VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     UČEBNICE     POKYNY  CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Před 26. dny napsal příspěvek matonni
UKAŽ 3) Před 33. dny napsal příspěvek matonni
UKAŽ
2) Před 32. dny napsal příspěvek matonni
UKAŽ 4) Před 43. dny napsala příspěvek ZuzanaK
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Před 26. dny JardaH reagoval na matonni z 25.06.
UKAŽ Před 60. dny clarus8 reagoval na clarus8 z 21.05.
UKAŽ
Před 30. dny matonni reagoval na matonni z 19.06.
UKAŽ Před 61. dny Vláďa reagoval na Temia z 21.05.
UKAŽ
Před 33. dny matonni reagoval na matonni z 18.06.
UKAŽ Před 72. dny clarus8 reagoval na matonni z 9.05.
UKAŽ
Před 59. dny Duža reagoval na Temia z 22.05.
UKAŽ Před 76. dny Vláďa reagoval na Temia z 4.05.
UKAŽ

foto
Vláďa   29.04.2017 v 10:27   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Vzhledem k dlouhému vláknu dole, tak doplním a upřesním Bartma zde.
Letošní foto na smidl.cz ještě nejsou, jsou k dispozici foto předchozích ročníků. Ale zachycují stejnou atmosféru jako letos. Nadšené děti, které jednou za rok mají možnost se podívat již po několikáté na činnost složek EZS při zásahu na havarovaném vozidle (jinde nemají možnost to vidět), projít stánkem krajského Besipu a vždy se podívat na něco nového. V minulosti to byl breakdance nebo streetdance a já nevím jaký ještě dance. Letos to byly country tance. Loni letecké modelářství, letos jízda na koních nebo psí agility. Prostě odpoledne nejen pro posádky, ale i pro širokou veřejnost. Vše k měsíci bezpečnosti v dopravě.

A nyní to hlavní, k čemu mne navedl Bartma:
Diskutuje se tady o přičítání hodnoty +201 k bodu. Jirkou Boudným to bylo vytknuto jako jedna z chyb. Já jsem se přiznal tím pádem k drobné chybě, která, jak jsem ještě dnes dodatečně zjistil, chybou nebyla a to proto, že:
1) v úvodu dané 2. části 2.etapy při jízdě mezi číselnými body a kótami nebylo nutno jet přes bod D. Jezdilo se jen mezi číslovanými údaji, tudíž nevznikl údaj "D+201". Po vymotání se z jízdy mezi číselnými údaji, se mělo jet z bodu 25 dle plánku do bodu D, projetím vzniká pro plánek "D+201", ale já v dalším kroku mám jet opět do bodu D, avšak v souladu s ITI dle základní mapy. Bod D v ní je uveden a v tu chvíli ještě není změněn na "D+201" předchozí jízdou, která se jela dle plánku. Nyní jedu do bodu D dle ZM, projedu bod D, dle podmínek mi vzniká něco jako "D+201", ale vzhledem k tomu, že již pokračuji na další údaj, kterým je ČK2, tak mne v podstatě nově vytvořený bod nebod (kóta nekóta) již nezajímá, i když s ním dle potřeby musím počítat. Stejně to ale k jízdě nepotřebuji a jízda má jednoznačné řešení.

Když se oprostím se od možného řešení, že "D+201" není ničím (jako loni u Milevska v mapě bod nebod, kóta nekóta označené jako ZVVZ), tak musím konstatovat, že jako autor a ani Bartma jsme nijak nepochybili a trať byla v naprostém pořádku.
Navíc jsme na tuto část přidali 30 minut při vědomí, že je to pro Shell těžší pasáž s určitou kombinatorikou, kterou je dobré si na blízkém parkovišti připravit (cca 15 minut) a pak projet (kroucení volantem cca 10 minut). Posádky předem věděli z rozpravy, že je ve druhé etapě připraven drobný oříšek, který je o něco větší než oříšek z první etapy se SM3.

Pokud odchytnu, že jsou fotky, dám vědět.

foto
Duža   29.04.2017 v 11:50   odpověděl:
Teď koukám vlevo, jak tam hustíš něco do mikrofonu, mám otázku. Ti dva nad tebou co tam salutují, to tvoje čestná stráž ?
foto
Vláďa   29.04.2017 v 13:02   odpověděl:
To Duža:
pokud myslíš fotku, kterou jsi dal jako podklad na hlavní stránku, tak to vzdávají úctu velkému učiteli AOS.

