VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     UČEBNICE     POKYNY  
CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Před 2. dny napsal příspěvek kk
UKAŽ 3) Před 4. dny napsal příspěvek Lole
UKAŽ
2) Před 3. dny napsal příspěvek standa
UKAŽ 4) Před 5. dny napsal příspěvek Lole
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Před 6 hod. matonni reagoval na Lole z 14.10.
UKAŽ Před 3. dny Lole reagoval na Lole z 13.10.
UKAŽ
Včera v 19:47 kk reagoval na kk z 16.10.
UKAŽ Před 5. dny Lole reagoval na Lole z 13.10.
UKAŽ
Před 2. dny Ondra Klos reagoval na Ondra Klos z 9.10.
UKAŽ Před 8. dny Ludvík Prášil reagoval na Vláďa z 7.10.
UKAŽ
Před 3. dny Tomáš reagoval na Lole z 13.10.
UKAŽ Před 14. dny clarus8 reagoval na Mirek L. z 3.10.
UKAŽ

foto
Lole   25.06.2021 v 12:13   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Tak si taky na stejné téma po dlouhé době založím vlastní vlákno jen zkušenosti z bývalých tras
- spleť nějakých divných polňaček kdesi za humnama kde ses měl nějak otočit a jet zas pryč a tam nikdo a tam schovaný auto který hlídalo jestli jsi v tom brajglu při tom otáčení správně blikal
- jsi mimo obec (90) ale po trati jsi tam měl najel po polňačce z obce bez konce obce takže (50) a šup radar
- chybí cedula konec obce a tak šup radar (v protisměru vidíš obec)
- "čtverhranné náměstí 300x300 m kruháč" - jedeš po jednosměrce po kruháču okolo náměstí a v rohu tedy jedeš doleva na kříži dál okolo náměstí a šáša tam dá TK na PSP že NESMÍŠ blikat doleva protože jedeš po kruháču
KUUUUA PROČ MÁ NĚKDO TOUHU NÁS NACHYTÁVAT NA TAKOVÝCH KONINÁCH?
foto
Vláďa   25.06.2021 v 13:59   odpověděl:
Doplním jednou nejmenovanou soutěží:
- výjezd rovně, asi ze stejného náměstí a tedy i z kruhového objezdu, kontrola, zda při opouštění tohoto kruhového objezdu blikám vpravo!!!
foto
kk   25.06.2021 v 17:52   odpověděl:
Vláďo a co je špatného na tom, že při opoušteni kruháku máš dát blinkr?
foto
VláďaŽ   25.06.2021 v 18:08   odpověděl:
To Vláďa a kk:
je-li ten čtverec značen jako kruhák, pak dle PSP MUSÍM blikat.
To ale znamená, že projektant a místně příslušný dopravní inženýr, který to schválil, by měli být nakopáni do gul.
Naprosto vzorový případ takovéto debility je v Hradci Králové - kruhový objezd tvořený 4 víceméně pravoúhlými křižovatkami se semafory: 50.2021633N, 15.8419258E
foto
Vláďa   25.06.2021 v 19:50   odpověděl:
To kk: Karle, na tom není jistě zcela nic špatného, to se má dělat. Paskvil je vůbec na takovou situaci vymyslet kruháč, který má obecně sloužit pro řešení jiných dopravních situací, zejména nebezpečného křižování komunikací a ne výjezd z poklidného náměstí. A pak je tedy otázka, zda toto kontrolovat v rámci našich soutěží.
foto
kk   25.06.2021 v 21:58   odpověděl:
Bohužel kruháky jsou dnes módou i když by tam stačilo postavit květináč. Viz Chrudim nebo Dobříš. Napakuje se projektant i zhotovitel. Místo stopky nebo prahů investují a vydělají jinak.

foto
kk   24.06.2021 v 23:47   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Už toho tlachání nechme, vlákno je už hodně dlouhé, ať se s tím popere správce řádů Standa Kočí.
