VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     UČEBNICE     POKYNY  CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Před 107. dny napsal příspěvek clarus8
UKAŽ 3) Před 188. dny napsal příspěvek jardah
UKAŽ
2) Před 142. dny napsal příspěvek Vláďa
UKAŽ 4) Před 233. dny napsal příspěvek Bartma
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Před 167. dny michal.g reagoval na jardah z 6.02.
UKAŽ Před 288. dny fáza reagoval na matonni z 14.10.
UKAŽ
Před 179. dny Bartma reagoval na Bartma z 23.12.
UKAŽ Před 329. dny Bartma reagoval na Terka B. z 16.09.
UKAŽ
Před 209. dny clarus8 reagoval na PetrM z 6.12.
UKAŽ Před 329. dny VítekM. reagoval na matonni z 15.09.
UKAŽ
Před 286. dny kk reagoval na Jirka Křivánek z 20.10.
UKAŽ Před 382. dny matonni reagoval na matonni z 26.07.
UKAŽ

foto
LukášH   8.06.2019 v 21:11   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Dobrý večer, byly vyhlášeny konečné výsledky ze soutěže na Kladně.
Výsledkové sestavy jsou k dispozici na stránce aoscz.php5.cz. Pro archivaci využijte soubory PDF a pro zobrazení na webových stránkách obrázky ve formátu GIF nebo PNG.

foto
ZuzanaK   5.05.2019 v 17:10   napsala:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Chtěla bych vás tímto pozvat na Ostravský volant.
Účastníci, kteří pojedou Středoevropský pohár můžou jet ještě souběžně Moravský pohár
a Malý Moravský pohár – body vám budou přiděleny do všech těchto soutěží. Jedinou podmínkou je přihlásit se do každé soutěže zvlášť.
Ubytování mimo rámec soutěže můžu všem účastníkům zajistit, stačí napsat.
Parkování u hotelu je zdarma, každý řidič si musí aktivovat parkovací lístek na recepci.
Nenechávejte, prosím přihlašování na Ostravský volant na poslední chvíli   .foto
Bartma   2.05.2019 v 15:33   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Ahoj, dlužím pár slov k druhé etapě..
Měl jsem připravenou etapu přes Dlouhou Třebovou s otočkou v České T. zpět do UnO.
S přejížděním a podjížděním trati a střídavým odbočováním, a s druhým vložákem - opět za dejkou levá.
Informace o nutnosti konce závodu v Žamberku toto ovšem velmi záhy zhatila.
Z ÚnO do Žamberka se jezdí buď přes Libchavy a Hejnice (tam se jelo vloni) nebo přes Dobrouč, Letohrad a Lukavici.
Na výpadovku na Letohrad bychom ale jeli zase přes celé Ústí, velmi podobně, jako v první etapě..
Našel jsem ale další trasu přes Knapovec (s možností 2 zvl. zkoušek na málo využívané silničce v polích - zastavení na ruční brzdu při jízdě z kopce - ta nebyla schválena a rozjezd do kopce bez použití ruční brzdy)a Houžovec (kde by se dalo jet v reálné jízdě v pravém oblouku dominantní asfaltky rovně mezi chalupy) do Dobrouče a dále reál přes mapové kóty Letohrad, Žamberk..
Nějakej ten AOS jsem tedy plánoval v Dolní Dobrouči (kde se nabízí množství přejezdů přes říčku), ostatní trať by byla velmi jednoduchá, po jediné čáře v mapě shodující se s reálnou silnicí.
Abych v Dobrouči nejel jen šipkáč, napadlo mne povodit posádky po vsi vložákem za vodou levá.
Ale protože by to po třetím mostu už nikoho nebavilo, doplnil jsem to ještě přerušenou mapou s možností
zalepit si díru projetím slepé mapy a dokreslením projeté komunikace. Aby to nebylo tak strašně jasné,
přidal jsem do podmínky ještě 2 další slepé mapy, které by posádky shazovaly ze zamýšlené trasy po hlavní dobroučské ulici.
Jako alternativu jsem nakreslil velmi dlouhou polňačku na kraji obce, ovšem aspoň malinko přemýšlet o ní bylo potřeba. Ale byla delší.
Pro jistotu jsem připravil ještě malé poježdění po Dlouhé Třebové (kus původní etapy).