Ale vážněji. Chlapci se drbou na hlavách, aby probudily mozkové závity pro vstřebání všech informací z rozpravy pro podání co nejlepšího výkonu,
A co myslíš, jak to dopadlo?
Podařilo se. Jedná se o vítěznou posádku kategorie Hobby za rok 2017.

foto
PetrM   28.04.2017 v 12:27   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Vláďo, proč jsou ty poslední tři posádky DISK?? Podle času to nevypadá....
A pokud podle času, já bych se pro budoucí Shell Cupy opět přimlouval, aby disk nebyl. Už tak je ta nálož bodů za čas velká.
foto
Vláďa   28.04.2017 v 13:02   odpověděl:
To PetrM:
disk byl 2x za neuhlídaný čas a 1x technická porucha na začátku 2. etapy (posádka byla odtažena - naštěstí byla ze Žamberku, takže nic dramatického).
Osobně s Tebou souhlasím a vzpomínám na doby, kdy jsme v Shellu také bojovali s časem a tak nebyla možnost si to mnohdy celé projet. Nevím co by pomohlo. Přidat pro Shell třeba na dvě etapy do disku ještě 20 minut - 80 místo 60), protože se musí zabránit ježdění na hodinové etapě o hodinu více. Tedy více času a každopádně zastropovat. Jako je to nyní. Jako autor jsem se domníval s HR, že dáváme času dost - 35 - 38 km za 110 - 120 minut.
Ty přehlédnuté vložáky mne mrzí, oproti foto z mapy.cz, jsou tam nové směrové tabule instalované po rekonstrukci silnice. Takže prosím nehodnotit podle záznamu streetview.
foto
Boudný Jiří st   28.04.2017 v 22:10   odpověděl:
Ahoj Vlaďo, z mé strany omluva za průjezd druhé části druhé etapy (hláška o jedno níže) napodruhý jsem to dal. To víš mozek stárne, takže jsem rád, že dělám už jen řidiče. Bohužel lepší už to asi nebude.
foto
Vláďa   29.04.2017 v 00:22   odpověděl:
To Jirka:
v pohodě. Jak jsem psal také nemám někdy svůj den. A když se podíváš do výsledkovek ČP, tak zjistíš, že na rozdíl od Tebe, jej nemám pokaždé, když se jede pohár. Chybí nám čas, tím pádem i trénink v mnoha soutěžích. Něco si člověk vyzkouší při stavění tratě, myslí si, že se něco tím pádem i naučil a při vlastní pohárové soutěži to samé autorovi sežere i s navijákem, jakoby to nikdy neviděl a neznal. Kolikrát tohle se mi už stalo.

Při čtení Tvého příspěvku ve mě však hodně hrklo (a hned vše jsem znovu po několikáté zkontroloval), že bychom pustili takovou fatalitu, kterou jsem piloval při přípravě, aby k ní nedošlo, ještě kontrolovali s HR Martinem a také s bývalým parťákem Petrem Stejskalem (každý to jel zvlášť a oba bez problémů). A protože to zajeli, tak jsem problém neočekával. Myslím si, že Shelláci jsou přesto na tom tak dobře, že by tuto hrubou chybu odhalili a omlátili by mi to hned v cíli raz-dva. Jsem rád, že k tomu nedošlo.

Kdo to pitval, tak podstatou bylo netradiční projetí bodem a kótami místo jen v kótě P nebo L, potom si uvědomit, nutnosti použít základní mapu při opuštění SM a neuvažovat s vytvořeným bodem do plánku a potom přechod mapové jízdy z plánku na základní mapu a zpět. Měl jsem i připravenou variantu doplnit tuto část o vložák "na dejce něco", ale to už jsem nakonec považoval za přesčáru a ani jsem s tím před HR nelezl.

Celkově děkuji všem o zájem - zpětnou vazbu o naši soutěž (jak pozitivní, tak i negativní), protože ne každý pořadatel má to štěstí.
Je to ale štěstí? Aspoň se u začátečníků rozhoupala diskuse.


