VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     AKTUALITY     DISKUSE     KALENDÁŘ     PROPOZICE     UČEBNICE     POKYNY  CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Včera v 23:20 napsal příspěvek Mirek L.
UKAŽ 3) Před 3. dny napsal příspěvek ZdenekJ
UKAŽ
2) Před 2. dny napsala příspěvek Ivana G.
UKAŽ 4) Před 3. dny napsal příspěvek standa
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Před 4 hod. Zdeněk Klenák reagoval na Mirek L. z 22.09.
UKAŽ Před 6. dny clarus8 reagoval na Špáča z 15.09.
UKAŽ
Před 3. dny Zbyťák reagoval na Zbyťák z 19.09.
UKAŽ Před 7. dny Vláďa reagoval na kk z 10.09.
UKAŽ
Před 4. dny kk reagoval na kk z 17.09.
UKAŽ Před 16. dny Janek reagoval na Janek z 31.08.
UKAŽ
Před 5. dny Vláďa reagoval na PetrM z 16.09.
UKAŽ Před 17. dny Lole reagoval na kk z 4.09.
UKAŽ

foto
michal.g   9.06.2019 v 10:10   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Díky do Kladna za pěknou soutěž!
foto
clarus8   9.06.2019 v 11:32   odpověděl:
Přidám se k Michalovi s jednou výhradou, a to návrat k textaci řádů.
foto
PetrM   10.06.2019 v 08:54   odpověděl:
????Co bylo na Kladně tak špatně???
foto
michal.g   10.06.2019 v 10:30   odpověděl:
co se týče řádů, tak já měl jediný problém. a to se šipkama nájezdu na SM. nejdřív jsem jí úplně ignoroval, byla to pro mě jen nějaká neidentifikovatelná šipka. až v průběhu soutěže mi došlo, že tyto šipky představují směr nájezdu na SM
foto
Pavel_K   11.06.2019 v 14:12   odpověděl:
to Michal:
S těmi šipkami máš úplnou pravdu Michale, nájezdová i výjezdová by měla být přes začátek/konec SM. Ale protože se to běžně používá i tak, jak jsem použil to já (viz např. loňské MČR v Táboře), tak jsem se já ani HR nad tím ani nepozastavil a nedomyslel jsem, že by to mohl být pro někoho problém. A myslím, že ani většina soutěžících s tím neměla problém.
Ale pro příště si dáme lepší pozor
foto
michal.g   12.06.2019 v 08:22   odpověděl:
jasně Pavle, tenhle zápis, i když je neřádový, tak je jednoznačný. tohle je můj soukromý problém, jsem trochu disgrafik a nestandardní zápisy moje podvědomí dokáže perfektně ignorovat. tohle mi připomnělo šipku, která se používá v detailech pro vyznačení začátku SM a někde v pozadí mi problesklo, proč tam ukazuje, kde je začátek SM, když je tam šipka průjezdu? no, u další SM mi to naštěstí trklo a pak už jsem to jezdil správně. ale škoda každý stovky, mohlo to umístění být ještě lepší

foto
LukášH   8.06.2019 v 21:10   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Dobrý večer, byly vyhlášeny konečné výsledky ze soutěže na Kladně.
Výsledkové sestavy jsou k dispozici na stránce aoscz.php5.cz. Pro archivaci využijte soubory PDF a pro zobrazení na webových stránkách obrázky ve formátu GIF nebo PNG.

foto
clarus8   6.06.2019 v 00:56   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Ahojky,
chtěl bych se zde zeptat odborníků na situaci.
Plánuji mapovou cestu z nichž jedna je delší a bez problému.
Druhá je kratší, ale musím projet mapovou šipku v křižovatce odbočením vlevo a zároveň v té samé křižovatce s tou šipkou je i kota s pravidlem odbočením vlevo-tato cesta je kratší.
Chtěl bych vědět, jak se mám rozhodnout a proč.
Děkuji.
foto
5r3   6.06.2019 v 06:38   odpověděl:
Šipka v křižovatce je pro tebe jednoznačný mapový výjezd, čili zde nelze mapově odbočit do leva.

