VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     UČEBNICE     POKYNY  
CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Včera v 22:03 napsal příspěvek VláďaŽ
UKAŽ 3) Včera v 21:35 napsal příspěvek Ruso
UKAŽ
2) Včera v 21:47 napsal příspěvek Michal P.
UKAŽ 4) Včera v 15:22 napsal příspěvek Vláďa
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Včera v 21:58 ZdenekJ reagoval na Ruso z 22.04.
UKAŽ Před 2. dny Vláďa reagoval na VláďaŽ z 20.04.
UKAŽ
Včera v 21:54 Ruso reagoval na Michal P. z 22.04.
UKAŽ Před 5. dny clarus8 reagoval na clarus8 z 18.04.
UKAŽ
Včera v 21:46 clarus8 reagoval na Ruso z 22.04.
UKAŽ Před 5. dny Ruso reagoval na michal.g z 17.04.
UKAŽ
Před 2. dny michal.g reagoval na michal.g z 20.04.
UKAŽ Před 5. dny VláďaŽ reagoval na VláďaŽ z 17.04.
UKAŽ

foto
Míša   22.02.2021 v 22:50   napsala:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Přátelé, sleduji vaše virtuální boje se zaujetím. Diskuse po nich nečtu, bo bych si z toho jako obvykla uvařila v hlavě guláš a na nějaké budoucí soutěži vám ho servírovala v podobě mých zmatených interpretací. Jsem ráda, že se máte čile k světu a já na vás moc myslím. Nejezdím s vámi, protože jsem převážnou část roku na chalupě a tam tiskárnu stěhovat nebudu, protože v Praze ji zbytek rodiny potřebuje víc. Těším se, až se potkáme mezi průjezdkami skutečnými. Opatrujte se Snad už brzy nashle
foto
Vláďa   23.02.2021 v 00:11   odpověděl:
Ahoj Míšo, také srdečně zdravím, spousta toho se dá jezdit na monitoru, tak jsi to měla zkoušet. Je to docela "prča". Ať se daří, pozdravuj Zdenka a snad opravdu někdy v reálu.
foto
Duža   23.02.2021 v 08:44   odpověděl:
Ahoj Míšo! Na tiskárnu se vykašli! Zkus ve čtvrtek moji desetiminutovku, třeba na telefonu. A takových bývá více. I když poslední dobou méně.
A všechno nejlepší k narozeninám !!
foto
Ruso   23.02.2021 v 10:37   odpověděl:
Ja som zatiaľ tlačiareň použil iba pri Jankových etapách a jednej etape Palka Kotinu, ináč iba monitor.

foto
Duža   22.02.2021 v 16:45   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
MichalG mi po veleúspěšné neděli přislíbil provést kontrolu nad nadcházejícími itíky. Za to mu moc děkuji, protože mi to ubere hodně práce a navíc kontrola bude určitě o nějakou tu úroveň kvalitnější. Navíc tak dává šanci ostatním borcům vyniknout.
Nějak ubývá itíků, ale nakažených pořád ne! Já jsem vytvořil opět kratičký a pobízím ostatní, ať taky něco maličkého zplodí. Třeba i Clarus8, nebo R.A. Nebojte se. my vám nebudeme nadávat
foto
michal.g   22.02.2021 v 18:46   odpověděl:
Jasně R.A., neboj, já ti to pomůžu odladit!
foto
ZdenekJ   23.02.2021 v 17:39   odpověděl:
Pokud by byl zájem něco vytvořit i na "ježdění v reálném" prostoru mám připravené tři prostory pro stavění: kousek u Roudnice n.L. , kousek u Frýdku Místku a kus v Jiříkově .
Je možné si stáhnout mapu/obrázek prostoru a začít vymýšlet. SPK je možno pro každého "postavit" jak je potřeba. Neváhejte mne kontaktovat, mohu klidně i pískat, ať má Duža volnější ruce.
foto
clarus8   23.02.2021 v 22:07   odpověděl:
to Zdeněk J
Zdendo, pošli, pls, nějaký podklad,pokusím se.
zklar@atlas.cz
foto
ZdenekJ   24.02.2021 v 00:19   odpověděl:
Jaký prostor?
foto
clarus8   24.02.2021 v 10:32   odpověděl:
to je jedno-stejně je neznám, tak budu improvizovat
foto
Vláďa   24.02.2021 v 14:25   odpověděl:
Všem nadšeným autorům ITI,
byly tady opravdu časy před 8 - 18 léty, kdy se většinou na vánoce jezdili soutěže s výhledem přes přední sklo vozidla. Bylo to okolí Frýdku-Místku,Roudnice,Jiříkov, Janek měl ještě myslím Nový Zéland a obce v rámci Jankova Cyrilo-Metodějskéhoho klání + další, nemám je všechny před sebou.
Proč v podstatě opakuji to, co napsal Zdeněk?
Kdyby se našel šikovný IT specialista, který umí konfigurovat webovky, tak pokud by autoři těchto soutěží souhlasili, mohu tyto prostory přeposlat k dalšímu využití. Všechny jsem se snažil kompletně stahovat. A tak mám k dispozici nejen jednotlivé prostory, ale i ročníky v těchto prostorech včetně ITI. Možná by bylo zajímavé některé ITI zopakovat, aspoň bychom viděli kolik si toho po létech ještě pamatujeme.
Já se předem omlouvám, mohu poskytnout data, ale nyní nejsem schopen cokoliv nového vymyslet a už vůbec vrhnout na web, neb tomu až tak úplně jako třeba Zdeněk či Duža nehovím.

