VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     AKTUALITY     DISKUSE     KALENDÁŘ     PROPOZICE     UČEBNICE     POKYNY  
UZAVŘENÁ DISKUSE         poslední příspěvky:      
k 1.etapě: So 14.12. v 17:43 
k 2.etapě: So 14.12. v 21:17 
k 3.etapě: není příspěvek 
k 4.etapě: není příspěvek 
k 5.etapě: není příspěvek 

CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Včera v 16:35 napsal příspěvek kk
UKAŽ 3) Před 4. dny napsal příspěvek Mirek L.
UKAŽ
2) Včera v 14:36 napsal příspěvek zbyťák
UKAŽ 4) Před 5. dny napsal příspěvek Vláďa
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Včera v 17:36 Mirek L. reagoval na kk z 14.12.
UKAŽ Před 6. dny R.A. reagoval na PetrM z 4.12.
UKAŽ
Před 3. dny jardah reagoval na kk z 7.12.
UKAŽ Před 7. dny R.A. reagoval na R.A. z 7.12.
UKAŽ
Před 4. dny Duža reagoval na Mirek L. z 11.12.
UKAŽ Před 14. dny R.A. reagoval na michal.g z 30.11.
UKAŽ
Před 5. dny Duža reagoval na ZdenekJ z 7.12.
UKAŽ Před 15. dny Duža reagoval na VláďaŽ z 30.11.
UKAŽ

foto
Terka B.   10.06.2019 v 19:17   napsala:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Zdravím,chtěla bych moc poděkovat organizátorům a všem, co se podíleli na sobotním závodu ´Cena města Kladna 2019´ <3
Jel se nám krásně MČP i SC, finty i průjezdy se nám také moc líbily. Tentokrát jsem i já zkoumala, kde jsem udělala chybu a proč A nakonec jsme dosáhli překvapivě v MČP na krásné 3.místo a v SC díky hloupým chybám pěkná brambora

Co mě ale na tak super závodu mrzí je "sportovní chování" jedné z posádek, neboť to může ohrozit další start jiné z posádek nových. Rozhodně nechci osočovat autory, myslím, že tohle byla lidská chyba, která byla umluvena na chybu autora....A s tím nesouhlasím,být to tak nemá a nesmí!!

Abych to však více osvětlila i pro ty co to neřešili, nebo jeli jinou soutěž.

Po průjezdu druhé etapy SC posádka 103 při kontrolování správných průjezdů přišla na chybu zapsání DRUHÉ SPK v pořadí etapy.(Klasická chyba, stává se každému, jsme jen lidi ne? )
Avšak místo toho, aby posádka uznala svou chybu, běžela za ROZHODČÍMI(po tom co jim to 1.po dvou pokusech neuznal šli okamžitě za dalším/i).
Co mě však zarazilo, byla verze, proč mají SPK špatně napsanou...a to v podobném znění: "My jsme tam ale byli, viděli jsme jen SPK červené barvy a ta byla natržená.Poslali jsme tedy malou Terezku, aby vystoupila z auta a šla se podívat. Ta nám nahlásila, že SPK je 12."

Omlouvám se, ale tahle se to tedy nedělá!!!!
1. Dle řádů AOS, by neměl nikdo vystoupit z auta ( ale budiž, SPK byla špatně vidět) -pokud ale vystoupila z auta a šla se na SPK podívat, proč ji tedy nenarovnala, ale opsala špatně viditelné číslo?
2. Posádka 103 do druhé etapy startovala PRVNÍ - 15:43. Ostatní posádky, které na místo jely, měly správně napsanou SPK 72..a to i posádka 105 start 15:56. (Za naši posádku ještě-když my jsme tam dojeli, žlutá SPK ležela na zemi a byla čitelná z auta. Červená SPK měla číslo shrnuté, ne však roztržené. Vyjížděli jsme 15:49)
3.Dle Řádů AOS (s.49 bod 5.1.) se také má nahlásit špatná viditelnost/rozbitá SPK na ČK! Což posádka neudělala.
4.Dle Řádů AOS i Písemné rozpravy, se připomínky či protesty měly dávat písemně a zároveň se tedy také nedodržel postup dle bodu 5.3 a to i řešení protestu - neboť jak uznat "zkoušení více rozhodčích" ?!

Kdybychom chtěli být hnusní, mohli bychom také říci, že pokud tam byla posádka 103 první, mohli SPK poškodit oni...... ale my ji natrženou neviděli ne?

Abyste si to nevysvětlili špatně, umístění naší posádky 111 mi bylo i jedno, byly to moje chyby, co nás tam dostaly.
Ale shodit posádku 109 mi doopravdy vadí!
Místo, abychom podpořili novou posádku..... co bohužel škrtala ve výkazu, protože v učebnici to není zakázáno ( ! mimochodem v Řádech AOS je to pouze u bodu 4.6. a to v závorce a ani ne jako první ve zmíněných bodech ! ), naštěstí to neměli za draho, ale když uvážím, že učebnice by v hlavních bodech měla stačit a i to že řidič jel poprvé a navigátor po druhé ..Na to kolikrát se zúčastnili AOS, mi toto přijde jako minimální chyba šikovného kluka. Která která byla ovšem potrestána za něco, co ani v řádech není zmíněno jako neprominutelná chyba.
Oproti posádce, co se po xy letech v aos ani nerozhlédne po druhém plechu a svoji s prominutím lenost si ukecá na chybu dítěte, jen aby dosáhli na pohár.

Osobně si myslím že tyto chyby dvou posádek se měly, s ohledem na učebnice, řády AOS a zkušenosti posádek uznat obráceně. Nebo v rámci fair play, uznat, či neuznat oboje.