foto
Vláďa   5.06.2019 v 01:00   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Protože mne zaujala debata ohledně průjezdu SM ukončené v kótě, která se opouští jiným směrem, než je stanoven výjezd ze SM a vzhledem k rozsáhlosti vlákna, zakládám vlákno nové:
I když budu za „blbce“, prosím o objasnění, proč podle pravidla

K/4 Body a kóty (nikoliv jiné údaje např. mosty apod.) uvedené na SM se považují za mapové údaje. Pro účely plnění podmínky v těchto bodech a kótách se považuje jízda po SM za jízdu mapovou.

nemohu mít následující průjezd:
Přijedu na konec SM s určeným výjezdem vlevo, ale i zároveň do kóty, v které mám např. dělat mapově pravá. Odjedu mapově pravá a vlastně jsem přerušil mapovou jízdu po SM (neodjel jsem kousek komunikace odbočením vlevo od středu křižovatky). Protože nemam dokončenou jízdu po SM, tak se dle ZM vrátím zpět do kóty tak, abych odbočením pravá (pokud je stanoveno, že vždy) dokončil výjezd ze SM určeným směrem.
V podstatě se to principiálně chová jako vložák na konci SM s určeným výjezdem.

Prosím jen o vážně míněná objasnění, jak se to jezdí v Drevníkách mne nezajímá.

foto
Bartma   5.06.2019 v 01:59   odpověděl:
Čau Vláďo, řešení je naprosto triviální - motóra se sajdkárou!
(a pár minut v garáži při zprovoznění odpojovacího vehementu! )
foto
michal.g   5.06.2019 v 08:17   odpověděl:
Vláďo, přečti si níže velmi dobrý příspěvek od Janka a pak si představ situaci. Někde v mapě máš křižovatku se sudou kótou. Podmínkou je, že v sudé kótě musíš Pravá. A v mapě je přes tuto kótu z nejkratšího směru tvého příjezdu křižovatková šipka doleva. Ty do té kóty máš jet. Dovedeš si představit, že bys dojel do kóty, splnil podmínku (jel tedy Pravá), pak se dle ZM vrátil a dojel jsi šipku? Asi těžko, že?
Samozřejmě musíš do té kóty přijet z jiného směru, z kterého není ta šipka a to tak abys mohl splnit tu podmínku.
Jenže tohle u slepé mapy udělat nemůžeš, ty musíš přijet po SM. Takže to celé nedává smysl a nemůže se to tak postavit! Špatně by bylo i to, kdyby na konci SM byla ta šipka ve směru podmínky. Protože pak bys kótu projel jednoznačným průjezdem a podmínku bys také neměl splněnou...
foto
Nika   5.06.2019 v 08:33   odpověděla:
Michal to vysvetlil moc hezky a tak jak to rika, mi to prijde logicke.
foto
Jura 4   5.06.2019 v 09:35   odpověděl:
No, hlavne je v tom snaha udelat neco noveho, netradicniho, zabavneho...Kdyby mi jo slo o vyjezd v tom smeru, staci prece natahnout SM o krizovatku dal a je klid!
foto
Vláďa   5.06.2019 v 16:49   odpověděl:
To Michal - velmi děkuji za vysvětlení, příměr je na místě a problém na první pohled objasňuje. Já jsem na to pohlížel trochu jinak a přemýšlím, zda se do toho nezamotávám. Nicméně se pokusím vysvětlit:
Přeci používáme např., že je SM, na ni je uvedena uprostřed kóta s podmínkou vždy P. Jedu SM a v místě kóty plním podmínku. Opouštím SM a hledám nejkratší mapovou cestu, abych v souladu se zadanou podmínkou mohl z kóty pokračovat dále po SM (tedy opět odbočením P najíždím SM).
A není tomu obdobně, když je kóta s podmínkou vždy P na konci SM? Mám splnit mapový výjezd ze SM, ale ještě předtím přijíždím do kóty, kde musím něco splnit. Tak to splním, vrátím se mapově zpět a vyjedu ze SM zadaným směrem. Prostě úplně laicky řečeno - i když je SM projeta, tak není - chybí mi něco jako kousíček pro splnění projetí a tím je právě ten stanovený výjezd. A proto se vrátím zpět a dokončím průjezd po SM.

