VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     UČEBNICE     POKYNY  
CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Před 3. dny napsal příspěvek Janek
UKAŽ 3) Před 3. dny napsal příspěvek VláďaŽ
UKAŽ
2) Před 3. dny napsal příspěvek clarus8
UKAŽ 4) Před 3. dny napsal příspěvek Michal P.
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Včera v 09:10 Tomáš reagoval na Janek z 16.01.
UKAŽ Před 3. dny Vláďa reagoval na Duža z 14.01.
UKAŽ
Před 2. dny michal.g reagoval na clarus8 z 16.01.
UKAŽ Před 5. dny Ruso reagoval na Ruso z 14.01.
UKAŽ
Před 3. dny VláďaŽ reagoval na VláďaŽ z 16.01.
UKAŽ Před 7. dny R.A. reagoval na Vláďa z 12.01.
UKAŽ
Před 3. dny Ruso reagoval na Michal P. z 16.01.
UKAŽ Před 7. dny Duža reagoval na Ruso z 12.01.
UKAŽ

foto
Janek   4.08.2020 v 15:23   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Takže ještě jednou ke značce "návěst před křižovatkou s omezením". Nezajímá mě to teď jako AOSáka v.v., ale jako řidiče. Včera mi to nedalo a ležel jsem hodinu v zákonech a hledal. S tím, co jsem dohledal jsem dnes volal Vaškovi Mrštíkovi a ten mi potvrdil, co si o tom taky myslím.
DZ informativní mají funkci zpřehledňovací, informační, doplňkovou, místy se dá i říct, že mají funkci pouze dekorativní. Rozhodně mi ta značka ale nic nepřikazuje, ani nezakazuje, tedy nejsem povinen konat co je na ní nakresleno. https://autobible.euro.cz/informativni-smerove-dopravni-znacky/ (Třeba) na této stránce jsou vykreslené dvě varianty. Je to informace, dobrá vůle a předvídavost (díky za ni!) místních policistů, úředníků, že k silnici takovou značku dají. Značka mi říká "chceš-li jet rovně a máš 4m na výšku, tak se nediv, až bude kilometr před tebou nízký podjezd. My ti tímto říkáme, že abyses tam nemusel otáčet, tak už tady odboč doprava". Ale! Nikdo mi nezakazuje si to dojet k tomu podjezdu ověřit. To co nesmím porušit, je až ten zákaz přilepený na podjezdu. Tuhle značku smím ignorovat, když mě baví se otáčet. A stejný je výklad i k tomu kruháči u Terezína. Ta značka mě INFORMUJE o složitosti odbočit doprava. A pomáhá mi pochopit, co mám dělat, když to nezvládnu (jsem-li třeba autobus). Ale není pro mě závazná pro případ, že tam fyzicky odbočit zvládnu. I z toho důvodu pod značkou není dodatek "neplatí pro cyklisty". Protože není závazná, a to ani pro řidiče, natož pro toho cyklistu.
Včera jsem byl přesvědčen o zákazu odbočit. Z neznalosti zákona. Po včerejší analýze uznávám, že bych to sežral. Měli-li jste vložák "jeď třetím výjezdem", pak ten první ostrý výjezd počítám! ...a kruháč opouštím doleva. Je dobré se něco přiučit, díky za to!
foto
matonni   4.08.2020 v 18:29   odpověděl:
Janku, děkuji ti za tvoji snahu vnést do nastoleného problému víc světla. Zkusím to zase zahustit.
Já osobně uvedené místo čistě neprojedu, musel bych přes vodorovné značení - DZ V13 (Šikmé rovnoběžné čáry - značka vyznačuje plochu, do které je zakázáno vjíždět nebo nad ni nákladem zasahovat, pokud to není nutné k objíždění, odbočování na místo ležící mimo pozemní komunikaci nebo vjíždění na pozemní komunikaci z místa ležícího mimo pozemní komunikaci.)