foto
Boudný Jiří st   27.04.2017 v 21:57   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Zdravím všechny shelláky a tak trochu se omlouvám za svůj vstup do vaší pozitivní diskuse k Žamberku. Již delší dobu žiju v přesvědčení, že vaše soutěže slouží především k tomu aby se "nové" posádky naučily jezdit AOS podle řádů a přitáhly k našemu zkomírajícímu sportu nové jezdce. Když jsem viděl výsledkovou listinu tak mě zamrazilo. Vítěz 1.659 TB, poslední klasifikovaný tedy 11, 4.181 TB. Dneska jsem dostal do ruky itíky a můj údiv se zvýšil v tom směru, že posádky nasbíraly tak málo TB. Jsem jenom průměrným jezdce MČR a chápu, že špičkoví jezdci by se asi pochlapili. Já jsem ovšem část 2, druhé etapy prostě nedal. Důvod ? je jednoduchý. Konec první části opouštím výjezdem z bodu 25. V druhé části platí podmínky: každý průjezd bodu zvyšuje jeho hodnotu po projetí o 201, každý průjezd kótou snižuje její hodnotu po projetí o 201. Jedu tedy po "a" do 25, projetím zvýším na 226, jedu po "a" do 23, ten nemám, získám ho tím, že dvakrát projedu 425,(poprvé 224, podruhé 23, teď dojedu po "a" do 23 a jedu po "a" 226 (snížím na 25) a po "a" do 224, tu nemám, mohu ji získat projetím bodu 23 (měl bych 224), ale jak, bodem navíc - mimo pořadí nesmím projet, řády to zcela jasně zakazují. Pro mě tady soutěž skončila a nemusel jsem tedy řešit problém jak projedu další body navíc abych se propracoval k potřebným kótám, nebo k bodu D přičetl 201. Podmínka je definována - vztažena k projetí bodu, platí tedy i pro bod D ?? Asi jsem si ten příspěvek měl odpustit, ale tohle mi opravdu nedalo. Opět se ukazuje, že nedelegování hlavního rozhodčího i na nižší soutěže je chyba, která se časem projeví na výkonu celé řady posádek a zejména na kvalitě výchovy nových stavitelů trati. Připravit soutěž jako byla ta v Žamberku je zcela určitě časově i duševně velice náročné pro celý pořadatelský sbor. Alespoň mírně zkušený hlavní rozhodčí by určitě zabránil fatálním chybám v itíku, které poškozují celkový dojem z jinak dobré soutěže.
foto
Arzit   27.04.2017 v 22:34   odpověděl:
ale kotu 224 mám, protože o 2 okýnka zpátky jsem jel bod 23 který mi podmínkou vytvořil kotu. U nečíselného bodu, nemůžu hodnotu zvyšovat, takže tahle pasáž byla vcelku jasná.
ale je fakt, že v žamberku se vždycky najde něco, co se dá zk****t tak, že to už dohnat prostě nejde.
foto
Vláďa   27.04.2017 v 22:37   odpověděl:
Musím samozřejmě reagovat na Jirku a jeho reakce mne dost překvapuje. Nicméně:
1) kromě reakce mne překvapuje to, že to jako velmi zkušený AOSkař nedal. Může se stát, také nemám někdy svůj den.
2) při cestě z bodu 25 do bodu 23 jsem si vytvořil dvojím průjezdem kóty 425 (425 - 201 - 201) bod 23. Ten jsem dle ITI projel v pořadí a současně mi projetím vznikla kóta 224, do které jsem měl za chvíli dle ITI jet. Nikde nebyl soutěžící vystaven projetí bodu 23 mimo pořadí.
3) s jediným co mohu souhlasit jako s výtkou a tedy moje přiznání k drobné chybě je to, že podmínka nebyla upřesněna jen k číselně označeným bodům. Stačilo dopsat jedno dvě slůvka do ITI. Omlouvám se, uniklo to a děkuji všem Shellákům, že pochopili autora. Kéž by na těch vyšších soutěžích byly jen takovéto chyby.
4) myslím si, že tedy k fatálním chybám nedošlo a ani k ovlivnění soutěže.
5) bodové příděly - posádky sami přiznaly, že hodně problémů jim udělal třeba přehlédnutý vložený ITI a tím pádem i ztráta času, při řešení situace, kdy je to hodilo mimo trať. Tedy chyba, které se sami dopouštíme, osobně ji považuji za běžnou a navíc neovlivním chování posádky sebelepším ITI. Když se rozhodnu to vyřešit a ztratím u toho čas, tak je to moje taktická chyba. Vzpomínám na podzimní Tábor, kdy jsme přehlédli hned úvodní vložák se zrcadlem, ztratili tam asi 40 minut při opětovném najíždění a snaze se trefit do mapy a správné části ITI pro pokračování bez toho chybného úvodu. Skončili jsme poslední a také jsme se z toho nevěšeli a nereklamovali, že jsme zrcadlo neviděli.
6) je to i o tom, co posádky již znají, co již projeli, jak dlouho jezdí, jak se připravují. Byla ta soutěž tak těžká, když posádka č.208 s 2217 TB skončila na 5. místě a já vím, že to byl jejich první Shell Cup a předtím měli odjetu jen zájmovku na Moravě?
7) Samozřejmě, beru Jirkův názor jako jeden z mnoha a díky za něj, proto jsem šel s kůží na trh, když jsem vše nestandardně zveřejnil. Nyní již aspoň chápu, proč to ostatní nedělají.
8) Pokud bude hlavní partner pořádat soutěž i příští rok a tady bude zájem, jsem připraven udělat soutěž Shell i příští rok, i když je to rasovina připravit v podstatě 6 různých etap. Pokud si však někdo myslí, že bych ten Shell neměl dělat, tak prosím dejte vědět co nejdříve (cca do půl roku), já nad touto kategorií nebudu někdy od října přemýšlet.

