VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     UČEBNICE     POKYNY  
CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Včera v 22:44 napsal příspěvek Jura1
UKAŽ 3) Před 6. dny napsal příspěvek michal.g
UKAŽ
2) Před 6. dny napsala příspěvek Nika
UKAŽ 4) Před 7. dny napsal příspěvek matonni
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Před 8 hod. clarus8 reagoval na Jura1 z 15.09.
UKAŽ Před 7. dny kk reagoval na Zbyťák z 8.09.
UKAŽ
Před 22 hod. Mirek L. reagoval na michal.g z 11.09.
UKAŽ Před 8. dny Vláďa reagoval na Vláďa z 7.09.
UKAŽ
Před 7. dny 5r3 reagoval na matonni z 10.09.
UKAŽ Před 9. dny Zbyťák reagoval na Nika z 6.09.
UKAŽ
Před 7. dny Vláďa reagoval na coolich z 9.09.
UKAŽ Před 10. dny kk reagoval na fáza z 7.09.
UKAŽ

foto
milan hlaváček   21.06.2021 v 18:09   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Zdar.
Pro nějakého admnistrátora.
Hladal jsem jméno bývaalého soupeře Machačky a zjistil jsem, že u Karla Machačky je fotka Jana Lisého a obráceně u Honzy je fotka Karla...
foto
Duža   21.06.2021 v 18:27   odpověděl:
"Nějakého administrátora" ?? Jak kdybys nevěděl !!!
Už jsem je přehodil. Hledal jsem fotky kde se dalo. Myslím, že právě tyto jsem ofotil ze Světa motorů. Kdybys měl někde nějaké fotky do archívu jednotlivců s radostí je tam fouknu.
Jinak zdravím do Plzně !!!
foto
milan hlaváček   21.06.2021 v 18:58   odpověděl:
tak Vládíku, já se podívám co mám kde v krabicích... něco určitě bude
foto
kk   21.06.2021 v 22:06   odpověděl:
Taky mám spoustu výstřižků a fotek, naskenuju pošlu, pokud to bude ještě někoho zajímat.
foto
Ondra Klos   23.06.2021 v 11:53   odpověděl:
Super kluci. Dobrý počin. Také pohledám fotky a nechám naskenovat. Chvíli to potrvá, ale určitě najdu. 90% bude z moravských AOS.

foto
matonni   20.06.2021 v 22:09   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Jeden postřeh z etapy D2. Původně měla být na konci etapy pod mostem v Křesíně živá kontrola, na poslední chvíli došlo ke změně a ráno jsem tam sázel otočnou 31. Byly si pro ní 2 posádky, které poctivě měřily a zjistili, že most je v mapě o kus dál než ve skutečnosti. Ještě že tam ta živá nebyla
foto
Vláďa   20.06.2021 v 23:27   odpověděl:
A už je to tady - festival vlastních blbostí, kdy vás nenapadne odměřit takovou věc při vidině cíle v tom horku. A přitom se jednalo o 50 m. Švestková limoška byl větší tahák.

foto
matonni   21.06.2021 v 03:47   odpověděl:
Ježíši. Teď to po sobě čtu: "... měřily a zjistili..." To asi to vedro, stydím se.
foto
Špáča   21.06.2021 v 20:03   odpověděl:
Ti jedni jsme my . A kdo jsou ti druzí ?
foto
matonni   21.06.2021 v 20:34   odpověděl:
Ještě 8.