Umím si představit, že kluci z Kladna to přes ručku dají čistě. A teď řeším, jak si z této situace vzít aosácké ponaučení? Co kdyby třeba rada moudrých, pardon komise, zasedla a vydala závazné rozhodnutí, abychom pro příště měli jasno. Jednou pro vždy, definitivně. A nejde mi jen o tento konkrétní kruháč, i v průběhu koronaaosu vznikly třecí plochy, kdy se v diskuzích dlouze vyjadřovaly názory pro jednu i pro druhou stranu, ale většinou ke shodě nedošlo. Tady bych rovněž očekával zásah, jasné rozhodnutí, precedens. Bez toho totiž hrozí, že se někde na další soutěži situace s kruháčem v Bohušovicích bude opakovat a správný průjezd bude jen na rozhodnutí HR. A přiznávám, tohle byl primární důvod, proč jsem tu fotku zveřejnil.
foto
PetrM   4.08.2020 v 19:00   odpověděl:
K jednoznačnému řešení tady ani v mnoha jiných případech se těžko v Řádech dostaneš. Proto opět opakuji, že jde o vzájemnou souhru stavitele a HR (pokud se dohadují, tak tam sporné místo nedávat). Ale hlavně,i po závodě, PRAVDU MÁ NÁČELNÍK (v tomto případě HR). A ten nesmí bejt měkkej!!
foto
Vláďa   4.08.2020 v 19:41   odpověděl:
Já jsem tuto situaci řešil přesně tak, jak tady popisuje Janek. Uvedenou značku jsem považoval za informativní a protože mi nic nezakazovalo odbočit doprava, tak jsem možnost odbočení vpravo považoval za možnou. Můj řidič Ondra mne na to upozornil a takto jsem mu to i zdůvodnil. Zároveň toto bylo možno považovat za chyták autora tratě, že právě tady si posádky řeknou, že nesmí vpravo odbočit, výjezd nepočítají a budou vyjíždět ve směru příjezdu.
V rozpravě bylo napsáno: pokud je v zadání opuštění objezdu (např. druhým výjezdem) počítáme pouze výjezdy, které lze uskutečnit, ne ty, které mají betonovou zábranu, zákaz vjezdu či jiné trvalé omezení výjezdu.
Tady žádné trvalé omezení výjezdu nebylo. Odvolávat se na vodorovné značení je krátkozraké, protože v zimě pod sněhem není vidět. Domnívám se, že místně příslušní úředníci silničního správního úřadu pochybili tím, že při schvalování kruháku neosadili zákaz odbočení vpravo. To by potom s informativní značkou bylo naprosto v pořádku. Jako na tomto příkladu: http://www.schroter.cz/zn07infsmer/zninfsmer-is9e.htm