Ale dle mého, nemáte nikdo pravdu, jen já. Jasně

foto
Lole   25.06.2021 v 00:03   odpověděl:
no nazdar hodiny, ještě že už nesedím ve výboru

foto
Jiří Boudný   24.06.2021 v 19:34   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Začínám úmyslně nové vlákno abych dal možnost zapojit se i ostatním posádkám. Předhodil jsem jednu drobnost a jsem rád, že se do diskuse zapojilo tolik soutěžáků a navíc s naprosto jednotným názorem. Mrzí mě jen, že Matonni jako spolupořadatel si plete reálné údaje a mapový průjezd. Otočná PK je reálný údaj, po jeho splnění přehodnotím a zapomínám na něj. Proč do toho plést mapu? Je však pravda, že jsme se naučili používat protiřádový způsob zadání a to, že na každé dejce, stopce, začátku obce jedu "něco" poprvé. Místo abych reálný údaj po přehodnocení zapomněl, udělám si bodku do mapy a projistotu si ho pamatuji celou etapu. Když mě tam autor znova přivede již vložák neplním!!
Už se těším na příští soutěž, kde jako vložák bude použito: "U každé otočné PK se otoč pouze poprvé".
Díky za další připomínky, snad se z nich dozvím něco zajímavého. JirkaB.
foto
kk   24.06.2021 v 22:58   odpověděl:
Jirko, jak se vracíš na trať po otočný? Podle mapy, nebo u výjezdu ze vrat, kde už se podle některých nemusí dodržovat řády?
foto
VláďaŽ   24.06.2021 v 23:09   odpověděl:
Karle, nejsem Jirka, ale odpovím za bulíka, teda za mne:
pokud se (nějak) otočím hned u otočné (= dle pokynu pořadatele) do protisměru, tak jsem stále na trati soutěže; pokud se z nějakých důvodů otočím až někde za otočnou, pak se VRACÍM na trať (protože jsem MIMO TRAŤ) jako kdybych zakufroval mimo trasu zadanou itinerářem, tzn. dle hlavy a očí (i když při tom třeba použiju mapu).
foto
Vláďa   25.06.2021 v 09:40   odpověděl:
Z celé dlouhé diskuse mi vyplývá jediný správný postup:
Vidím otočnou, před ní si najdu místo na otočení (boční polňačka zprava, parkovací záliv, vjezd k vratům). Otáčím se a vracím se na trať soutěže. Pro odbočení vlevo mám před sebou plnou čáru a musím jednoznačným výjezdem vpravo. Pokud tak neučiním a odbočím vlevo, porušil jsem řády a mám být penalizován.
Pokud však splním jednoznačný průjezd, tedy jedu po otočení vpravo, míjím SPK otočná a za ní využívám místo na otočení (boční polňačka zprava, parkovací záliv, vjezd k vratům), tak mi již nic nebrání odbočit vlevo (tedy ani plná), protože jsem mimo trať soutěže, řády se na mne nevztahují a PSP mi to dovolují - odbočit přes plnou z místa ležícího mimo komunikaci. Nemám být penalizován. Obdobně by to mělo být i v okamžiku, kdy se neotáčím před SPK otočná, ale až za ní.
Otočná opravdu tvoří hranici, kdy dodržuji PSP a řády, které to zpřísňují a kdy jen PSP. A podle toho by měl pořadatel celou věc hodnotit.

