VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     AKTUALITY     DISKUSE     KALENDÁŘ     PROPOZICE     UČEBNICE     POKYNY  CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Před 3. dny napsal příspěvek matonni
UKAŽ 3) Před 18. dny napsal příspěvek LukášH
UKAŽ
2) Před 9. dny napsal příspěvek matonni
UKAŽ 4) Před 52. dny napsala příspěvek ZuzanaK
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Před 2. dny Duža reagoval na matonni z 23.06.
UKAŽ Před 58. dny clarus8 reagoval na ZdenekJ z 28.04.
UKAŽ
Před 54. dny R.A. reagoval na Bartma z 29.04.
UKAŽ Před 61. dny kk reagoval na matonni z 14.04.
UKAŽ
Před 55. dny kk reagoval na PetrM z 1.05.
UKAŽ Před 72. dny PetrM reagoval na PetrM z 13.04.
UKAŽ
Před 55. dny Bartma reagoval na Bartma z 2.05.
UKAŽ Před 78. dny Tomáš reagoval na Tomáš z 8.04.
UKAŽ

foto
clarus8   4.11.2018 v 12:37   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Vážení,
vracím se do JH 2.etapa.
Podle autora a HR mělo být v části SM31,485,480 pouze PK 24,K,24.
Já tvrdím, že jsem byl okrácen o 200 TB.
Důvod: 24,K,24 řeší jen průjezd SM 31 a příjezd do485 podle mapy k. A co dál? Z této 485 mám podle ZM do 480 a jak?
Podle mne to jinak nejde než přes další K a 24 a do 480.
V klidu proberte
foto
PetrM   5.11.2018 v 20:47   odpověděl:
Tam bude určitě zakopanej pes v tom nesmyslným nápisu "mapa k" v políčku u SM31. Nechápu, proč jste to tam měli a co to mělo znamenat - snad jen radu pro vás, ať si tu SM31 vynesete a najdete v mapě k. Protože ses pak ale neměl vracet po opuštění SM31 podle "mapy k" ale podle ZM.
A proto tam to první kolečko s plechama 24, K nemělo bejt. Měl jsi to jet dle ZM tedy "po hodinách" a bez plechu.
foto
clarus8   5.11.2018 v 23:16   odpověděl:
Děkuji,
tak pak to dává smysl.

foto
Tomáš   29.10.2018 v 22:32   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Petře, dobrá práce.
foto
Eddie75   31.10.2018 v 11:12   odpověděl:
Díky!

foto
matonni   22.10.2018 v 21:43   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Jak jsme stavěli zájmovku.

Už na konferenci jsem zmínil, že zájmovky stavíme s manželkou asi 8 let, inspirací nám byli kluci z Podřipského AOS, kteří nás nalákali někdy před více jak deseti lety. Pár tradičních AOS soutěží jsme odjeli, nepochopil jsem skoro nic a do toho se nám narodil kluk a se soutěžemi jsme měli na několik let utrum. Ale tužky a zvýrazňovače zahálely a tak jsme jednou, někdy i dvakrát za rok udělali hobby soutěž pro místní a kamarády. Dokonce jsme nakazili jednu posádku, která již třetím rokem pořádá navigační soutěž pro kamarády v okolí Sázavy. Loni jsme usoudili, že kluk už vyrostl a mohl by s námi vydržet jezdit. Začali jsme Prasátkem, pokračovali Kladnem a postupně jsme i letos pokračovali po Čechách. Bez výsledků, většinou poslední, ale odhodlaní. Zájmovku jsme stavěli i letos, supervizora nám dělal Jarda Marek a nad námi všemi bděl Zdeněk Jíše jako HR. Ale stále to byla jen sranda pro pár kamarádů, vždyť maximálně jelo 13 posádek. Jenže Zdeněk nám nachystal kulišárnu, hodil nás rovnýma nohama do vody. Nachystanou zájmovku zaregistroval jako Shell. Nejprve jsem nechtěl, za dosahované výsledky jsem se styděl, ale pak jsem si uvědomil, že nemohu jen brát. Zájmovka zůstala, přibyl k tomu Shell a ještě jsme si vymysleli verzi pro rodiny.

