VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     UČEBNICE     POKYNY  CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Před 26. dny napsal příspěvek matonni
UKAŽ 3) Před 33. dny napsal příspěvek matonni
UKAŽ
2) Před 32. dny napsal příspěvek matonni
UKAŽ 4) Před 43. dny napsala příspěvek ZuzanaK
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Před 26. dny JardaH reagoval na matonni z 25.06.
UKAŽ Před 60. dny clarus8 reagoval na clarus8 z 21.05.
UKAŽ
Před 30. dny matonni reagoval na matonni z 19.06.
UKAŽ Před 61. dny Vláďa reagoval na Temia z 21.05.
UKAŽ
Před 33. dny matonni reagoval na matonni z 18.06.
UKAŽ Před 72. dny clarus8 reagoval na matonni z 9.05.
UKAŽ
Před 59. dny Duža reagoval na Temia z 22.05.
UKAŽ Před 76. dny Vláďa reagoval na Temia z 4.05.
UKAŽ

foto
Tomáš   21.05.2017 v 14:15   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Zase šťoura. Shell Cup - Čechy celkově: celkem bodů - je zřejmě ještě z loňska nastaveno na 3 soutěže, že?
foto
Duža   21.05.2017 v 16:30   odpověděl:
Šťouráš dobře. Bylo to přesně tak ! Již je to opraveno!

foto
MirekP   21.05.2017 v 07:54   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Kdyby někdo chtěl poslat ty kreslený vzoráky, napište mi. jaromirpaulu@seznam.cz

foto
PetrM   17.05.2017 v 10:27   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Zdravím všechny!
Chtěl bych vám jen oznámit (ačkoli to v propozicích není uvedeno), že si můžete přijet vyzkoušet, jak vypadá ITI pro Mistrovství ČR.
Vycházím z toho, že když jsem kdysi sám začínal, tak jsem se takhle jezdil učit. Někdy v roce 2005 a 2006 jsme jezdili se startovním číslem vyšším než 100 na mistráky jakoby "mimo soutěž" pravidelně a jaká to byla radost, když jsme nějaké mistrovské posádky pojeli....
Takže v sobotu 3.června si můžete zkusit zajet DEN v prostoru Havlíčkův Brod - Lipnice nad Sázavou. Budete hodnoceni mimo soutěž a tak nikdo z Vás by nebyl DISK za čas. Jen byste dostali za ten čas navíc standardní trestné body.
Takže si to rozvažte, jen se musíte přes systém včas přihlásit. Pro mě se bude jednat jen o vytištění pár itiků a map navíc. Startovné mírné.....
foto
Eddie75   21.05.2017 v 21:59   odpověděl:
My už jsme přihlášeni... tak nás v tom nenechte samotné!

foto
Vláďa   29.04.2017 v 10:27   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Vzhledem k dlouhému vláknu dole, tak doplním a upřesním Bartma zde.
Letošní foto na smidl.cz ještě nejsou, jsou k dispozici foto předchozích ročníků. Ale zachycují stejnou atmosféru jako letos. Nadšené děti, které jednou za rok mají možnost se podívat již po několikáté na činnost složek EZS při zásahu na havarovaném vozidle (jinde nemají možnost to vidět), projít stánkem krajského Besipu a vždy se podívat na něco nového. V minulosti to byl breakdance nebo streetdance a já nevím jaký ještě dance. Letos to byly country tance. Loni letecké modelářství, letos jízda na koních nebo psí agility. Prostě odpoledne nejen pro posádky, ale i pro širokou veřejnost. Vše k měsíci bezpečnosti v dopravě.

A nyní to hlavní, k čemu mne navedl Bartma:
Diskutuje se tady o přičítání hodnoty +201 k bodu. Jirkou Boudným to bylo vytknuto jako jedna z chyb. Já jsem se přiznal tím pádem k drobné chybě, která, jak jsem ještě dnes dodatečně zjistil, chybou nebyla a to proto, že:
1) v úvodu dané 2. části 2.etapy při jízdě mezi číselnými body a kótami nebylo nutno jet přes bod D. Jezdilo se jen mezi číslovanými údaji, tudíž nevznikl údaj "D+201". Po vymotání se z jízdy mezi číselnými údaji, se mělo jet z bodu 25 dle plánku do bodu D, projetím vzniká pro plánek "D+201", ale já v dalším kroku mám jet opět do bodu D, avšak v souladu s ITI dle základní mapy. Bod D v ní je uveden a v tu chvíli ještě není změněn na "D+201" předchozí jízdou, která se jela dle plánku. Nyní jedu do bodu D dle ZM, projedu bod D, dle podmínek mi vzniká něco jako "D+201", ale vzhledem k tomu, že již pokračuji na další údaj, kterým je ČK2, tak mne v podstatě nově vytvořený bod nebod (kóta nekóta) již nezajímá, i když s ním dle potřeby musím počítat. Stejně to ale k jízdě nepotřebuji a jízda má jednoznačné řešení.