foto
R.A.   25.06.2021 v 10:17   odpověděl:
Jinak teda v Řádech je na několika místech jasně řečeno, že TK kontroluje PSP. Takže podle mě TK nemůže kontrolovat přejíždění plné při vyjíždění z místa ležícího mimo silnici ani na trati, natož mimo trať
foto
Vláďa   25.06.2021 v 10:41   odpověděl:
To R.A.: kontrolovat může, ale to je tak všechno. Nesmí penalizovat, protože nemá na základě čeho, vyjma případu, kdy nebudu respektovat plnou ještě před otočnou. To je v řádech ošetřeno, že plná vytváří jednoznačný průjezd - řády v bodě M3/3.
foto
R.A.   25.06.2021 v 10:42   odpověděl:
Jenže právě píšu, že TK nemůže kontrolovat Řády, ale jen PSP.
foto
michal.g   25.06.2021 v 10:45   odpověděl:
Naprostý souhlas s R.A. Plnou my nepřejíždíme pouze z hlediska řešení trasy AOS, ale to nám jí nezakazuje přejet z hlediska PSP. Takže je úplně jedno, jestli jsem na trati nebo mimo trať, přes plnou z polňačky apod. můžu. Maximálně můžu chytit trestné body za to, že nejedu správně, ale ne za to, že jsem porušil PSP.
foto
matonni   25.06.2021 v 11:00   odpověděl:
Zákon 361/2000 Sb., § 22 Jízda křižovatkou, odst. 3)
Řidič nesmí vjet do křižovatky, nedovoluje-li mu situace pokračovat v jízdě v křižovatce a za křižovatkou, takže by byl nucen zastavit vozidlo v křižovatce.

Takže ty z vás, kteří se v křižovatce (před otočnou) otáčeli nebo couvali, penalizovat můžeme? Z obou tajných kontrol (Siřejovice i Budyně) jsou videozáznamy.
foto
Lole   25.06.2021 v 11:33   odpověděl:
Jirka Boudný má velkou pravdu se kterou se ztotožňuji. kk má pravdu. Vláďa má pravdu. R.A. má pravdu. A pak někdy musí HR to rozseknout a říct "já říkám co je pravda"
Všichni máme asi dost zkušeností abysme se vyhli konfrontacím, ale neeee furt musí někdo hledat pičičandičky aby měli všichni o čem diskutovat.
Nejvíc ze všeho se mi líbí v této diskus praktická poznámka Jirky Boudnýho "jsme se naučili používat protiřádový způsob zadání a to, že na každé dejce, stopce, začátku obce jedu "něco" poprvé. Místo abych reálný údaj po přehodnocení zapomněl, udělám si bodku do mapy a projistotu si ho pamatuji celou etapu. Když mě tam autor znova přivede již vložák neplním!!" .. konec citace ... Řády jsou tak složitý proto, že se čím dál víc zabývají tím, jak vysvětlit a zajet protiřádová zadání. Nazdar
foto
Lole   25.06.2021 v 11:40   odpověděl:
... a co takhle "za každou lichou otočnou se otoč reálně, za každou sudou mapově, za třetí otočnou si dokresli projeté komunikace do plánku A
foto
Zdenek Klenák   25.06.2021 v 12:32   odpověděl:
Jirko, Karlovi si zkazil soutěž o nejdelší vlákno
foto
Lole   25.06.2021 v 12:34   odpověděl:
Mattoni: Škoda že tu situaci neznám a nevidím. Ale pokud křižovatka před otočnou tak bych to bral jasně že na trati. Tajnou bych tam určitě nestavěl, protože ta má kontrolovat dodržování PSP na trati, čili správný průjezd je dojet k otočné. Když se tam někdo točil jakkoliv tak byl mimo trať a mimo soutěž.
foto
Lole   25.06.2021 v 13:39   odpověděl:
ZK: to bylo Jirkovo nejdelší vlákno

foto
Jiří Boudný   22.06.2021 v 20:51   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Jen jeden drobný příspěvek. Již mnoho let používáme možnost doplnit PK nějakým znakem, nejlépe pokynem k otočení. Je to dobře, protože autor může uzavřit komunikaci, která je pro průjezd nevhodná, nebo se příliš nehodí do kombinace. Touto PK mi autor říká, že je komunikace dále reálně neprůjezdná a důvod proč to tak je, je věcí autora. Musím se tedy na pokyn autora otočit u této PK nebo před ní. Dále totiž nemám po čem jet (komunikace z rozhodnutí autora nebo skutečně z reálného důvodu je dále neprůjezdná) Ne tak v Roudnici, kde otočná PK postavená na frekventované silnici a na plné čáře mi řekla abych jel dál a až to někde půjde se otočil. Zřejmý pokyn autora trati neplatí (ty ostatní pokyny tedy taky neplatí). Proč mě autor nutí neplnit jeho zadání a ještě to kontroluje TK. Opravdu to takhle chceme, nebo je to jen jednorázový úlet. Co si v té chvíli o nás myslí ostatní řidiči nechci ani domýšlet. JirkaB.
