VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     UČEBNICE     POKYNY  
CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Včera v 20:08 napsal příspěvek kk
UKAŽ 3) Před 3. dny napsala příspěvek Míša
UKAŽ
2) Před 2. dny napsal příspěvek matonni
UKAŽ 4) Před 6. dny napsal příspěvek matonni
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Včera v 21:51 5r3 reagoval na kk z 22.01.
UKAŽ Před 6. dny michal.g reagoval na matonni z 16.01.
UKAŽ
Před 2. dny 5r3 reagoval na matonni z 21.01.
UKAŽ Před 7. dny Mirek L. reagoval na Vláďa z 16.01.
UKAŽ
Před 5. dny matonni reagoval na michal.g z 17.01.
UKAŽ Před 8. dny Milda reagoval na PetrM z 13.01.
UKAŽ
Před 6. dny kk reagoval na matonni z 17.01.
UKAŽ Před 11. dny Vláďa reagoval na advent z 11.01.
UKAŽ

foto
Mirek L.   3.10.2021 v 08:54   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
pro st. č. 158: máte mimořádnou šanci na mistrovský titul. Koukněte na volné posádky pro družstva a připojte se dřív, než vám ji někdo vyfoukne! Jirko 1, pro vás je na cestě další titul.
foto
PetrM   3.10.2021 v 09:07   odpověděl:
Ty ses nějak rozdováděl po té době, co jste nezávodili Dovol, abych se zasmál...
foto
Jura1   3.10.2021 v 11:16   odpověděl:
Challenge přijata. Ostatní jedou o druhy plac.
foto
Jura1   3.10.2021 v 17:46   odpověděl:
Tak bohužel storno pro 158! 114 bylo rychlejší. Jojo, takové maličkosti dokážou rozsvitit nebo zničit kariéru. Proto je důležité neustále sledovat diskuzi a být v obraze!
foto
Mirek L.   3.10.2021 v 18:09   odpověděl:
Všimnul sis PetřeM, že ani jeden z nás nebyl letos v cíli horší než třetí? Takové družstvo (nejen Hyena) ve startovní listině není!
foto
kk   3.10.2021 v 20:37   odpověděl:
to Jura: to jste koupili koně! Zatím mám Ludvíci všechna klání družstev svým výkonem zkazili, až zkurvili.
foto
kk   3.10.2021 v 20:45   odpověděl:
Naposledy tuším v Hlučíně, kde shellákovi Klárovi jeli pomoct na trať, škrtli jeho správnejch 15 průjezdek a přes dalších patnáct falešnejch to dotáhli do cíle
foto
Jura1   4.10.2021 v 09:33   odpověděl:
Karle to je vsechno jenom otazka (ne)vhodneho rozlozeni ukolu v tymu. I kdyz jak to tak slysim, mozna zustaneme u toho, ze kluci zase pojedou pomoci Clarusovi.
foto
VláďaŽ   4.10.2021 v 11:32   odpověděl:
Neprozrazuj tu vymakanou taktiku!
foto
clarus8   4.10.2021 v 11:47   odpověděl:
Když už tady probíráte naši posádku, tak jen pro pořádek.
Ano zřejmě roku 2018 k nám v Děhylově přilítli, že jsme pozadu, ale to my jezdili 2.sezonu.
V roce 2019 v Kokorech nám nikdo nepomáhal a myslím, že ten titul byl zasloužený.

foto
michal.g   3.10.2021 v 08:43   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
nevím, proč tu někteří naříkají nad čtvrtými etapami. délka 4. etapy je nepřímo úměrná kvalitě stavitele a HR. čím těžší chce autor soutěž udělat, tím větší nároky na něj a na HR jsou, aby dokázali vše ohlídat. a když se povede postavit čistá a jednoznačná soutěž (což je se současnými řády možné), tak se 4. etapy minimalizují na pár dotazů. někteří autoři (nebudu jmenovat, abych na někoho nezapomněl) jsou toho důkazem.
naopak, pokud se soutěž zrovna nepovedla, tak je 4. etapa nutná pro stanovení správného řešení dle řádů.