Takže, je to k mání, kdo má zájem ozvěte se. Mám i historické malované Dužoviny na léto apod.
SW aplikace šli kupředu, ale snad základ zůstal stejný a musely by se upgradovat jednotlivé linky. Musím přiznat, že jsem to dlouho nespouštěl, takže nevím, jak se to chová v nových prohlížečích. Večer doma vyzkouším a podám info.

foto
ZdenekJ   24.02.2021 v 19:06   odpověděl:
Vláďo mám převedené prostory (včetně podkladové mapy) z Roudnice, Frýdku Místku Jiříkova. Odkazy na vlastní ježdění jsou v mém příspěvku výše. Toto jsou odkazy na "mapy" prostorů.
foto
ZdenekJ   24.02.2021 v 19:07   odpověděl:
Opravuji odkaz na Roudnici
foto
Vláďa   24.02.2021 v 20:06   odpověděl:
To Zdeněk: já jsem to psal ne proto, abych zpochybnil tvoji práci, ale pro to, aby se vědělo, že něco z minulosti ještě někde existuje. To co máš ty, je skvělé, ale je to jenom část, já vlastně k tomu mám ještě ty další prostory dalších soutěží. A třeba nejsem sám.
Zkoušel jsem některé soutěže a v principu jsou funkční, u některých mám pocit, že zmizelo několik průjezdek, ale na to jsme zvyklí, některé mají vadné odkazy (navazující linky).
Takže určitě se to dá reinkarnovat. Samozřejmě kvalita foto nebo obrázků je poplatná době.
Takže záleží jen na zájmu o získání dat.

foto
Pavel_K   22.02.2021 v 11:03   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Ahoj, šlo by pro ty, kteří se v Ne nedostali k PC, ale přesto by si chtěly zajet Jankovu superetapu, umožnit stažení itineráře jako u ostatních etap. Díky za to.
foto
Janek   22.02.2021 v 11:25   odpověděl:
http://aoscz.info/zima2020/jp_index.php
Odtud to jde, dolní odkaz "zde stáhni itik"
foto
Pavel_K   22.02.2021 v 12:17   odpověděl:
Díky Janku. jen jsem ten odkaz hledal na konci seznamu etap a on je hned na začátku, hm trochu mojí otroubenosti , snad to bude při jízdě už lepší, těším se na to poježděníčko

foto
zbyťák   22.02.2021 v 07:47   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Ahoj fšeci,
Vzhledem k setrvalému nepříznivému epidemiologickému stavu vody na českých tocích, posouváme soutěž Jarním Hlučínskem ze dne 13. 3. na první letní sobotu 26. 6. Nezbývá nám nic než doufat, že květnové soutěže proběhnou, pokud PSOVI zůstanou 3 nohy.