Když jsem si to spojil, zjistil jsem, že vložák z Dlouhé Třebové (střídání odbočení za tratí) má zajímavý vliv na dojezd do Žamberka. Že totiž při reálné jízdě s využitím vložáku a bez využití vložáku dojedou vždy do stejného místa v Žamberku, ale jednou přes Písečnou a jednou přes Lukavici. To se mi zalíbilo a tak jsem pro najíždění připravil etapu i s Dlouhou Třebovou.
Pak jsem dostal informaci, že je nutno zajet v Letohradu na pískové parkoviště. I když jsem se bránil, svolil jsem s malou odbočkou.
Ale požadavek byl ještě jiný, zajet tam ne z hlavního průtahu městem, ale ze směru od Kunčic.
Toto se nakonec ale ukázalo jako prozíravé, protože týden nebo dva před soutěží vjely bagry do Letohradu a NAŠTĚSTÍ zjednosměrnění mnoha komunikací neovlivnilo průjezd přes Kunčice..
Chyba při najíždění vedla k odhalení velmi jednoduchého reálného kolečka od parkoviště znovu tam.
Ano, taková krásná finta, a jedinečná šance ji využít, znovu už nebude kdy. Bohužel jsem to tam dal
a bohužel tím ještě víc natáhl už tak šíleně dlouhou etapu.
Bohužel jsem reciproce nevyhodil tu Dlouhou Třebovou.
(Ke všemu v závěrečném shonu přibyl ten nešťastný vložák, že jsi dopravní obsluha. Cedulka na značce průjezd zakázán stačila,ale my si "k opasku vzali ještě kšandy" - totální pitomost, kéž bych už nikdy podobnou neudělal)
Etapu jsem rozdělil na 3 části. První část Dlouhá Třebová a přejezd do Dobrouče (28 údajů iti), druhá část Dobroučský masakr (7), třetí část Letohrad a reál do Žamberka (10).
Podmínky: Odb. úhlem víc než 180° v kótách větších než 500 (využito 1x - aby se nejela polňačka v Dobrouči), nemapové se stávají projetím mapovými (aby fachčilo zprůjezdnění Dobrouče po hlavní) a pak v jedné kótě v 3. části mapová P. Moje schválnost dát tyto věci do záhlaví soutěže a ne do části, ve které se použijí. Nejhorší je smrt vyděšením!
Vložáky: VI1 leitmotiv za dejkou levá, VI2 koleje střídavě LP, VI3 kruháč I. výjezd. (využito až těsně před dojezdem do a v Žamberku)
V první části VI4 debilita s dopravní obsluhou. Ve druhé části VI5 za vodou levá a šestý !!! že ve vyznačené části neplatí VI1.
Ve třetí části už dokonce sedmý!!! vložák: ve vyznačené části opět neplatí VI1.
Zdenku, napsal jsem to pro Tebe - ty dva poslední nemusíš počítat, to se dá řešit též vyznačením platnosti VI1, ale takto bylo těch čar v iti méně.
A k těm kolejím: hned po startu děláš nucený podjezd trati, a pak odjedeš L. Pokud by bývala fungovala Dlouhá, jel bys tam za koleje (P), otočná+L a hned zase pod koleje zpátky (L). Další koleje jsou až v Letohradu. Pokud si poznamenáš první podjezd hned po startu, nemáš vliv na celou etapu.
Pokud bys nejel za trať v Dlouhé, opět se nic neděje, žádný vliv na celou etapu. Poprvé ti to ovlivní přejezd v Letohradu, ale ovlivní ti to až při dojezdu do Lukavice, kde vjedeš do slepé oblasti, kde s reálem velmi rychle skončíš.
Pokud si uvědomíš, proč jsi tam zajel, musí ti dojít, že jsi nezapočítal někde nějakej přejezd, a v Lukové místo P zkusíš L, jsi na trati a vše Ti funguje.
Pokud na vložák kašleš, dojedeš bez potíží do Žamberka přes Lukavici a chybu ani nezaznamenáš, vše Ti funguje, pokud jedeš dobře, vložák Ti nevadí a neděsíš se z počtu přejetí ani to nemáš potřebu dávat nikde k dobrému.
