VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     UČEBNICE     POKYNY  
CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Před 5. dny napsal příspěvek matonni
UKAŽ 3) Před 9. dny napsal příspěvek kk
UKAŽ
2) Před 7. dny napsal příspěvek oldc
UKAŽ 4) Před 9. dny napsal příspěvek Janek
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Před 4. dny matonni reagoval na matonni z 25.05.
UKAŽ Před 9. dny VláďaŽ reagoval na Janek z 21.05.
UKAŽ
Před 6. dny Bartma reagoval na oldc z 23.05.
UKAŽ Před 9. dny Duža reagoval na VláďaŽ z 21.05.
UKAŽ
Před 8. dny kk reagoval na kk z 21.05.
UKAŽ Před 9. dny VláďaŽ reagoval na LIBUNA z 21.05.
UKAŽ
Před 8. dny Vláďa reagoval na LIBUNA z 21.05.
UKAŽ Před 9. dny VláďaŽ reagoval na PetrM z 21.05.
UKAŽ

foto
Duža   3.10.2019 v 17:30   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Byl jsem požádán, abych zjistil a upřesnil jak se budou počítat výsledky do soutěže družstev. V propozicích toto není zcela jednoznačně uvedeno. Po telefonátu s Luďkem Prášilem uvádím zde snad jednoznačně, co se bude do výsledku družstev počítat:
2 výsledky dopoledních pohárových etap + 1 výsledek etap Shell cupu + výsledek odpolední družstevní etapy.
Z toho vyplývá, že když pojede v družstvu více Shelláckých posádek, musí se některá obětovat a jet dopolední pohárové etapy. Bylo to tak i v minulosti.
foto
Igor   9.10.2019 v 23:28   odpověděl:
Můzu se zeptat, jaký je pricip Soutěže družtev? Neměla by se startovat od nuly - s 0TB jako samostatná soutěž, jako 2017 v Ostravě. Loni to bylo tak, že když jsme doplnili družstvo za chybějící posádku, tak i se Shellákama jsme měli na startu cca 5000 TB. To pak uz stači odevzdat prazdný ITI a jet domů. Žádna motivace se snažit.