foto
Janek   21.02.2021 v 22:36   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Kruh se uzavřel. Vstávalem dnes v 4:50, od 5:05 za volantem, Lipnice - Sentice - ValMez, tam běhání po zasněžených horách a hledání vlícováků pod sněhem a večer zase domů. Snad budu schopen trochu vnímat.
"Dědkovi z Ydykseb" za to, jaké pro to naprogramoval prostředí. Fungovalo to skvěle a jak už jsem zmínil, protože jste k tomu přistoupili až na výjimku férově, výsledky trochu vypadají jako výsledky reálné etapy.
Vaškovi, že obětoval pár hodin svého času a odkontroloval to.
Michalovi.g, kterému to zjevně sedlo a chytil jednu kulišárnu v Krygově, jinak má čistý stůl, parádní práce!
RAčkovi, kterej hned v závěsu, běžně by to stačilo na vítězství, tentokrát o kousek ne. RAček je takový Bayern. Nikdo nevěří, že by mohl nevyhrát a je spíš svátkem (pro ostatní), když tomu tak není.
VláďoviŽ aaaa.... víte co? Ještě jednu jemu. Úžasný výsledek! Hodně jsi se za tu Zimu naučil, tohle nebyla etapa pro nějakého začátečníka, chce to něco umět. Super!
Nějaké nové jezdce jsme přilákali, Wojtek Czuczwara pojawił się tu piewrszy raz... , ZdenekK se na nás přišel podívat...
Unikly nám dvě podobně dlouhé trasy v Prášilech. Původně jsem měl detail 233, ale jak se tenčil a tenčil, zbyla v něm jen šipka, tu jsem překreslil do plánku, do ZM už ne.
Největší strach jsem měl z toho, že někomu nepůjde hlídat ty dvě mapy současně. Možná s tím někdo měl problém a chápal bych to. Není to standard, no nechtěl jsem jít tou cestou, že vám udělám tři barvy silnic, tato jen reálná, tato jen mapová, tato oboje. To by bylo asi ještě horší. Zadání vypadalo lehce, ale fíglíků tam bylo hodně, hlavně reálné.
Tak jo, díky, že jste to v hojném počtu absolvovali. Trochu jsem z toho měl strach, přiznávám. Asi ale dobrý..
foto
VláďaŽ   21.02.2021 v 23:11   odpověděl:
Děkuji za pochvalu! Sedělo mi to, dal jsem si trochu víc pozor než jindy, jako v jiné těžké etapě jsem nechal navigátora ať maká a skočil jsem si na záchod, zakouřit a uvařit kafe a pak už to šlo (is těmi chybami) samo
Dostal jsi mne s podklady (úžasná práce a invence ) v místě pod Kauflandem nad zastávkou Krygov, tam jsem se na dost dlouho zastavil a hloubal jsem nad tím, proč ten veletok teče jinak v reálu a jinak na mapě, když člunem nejedu a můj oblíbený brod tam není. Nechtělo se mi dost dlouho věřit, že tam není nějaká čertovina
foto
5r3   22.02.2021 v 07:36   odpověděl:
Když už jsem měl vytištěnou tu mapu reálu bez čárek a základní mapu na průhledné fólii, tak jsem se taky poprvé zúčastnil, skoro naživo. Jindy mi časy 10 a 21 nevyhovují. Těsně po osmé hodině jsem vzbudil Medvěda Ledního a sedl jsem ke stroji, ale nepodařilo se mi se přihlásit. Podařilo se mi ale stáhnout itinerář. Za dvě a půl hodiny jsem projel etapu dvakrát. Při druhém průjezdu jsem objevil několik svých chyb, které jsem opravil a vyrobil jednu, kterou jsem v prvním průjezdu neměl. Hodně, hodně dlouho mi trvalo, než jsem pochopil, že za G se dá odbočit. V Prášilech to naštěstí obojí bylo zadarmo a svojí chybu jsem marně hledal. Opravdu skvěle vymakaná etapa včetně nápadu se dvěma mapami. Velký dík a klobouček.


ZPĚT na 1. stránku -5 -4 -3 -2 -1 0 1 2 3 4 < 5 > 6 7 8 9 10 11 12 13 14
_________________________________________________________________________________________________________________________