Nehodlám popisovat ta úskalí, která stavitelé znají, spíše bych chtěl odsouhlasit názory kladenských Veroniky a Pavla a navázat na ně. Do letošního ročníku Plotice jsem se jen vozil a čekal, co mi pořadatelé nachystají. Teď, díky Zdeňkovi, už mám pohled trochu jiný. Přimlouvám se za to, aby si každá pravidelná posádka Shellu zkusila postavit svoji soutěž, byť jen náborovku. Lidí, kteří jim s tím pomohou se najde dost, alespoň doufám. A když si netroufnou na vlastní soutěž, tak alespoň nějaká společná forma spolupráce více posádek z regionu nebo výpomoc při vyšší soutěži. Za ty regionální náborovky se přimlouvám, protože každý z nás má okolo sebe nějaké portfolio kamarádů, které může nalákat. Já jsem zkusil krom okolních vesničanů a známých i nábor formou kačerského eventu. Přihlásilo se dost posádek, které postupně odpadly a zůstalo jich osm. Ano, větší polovina už odumřela, protože čekali něco jiného, ale tři posádky vypadají nadějně. Tyto posádky mi ještě před soutěží dávaly svými dotazy a rozbory zabrat, ale díky za ně. Vždyť se to na jejich výsledcích projevilo.

Velice mile mne překvapila účast a výpomoc mistrovských posádek při naší Shellové soutěži. Je zkrátka znát, že ti chlapi pro ten sport žijí a ochotně přiložili ruku k dílu, někteří si i mimo pořadí soutěž zajeli. Toto je pro mne ta ideální forma propojení soutěžních kategorií, jsme všichni na jedné lodi. Závěrem tedy výzva Shellovým posádkám: "Pojďte to zkusit". Bude vás to stát hromadu peněz, nervů a starostí, ale ten pocit za to stojí. A za sebe nabízím pomoc s čímkoli.

foto
clarus8   19.10.2018 v 17:00   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Pro Petra (123) a pana stavitele K zadání šipky v křižovatce v Táboře kota 233 1.etapa- podle mne a řádů str.27 by jsi měl mít 1x PK30 navíc a chybět ti 3 vesnice.
Ohýbání řádu se stává módou a mluví se jen o šipce v jedné křižovatce ne o dvou a více, jak se nyní objevuje.
foto
Eddie75   19.10.2018 v 18:47   odpověděl:
He?
foto
PetrM   19.10.2018 v 20:41   odpověděl:
Taky nerozumím. Probereme zejtra osobně.....
foto
matonni   19.10.2018 v 21:37   odpověděl:
Taky jsem zvědavý, s čím Clarus přijde... Já jsem tu kótu na místě nepochopil, ale s odstupem je vše jasné a jednoduché.
foto
OlinaK   19.10.2018 v 22:54   odpověděla:
My jsme to na místě vyřešili špatně, ale když jsme si vzali na pomoc pořádnou lupu, pak je to jasné a jednoduché.
foto
clarus8   19.10.2018 v 23:23   odpověděl:
Zde nejde o jednoduchost nebo pochopení, ale o to, že křižovatková šipka má být pro jednu křižovatku ne přes dvě.
Nic víc nic míň.
foto
PetrM   23.10.2018 v 11:38   odpověděl:
Tak jsem si prostudoval znova Řády - sekci "Šipky v mapách" a nikde není uvedeno, jak dlouhý (tedy přes kolik křižovatek, ne že min. 3 mm) může být přetahovák. Tak fakt nevím.....
foto
clarus8   23.10.2018 v 15:23   odpověděl:
To Petr
Oba jsme chodili asi do jiné školy, ale měli bychom rozeznat číslo jednotné nebo množné.
Str.27 bod B/ šipka v křižovatce......je to číslo jednotné, tudíž chci-li přes více=více šipek


foto
Arzit   2.11.2018 v 09:56   odpověděl:
Myslím, že řešíš blbosti. Když by tam bylo napsáno Křižovatky, tak bych zase řešil, že je proti řádům když bude jen přes jednu křižovatku. a výsledkem bude, že řády uděláme tak korektní, že je nedokáže dešifrovat ani právník.

Prostě se na to vykašli a tam kde to je relevantní, tak počítej, že jsou obě varianty.
foto
PetrM   2.11.2018 v 22:57   odpověděl:

foto
Jura 2   16.10.2018 v 09:41   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Pro vsechny ke konferenci, ktera bude v sobotu v Pelhrimove: Diskutovali jsme ve vyboru, ze by mozna nebylo spatne nejake oziveni struktury nasich serialu. Soutezi mame (zatim) dost, nicmene za cenu slucovani ruznych serialu do jednoho zavodu (napr. MCR+CP/MP, CP+MP, aby prijelo co nejvice aut... Pro poradatele naprosto logicke, ale kdyz jedna posadka soutezi ve vice kategoriich a odveze si napr. 2 a vice vitezstvi za 1 akci, tak to nema moc puvab... Co vy? Vyhovuji vam stavajici serialy, nebo byste neco zmenili? Ja premyslel ve smyslu tenisoveho zebricku - ruzne kategorie zavodu, ruzne obodovane, kazdy muze jet kamkoliv a hodnoceni se bude odvijet od celkoveho zebricku: mistr, nejlepsi mlada posadka, skokan roku... No, zkuste se zamyslet sami, treba prijdete s nejakym napadem na oziveni...Kazdopadne bych o tom rad v sobotu hlasoval, jestli dnesni system je OK, nebo pujdeme do "nejake" zmeny...Diky.
foto
Vláďa   17.10.2018 v 11:44   odpověděl:
Zcela jistě zajímavá myšlenka, ale mám obavu, že by mohla mít, zejména pro začátečníky nebo shelláky demotivující charakter.
Když by na soutěž shellu přijela posádka/y z poháru, tak by to možná nejprve pro sheláky mohlo být výzvou ji(je) porazit, ale když by se to 3x a vícekrát nepodařilo, tak už shell nepojedou, protože vyhrává jedna a ta samá posádka/y a šance na přední umístění v soutěži se snižuje. Ano, posádka z poháru pobere dílčí ceny, celkově za soutěžní rok bude nic moc. Posádka ze Shellu za soutěž nic moc nepobere, za soutěžní rok na tom bude dobře, ale myslím si, že i dílčí úspěchy jí budou chybět. Navíc ve společném žebříčku by ani ta nejlepší posádka, jezdící shell, asi velkou díru neudělala. Možná jedna, dvě.
Tím se nechci dotknout kvalit posádek Shellu. Některé jezdí velmi dobře a mají na pohár, ale asi by byly ochuzeny o pocity z bedny, které se ve vyšších soutěžích, vzhledem ke konkurenci, mnohdy zažívají jen sporadicky. A tak ať si to před postupem výš trochu užijí. To přeji všem, co začínají a jezdí Shell.
Prosím, berte to jen jako názor, ne jako životní postoj.
foto
matonni   17.10.2018 v 13:12   odpověděl:
Pohled od člověka, který jezdí rok (pominu-li sporadické účasti někdy před deseti lety):

Náš rybníček Shelláček je také rozdělen na výsostné vody kolem stavidla a zbytek. Ano, občas se nám podaří proplout sítěmi a podívat se do "lepší vody", ale to jsou ty výjimky, které potvrzují pravidlo. A historické zkušenosti některých posádek jsou o tom, že raději vyhrávají v Shellu, než sbírají drobky, případně po několika nezdarech ve vyšší soutěži raději skončí úplně Z tohoto pohledu posádek z kalné části rybníčku je to marné, je to marné.
Ale naštěstí je tu i jiný pohled, alespoň ten můj. Nejezdíme na soutěže proto, abychom bojovali o umístění. Chceme se někam podívat, posbírat nějakou zkušenost, užít si víkend (vyrážíme v pátek, vracíme se v neděli). Ano, vždy je to kompromis, musíme to organizovat s ohledem na syna (letos s ohledem na dva kluky). Kdybychom to brali jen kvůli výsledkům, tak například do Pelhřimova nepojedeme. Stačí se podívat na přihlášené posádky a je nade vše jasné, že když v naší kategorii startují mistráci a vítězové CEC, tak můžeme zůstat doma. A stejně přijedeme.

Pokud se chytím Vláďovy myšlenky, tak přeci pokus o poražení někoho z vyšší soutěže mám, nikdo mi nebrání jet pohárovou soutěž, byť bez zápisu do tabulek a mohu si odvézt morální potěšení.

