VSTUP     AKTUALITY     DISKUSE     VÝSLEDKY     KALENDÁŘ     PROPOZICE     PŘIHLÁŠKY     POKYNY     FOTO     ARCHIV  
  ZAČÁTEČNÍCI:     UČEBNICE     POKYNY  
CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEKPoslední příspěvky:
1) Včera v 20:08 napsal příspěvek kk
UKAŽ 3) Před 3. dny napsala příspěvek Míša
UKAŽ
2) Před 2. dny napsal příspěvek matonni
UKAŽ 4) Před 6. dny napsal příspěvek matonni
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Včera v 21:51 5r3 reagoval na kk z 22.01.
UKAŽ Před 6. dny michal.g reagoval na matonni z 16.01.
UKAŽ
Před 2. dny 5r3 reagoval na matonni z 21.01.
UKAŽ Před 7. dny Mirek L. reagoval na Vláďa z 16.01.
UKAŽ
Před 5. dny matonni reagoval na michal.g z 17.01.
UKAŽ Před 8. dny Milda reagoval na PetrM z 13.01.
UKAŽ
Před 6. dny kk reagoval na matonni z 17.01.
UKAŽ Před 11. dny Vláďa reagoval na advent z 11.01.
UKAŽ

foto
Ondra Klos   9.10.2021 v 19:44   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Propagace AOS
Ahoj všichni. Dlouhodobě a zatím bez výsledku, přemýšlím nad nějakou vhodnou, nejlépe mediální propagaci AOS. Pokud možno způsobem, který nebude vyžadovat finanční podporu a investice.
Možná je naivní představou, že oslovením, nebo zasláním návrhů, redakcím motoristických pořadů + požádat o spolupráci Autoklub v Praze, se něco radikálně pohne kupředu, ale už nechci jen poslouchat a sledovat klesající zájem o náš sport.
Konkrétně bych chtěl poprosit, zda můžete pod tento příspěvek uvádět motoristické pořady a stanice, které vás napadnou (např.Sport 5, ČT sport a podobně), a v okamžiku kdy se nasbírají návrhy, bych poprosil výbor AOS o souhlas, a písemně oslovil (pokud se toho nechce ujmout kdokoliv z vás), - vybrané redakce. Uvažoval jsem oslovit o pomoc - radu i Vladimíra Dolejše (kontakt jsem zatím nehledal), který kdysi s panem Hrnčířem vysílali reportáž se soutěže-í BOAS v auto-moto-revue. Mohu zkusit oslovit i pana Vaculíka, zástupce šéfredaktora Světa motorů. Jen bych potřeboval požehnání výboru, abych nešel nějakou svou partyzánskou sólo cestou . Jsou sportovní podniky, které mají velký zájem veřejnosti a přibývá účastníků, a propagaci nepotřebují. U AOS se tomu tak bohužel neděje, přestože je mezi námi spousta skvělých autorů tratí a soutěží. Budu vděčný za jakýkoliv názor, připomínku, návrh a pomoc. Určitě pomůžou i informace z archívu - ročenek AOS.
foto
Ondra Klos   9.10.2021 v 21:50   odpověděl:
Zamyšlení..
Ještě mě napadá - co našemu sportu konkuruje a co můžeme příchozím nabídnout, čím je přilákat a neodradit po prvním "neúspěchu".
Jsou dvě skupiny příchozích - potencionálních pokračovatelů AOS.
Jedni jsou mladí a nevybouření, a nebyl jsem jiný. Po mých začátcích ve Svazarmu v AMK Vítkovice, kde jsem se věnoval motokárám a snažil se zapojovat do činností rallye, jsem po vojně zaznamenal Pepíka Leníka, který měl garáž ve Svinově, za barákem kde jsem tehdy bydlel. Nevím už zda se jednalo o Fiata 128, nebo Zastavu, v oranžové barvě, na dveřích ještě čísla z nějakého federálu, a zkoušel tehdy auto na polňačkách mezi Polankou Janovou a a Svinovem. Stavil jsem se tehda za ním - co s tím jezdí atd., a kdy se zase něco jede, a za dva týdny jsme startovali na Hlučínské noci. Mělo to atmosféru, jako na rallye. Vše super. A už je jeden lapen.
Dnes mají zájemci o automobilový sport více možností: slalomy, amatérské závody do vrchu, nebo soutěže, s možností účastí se sériovým vozem. Setinové rally pravidelnosti. Různé závody veteránů.
Když přijedou k nám na AOSku, co uvidí ? sériové auta a když mrknou do řádů ? Už jsem zaslechl (a bylo to na Shellce), že dotyčná posádka má pouze absolvovány dva semestry na Matfyzu a jako zkušenost stačí..