Dle mne pochybil i HR a je třeba trvat na opakování ceremoniálu.
foto
Vláďa   4.08.2020 v 19:43   odpověděl:
Ten příklad je i s fotografií dole, je nutno srolovat a prozkoumat celou situaci. Jedná se sice o odbočení vlevo, ale je to analogické jako pro odbočení vpravo.
foto
michal.g   4.08.2020 v 19:52   odpověděl:
Vláďo, tys tomu zase nasadil korunu
"Odvolávat se na vodorovné značení je krátkozraké, protože v zimě pod sněhem není vidět."
Takže klidně budeš přejíždět plnou čáru, protože v zimě může být zasněžená?
A docela by mi zajímalo, jak by ses jako řidič zachoval, kdybys potkal před kruháčem zákaz odbočení vpravo...
foto
Vláďa   4.08.2020 v 20:11   odpověděl:
Michale, to je přesně o tom doplnění informativní značkou, aby bylo zřejmé co a jak je myšleno.
foto
Vláďa   4.08.2020 v 20:15   odpověděl:
A jak v zimě poznáš, že předjíždíš na plné čáře? Nebo přejíždíš plnou čáru. Nepoznáš, takže ani pokutu nemůžeš dostat, pokud to není doplněno značkou se zákazem předjíždění. Bohužel, v tom je zima zrádná. Je pravda, že to však v Praze v podstatě neznáte.
Takže pokud je to nebezpečný úsek, kde je nutno opravdu dodržet zákaz předjíždění, musí následovat k vodorovnému značení i svislé. Jinak nemáš šanci cokoliv jiného vědět, co je na silnici namalováno.
foto
5r3   4.08.2020 v 20:18   odpověděl:
Janku vložák zněl jeď třetím výjezdem, v rozpravě bylo: pokud je v zadání opuštění objezdu (např. druhým výjezdem) počítáme pouze výjezdy, které lze uskutečnit). Ta značka opravdu nikomu nic nepřikazuje, akorát upozorňuje, že něco z nějaké příčiny nejde. V tomhle konkrétním případě opravdu odbočit z kruháče nejde. Pokud se ti podaří odbočit doprava, tak vůbec ještě nebudeš na kruháči (viz přerušovaná čára ohraničující kruháč) a pojedeš přes zebru, jinak to nejde. Pokud odbočíš až z kruháče, tak hezky projedeš protisměrem. Třetí výjezd z kruháče, který jde dle rozpravy uskutečnit, je zpátky na západ.
foto
michal.g   4.08.2020 v 20:40   odpověděl:
Vláďo, bral jsem to z AOS pohledu. Tam plnou čáru přejet nesmíš. A pokud je sníh, tak HR oznámí, že se na plný čáry nehraje...
foto
Vláďa   4.08.2020 v 20:48   odpověděl:
To Michal: aha, tak to potom ano, já na to nahlížím z hlediska předpisů, které je nutno také dodržovat a to jako v prvořadě.
To 5r3 - ano, on to nakonec je pěkný chyták, jenže zkoumat to při jízdě je složitější, spíše o průšvih, nyní z pohledu streetview je to jiné. Do internetovky by to bylo dobré.
foto
kk   4.08.2020 v 22:39   odpověděl:
K tomu kruháku: nebyl jsem tam, ale přeci pokud nemohu fyzicky přes zebru odbočit, je to stejné, jako by tam byl zákaz vjezdu a při vložáku ho nepočítám.
foto
kk   4.08.2020 v 22:43   odpověděl:
... ale jako chyták pro řidiče moc pěkný
foto
Janek   4.08.2020 v 23:14   odpověděl:
kk: a cyklista? Ten přes šrafy nepojede. Má to obkroužit? A co Aixam? (to je takovej ten jednorychlostní křáp, co umí jezdit jen 45km/h, půdorys auta je 1m2 a má to skvělej rejd). Taky kroužit i když to vytočí?
foto
Jura 3   5.08.2020 v 06:50   odpověděl:
Mno, bezne se do techto diskuzi nezapojuji, ale...
1/ Rady jsem chtel upravovat uz tri roky zpet, ale aktivita sla jaxi do ztracena. Nicmene ma-li nekdo chut a cas a predlozi komisi navrh = co a kam, urcite neni problem to pak prodiskutovat a prijmout/zamitnout
2/ Rady nikdy nemohou obsahovat vse - situace na cestach je tak rozmanita, ze to proste neni mozne! Takze plati, jak pise Maskin, nejednoznacne nestavet!
3/ Vas kruhac je za mne nejednoznacny! Uz jste popsali aspon 3 stranky vykladama, Janek stravil hodinu v zakonech, ale ze by to vsichni vzali, tak ne. Tzn. stale neni jednota a techto veci se najde dost i v budoucnu. Tzn. proc na tom stavet fintu, aby se pak vsichni dohadovali? (neberu Prase) No, ale tech nepsanych zasad mame vic, ze, a navic vas ty diskuze bavi... Takze zpet k bodu 1.
foto
R.A.   5.08.2020 v 11:22   odpověděl:
Souhlasím s Jankem a všem účastníkům v Axiamech a na kolech bych tu stovku za otočnou umazal Nezapomenout na motorky, tříkolky a podobně, ať to neděláte 2x.
Stejně tak podporuji Vláďu a umazal bych stovku i všem, kteří měli to vodorovné značení pod sněhem
foto
matonni   5.08.2020 v 12:32   odpověděl:
Dle vyjádření nejbližší pobočky ČHMÚ, což jsou Doksany (vzdušná vzdálenost od inkriminovaného kruhového objezdu je 4,259 km), byl sice v tento den jeden z nejteplejších dnů v letošním roce, nicméně lokální výskyt sněhové pokrývky vyloučit nemohou.

Vyzývám proto všechny poškozené, aby se tuto sobotu, 8. srpna dostavili na stejné místo k opakování ceremoniálu. Opět bude hrát R-band, opět budou mít skvělé pivo z chemičky na Smíchově (nerozumím, proč si nejvíc na kvalitu piva stěžují ti co bydlí v lokalitě, odkud ten výtvor pochází) a jako důkaz vezměte s sebou svůj dopravní prostředek z prasátka. Ještě před opakováním ceremoniálu zajedeme do Boušovic zdokumentovat váš čistý průjezd.
foto
MUDr. matonni   5.08.2020 v 12:35   odpověděl:
Já tam budu také.
foto
Vláďa   5.08.2020 v 20:43   odpověděl:
K onomu kruháči je potřeba se podívat ještě jedním úhlem pohledu.
Když vezmu v úvahu zadání ke kruháčům: počítáme pouze výjezdy, které lze uskutečnit, ne ty, které mají betonovou zábranu, zákaz vjezdu či jiné trvalé omezení výjezdu.
K tomu přidám správný výklad o šikmých čarách, které bych musel a nesmím přejet při odbočení vpravo hned na místě, tak se ten první výjezd i tak měl správně počítat.
Proč, když to zní protichůdně? Tak proto, že prvním výjezdem jsem z kruháče mohl vyjet, protože výjezd bylo možno uskutečnit (bylo možno uskutečnit) a to za využití příslušného dopravního značení.