Je to specifický problém, jsem si toho vědom, ale zkusme se na to podívat podrobněji. Mě to zatím jako nemožnost nepřipadá, i když výklady se různí. Je to podobné jako přede mnoha léty, kdy a čím dokresluji komunikace.
Pokud použiji tuto věc, kdy bylo stanoveno dokreslování předkem, tak tímto způsobem - předkem opustím SM odbočením kamkoliv ještě před jejím koncem někde uprostřed křižovatky. Takže není úplně dojeta a mé chování v kótě je stejné jakoby byla uprostřed SM.

Ajjájájáj. To jsem asi zase načnul téma, že?

foto
Janek   5.06.2019 v 19:20   odpověděl:
Vláďa: bohužel ne. Analogicky: budeš mět u konce SM údaj "P" v mapovém chlívečku a zároveň kótu ve které máš jezdit L. Chceš mi říct, že odjedeš podmínku L a pak se vrátíš do té křižovatky a odjedeš tam jakékoliv P? A proč ne obráceně? Proč nejedeš nejdřív šipku a teprve potom se nevrátíš splnit podmínku o kótě?
Výjezd ze SM (ať už je zadaný úhlem, azimutem, P, R, L, šipkou .......) je vždy údaj říkající kam z té SM máš jet. A ze SM můžeš jet doleva pouze když po té SM jedeš. Neumíš jet ze SM doleva, když na ní nejsi, stejně jako neumíš sjet z dálnice, když po ní nejedeš a nebo neumíš vyjet z garáže, když máš auto zaparkované mimo garáž.
Dvě protichůdné mapové informace v jednom místě nesplníš.
(víc to už nebudu komentovat, poštěkejte se tu navzájem)
foto
kk   5.06.2019 v 20:52   odpověděl:
Vláďo dobrý, schovej si to na Shellku do Žamberka.
foto
kk   5.06.2019 v 21:05   odpověděl:
Vždyť to je prostý: nemůžu mít na konci SM dva protichůdné pokyny.
foto
5r3   5.06.2019 v 21:15   odpověděl:
https://www.youtube.com/watch?v=XDJEPjvbbs4
foto
5r3   5.06.2019 v 21:16   odpověděl:
Stejně jako nelze dvakrát vstoupit do stejné řeky, nelze opustit SM dvakrát.
foto
Vláďa   6.06.2019 v 00:30   odpověděl:
To Janek: děkuji za názor i další možnost či variantu objasnění, chtěl jsem si jen ujasnit pohled na něco netradičního, ale určitě ne proto, abychom se tady poštěkali.
Takže celkem za mne OK a děkuji všem, co se tomuto tématu zde věnovali.
foto
Lole   6.06.2019 v 10:04   odpověděl:
Laďo prostě je to tak. Ty úplně špatně vyžaduješ nějakou informaci a předjímáš, že tě nezajímá jak se to jezdí v Drevníkách. V Drevníkách se na to nikdo neptá a prostě by takovou hovadinu nikdo nepostavil

foto
Jindřich Machálek   4.06.2019 v 13:06   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Ahoj Vláďo.
Nikdy jsem na tuto stránku nic nenapsal a už nikdy nic nenapíšu. Ale Tvoje "zhodnocení" Ostravského volantu mě, jako předsedu pořádajícího AMK vyprovokovalo k této odpovědi. Nezpochybňuji, že všichni pořadatelé soutěží se přípravě věnují s mimořádným úsilím. Ale naše pořadatele mám tzv. na očích a ať to už jsou manželé Klasovi, Zbyťák nebo Jirka Krygler,a další, kteří pomáhají, tak vím, že do toho dávají všechno i nad rámec zvyklostí. Také náš AMK se snaží vytvořit pro pořádání soutěží co nejlepší podmínky a to i finanční (nejen svaz do soutěží investuje peníze). Místo poděkování pořadatelům jsem se od Tebe dočetl spíše výhrůžky. Vím, že do úrovně ITI nemám co mluvit, na to jsou povolanější. Ale za sebe-Klasovi díky. Přes nevalný výsledek jsme si dobře zajeli.
Ještě k malým a jiným pohárům. Jistě si vzpomínáš, že v době, kdy bylo Metodické středisko v Hlučíně byl zřízen Malý moravský pohár, a to pouze z důvodu, aby posádky, které nejezdily mistráky mohly být na závěr sezóny nějakým způsobem ohodnoceny. Jinak se jezdilo podle stejných ITI.
Nechce se mi to počítat, ale kdybych spočítal všechny posádky (st. čísla), které se v letošním roce zúčastnily soutěží v celé republice, dostanu se na číslo 40? A pro toto množství posádek chcete, jestli tomu dobře rozumím, čtyřstupňové soutěže?(SHELL, malý pohár, velký pohár a MČR). A pro každou soutěž jiné ITI? Zvláštní. Přeji mnoho úspěchů ve shánění autorů. Kdyby jste se se stejnou vervou starali o zjednodušení řádů a učinili je jednoznačnějšími. Že jim mnohdy nerozumí ani ti nejpovolanější svědčí tzv. čtvrté etapy po soutěžích.