Takže se letos radši nikam nehlásím, protože to nechci kazit ostatním.
foto
OlinaK   10.10.2019 v 11:00   odpověděla:
to Igor:Souhlasím s tebou, určitě by bylo spravedlivější začínat s 0 TB. Ale my se k vám rádi přidáme, nám to určitě nezkazíte.
foto
Igor   10.10.2019 v 11:13   odpověděl:
Tak jo, budeme mít na startu dobrý základ...
foto
Vláďa   10.10.2019 v 23:07   odpověděl:
Na základě zákulisních jednání se k vám přidáváme, protože ani my nemáme co ztratit - z posledních míst se neztrácí. Tím pádem je vytvořen náš Česko-moravský mix, aby ostatní mohli vyniknout.
Přeci není důležité vyhrát, ale zúčastnit se - pro Drevníky platí: se nezúčastnit!
foto
Duža   11.10.2019 v 11:08   odpověděl:
Taky považuji za spravedlivé, aby o pořadí družstev rozhodovala jen družstevní etapa, tak jak to bylo v Ostravě. Aby rozhodovala spolupráce, jak ti zkušenější jsou schopni přímo na trati pomoci těm méně zkušeným atd. Pokud se tam připočítávají dva pohárové výsledky, tak může nastat tajná spolupráce těchto dvou posádek v zájmu dobrého výsledku družstva. Bohužel jsem přesvědčený, že se to při družstvech děje. Bohužel pořadatel má možnost určit způsob počítání výsledků družstev. Snad se to v budoucnu změní. Dám k tomu ve výboru podnět.
foto
Zdeněk Klenák   11.10.2019 v 16:19   odpověděl:
Názory na způsoby hodnocení družstev se budou různit- oba způsoby hodnocení budou mít určitě svoje zastánce i odpůrce, jak velká je která skupina, to nevíme. V diskuzi se vyjadřuje pár lidí, názor mlčící většiny neznáme. Vždy jsme to nechávali na pořadateli jak soutěž připraví a co se bude hodnotit, pouze jsme to vždy schvalovali a moc jsme do toho nekecali. Já osobně jsem pro model, aby se hodnotily do družstev i výsledky posádek z pohárů (tak jak je to v propozicích), protože si myslím, že to dává lepší a objektivnější obraz o výkonnosti posádek. O nějaké tajné spolupráci posádek při pohárových soutěžích nic nevím, ani jsem o tom nikdy neslyšel, ale možné je všechno Mně ale spíše trápí 4 dny před uzávěrkou zatím nízká účast, to mě mrzí více než způsob hodnocení. jen připomínám, že vloni jelo 14 družstev.
foto
Igor   11.10.2019 v 21:48   odpověděl:
To: Zdeněk Klenák
Tomu rozumím z pohledu mistra. Dobré posádky se spojí dohromady a pak zůstává ten zbytek, který se plácá na ocase a je motivován na startu třeba 5000TB proti 900TB. To si myslím, ze dá objektivní obraz o výkonnosti posádek už na startu a stačí ty výsledky jen sečíst a nemusí se nikam jezdit.
foto
R.A.   14.10.2019 v 09:20   odpověděl:
Myslím si, že jedna družstevní etapa je na samostatné hodnocení málo. Buď tedy model, jak je nastavený letos, a i v posledních letech anebo bez sčítání z individuálních soutěží, ale pak alespoň dvě etapy.
Bohužel při započítávaní individuálních soutěží opravdu hrozí a asi se to i stává, že už i ty někteří pojmou jako družstevní. Párkrát jsme neměli čistě brněnské družstvo a cizí posádka se mě ráno naprosto v klidu zeptala, jestli si budeme volat už na poháru, že jsou na to zvyklý z předchozích ročníků. Tak to jsem docela hleděl. Nechápu, jak tohle může mít někdo zapotřebí a jak ho následně může těšit jakýkoliv výsledek. Chtělo by to určitě od pořadatelů na rozpravě zaapelovat na fair play a bohužel se i více zaměřit na kontroly telefonů.
O účast bych neměl strach, poskládat družstvo je složitější než se někam přihlásit sám. Dva roky zpátky tu Zbyťák taky plakal nad počtem přihlášených na družstva a pak jsme se mu málem nevlezli na rozpravu.
K zamyšlení je často otevíraná otázka při této příležitosti, a to možnosti startování v Shellu. Letos tam není tolik úletů, jak někdy bývalo, ale i tak by to podle mě chtělo upravit. Vždyť za pár let můžu startovat s trojciferným číslem i já. Minimálně bych to tedy omezil pro všechny ty, kteří někdy jeli o mistrovské body. To že tam můžou startovat pohárové posádky je také zvláštní. Klidně bych dal něco jako 10-20 pohárů a pak už nemůžeš na Shell.
foto
Vláďa   14.10.2019 v 15:53   odpověděl:
Celkem jednoznačně rozumím Igorovým připomínkám.
Mistrovské a pohárové posádky předně složí družstva tak, aby byla papírově co nejsilnější (toto ovlivnit nejde). Tím zbyde hrstka slabších posádek, které budou stát před rozhodnutím:
- mít volný víkend nebo si zajezdit, když už tam budou, ve své či jiné kategorii. A jet družstvo poskládané se zbylými zájemci z těch méně úspěšných?

Zvítězí myšlenka si zajezdit, i když, už vzhledem k jejich tabulkovému postavení se dá předpokládat i horší výsledek v jakékoliv kategorii, již na startu družstev budou mít tato družstva obrovský hendikep. Bude je to ještě bavit se strachem, že každý špatný výsledek ubližuje dalším parťákům?

Práce družstva je práce týmová, ale ta se u 2/3 výsledku družstva (6 etap z 9) nepřipouští, resp. nemělo by k ní docházet vzhledem k započítávání individuálních pohárovým i shellových výsledků.
Je pak tím pravým ořechovým „model, aby se hodnotily do družstev i výsledky posádek z pohárů a shellů (tak jak je to v propozicích), protože to dává lepší a objektivnější obraz o výkonnosti posádek“? Ano i ne. Vypoví to o výkonnosti dobře složené posádky, jejíž výsledek je tvořen ze 66 % individuálními výsledky. 33% má podíl družstevní soutěž (3 etapy). Dá se něco zvrátit. Ano +/- jedno místo v pořadí.

Pamatuji doby, kdy byly dvě družstevní etapy rozdělené na tři obtížnostní části s družstevní zručkou a „rozhodovala spolupráce, jak ti zkušenější jsou schopni přímo na trati pomoci těm méně zkušeným atd.“. A také rozhodovala momentální forma posádky v rámci týmové spolupráce. A silnější mohli za slabší ledacos napravit a u toho je i něco naučit.