Jistě. AOS je specifická záležitost, a není pro široké masy současných potencionálních zájemců o tuto aktivitu.
No a pak je tu druhá skupina začínajících zájemců - už dejme tomu starších, kteří nehledají nějakou divočinu, ale druh zábavy. (nechci to přirovnávat ke hledání kešek, ale zase až tak vzdálené to není). A teď: čím je zaujmout nebo namotivovat, aby se ve svém zájmu "chytli", a zaujalo je to ?
Aby se těšili na to, co bude příště, i když to zrovna teď zadřeli a nedařilo se úplně podle jejich představ. Aby zažili takovéto otřepání, když to někdy skřípe, a těšení, jako když jsme četli kalendář a věděli, že si užijeme ve Staré Bělé na soutěži Jirky Bureše, nebo v Hlučíně, kdy si njás vychutná Jirka Krýgler, či ve Frýdku u Vládi Dužíka. Byl tady Bludov, Jeseník a další, které nám otevřeli oči, a v práci jsme rádi dopředu zařizovali volno. (uvádím Moravské soutěže, kterých jsme odjeli nejvíce, a není to nic proti autorům v Čechách) . Českomoravský Dakar 1996, byl další poutavou kapitolou..
Zmiňuji výše uvedené, pro to nadšení, které plynulo ze všech pořadatelů, a nebojím se napsat i zúčastněných.
Netvrdím, že soutěže AOS mají být spojeny se stavěním startovní rampy, a nějakým doprovodným cirkusem a mažoretkami, ale kdo jel někdy v Polsku, musí potvrdit úplně jiný zájem okolí o jejich "Raidy navigacznyje"..
Je fajn, a díky mu za to, že Pavel Zbytovský přišel s projektem zimních jízd zručností, kde přijelo spousta nováčků, kteří se tam dozvěděli také nějaké informace o AOS, a přijeli si je vyzkoušet. Ale jezdí z této skupiny, nepravidelně jedna posádka. A já se ptám proč ?
foto
kk   9.10.2021 v 22:55   odpověděl:
Doba je jiná a obávám se, že už to lepší nebude...
foto
Duža   10.10.2021 v 10:12   odpověděl:
Ano, doba je jiná, možnosti motoristického vyžití je spousta. Ve snaze zjednoznačnit řády vzniklo něco překombinovaného. Pro nováčky zcela neaceptovatelného. Znám několik podnikových AOS, kde je velká účast posádek, které nikdy AOS nejely a jsou náramně spokojeny. Asi proto, že jedou podle jednoduchých, lehce pochopitelných itinerářů nezatížených našimi řády. Někteří pak zkusí účast v Shell cupu a již se k nám nikdy nevrátí. Chtělo by to změnu od základu! Propagace nepomůže!
foto
Ludvík Prášil   10.10.2021 v 18:21   odpověděl:
Jak říkají někteří: "Blbce ze mě dělá někdo pořád, kvůli tomu nemusím na AOSku..." nebo: "My se dnes už umíme pohádat i bez AOS" (manželé...).
foto
Ludvík Prášil   10.10.2021 v 18:32   odpověděl:
...bohužel si stejně jako Duža myslím, že to není jenom o propagaci. Pravidla jsou poměrně komplikovaná, leckdy nejednoznačná ("takto nestavět"). Navíc, na to kolik posádek reálně AOSky dneska v Čechách a na Moravě jezdí, máme podle mého příliš mnoho kategorií - i toto by stálo za zamyšlení a výrazné zjednodušení. Osobně bych to viděl maximálně na MČR, jeden Českomoravský pohár a jeden Českomoravský Shell. A nebyl bych ani proti tomu, kdyby se řeklo OK, moravský pohár 2 etapy a když někdo chce být zařazen do MČR, pojede tříetapovou soutěž (=pro MČR 1 etapa samostatná a 2 z poháru - něco, jako bylo při PRETIOXce loni na Chvalčově) - to by zase celkově ulevilo pořadatelům...
Berte to prosím jako jakýsi brainstorming.
Pozdravy
Lp
foto
kk   10.10.2021 v 20:48   odpověděl:
Dyk sem to psal už před rokem!!!
foto
Igor   10.10.2021 v 20:52   odpověděl:
Nemyslím si, že je to dobou.... Putovný pohár Slavomila Rusiňáka, 34.ročník 17 posadek
foto
Ludvík Prášil   10.10.2021 v 21:17   odpověděl:
To je jako moc nebo málo?
foto
jardah   10.10.2021 v 21:36   odpověděl:
TO DŮŽA..CO SI PŘEDSTAVUJEŠ POD " Chtělo by to změnu od základu! " ?
foto