foto
Arzit   27.04.2017 v 23:02   odpověděl:
Vláďo:
Mám v úmyslu do Žamberka jezdit dokud bude stát, i kdybych měl jezdit mimo pořadí. V Žamberku jsem se k AOS dostal, jsem za to opravdu rád a je to pro mě skoro domácí soutěž.
Takže se mnou můžeš počítat.
foto
Vláďa   28.04.2017 v 00:44   odpověděl:
Úvodem děkuji ARZITOVI za podporu a doplnění vysvětlení.

Ještě jednu poznámku a věc k objasnění:
- soutěž v Žamberku až do konce projely posádky z okolí, které ještě jezdily BOAS a nyní to u nás jezdí jako vzpomínku na dřívější dobré časy po téměř 30 létech pausy. Jirka Boudný by je měl znát.
Neříkám, že řičely nadšením z 2.části ITI 2.etapy, protože to z dřívějška neznaly, ale popasovali se s tím skvěle(jedna posádka skončila třetí).
Spíše mne překvapili otázkou, a já si uvědomil, že to tak nějak dříve bylo a nyní se již nepoužívá, v tomto duchu:
Vložený ITI by prý měl znít např.: "NA každé dejce vždy (poprvé) L (P)". A ne jako nyní " ZA každou dejkou vždy (poprvé) L (P). Jde o ty předložky NA a ZA. Předložka ZA u nich evokuje, že výkonný povel se provádí až na další křižovatce za křižovatkou s dejkou. Předložku NA plní hned v dané křižovatce.
Já jsem tedy odpověděl, že nyní se používá předložka ZA proto, že dejka (cokoliv) je návěstí a hned ZA ním, tedy hned na nejbližší křižovatce se provádí výkonný povel a že tím určitě není až následující křižovatka.
Něco si matně vzpomínám, že takto to bylo i před mnoha léty odůvodněno. Vzpomene si někdo, jen tak pro zajímavost, jak to tedy bylo a jak to vše vzniklo? Jen mne to zajímá ze zvědavosti, když se na to narazilo. Nejezdím zas až tak dlouho a BOAS znám jen ze svazarmovských TV pořadů. Určitě toto mělo nějakou historii a vývoj.
Děkuji!
foto
5r3   28.04.2017 v 07:22   odpověděl:
Definice podmínky a vloženého itineráře se objevily až v dodatku k Řádům AOS pro rok 1994, kdy se do Řádů z r. 1991 doplnila věta: Podmínkou je mapový údaj, se kterým uvažuji při určování mapového průjezdu. Vložený itinerář je reálný nebo mapový údaj, který se plní při jízdě dle iti v okamžiku, kdy nastane. V Řádech 1995 už byl vložený iti pouze reálný údaj. Před rokem 1994 se používalo při jízdě dle iti výjezdy z křižovatek tzv. pravidlo pro průjezd neuvedených křižovatek (např. na stopce vpravo - výklad oranžových řádů 1987), které mohlo být v ucelené části, kterou se rozumělo ČSÚ (časově sledovaný úsek - dneska etapa), pouze jedno. Dále platilo, že podmínky průjezdu musí být uvedeny v příslušném iti, v prováděcích ustanoveních měly jen informační charakter. Ovšem těmito podmínkami průjezdu mohlo být cokoliv, čemu dnes říkáme podmínka nebo vložený itinerář.
foto
Duža   28.04.2017 v 08:15   odpověděl:
Už po zhlédnutí fotek a prvních reakcích posádek, jsem chtěl velice poděkovat Vláďovi co dělá pro zviditelnění a popularizaci našeho sportu. Činím tak teď a s velkou poklonou.
Příspěvek Jirky B. mě dokonce donutil stáhnou si iti a projet si 2. etapu na "Mapách.cz". Jízda po plánku "a" byla nádherná kombinace a její vyřešení určitě nebylo náročné.
Já stavím několik soutěží ročně a vždycky se najde někdo kdo mě pak kritizuje, hlavně když něco pokazí a snaží se to před sebou i ostatními odůvodnit něčím co zoufale najde v řádech. Asi nechápe, že tím bere autorovi chuť do dalšího stavění. Já jsem si za ta léta na to již zvykl a beru to tak, že to k tomu tak nějak patří. Odměnou jsou ty ostatní posádky, kterým se soutěž líbila.
Tak ještě jednou veliká poklona a příští rok se asi do Žamberka přijedu podívat !
foto
Vláďa   28.04.2017 v 08:31   odpověděl:
Velké díky!!!:

to 5r3:
za přiblížení historie daného problému ZA a NA. Jsem překvapen, že to vzniklo již v roce 1995. Já jsem měl pocit, že se to zlomilo až v létech 2004 - 2005, kdy jsem naskočil do seriálů AOS a kdy se začaly rozlišovat věci - podmínka je mapová, vložák je reálný. Já jsem se ještě v roce 2000 - 2001 setkal při náhodné účasti v ČP se zápisem a chápáním z před roku 1994. Dělalo mi to docela problém a tak jsem uvítal po trvalém naskočení do Shellu (2005), jak je to stanoveno. Pamatuji se z těch dob, že byla podmínka: Na reálné stopce mapově P (L). Bylo to tak nějak?

to Duža: za pochvalu části etapy a jinak jsi samozřejmě vítán, jako ostatně i všichni další, kdo projeví zájem. Mnoho fotek je nejen na rajce.cz, ale i na smidl.cz. A nejen z letoška, ale i z předchozích ročníků.

foto
Eddie75   28.04.2017 v 11:19   odpověděl:
Já si nestěžuju Bylo to náročné, poučné, závod nám zkrátka hodně dal. A za to jsme jako začínající posádka velmi vděční. Jak psal Vláďa, nás ve druhé etapě zdrželo hlavně přehlédnutí značení z vložáku, připravilo nás to minimálně o 20 minut. Naše chyba. Jedna věc tam za nás v první etapě nedávala smysl, nějak jsme si to domysleli a projeli (otočná J a kóta 220, pokud si dobře pamatuju). Ale jinak to byla nejen super soutěž, ale zážitek celkově.
Jsou ještě někde fotky, mimo rajčete oldc? Na stránkách Šmídlu ani na "našem" rajčeti zatím nic není... Díky.
foto
Vláďa   28.04.2017 v 13:05   odpověděl:
Předpokládám, že další foto se objeví na smidl.cz během několika dnů. Prosím o trpělivost, jde to mimo mne, ale vím, že s tím počítají a dělá se na tom. Jako na předchozích ročnících.
foto
Bartma   29.04.2017 v 00:47   odpověděl:
Ahoj Jirko, ahoj všichni! Vše co tu bylo napsáno na adresu hlavního rozhodčího padá na mou hlavu. Výsledek odpovídá znalostem, zkušenostem, zdatnosti toho kterého jedince, inteligenci, momentální kondici a spoustě dalších faktorů jako jakákoli činnost kohokoli v každodenních situacích. S Vláďou jsem projížděl trať Shellu a i když jsem nenavigoval už asi 4 roky, neměl jsem s tím prakticky, kromě jedné situace, problémy, čas jsem považoval za rozumný, protože jsem a vždycky jsem byl opravdu extrémní louda a kromě toho, že jsem se to snažil projet, jsem přemýšlel i o možných jiných řešeních, která by mohla nastat a k čemu by to vedlo, čímž jsem se ještě zpožďoval, dopočítávačku z druhé půle II. etapy jsem raději vymýšlel asi 3x a ještě jsme s Vláďou přemýšleli o grafickém znázornění projeté trati na vzorácích. Tolik asi za mne k tomu času..
S připočítáváním nějaké hodnoty k písmennému označení bodu jsi mne ale dostal. To mne opravdu nenapadlo, protože tady zafungoval nějaký jiný instinkt, snad zdravý rozum nebo cokoli jiného. Prostě mne nenapadlo sčítat jablka s hruškami. Pokud by na tom ale někdo opravdu trval, tak výsledkem takovéto matematické operace by byl výraz "D+201" a s ohledem na vlastnosti této operace je možný i rovnocenný zápis "201+D". Je to výsledek, nikoli zápis operace, ačkoli je to totožné. Pak si kladu otázku, co to vlastně je? Podle "řádů", na které se všichni odvoláváme, je bod definován jako význačné místo v mapě (v řádech uvedeny příklady jako křížení komunikací atd...)označené JEDNÍM PÍSMENEM VELKÉ ABECEDY, JEDNO nebo DVOUCIFERNÝM ČÍSLEM. Výraz "D+201" tedy rozhodně neoznačuje bod. Nikde v iti není pokyn do takovéhoto místa jet a pokud bych jím projel, neporuším "řády" - o projetí nějakého bodu mimo pořadí. Tímto bych asi považoval tuto výtku za vyřešenou, když už jsem si toto nemohl odpustit a opravdu mi to nedalo Během najíždění jsem Vláďovi doporučil opravit jedno místo v mapě - dodělat spojnici dvou komunikací tak, aby podle "řádů" bod 3 písmeno G - podmínky a jejích pravidel nezavedlo při mapovém řešení soutěžící do mapově slepé komunikace.