Vezměte si situaci, že by zde šel aplikovat vložák:
Kruhový objezd opusť prvním výjezdem.
A klidně bych jako autor postavil tu věc, že bych skutečně uvažoval s výjezdem hned vpravo. Proč? Protože za použití dopravní značky, která mi určuje směr průjezdu kruháčem na první výjezd z kruháče, mohu z kruháče prvním výjezdem odjet. Je to něco jako přikázaný směr jízdy.
Proč bych měl jako první výjezd počítat až ten druhý, když ten první výjezd mohu projetím dle dopravního značení uskutečnit? Co mi brání neposlechnout či nevyužít dopravní značení a splnit tak tento vložák? Já myslím, že je to skvělá finta, no né?
Jinými slovy, pokud není ten výjezd zablokován tak, že moje vozidlo tam nemůže vjet (zátaras, zúžený průjezd, dopravní značení apod), tak s ním musím počítat.

Takže prvním výjezdem bylo možno výjezd uskutečnit a k tomu měl HR přihlédnout.
S odstupem času by to asi nyní skončilo A/N a je dobře, že se MUDr. Matonni rozhodl to tady zveřejnit. Tato situace by měla být řešena pro příště jednoznačně. Nenapadá mne však znění, jak to dostat do řádů. Na to zde jsou však zkušenější experti, kteří to dovedou.

foto
Vašek   7.08.2020 v 09:56   odpověděl:
to Vláďa
foto
matonni   7.08.2020 v 10:58   odpověděl:
Kdybych to byl býval věděl, tak ...

Tlumočím další příspěvek z telefonické diskuze. Dotyčný se odvolává na zákon 361/2000 Sb., paragraf 5, odstavec 1 k, který hovoří o využití způsobilých a náležitě poučených osob pro bezpečný průjezd. Dokonce to dotáhl tak daleko, že provedl test na místě činu a právě za pomoci zmíněné osoby zjistil, že pro přímé odbočení vpravo mu stačí jednou couvnout a tím odbočení provést bez "dotyku" vodorovného značení. Ještě mi hlásil naměřené šířky a délky, ale to jsem neudržel. A za sebe připomínám velkou úlevu - při tom couvání nemusí být řidič připoután (par. 6, odst. 2 a).

Kolegyně a kolegové navigátorky a navigátoři, máme se na co při dalších soutěžích těšit. Tedy pokud bude v příslušném místě postačovat jedna náležitě poučená osoba. Případně bychom mohli brát do auta další specialisty, kteří by zajistili např. bezpečné odbočení přes dvojitou plnou v nepřehledné zatáčce. V tomto případě je u vyšších soutěží nutný zásah do řádů
foto
5r3   7.08.2020 v 11:59   odpověděl:
Vláďo, kdybys pořádně četl a chápal napsané, tak bys zjistil, že Tvé sáhodlouhé teorie jsou na nic. Pokud by se Ti nějakým způsobem podařilo odbočit doprava a nepřejet přes tu zebru, tak jsi ještě vůbec nebyl na tom kruháči a tím pádem to není první výjezd. Pokud bys odbočil doprava z kruháče, tak projedeš protisměrem.
https://blackp.rajce.idnes.cz/Bohusovice_nad_Ohri/1452154128
foto
matonni   7.08.2020 v 12:14   odpověděl:
to 5r3: Petře, děkuji za stručné a jasné poznámky.
foto
kk   7.08.2020 v 13:21   odpověděl:
to Mattoni: kruhák je jednosměrka a v té mohu couvat jen kvůli parkování aj bez náležitě poučené osoby. 😁
foto
Vláďa   8.08.2020 v 00:42   odpověděl:
To 5r3:
myslím, že mé sáhodlouhé teorie mají význam, přičemž nijak nezpochybňuji tvoji teorii a výklad a z fotografie to i vyplývá, ale vzhledem k tomu, že mám také jezdit bezpečně a plynule, tak čemu dát přednost? Zkoumání a uposlechnutí vodorovného značení nebo svislého značení? Není na to při jízdě až tak úplně čas.