foto
michal.g   20.06.2021 v 17:11   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
V každém případě díky všem kolem Dakaru a Dakárku.
foto
MirekP   20.06.2021 v 17:59   odpověděl:
Ahoj, připojujeme se k Michalovi. Soutěž začala velice vlažně, postupně se přidávalo na obtížnosti a poslední etapa byla ta třešnička. Pro ty, co od posledního mistráku neviděli itik ani na internetu, to bylo vcelku přívětivé. Bylo to dobře vymyšleno a taky odpískáno. Zázemí taky perfektní, jen ta kachna k večeři byla pro dva.
foto
Vláďa   20.06.2021 v 19:10   odpověděl:
Konečně po horkém dni jsem se dostal k PC:
za nás ke včerejší soutěži, i přes očekávaný výsledek, musíme hodnotit vše na výbornou. Zázemí a starostlivost pořadatelů přispěly k pěkné soutěži, která byla plná mimořádných trestních prvků (pásy, kontrola plné čáry při otáčení atd.). K tomu opravdu pro dokreslení názvu soutěže - prašné hrbolaté cesty s výmoly, africké počasí (no to jste ale fakt přehnali, protože se nedostávalo řádného mozkového myšlení).
K obtížnosti ITI: za mne, jako neustálého začátečníka, jezdivé a při základní znalosti AOS pravidel průjezdné. Neviděl jsem ještě vzoráky a vzorové průjezdy, takže nevím co se nevydařilo, ale již tuším, že chyby, které jsme nasbírali u nás vznikly pouze buď přehlédnutím vložáku, špatným stanovením nejkratšího průjezdu nebo přehlédnutím mapové finty, či překombinováním dané situace ve stylu výběru chybné varianty. Asi největší problém mi jako navigátorovi udělal začátek poslední etapy dne - Roudnice. Už od rána podle rozestavení průjezdek jsme věděli, že se ty na hlavní brát nebudou, ale nám nic jiného nevycházelo na aspoň nějaký logický průjezd. Někde jsem něco v mapě přehlížel, nebo jsme aplikovali něco nestandartního.
Čeho si ceníme, že stanovené časy byla naprosto skvělé, umožňovaly nám dostatečný čas na řešení a to co jsme přetáhli bylo jen díky tomu, že některé situace nejsem schopen dát na první dobrou. A tak se vracíme a opakujeme. Za což se musím svému řidiči omluvit.

Pořadatelům:

foto
kk   19.06.2021 v 23:17   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Ahoj, dívám se na výsledky těch nešťastníků, kteří jeli v Polepech Shellku. Takto asi opravdu nikoho nového nezískáme. Není řešením přidat pro nové tváře na čase, nebo odebrat nějaký detail nebo podmínku.Buď úplně jiná trať pro "výletníky", možná ať si staví sami soutěže pro sebe, třeba je to chytne. Ale tímto způsobem opravdu ne.
foto
kk   19.06.2021 v 23:20   odpověděl:
Jen je otrávíte, ale nezískáte...
foto
kk   19.06.2021 v 23:29   odpověděl:
Kluci z Větřní jedou na soutěž 250 km, aby byli biti a nepochopili? Přijedou příště?
foto
Duža   20.06.2021 v 08:23   odpověděl:
Karel má pravdu. Začátečníkům by měly chybět tak 3 nebo 4 průjezdky, aby mohli diskutovat proč udělali chybu. Při takovém počtu chybějících spk nemůžou mít zájem hledat chyby a ani zájem zajet si další soutěž.
Tady cesta nevede Ale nebyl jsem tam, tak nevím. Možná to bylo jinak.
foto
JanaJ   20.06.2021 v 09:58   odpověděla:
Jak bylo řečeno již včera... v době najíždění tratě (tuším) asi 3-4 týdny před soutěží bylo přihlášeno 7 posádek. Z toho 2 do Shell Cupu. V takové situaci je to skoro na zrušení závodů a proto padlo rozhodnutí, že pro 2 mazácké shellácké posádky nebude postavena extra soutěž. Shellákům jsme se na rozpravě omluvili a varovali je, že soutěž bude těžká. Vím, není to ideální, ale stavění do šuplíku jsme si v posledním roce užili dost...
Doufám, že můžu mluvit i za kluky, že nás to mrzí úplně stejně jako Vás...
Nicméně, jak název napovídá DAKAR nemůže být lehkou soutěží, i počasí jsme pro Vás objednali tropické a terén skoro odpovídal
foto
Milda   20.06.2021 v 10:08   odpověděl:
Karle, zbytečně se ztrapňuješ. Měl jsi se Dakaru zúčastnit a věděl bys co a jak a proč.
foto
kk   20.06.2021 v 11:19   odpověděl:
Nevím, co je trapného na tom, že jsem psal o stavbě soutěží a jejich náročnosti pro začátečníky, a to nejen v souvislosti s Dakárkem. O tom, co bylo řečeno na rozpravě pochopitelně nevím.
foto
Pako   20.06.2021 v 12:02   odpověděl:
Základním pravidlem účastníka (čti zájemce) soutěže je SE PŘIHLÁSIT a VČAS!
To pak pořadatele stimuluje a pomáhá řešit zádrhele a problémy stavby a přípravy celé soutěže.
Ono je to pak příjemné překvapení na startu, když dorazí násobek přihlášených i když celá příprava soutěže i variant trati se potácela v situaci na zrušení.
Takto je třeba poděkovat všem pořadatelům, kteří soutěže vůbec postaví a jdou do rizika uložení soutěže "do šuplíku".
Já osobně děkuji za dobrou a pěknou soutěž v tropickém prostředí!
Věřím, že kdyby bylo podstatně více posádek přihlášených předem, tak by i kontrola tratě byla důslednější a nemusela být použita "třetí" etapa pro tvorby vzoráků.
Ale i zkouška ohněm pro vypočtáře, nakonec dopadla, pro novou verzi programu pro vyhodnocování výkazů dobře.
Pavel
foto
Fáza   20.06.2021 v 21:02   odpověděl:
Ahoj všichni,
Jen bych chtěl poděkovat pořadatelům za krásnou soutěž.
Je pravda že pro nás začátečníky byla náročná, ale na druhou stranu jsme zjistily spousty nedostatků a chyb. Takže v konečném důsledku nám to opět pomohlo se něco nového naučit. Teď už jen abych si na to všechno vzpomněl na další soutěži a byl schopen to použít
Dále bych chtěl ujistit pořadatele že nás jen tak neodradí a přijedeme zase
Ještě jednou díky a budeme se těšit že se potkáme na další soutěži.
Kluci z Větřní
foto
matonni   21.06.2021 v 12:11   odpověděl:
Ani nevíte, jak moc mě mrzí ta situace okolo nováčků. Už tu padlo mnohé, s většinou absolutně souhlasím a děkuji za podporu či pochopení.
Víte, že roky zpět jsme stavěli náborové soutěže. Vždy s jednoduchými prvky, mnohdy i tak, že u videoprojektoru proběhl výklad, pak první krátká etapa, znovu výklad s rozborem chyb z první etapy a pak delší etapa se stejnými fintami. Kdo sledujete diskuzi, tak také víte, že tady lamentuji nad nezájmem. A pak přijde Dakárek a přihlásí se 3 zcela nové posádky, které to z pochopitelných důvodů vzdaly. Já si to vnitřně vysvětlit, zdůvodnit a obhájit dokážu, ale to ty nováčky asi už nezajímá. Alespoň od jedné mám příslib, že na Prasátko a další soutěže přijedou. Tím předávám závazek dalším stavitelům letošních soutěží.
foto
Vláďa   21.06.2021 v 14:52   odpověděl:
To Víťa:
- řekněme, že mám podobnou zkušenost, ale nutně nemusí být chyba v náročnějších ITI. Spousta nováčků totiž vůbec nemá ponětí, jak se to jezdí, podle čeho se to jezdí a mají úplně jinou představu o tom, jak vypadá popis tratě.
Pokud někoho neosloví způsob zápisu ITI do té míry, že by se chtěl naučit řeči cizího kmene a nechat si objasnit o čem že to je, tak i sebelehčí ITI nic nezmůže. A já jsem se setkal hlavně s tím, že se nováčkům nechce učit nic nového. Pokud by to bylo psáno pohádkou, tak možná ještě, ale už jen jednoduché čtení chlívků jednoduchých ITI a pochopení rozdílů mezi nimi (mapový/reálný, mapová a reálná jízda, bod a kóta) se některým zdá být natolik složité, že tím nechtějí zaměstnávat hlavu a jen se chtějí bavit.
A v tu sobotu - jedna ta posádka nováčků vzdala ne kvůli ITI, ale hlavně vzhledem k tomu počasí, kdy byly úplně vyšťavení, že to horko nedávají. Takto s námi jedna posádka mluvila při našem odjezdu do odpolední části. A za počasí pořadatel nemůže.