Když se oprostím se od možného řešení, že "D+201" není ničím (jako loni u Milevska v mapě bod nebod, kóta nekóta označené jako ZVVZ), tak musím konstatovat, že jako autor a ani Bartma jsme nijak nepochybili a trať byla v naprostém pořádku.
Navíc jsme na tuto část přidali 30 minut při vědomí, že je to pro Shell těžší pasáž s určitou kombinatorikou, kterou je dobré si na blízkém parkovišti připravit (cca 15 minut) a pak projet (kroucení volantem cca 10 minut). Posádky předem věděli z rozpravy, že je ve druhé etapě připraven drobný oříšek, který je o něco větší než oříšek z první etapy se SM3.

Pokud odchytnu, že jsou fotky, dám vědět.

foto
Duža   29.04.2017 v 11:50   odpověděl:
Teď koukám vlevo, jak tam hustíš něco do mikrofonu, mám otázku. Ti dva nad tebou co tam salutují, to tvoje čestná stráž ?
foto
Vláďa   29.04.2017 v 13:02   odpověděl:
To Duža:
pokud myslíš fotku, kterou jsi dal jako podklad na hlavní stránku, tak to vzdávají úctu velkému učiteli AOS.

Ale vážněji. Chlapci se drbou na hlavách, aby probudily mozkové závity pro vstřebání všech informací z rozpravy pro podání co nejlepšího výkonu,
A co myslíš, jak to dopadlo?
Podařilo se. Jedná se o vítěznou posádku kategorie Hobby za rok 2017.

foto
PetrM   28.04.2017 v 12:27   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Vláďo, proč jsou ty poslední tři posádky DISK?? Podle času to nevypadá....
A pokud podle času, já bych se pro budoucí Shell Cupy opět přimlouval, aby disk nebyl. Už tak je ta nálož bodů za čas velká.
foto
Vláďa   28.04.2017 v 13:02   odpověděl:
To PetrM:
disk byl 2x za neuhlídaný čas a 1x technická porucha na začátku 2. etapy (posádka byla odtažena - naštěstí byla ze Žamberku, takže nic dramatického).
Osobně s Tebou souhlasím a vzpomínám na doby, kdy jsme v Shellu také bojovali s časem a tak nebyla možnost si to mnohdy celé projet. Nevím co by pomohlo. Přidat pro Shell třeba na dvě etapy do disku ještě 20 minut - 80 místo 60), protože se musí zabránit ježdění na hodinové etapě o hodinu více. Tedy více času a každopádně zastropovat. Jako je to nyní. Jako autor jsem se domníval s HR, že dáváme času dost - 35 - 38 km za 110 - 120 minut.
Ty přehlédnuté vložáky mne mrzí, oproti foto z mapy.cz, jsou tam nové směrové tabule instalované po rekonstrukci silnice. Takže prosím nehodnotit podle záznamu streetview.
foto
Boudný Jiří st   28.04.2017 v 22:10   odpověděl:
Ahoj Vlaďo, z mé strany omluva za průjezd druhé části druhé etapy (hláška o jedno níže) napodruhý jsem to dal. To víš mozek stárne, takže jsem rád, že dělám už jen řidiče. Bohužel lepší už to asi nebude.
foto
Vláďa   29.04.2017 v 00:22   odpověděl:
To Jirka:
v pohodě. Jak jsem psal také nemám někdy svůj den. A když se podíváš do výsledkovek ČP, tak zjistíš, že na rozdíl od Tebe, jej nemám pokaždé, když se jede pohár. Chybí nám čas, tím pádem i trénink v mnoha soutěžích. Něco si člověk vyzkouší při stavění tratě, myslí si, že se něco tím pádem i naučil a při vlastní pohárové soutěži to samé autorovi sežere i s navijákem, jakoby to nikdy neviděl a neznal. Kolikrát tohle se mi už stalo.

Při čtení Tvého příspěvku ve mě však hodně hrklo (a hned vše jsem znovu po několikáté zkontroloval), že bychom pustili takovou fatalitu, kterou jsem piloval při přípravě, aby k ní nedošlo, ještě kontrolovali s HR Martinem a také s bývalým parťákem Petrem Stejskalem (každý to jel zvlášť a oba bez problémů). A protože to zajeli, tak jsem problém neočekával. Myslím si, že Shelláci jsou přesto na tom tak dobře, že by tuto hrubou chybu odhalili a omlátili by mi to hned v cíli raz-dva. Jsem rád, že k tomu nedošlo.

Kdo to pitval, tak podstatou bylo netradiční projetí bodem a kótami místo jen v kótě P nebo L, potom si uvědomit, nutnosti použít základní mapu při opuštění SM a neuvažovat s vytvořeným bodem do plánku a potom přechod mapové jízdy z plánku na základní mapu a zpět. Měl jsem i připravenou variantu doplnit tuto část o vložák "na dejce něco", ale to už jsem nakonec považoval za přesčáru a ani jsem s tím před HR nelezl.

Celkově děkuji všem o zájem - zpětnou vazbu o naši soutěž (jak pozitivní, tak i negativní), protože ne každý pořadatel má to štěstí.
Je to ale štěstí? Aspoň se u začátečníků rozhoupala diskuse.DALŠÍ STARŠÍ PŘÍSPĚVKY           ZPĚT NA NEJNOVĚŠÍ PŘÍSPĚVKY _________________________________________________________________________________________________________________________