Upřednostňuješ vodorovné značení. V pořádku. Já upřednostňuji svislé značení, které má tuším i dle předpisů přednost před vodorovným.

Před příjezdem do křižovatky od západu, tedy ze směru našeho příjezdu jsou dvě svislé dopravní značky, které mne upozorňují, že přijíždím na kruhový objezd. Jedna je klasická s vyznačením kruhového objezdu a s dejkou na jednom sloupku. Druhá informativní IS 9e, jak ji i pro aktualitu vyfotil Matonni. Z ní je patrné, že odbočka vpravo na Brozany je součástí kruhového objezdu.
Takže, aby jsi měl 100% pravdy, muselo by i v řádech být napsáno, že vodorovné značení má přednost před svislým nebo naopak. To tam ale takto není a asi nikdy nebude.
V M/3-3 je:
.......
III -jedná se o křižovatku s jednoznačným výjezdem, ten je tvořen:
A/ dopravním značením, které mi umožňuje jediný možný průjezd křižovatkou. Musím uvažovat s dopravním značením svislým ve směru jízdy (přikázaný směr, zákaz odboč.) a vodorovným (nelze přejet nepřerušovanou čáru ani šikmé pruhy ohraničené čarou přerušovanou i plnou).

Jak vidno, oba typy značení mají rovnocennou roli. A zde přichází ke slovu, dle mne správný výklad. Přímo vpravo nemohu (souhlas s Tebou) - brání mi vodorovné značení, ale vyjet tím směrem mohu, protože mi to umožňuje svislé dopravní značení ještě před křižovatkou.

Závěr - také jsem již napsal: prvním výjezdem bylo možno výjezd uskutečnit a k tomu měl HR přihlédnout.

Asi, kdyby autor věděl, co spustí v diskusi (píše však, že to byl úmysl), tak zde fintu ani nestaví. Každopádně pro nejednoznačnost se to mělo vynechat nebo hodnotit A/N, i když svislé značení jednoznačně dopřesňuje průjezd křižovatkou.

To Matonni: i když jsi si asi po stručných a jasných poznámkách od 5r3 oddechl, nelze to takto ukončit. Pokud mám přijmout teorii o vodorovném dopravním značení, musím se nějak vypořádat se svislým dopravním značením. No řekni sám. Co má přednost v tomto konkrétním případě, kde jsou proti sobě dvě rovnocenné úrovně posuzování problému?

foto
5r3   8.08.2020 v 08:38   odpověděl:
Na rozdíl od Tebe, já neupřednostňuju zádné značení. Pro mě platí obojí, pokud nejsou v rozporu. Tady v rozporu nejsou. Protože před kruháč lze těžko dát svislou značku zákaz odbočení doprava, tak je tam značka, která Tě upozorňuje, že tam neodbočíš a když přijedeš na místo, zjistíš z vodorovného proč tomu tak je.
foto
kk   8.08.2020 v 22:09   odpověděl:
Svislá, která má přednost před vodorovnou tam není, a přes zebru nemůžu. Jednoznačný výjezd, tak o co jde? To už je jak kolovrátek...
foto
LIBUNA   9.08.2020 v 18:59   odpověděl:
Ahoj, přikláním se k tomu, že svislá informativní značka upřesňuje, jak se má správně projet kruhovým objezdem na Brozany, ale zároveň nezakazuje to provést jinak, proto si myslím, že je nutné s tímto výjezdem počítat jako s prvním možným.
Celkově mě ale při čtení diskuze často napadá, že by se název aos mohl změnit. Nebo je "orientace v mapě" pořád tím nejdůležitějším, o co v aos jde?
foto
VláďaŽ   9.08.2020 v 21:19   odpověděl:
LIBUNA: Přesně!!
Obdobnou až stejnou otázku jsem položil o diskuzi výš
Orientace se nám dost vytrácí...
foto
michal.g   9.08.2020 v 21:25   odpověděl:
Myslíš třeba automobilovodizkuzní soutěže?
Ale jak píše výše Jura, asi nás některé to diskutování baví, aspoň se něco děje
foto
kk   9.08.2020 v 23:27   odpověděl:
Orientace zmizela s nástupem GPS a navigací. Teď spíš hlavolamy a kombinatorika.
foto
Vláďa   10.08.2020 v 21:59   odpověděl:
To Libuna: naprostý souhlas, první výjezd je možný. Tady autor mohl použít oba významy jako chyták. 1 výjezd se počítá - umožnuje to svislé dopravní značení nebo 1. výjezd se nepočítá - neumožňuje to vodorovné značení. A co si z toho mám vzít při soutěži. Kterou variantu autor myslí? Chce mne nachytat tak či tak. Je to jak ruská ruleta - buď a nebo. Naštěstí to nebyl mistrák.

