7 8 9 10
_________________________________________________________________________________________________________________________