VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     UČEBNICE     POKYNY  CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Před 107. dny napsal příspěvek clarus8
UKAŽ 3) Před 188. dny napsal příspěvek jardah
UKAŽ
2) Před 141. dny napsal příspěvek Vláďa
UKAŽ 4) Před 233. dny napsal příspěvek Bartma
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Před 167. dny michal.g reagoval na jardah z 6.02.
UKAŽ Před 288. dny fáza reagoval na matonni z 14.10.
UKAŽ
Před 179. dny Bartma reagoval na Bartma z 23.12.
UKAŽ Před 329. dny Bartma reagoval na Terka B. z 16.09.
UKAŽ
Před 209. dny clarus8 reagoval na PetrM z 6.12.
UKAŽ Před 329. dny VítekM. reagoval na matonni z 15.09.
UKAŽ
Před 286. dny kk reagoval na Jirka Křivánek z 20.10.
UKAŽ Před 381. dny matonni reagoval na matonni z 26.07.
UKAŽ

foto
matonni   23.06.2019 v 23:13   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Děkuji všem posádkám, které se zúčastnily Plotice v Polepech. Ještě větší poděkování patří těm několika posádkám, které se nebály a překročily svůj stín, protože z náborové sekce přestoupily do vod neznámých, shellových. Doufám, že jsme je moc neodradili a zůstanou nám věrni. Těšíme se na ně v srpnu na Prasátku, v září v Hodkovicích ...

A ještě házím jeden červený hadr do placu. Námět, k jehož sepsání mne donutila zkušenost z proběhlé soutěže:

Pro nás alespoň trochu znalé je struktura tohoto webu známá a víme, kam sáhnout pro informace. Avšak pro neznalé je nalezení všech souvisejících informací k jedné soutěži skoro nadlidský úkol. Někde je přihláška, někde jsou propozice (nedej Bůh, aby se jel současně pohár a shell, to se propozice objeví jen v jedné sekci a naprosto stejně je to s prováděčkami, případně druhými prováděčkami a nějakou aktualitou např. ohledně dopravy, stravy, ubytováním, atd.). Já vím, mohu tyto stránky zaplnit a duplikovat informace i do sekce začátečníků, ale mnoho se nezmění.
Mám proto jiný návrh, o jehož realizaci mám představu, jen neumím posoudit proveditelnost. Představuji si, že by zveřejňované informace měly možnost umístění atributu z přednastaveného výběru (např. Drevníky, Prasátko, Mohelnice / ČP, MČP, SC) a např. v kalendáři či na úvodní stránce, u špendlíku "Nejbližší soutěže" by se po jednom kliku nabídly odkazy na všechny vztahující se dokumenty k dané soutěži a konkrétní soutěžní kategorii. Samozřejmě si umím představit, že přidáním nového dokumentu s příslušným atributem se automaticky odešle zpráva / email přihlášené posádce a budeme mít mnohem větší jistotu, že se to posádky dozví.

Co na to ostatní? Co si o tom myslí Duža? A co na to Jan Tleskač?
foto
Duža   24.06.2019 v 08:25   odpověděl:
Díky za námět. Už jsem o něčem podobném taky uvažoval. Pokusím se realizovat.

foto
matonni   17.06.2019 v 10:39   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Je sobota ráno, už se jen převaluji v posteli a pomalu se chystám vstát. Rozjímání nad nadcházejícím dnem mi přeruší telefon s dotazem, kde že je ta přejímka?!?! Po krátkém váhání jsem pochopil vtip, ale bohužel špatný vtip. Opravdu jsme měli o týden dřív jednu nejmenovanou posádku v Polepech na přejímce. Trvali na kávě, čaji a párku v souladu s propozicemi a tak jsme je přivítali, pohostili, nasmáli se a probrali vánoční desetiminutovku. Prý i kolem toho letiště v Roudnici projeli bez problémů A ke všemu se nenechali odradit a za týden přijedou znovu.