Poznámka k mapám - Dobrouč bylo dobré jet na M10, vešla se na A3. Zrovna tak Dlouhá. Udělat druhý list v M25 na A4 mi přišlo blbý, tak je ta jedna čára, po které se jede na A3 v M10. Závěr se jede reálně, přesto jsem udělal mapu pro umístění projížděných kót a ČK, tady už jsem musel dát M25, aby nebyly další listy. Vždy byl potřeba jen jeden list, nebyla v tom žádná zrada. Nečekal jsem, že by to mohlo někomu vadit
Co napsat závěrem? - bylo to dlouhé, a nedokážu si ani představit tu "pohodu" v autech po absolvování Dlouhé, kde to vůbec nefungovalo, díky již několikrát zmíněné chybě v iti s tak fatálními důsledky. Těžko pak hodnotit dál, tohle to prostě celý zabilo hned na začátku.
A bylo to i těžké. Ale najížděl jsem to se synem, se zkušenostmi z AOS z jednoho prasátka (možná 2), Mikulášské 2018 (6. místo myslím) a Hrubice v Sobotce 2019 (tam jsme byli třetí).
Šimon to jel celé sám včetně vložáků, jeli jsme to asi 2 hodiny 20", hodně práce mu daly azimuty a úhly, ale ne je najít a odjet, ale uvědomit si, jak to funguje, co je co. Takže tam jsme přerušili a já mu připomněl, co je úhel, co je azimut. Nenapovídal jsem, jen jsem definoval, co je co.
(Něco jako při rozpravě, kde jsem byl pro smích, když jsem chtěl tuhle trivialitu vysvětlit...)
Pak jsme to bez potíží odjeli a jediných dalších chyb se dopustil v mapařinkách (tam co byly pneumatiky jel asfalt a bral by falešných 60TB, a na konci Dobrouče si nevšiml odskočené mapy před dojezdem ke kótě 527. Tam to bylo myslím za 100TB)
Ptal jsem se ho, jaké to je v porovnáním s Chlumcem a Sobotkou, říkal "tak nějak nastejno, možná malinko těžší, ale v pohodě!"
Pod tímhle dojmem jsem nabyl asi mylného přesvědčení, že to minimálně polovička posádek zajede bez větších problémů.
Úplně na závěr bych chtěl zmínit prasečinu na začátku etapy, kde jsem úmyslně překreslil mapu.
To byl exces, taková libůstka pro mistrovské posádky, o kterých byly zvěsti, že dorazí a které jsem tímto chtěl uctít a pobavit, na průběh závodu to nemělo mít vliv, protože jsem předpokládal, že si toho nikdo nevšimne, průjezd byl takový, že brzy správné i špatné řešení pojede opět stejnou trať a rozdíl by měl být 160TB, které by měli všichni. To byla samozřejmě i další Šimonova chyba..
Ještě malinkou poznámku k odbočovacím pruhům a nechtěným návštěvám benzínky v České Třebové - Petře, tohle mi ještě budeš muset vysvětlit, jak je to řádově správně, jaká je praxe a jak se může lišit pohled účastníka MČR od Shellu. Proč to samé nevadilo v ÚnO?
Tam se odbočovalo několikrát v křižovatce jedno a víceproudé komunikace, třeba po výjezdu od 102 směrem k náměstí...
Možná je rozdíl v tom, že tam to bylo mapové odbočení a řadil ses do pruhů. Tady to bylo při reálu a asi v době, kdy rozpoznáš křižovatku už nejde zajet do odbočovaku, je to tak?
foto
PetrM   2.05.2019 v 16:05   odpověděl:
No jo, u mě v autě byla úplná pohoda A problém byl, že jsi jel na jasný reálný tvar.
foto
Bartma   2.05.2019 v 16:31   odpověděl:
Já nepsal pohoda ale "pohoda" Ostatní telefonicky, až budeš mít čas, můžem? Díky!

foto
PetrM   1.05.2019 v 09:23   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Tak já bych měl asi také přispět se svou troškou do mlýna s postřehy ze Žamberka a Ústí nad Orlicí. Ano, jak už se zde mnozí svěřili, očekávání, že se nebude jednat o zjednodušený Shell Cup ale o těžší Český pohár se opravdu naplnila.
Ale Martin se jako stavitel snažil a měl tam mnoho dobrých nápadů. Problémem bylo ale hlavně to, že asi úplně nefungovala komunikace a dohoda stavitel a HR (tedy zásadní pravidlo - pokud se nemohou při finalizaci tratě na nějakém místě shodnout – má se toto místo vyhodit nebo předělat a ne přesvědčovat jeden druhého, kdo má větší pravdu). No a v závěru soutěže se musí jako první vyvěsit vzorák (aby si ho mohli závodníci zkontrolovat a mohl následně doznat mnoha změn 😊).