foto
kk   22.06.2021 v 21:02   odpověděl:
Jirko, podle mého v pořádku, přeci se nebudu točit přes plnou. A nebylo to použito na soutěži poprvé. To je taková finta pro bulíky😂
foto
VláďaŽ   22.06.2021 v 21:31   odpověděl:
Jako bulík se potrefen ozývám. I finta pro bulíky může být laciná a nevhodná. V principu souhlasím s Jirkou. A jestliže to nebylo použito poprvé tak co kdyby to bylo použito už naposledy. A otočná opravdu když je potřeba a ne na každém fousu co uhýbá ze silnice za křoví. Ne všude se dá bez problémů otočit a couvat do hlavní - fakt lahůdka pro řidiče.
foto
kk   22.06.2021 v 22:13   odpověděl:
To mi bulíku chceš tvrdit, že i v křoví je plná čára? 😂
foto
kk   22.06.2021 v 22:26   odpověděl:
Notabene naše soutěže jsou zaměřeny i na dodržování PSP, že? A tam o povolení otáčení na silnici přes plnou nic nepíšou, ba naopak.
foto
VláďaŽ   22.06.2021 v 22:51   odpověděl:
Bulík nechce tvrdit, že za křovím je plná. Bulík komentuje přemíru otočných na Dakaru. Souhlasím, že se přes plnou nemám otáčet a nesouhlasím s tím, aby mne tam autor provokativně posílal. A pokud už mne tam posílá pořadatel pokynem k otočení do protisměru (šipkou, otáčející se doprave ve směru hodin. ručiček) v SPK (M/2) a kontroluje TK dodržování PSP, pak si taky musí dát majzla, abych nedostal TB, když jsem vyjel na místo, ležící mimo silnici nebo když jsem do otočení přes plnou najel z místa, ležícího...
foto
Vláďa   23.06.2021 v 00:09   odpověděl:
K té plné:
- jako fór dobrý, setkal jsem se s tím poprvé, ale mám k tomu toliko:
a) trať soutěže, tedy i prostor soutěže končí otočnou
b) většina z nás zastavila za otočnou v parkovacím zálivu před vjezdovými vraty k domům po pravé straně, tedy v prostoru ležícím mimo komunikaci, ale i mimo trať soutěže
c) pravidla pro soutěž se tak již nevztahují a pouze mohu vše hodnotit z pohledu PSP. A zde jsem prováděl odjezd od domu, tedy z prostoru ležícím mimo komunikaci.
d) na hlavní silnici byl docela provoz a pořadatel s tím měl počítat, že se posádky asi nachytají a mohlo by se i něco stát, i když to je komunikace II. tř.
Opravdu jsem něco porušil? Řády, že jsem penalizován? V jakém ustanovení?
foto
kk   23.06.2021 v 00:24   odpověděl:
Jsem si 100% jist, že naše řády, na rozdíl od PSP, zakazují i z míst ležících mimo silnici (polňačky, vrata, benzínka), odbočení přes plnou !!!
foto
kk   23.06.2021 v 00:45   odpověděl:
Vláďo ad a:), kde jsi vzal domněnku o prostoru soutěže ohraničeném otočnou?
foto
Vláďa   23.06.2021 v 07:51   odpověděl:
To KK:
asi jsem to špatně nazval (končí prostor soutěže), ale když autor dá otočnou, tak to beru, že dál nemám z různých důvodů jezdit, resp. za touto otočnou již nevede trať soutěže a neuplatňuji pokyny dle ITI, není tedy důvod se řídit pravidly pro AOS, které platí pro soutěž. Zbývají jen PSP a dle nich mohu z míst mimo komunikaci přejet plnou čáru.
