začínáme s AOS      řády aos      uzavřená diskuze      přihlášky - propozice      výpočetní program      archiv výsledků      archiv jednotlivců      fotogalerie      videogalerie      radary      dopisovatelé      kontakty 

CHCI NAPSAT NOVÝ PŘÍSPĚVEK

Poslední příspěvky:
1) Před 2. dny napsal příspěvek Špáča
UKAŽ 3) Před 4. dny napsal příspěvek Pako
UKAŽ
2) Před 4. dny napsal příspěvek michal.g
UKAŽ 4) Před 5. dny napsal příspěvek michal.g
UKAŽ

Poslední reakce na příspěvky:
Před 2. dny Tomáš reagoval na michal.g z 24.02.
UKAŽ Před 9. dny JardaH reagoval na VláďaŽ z 19.02.
UKAŽ
Před 4. dny Duža reagoval na michal.g z 25.02.
UKAŽ Před 14. dny kk reagoval na clarus8 z 12.02.
UKAŽ
Před 4. dny MirekP reagoval na Pako z 25.02.
UKAŽ Před 14. dny Tomáš reagoval na Míša z 5.02.
UKAŽ
Před 6. dny Vláďa reagoval na Vláďa z 16.02.
UKAŽ Před 14. dny Tomáš reagoval na Jura 2 z 3.02.
UKAŽ

foto
Jura 2   24.06.2023 v 20:38   napsal:
Protože jsem byl poradateli několikrát zmíněn jako ten, kdo “natlacil” kluky do MCR zavodu, dovolím si napsal svůj pohled na dvoudenní zápolení! Tak zaprve- obdivuji klid organizačního týmu! A nepozorovaně jsem to tu poprvé. Asi zkusenosti. Žádný stres. My taky už máme par rocniku za sebou, ale s takovým klidem a pohodou, a v mini-týmu, to jsem nikdy nezvládl. Za druhé- excelentní výkon HR! Byl nebezpečný s radarem, porad na trati, měl oči všude, s peclivosti řešil každý podnět/připomínku/protesty. Díky Jardo! A vůbec- kdyby ses nechal angažovat na Mohelnici, ja a určitě i posádky to ocení! Což, zvednes hozenou rukavici?😀za treti- perfektní zázemí za příznivé ceny. Obavám se, ze v Mohelnici budeme muset trochu výš, Helle se nedaří. za čtvrté- bleskove vyhodnocení soutěže, což asi souvisí i s obtížnosti. Za pate- jezdíval soutez, my řidiči jsme si to užili! A za šesté- bohužel velmi nízká obtížnost soutěže, která dokázala zamíchat poradím. Jedna chyba a konec. Oficiální kategorie B50 byla v realitě spíše na B25. Tím klukům nic nezazlivam, proste konstatování.
Víme, jak na tom aktuálně se staviteli jsme- potřebujeme přemlouvat a ne si vybírat. A zase tím nechci říci, ze kdybych si směl vybírat, nevybral bych AMK Jilemice! Znova- supr soutez, jen ta obtížnost chyběla. Takže bych si moc přál, aby se začali hlásit poradatele již na příští rok- opravdu nemusíte čekat na únorové přemlouvání!😀 je nás málo a musíme se střídat. Napr my si zavedli pravidlo “jednou za dva roky”…
No a na závěr: jsem opravdu moc rad, ze se kolem “šestnáctky” silnice nikomu nic nestalo! To bylo drsný. Tak snad nás ty soutěže v chování v silničním provozu skutečně vyučují.
Takže: děkujeme!
foto
michal.g   24.06.2023 v 22:05   odpověděl:
hodně lehká byla noc, ve dne se obtížnost lehce stupňovala, 3. etapa už byla super!
mám také raději obtížnější soutěže, ale zajezdili jsme si perfektně, moc děkujeme celému pořadatelskému teamu
foto
michal.g   24.06.2023 v 23:14   odpověděl:
a ještě bych rád podotkl, že jet v noci pouze 2 etapy se mi jeví jako optimální řešení...
foto
MirekP   25.06.2023 v 07:27   odpověděl:
Ahoj, Jura přesně shrnul celou soutěž i s tou silnicí 16. Snad jen doplním velice volné časy. Že velkej Jirka umí organizaci, je známá věc. Myslím, že pestrost stavitelů v MČR je dobře, někdy i dvě chyby nic neznamenají, někdy jedna ovlivní celou soutěž.
A taky se ukázalo, že někteří zručku dopředu až tak moc dobře jezdit neumí.