Mrzí mě hlavně to,jak nová posádka 109 na celou situaci reagovala tím, že neví, zda to chtějí dále jezdit, pokud nezáleží na tom, jak to jeli.
Snažili jsme se je přemluvit, aby to nevzdávali, protože tohle se obvykle neděje, tak doufám, že na naše slova dají a zase je někdy na závodech uvidíme

Co bych tímto vším však chtěla říct, je hlavně to, že AOS jako celek je skupina skvělých lidí se sportovním duchem. Chceme přece nalákat nové posádky ne?
Ale tak jak se to odehrálo v Kladně toho s prominutím nedosáhneme
foto
Radek   10.06.2019 v 23:44   odpověděl:
Ahoj na diskuzi nikdy nereaguji, ale tady musím přihodit pohled ze strany autora tratě. Nechci zde řešit, jestli rozhodnutí rozhočího bylo správné nebo ne.
Co se týče posádky 103 bych se vyjádřil takto: členka posádky mi sdělila připomínku, myslím v době, kdy nebyly známy výsledky. No já jsem je ještě určitě neviděl. K připomínce o záměně průjezdky, jsem jí sdělil, že má bohužel smůlu, ale že to projednám s rozhodčím. Ona že ok, konec diskuse. V momentě kdy se rozhodčí vrátil z trati a nosil sebrané SPK, jsem mu tuto připomínku přednesl. On s ohledem na situaci tuto připomínku uznal. Vzhledem k rozporu názorů jsem se šel zeptat ještě rozhodčího pro ČP. Ten souhlasil s rozhodčím SC. Toto rozhodnutí jsme dělali bez vědomí výsledků. O žádném běhání za rozhodčími nevím.
Co se týče posádky 109: Po příjezdu výpočtáře, který nám předložil jejich jízdní výkaz, s tím jak to má řešit, jsem zašel za posádkou, abych jí vysvětlil, že tady udělali chybu, že škrtat, přepisovat, se ve výkaze nesmí. On, že nevěděl, že jedou poprvé. Říkám jasný, tak si na to dejte bacha. Je mi líto, ale to fakt ne. Po pár minutách mě odchytil, a že jak to budeme tedy hodnotit? 160 za okénko. Tak mě pak začal ukecávat, nejdříve na 60, pak teda 100. Když si přede mnou spočítal, že jim to bude stačit na třetí místo, a že bedna jim stačí tak debata skončila. To ovšem bylo před všemi úpravami, které se dělaly. Pak jsem se ještě doslechl, že reklamoval, že to škrtání v učebnici není.
Tímto bych prosil autora učebnice, aby to tam zařadil, a to tučně. Nám to na Kladně udělaly snad čtyři posádky.

Tolik ke komunikaci obou posádek s autorem tratě. Osobně si myslím, že pokud bylo rozhodnutí špatné, tak určitě největší vina padá na hlavu rozhodčího a ne posádky 103.
foto
PetrM   11.06.2019 v 07:14   odpověděl:
Dužo! Jak to, že závodník posádky na 1.místě v MČR nemá fotku ksichtu neboli obličeje?
foto
matonni   11.06.2019 v 08:05   odpověděl:
V reakci na předešlé příspěvky chci upozornit, že v Polepech o nadcházející soutěži se připomínky budou podávat pouze písemně, v zadaném časovém limitu a bez přikrucování pravidel.
Já vím, že na Kladně ty písemné připomínky byly deklarovány také předem, ale evidentně to platilo jen pro někoho.
foto
Janek   11.06.2019 v 08:57   odpověděl:
PetrM.: Jaktože Radek nemá obličej? Vždyť má, jenom z té aféry trochu zmodral.
Terka B.: Posádka nesmí vystupovat?? Na JZ nesmí vystupovat, běhej OJ si můžete klidně jít i na houby, navštívit rozhlednu, zatančit si čardáš, případně jako my s Petrem v Olszowé si jít odlovit kešku.
foto
michal.g   11.06.2019 v 09:59   odpověděl:
Janku, Terka si to asi spletle s tím, že se nesmí vystupovat v ČK, to je v řádech přímo uvedeno. Jinak Terko opravdu, během jízdy si můžeš zajít klidně i na pivo, pokud teda stíháš
foto
Terka B.   11.06.2019 v 10:56   odpověděla:
Tak to se omlouvám, bod jedna jsem psala na základě diskuze po soutěži se staviteli, rozhodčím a p.Ptáčnikem,kteří se shodli, že v Řádech je napsáno, že se u spk nesmí stát ani vylézat z auta kvůli viditelnosti spk, tudíž jsem to v řádech přečetla na rychlo

Ale jinak jsem chtěla poukázat i na komunikaci s posádkami novými a stálými. Chápu, že se to naučit něak musí, ale z toho, co jsem viděla a vnímala okolo, mi rozhodně nepřišlo, že by se s posádkami jednalo stejně, nebo alespoň v podobném stylu. Viz i to, že nám posádka 109 s šokem zmiňovala, že nevěděli, že nemůžou přijet dříve, že jim za to bylo ´vynadáno´ .....

Hlavně mi šlo ale o to škrtání ve výkazu, s prominutím, ale trest za něco co není pořádně napsané, je nefér.
Že dle mě posádka 103 překrucovala, co viděla a jak, už je věc více subjektivní. S ohledem na to, že startovali první a jejich mnohaleté zkušenosti, to také fér nebylo. Hlavně, pokud by jakákoli jiná posádka, s dospělým obsazením, špatně přečetla, ze zkušeností mohu říci, že by to nikoho takhle nezajímalo

Ale jak jsem psala, závod to byl super. Hlavně ta křižovatka co neseděla tvarem, nebo vícero souběžných komunikací u SPK 52 a 56. Možná se to zdálo jednoduché, ale bylo to hodně na postřeh a to nikdo asi nečekal I počasí bylo nakonec na to odložit deku

Doufám, že se v hojném počtu potkáme na prasátku
foto
PetrM   11.06.2019 v 11:37   odpověděl:
Jak jako na až Prasátku??? Polepy volají, ty jsou dřív!!!!
foto
clarus8   11.06.2019 v 12:00   odpověděl:
Peťo s technických a časových důvodů jedu s Míšou-Terka to musí i nadále rozdýchat.
foto
OlinaK   11.06.2019 v 12:52   odpověděla:
Myslím, že by bylo dobré měřit všem jedním metrem. Mimochodem my jsme se po obloučku 72 otáčeli, stála tam ale auta, takže jsme 72 bohužel neviděli, taky jsme se mohli dohadovat, že jsme tam přece byli, ale prostě jsme plech neviděli, naše blbost. X krát se nám už také stalo, že jsme přepsali průjezdku ze šmíráku špatně a bylo to za 160, ale dohadovat se okolo toho???? Ale jak napsal někde dřív v diskuzi Juras CNTU(co neujedeš, to ukecáš), tady sedí.
Soutěž na Kladně se nám celkově líbila a všem pořadatelům děkujeme. Zajezdili jsme si dobře, chyb jsme napáchali naší nepozorností ale dost. Jako tradičně na Kladně byly i letos perfektní mapy, které se nám vždycky moc líbí. Ještě jednou za posádku 104 moc děkujeme.
foto
matonni   11.06.2019 v 13:05   odpověděl:
On Pavel Kotina tušil, že ten šampón bude potřebovat. Už si také dělám zásobu, jeden jsem si přivezl z Kladna.