foto
Zbyťák   2.10.2021 v 02:00   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Nové vlákno:
Trčím na Ruzyni rychlík do ovy jede až v 5:50,a tak si tady čtu. Souhlasím s Igorem.,to věčné tlachání sem nepatří, dejte návrhy výkonnému výboru, ať se s tím chlapci poperou. Cením si přihlášky Pepíka a Karlík jen teď uvažuji, zda mám angažovat Beskydskou LZS. Jinak součtové chyby se budou řešit osobně, ostatní ke trati do 45 minut po dojezdu, pak protest s VKLADEM a verdikt zástupců. Kua jsem naposledy ředitel. Vše ostatní pak po sobotní večeři v Kunčicích.
foto
Lole   2.10.2021 v 13:42   odpověděl:
Pavliku, tady se to tlacháním setřepe a vidí to ti mladíci a naučí se to zkousnout, o čem to je. A pokud dokonce budou jezdit totéž jako ti velcí tak si můžou po soutěži spolu sednout a vysvětlovat. Takhle jsem se kdysi skamarádil s Laďou Fabiánem a vysvětlovali jsme si a pak po síti a dnes nám postaví super noční etapu mistráku. Ve dne přišel za mnou co to jel .. já jsem ho musel odpálkovat že jsem jel něco jiného. Posíláním nějakých připomínek výboru se vyřeší kulový. Vím to, několik let jsem tam seděl
foto
Lole   2.10.2021 v 17:44   odpověděl:
poskládané z jiných vláken dole ... že souhlasíš s Igorem píše odstřihnout diskuzi pro nováčky co to je za blbost? dvě úrovně diskuze to už tu bylo .. o několika úrovních soutěží to je tu několikrát .. já jsem to vždycky cítil tak, že čím jsme si blíž a můžeme jezdit a probrat si něco co vidíme všichni, tak tím líp. Mockrát tu vidím jak ti chudáci začátečníci sbírají tisíce bodů a jak "je třeba jim stavět něco lehčího". Nevidím slovo začátečníka, který by tu psal "stavějte nám něco lehčího". To by bylo jako skok do výšky "dejte mi laťku níž"
foto
kk   2.10.2021 v 17:57   odpověděl:
Hlavně jsem nezaznamenal, že by někdo ze shellu postavil soutěž pro ně, s výjimkou Větřní, které se pro vzdálenost a nezájem posádek nejelo.
foto
OlinaK   2.10.2021 v 18:57   odpověděla:
too KK: Pro Shell opakovaně stavěl Víťa Hrzán.A Větřní si myslím se nejelo hlavně proto, že se ve stejném termínu jela Mohelnice. A že by hrála roli vzdálenost si nemyslím, jiné soutěže se jedou kolikrát dál- je to ale relativní posuzovat vzdálenost, pro nás je třeba např. Mohelnice,Hlučín, Ostrava a další dál než Větřní.
foto
Igor   2.10.2021 v 19:53   odpověděl:
To: Míša

Ono je potřeba ještě k těm časům připočítat čas příjezdu na soutěž a čas odjezdu domů. Takže v pátek příjezd 3,5 hodiny na soutěž, pak 7 hodin 3 etapy, 3h spánku, ráno 7 hodin tři etapy (+3h ta čtvrtá) a pak 3,5h domů. Mít kolečko, tak nás zavřou.