Asi to nyní nikdo spravedlivě do pátku neposoudí, ale jako námět na zamyšlení do budoucna by to snad šlo, ne? Zatím vítězí pohoda a chtít si projet i něco jiného a nabírat zkušenosti, ale bude to takto dostačující vždy?

Asi pravdou je, že současný model zvýšil účast v počtu posádek.P.S. Děkuji, že bez souhlasu jsem mohl použít části citací z příspěvků Zdeňka Klenáka a Duži.
foto
matonni   14.10.2019 v 16:23   odpověděl:
to Vláďa:
Vláďo, a ty se po sobotní táborské bedně považuješ za tu slabší nebo za tu silnější posádku?
Já tím nechci nijak provokovat, spíš tím chci nastínit, že každý má nějaké výkyvy, slabší a silnější dny a proto nelze najít univerzální a spravedlivé nastavení a nechal bych to na autorech. Jedno řešení má Olga, navrhuje složení posádek losovat, já jsem měl taky modifikaci k jejímu návrhu - losovat složení posádek až po dojezdu Ale pro letošek už bych to neaplikoval, díky.
foto
Vláďa   14.10.2019 v 22:02   odpověděl:
To matonni:
- zajímavá investigativní otázka, na kterou se hledá těžko odpověď, protože copak já vím, v jakém rozpoložení výkyvů budou soupeři tuto sobotu, i když doufám, že jako uplynulou sobotu odpoledne? No jo, ale co když už si to vybrali? Takže odpověď budu znát v Kokorech v sobotu v podvečer.
foto
Vláďa   19.10.2019 v 23:14   odpověděl:
To matonni:
- takže už stejně jako já znáš odpověď na svoji otázku: - osobně se považuji za slabší posádku, jak jsem ostatně i očekával. Snad jen, že se mi podařilo snížit rozdíly na předposlední soupeře.

foto
Jura 4   3.10.2019 v 09:27   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Tak pratele, jeste nevychladly vsechny emoce ze soboty a ja uz vcera cele odpoledne projizdel MCTD v Prerove! Ludvikovi jsem nenasel ani jednu chybu v cele druzstevni etape! Myslim, ze je to o hodne lehci nez Mohelnice, ale to neni na skodu. Bude to pekne. Ve druzstevni etape urci cas nejrychlejsi druzstvo, od toho se budou pocitat ostatni.Dame pouze max limit na projeti. Takze se teste, USOV tam neni!!!
foto
PetrM   3.10.2019 v 12:15   odpověděl:
Není Ludvík jako Ludvík
foto
Mirek L.   6.10.2019 v 18:30   odpověděl:
Petře, v půlce listopadu si na svá slova určitě vzpomeneš!
foto
Jura 4   10.10.2019 v 09:41   odpověděl:
Tak pratele, vcera jsme s Ludvikem opet kontrolovali trat. A dokontrolovali. Do 22:30. I gumu to Ludvika stalo. Vymena v silnem desti za 13min neni nic moc, jeste musi trenovat chlapec. Nicmene souteze ma moc hezke! Myslim, ze se dobre pobavite!
Co mne ale opet trapi je stav prihlasek - velmi chaba ucast!! Vime, jak je to s naborem, ale evidentne uz nemaji zajem ani ostrilene posadky. Vime, kam to povede, stavitele se na to priste vy... To posledni, co by mne napadlo, je jeste shanet si posadky na soutez - kazdy o ni vi a vi take proc se nehlasi. Nicmene bych uz ted rad apeloval na poradatele v pristim roce (ja to nebudu!), aby si vybrali model Hella, tzn. kombinaci vice/vsech kategorii!! Pro stavare komplikace minimalni, setri se tim nase stavarske sily, snizi se pocet zavodu a bude po nich vetsi "hlad" mezi zkusenejsimi posadkami! Vzdyt ted na podzim mely ceske posadky moznost zavodit skoro kazdy vikend, to se take omrzi...Pevne verim, ze je to pochopitene pro vsechny a navic i komise bude toto vyzadovat/tlacit! Uz zas vidim, jak budem shanet poradatele na 2020! Je potreba nejprve zaridit MCR poradatele, pak event. to ostatni. Navic nikoho nenutim stavet 6 etap! Specielne v Praze a okoli do 50km mame velke mnozstvi posadek, klidne si to muzou rozdelit, i s prejezdem mezi pa/so...
Takze tak, nashle v Prerove!
foto
clarus8   11.10.2019 v 14:10   odpověděl:
jen bych se chtěl zeptat, proč není den a noc jako samostatná soutěž pro zápočet bodů do tabulek s ponecháním vyhodnocení pro dvoukolo.
Takto tu noc budeme mít jen jakýsi trenink na den bez bodování.
foto
Jura 4   11.10.2019 v 15:01   odpověděl:
Clarusi nerozumim reci Tveho kmene... Samozrejme se do vysledku jednotlivych serialu zapocitavaji jak nocni, tak denni vysledek... Pro rozdelovani cen se v poharu klasicky secte noc+den. Maly pohar jsme pro den zrusili z duvodu zapocitavani vysledku do MCRD, a tudiz rovnosti podminek jednotlivych druzstev. Kde je problem?
foto
clarus8   11.10.2019 v 16:17   odpověděl:
rozumím-li řeči tvého kmene, jede se malý pohár jen v noci