To kk: ano, začíná z toho být kombinatorika a hlavolamy. Naštěstí máme ještě dost autorů, že se lze dokázat ztratit i GPS.


foto
michal.g   3.08.2020 v 12:09   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
k Petrovu pohledu...
- po startu druhé etapy přichystal autor pěknou fintu s „přenesením“ přikázaného směru jízdy na další křižovatku s dejkou ale pak to asi někdo uhádal…
problém byl s tím, že na další křižovatce byla dejka, tedy vložák, takže se to tam potlouklo...
- kvalita masa výrazně převyšovala kvalitu piva…
"pivo" jsem si dal jedno a měl jsem problém ho dopít. ten Staropramen prostě nedávám. naštěstí tam měli dobrýho Jamesona
foto
PetrM   3.08.2020 v 15:08   odpověděl:
Co by se tam jako mělo potlouct? Prikazanej směr jízdy vložil. Kdyby u tý dejky byl zákaz vjezdu nebo plná čára, tak to reálné L taky děláš až na další křižovatce.
foto
Jura 3   3.08.2020 v 17:45   odpověděl:
...tak agentury jeste nevytukaly vysledky a anglicka kralovna jiz dnes muze cist, ze Masek vyhral! No tak gratulujem! Je potreba zacit od mensich soutezi...
foto
PetrM   3.08.2020 v 18:12   odpověděl:
Teď koukám, co jsem to napsal nahoře za kravinu. Omlouvám se! Tam mělo bejt "přikázanej směr nebyl vložák...."
foto
PetrM   3.08.2020 v 18:42   odpověděl:
A prasátko není menší soutěž! PRASÁTKO je tradiční SUPER zábavná soutěž!!! Vždyť i ten Ráček dobře ví, kam jezdit!!!