No ale už k trati. Martin 1.etapu už rozebral a tak já jen k tomu toto.
Už jen úvod s cestou do kóty 815 dělal problém dost posádkám. A vložák „Po přejetí mostu jeď P“, který platil od 3.údaje v ITI byl super, protože málokoho napadlo, že ten most je těsně hned za 3.údajem v ITI. A do konce etapy už jinej nebyl…. Tak jsem se tam samozřejmě musel vrátit. Pak jsem na náměstí neviděl plech (a to jsem to jel 2x - WTF) a sežral fintu s vložákem za dejkou L, kde těsně za dejkou byl otočnej plech. A já tam samozřejmě nezajížděl a druhou dejku jsem neřešil.
Nájezd na SM1 přes detail bodu B (SPK K) už skutečně byl vyšší dívčí a tedy pro těžkej pohár.
Že bylo všech sedm slepých map předáno přímo na pauzáku bylo super! Že tam jsou ale dvě měřítka jinak jsem si všiml ale u bazénu už nezajel. Na letišti jsem si to uvědomil a musel zpátky do města. Celá sekvence slepých map s nájezdy a opouštěním u letiště byla moc pěkná, tedy až na tu blbost na louce s plechem T.
Druhá etapa (150 minut), to byl mazec. Autor se ukázal jako milovník dlouhých reálných přejezdů, azimutů a mapových úhlů. Děs! Hned první reálný tvar za kótou 251 nešel zajet – viz. šipka na zemi - https://mapy.cz/zakladni?x=16.4277149&y=49.9378939&z=20&l=0&base=ophoto&source=muni&id=1639. No a pak už tu Dlouhou Třebovou nebudu rozebírat – byl jsem až u pumpy v České Třebové, což tedy autor opravdu nechtěl. A nebyl jsem tam sám. Tady už to byl první úhlovo-azimutový koncert ☹. Celá Dolní Dobrouč s vložákem „za vodou vždy L“ a s třemi podmínkami „po projetí kóty XXX jeď SM X“ byla už fakt na těžší mistrák. Ale tady se mi to moc líbilo. No a na závěr orgie reálné jízdy až do ČK (mnoho kilometrů z Letohradu do Žamberka). Díky tvaru křižovatky na plechu na parkovišti jsem nejel políčko v ITI „Reálné L“ a proto mi chybělo jedno pěkné reálné kolečko za 300 TB. Byl to dlouhý reál ale mělo to hlavu a ač jsem to tam zazdil, tak se mi to taky moc líbilo.
No a když jsem byl v autě na všechno sám a dostal vždy tolik papírů a ještě v 1.etapě sedm SM tak se mi fakt nedělalo dobře. Ve 2.etapě čtyři mapy na A3 a tři itiky na A4!!! Ještě že jsem si to na tom prázdném sedadle navigátora mohl krásně rozložit a nadávat jsem mohl jen autorovi a sám sobě. To jsme si navíc ráno ještě ke všemu doma zapomněl navigaci a jel to celé jen na obdržené mapy (naštěstí byly většinou M10) a trochu na měřidla.
Každopádně oceňuju obrovské množství práce a času, které tomu Martin (a Vláďa) věnoval a mě se to moc líbilo (až na tu Dlouhou Třebovou). Jen to opravdu ale nebyl ani Shell Cup a ani MČP…
foto
Jura 4   2.05.2019 v 07:42   odpověděl:
...mel jsi rict, ze potrebujes drzak na mapy, nemam to daleko. Kdyz to s Tebou zvladla Simca tehdy... Mohl jsem se neco priucit!
...Je zajimave, ze posadky nizsich kategorii volaji po jednoduchych soutezich a sami sobe postavi hard core...
foto
kk   2.05.2019 v 09:51   odpověděl:
.... Je zajímavé, že vždy nejvíce řvou Vláďa s Martinem. Na druhou stranu, pokud bude Svaz AOS někdy pořádat Mistrovství Světa, víme, kde se pojede 😁😁😁
foto
PetrM   2.05.2019 v 10:03   odpověděl:
To víš, těžko na těžkém cvičišti (Žamberk) a pak lehko na lehkém bojišti (Fulnek). Pochopitelně žertuji......
foto
Zdeněk Klenák   2.05.2019 v 10:16   odpověděl:
Karle, v Drevníkách?
foto
Vláďa   2.05.2019 v 12:59   odpověděl:
To Jura:
Poslední věta = krutá a smutná skutečnost, která má však temné zákulisí.
foto
kk   2.05.2019 v 13:47   odpověděl:
Jaký temný zákulisí? Postavíte bejkárnu, kde 1. má skoro patnáct set bodů, desátej skoro čtyři a půl tisíce, a pak se divíme, že ty lidi už víckrát nikam nepřijedou!
foto
Vláďa   2.05.2019 v 15:36   odpověděl:
No zatím k nám posádky jezdí - stávající (některé již 15 let) i nové. Letos to bylo 38 posádek ze 42 předběžně přihlášených. Doufám, že jim to vydrží, stále se učíme jako stavitelé a věřím, že na nás nezanevřou a příští rok budou spokojenější.