Při najíždění jsem se snažil v situacích, které jsem považoval za rozumné, přeměřovat délky průjezdů za použití měrky se stupnicí (v podstatě něco, jako milimetrové měřítko, kdekdo něco takového používá) a to i několikrát. I tak samozřejmě posádky našly kratší nebo spíš srovnatelné řešení, které jsem (vzhledem k tomu, co jsem uvedl na úplném začátku) já neuvažoval, protože jsem ho měl za jednoznačně delší a ani ho tedy nepřeměřoval. Jednalo se o objezd bloku domů po přímých úsecích vs. objezd po úsecích s oblouky, tam jsem se mylně domníval, že z geometrického hlediska je to jasné. Chyba! Když jsem oblouky nahradil tětivami, jeden tvar byl prakticky obdélník, druhý lichoběžník a jeho objetí už kratší z logiky věci, ovšem nutno připočítat ty oblouky místo tětiv... Ke všemu proměřením zvětšené mapy vyvěšené jako vzorový průjezd byl výsledek ve prospěch autora a dokonce s 20%tolerancí!! Jak to řešit?! Rozhodl jsem, že toto není geometricky jednoznačné, tudíž by to spadalo do kategorie "20%", tak jsem nakonec uznal jako správné oba průjezdy s čímž myslím posádky i souhlasily. Každopádně to byla docela komplikace na závěr dne, započítali jsme si, zadohadovali jsme se ale doufám že jsme nikoho nepoškodili. Samozřejmě po bitvě je každý generál. Vláďa už psal o slovíčku "číselný bod" v souvislosti s připočítávání, které by to řešilo a já si vzpomínám, že hned na místě věděl, že by stačilo ten nechtěný objezd někde přerušit nebo jakkoli jednoduše ošetřit tom plánku. Jenže nás to bohužel ani při jednom najíždění ani kdykoli jindy netrklo..Takže ano, nebylo to úplně bez chyb (a vracím se opět na začátek celého pojednání..)
Co mně ale potěšilo a to tak, že velmi, a proto to tady musím napsat - poprvé od doby, kdy jsem poprvé seděl v AOSáckým soutěžáku jsem se setkal s jiným názorem někoho mimo náš mikrokosmos, než je obvyklé naprosté nepochopení. Ať už jsem o AOS vyprávěl komukoli z řad kamarádů, známých, nikdo nikdy nechápal, považoval to za zbůhdarmé pálení benzínu a zabitý čas, rodiče za přinejmenším hazard se zdravím, ne-li se životem atd. Až tady! Vzal jsem s sebou svého 12ti letého synka, projeli jsme si mimo soutěž trať nejnižší kategorie a jemu se to líbilo! Nejenže pochopil, co a jak. Během etapy (jeli jsme poslední) jsme ji museli přerušit a já letěl předělat plechy na II. etapu - on se neztratil v mapě ani při tom zběsilém přejezdu, ještě mi jakoby samosebou navrhl zkratku a říkal, kde ty plechy jsou, že "ještě kousek, až nahoře" zatímco já už brzdil a očima prohledával stromy v protisměru. A to si mohl celý den užívat gamesky na kompu nebo x-boxu a jemu se přesto líbilo, co jsme místo toho prováděli! Takže jsem nafasoval itíky i vyšších kategorií, a až bude volné odpoledne, tak se do Žamberka vypravíme i mimo kalendář a třeba se pak s vámi podělím, za kolik TB ten Shell dal! Mějte se všichni fajn!
foto
Bartma   29.04.2017 v 00:58   odpověděl:
Vláďo, fotky na Šmídlu jsem viděl už v neděli nebo v pondělí, myslím!
foto
Bartma   29.04.2017 v 01:10   odpověděl:
...ale teď je ne a ne najít.. Ale fakt někde jsou nebo určitě byly.
A muselo to být na Šmídlu, páč to mělo stejný formát jako předchozí ročníky, které jsem si také prohlížel. Třeba to najdu v historii prohlížeče, až se dostanu k tomu tabletu. Pak bych to sem dal! Bye!

foto
Vláďa   27.04.2017 v 15:42   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Chtěl bych ještě jednou poděkovat za ohlasy na naši soutěž v Žamberku.