A jeden dotaz si neodpustím: před vyhlášením Radek avizoval, že asi 4 posádky přepisovaly ve výkazu. U všech se uplatnil stejný postup ohledně zmírnění penalizace? Podotýkám, že se nás to netýká. Průjezdky, které nemáme napsané ve výkazu, ale prokazatelně jsme okolo nich jeli, bych si nedovolil reklamovat. Nenechám si přeci umýt hlavu, že?
foto
Pavel_K   11.06.2019 v 13:44   odpověděl:
Zdravím a chtěl bych pár věcí, které zde zazněly uvést na pravou míru. Nechci nijak suplovat za oba rozhodčí, ale musím se jich zastat. Když Mirek přivezl inkriminovanou SPK 72 zpátky ze Smečna, tak byla opravdu hodně poničená (nalepené číslo skoro utržené z desky, roztržené, visící za kousek) a o její čitelnosti by se dalo s úspěchem pochybovat. Ve spojitosti s tím, že žlutá taky nebyla na místě, kam ji Mirek umístil a nebylo známo, kdy ještě stála a kdy už ne, myslím, že bylo oprávněné a správné tuto SPK zrušit. Běžně se to na všech soutěžích tak dělá. Ano někdo se může cítit poškozený, ale v takovémto případě to nikdy nebude úplně 100% spravedlivé vůči všem. Je to jen cesta nejmenšího zla.
Všem posádkám, které nebyly na MČR ve Fulneku bych chtěl říci trochu podobný případ, jen ale s pohledem z té druhé strany (poškozeného). V noční části byla v Odrách zrušena SPK 42, protože poté co ji stavitel postavil na místo, tam zaparkovala řada aut a cedule takřka nebyly vidět. Schválně píši takřka, protože kdo dobře koukal, ten ji viděl, což byla cca polovina posádek. Obě kladenské posádky tuto SPK měly a jejich zrušení nás stálo 1. a 2.místo a místo toho bylo 4. a 5.místo. Taky jsme se mohli cítit poškozeni, ale respektovali jsme rozhodnutí hlav.rozhodčího (i když nám trochu skřípaly zuby). V takovém případě má HR plné právo, dokonce povinnost a zodpovědnost takovou situaci řešit a jak jsem řekl, 100% spravedlivé řešení prostě není.

A ještě k přepisování jízdních výkazů. Je to všeobecný neduh a opakující se chyby posádek a do té učebnice by se to asi mělo dostat, stejně i do řádů. A zase na to může být dvojí pohled. Jedná se skutečně jen o přepis nebo jim někdo poradil správné pořadí průjezdek ? Já nikoho nechci podezírat z toho, že nenaplnil slib na začátku soutěže, že bude soutěžit čestně, ale i taková věc by mohla nastat (uvádím to jen jako případ) a HR by to neřešil ? Jak by se potom cítili ty ostatní posádky co nepřepisovali ? Prostě, zde se k tomu musí přistoupit naprosto jednoznačně - jinak než za 160 TB se takový případ nedá posoudit. Ano je to pro posádku drahé, ale je to jen a jen její chyba a příště si dá o to větší pozor. A toto řešení je 100% spravedlivé, protože to platí pro všechny posádky - pro shelláky i pro mistra republiky !
foto
VítekM.   11.06.2019 v 13:46   odpověděl:
Zdravím, také bych chtěl poděkovat pořadatelům za skvělou soutěž. Stejně tak bych chtěl poděkovat posádce 111, která se nás tady zastává. Sám bych celou událost přešel, ale když už se to zde někdo rozhodl řešit, tak asi bude lepší se taky vyjádřit.
K samotném situaci. Těžko můžu jako začátečník posoudit správnost nebo nesprávnost posouzení celé záležitosti, ale zase můžu přinést pohled laika. V první etapě Shellu jsme přehlédli jednu dopravní značku, díky které jsme se dopustili chyby v JV. Po zjištění této chyby (pochopitelně před dojezdem na ČK) jsem (v té době) v dobré víře škrtl a opravil se, sice přehledně ale o tom, že původně v políčku bylo něco jiného, nemohl být pochyb.
Dojeli jsme na konec první etapy Shellu (ČK5) odevzdali jsme JV. Člověk přijímající JV (nevyznám se, kdo to byl nebo jakou má funkci) se mě zeptal, co má znamenat to, že je výkazu škrtáno. Vysvětlil jsem, že jedu podruhé a jaké chyby jsem se dopustil a že jsem ji prostě opravil. A on, že se jedná o hrubé nesportovní chování a že je to za 500TB. Po krátké diskuzi jsme se dostali k tomu, že se to dá posoudit za 160TB. Vyrazili jsme do druhé etapy. Ono kdyby to bylo 500TB, tak to je skoro jako diskvalifikace, to by skoro nemělo ani cenu vyjíždět.
Po dojezdu do klubovny jsme od ostatních posádek zjistili, že jsme průběžně první. V tu chvíli jsme byli přesvědčeni, že už jsou tam i ty TB za škrtání, protože JV už přeci byly zkontrolované a započítané. Cca. po půl hodině za námi přišel někdo z pořadatelů (zase nevím jméno) a řekl, že nám připočítají dalších 160TB. Já překvapen, jsem se ani nezeptal, proč až teď a ne dřív. Kdyby vše bylo rovnou, tak by o nic nešlo. Byli by jsme třetí, před nás by se pak dostala 103. Jenže jak to vše proběhlo současně, tak jsem měl pocit, že nám bylo za to za to škrtání přičteno 320TB a proto jsem šel za rozhodčím po pár minutách znovu se zeptat jak je to s těmi body. Jasně, teď zpětně už to smysl dává. Navíc jak jsem pochopil, tak se tam prostě chodí dohadovat o body spousta posádek, tak nechápu, proč bych se nemohl zajít zeptat já. O tom, že bych se hádal, že za to chci jen 100TB nebo 60TB si fakt nevybavuji.
A teď to hlavní ohledně té učebnice. Já nereklamoval náš výsledek, já chtěl předejít tomu, aby se podobná událost opakovala. Proto jsem šel za někým, kdo to tam z mého pohledu vedl a slušně jsem mu řekl, že by bylo potřeba, aby se to v té učebnici opravilo a doplnilo pro další začínající posádky. To, že bych něco reklamoval, si vyprošuji.
foto
Pavel_K   11.06.2019 v 13:50   odpověděl:
Ještě k dotazu Matonniho. Nebyl jsem sice u kontroly itinerářů, ale mohu říci, že byly stejně hodnoceny všechny přepisy ve výkazech - za 160 TB.
Jinak to prostě nejde - jediné spravedlivé řešení.
foto
VítekM.   11.06.2019 v 14:17   odpověděl:
Ještě k tomu, co tu psal Pavel_K, že co kdyby jsme náhodou podváděli. Já jsem pochopil, že to přepisování je zakázané kvůli tomu. Ale tak tím spíš by to mělo být v té učebnici. Já nechci dosáhnout změny výsledků, ty jsou evidentně správné. Já bych chtěl dosáhnout toho aby se upravila ta učebnici, aby v tom měli začínající jezdci jako my měli jasno. Popř i řády, pokud to v nich není jasně dané.
foto
OlinaK   11.06.2019 v 14:19   odpověděla:
dotaz na PavlaK - v příspěvku píšeš "myslím, že bylo oprávněné a správné tuto SPK (72)zrušit". Byla tedy zrušena nebo ne?
foto
Pavel_K   11.06.2019 v 14:21   odpověděl:
to Matonni - ale kdepak, žádné šampónování ved.trati se nekoná, na trati ČP i MČP nebylo skoro co řešit a nebýt jedné špatně postavené průjezdky, tak jste si neměli o čem povídat.
Takže to neberu jako moje šampónování.