A ještě využívám tohoto příspěvku k upozornění. Máme změnu v organizaci: propozice nejsou aktuální, čtěte prováděcí pokyny!! Zručka nebude mezi dopoledním a odpoledním kolem, ale ráno ještě před přejímkou. Díky a těšíme se na vás. Prý bude pršet. Prý.


foto
LukášH   8.06.2019 v 21:11   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Dobrý večer, byly vyhlášeny konečné výsledky ze soutěže na Kladně.
Výsledkové sestavy jsou k dispozici na stránce aoscz.php5.cz. Pro archivaci využijte soubory PDF a pro zobrazení na webových stránkách obrázky ve formátu GIF nebo PNG.

foto
ZuzanaK   5.05.2019 v 17:10   napsala:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Chtěla bych vás tímto pozvat na Ostravský volant.
Účastníci, kteří pojedou Středoevropský pohár můžou jet ještě souběžně Moravský pohár
a Malý Moravský pohár – body vám budou přiděleny do všech těchto soutěží. Jedinou podmínkou je přihlásit se do každé soutěže zvlášť.
Ubytování mimo rámec soutěže můžu všem účastníkům zajistit, stačí napsat.
Parkování u hotelu je zdarma, každý řidič si musí aktivovat parkovací lístek na recepci.
Nenechávejte, prosím přihlašování na Ostravský volant na poslední chvíli   .foto
Bartma   2.05.2019 v 15:33   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Ahoj, dlužím pár slov k druhé etapě..
Měl jsem připravenou etapu přes Dlouhou Třebovou s otočkou v České T. zpět do UnO.
S přejížděním a podjížděním trati a střídavým odbočováním, a s druhým vložákem - opět za dejkou levá.
Informace o nutnosti konce závodu v Žamberku toto ovšem velmi záhy zhatila.
Z ÚnO do Žamberka se jezdí buď přes Libchavy a Hejnice (tam se jelo vloni) nebo přes Dobrouč, Letohrad a Lukavici.
Na výpadovku na Letohrad bychom ale jeli zase přes celé Ústí, velmi podobně, jako v první etapě..
Našel jsem ale další trasu přes Knapovec (s možností 2 zvl. zkoušek na málo využívané silničce v polích - zastavení na ruční brzdu při jízdě z kopce - ta nebyla schválena a rozjezd do kopce bez použití ruční brzdy)a Houžovec (kde by se dalo jet v reálné jízdě v pravém oblouku dominantní asfaltky rovně mezi chalupy) do Dobrouče a dále reál přes mapové kóty Letohrad, Žamberk..
Nějakej ten AOS jsem tedy plánoval v Dolní Dobrouči (kde se nabízí množství přejezdů přes říčku), ostatní trať by byla velmi jednoduchá, po jediné čáře v mapě shodující se s reálnou silnicí.
Abych v Dobrouči nejel jen šipkáč, napadlo mne povodit posádky po vsi vložákem za vodou levá.
Ale protože by to po třetím mostu už nikoho nebavilo, doplnil jsem to ještě přerušenou mapou s možností
zalepit si díru projetím slepé mapy a dokreslením projeté komunikace. Aby to nebylo tak strašně jasné,
přidal jsem do podmínky ještě 2 další slepé mapy, které by posádky shazovaly ze zamýšlené trasy po hlavní dobroučské ulici.
Jako alternativu jsem nakreslil velmi dlouhou polňačku na kraji obce, ovšem aspoň malinko přemýšlet o ní bylo potřeba. Ale byla delší.
Pro jistotu jsem připravil ještě malé poježdění po Dlouhé Třebové (kus původní etapy).