Ruso   11.10.2021 v 11:39   odpověděl:
Len poopravím počet posádok na súťaži O putovný pohár Slavomila Rusiňáka, 34.ročník :
noc : 17 posádok
cez : 30 posádok - teda pribudlo 13 posádok začiatočníkov ( nováčikov )
foto
Ruso   11.10.2021 v 11:40   odpověděl:
cez deň : 30 posádok - teda pribudlo 13 posádok začiatočníkov ( nováčikov )
foto
Janek   11.10.2021 v 14:32   odpověděl:
Mně třeba přišla líto v mých posledních aktivních letech atmosféra, která kolem AOS panuje. Odjeli jste nějaký moravský mistrák teď na podzim a jediné, co se tu řešilo byl nějaký detail, který se někomu nelíbil. Ale že by někdo napsal "líbila se mi ta finta, jak se tam u nádraží jelo kolem kapličky 2x, to se autorovi povedlo"? Něco takového si moc říct neumíme. Spíš než soutěž pro posádky je to souboj všech posádek s autorem, z kolika "chyb" ho dokážeme usvědčit. Skvělá soutěž se bere jako standard, o kterém se nemá cenu bavit. A když jsou dvě chyby autora, panuje znechucení. Netuším, kde se tohle toxické nastavení vzalo. V geocachingu není, v orientačním běhu taky ne (letos jsem byl pomocný spolupořadatel). Podle mého to klima přispívá k tomu, že z toho brzy utíkaj lidi, kteří sotva zkusili pár soutěží.
Dalším aspektem je, že existuje jen 1.liga a 5.liga. Mezi tím nic není. Co s tím? Nic. Nechat první ligu dožít a pak slavnostně ukončit činnost. Teď už to zachránit nejde. Sám jsem to před 15 lety neviděl. Tehdy se měly AOS zásadně modernizovat, vyvinout nějakou aplikaci na chytrofon a aktivně ji využívat, naopak zrušit sololitové SPK (rozvoz, svoz). Asi by z toho sportu prchla třetina současných posádek, ale možná by dnes jezdilo 50 jiných posádek. Dnešní mladý člověk chce používat technologie. Když přijede na soutěž, tam se mu div nezakáže GPS, za použití mobilu mu hrozí DISK nebo 500TB (postihy) a vrcholem technologií je papír a propiska, automaticky to zájemce odrazuje.
Pokud se na soutěži nemá nudit Verča se Simčou, musí se stavět těžká soutěž. Ale s takovou už má KK problém a nováček nemůže ani tušit, o čem to je. Co s tím? Nic.
Složitost řádů je velký problém. Než jsem se naučil, co s čím souvisí a co má na co vliv, trvalo mi to kolem osmi let. Být to na mně, vyházel (a zakázal) bych malování a mazání silnic. Přečíslování kót. SM s reálným nájezdem. A ještě pár prvků, co akorát matou. Ale chápejte, před 15 lety to mělo smysl zeštíhlit, teď už je to fuk.
foto
PetrM   11.10.2021 v 16:52   odpověděl:
Protože jsem s Jankem něco najezdil, tak bych asi měl reagovat. Má v mnoha věcech pravdu i když tak tragicky bych to celkově neviděl.... Úvaha o jakémsi "elektronickém" zapisování průjezdu se už tady probírá déle a zatím nebyl ani pokus. Já už jsem taky ten starší (téměř 60) a asi bych se to musel déle učit. Na druhou stranu by se extrémně ulehčila práce stavitelů. Nebo by ale taky vypadli ti stavitelé, co by to uměli jen po staru.. A všichni víme, že stavitelé moc nejsou.
Je pravda, že některé speciality v ITI, které zmiňuje Janek, opravdu nováček těžko skousne. Klidně bych se taky s některými rozloučil. Je to vždycky o tom, co autor postaví a HR schválí. Protože se stavitel často snaží nachytat i ty nejlepší.
A pokud jsme u těch jedovatých slin a pochval, stále postrádám "pohled z bedny" ze Žamberka a Králík. Tam by se právě mělo hlavně chválit . My tam bohužel nevyhráli a tak to moc nevylepším nějakým komentářem.
foto
milan hlaváček   11.10.2021 v 19:00   odpověděl:
zajímavá diskuze... boasky zabila technika... když člověk viděl třeba Slávka Radvana s dvěma noťasy a GPS souřadnicemi, neměl už chuť jezdit jen tak s tužkou a papírem a papírovou mapou, vymizela mapařina kvůli které to asi většina z nás tehdejších jezdila... poznat někde upravenou mapu bylo vždy v autě komunikováno slovy "to ti nesežeru".... jedině co by to mohlo ještě zachránit by byl systém Sedloň... papírový iti plus komunikace z kazety, nikdy nezapomenu na dakarskou vynášečku na rozlehlém parkovišti, jak Chvost a ještě jedna posádka letěla do kufru auta pro kružítko, my už z magne%táku věděli, že se to sice dalo vynést, ale nakonec se ty body nejeli a ani na nic nepotřebovali, Pepova pomsta za vynášení, jak řekl když to všichni pracně vynesli...i my začali místo aosek dělat jen automobilové slalomy a pak setinové rallye pravidelnosti...
foto
Igor   11.10.2021 v 21:12   odpověděl:
To:Janek
Skvělá soutěž se dnes určitě nebere jako standard, ta se chválí autorům hned v cíli. Není potřeba to tady dál rozebírat. Stejně se to tady v té břečce ztratí.
foto
Janek   13.10.2021 v 11:41   odpověděl:
V cíli se chválí každá soutěž jako celek. Před odjezdem domů jdou všichni poděkovat autorovi. To je konstanta, stejně jako že ráno kokrhá kohout. Já mluvím o něčem jiném. Sporná jízda po detailu tady v diskusi umí zabavit sedm lidí na tři dny. Kvalitní finta v detailu se tu neřešila nikdy.
BOAS jsem nezažil, takže to nemám jak hodnotit. Pokud tedy přišly GPS, chtělo si přiznat, že to v původním formátu už jezdit nemá smysl a přizpůsobit se. Celkem se to povedlo, leč v tom bodě jsme zamrzli.
Je jednodušší označit za viníka Billa Clintona (který v květnu 2000 rozhodl o ukončení umělé odchylky vkládané do GPS a tím tu technologii zpřístupnil veřejnosti), než označit za viníky nás samotné, kteří jsme nedokázali tuto změnu vkomponovat do AOS - či přímo naopak: využívat ji ve svůj prospěch. Být odpůrcem pokroku se mi nikdy moc nezamlouvalo. Takže rozčarování z postupu Slávka za své neberu. Naopak: využil dostupné technologie ve svůj prospěch .... to přece není špatně, to by měla být vlastnost nás všech, využívat maximum dostupných vychytávek ve svůj prospěch.
Milan Hlaváček odešel z důvodů, které popsal.
Já odešel proto, že se z mého života vytratila soutěživost a víc mě baví gc.
Další odchází z různých jiných důvodů, jako je stáří. S tím nic nenaděláme. Ale nikdo nepřichází. Místo zaměření se na vytvoření kvalitního prostředí pro začínající posádky se tu bazíruje na tradicích z minulého století. Řády maj 50 stran. Rozsahem novela. Přečtěte si třeba jen stránku 18 a zkuste se vtělit do role člověka, který teprve uvažuje, že by chtěl jezdit. Nikdy jste AOS nejeli! Čtete řády, abyste věděli, co vás na prvním závodě čeká. ...stránka 18.... Tyhle technikálie v řádech vůbec nemaj co dělat, maj se "dědit" zvykovým právem. Nová posádka přijde pokud budou mít řády max 5 stran, z toho jedna bude hezký barevný přebal. Taková je doba, takoví jsou mladí lidi. Chcou vše hned, jednoduše a na telefonu. Proto se AOS dostala na scestí, do slepé ulice, kde se ani nedá otočit. Užívejte poslední roky AOS, dokud je máte a pak zavřít krám. Jiný výsledek při vší snaze nevidím.
foto
jardah   13.10.2021 v 14:22   odpověděl:
to milan hl.
TAK JAKO MAŠKIN MĚL POCIT,ŽE MUSÍ REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK JANKA,TAK I JÁ MUSÍM ,MILANE REAGOVAT NA TVŮJ.
MÁŠ SAMOZŘEJMĚ PRAVDU V TOM CO PÍŠEŠ A JÁ S TÍM SOUHLASÍM...
JEN BYCH SE ZASTAL SLÁVKA RADVANA ,KTERÝ NÁS OBA DVA PORÁŽEL UŽ I V DOBĚ ,NEŽ HO ČERNOBYL VYBAVIL NOTASEM .. ANO PETR BYL PRŮKOPNÍKEM A UKÁZAL SMĚR OSTATNÍM....KDYBY TO NEBYL ON,BYL BY TO NĚKDO JINÝ. POKROK NEZASTAVÍŠ..
SLÁVEK MĚL TOTIŽ ÚŽASNÝ DAR PRO POCHOPENÍ TOHO,JAK TO AUTOR MYSLEL.... A O TOM TO TENKRÁT ,MIMO ZNALOSTI ŘÁDŮ ,HODNĚ BYLO..ORIENTACE SE DNES ÚPLNĚ VYTRATILA A JAK ŘÍKÁ KK ,SOUTĚŽE JSOU NYNÍ SPÍŠE MATEMATICKÉ OLYMPIÁDY....