A rozhodnutí HR o zrušení průjezdky - je jeho právo a zodpovědnost. A je to rozhodnutí konečné !!

A že se Shelláci učí čtvrté etapy, to je škoda. Ale doufám, že si z těch vyšších soutěží nevzali právě jen to nejhorší (čtvrté etapy). Snad se tam naučí i něco jiného, pozitivního a konstruktivního
foto
Pavel_K   11.06.2019 v 14:30   odpověděl:
to Olina:
To je dotaz, který musí být směrovaný na HR Shellu, na to neumím odpovědět. Nevím, nebyl jsem u toho, kdy a jak to zadal výpočtářům (uznej, to není starost ved.trati a nemohu být u všeho).
foto
Terka B.   11.06.2019 v 14:42   odpověděla:
paní Olinko,pravdě že nebyla zrušena, pouze se posádce 103 přepsala ve výkazu 12 na 72 je to vidět na stránce pro výpočty

A mimochodem napsat, že by nové posádky, které nikoho většinou neznají, někomu psali jak se to mělo jet.... Minimálně v si dovoluju říct za sebe, že mám čas leda na řešení aos, natiž vypisovani někomu
foto
clarus8   11.06.2019 v 14:50   odpověděl:
to Pavel K
shelláci se neučí 3. nebo 4.etapu
za mne jsem napsal o vlákno níže je potřeba se vrátit k citaci řádů, neboť podle nich se vlastně jezdí
tedy
připomínky písemně bez vkladu
protesty písemně s fin.vkladem
čímž se dost omezí 3.a 4.etapa a ještě bych dodal, že nejen pro mistrovství ČR by pro řešení protestů měl být přítomen někdo z jezdců
foto
Pavel_K   11.06.2019 v 15:05   odpověděl:
to Clarus:
O nějakém vkladu s připomínkou nikdy nepadlo ani slovo, tak si nevymýšlej, co nebylo.
A připomínky písemně - to bylo dáno kvůli tomu, že je nás málo a všichni se musí pohybovat po trati a nemají pořád čas řešit připomínky. Připomínky musí být podle řádů vyřešeny do vyhlášení výsledků. A to bylo.
Tak jaký návrat k citaci řádů ? Takové obecné nahození nějakého výmyslu opravdu nebudu řešit a vůbec se tím zabývat.
foto
Terka B.   11.06.2019 v 15:28   odpověděla:
Dovolila bych si teď namítnout.
Pro Pavle K... s. 49 5.1. A na ni navazující začátek s. 50 5.2.... Toto zmiňují, ale odkazují na pisemnou rozpravu
foto
Bartma   11.06.2019 v 15:32   odpověděl:
Ahoj Terko, než jsem Ti stihnul něco napsat, strhla se opět vášnivá diskuze,
tak snad tady na konci zachytíš.
Já jsem se Ti to snažil vysvětlit už v Kladně, ale nepovedlo se mi to asi dobře zformulovat
a také dostatečně rychle ( však víš, jak jsem pohotový - UNO! )
To, co se z Tvého pohledu zdá jako jasná záležitost, se z malinko jiného úhlu už jeví jinak.
Myslím, že kdyby Libor s Terezou jezdili sami a nenapsali průjezdku
(jako já se Šimonem "56" podruhé, ač jsme kolem kóty 311 jeli 2x), nebo napsali jinou,
nebo udělali prostě nějakou chybu, tak by si řekli "jééé, taková blbá chyba" a tím by to haslo
a určitě by to "nedojížděli" po závodě v "etapě u zeleného stolu"!
Tady ale šlo o to, že v té záležitosti figurovala malá Terezka a oni, když pak udělali cokoli,
tak nežehrali na to, že jedou s děckem a umožní jim to vylepšit průjezd, nebo že tím mohou
získat jakoukoli jinou výhodu. Oni úplně jednoduše hasili situaci,
kdy by ta "vina" byla na malé Terce,prostě ve stylu "neboj zlatíčko, nebuď smutná,
všechno se dá napravit".
Nedomýšleli, koho to posune na jaké místo, kolik se umaže bodů nebo tak!
Prostě jen "chránili" svoje děcko, aby Terka nemyslela, že jim všem zkazila závod.
Jeden jedinej úmysl - aby malá Terezka nebyla smutná a cítila se tam fajn!
Mohlo to tak být? A pokud bys s tím souhlasila - že už je to zase jiný příběh, že už to z této strany vypadá úplně jinak a je to vlastně velice pochopitelné?
A Libor s Terezou jsou fajn lidi, jak jsem měl možnost vícekrát poznat - Tereza v Chlumci Šimonovi
trpělivě vysvětlovala, kde co jak měl jet a kde udělal chybu a jakou...
Mohla si dělat cokoli, ale věnovala se mýmu klukovi.
Po letošním Šmídlu (kde se od určité chvíle kazilo vše, co mohlo) to byl Libor,
kterej zvedl telefon a vytočil moje číslo, aby mě aspoň trochu povzbudil.
Mohl mi vyčíst to nebo ono, ale volil laskavá slova!
(Mimochodem Libore P., když ale mluvíš s princeznou, tak se také usmívej a vol slova jako
"Lásko počkej chvilinku, táta něco důležitýho zařídí a hned se Ti bude věnovat!" )