Jinak souhlasím, řády v bodě M3/3 neumožňují přejet plnou resp. nepřerušovanou čáru ani šikmé pruhy ohraničené čarou přerušovanou i plnou. Ale to platí pro trať soutěže - tedy místa, kde jedu podle řádů a pokynů v ITI.
foto
matonni   23.06.2021 v 08:27   odpověděl:
Několik připomínek:
1) Z celkového počtu 41 SPK ve výkazu bylo 6 otočných. Zda je to moc, to si netroufám hodnotit, na to jsem ucho.
2) Jak to na místě vypadalo: přijíždím ke kótě 200 po hlavní silnici, zjistím, že do ní levou neudělám, protože je tam zákaz vjezdu. Přehodnocuji, dál ve směru jízdy po hlavní je přede mnou mapový pytlík na otočení (je v místě, kde již není plná čára). Než tam dojedu, narazím na otočnou 64. Jak může být otočnou uzavřen prostor soutěže? Copak víte, že tam později nepřijede z druhého směru? A kdyby tento případ nastal, tak při plánování s tím budu počítat a říkat si: "Tam je otočná, tam nejedu, tam je to uzavřené"?
3) Vybavuji si jedno místo z loňské Bystřice pod Hostýnem, kde na polňačce byla otočná a jel jsem se otočit o 300 metrů dál na zakreslený trojúhelníček, protože to rozumně jinde nešlo. Teda já to nedokážu, Radek Zdrubecký to otočil svým klasickým stylem přes ručku. Byla to pro mne poučná soutěž, protože jsem zjistil, že raději budu špatnej navigátor než ještě horší řidič Tím vyjadřuji nesouhlasím s Jirkou v tom, že se MUSÍM otočit nejpozději na úrovni otočné. Otočná přece není zákaz vjezdu.
foto
VláďaŽ   23.06.2021 v 10:32   odpověděl:
Tak znovu:
- jedu po trati soutěže, nesmím přejet plnou čáru dle řádů;
- dle bodu M/2 v SPK dostávám pokyn pořadatele, abych se otočil do protisměru a pokračoval v opačném směru;
- abych tento pokyn splnil, jsem co do přejezdu plné čáry vázán už jen ustanoveními PSP;
- přejetím plné čáry z místa ležícího mimo silnici jsem splnil pokyn pořadatele a zároveň neporušil PSP.
Howgh!
foto
kk   23.06.2021 v 11:02   odpověděl:
Tak znovu: Ale stále jedeš soutěž podle ustanovení řádů....
foto
OlinaK   23.06.2021 v 11:03   odpověděla:
Když jsme u těch PSP, zajímalo by mě, jak bysme vysvětlovali policajtům, když vjedeme do zákazu vjezdu, že jsme vozidlo"povodí Labe"
foto
R.A.   23.06.2021 v 11:12   odpověděl:
Pár let zpátky to myslím stejní pořadatelé měli na mistráku podobně. Otočná u plné a někde 50m za ní byla v protisměru další průjezdka. Myšlenka byla taková, že kdo se otočí až někde legálně, tak si má zpátky napsat ten plech. Přestože jsme se legálně otočili, tak jsem plech zpátky nepsal, protože byl pro mě mimo trať. A nebyli jsme zdaleka sami. Tenkrát se ten plech zrušil. Tohle je podobné, i když ne úplně stejné. Souhlasím s tím, že u otočné trať končí. Je tedy jenom otázka, jestli může být tajná, nebo třeba radar mimo trať. Je to přinejmenším zvláštní.
foto
kk   23.06.2021 v 20:13   odpověděl:
Petře, děláš si prdel? Ty několikanásobný mistr, tohle nedáš?