P.S. V TÉTO SOUVISLOSTI BYCH SI DOVOLIL PŘIPOMENOUT,ŽE ZÍTRA 14.10. TO BUDE UŽ DESET LET ,KDY NÁS SLÁVEK OPUSTIL....MĚ OSOBNĚ / A VĚŘÍM, ŽE NEJEN MĚ / TEDY POTOM,CO ODEŠEL ,JEHO HUMOR NA SOUTĚŽÍCH MOC CHYBĚL JAKO ČLOVĚK CHYBÍ JEŠTĚ VÍC.
foto
michal.g   13.10.2021 v 14:49   odpověděl:
Jardo, díky za připomenutí. taky jsem ho měl rád, i když já v té době jezdil oslíky a on patřil k nejlepším.
foto
Vláďa   13.10.2021 v 20:08   odpověděl:
Jardo díky také za vzpomínku. Měl jsem možnost Slávu poznat ještě před svými "oslími" léty v AOS na svých prvních soutěžích v Lanškrouně a rozhodně chybí.
foto
Ondra Klos   16.10.2021 v 17:32   odpověděl:
Je super, že se tady "rozjela" diskuze, jak zachránit, reinkarnovat - posunout AOS, někam dál a přitom zachovat ve smyslu - stylu, aby to byly pořád soutěže AOS.
Děkuji všem za názory, poznámky a připomínky.
Pokusím se nyní stvořit nějaký (nebudu říkat závěr, ale výtažek zvašich poznámek, kombinovaný s mými vsuvkami). Pokud z toho vznikne nějaký písmácký text a slovní guláš, vyplývající z mé ukecanosti, ve stylu Zdeňka Nejedlého, krátce před smrtí, - tak se omlouvám.
Chci už být, ale trochu konkrétní.