jinak nic ve zlém a přeji příjemný den Jindra
foto
Lole   4.06.2019 v 13:43   odpověděl:
Tak
… bylo by dobrý to stavět a jezdit tak, aby nemusely být takové hořké komenty okolo super povedených nadprůměrných soutěží … chcete bony? bony? … tak co vlastně chcete?
foto
Duža   4.06.2019 v 15:00   odpověděl:
Tak nevím jestli mám toto komentovat! Hodnotil jsem Ostravský volant jako super soutěž ! Jen jsem velmi důrazně upozornil na to, že se způsob zařazení Malého poháru neshoduje s tím na čem se v zimě hlasováním dohodly posádky. Pokud to vyznělo jako kritika této kvalitní soutěže, tak to jsem opravdu nechtěl.
foto
Lole   4.06.2019 v 19:33   odpověděl:
Dužo tak už si to tak neber. Holt se ti povedl ten titulek. To už pak se blbě okecává že jsi chválil, když titul je "silně narušeno". Taky se ke mně doneslo, že Milan Buci se nechal škrtnout z výsledků MMP … no kam toto vede? Proti komu budou ti bývalí mistráci jezdit?
foto
Lole   4.06.2019 v 19:41   odpověděl:
A já bych teda řekl, že posádky se v zimě na ničem nedohodly. Hlasováním si vybraly ze dvou nešikovných návrhů na změnu jeden z nich. Ten opatrnější. Pokud se nepletu, tak nebyla předložena varianta "nechat to tak jak je".
foto
Duža   5.06.2019 v 15:35   odpověděl:
Jindrovi se nechtělo počítat posádky, které letos jezdí AOS. Já kouknul do letošního registru a byl jsem sám překvapen, že nových zájemců je více než těch, kteří již jezdí nějakou dobu. V mistráku a v pohárech jezdí dohromady 39 posádek. Začátečníku v Shell cupu je letos registrováno 44 ! Pro nesrovnatelnou obtížnost itinerářů, prozatím neměli šanci postoupit výše. Myslím, že se musíme pokusit to nějak napravit ! A Malý pohár snad tomu přispěje. Nebo alespoň měl.
foto
Lole   6.06.2019 v 09:54   odpověděl:
Nejlíp tomu prospěje mistrák. Když jsme začali jezdit s R.A. tak jsme si vyjeli 26-27 a pak teprve se to zvedalo na 17- atd. Dnes to mají kluci lepší protože si vyjedou nejhůř 18 A fandím jejich odvaze a nadšení a nasazení tak snad je to nepřejde a nějak podobně to píše někde nahoře i Martin - ježděním od bodu k bodu se nikdo neposune. Víc už nepíšu a nechám si to do přílohy ročenky tak Vlčák se může těšit po mém loňském výpadku že "už jsem mimo a nemám co bych napsal" . Díky vám a vašim super nápadům jste mě zase zvedli ze židle


DALŠÍ STARŠÍ PŘÍSPĚVKY           ZPĚT NA NEJNOVĚŠÍ PŘÍSPĚVKY _________________________________________________________________________________________________________________________