Proberem to ještě na Prasátku, těším se!
Mějte se všichni fajn a do Kladna ještě jednou DÍKY za velmi pěkný závod!
foto
matonni   11.06.2019 v 15:48   odpověděl:
to Pavel:
Mě se dopoledne moc líbilo, první etapa na rozkoukání, druhá mne bavila strašně moc. Sice řidička můj optimistický názor nesdílela (prý bylo v autě dusno jako obvykle), ale já měl stále pocit, že vím co dělám a že vím, co se po mě chce.

Odpoledne bych popsal asi tak: se stoupající venkovní teplotou, klesalo nadšení posádky. Kluci už toho měli dost, my, částečně díky nim také a tak jsme to odflákli. Něco jsme blbě odjeli, tři průjezdky jsme nenapsali, ačkoli jsme kolem projeli, prostě takový kompromis.

Při vyhlašování jsem zachytil nějaké "dusno", o co jde jsme zjistil až druhý den. Osobně mi nadstavbové etapy vadí a berou mi nadšení z tohoto sportu. A co mi vadí ještě víc, že se tyto etapy protahují do dalších dnů. Proč to aktéři neřeknou rovnou? Na místě se to pořeší a odjedeme domů s čistou. Takto je to jako na pavlačích, vytvářejí se názorové skupinky a celé to uskupení lidí se tříští. Vždyť i tady ve vláknu je naznačováno o rovných a rovnějších!

A ohledně přepisování ve výkazu? Řády platí pro všechny stejně a učebnice je srozumitelná:

"Zapisování SPK Symboly na SPK je dobré nezapisovat rovnou do JV, ale psát si je na okraj itineráře. Některé iti mají na svém pravém okraji vyhrazen sloupec pro zapisování si SPK. Má to svou velkou výhodu, že v tomto zápisu, který slouží pouze posádce a který se neodevzdává, mohu libovolně škrtat a přepisovat. Někdy po minutí nějaké SPK si uvědomím svou chybu a mohu jí napravit včetně dopsání správné SPK nebo škrtnutí si SPK chybné. Nesmíme ale zapomenout před živou PK, který dává do JV razítko, dopsat všechny SPK. Totéž musíme udělat před dojezdem do ČK, než odevzdáme JV."

Toliko můj výlev, děkuji na Kladno všem a jako často končím drobným doporučením: Zkuste postavit vlastní soutěž. Zkuste jít s kůží na trh.
foto
Nika   11.06.2019 v 16:28   odpověděla:
Lidičky, to je řečí, že to ani nestíhám číst
Chápu, že posádka jedoucí podruhé nemusí vědět, že se ve výkaze neškrtá a nepřepisuje. Jen mi není jasné, proč to udělá opakovaně, když už jim to někdo, prý dle slov výše, řekl v první ČK...
no nic.
Každopádně škrtání a jasné přepisování se týkalo více výkazů - konkrétně výkazy posádek: 75, 109, 134, opět 109, 133, opět 75, opět 133.
Škrtání a přepisování nebylo uznáno nikomu! Vši přepsané okénko za 160TB. Můžete si zkontrolovat ve výkaze je škrtané okénko zapsáno jako XX.
Jak byste to chtěli hodnotit jináč? Jako téhle posádce to počítat nebudem, ta jede druhý závod, téhle jo - ta jede už desátý, a u téhle,co jede 4. závod si hodíme korunou? To nejde. Takže všichni byly za škrtání ve výkaze potrestáni

U SPK 72 nešlo o škrátní/přepisování ve výkaze - šlo o to, že žlutý panel ležel a někdo jej tedy mohl přehlédnout, a červený byl poškozený - dle slov Mirka Z., který panel sbíral, byly eurodesky potrhané, papír vevnitř přehýbaný, zmuchlaný, a vlající ve větru, nevím, jestli i natržený.... SPK nešla přečíst z auta, člověk si musel buď dojít prohlédnout žlutý, pokud si ho na té zemi všiml, nebo narovnat číslo na červeném. A vzhledem k tomu, že přehnuté číslo 7 lze přečíst jako 1, proto Mirek povídá, že ta záměna 72 za 12 je reálná, a proto se rozhodl jim to uznat. Na základě toho, že ten panel viděl!, v jakém byl stavu. Nic jiného v rozhodnutí roli nehrálo.
Jelikož panel nebyl čitelný z auta, tak ho nelze hodnotit - takže správný průjezd je vlastně: 43, pak 72 nebo cokoli (klidně i 2 otazníky nebo napsáno nečitelná SPK) a pak 60 a dál... Ano, uznala bych i kdyby mi někdo řekl, byla tam nějaká SPK, nešla přečíst, napsal jsem ? Sama Terka řekla, že si vystoupili a šli se podívat na ten ležící žlutý. Ptáčníkovi neškrtali, nepřepisovali ve výkaze, prostě špatně přečetli poškozený červený panel a ležící žlutý přehlédli. A Mirek jako HR, který ten panel viděl, posoudil, že byl opravdu natolik poškozený, že k tomu mohlo dojít.