Závěrem - nechci svým předchozím textem naznačovat, že mne výsledky nezajímají, že nemám radost z lepšího umístění, ale stejně stále nejde o život a tudíž jde o .... ano, zábavu. A najít spravedlivá pravidla pro postup, která nebudou mít za následek úbytek posádek, je práce pro génia. Najde se?
foto
Vláďa   17.10.2018 v 14:30   odpověděl:
Díky Víťovi za jeho názor, který je také v ledasčem pravdivý. Skutečně je dobré si uvědomit proč jezdíme soutěže AOS.
Já jsem za sebe to již prezentoval několikrát: jezdím ne pro výsledky, ale když už se časově urvu, tak proto, abych vyčistil hlavu úplně jinou činností, abych se pobavil jinou záležitostí a také proto, že každé autorovo ošálení mé osoby je pro mne výzvou, abych se toho příště vyvaroval. No a nakonec přijde jiná další finta.
Nicméně si myslím, že kdo přichází do pohárů přes Shell, tak by měl alespoň několikrát okusit i užít chuť bedny, aby měl motivaci proto, že se to dá jezdit jak s úspěchy, tak i s neúspěchy a okusil bednu něco jako bonus, třešničku na dortu za to, že nějaký čas a um tomuto sportu věnuje. No a následně přichází rozhodnutí, jdu do vyšší soutěže - budu prohrávat a bude mne to ještě bavit? Mám či nemám pokračovat? A to jak se kdo rozhodne je pouze na něm.
Pokud mohu mluvit za naši posádku č. 77, tak pohled do výsledovek posledních let hovoří jasně, proč to jezdíme a nebo proč stavíme Rallye Šmídl.
foto
matonni   17.10.2018 v 14:56   odpověděl:
Vláďa to o výzvě popsal naprosto přesně, mám to stejně. Konečně jsem ve stádiu, že umím zanalyzovat chyby, které jsem na trati napáchal (občas mne někdo musí popostrčit), těším se z toho a příští soutěž zase skočím na lep. Ale přesně to jsou ty výzvy, které nikdy nekončí a na které se těším. A za ně všem autorům a organizátorům děkuji
foto
Eddie75   18.10.2018 v 11:21   odpověděl:
No, když to tady tak čtu, tak začínám mít pocit, že bych se měl spíš stydět, že nás baví zlepšovat se a vozit domů placky... Nicméně k tématu. Za mě (za nás) si myslím, že současný systém zejména Shellu je OK a rozhodně bych s tím nehýbal. Kvalifikační klíč do poháru je otázkou, zejména z pohledu naplnění poháru dalšími posádkami, ale to nechám na jiných. Za nás byly tyto dvě sezóny tak akorát, abychom si mohli říct, že se nebojíme do poháru posunout a že to snad nebude ostuda. Loni touto dobou bychom se na to tak netvářili.
S čím by se ale hnout mohlo, tak je pohár, resp. malý pohár. Jsme asi jediný sport na světě, kde nemá každý účastník svou úroveň soutěže. Abyste si nemysleli, že to píšu alibisticky zrovna teď, když nás postup čeká, mrkněte do letošní ročenky, psal jsem tam v podstatě to samé. Nově postoupivší do poháru se pak perou ne se svou soutěží, ale se svou soutěží a mistrákem. A náplastí jim budiž jen malý pohár na konci roku, pokud se na bednu vyškrábou. Zpracovával jsem to i statisticky za posledních 10 let, bohužel čísla se mi povedlo smazat. Medailová úspěšnsost čistě pohárových posádek nebyla pochopitelně valná. Námětem k diskusi by tedy mohlo být vytvoření malého poháru jako svébytné soutěže při zachování současného formátu, tedy společné soutěžení s jezdci MR, ale vyhlášení zvlášť. Vzhledem k počtu posádek pohárů mě zas napadá možnost sloučení obou divizí do jedné, nicméně formát by se musel vycizelovat tak, aby byla rozumná možnost zazávodit si a případně se i umístit pro posádky, kterým se nechce přes celou republiku... Nevím... Asi mě nenapadá upgrade, který by byl výhodný pro všechny strany. Ale se současnou poněkud demotivační strukturou pro pohárové posádky by to možná něco udělat chtělo. Zaměřil bych se ale i na to, jak do Shellu získat další nové posádky. Abychom tu časem nezůstali s jednou soutěží...
foto
clarus8   18.10.2018 v 14:32   odpověděl:
Zdravím všechny příznivce tohoto sportu (zábavy).
Pro Shell bych nic neměnil, jen je hodně poznat, kdy to je Shell a kdy pohár + minuty navíc. Když si chci něco mimo Shell zajet, tak vzhledem k slepení vícero soutěží na den či dva, my nezbývá než noční pohár a denní Shell.
Samozřejmě chápu, že pořadatelů není mnoho, tak se to tak řeší.
Za mne návrh Shell jen jeden republikový. K mistrákům poháry aspoň 2x mimo termín Shellu.
Dál si myslím, že než např.ELO body či kooficienty pro poháry s mistáky by asi bylo dobré znovu revidovat řády, aby pak po soutěží ubylo diskusí co a jak chápat, když to řády neřeší.
Asi nejsem ten pravý k těmto diskusím, ale vyjádřit se snad mohu.


DALŠÍ STARŠÍ PŘÍSPĚVKY           ZPĚT NA NEJNOVĚŠÍ PŘÍSPĚVKY _________________________________________________________________________________________________________________________