foto
5r3   2.08.2020 v 18:18   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Ke značce IS 9e v Bohušovicích nad Ohří před kruhákem. Ve vyhlášce 294/2015 Sb.se píše že - "Značka informuje před křižovatkou o tom, že na následující křižovatce je zakázáno jet vyznačeným směrem, a pro tento případ informuje o možném směru objíždění". Tady je proto, že sice při příjezdu na kruháč ani v kruháči není žádný zákaz odbočení (ani by se tam žádná svislá značka se správným významem nedala dát), ale fyzicky se při příjezdu na ten kruháč od západu nedá odbočit (dvoustopým) vozidlem na jih, protože je v křižovatce vodorovné značení (zebra), kterému by se při odbočení nedalo vyhnout, čili první možný výjezd je až na východ.
foto
matonni   2.08.2020 v 19:36   odpověděl:
Před malou chvílí jsem obdržel telefonickou reakci na diskuzi. Obsah reakce se dá shrnout asi takto: "Je rozdíl 3. výjezd a 3. možný výjezd".
foto
5r3   2.08.2020 v 20:02   odpověděl:
Cituji z písemné rozpravy: na kruhovém objezdu počítáme pouze ty výjezdy, které lze uskutečnit....
foto
R.A.   2.08.2020 v 20:28   odpověděl:
Na zadání jsem chtěl napsat, že na Praseti bych jel určitě tím, co jsem přijel. A jak to tak vypadá, tak podle výkladu 5r3 je to dokonce čistý i všeobecně. Že by se někdy jako výjezdy počítaly i ty nemožné, například slepé, nebo se zákazem vjezdu, slyším prvně.
Jinak to očividně bylo super. Ach jo, že jsme nemohli
foto
jardah   2.08.2020 v 20:55   odpověděl:
SOUHLAS S VÝKLADEM 5r3.A TO NA VŠECH ÚROVNÍCH SOUTĚŽÍ.
foto
ZdenekJ   2.08.2020 v 21:19   odpověděl:
Opět se ukázalo, že rozprava závodníky zbytečně mate.
foto
R.A.   2.08.2020 v 22:44   odpověděl:
No nechceš snad říct, že autoři chtěli odjet na sever? Taková super značka, úplně dělaná na Prase. Když jsem to viděl v těch aktualitách, tak jsem si napřed myslel, že jste to snad schválně domalovali, jak už tolikrát. Na Street View je krásně vidět, že se tam nedá stočit do prvního výjezdu a proto tam ta značka je.
foto
matonni   2.08.2020 v 23:03   odpověděl:
to R.A.: Ne, ne, autoři měli na příjezdové komunikaci otočnou (ze směru od kruháče) a od počátku to brali jako jasnou věc. Až do včerejšího dojezdu, kdy jsem byl spolu s 5r3 v menšině. Ale HR nepolevil
foto
R.A.   2.08.2020 v 23:14   odpověděl:
No tak uf, Zdeněk mě s tou matoucí rozpravou zmátl
foto
Janek   2.08.2020 v 23:17   odpověděl:
Z tohoto výhledu bych jako závodník asi zapochyboval, co je to vlastně za značku. Je to přikázaný směr jízdy? Není, to bych nemohl do ostatních výjezdů. Je to zákazová značka? Není, ty jsou kruhové s červeným lemem. Je to jakýsi podmiňovací příkaz "chceš-li támhle, tak jeď tohle". Asi bych jel, že první exit na Brozany vůbec nepočítám a výjezd č.1 je ten na Hrdly. Docela by mě zajímalo, jak by mě tam navigoval Waze.
Pokud se smířím s tím, že ji poslouchat musím, pak je vtipné, že tu značku musí při touze odbočit na Brozany respektovat (a kroužit) i případný cyklista.
foto
Ruda   2.08.2020 v 23:21   odpověděl:
Ta značka není žádná rarita. V Mimoni ji máme také, ale odbočit na ní se do prvního výjezdu dá. Funguje jen jako návod pro jízdu kamionů. Ty to nevytočí.
foto
Janek   2.08.2020 v 23:29   odpověděl:
Rudo, v Humpolci ji taky máme, s dodatkem, že platí pro náklaďáky 12+m. Ale snažím se rozseknout, kam to vlastně zařadit. Zákazová ani příkazová značka to není. Je to lidově modifikovaná informativní značka "návěst před okružní křižovatkou". Ale jak by v extrémním případě policie vymáhala pokutu za to, žes tuhle značku nedodržel? Na základě čeho? Teď se ptám jako běžný řidič, ne AOSák.
foto
matonni   2.08.2020 v 23:34   odpověděl:
Silnice č. 15 Lovosice - Terezín, u Preolu rovněž něco podobného, jen s tím naprosto jasným rozdílem - je tam plná, dokonce dvojitá. Důvodem jsou opět kamióny a co myslíte? No jasně že to nerespektují a zablokují oba směry.
https://mapy.cz/zakladni?x=14.0874315&y=50.5097559&z=15&pano=1&source=muni&id=1906&pid=65248773&yaw=1.969&fov=0.507&pitch=0.098
foto
matonni   2.08.2020 v 23:36   odpověděl:
to Janek: podle vyhlášky 294/2015 je to informační značka směrová
foto
Janek   2.08.2020 v 23:38   odpověděl:
Teď jsem to napsal blbě. Není to návěst před kruháčem, je to jak píše 5r3 "návěst před křižovatkou s omezením". Ale je to pořád jenom nějaká návěst. Informace. Pokutovat mě lze za to, že nesplním nějaký zákaz nebo nesplním nějaký příkaz. Tahle značka podle mého nespadá do žádné z těch kategorií a její vymahatelnost je sporná.
foto
matonni   2.08.2020 v 23:41   odpověděl:
Jenže mezi informativní značky patří třeba OBEC nebo PĚŠÍ ZÓNA a taky neukecáš, že na základě informativní značky jsi jel v obci rychleji.
foto
Janek   2.08.2020 v 23:45   odpověděl:
Jak se chovat v obci nebo v zóně určují jiné věty zákona. Takže tam je to dané. Nesplnil bych příkaz, že mám v obci snížit rychlost na 50. Ale je někde napsáno, co mám dělat u značky "návěst před křižovatkou s omezením"? (nevím to, ptám se). Když přijíždím z Cejlu na Koliště, je tam značka zákaz odbočení doleva a u toho tahle modrá cedule, kudy to mám najet (kolem Maliňáku). Ale já poslouchám ten zákaz odbočení, jestli to objedu dle značky nebo jinudy je moje věc, ne?
foto
matonni   2.08.2020 v 23:48   odpověděl:
Janku, já to taky netuším, nejsem dopravní expert ani vykladač zákonů či vyhlášek. Od včerejška ze mne moji "kamarádi" udělali gynekologa a musím se teď hóóódně učit.
foto
5r3   3.08.2020 v 06:01   odpověděl:
Ta značka prostě říká, že se z nějaké příčiny nedá na kruháčí odbočit první odbočkou doprava. Protože neexistuje svislá dopravní značka: "Zákaz odbočení doprava - platí pouze co nejvíce", žádný zákaz svislou dopravní značkou tam nemůže být a je to řešeno vodorovným značením. Navíc, pokud si pořádně tu křižovatku prohlídneme, tak opravdu pokud už jsem fyzicky na kruhovém objezdu, doprava neodbočím i kdybych se rozkrájel. Ta odbočka je totiž z tohoto směru před kruháčem. Tím pádem argumentace, že tam není žádný zákaz je naprosto lichá.
https://www.google.com/maps/@50.4941941,14.147596,3a,75y,3.67h,81.23t/data=!3m6!1e1!3m4!1sDykKO-bWkWKLwDRlkWg9iA!2e0!7i16384!8i8192