Myslím, že by jsi se tím neměl trápit, je docela možné, že by se jim to nelíbilo ani kdyby byly ITI lehké - nováčkovské. Pozvi je na Plotičku a uvidíš. A jinak, jela ta posádka, kterou jsi před soutěží připravoval? A jak dopadli?


A ještě mám jednu osobní poznámku k sobotě.
Za daleko důležitější než vlastní soutěž pro mne bylo, že se vrátil Maškin, kterému přeji úspěšné období rehabilitace a nabírání sil po tom coviďáckém xsindlu.

foto
matonni   21.06.2021 v 15:40   odpověděl:
to Vláďa: Chlácholíš mě pěkně, asi bych se i nechal ukolébat, ale červíček svědomí hlodá. Dám si brufen a udolám ho. Nebo raději Svijany?
Určitě máš pravdu v tom, že když se nepotká představa o navigační soutěži s realitou, tak nenaděláš nic. Vzpomínám si na svůj první závod někde v Roudnici, kam jsem jel vyhrát, protože přeci orientaci, tu já mám i po tmě. Po náhledu do itíku na startu mne přepadly mrákoty, tvrdý náraz přišel v cíli po náhledu na vzorák. Naštěstí patřím do generace starých struktur (viď KK) a nejsem zvyklý ani ochotný hned po prvním pokusu něco vzdát. Smutné je (a to ty sám dobře znáš), že postupně nasbírané zkušenosti neumím zúročit a mám hrubě nevyrovnaný poměr mezi příjmem a výdejem. V tomto kontextu myslím na informace a zkušenosti, pro kalorie to samozřejmě platí také, jen obráceně.
Posádka z Mělníka jela, byla to 106. Oni předem avizovali, že odmítli pozvání na svatbu kvůli Dakárku, ale odpoledne, že už tam být musí. Po dopolední části mi volali a slibovali, že na další soutěže určitě přijedou a možná mají další posádku do našich řad.
foto
Ousi89   21.06.2021 v 19:53   odpověděl:
Ahoj, za mě soutěž byla super. Bylo to peklo počasím délkou a stravou(párky, výpečky a řízek v tomhle vedru ) atd...
ALE myslím si že náročnost pro nás jako shelláky byla velká (kor v tom počasí a vstávání ve 3 ráno) , ale hodně nás to naučilo a obtížnost byla dobrá v tom že se trochu vyrovnají výkony mezi náma a lidmi co to v shellu jezdí roky... protože pokud je soutěž "jednoduchá", "náborová" tak vlastně nemáme šance na výsledek.

Osobně bych preferoval obtížnost podobnou této soutěži než aby to bylo "úplně náborové".

PS: nás neodradíte
foto
Vláďa   22.06.2021 v 00:00   odpověděl:
To Ousi89:

Tak to můžete přijet na Rallye Šmídl příští rok. Snad bude.
foto
ZdenekJ   22.06.2021 v 11:06   odpověděl:
Jo, to můžete. Myslím, že obtížností jsme se poslední a předposlední Rally Šmídl již skoro přiblížili . Viď Vláďo
foto
Klenák Zdeněk   22.06.2021 v 11:21   odpověděl:
Milane, Karel se ztrapnil tím, že nepřijel, ale neztrapnil se svým názorem. Já jsem taky přesvědčen, že nechat jet shelláky podle stejných iti jako pohár byla chyba. A to tvrdím i přesto, že jsem tam byl a vysvětlení pořadatelů znám. VÁŽÍM si všech pořadatelů, roudničáků obzvlášť, jsou velmi aktivní a snaží se Ale Nevím přesně kdy byla uzávěrka, ale 27.5. bylo přihlášeno 6 posádek do Shellu, takže byl dostatek času iti pro Shell připravit. Vím o čem mluvím. Z mistrákových iti (Dycky Most 2019) jsem zjednodušil iti pro Shell během jednoho odpoledne, pak to ještě graficky přepracovat a snad i projet kvůli délce. Takže za mě to dobře nebylo Takhle asi nové posádky nepřilákáme. Jinak samozřejmě poděkování pořadatelům I když chybiček bylo dost......
foto
Ousi89   22.06.2021 v 12:21   odpověděl:
To: Vláďa