Nejvíc mě dostalo sdělení posádky 111, že si šli zvednout ten žlutý, přečetli a opět položili... nikdo jej nepostavil, schválně, aby nepomáhali těm za sebou!
No my otočené nebo ležící panely na soutěži opravili kolikrát... ok, není to jejich povinnost. I když se mi ta jejich hláška příčí.. Stejně tak ale není povinnost nikoho vystupovat z vozu a jít si panel přečíst, měl by být čitelný z auta. Takže je jedno jestli ho četla malá Terezka nebo někdo jiný.
K tomu vystupování - vystupovat můžeš kde chceš krom ČK a PK, ale pokud si pamatuji, tak v řádech někde je, že nesmíš zastavit u panelu SPK, abys jej nezakrýval ostatním.

Další body Terky nechápu - bod 4 (cituji: "...zároveň se tedy také nedodržel postup dle bodu 5.3 a to i řešení protestu - neboť jak uznat "zkoušení více rozhodčích" ?!") No nikdo žádný oficiální protest nepodal se zaplaceným vkladem nepodal! Tak nevím, o čem je řeč.

Jediné s čím ze všeho výše uvedeného souhlasím, je, že do učebnice by se měla doplnit info, že ve výkaze se nesmí škrtat a přepisovat.


foto
Terka B.   11.06.2019 v 16:43   odpověděla:
Taaaak ale teď pozor... Ja řekla, že jsem vystoupit a narovnat plech chtěla, ale přečetla jsem ho z auta a děda nebyl pro plech zvednout - aby měli všichni stejné podmínky nakonec jsem totiž ani nemusela otevřít dveře nebo okénko. Takže pokud jste mě špatně pochopili, pak chápu i uznání posádce 103...
A ano, pokud to stavitel trati neuzna a jsou za dalším zmocněncem jak jinak to nazvat než protest?
foto
Nika   11.06.2019 v 16:47   odpověděla:
Ještě mě mrzí, pokud by takováto "blbost" mělo rozhodnout o tom, že nová posádka (109) už nikam nepojede... Nevím, s klukama jsem nemluvila.
5. místo na prvním či druhém závodě rozhodně není špatné umístění a mohli by být dobří
Určitě nešlo o to, že zkušené posádky si něco snadněji "ukecají" - kdyby panel nebyl poškozený, tak jim to nikdo neuzná, stejně tak, kdyby ve výkaze škrtali, také by za to měli trestné body jako všichni.
Chápu, že muselo být smutné koukat, jak ve výsledcích padají, ale výpočtář byl až do dojezdu posledního v ČK, kde průběžně psal výkazy do PC, nebyly tam zadané výkazy se škrtáním, které si nebyl jist, jak má hodnotit, nebyly tam zadané tajné kontroly a radary - takže proto se pořadí po jeho příjezdu a zadání těchto chybějících údajů měnilo, to co jste viděli předtím nebylo konečné pořadí... Výhodou, že nepočítáme a nehodnotíme výkazy my, ale máme na to Tomáše Hrabovského, je krom nedocenitelného ulehčení práce i to, že v době rozhodování o čemkoli nevíme výsledky, ani co daná úprava s pořadím udělá (opravdu jsme neměli čas koukat na net), takže rozhodně v tom nebyl záměr kohokoli jakkoliv zvýhodnit (v tom máme všichni svědomí naprosto čisté, já si konkrétně prohlížela výsledky až hodinu po vyhlášení )
Tak snad to kluky až tak neodradilo a zkusí třeba Polepy
foto
VítekM.   11.06.2019 v 16:51   odpověděl:
To Nika.

Já napsal, že mi to řekli až na ČK5, tedy až po dojetí první etapy shellu. Ve druhé etapě shellu už jsme neškrtali. Po dojetí druhé etapy MP (což bylo před shelle), nikdo nic neřekl. Kdyby mi to řekli po dojetí té druhé etapy MP, tak bych už v první etapě shellu neškrtal.

Ale to přece není to hlavní. Lepší by bylo kdyby to bylo už v té učebnici, podle které jsem se já učil, bylo napsané a pak by o nic nešlo. Já nechci změnit výsledky. Já chci aby další začínající posádka nemusela získávat TB za něco, o čem nevěděli. Já chápu, nejezdí se podle učebnice, ale podle řádů. Ale přece nemůžete chtít po začátečnících aby četli 50 stránek dokumentu.
foto
Nika   11.06.2019 v 17:02   odpověděla:
Terko, protest je papír,kde je napsáno: "prostest startovního čísla ...."
a uvedeno, k čemu protestují a podpis, odneseno HR a s tím zaplacen vklad 200Kč
Cokoliv jiného, protestem není...

Ano, nejdřív to říkali mě a Radkovi (najednou), jestli šli pak za Mirkem nevím, každopádně změna názoru nastala, když přijel Mirek z bourání SPK, Radek s ním situaci řešil, a jelikož Mirek viděl, jak byl panel poškozen, rozhodl se to jako HR Shellu uznat - viz koment výše.

Ok, omlouvám se, pokud jsem tě blbě pochopila s postavením/nepostavením panelu.


to Vítek: nestudovala jsem to natolik, ve kterých etapách to bylo.
Ano, souhlasím, že do učebnice by se to mělo dopsat. Ale opravdu někomu za to dát trestné body a někomu ne, podle toho kolikátou soutěž jede, to nejde.foto
VítekM.   11.06.2019 v 17:12   odpověděl:
To Nika,

Já nevím kolikrát to mám napsat, mně nejde o ty body ani o pořadí proboha (teda ne že by mě to nemrzelo), ale o to aby se do stejně nepříjemné situace nedostali i další začínající posádky, což se dá vyřešit opravou/dopsáním v učebnici. Tím spíš, když jsme v tom nebyli jediní.
foto
nika   11.06.2019 v 18:45   odpověděla:
Vítku, ano já Tě chápu, a již 2x jsem napsala, že souhlasím, že by se to tam mělo doplnit. Zaslala jsem dotaz webmasterovi, jestli by to tam šlo doplnit.
Co víc mám pro to udělat?
foto
VítekM.   11.06.2019 v 18:54   odpověděl:
To Nika.