Když jsem si to spojil, zjistil jsem, že vložák z Dlouhé Třebové (střídání odbočení za tratí) má zajímavý vliv na dojezd do Žamberka. Že totiž při reálné jízdě s využitím vložáku a bez využití vložáku dojedou vždy do stejného místa v Žamberku, ale jednou přes Písečnou a jednou přes Lukavici. To se mi zalíbilo a tak jsem pro najíždění připravil etapu i s Dlouhou Třebovou.
Pak jsem dostal informaci, že je nutno zajet v Letohradu na pískové parkoviště. I když jsem se bránil, svolil jsem s malou odbočkou.
Ale požadavek byl ještě jiný, zajet tam ne z hlavního průtahu městem, ale ze směru od Kunčic.
Toto se nakonec ale ukázalo jako prozíravé, protože týden nebo dva před soutěží vjely bagry do Letohradu a NAŠTĚSTÍ zjednosměrnění mnoha komunikací neovlivnilo průjezd přes Kunčice..
Chyba při najíždění vedla k odhalení velmi jednoduchého reálného kolečka od parkoviště znovu tam.
Ano, taková krásná finta, a jedinečná šance ji využít, znovu už nebude kdy. Bohužel jsem to tam dal
a bohužel tím ještě víc natáhl už tak šíleně dlouhou etapu.
Bohužel jsem reciproce nevyhodil tu Dlouhou Třebovou.
(Ke všemu v závěrečném shonu přibyl ten nešťastný vložák, že jsi dopravní obsluha. Cedulka na značce průjezd zakázán stačila,ale my si "k opasku vzali ještě kšandy" - totální pitomost, kéž bych už nikdy podobnou neudělal)
Etapu jsem rozdělil na 3 části. První část Dlouhá Třebová a přejezd do Dobrouče (28 údajů iti), druhá část Dobroučský masakr (7), třetí část Letohrad a reál do Žamberka (10).
Podmínky: Odb. úhlem víc než 180° v kótách větších než 500 (využito 1x - aby se nejela polňačka v Dobrouči), nemapové se stávají projetím mapovými (aby fachčilo zprůjezdnění Dobrouče po hlavní) a pak v jedné kótě v 3. části mapová P. Moje schválnost dát tyto věci do záhlaví soutěže a ne do části, ve které se použijí. Nejhorší je smrt vyděšením!
Vložáky: VI1 leitmotiv za dejkou levá, VI2 koleje střídavě LP, VI3 kruháč I. výjezd. (využito až těsně před dojezdem do a v Žamberku)
V první části VI4 debilita s dopravní obsluhou. Ve druhé části VI5 za vodou levá a šestý !!! že ve vyznačené části neplatí VI1.
Ve třetí části už dokonce sedmý!!! vložák: ve vyznačené části opět neplatí VI1.
Zdenku, napsal jsem to pro Tebe - ty dva poslední nemusíš počítat, to se dá řešit též vyznačením platnosti VI1, ale takto bylo těch čar v iti méně.
A k těm kolejím: hned po startu děláš nucený podjezd trati, a pak odjedeš L. Pokud by bývala fungovala Dlouhá, jel bys tam za koleje (P), otočná+L a hned zase pod koleje zpátky (L). Další koleje jsou až v Letohradu. Pokud si poznamenáš první podjezd hned po startu, nemáš vliv na celou etapu.
Pokud bys nejel za trať v Dlouhé, opět se nic neděje, žádný vliv na celou etapu. Poprvé ti to ovlivní přejezd v Letohradu, ale ovlivní ti to až při dojezdu do Lukavice, kde vjedeš do slepé oblasti, kde s reálem velmi rychle skončíš.
Pokud si uvědomíš, proč jsi tam zajel, musí ti dojít, že jsi nezapočítal někde nějakej přejezd, a v Lukové místo P zkusíš L, jsi na trati a vše Ti funguje.
Pokud na vložák kašleš, dojedeš bez potíží do Žamberka přes Lukavici a chybu ani nezaznamenáš, vše Ti funguje, pokud jedeš dobře, vložák Ti nevadí a neděsíš se z počtu přejetí ani to nemáš potřebu dávat nikde k dobrému.