Nevím kde to je, ale když to bude v časovejch možnostech nejsem proti
foto
Vláďa   22.06.2021 v 15:16   odpověděl:
To Ousi89:
Žamberk a okolí - východní Čechy.
Vzhledem k tomu, že v sobotu jste stávali ve tři, tak jste jeli téměř přes celou republiku, takže k nám by to mělo být blíže.

To ZdenekJ:
možná k té poslední Rallye Šmídl - k Martinově trati. Té předposlední ne, takhle těžké já to neumím postavit.

foto
matonni   22.06.2021 v 16:23   odpověděl:
to předseda: Zrovna v Mostě 2019 nebyl pro shelláky připraven ani jeden správný průjezd, natož nějaké JTCHA. Správný průjezd tvořily posádky po dojezdu sami.
To není z mé strany obhajoba, natož kontroverzní útok. To je jen konstatování, že kdo nic nedělá, nic nezkazí.
foto
Zdenek Klenák   23.06.2021 v 16:47   odpověděl:
Smyslem mého příspěvku bylo jen konstatovat, že jste iti pro Shell udělat mohli. Pokud chceš soutěž porovnávat s Mostem, tak máš pravdu, moc se mně to tenkrát nepovedlo, bylo toho moc. Dělal jsem sám 8 etap (5 mistrákových a 3 Shell), vy jste byli 3 na 4 etapy. Správné průjezdy u mě nebyly, vzoráky ale byly, i když s chybami, které jsem po připomínkách upravil. Pokud máš názor, že správný průjezd tvořily posádky sami, tak to bylo stejné jako v Polepech, akorát, že u vás ho museli tvořit pohárové posádky, shellácké posádky by to asi dohromady nedaly. V Mostě jsem se snažil být posádkám k dispozici a vše vysvětlit. Ale hlavně to bylo mnohem jednodušší, první měl 900 TB a poslední desátý 2000 TB při třech etapách.
foto
clarus8   23.06.2021 v 17:56   odpověděl:

foto
matonni   18.06.2021 v 20:15   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
KK se odhlásil z Dakaru, posádka č. 14 nepojede a bedna je tedy volná. Smutné na tom je, že už jsem nechal udělat samolepku na putovní Pohár města Roudnice s jejich jmény. To bude zítra trapas Možná půjde sloupnout a použijí ji holka a kluci z Kladna.
foto
VláďaŽ   18.06.2021 v 21:01   odpověděl:
No Karle !!
Já myslel, že si ťuknem a pokecáme o starých zlatých časech
Tak někdy
foto
kk   18.06.2021 v 21:45   odpověděl:
Omlouvám se, vlezl mi do toho řemeslník, který měl mít dneska hotovo.... Tak snad si Vláďo ťuknem jindy. Víťo tu nálepku schovej na příští ročník. Zítra hodně zdaru soutěžícím aj pořadatelům 👍👍👍
foto
matonni   18.06.2021 v 22:31   odpověděl:
Karle, je znát, že jsi chodil do školy už dávno. Totiž přepisovat jedničku na dvojku moc nejde, to se běžně nedělá


ZPĚT na 1. stránku -6 -5 -4 -3 -2 -1 0 1 2 3 < 4 > 5 6 7 8 9 10 11 12 13
_________________________________________________________________________________________________________________________