Nic, to je vše, moc děkuji :) . Jen mě nepsat, že "Ale opravdu někomu za to dát trestné body a někomu ne, podle toho kolikátou soutěž jede, to nejde." Protože to snad ví každý. Jsem začátečník v aosu nebo v soutěžení obecně. Dobře vím, že soutěže se posuzují podle určitých kritérií bez ohledu na zkušenosti nebo věk členů posádky.

foto
Jarda Malík   25.06.2019 v 12:39   odpověděl:
Dobrý den, jsem fanda veškerého motoristického sportu a chtěl bych se zeptat, jestli by se bylo možné zúčastnit AOS jen hádáním se v diskusích? Přihlásil bych se, zaplatil startovné a pak někde v klidu počkal na vyhlášení výsledků a pak se do bezvědomí hádal kvůli čárce, tečce atd. Původně jsem myslel, že smyslem AOS je něco jiného, ale tohle je paráda. Dělám do jiné kategorie motorsportu, tam bohužel máme jen 30 minut po vyhlášení výsledků na protesty, pak se vyhlásí konečné výsledky a hotovo, fertig, nuda, nuda, nuda. Přeji AOS mnoho nových adeptů!
foto
matonni   27.06.2019 v 08:04   odpověděl:
to Jarda Malík:
Jardo, v tebou navrhované variantě je obrovská výhoda, že nemusíš platit ani to startovné a užiješ si. Sice se musí najít pár posádek, které absolvují tu nudu na trati, ale to následné stojí za to. Ale když někde čekáš i 4 hodiny na vyhlášení, přestože se připomínky i u nás přijímají 30 minut po dojezdu poslední posádky, tak si odvážíš zážitky na celý život. V průběhu toho čekání se porůznu mění pořadí, porůznu se mění nálady bojujících aktérů (někteří se sdružují do skupin okolo silných lobbistů) a celé to připomíná ... - nechť si každý dosadí sám. A než dojedeš domů, tak tady na netu už se jedou další a další etapy již odjeté soutěže a všichni mají pravdu velkou, větší, největší.
A já za sebe říkám, že tohle nechci, tohle mne nebaví.

foto
michal.g   9.06.2019 v 10:10   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Díky do Kladna za pěknou soutěž!
foto
clarus8   9.06.2019 v 11:32   odpověděl:
Přidám se k Michalovi s jednou výhradou, a to návrat k textaci řádů.
foto
PetrM   10.06.2019 v 08:54   odpověděl:
????Co bylo na Kladně tak špatně???
foto
michal.g   10.06.2019 v 10:30   odpověděl:
co se týče řádů, tak já měl jediný problém. a to se šipkama nájezdu na SM. nejdřív jsem jí úplně ignoroval, byla to pro mě jen nějaká neidentifikovatelná šipka. až v průběhu soutěže mi došlo, že tyto šipky představují směr nájezdu na SM
foto
Pavel_K   11.06.2019 v 14:12   odpověděl:
to Michal:
S těmi šipkami máš úplnou pravdu Michale, nájezdová i výjezdová by měla být přes začátek/konec SM. Ale protože se to běžně používá i tak, jak jsem použil to já (viz např. loňské MČR v Táboře), tak jsem se já ani HR nad tím ani nepozastavil a nedomyslel jsem, že by to mohl být pro někoho problém. A myslím, že ani většina soutěžících s tím neměla problém.
Ale pro příště si dáme lepší pozor
foto
michal.g   12.06.2019 v 08:22   odpověděl:
jasně Pavle, tenhle zápis, i když je neřádový, tak je jednoznačný. tohle je můj soukromý problém, jsem trochu disgrafik a nestandardní zápisy moje podvědomí dokáže perfektně ignorovat. tohle mi připomnělo šipku, která se používá v detailech pro vyznačení začátku SM a někde v pozadí mi problesklo, proč tam ukazuje, kde je začátek SM, když je tam šipka průjezdu? no, u další SM mi to naštěstí trklo a pak už jsem to jezdil správně. ale škoda každý stovky, mohlo to umístění být ještě lepší

foto
LukášH   8.06.2019 v 21:10   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Dobrý večer, byly vyhlášeny konečné výsledky ze soutěže na Kladně.
Výsledkové sestavy jsou k dispozici na stránce aoscz.php5.cz. Pro archivaci využijte soubory PDF a pro zobrazení na webových stránkách obrázky ve formátu GIF nebo PNG.

foto
clarus8   6.06.2019 v 00:56   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Ahojky,
chtěl bych se zde zeptat odborníků na situaci.
Plánuji mapovou cestu z nichž jedna je delší a bez problému.
Druhá je kratší, ale musím projet mapovou šipku v křižovatce odbočením vlevo a zároveň v té samé křižovatce s tou šipkou je i kota s pravidlem odbočením vlevo-tato cesta je kratší.
Chtěl bych vědět, jak se mám rozhodnout a proč.
Děkuji.
foto
5r3   6.06.2019 v 06:38   odpověděl:
Šipka v křižovatce je pro tebe jednoznačný mapový výjezd, čili zde nelze mapově odbočit do leva.

foto
Vláďa   5.06.2019 v 01:00   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Protože mne zaujala debata ohledně průjezdu SM ukončené v kótě, která se opouští jiným směrem, než je stanoven výjezd ze SM a vzhledem k rozsáhlosti vlákna, zakládám vlákno nové:
I když budu za „blbce“, prosím o objasnění, proč podle pravidla

K/4 Body a kóty (nikoliv jiné údaje např. mosty apod.) uvedené na SM se považují za mapové údaje. Pro účely plnění podmínky v těchto bodech a kótách se považuje jízda po SM za jízdu mapovou.

nemohu mít následující průjezd:
Přijedu na konec SM s určeným výjezdem vlevo, ale i zároveň do kóty, v které mám např. dělat mapově pravá. Odjedu mapově pravá a vlastně jsem přerušil mapovou jízdu po SM (neodjel jsem kousek komunikace odbočením vlevo od středu křižovatky). Protože nemam dokončenou jízdu po SM, tak se dle ZM vrátím zpět do kóty tak, abych odbočením pravá (pokud je stanoveno, že vždy) dokončil výjezd ze SM určeným směrem.
V podstatě se to principiálně chová jako vložák na konci SM s určeným výjezdem.