A jak jsem slíbil tak pro zájemce je na:

http://www.uschovna.cz/zasilka/LIB7XSCUZ3IT4WFB-VU6/

ke stažení:
1) správný průjezd obou etap doplněný o rozmístěné SPK včetně vzorových JV
2) pro ještě větší zájemce, kteří si chtějí dodatečně projet celou soutěž Shell na mapy.cz - panorama (pokryto 95% tratě), jsou k dispozici ITI etap, mapy etap a rozmístění SPK v jednotlivých etapách bez průjezdů.

foto
Vláďa   22.04.2017 v 23:07   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
To Oldc:
Diky za skvělá momentková fota, která ukazuji, že i přes nepřízeň počasí bylo na Rallye Šmídl docela veselo, a to až tak, že se na to muselo podívat na chvíli sluníčko.
Jinak se zúčastnilo 40 posádek a další dvě nepřijely. Děkujeme za účast a já se omlouvám za jedno drobné autorské pochybení, resp. za tři, neboť ve dvou případech se jednalo o najití ještě kratších průjezdů. Taková AOS klasika. Ale snad jsme se dohodli a vyřešili ve třetí etapě spravedlivě.
Mrzí mne disky. Jeden byl pro poruchu vozidla, dva další za neuhlídání času. Chtělo to na živých včas reklamovat. Večer už bylo pozdě to řešit. Doufám, že to však postihnuté posádky vezmou pozitivně, nezanevřou na nás v Žamberku a budou to považovat za AOS konzultaci.
Ještě jednou všem díky, byli jste skvělí!
foto
Arzit   23.04.2017 v 00:01   odpověděl:
Díky za skvělou soutěž,
s odstupem několika piv musím uznat, že většina chyb byla naší vinou a soutěž byla jezdivá a zábavná. Zázemí jako vždy v Žamberku skvělé a atmosféra super.
I když kdyby jsi se mi v půlce druhé etapy dostal do rukou tak jsem z tebe nadělal 10 malejch do školky.
foto
clarus8   23.04.2017 v 01:53   odpověděl:
chtěl bych také poděkovat za tuto soutěž pořadatelům. Obdivoval jsem pěkně umístěné PK, které byly často umístěny jen ze směru průjezdu a i 5 metrů mimo nebyly vidět. Někde jsem PK čekal a ona tam nebyla, jako odměna za pochopení průjezdu, ale celkově lze říci, že naše ůčast nám přispěla opět ke zdokonalení od našeho vstupu na podzim 2016.
Díky.
foto
Vláďa   23.04.2017 v 11:02   odpověděl:
Díky za pochvaly, ale potřeboval bych také zpětnou odezvu na to, na co jste narazili ve svém hodnocení.
Co Arzit myslí druhou půlkou 2.etapy je jasné: přičítání hodnot k bodu o 201, odečítání hodnot z kóty o 201. Bylo to náročné a hlavně uhlídat, jaká hodnota kóty či bodu v daném okamžiku je. Proto byl do času etapy, jak jsem vysvětloval, zařazen cca 20 minutový bonus na přemýšlení, neboť na projetí stačilo cca 10 minut s kroucením volantu sem a tam a "pokusným králíkům" (Martin a Petr, každý zvlášť) stačilo na určení správného průjezdu cca 15 minut.