foto
Milan Hlaváček   2.10.2019 v 12:29   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Zdravím dámy a pánové.
S lítostí vám všem oznamuji, že včera večer zemřela nepřehlédnutelná boasácká osobnost ze západních Čech, Ing. Břetislav Šindelář. V začátku listopadu by se dožil 60 let.
Čest jeho památce.

Milan
foto
Zdeněk Klenák   2.10.2019 v 21:22   odpověděl:
https://www.ewrc.cz/clanek/34286-zemrel-bretislav-sindelar/
foto
Jirka Kozel   3.10.2019 v 09:16   odpověděl:
Snad tam nahoře mají trabanty, pač v čem by Břéťa jezdil. Ahoj, Břéťo.
foto
Milan Hlaváček   3.10.2019 v 17:46   odpověděl:
obřad v krematoriu Klatovy ve čtvrtek 10.10. v 12:45

foto
PetrM   2.10.2019 v 12:28   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Co se měnilo v průjezdu 1.denní etapy? My tam měli původně 560 TB a nakonec ve výsledcích jen 500TB? Co mi uniklo?
foto
PetrM   2.10.2019 v 16:48   odpověděl:
Už to vím. V obci Ráječko plech V podruhé A/N.

foto
PetrM   1.10.2019 v 09:02   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Já bych taky pochválil mistrákový víkend, zejména ale páteční noc
Prosil bych ale autorku dne, jestli by mi mohla slovně vysvětlit včetně průjezdek celej ÚSOV. Máme to za nějak moc bodů a furt to nechápu. Proč jsme měli jet na živou a k čemu tam byla? Rozdávala kromě razítka i nějaké info?? Díky!!! Asi nějak pomalu chápu......
foto
Jura 4   1.10.2019 v 10:09   odpověděl:
Dekujeme za chvalu, vzkazu celemu organizacnimu tymu! Jiz jsme si vsichni zvykli na primou umeru - cim min diskuze, tim lepsi soutez! B-ckove Drevniky uz jsou dejepius!
Nejsem sice autorka, ale zkusim vysvetlit USOV. Prijedu realne na zacatek Usova, dale dle planku na SM Ú. Toto vymyslim po hlavni, protoze je to geometricky jednoznacne a SM ma zacinat vyjezdem na V. Nicmene pred kotou 429 mne pretahne SPK P pres plankovou cestu- chodnik, mimo plankove komunikace. Na T-cku dojedu zpet do planku a chci to vzit pres namesti zpet do 429 - nelze, protismerka.Chci se otocit na pytliku po leve ruce a dale pres kotu 503- nelze plna cara. Takze mne otoci az otocna JEB na pytliku napravo. Vse jsem zapomnel, tak chci zase pres namesti-nelze, takze pres 503. Az prijedu po 503 na presazeny kriz, plna cara mne pusti pouze doprava, takze se jedu otocit pres SPK O na velky severni pytlik. Vracim se, vse jsem zapomnel a blizim se k zacykleni. Pred tim ale potkam ZIVOU, ktera mi da prikaz realne L, P, coz mne posle po hlavni na SZ a pak od SZ dojedu i do 429, zacatku SM. Tesne za SM opet dojedu na plnou caru, jedu doprava, dokreslim si komunikaci. Udelam realne L a hned vyuziju pytlik pres namesti a kotu 429 na otoceni - SPK ZI. Pak uz jen cestlou na 777 pri odjezdu z Usova potkam znovu SPK O... Uz tomu rozumite, pane kolego?
foto
PetrM   1.10.2019 v 14:41   odpověděl:
Jo, už mi to je jasný.....
Jen mě mrzí, že když jsem zazdil hned ten nájezd na SM a neplánoval ten chodník (dle tebe GEOMETRICKY JEDNOZNAČNEJ), tak jsem zazdil celej Úsov a měl to za 500 TB!!! Teda my naštěstí jen za 400 TB, protože JEB jsem napsal, když jsem to reálné L (za plnou čárou) špatně vyhodnotil, že je to jen jedna křižovatka a jel se točit na náměstí po srsti, což nešlo. Ale aspoň úplně mimo správnej průjezd mám jeden plech.