foto
michal.g   1.08.2020 v 23:01   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Prasátko super jako vždy. Veliké díky všem pořadatelům!
foto
Vláďa   2.08.2020 v 13:30   odpověděl:
Podřipské prasátko? Letos?
- naprosto opět skvělé a vůbec nevadilo nové pojetí - tři etapy, jeden POMZ, netradiční start i cíl, bylo to zase o důvtipu a výkladu některých pojmů, takže taková tipovačka o tom, co a jak autor/ři myslí. Komu vyšel tip šel výš, komu ne, tak také zvítězil, protože na PRASÁTKU není ani vítězů, ani poražených, ale zástup skvěle bavících se posádek a pořadatelů, kterým opět velké díky za fantastickou sobotu. A ani nepřišlo dlouhé, že vyhlášení bylo až o půl osmé večer kvůli nabitému programu soutěže.
Takže na Podřipsko

foto
matonni   23.07.2020 v 21:59   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Podřipské prasátko - poslední výzva.

Prosím všechny váhající, omylem nepřihlášené či prokrastinující, aby se obratem přihlásili. Uzávěrka je v pátek 24. v poledne. Opozdilcům neumíme zajistit kus vepřového v cíli.
foto
R.A.   24.07.2020 v 13:05   odpověděl:
My bohužel letos ne
Vojta odjíždí v sobotu ráno na tábor, na kterej byl problém ho ukecat a to o to víc, když pak zjistil, že je to na úkor Prasete. A aby ho vypravil někdo jinej a my jeli bez něj na Prase, tak na to mi Lenča zakázala i myslet. Moc mě mrzí, že přijdeme o nejlepší soutěž roku a jednu z posledních, které se pravidelně účastníme. Navíc letošní program vypadá velice zajímavě.
Jsem velice překvapen a je mi to líto i za pořadatele, že je přihlášeno tak málo posádek. Není lepší možnost jak zábavnou formou rodině trochu ukázat, o čem ty závody jsou, královsky se pobavit ještě se nadlábnout. Než se zase sezóna rozjede, tak navíc možná vše opět zakážou, takže to může být dokonce jedna z mála příležitostí, jak se letos svézt.
foto
matonni   25.07.2020 v 18:12   odpověděl:
Dobrá zpráva:
máme maso i pro pár opozdilců. Ale neváhejte, díky.
foto
michal.g   27.07.2020 v 10:35   odpověděl:
to R.A.: hele, ještě mají 5 dní na to, aby mladýmu zakázali ten tábor. třeba to stihnou!
foto
Nika   29.07.2020 v 12:32   odpověděla:
Jak tak čtu co vše pořadatel pro nás chystá na sobotu, tak mě víc a víc mrzí, že já budu v sobotu kysnout v práci... hezky celých 24hodin. Ach jo


ZPĚT na 1. stránku 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 < 10 > 11 12 13 14 15 16 17 18 19
_________________________________________________________________________________________________________________________