VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     AKTUALITY     DISKUSE     KALENDÁŘ     PROPOZICE     UČEBNICE     POKYNY  CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Před 9. dny napsal příspěvek matonni
UKAŽ 3) Před 10. dny napsal příspěvek Vláďa
UKAŽ
2) Před 10. dny napsal příspěvek PetrM
UKAŽ 4) Před 15. dny napsal příspěvek Tomáš
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Před 8. dny PetrM reagoval na PetrM z 13.04.
UKAŽ Před 26. dny Bartma reagoval na matonni z 1.03.
UKAŽ
Před 14. dny Tomáš reagoval na Tomáš z 8.04.
UKAŽ Před 32. dny Arzit reagoval na clarus8 z 7.03.
UKAŽ
Před 17. dny standa reagoval na clarus8 z 31.03.
UKAŽ Před 42. dny Tomáš reagoval na matonni z 5.01.
UKAŽ
Před 17. dny kk reagoval na matonni z 2.04.
UKAŽ Před 108. dny JiříG reagoval na PetrM z 20.12.
UKAŽ

foto
Jura 2   16.10.2018 v 09:41   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Pro vsechny ke konferenci, ktera bude v sobotu v Pelhrimove: Diskutovali jsme ve vyboru, ze by mozna nebylo spatne nejake oziveni struktury nasich serialu. Soutezi mame (zatim) dost, nicmene za cenu slucovani ruznych serialu do jednoho zavodu (napr. MCR+CP/MP, CP+MP, aby prijelo co nejvice aut... Pro poradatele naprosto logicke, ale kdyz jedna posadka soutezi ve vice kategoriich a odveze si napr. 2 a vice vitezstvi za 1 akci, tak to nema moc puvab... Co vy? Vyhovuji vam stavajici serialy, nebo byste neco zmenili? Ja premyslel ve smyslu tenisoveho zebricku - ruzne kategorie zavodu, ruzne obodovane, kazdy muze jet kamkoliv a hodnoceni se bude odvijet od celkoveho zebricku: mistr, nejlepsi mlada posadka, skokan roku... No, zkuste se zamyslet sami, treba prijdete s nejakym napadem na oziveni...Kazdopadne bych o tom rad v sobotu hlasoval, jestli dnesni system je OK, nebo pujdeme do "nejake" zmeny...Diky.
foto
Vláďa   17.10.2018 v 11:44   odpověděl:
Zcela jistě zajímavá myšlenka, ale mám obavu, že by mohla mít, zejména pro začátečníky nebo shelláky demotivující charakter.
Když by na soutěž shellu přijela posádka/y z poháru, tak by to možná nejprve pro sheláky mohlo být výzvou ji(je) porazit, ale když by se to 3x a vícekrát nepodařilo, tak už shell nepojedou, protože vyhrává jedna a ta samá posádka/y a šance na přední umístění v soutěži se snižuje. Ano, posádka z poháru pobere dílčí ceny, celkově za soutěžní rok bude nic moc. Posádka ze Shellu za soutěž nic moc nepobere, za soutěžní rok na tom bude dobře, ale myslím si, že i dílčí úspěchy jí budou chybět. Navíc ve společném žebříčku by ani ta nejlepší posádka, jezdící shell, asi velkou díru neudělala. Možná jedna, dvě.
Tím se nechci dotknout kvalit posádek Shellu. Některé jezdí velmi dobře a mají na pohár, ale asi by byly ochuzeny o pocity z bedny, které se ve vyšších soutěžích, vzhledem ke konkurenci, mnohdy zažívají jen sporadicky. A tak ať si to před postupem výš trochu užijí. To přeji všem, co začínají a jezdí Shell.
Prosím, berte to jen jako názor, ne jako životní postoj.
foto
matonni   17.10.2018 v 13:12   odpověděl:
Pohled od člověka, který jezdí rok (pominu-li sporadické účasti někdy před deseti lety):