1) PROPAGACE: několik lidí se zde vyjádřilo, že nemá smysl. Nesouhlasím. Má smysl. Ale určitě ne nyní, kdy jsou řády nejednoznačné a překombinované. Jak pro stavitele, tak pro soutěžící. Takže propagace určitě ano, ale až po nějaké dohodě a přiblížení, resp. zprůhlednění, resp. zjednoznačnění řádů. Jak v zadávání, tak v řešení (nechci psát zjednodušení) řádů.

2) ROZDĚLENÍ TŘÍD - KATEGORIÍ: MČR bez diskuzí ano. Poháry navrhuji sloučit Čechy a Moravu do jednoho. Na konci roku se sečtou body, a netřeba rozlišovat zda se jelo v Táboře, nebo Hlučíně. Pokud některá z posádek odjede vše v Čechách i na Moravě, je pouze jejich volba a mají je všechny posádky. Nevidím problém. Pokud počet soutěží přesáhne číslo 6 = 1x škrtat nejhorší výsledek.
Pokud počet soutěží přesáhne číslo 7 ´2x škrtat nejhorší výsledek.

3) NÁROČNOST: někteří tady správně zmiňovali porovnání řešení "špiček", které se účastní téměř všeho a pravidelně: Verunka z Kladna, Simča s Jurou Kubíčků, doplním Jardu Holmana, kluky Dvorské atd. (samozřejmě i další posádky, Paulů, Modálci atd..), versus zbytek startovního pole .
Jasně, asi nikdo z nás nechce z mistráku AOS stvořit šipkáč pro para-olympiádu zvláštní topografické školy.
Bylo by fajn, aby to matfyzácké vypočítávání, přepočítávání a googlování řádů, nahradila hladká jednoznačnost, a princip vyhodnocování v rámci orieťáku byl postaven na přemýšlení a pochopení autora. Tak jak to psal Vláďa Dužík.
(trocha související historie): Juras - Jirka Bureš, s Jarmilou a kolektivem, stavěli soutěže na Bystřičce. Teď nevím, zda se v mé vzpomínce jedná o rok 1995, nebo 1996. Ale páteční etapa, startovala v Ostravě - Porubě, u Duhy. Jednalo se o z dnešního pohledu, zjednodušený přejezd na Vsetínsko, do cíle páteční a startu sobotní etpay na Bysřičce.
Bylo to jezdivě, relativně rychlé, a nebyl to úplně pouze jednoduchý šipkáč, BOžíííí. A měření rychlosti stopkami u vodní nádrže na Bystřičce, v úseku ca 200 metrů, - to byl vyloženě pro některé očistec. Nevím zda tam bylo 30, nebo 40 km/h, a my tam tehdy letěli, na klesání s Trábošem (dnes už je to promlčené) 120 - 130 km/h. A zachránilo nás, že jsme tam jeli prvně, a nevěřili si v mapě -tak jsme zastavili mezi stopkami u nějaké velké turistické mapy, a šli se s baterkama podívat - přesvědčit, kde že vlastně jsme... Celkový čas na stopkách, díky naší neplánované pauze, znamenal "0 trestných" za překročení rychlosti.. kdybychom tenkrát nezastavili, asi by nám odebrali i vysvědčení a rodné listy a doporučili emigraci, minimálně do Maďarska..
Proč o tom píšu ? To dneska nezažijete. PC a IT technologie, tyhle věci zabíjí..

4) DALŠÍ MOŽNÁ CESTA AOS
Janek tady zmiňoval možnou alternativu, a s ohledem na potencionální mladé příchozí posádky, v možnosti nějaké PC, resp. AOS aplikace na telefon.
A při vší úctě k němu (a mrzí mě, jak ho některé posádky dříve kamenovaly za ne tak dávno, v jeho víře poctivě postavenou a náročnou soutěž, což vede jeho plány, pokud jsem dobře z komentářů pochopil, už nic nestavět ). Nebyli jsme tam, nejeli jsme, ale všeho s mírou. I kritiky.
Bylo tady zmíněno, že pokrok nezastavíš. To je určitě pravda.
ALE: pokud by to soutěžící chtěli, a uvažovali o níže uvedeném, nevidím důvod, bránit se dřívějšímu způsobu řešení a ježdění, Tím myslím bez počítačů, jen s papírovými podklady, mapami, měřítky, lupou, buzolou, kružítkem. Ale tohle by muselo projít nejspíše nějakým hlasováním.
Podvádět se dá všude. Atletika, dokonce i gymnastika atd.. Pokud by chtěl kdokoliv obcházet řády a nařízení, je to špatné a jeho hloupost.
Mladí, když už jsme je zmínili, mají nejrůznějších aplikací pnou prd.. A právě ten malý krok zpět, k manuálnímu řešení situací na AOS soutěžích, by teoreticky mohl být lákadlem. (Žádnou statistiku jsem neprováděl - pouze ničím nepodložená úvaha, z domněnek).