foto
kk   23.06.2021 v 22:00   odpověděl:
Proboha, kterej pitomec sem přišel s tvrzením, že za otočnou končí prostor soutěže !?!?
foto
VláďaŽ   23.06.2021 v 22:23   odpověděl:
Myslím, že šlo o nešťastnou formulaci a Vláďa se opravil. Vzhledem k tomu, že otočná (ať PK nebo SPK) je pokynem pořadatele k otočení do protisměru a pokračování v opačném směru, logicky vyplývá, že prostor za otočnou v původním směru jízdy PRO DANOU CHVÍLI již není trasou soutěže. Samozřejmě tam mohu přijet později (v téže etapě) znovu - pak je situace stejná, nebo mohu přijet z protisměru nebo mohu na totéž místo přijet v jiné etapě (a třeba se již neotáčet).
Na otočné může být údaj OTOČ SE A JEĎ (např.) VPRAVO. Z pohledu diskutovaného problému bych jel otočit se až za konec plné čáry, otočil bych se do protisměru a měl bych možnost odbočit vpravo dříve, než bych se vrátil k místu otočné PK/SPK. Špatně!
Přeloženo do jiné češtiny: co je za otočnou to mne dále z pohledu itineráře i z pohledu řádů nezajímá; při vlastním otočení do protisměru jsem vázán PSP, no a tam už jde i o ta místa ležící mimo apod.
Takže TK na dodržování PSP případně ano, ale
Za mne: nepoužívat.
foto
kk   23.06.2021 v 22:44   odpověděl:
Vláďo, furt si vedeš tu svojí a já Ti furt tvrdím, že jsi i za otočnou v soutěži a stálé platí řády. Čau
foto
Klenák Zdeněk   23.06.2021 v 23:20   odpověděl:
Karle, Ty chceš vyhrát soutěž o nejdelší vlákno? Jen skromný dotaz, spletl jsem se, jedu blbě, jsem v soutěži a mám dodržovat Řády? Jinak mě mrzí, že se diskuse nezapojil Jirka Kozel. Ten má dycky pravdu.
foto
kk   23.06.2021 v 23:49   odpověděl:
Zdenku, v soutěži jsi od přejímky až do vyhlášení výsledků, i když jsi VYJÍMEČNĚ mimo trať😂
foto
matonni   24.06.2021 v 09:15   odpověděl:
Abych udržel šance na nejdelší vlákno, přisypávám k této diskuzi ještě jeden příspěvek: Řády 1.7 - Propozice - vymezení prostoru soutěže. Obec Siřejovice je v propozicích pro Dakar/Dakárek uvedena.
foto
5r3   24.06.2021 v 11:34   odpověděl:
Prostor soutěže není trať soutěže. Přestože jsem s plnou čárou neměl problém a jel se otočit až za ní, tak si myslím, že normální je dávat otočnou průjezdku jen tam, kde se můžu otočit. Pro příště můžeš dát přetahovací průjezdku na odbočku, na kterou se nedá kvůli zákazu odbočení nebo plné čáře odbočit.
foto
Lole   24.06.2021 v 13:59   odpověděl:
Si myslím že dělat fintu na otáčení někde jinde je blbost. Uhneš někam a tam se otočíš a najedeš třeba zpátky z místa ležícího mimo silnici nebo kdovíco uděláš. Prostě se máš povinnost otočit podle Zákona a můžeš odjet třeba do sousedního okresu. Trať a její kontrola se trhá u cedule otoč a pokračuje na tomtéž místě v protisměru.