Náš rybníček Shelláček je také rozdělen na výsostné vody kolem stavidla a zbytek. Ano, občas se nám podaří proplout sítěmi a podívat se do "lepší vody", ale to jsou ty výjimky, které potvrzují pravidlo. A historické zkušenosti některých posádek jsou o tom, že raději vyhrávají v Shellu, než sbírají drobky, případně po několika nezdarech ve vyšší soutěži raději skončí úplně Z tohoto pohledu posádek z kalné části rybníčku je to marné, je to marné.
Ale naštěstí je tu i jiný pohled, alespoň ten můj. Nejezdíme na soutěže proto, abychom bojovali o umístění. Chceme se někam podívat, posbírat nějakou zkušenost, užít si víkend (vyrážíme v pátek, vracíme se v neděli). Ano, vždy je to kompromis, musíme to organizovat s ohledem na syna (letos s ohledem na dva kluky). Kdybychom to brali jen kvůli výsledkům, tak například do Pelhřimova nepojedeme. Stačí se podívat na přihlášené posádky a je nade vše jasné, že když v naší kategorii startují mistráci a vítězové CEC, tak můžeme zůstat doma. A stejně přijedeme.

Pokud se chytím Vláďovy myšlenky, tak přeci pokus o poražení někoho z vyšší soutěže mám, nikdo mi nebrání jet pohárovou soutěž, byť bez zápisu do tabulek a mohu si odvézt morální potěšení.

Závěrem - nechci svým předchozím textem naznačovat, že mne výsledky nezajímají, že nemám radost z lepšího umístění, ale stejně stále nejde o život a tudíž jde o .... ano, zábavu. A najít spravedlivá pravidla pro postup, která nebudou mít za následek úbytek posádek, je práce pro génia. Najde se?
foto
Vláďa   17.10.2018 v 14:30   odpověděl:
Díky Víťovi za jeho názor, který je také v ledasčem pravdivý. Skutečně je dobré si uvědomit proč jezdíme soutěže AOS.
Já jsem za sebe to již prezentoval několikrát: jezdím ne pro výsledky, ale když už se časově urvu, tak proto, abych vyčistil hlavu úplně jinou činností, abych se pobavil jinou záležitostí a také proto, že každé autorovo ošálení mé osoby je pro mne výzvou, abych se toho příště vyvaroval. No a nakonec přijde jiná další finta.
Nicméně si myslím, že kdo přichází do pohárů přes Shell, tak by měl alespoň několikrát okusit i užít chuť bedny, aby měl motivaci proto, že se to dá jezdit jak s úspěchy, tak i s neúspěchy a okusil bednu něco jako bonus, třešničku na dortu za to, že nějaký čas a um tomuto sportu věnuje. No a následně přichází rozhodnutí, jdu do vyšší soutěže - budu prohrávat a bude mne to ještě bavit? Mám či nemám pokračovat? A to jak se kdo rozhodne je pouze na něm.
Pokud mohu mluvit za naši posádku č. 77, tak pohled do výsledovek posledních let hovoří jasně, proč to jezdíme a nebo proč stavíme Rallye Šmídl.
foto
matonni   17.10.2018 v 14:56   odpověděl:
Vláďa to o výzvě popsal naprosto přesně, mám to stejně. Konečně jsem ve stádiu, že umím zanalyzovat chyby, které jsem na trati napáchal (občas mne někdo musí popostrčit), těším se z toho a příští soutěž zase skočím na lep. Ale přesně to jsou ty výzvy, které nikdy nekončí a na které se těším. A za ně všem autorům a organizátorům děkuji
foto
Eddie75   18.10.2018 v 11:21   odpověděl:
No, když to tady tak čtu, tak začínám mít pocit, že bych se měl spíš stydět, že nás baví zlepšovat se a vozit domů placky... Nicméně k tématu. Za mě (za nás) si myslím, že současný systém zejména Shellu je OK a rozhodně bych s tím nehýbal. Kvalifikační klíč do poháru je otázkou, zejména z pohledu naplnění poháru dalšími posádkami, ale to nechám na jiných. Za nás byly tyto dvě sezóny tak akorát, abychom si mohli říct, že se nebojíme do poháru posunout a že to snad nebude ostuda. Loni touto dobou bychom se na to tak netvářili.
S čím by se ale hnout mohlo, tak je pohár, resp. malý pohár. Jsme asi jediný sport na světě, kde nemá každý účastník svou úroveň soutěže. Abyste si nemysleli, že to píšu alibisticky zrovna teď, když nás postup čeká, mrkněte do letošní ročenky, psal jsem tam v podstatě to samé. Nově postoupivší do poháru se pak perou ne se svou soutěží, ale se svou soutěží a mistrákem. A náplastí jim budiž jen malý pohár na konci roku, pokud se na bednu vyškrábou. Zpracovával jsem to i statisticky za posledních 10 let, bohužel čísla se mi povedlo smazat. Medailová úspěšnsost čistě pohárových posádek nebyla pochopitelně valná. Námětem k diskusi by tedy mohlo být vytvoření malého poháru jako svébytné soutěže při zachování současného formátu, tedy společné soutěžení s jezdci MR, ale vyhlášení zvlášť. Vzhledem k počtu posádek pohárů mě zas napadá možnost sloučení obou divizí do jedné, nicméně formát by se musel vycizelovat tak, aby byla rozumná možnost zazávodit si a případně se i umístit pro posádky, kterým se nechce přes celou republiku... Nevím... Asi mě nenapadá upgrade, který by byl výhodný pro všechny strany. Ale se současnou poněkud demotivační strukturou pro pohárové posádky by to možná něco udělat chtělo. Zaměřil bych se ale i na to, jak do Shellu získat další nové posádky. Abychom tu časem nezůstali s jednou soutěží...
foto
clarus8   18.10.2018 v 14:32   odpověděl:
Zdravím všechny příznivce tohoto sportu (zábavy).
Pro Shell bych nic neměnil, jen je hodně poznat, kdy to je Shell a kdy pohár + minuty navíc. Když si chci něco mimo Shell zajet, tak vzhledem k slepení vícero soutěží na den či dva, my nezbývá než noční pohár a denní Shell.
Samozřejmě chápu, že pořadatelů není mnoho, tak se to tak řeší.
Za mne návrh Shell jen jeden republikový. K mistrákům poháry aspoň 2x mimo termín Shellu.
Dál si myslím, že než např.ELO body či kooficienty pro poháry s mistáky by asi bylo dobré znovu revidovat řády, aby pak po soutěží ubylo diskusí co a jak chápat, když to řády neřeší.
Asi nejsem ten pravý k těmto diskusím, ale vyjádřit se snad mohu.

