VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     AKTUALITY     DISKUSE     KALENDÁŘ     PROPOZICE     UČEBNICE     POKYNY  CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Před 3. dny napsal příspěvek PetrM
UKAŽ 3) Před 22. dny napsala příspěvek Terka B.
UKAŽ
2) Před 13. dny napsal příspěvek matonni
UKAŽ 4) Před 26. dny napsal příspěvek matonni
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Před 3. dny clarus8 reagoval na PetrM z 16.07.
UKAŽ Před 78. dny Bartma reagoval na Bartma z 2.05.
UKAŽ
Před 25. dny Duža reagoval na matonni z 23.06.
UKAŽ Před 81. dny clarus8 reagoval na ZdenekJ z 28.04.
UKAŽ
Před 77. dny R.A. reagoval na Bartma z 29.04.
UKAŽ Před 84. dny kk reagoval na matonni z 14.04.
UKAŽ
Před 78. dny kk reagoval na PetrM z 1.05.
UKAŽ Před 95. dny PetrM reagoval na PetrM z 13.04.
UKAŽ

foto
clarus8   12.11.2018 v 10:38   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Děkuji autorům a celému týmu za tradičně pěknou soutěž.
Úsek SM1 až E jsme totálně zmastili, avšak když to doma probírám a probírali jsme to s Poláky a 202, tak neseděl příjezd do koty 233 SM4, a to proto, že oba mapové příjezdy jsou neprojeditelné tvarově a nedalo se to ani přes otočení na parkoviště u ČK.
Mnohdy nás autoři na tvary křižovatek chytají, tak jen proto to popisuji a reaguji i na Petra z pohledu z bedny.
foto
Duža   12.11.2018 v 15:56   odpověděl:
Ano Zdeňku máš pravdu, reálné ostrůvky pro odbočení vlevo v mapě chyběly. Byl tam jen klasický kříž. Uvažovali jste naprosto správně - tak se to jezdí. Nebyl to záměr ani finta. Naštěstí pro ty, kteří tam chtěli jet správně, existovala možnost otočení kolem ČK. Z druhé strany již odbočení nic nevadilo. Je to marné, můžeš to 100x kontrolovat a stejně tam něco zůstane.
foto
PetrM   12.11.2018 v 16:31   odpověděl:
Souhlasím s Dužou, že pro největší poctivce byla varianta dojet si až pro otočný plech G u časovky ale zároveň tvrdím, že do ulice "K Myslivně" šlo na kříži odbočit vpravo, aniž bys porušil dopravní a AOSácké předpisy. Na zemi žádná šipka nebyla a jak říkal Milan Búci, "na hulváta" se tam na kříži odbočit dalo. Do ulice Dr.Slabihoudka, která byla před tím, to nešlo kvůli šipce na zemi rovně a jinému řazení před křižovatkou.

foto
matonni   6.11.2018 v 16:32   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Šupinky z kapra.

Pokračuji v diskuzi, která běží na hlavní sekci. Tam Zdeněk u Duža srovnávají nesrovnatelné. V AOS po roce vidím problém s čekáním až na konci. Zručka, rozprava, start, dojezd, vyvěšení prvních výsledků - to vše je dáno organizačně a nedá se s tím mnoho dělat. Problém přijde až po zveřejnění výsledků. A je tím delší, čím je nasekáno více chyb v iti a tím ve vzorácích. Nastává střet autora a posádek. Samozřejmě, nikdo není dokonalý, na chyby má právo každý, krom pána na hradě. Ale jsou soutěže, kde je jich minimum a tam to odsýpá. Dá si někdo tu práci, aby spočítal počet chyb v posledním shellovém iti?

Na nikoho neútočím, nikoho nenapadám. Jasně si uvědomuji, že my, shelláci, jen bereme a nedáváme. Jsme závislí na tom, co nám kolegové z vyšších soutěží postaví a musíme za to být vděční. Už dříve jsem psal, že je potřeba, aby se na stavbě či pořádání soutěží podílely shellové posádky. Jak je donutit nevím. Snad použít jeden z návrhů na automatických 30 bodů za postavenou soutěž? Něco podobného by se dalo uplatnit i pro posádku, která projede soutěž postavenou pohárovými kolegy. Zároveň každý, kdo zorganizuje soutěž získá naprosto jiný náhled na organizaci takové srandy.
foto
michal.g   6.11.2018 v 17:28   odpověděl:
přesně tak. pokud je dobře připravená a zkontrolovaná soutěž, tak se vyvěšují výsledky chvíli po dojezdu poslední posádky a po půl hodině se udělá vyhlášení a je to.
bohužel, kapr byl extrémní, už si ani nepamatuju, kdy se čekalo na výsledky 4 hodiny :(
foto
matonni   6.11.2018 v 17:32   odpověděl:
Michale připomenu ti to: loni na stejném místě. Proto mi manželka řekla, že sem už se mnou nejede
foto
michal.g   6.11.2018 v 20:31   odpověděl:
Nj, to bylo hodně podobný
foto
clarus8   7.11.2018 v 11:24   odpověděl:
to Víťa
Já se tedy přihlašuji na kontrolu tohoto Shell cupu v JH, aby byl pro Shell stravitelný a nemuseli jej posádky takto opouštět