A pak taky nesnáším, když každá (teda skoro každá) živá rozdává nějaké papírky s informací. To fakt na nalezení správného průjezdu není ideální - i když na začátku 3.etapy v BrŇíčku už bylo jasné, že nám něco musej dát.
foto
Špáča   1.10.2019 v 17:21   odpověděl:
Hlásím ÚSOV také za 400TB
foto
Jiří Boudný   1.10.2019 v 20:19   odpověděl:
Připojil bych se k PetroviM. Pokud živá dává lístek typu "komunikace je dále neprůjezdná, otoč se a dále dle iti.", pak je vše vpořádku, pokud ale živá dává lístek bez kterého nejde jet dál, protože trať je bez obdrženého lístku neprůjezdná (viz začátek druhé denní), pak je něco špatně. Jako posádka mohu udělat jakoukoli chybu (a o chybách naše soutěže jsou) tak pro mě druhá etapa potažmo soutěž skončila. Navíc se domnívám, že celá pasáž měla i schůdnější řešení.
foto
PetrM   1.10.2019 v 21:45   odpověděl:
Jen pro upřesnění - Jirka má na mysli 3.etapu v BrŇíčkově
foto
Jura 4   2.10.2019 v 11:35   odpověděl:
ÚSOV: Je pravda, ze i ja mel pri najizdeni problem pochopit, ze ta hlavni je zkreslena po chodniku...Proto ta pretahovaci SPK P, ktera mela i naznacit, ze s tou komunikaci uvazujeme.Kdyz jsem jsem pochopil situaci kolem te koty 429, pak uz problem nebyl. "Geometricky jednoznacnej" mysleno spatny prijezd s kolmym odbocenim vs. zatacka po hlavni.
BRNICKOV: Nejsem si vedom, ze by PK nemohla rozdavat na listeccich cokoliv, jen ma davat to same. Info o neprujezdnosti komunikace davat nemusi, na to mi staci otocna tabule... Urcite ma vsechno i jina reseni - Simca si halt libuje v X-nasobnem prehodnocovani, takze to takto dopadlo...Zahodit vse by snad nebylo nutne, v D3 se dalo pokracovat od SM...
Proste to bylo MČR, ostatni kategorie mely zadani jine. Sami vite, jak tezke je uhlidat vse. Simca to mela bez chyb, kdyz nepocitam uznanou pripominku s mapovym tvarem v D2 a nepropojovanim detailu bez ukonceni prizovatkou, tak halt zazlobilo toto.Komplikace na trati se delaji, aby se rozhodlo, kdyz neco neprojede nikdo, tak to nema smysl...Usov neprojel nikdo ciste, ale 7 aut ho aspon dobre rozjelo, takze to asi slo.
foto
Pavel_K   2.10.2019 v 14:33   odpověděl:
To Jura: Díky za vysvětlení Úsova, stejně jako Špáča hlásím 400. Ale takto to postavit je úplně špatně. Já tomu říkám chyták v chytáku v chytáku ...... prostě kdo nezajede první chyták nemá šanci zajet ani ty další a je z toho nákup, který může rozhodnout celou soutěž. Mě nevadí X-násobné přehodnocení (také to stavím), ale vždy to velmi citlivě ošetřím PK tak, aby jedna chyba byla max za 160-200 TB. Simča staví soutěže nabité chytákama (a někdy s pěkně zamotaným řešením), ale pro příští soutěže bych jí jako starší kolega, který už "něco postavil" doporučil, aby se víc zabývala vymýšlením a ošetřením i předpokládaných špatných průjezdů, aby nevznikaly takovéto extra drahé chyby.


ZPĚT na 1. stránku -9 -8 -7 -6 -5 -4 -3 -2 -1 0 < 1 > 2 3 4 5 6 7 8 9 10
_________________________________________________________________________________________________________________________