foto
Lole   1.10.2021 v 02:48   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Jenom tak glosa k tomu, jak jsem už dávno nesouhlasil s dělením pohárů a mikropohárů ještě vložením minipohárů .. a odešel jsem z výboru že to nechci vidět ... PREJ ABY JE TO NALÁKALO a stavět několik úrovní ... jednou malej s velkým, pak sám, dnes v každé kategorii žádná konkurence a všichni na bedně náhodně ... a kdo chce mini jede mini nebo velkej ... nebo za plus kilo 2 velký ... ještě nám chybí minimistrák a shellmistrák ... proč mistráci jeli v Mohelnici jenom MP, mohli si započítat za kilo i ČP kdyby to bylo v propo ... na družtvech zas šaškárna
foto
Lole   1.10.2021 v 02:57   odpověděl:
... nebojte já najdu ten písemný důkaz to jsem slíbil, že to není vůbec novej problém, to se táhne celou historií od BOAS jenom dnes to má jinou fazonu - a mám to někde a slíbil jsem to dodat do materiálů ... už mám skener ale ročenky v bordelu
foto
kk   1.10.2021 v 10:02   odpověděl:
Jo, už jsem tady taky psal, že by pro tu hrstku posádek stačil mistrák a národní poháry se sníženou náročností.
Ostatní kategorie jsou zbytečné.
foto
Lole   1.10.2021 v 11:34   odpověděl:
Jo Karle, četl jsem to. Toto byla trochu reakce jako souhlas s tím tvým. Vždycky si při takových debatách vzpomenu na Maškina, kterej kdysi furt Oslíci, oslíci a pak se konečně rozhoupal a začal jezdit s velkejma a za chvilku měl st.č. 6
foto
Ondra Klos   1.10.2021 v 11:37   odpověděl:
Souhlas s Lole. Nevím kdo má jaké ambice vozit ze soutěží co nejvíce pohárů, a zda má být lákadlem pro posádky, ať už zkušené, a hlavně začínající, odvážet za každou cenu (myšleno dvě posádky v kategorii), domů nějakou cenu. Neříkám, že to některé nepotěší. Ale podobný výsledek bude mít, když budu pořádat Mistrovství světa v jízdě zručnosti dětských kočárků, a obešlu pár lidí. Přijedou tři, z toho jeden omylem cestou z baru, a ceny si odvezou všichni..
Mým pohledem vidím spíše v řešení (a teď asi naštvu dost posádek), - vrátit se k řádům z 80-tých let. Jezdit bez PC, jen s papírovou mapou, buzolou/kompasem, tužkou, kružítkem a měřítky. (Mi slepí si přibalíme kromě dvou brýlí i lupu).
Tím nechci říct, že by řády z doby předrevoluční, byli nějakou selankou, nebo jednoduchou záležitostí. Ale ať mi někdo vysvětlí, myšleno s nadsázkou, proč jezdilo v té době takové množství posádek, překračující několikanásobně současný stav..
Určitě to nebylo pouze o tom, že nebylo moc na výběr z toho co jezdit. Oblastní rallye se například jezdily dlouhou dobu také v sériových autech bez rámu atd.
Také si nemyslím, že takový velký zájem byl způsoben pouze jiným, ne tolik uspěchaným způsobem života, ve srovnání s dneškem. BOAS byly více o ježdění, i když se "řešilo" - dnes je to o "čumění do PC a porovnávání 1/2 mm s 1/4 mm široké čáry znázorňující význam komunikace..
Stále pouze přemýšlím, jak zaujmout a přitáhnout bez použití násilí, více posádek k našemu sportu.
foto
michal.g   1.10.2021 v 12:33   odpověděl:
jen na upřesnění:
- malé poháry nebyly přidány proto, aby si každý odvezl cenu, ale z toho důvodu, že Shelláci nechtěli přecházet výš. když si někdy zajeli nějakou vyšší soutěž, tak dostali takovou nálož bodů a měli tam tolik chyb, že ani neměli sílu zjišťovat, jaké chyby udělali.
- BOASky jsem nezažil, ale jsem přesvědčen, že malý počet soutěžících není způsoben novými řády. podle toho, co jsem slyšel, tak v té době bylo ještě důležitější "pochopit svého autora", než teď. asi je to dáno částečně dobou a taky asi malou propagací našeho sportu.
a telefon s navigací se dá asi těžko zakázat.
foto
Duža   1.10.2021 v 14:18   odpověděl:
Ano ! Pochopit autora bylo tehdy někdy těžké, ale o hodně příjemnější než teď. Již dávno jsem vzdal snahu o maximální zjednodušení řádů a podmínky průjezdu zadávat jednoznačně do záhlaví itineráře. To ale asi není ten hlavní důvod tragického úbytku posádek. Přibylo ale těch někdy nesmyslných diskuzí po soutěži. Na soutěži v Beskydech, kdy ukončím vice jak 50ti letou snahu stavět tratě, bych se rád vyhnul té pomyslé čtvrté etapě. Ale kdo ví ?