foto
5r3   28.09.2018 v 20:14   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Video z AOS Hrušovanská plotice je ke zhlédnutí zde:
https://youtu.be/IyG2I_gBy38
foto
matonni   3.10.2018 v 14:12   odpověděl:
Ahoj Petře, díky za video. Připadá mi to hrozně dávno

foto
kk   27.09.2018 v 22:02   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
NABÍDKA, KTERÁ SE NEDÁ ODMÍTNOUT: pokud chce některá z posádek Shellu stanout na soutěži družstev na stupni nejvyšším, spolu s Ludvíky a Pivoňkou s Kuklíkem, kontaktujte mne na kkuklik@seznam.cz. Na pozdní přihlášky nebude brán zřetel ...

foto
Ludvík Prášil   9.09.2018 v 09:28   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Za AK Pretiox Přerov v AČR děkujeme všem za účast na jubilejní 35. Pretioxce!
Naše díky patří také všem více čí méně "viditelným" resp. "neviditelným" kamarádům, pomocníkům! ... i soutěžícím, kteří nezištně pořadatelům pomohli, když bylo potřeba (na zručce, při výpočtech,...)
Pozdravy všem!
Lp

foto
Karin   18.08.2018 v 17:15   napsala:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Zdravíčko! Těšíme se na Vás na Pretiox 2018. Doražte, čeká Vás spousta zábavy a sportovních zážitků!
foto
Ludvík Prášil   20.08.2018 v 20:48   odpověděl:
Propozice Pretiox 2018 jsou aktualizovány...
Lp


DALŠÍ STARŠÍ PŘÍSPĚVKY           ZPĚT NA NEJNOVĚŠÍ PŘÍSPĚVKY _________________________________________________________________________________________________________________________