Kéž by to platilo i pro Drevníky, kam se mi po loňské odpolední části moc asi nebude v budoucnu chtít. Tam těch bejkáren pro pohár bylo také několik. I tak může vypadat z mého pohledu náhled na věc. Snad to malý pohár odstraní.

Martin stavěl poprvé a měl tam dost dobrých věcí, které se bohužel překryly a smazaly těma oprávněnýma výtkami účastníků v Shellu. Já osobně neschovávám hlavu do písku a ano, potvrzuji zpětným pohledem - některé věci byly přes čáru a jako HR jsem měl být důslednější k obtížnosti i za cenu, že se soutěž zruší nebo ji postaví jiný autor. A o tom bylo to temné zákulisí.

Takže kéž by ten, kdo rád kritizuje kohokoliv (spíše jen naši posádku) a cokoliv, tak by si také mohl občas zamést před vlastním prahem.

Je mnoho soutěží, které se úplně nevyvedou a měl bych co k tomu také říci. Nicméně za sebe si vždy představím co taková soutěž pro pořadatele a stavitele znamená a představuje a koukám na vše potom jinou optikou. A klidně, když budu mít volno, přijedu i příště. Tedy pokud o mne budou stát a nebude mi někdo neustále předhazovat, že ty z konce tabulky vlastně nepotřebuje. Bohužel, je to již ve vláknech za poslední dobu poněkolikáté, takže už k tomu nebudu mlčet ani ze slušnosti.
Soutěže jezdím pro pobavení a duševní relaxaci a je mi úplně šumák, zda mne úspěchy doprovází nebo ne. A když už něco organizuji nebo postavím, tak je to z vděčnosti vůči AOS jako takové, že dokáží jiní a jinde pobavit mne a ostatní.

foto
kk   2.05.2019 v 23:34   odpověděl:
K čemu ty sáhodlouhé, nic neříkající litanie? Řeklo se, že Shell by měl být lehčí? Řeklo. Byl Žamberk lehký? Podle bodů, příspěvků RA, Petra Maška i Claruse nebyl. Proč do toho tahat ještě nějaká temná zákulisí, možná i špatné postavení Jupitera a Tvé mindráky z Drevníků?

foto
Bartma   30.04.2019 v 19:18   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Ahoj, pokusím se objasnit malinko z I. etapy. Původně to bylo krátké poježdění po ÚnO
a pak by se odjelo přes Andrlův Chlum na jih ke Sloupnici.
Měl jsem hotový itík i mapy, dokonce jsme to s Vláďou vloni najížděli, já předtím bezpočtukrát.
Pak přišla zpráva, že výjezd na jih nebude možný, z etapy zbyl začátek po bod A, resp. možná po B,
a vložáky "za mostem P" a "za koncem obce L po asfaltu", + lightmotiv - "za dejkou L".
Potřeboval jsem někudy zpátky do ČK a opustit město a vrátit se do ČK.
Severně vede jedna jediná klikatá cesta, kde zpravidla místní adepti řízení prvně usedají za volant ještě,
než se zapíšou do autoškoly. Tak postav etapu na jedný rovný i když trochu klikatící se silnici... !!
Ústí v podstatě s přispěním vložáku "za dejkou L" odsejpá samo, pořád to někam vede, tak jsem ho nechal po celou etapu, protože se hodil i v závěru. Ten konec obce (využito 2x) a most (1x + 1x pro špatný průjezd) mi spíš překážely,
nebyly úplně potřeba, ale nechal jsem je tam.. Možná bohužel, někoho možná děsil počet VI...
První složitá situace vzniká na kruháči s kótou 102. Je potřeba velmi rychle přehodnotit, na což tam není místo
ani čas. Váhal jsem, zda bude správně jeden objezd nebo 2, ale vzhledem k tomu, že komunikace
do náměstí vede rovnou ze 102, stejně jako ta na sever, správné je pouze jeden objezd.