Prosím jen o vážně míněná objasnění, jak se to jezdí v Drevníkách mne nezajímá.

foto
Bartma   5.06.2019 v 01:59   odpověděl:
Čau Vláďo, řešení je naprosto triviální - motóra se sajdkárou!
(a pár minut v garáži při zprovoznění odpojovacího vehementu! )
foto
michal.g   5.06.2019 v 08:17   odpověděl:
Vláďo, přečti si níže velmi dobrý příspěvek od Janka a pak si představ situaci. Někde v mapě máš křižovatku se sudou kótou. Podmínkou je, že v sudé kótě musíš Pravá. A v mapě je přes tuto kótu z nejkratšího směru tvého příjezdu křižovatková šipka doleva. Ty do té kóty máš jet. Dovedeš si představit, že bys dojel do kóty, splnil podmínku (jel tedy Pravá), pak se dle ZM vrátil a dojel jsi šipku? Asi těžko, že?
Samozřejmě musíš do té kóty přijet z jiného směru, z kterého není ta šipka a to tak abys mohl splnit tu podmínku.
Jenže tohle u slepé mapy udělat nemůžeš, ty musíš přijet po SM. Takže to celé nedává smysl a nemůže se to tak postavit! Špatně by bylo i to, kdyby na konci SM byla ta šipka ve směru podmínky. Protože pak bys kótu projel jednoznačným průjezdem a podmínku bys také neměl splněnou...
foto
Nika   5.06.2019 v 08:33   odpověděla:
Michal to vysvetlil moc hezky a tak jak to rika, mi to prijde logicke.
foto
Jura 4   5.06.2019 v 09:35   odpověděl:
No, hlavne je v tom snaha udelat neco noveho, netradicniho, zabavneho...Kdyby mi jo slo o vyjezd v tom smeru, staci prece natahnout SM o krizovatku dal a je klid!
foto
Vláďa   5.06.2019 v 16:49   odpověděl:
To Michal - velmi děkuji za vysvětlení, příměr je na místě a problém na první pohled objasňuje. Já jsem na to pohlížel trochu jinak a přemýšlím, zda se do toho nezamotávám. Nicméně se pokusím vysvětlit:
Přeci používáme např., že je SM, na ni je uvedena uprostřed kóta s podmínkou vždy P. Jedu SM a v místě kóty plním podmínku. Opouštím SM a hledám nejkratší mapovou cestu, abych v souladu se zadanou podmínkou mohl z kóty pokračovat dále po SM (tedy opět odbočením P najíždím SM).
A není tomu obdobně, když je kóta s podmínkou vždy P na konci SM? Mám splnit mapový výjezd ze SM, ale ještě předtím přijíždím do kóty, kde musím něco splnit. Tak to splním, vrátím se mapově zpět a vyjedu ze SM zadaným směrem. Prostě úplně laicky řečeno - i když je SM projeta, tak není - chybí mi něco jako kousíček pro splnění projetí a tím je právě ten stanovený výjezd. A proto se vrátím zpět a dokončím průjezd po SM.

Je to specifický problém, jsem si toho vědom, ale zkusme se na to podívat podrobněji. Mě to zatím jako nemožnost nepřipadá, i když výklady se různí. Je to podobné jako přede mnoha léty, kdy a čím dokresluji komunikace.
Pokud použiji tuto věc, kdy bylo stanoveno dokreslování předkem, tak tímto způsobem - předkem opustím SM odbočením kamkoliv ještě před jejím koncem někde uprostřed křižovatky. Takže není úplně dojeta a mé chování v kótě je stejné jakoby byla uprostřed SM.

Ajjájájáj. To jsem asi zase načnul téma, že?

foto
Janek   5.06.2019 v 19:20   odpověděl:
Vláďa: bohužel ne. Analogicky: budeš mět u konce SM údaj "P" v mapovém chlívečku a zároveň kótu ve které máš jezdit L. Chceš mi říct, že odjedeš podmínku L a pak se vrátíš do té křižovatky a odjedeš tam jakékoliv P? A proč ne obráceně? Proč nejedeš nejdřív šipku a teprve potom se nevrátíš splnit podmínku o kótě?
Výjezd ze SM (ať už je zadaný úhlem, azimutem, P, R, L, šipkou .......) je vždy údaj říkající kam z té SM máš jet. A ze SM můžeš jet doleva pouze když po té SM jedeš. Neumíš jet ze SM doleva, když na ní nejsi, stejně jako neumíš sjet z dálnice, když po ní nejedeš a nebo neumíš vyjet z garáže, když máš auto zaparkované mimo garáž.
Dvě protichůdné mapové informace v jednom místě nesplníš.
(víc to už nebudu komentovat, poštěkejte se tu navzájem)
foto
kk   5.06.2019 v 20:52   odpověděl:
Vláďo dobrý, schovej si to na Shellku do Žamberka.
foto
kk   5.06.2019 v 21:05   odpověděl:
Vždyť to je prostý: nemůžu mít na konci SM dva protichůdné pokyny.
foto
5r3   5.06.2019 v 21:15   odpověděl:
https://www.youtube.com/watch?v=XDJEPjvbbs4
foto
5r3   5.06.2019 v 21:16   odpověděl:
Stejně jako nelze dvakrát vstoupit do stejné řeky, nelze opustit SM dvakrát.
foto
Vláďa   6.06.2019 v 00:30   odpověděl:
To Janek: děkuji za názor i další možnost či variantu objasnění, chtěl jsem si jen ujasnit pohled na něco netradičního, ale určitě ne proto, abychom se tady poštěkali.
Takže celkem za mne OK a děkuji všem, co se tomuto tématu zde věnovali.
foto
Lole   6.06.2019 v 10:04   odpověděl:
Laďo prostě je to tak. Ty úplně špatně vyžaduješ nějakou informaci a předjímáš, že tě nezajímá jak se to jezdí v Drevníkách. V Drevníkách se na to nikdo neptá a prostě by takovou hovadinu nikdo nepostavil


DALŠÍ STARŠÍ PŘÍSPĚVKY           ZPĚT NA NEJNOVĚŠÍ PŘÍSPĚVKY _________________________________________________________________________________________________________________________