Kdyby si clarus8 vzpomněl, o které SPK šlo, co nebyly vidět, tak by nám to pomohlo. Nebylo úmyslem je naschvál schovávat, ale snažili jsme se aby byly vidět co nejvíce vyjma těch, které by mohly napovídat. Taková byla SPK C při průjezdu silážní jámou a SPK X před obcí Písečná při cestě do kóty 235, která pohlídala správný reálný průjezd mezi údaji. Možná i SPK F ze čerpačkou na zadní otočné u kóty 120. To proto, že kdo pochopil fintu s otočením na druhé otočné, tak že ji jede ve správném směru. Při nutné pomalé jízdě v daném místě byla nepřehlédnutelná vzhledem k tmavému pozadí. Jiné umístění by napovídalo. U ostatních SPK bylo umístění viditelné na větší vzdálenosti. S čím se zatím pereme je ta věc, že nejsme zatím schopni dávat dvě průjezdky za sebou.Letos jsme posílili o dalších 10 cedulí a doufáme, že se nám to bude postupně dařit rozšiřovat. I proto se nesnažíme je schovávat. A dalším důvodem, proč si myslím, že nebyly moc SPK schovány je to, že bylo třeba, aby je také využily posádky nižších ktg.
S tím počtem SPK souvisí i lepší ohodnocení průjezdů. Rovněž by nám pomohly poznatky, kde nebyly úseky pokryty. Určitě jsme nestihli v polední minipauze pro druhou etapu otočit na druhou stranu komunikace SPK pro dlouhý přejezd Žamberk - Písečná (mapové odbočení). V okamžiku startu 2.etapy byly na trati 1.etapy ještě posádky Shellu.
A je možné, že chybělo ohodnocení motanice v malém vilovém sídlišti. Tady jsem hodně váhal. Nechtěl jsem to moc přeplácat, aby nebyly případné chybné průjezdy moc drahé. Nebyl to problém to doosadit, ale chyby by možná byly drsné. A tak jsme si vystačili pro obě etapy se třemi SPK a jednou živou. Komplikuje to i ta věc, že SPK se staví pro tři kategorie. A pro všechny platí to, aby to neměly moc drahé. Začínající posádky totiž píšou vše co vidí.
Ale ať je to jak chce. Pokud si někdo na něco vzpomenete, napište to sem nebo do e-mailu. Je to opravdu zpětná vazby, která pomáhá. I když už jsem postavil asi 20 soutěží, stále je se čemu učit.
Takže díky !!!
foto
clarus8   23.04.2017 v 17:55   odpověděl:
to vláďa:
no trochu jsme se nepochopili. Mi se přesně tebou vyjmenovaná místa a možná ještě asi dvě další právě líbili a specielně X na byla špica finta a umístění, a proto si jedeme na tlouci nos na Lučinu
foto
Arzit   23.04.2017 v 20:18   odpověděl:
Vláďo:
Já mluvil o vložáku Písečná 5 kde to bylo následně zaprůjezdkovaný až v té Písečné a já se tam motal hodně a hodně dlouho, protože jsme tu směrovou tabuli nevychytali ani jednou.
Tebou popisované přičítání a odčítání mi přišlo celkem rozumný a šlo to kvuli nedostatku času i naostro bez nějaký přípravy. Tam nás zarazilo až to, že jsem se ze slepý nevrátil na základní mapu, ale na plánek a tudíž jsem to nedokázal dořešit.
foto
Eddie75   23.04.2017 v 20:57   odpověděl:
I za nás díky moc za super soutěž! Nutno říct, že to bylo pro nás velmi poučné, z druhé etapy jsme dorazili dost vyřízení. V příštích dnech si uděláme domácí debriefing, materiálu ke studiu bude hodně.
Děkujeme i všem organizátorům, je radost zúčastnit se takové soutěže, která je spojená nejen s hobby závody, ale hlavně s bohatým doprovodným programem pro spoustu lidí. Je to pro náš sport jedině dobře.
foto
Vláďa   23.04.2017 v 21:47   odpověděl:
Info pro všechny Shelláky:
- výsledky během zítřka zašlu adminovi, čekám na elektronickou podobu od Petra - IT. Nebo zašlu scan výsledkovky.

Celá soutěž jde z 98% odjet na servu mapy.cz - panorama. Takže pokud to budete chtít analyzovat, tak ITI máte a já ještě dodělám k průjezdům průjezdky a sdělím Vám, kde to bude ke stažení.
Takže snad to pomůže. Ještě jednou díky za pochvalu, vyřídím to i ostatním z pořadatelského týmu. Kdyby za soutěží nestáli silný generální partner společnost Šmídl, organizační podíl Střediska volného času Animo a město Žamberk, tak by to nebylo tak velké a reprezentativní. Všem tedy patří velký dík včetně mým kamarádům Petrovi a Martinovi, kteří mi hodně pomohli s AOS částí.
foto
Igor   24.04.2017 v 22:52   odpověděl:
A me se to libilo moc, bylo to pekne postavene.


DALŠÍ STARŠÍ PŘÍSPĚVKY           ZPĚT NA NEJNOVĚŠÍ PŘÍSPĚVKY _________________________________________________________________________________________________________________________