Ale je to těžké dát to v tom okamžiku, nic ale nebrání odjet stranou, promyslet a napsat jeden plech..
Druhá vážnější finta ve městě spočívala v tom, že projetím kóty 303 se z ní stal bod.
To bylo použito v soutěžích mnohokrát, jeden čas bylo hodně populární, s tím se každý již někdy setkal.
Takže to nebylo těžké na vědomost, ale na pozornost během jízdy.
Pak už by snad neměl být ve městě žádný problém, pokud použiju detail pro objetí bodu B
a umím přikládat pauzák na mapu a podle něj jet libovolný počet SM tvaru "I" nabo "L"
A proč jich tam bylo tolik? No do kóty 105 vedla SM3 v jiném měřítku než má ZM.
Měl jsem za to, že na takovou trivialitu mi nikdo neskočí. Ale když bych to dal na pauzák, dal těch SM víc,
možná by někdo ztratil pozornost, pěkně si přikládal a SM si odjel v M10 místo M5. Takže kvůlu zamaskování změny měřítka.
Chlupatice jednoduchá, jediná finta na konci vložák s dejkou. Bohužel se tam nějak záhadně
objevila jedna DZ "zákaz odb. vlevo" což z jedné křižovatky dělalo jednoznačný výjezd,
ale všiml si toho asi jen Maškin, nikdo jiný mi chybu v iti nehlásil.
Shodli jsme se, všichni, kdo jsme najížděli, že tam v té době nebyla.. Opouštím město.
Pomocí 2 otočných bodů na začátku a na konci té jediné silnice, a několika křižovatek s místními pěšinami,
jsem na ní chtěl dělat AOS. Snad by proti tomu ani nikdo nic neměl, v podstatě stačilo to projet
jednou, opsat si plechy a během pětiminutového zastavení vymyslet správný průjezd.
Mohlo být řešeno šipkáčem, ale když už jsem měl ten pauzák, tak jsem to udělal veeeelmi triviálními SM.
Ty malinko pokroucené křivky se dokonale shodovaly z mapovými podklady, žádný chyták.
Jediná záludnost byla v tom, že se na ně muselo teprv najet, povětšinou z místa, kde začínají..
To je v každé školičce, zrovna tak jako přerušení SM a návrat dle ZM, není-li uvedeno jinak.
Takže to byla vlastně jediná záludnost "pekla severu" - pohlídat si mapový podklad.
Na závěr pak odjezd do Knapovce, kde byla kratičká SM ze dvou čárek - otočené "V" ale
opět v M5, a opět po přiložení pauzáku na mapu sedělo s M10. Podle správnosti vyhodnocení se
objel žlutý hangár po nebo proti směru hodinek.
Komunikace, nakreslená do trávy ,vám asi problém nedělala, kde jste chybovali bylo
otočení kolem 4 kolíků, obmotaných mlíkem. Spletlo vás, že jen kus byl po panelech. Měl jsem
líp vysvětlit v rozpravě nebo namalovat vnější hranici komunikace. Každopádně po trávě se jezdilo
a v ZM i plánku bylo zakresleno otočení kolem těch 4 kolíků. Směr otáčení proti h. r.
Ta průjezdka tam byla pro Hobby..
Pro zajímavost - v ranném stadiu jsem tam ani nechtěl jezdit, chtěl jsem dát plech s otočnou.
Do časovky se dojíždělo krátkým mimomapovým přejezdem v režimu reálné jízdy,
předpokládal jsem, že kdo zmizí do Třebové, uvědomí si, že je asi blbě a nějak se vrátí,
nepojistil jsem to už dalším plechem s otočnou. Navíc by vadil průjezdu II. etapy...
Když to shrnu, vše bylo ze základních prvků AOS s vyjímkou změn měřítka ZM a proměny kóty v bod.
Asi jediné 2 finty, zbytek ze školiček opsané základní prvky v tom nejelementárnějším provedení,
ale zahuštěné do (pro některé, zdá se) smrtícího koktejlu.
JTCHA bude ke stažení, jakmile to doplním, nebo si napište mejlem. A s druhou etapou zúčtuju zase za pár dní..


DALŠÍ STARŠÍ PŘÍSPĚVKY           ZPĚT NA NEJNOVĚŠÍ PŘÍSPĚVKY _________________________________________________________________________________________________________________________