foto
Lole   24.06.2021 v 14:45   odpověděl:
Ještě teda Jirkovi na ten původní text: "Musím se tedy na pokyn autora otočit u této PK nebo před ní". Tak to teda "před ní" určitě NE, teoreticky pouze u ní (či za ní) ... to určitě beru jako dobrou vychytávku že před sebou 50 metrů vidím otočnou a tak už se otáčím před ... a ejhle nevzal jsem další PK mezi otočnou a zbrklým místem otáčení a nedojel jsem trať
foto
Lole   24.06.2021 v 15:37   odpověděl:
Někteří už jsou asi naočkovaní - motat tady dokupy hrušky s jabkama .. tedy prostor soutěže a trať
foto
VláďaŽ   24.06.2021 v 16:21   odpověděl:
Ano, Lole formuloval mou myšlenku či výklad (a nejen mou) jinak a asi jasněji a jednoznačněji:
"Trať a její kontrola se trhá u cedule otoč a pokračuje na tomtéž místě v protisměru."
foto
Lole   24.06.2021 v 16:29   odpověděl:
.. a ještě (nevím teda pro koho pracuju na tom nejdelším vlákně) ... vždycky jsem bojoval proti mrtvejm otočnejm a nebo teda použít jen nezbytně nutně v jasným případě .. jinak ukradení pak vede často precizního mapaře do riti tak to teda nedopustit
foto
Lole   24.06.2021 v 16:58   odpověděl:
.. jauvajs ... ještě by mohl někdo vymyslet zvláštní oddíl řádů že když tě otočná s čárou vyžene se otáčet někam do riti tak jesti můžeš používat jen mapové komunikace ... a tam vložáky
foto
Lole   24.06.2021 v 17:40   odpověděl:
kk mám tě rád tak se tak blbě neptej R.A. jak se může tak blbě jako mistr ptát .. proto je mistr
foto
Lole   24.06.2021 v 18:03   odpověděl:
plech vzadu za otočnou nepíšu tam nenajdu oporu v řádech a musí se zrušit stejně jako eventuelní TK tam

foto
Míša   22.06.2021 v 18:10   napsala:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Začnu poděkováním za úžasnou soutěž. Dakárek,jak má být. Děkujeme A teď dotaz/prosba/námět. U dříve používaného systému na výpočet soutěží jsem se pak v klidu domova mohla podívat na finálně schválené správné průjezdy, protože se mi často lišily TB napočítané dle vzoráku po dojezdu a ve výsledkové listině. Mohla jsem se tam podívat na hodnocený výkaz a u toho vidět, jak to mělo být. Pokud to tento neumožňuje (což nevylučuju, ale já to nenašla), šlo by tady na stránkách po soutěži vždy zveřejnit konečné schválené vzoráky? Teď by se mi to celkem šiklo. Díky moc a hurá na Hlučín
foto
kk   22.06.2021 v 18:26   odpověděl:
Na webu "vstup" je po straně zelený telefon, kde jsou vyhodnocené JV. Tam se dohledáš....
foto
matonni   22.06.2021 v 18:35   odpověděl:
Ahoj Míšo, potažmo i ostatní.
Stránky AOS, vlevo nahoře symbol telefonu. Vyber soutěž, která tě zajímá, následují volby: Výsledky, Vzorové výkazy a Jízdní výkazy.
Výsledky - tam není třeba nic vysvětlovat
Vzorové výkazy - zde jsou i vyznačeny volby ANI iNE, NEBO případně ZRUŠENO
Jízdní výkazy - Výběr posádky a výběr etapy - v záhlaví časy, TB z prvků a časovek, mezisoučty etap a suma. Dole pak klasické vyhodnocení s vyznačením žlutým podbarvením NAVÍC a červeným CHYBÍ
foto
jardah   22.06.2021 v 18:56   odpověděl:
ÚŽASNĚ PROPRACOVANÉ ZPRACOVÁNÍ VÝSLEDKŮ. TO MUSELO DÁT PRÁCE A ČASU. VELKÁ POCHVALA AUTORŮM !!!!
foto
Míša   22.06.2021 v 19:17   odpověděla:
DĚKUJU


ZPĚT na 1. stránku -3 -2 -1 0 1 2 3 4 5 6 < 7 > 8 9 10 11 12 13 14 15 16
_________________________________________________________________________________________________________________________