foto
clarus8   4.11.2018 v 12:37   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Vážení,
vracím se do JH 2.etapa.
Podle autora a HR mělo být v části SM31,485,480 pouze PK 24,K,24.
Já tvrdím, že jsem byl okrácen o 200 TB.
Důvod: 24,K,24 řeší jen průjezd SM 31 a příjezd do485 podle mapy k. A co dál? Z této 485 mám podle ZM do 480 a jak?
Podle mne to jinak nejde než přes další K a 24 a do 480.
V klidu proberte
foto
PetrM   5.11.2018 v 20:47   odpověděl:
Tam bude určitě zakopanej pes v tom nesmyslným nápisu "mapa k" v políčku u SM31. Nechápu, proč jste to tam měli a co to mělo znamenat - snad jen radu pro vás, ať si tu SM31 vynesete a najdete v mapě k. Protože ses pak ale neměl vracet po opuštění SM31 podle "mapy k" ale podle ZM.
A proto tam to první kolečko s plechama 24, K nemělo bejt. Měl jsi to jet dle ZM tedy "po hodinách" a bez plechu.
foto
clarus8   5.11.2018 v 23:16   odpověděl:
Děkuji,
tak pak to dává smysl.

foto
Tomáš   29.10.2018 v 22:32   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Petře, dobrá práce.
foto
Eddie75   31.10.2018 v 11:12   odpověděl:
Díky!

foto
matonni   22.10.2018 v 21:43   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Jak jsme stavěli zájmovku.

Už na konferenci jsem zmínil, že zájmovky stavíme s manželkou asi 8 let, inspirací nám byli kluci z Podřipského AOS, kteří nás nalákali někdy před více jak deseti lety. Pár tradičních AOS soutěží jsme odjeli, nepochopil jsem skoro nic a do toho se nám narodil kluk a se soutěžemi jsme měli na několik let utrum. Ale tužky a zvýrazňovače zahálely a tak jsme jednou, někdy i dvakrát za rok udělali hobby soutěž pro místní a kamarády. Dokonce jsme nakazili jednu posádku, která již třetím rokem pořádá navigační soutěž pro kamarády v okolí Sázavy. Loni jsme usoudili, že kluk už vyrostl a mohl by s námi vydržet jezdit. Začali jsme Prasátkem, pokračovali Kladnem a postupně jsme i letos pokračovali po Čechách. Bez výsledků, většinou poslední, ale odhodlaní. Zájmovku jsme stavěli i letos, supervizora nám dělal Jarda Marek a nad námi všemi bděl Zdeněk Jíše jako HR. Ale stále to byla jen sranda pro pár kamarádů, vždyť maximálně jelo 13 posádek. Jenže Zdeněk nám nachystal kulišárnu, hodil nás rovnýma nohama do vody. Nachystanou zájmovku zaregistroval jako Shell. Nejprve jsem nechtěl, za dosahované výsledky jsem se styděl, ale pak jsem si uvědomil, že nemohu jen brát. Zájmovka zůstala, přibyl k tomu Shell a ještě jsme si vymysleli verzi pro rodiny.

Nehodlám popisovat ta úskalí, která stavitelé znají, spíše bych chtěl odsouhlasit názory kladenských Veroniky a Pavla a navázat na ně. Do letošního ročníku Plotice jsem se jen vozil a čekal, co mi pořadatelé nachystají. Teď, díky Zdeňkovi, už mám pohled trochu jiný. Přimlouvám se za to, aby si každá pravidelná posádka Shellu zkusila postavit svoji soutěž, byť jen náborovku. Lidí, kteří jim s tím pomohou se najde dost, alespoň doufám. A když si netroufnou na vlastní soutěž, tak alespoň nějaká společná forma spolupráce více posádek z regionu nebo výpomoc při vyšší soutěži. Za ty regionální náborovky se přimlouvám, protože každý z nás má okolo sebe nějaké portfolio kamarádů, které může nalákat. Já jsem zkusil krom okolních vesničanů a známých i nábor formou kačerského eventu. Přihlásilo se dost posádek, které postupně odpadly a zůstalo jich osm. Ano, větší polovina už odumřela, protože čekali něco jiného, ale tři posádky vypadají nadějně. Tyto posádky mi ještě před soutěží dávaly svými dotazy a rozbory zabrat, ale díky za ně. Vždyť se to na jejich výsledcích projevilo.

Velice mile mne překvapila účast a výpomoc mistrovských posádek při naší Shellové soutěži. Je zkrátka znát, že ti chlapi pro ten sport žijí a ochotně přiložili ruku k dílu, někteří si i mimo pořadí soutěž zajeli. Toto je pro mne ta ideální forma propojení soutěžních kategorií, jsme všichni na jedné lodi. Závěrem tedy výzva Shellovým posádkám: "Pojďte to zkusit". Bude vás to stát hromadu peněz, nervů a starostí, ale ten pocit za to stojí. A za sebe nabízím pomoc s čímkoli.


DALŠÍ STARŠÍ PŘÍSPĚVKY           ZPĚT NA NEJNOVĚŠÍ PŘÍSPĚVKY _________________________________________________________________________________________________________________________