5) ZÁVĚR: přemýšlejme dále, a hlavně pojďme zkusit posunout AOS, od smutku z ubývajících posádek a nostalgie, k nějakému motivačnímu programu, a nadšení pro možné příchozí.. (už píšu, jak Štrougal s Babišem).

Těším se do Kunčic.
Ondra.

foto
Vláďa   7.10.2021 v 16:41   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Posádky 58 a 77 by rády utvořili družstvo, chybí nám parťáci z úrovně Shellu. I když se shání, přesto nabídněte.
foto
Ludvík Prášil   7.10.2021 v 22:57   odpověděl:
Shání se a zatím nemám!
foto
Ludvík Prášil   8.10.2021 v 20:49   odpověděl:
Pánové, st.č.105, jdete do toho s námi?
Pozdravy
Lp
foto
Kvak   10.10.2021 v 16:37   odpověděl:
Jsme potěšeni ze nás vezmete do družstva doufám ze vám to nezkazíme. Startovní číslo 105.
foto
Ludvík Prášil   10.10.2021 v 18:15   odpověděl:
Ahoj, pánové,
družstvo "POZDNÍ SBĚR" je přihlášeno, vymažte se prosím ze seznamu nezařazených posádek!

Lp

foto
Zbyťák   6.10.2021 v 09:16   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Prosím přihlášené beskyďáky i ty, co se ještě přihlásí, pošlete mi vyplněnou přílohu Propozic s Vašimi daty o pobytu. Nutné jednak pro mne, abych se zbytečně zpětně nedotazoval zda zůstanete do neděle, či jen na sobotní večeři a jednak pro recepci, z důvodu poskytnutí určité slevy. Děkuji za pochopení. Velký bratr Vás stejně vidí.
Z

foto
Lole   4.10.2021 v 11:23   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Glosa k poslednímu nočnímu Mistráku alias MP - aby to tu nebylo tak furt vážné
- že už moc nejezdíme to víte a my taky
- nějaký dvoukolo v noci dávno
- na start v Žamberku ... jooo klíííd to naladíme
- těsně před startem a přebíráním iti "TÝ VOLE NEMÁME LAMPU"

foto
Zbyťák   3.10.2021 v 18:50   napsal:
REAGOVAT NA PŘÍSPĚVEK
Někteří z Vás mi sdělili, že odjedou již v sobotu, chtějí si pouze posedět, poklábosit a jen nějakou baňku vypít. Tady chci jen upozornit, že čas na výše uvedené aktivity bude až po večeři, či v jejím průběhu (narozeninová stolní aoska, výpočetní středisko, řešení připomínek, vyhlášení výsledků, ocenění soutěžících a pod.). Pokud se chceme všichni s Vláďou důstojně rozloučit, navrhuji společnou večeři s přípitkem v ceně 400 kč na posádku, abychom předešli nějakým trapným situacím - posádky zůstávající do neděle, mají večeři placenou. Věřím, že se nám povede časový harmonogram stlačit tak, abychom večeři zahájili již v 18:00. Zájemce o večeři prosím zaslat požadavek do termínu, uvedeného v propozicích.
foto
Lole   4.10.2021 v 01:04   odpověděl:
Už jsme si psali, že zatím nejsme jisti, jestli přijedeme soutěžit nebo pořádat. Každopádně jsme rozhodnutí se s jakýmsi Vláďou důstojně rozloučit. V dobré víře, že ne navždy
foto
Vláďa   4.10.2021 v 10:54   odpověděl:
Posádka č.77 vše upřesní v horizontu hodin.


ZPĚT na 1. stránku -1 0 1 2 3 4 5 6 7 8 < 9 > 10 11 12 13 14 15 16 17 18
_________________________________________________________________________________________________________________________