Poznámka k mapám - Dobrouč bylo dobré jet na M10, vešla se na A3. Zrovna tak Dlouhá. Udělat druhý list v M25 na A4 mi přišlo blbý, tak je ta jedna čára, po které se jede na A3 v M10. Závěr se jede reálně, přesto jsem udělal mapu pro umístění projížděných kót a ČK, tady už jsem musel dát M25, aby nebyly další listy. Vždy byl potřeba jen jeden list, nebyla v tom žádná zrada. Nečekal jsem, že by to mohlo někomu vadit
Co napsat závěrem? - bylo to dlouhé, a nedokážu si ani představit tu "pohodu" v autech po absolvování Dlouhé, kde to vůbec nefungovalo, díky již několikrát zmíněné chybě v iti s tak fatálními důsledky. Těžko pak hodnotit dál, tohle to prostě celý zabilo hned na začátku.
A bylo to i těžké. Ale najížděl jsem to se synem, se zkušenostmi z AOS z jednoho prasátka (možná 2), Mikulášské 2018 (6. místo myslím) a Hrubice v Sobotce 2019 (tam jsme byli třetí).
Šimon to jel celé sám včetně vložáků, jeli jsme to asi 2 hodiny 20", hodně práce mu daly azimuty a úhly, ale ne je najít a odjet, ale uvědomit si, jak to funguje, co je co. Takže tam jsme přerušili a já mu připomněl, co je úhel, co je azimut. Nenapovídal jsem, jen jsem definoval, co je co.
(Něco jako při rozpravě, kde jsem byl pro smích, když jsem chtěl tuhle trivialitu vysvětlit...)
Pak jsme to bez potíží odjeli a jediných dalších chyb se dopustil v mapařinkách (tam co byly pneumatiky jel asfalt a bral by falešných 60TB, a na konci Dobrouče si nevšiml odskočené mapy před dojezdem ke kótě 527. Tam to bylo myslím za 100TB)
Ptal jsem se ho, jaké to je v porovnáním s Chlumcem a Sobotkou, říkal "tak nějak nastejno, možná malinko těžší, ale v pohodě!"
Pod tímhle dojmem jsem nabyl asi mylného přesvědčení, že to minimálně polovička posádek zajede bez větších problémů.
Úplně na závěr bych chtěl zmínit prasečinu na začátku etapy, kde jsem úmyslně překreslil mapu.
To byl exces, taková libůstka pro mistrovské posádky, o kterých byly zvěsti, že dorazí a které jsem tímto chtěl uctít a pobavit, na průběh závodu to nemělo mít vliv, protože jsem předpokládal, že si toho nikdo nevšimne, průjezd byl takový, že brzy správné i špatné řešení pojede opět stejnou trať a rozdíl by měl být 160TB, které by měli všichni. To byla samozřejmě i další Šimonova chyba..
Ještě malinkou poznámku k odbočovacím pruhům a nechtěným návštěvám benzínky v České Třebové - Petře, tohle mi ještě budeš muset vysvětlit, jak je to řádově správně, jaká je praxe a jak se může lišit pohled účastníka MČR od Shellu. Proč to samé nevadilo v ÚnO?
Tam se odbočovalo několikrát v křižovatce jedno a víceproudé komunikace, třeba po výjezdu od 102 směrem k náměstí...
Možná je rozdíl v tom, že tam to bylo mapové odbočení a řadil ses do pruhů. Tady to bylo při reálu a asi v době, kdy rozpoznáš křižovatku už nejde zajet do odbočovaku, je to tak?
foto
PetrM   2.05.2019 v 16:05   odpověděl:
No jo, u mě v autě byla úplná pohoda A problém byl, že jsi jel na jasný reálný tvar.
foto
Bartma   2.05.2019 v 16:31   odpověděl:
Já nepsal pohoda ale "pohoda" Ostatní telefonicky, až budeš mít čas, můžem? Díky!


DALŠÍ STARŠÍ PŘÍSPĚVKY           ZPĚT NA NEJNOVĚŠÍ PŘÍSPĚVKY _________________________________________________________________________________________________________________________