foto
kk   1.10.2021 v 17:32   odpověděl:
Jednoduché: přijímej jen protesty se vkladem a hned je zamítej, vklad ve prospěch pořadatele. Ono se to po pár pokusech rozkřikne a budeš mít klid a prachy.
foto
kk   1.10.2021 v 17:43   odpověděl:
... žádný připomínky a kecy okolo, jen protesty!
foto
Jiří Boudný   1.10.2021 v 18:00   odpověděl:
To KK, fakt si myslíš, že má pořadatel zamítnout protest s vkladem na součtovou chybu ve výsledkové listině a drobné chyby ve vyhodnocení výkazů či v zápisu do počítače se mohou stát každému. Domnívám se, že na tyto věci stačí upozornit a ne řešit protest pomocí komise jak stanovují řády. JirkaB.
foto
kk   1.10.2021 v 18:32   odpověděl:
Jirko, domníval jsem se, že všichni pochopí, že to bylo psáno s nadsázkou....h
foto
Duža   1.10.2021 v 21:15   odpověděl:
Ono by možná stačilo dodržet řády a připomínky přijímat do 45 minut po dojezdu posádky. Později - kamárád nekamarád i když má pravdu tak má smůlu. Jedině protest s vkladem a rozhodnutí vybraných zástupců.
foto
Igor   1.10.2021 v 21:55   odpověděl:
A ještě bych skryl tuto diskuzi pro nepřihlášene. Když si to nováček tady přečte, tak uteče.
foto
VláďaŽ   2.10.2021 v 10:10   odpověděl:
K horní části této debaty:
... a tak se pohárové posádky hlásí do Shell Cupu...
foto
Igor   2.10.2021 v 13:04   odpověděl:
To: VláďaŽ
Stejně tak, jako mistráci do poháru.
foto
VláďaŽ   2.10.2021 v 13:44   odpověděl:
Ano, stejně tak...
foto
Míša   2.10.2021 v 13:48   odpověděla:
Počet případů, kdy jsem byla účastníkem nějaké čtvrté etapy za těch +-15 let bylo fakt minimum a to včetně reklamace součtu. Nicméně, kdybych chtěla být, měla bych asi problém to udělat dle řádů. Z čistě prostého důvodu - skoro vždy dojíždíme ve chvíli, kdy je 4. etapa (je-li k tomu důvod) v plném proudu. Původně vyvěšené průjezdy, jak je mohla registrovat část posádek v cíli před námi, jsou bud´ už zase odstraněné a čeká se na opravený vzorák a nebo slyším, že visící se bude měnit protože..... A dle řádů mi běží čas na připomínky - ale v tu chvíli těžko něco připomínkovat, když není s čím oficiálně zkontrolovat. Pak se to vyvěsí, s tím i finální výsledky.... s tím, že ... jestli už nic nemáte, za 10 minut vyhlášení. Pro mě (kdybych měla ambice protestovat) nerealné a někdy by už bylo dávno mých řádových 45 minut fuč A po dojezdu nočních etap jsem tak vyflusnutá (v Králíkách jsme byli v cíli 3:48 - jo vím, že to byl extrém), že po mě nemůže ještě někdo chtít ukrajovat drahocenné minuty z minima spánku kontrolou, jestli nemám připomínky. Mimochodem - moc bych se přimlouvala za pravidlo, zaručující minimální dobu na odpočinek po noční etapě, kterou musíme mít k dispozici před startem do denní etapy. Fakt si myslím, že jde o bezpečnost. A když už dojde k takovému extrému, měl by být start denní části podle toho posunut.
foto
michal.g   2.10.2021 v 16:24   odpověděl:
naprostý souhlas s tím, co Míša píše na konci svého příspěvku. to byl jeden z důvodů, proč jsem přestal jezdit mistráky.
foto
Igor   2.10.2021 v 19:54   odpověděl:
To: Míša

Ono je potřeba ještě k těm časům připočítat čas příjezdu na soutěž a čas odjezdu domů. Takže v pátek příjezd 3,5 hodiny na soutěž, pak 7 hodin 3 etapy, 3h spánku, ráno 7 hodin tři etapy (+3h ta čtvrtá) a pak 3,5h domů. Mít kolečko, tak nás zavřou.

foto
PetrM   30.09.2021 v 12:54   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Blahopřeji předpokládanému vítězi letošního Shell Cupu Čechy k hodně kulatým narozeninám!!! Ať to jezdí a dobře se vychovávají zdatní nástupci!!
foto
michal.g   30.09.2021 v 13:33   odpověděl:
taky mu přeju
je to ještě mlaďoch


ZPĚT na 1. stránku 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 < 10 > 11 12 13 14 15 16 17 18 19
_________________________________________________________________________________________________________________________