A jen poznámku ke dvou etapám v noci. Počet etap není podstatný, jen 90 km ve dvou etapách je těžší než 90 km ve třech. Ale tady vzhledem k časům to bylo asi výhodnější.
foto
MirekP   25.06.2023 v 09:53   odpověděl:
Ještě jsem si vzpomněl, co bych chtěl zmínit. Velice přesné mapy.
A také velice chutné jídlo.
foto
Vláďa   25.06.2023 v 23:34   odpověděl:
Vzhledem k tomu, že již pominuly důvody našeho dřívějšího odjezdu, za který se všem dodatečně omlouvám (moje podvečerní účast na oslavě kulatin) a konečně jsem u PC, tak taky něco z druhé strany konečného pořadí.
Velmi pěkná soutěž a pokud při páteční rozpravě Jarda Holman řekl, byť částečně v nadsázce, že je to stavěné přímo na míru naší posádce, měl pravdu. Jen jsme tu hozenou rukavici nedokázali zvednout, čehož využily jiné posádky k tomu, aby nám to nandaly.
Každou etapu (kromě E4) jsem si vytáhl vždy jen jednu jedinou navigátorskou chybu, ale za to vždy s fatálními následky pro celkové pořadí. E1 - SM v protisměru (400), E2 - neprojetí SM 15 podruhé (300), E3 - vlastní výklad zadání ITI (400), E5 - nesplnění jedné mapové podmínky s křížením železnice (nevyznačeno vlastní blbostí v mapě) s následným nájezdem na SM2 (600) .... a bylo vymalováno. Po zásluze. Ostatní TB již padají na vrub šikovného autora, který nás nachytal přesně jak chtěl a potřeboval.
A tak z toho vyplývá i naše hodnocení tratě - téměř nesložitá, jednoduchá soutěž, asi úrovně více těžšího Shellu nebo lehčího poháru. Jezdivá se skvěle nastavenými časy (ani denní utažení nám nevadilo), tak, aby byla šance si to užít a projet celou trať, takže autorovi velký dík, byť HR byl proti a některým to vadilo.
A navíc všech 5 etap tzv. na pětníku, na jedny plechy - paráda. Dvě etapy na noc je asi také správná cesta. Rychlé zpracování výsledků a to i bez programu - skvělé.
Ale jednu výtku bych měl, že chyby byly velmi drahé (viz. výčet výše). Netuším, zda stejné ohodnocení měly všechny chyby nedodržení ITI nebo se nám "poštěstilo" si vytáhnout z osudí zrovna ty nejdražší. Ale co, život a soutěžní rok jdou dál a nám to snad pomůže k řešení těch příštích etap.

Na závěr jsem si nechal asi to nejdůležitější. V tak malém org. týmu zajistit tak skvělé dvoukolo M ČR si zaslouží obdiv a smeknutí klobouku. Dostačující ubytování na přespání a zajištění osvěžení po teplé noci a dni, stravovací servis s chutnými jídly (např. noční gulášovka byla famózní), příjemné prostřdí - to vše umocnilo vynikající dojem z celé soutěže.
Takže Boudní and company:
foto
PetrM   26.06.2023 v 07:52   odpověděl:
Tak já se taky přidám k pochvale za příjemný víkend ale Jura za mě napsal v podstatě už všechno, s čímž mohu jen souhlasit. Mladej Jirka B. byl opravdu úplně v pohodě ale jsem přesvědčen, že HR je taková osobnost, že to vnáší klid mezi všechny ostatní.
Jak napsal VF, také oceňuji, že se jeli v podstatě 4 etapy na stejné plechy a pouze s jiným ITI. Skvělé!!
Ale jak také zmínil VF, bombou závodu je pro mě chyba, že když jedeš SM v obráceném směru (to se stane, nic proti tomu) a při tom po cestě po této obráceně jeté SM potkáš otočný plech, tak tě nenapadne, že je něco asi špatně....
foto
Vláďa   26.06.2023 v 11:51   odpověděl:
To PetrM:
- to víš že nám to bylo divné, ale protože se v tom místě otáčeli všechny mistrovské posádky včetně mistrů ČR, které jsme tam v té chvíli zastihli, tak až tak divné nám to nepřipadalo. Vůbec nás nenapadlo, že to otáčení na SPK H, souvisí s jinou částí ITI.
Prostě nás to uchlácholilo, resp. mne, s tím, že asi pořadatelé vědí, proč nás tam nechtějí pustit. Asi nedostatečná soustředěnost po předchozí, téměř probdělé noci (3 hodinky spánku kvůli bouřce, kdy jsem už pak nezabral) nebo to horko předchozích dnů? Prostě blbost na n-tou a za tu se platí. Však si za tuhle minelu sypu pořád od páteční noci popel na hlavu.
No, alespoň pro budoucnost dobrá historka o tom, jakých nesmyslů je člověk schopen se při AOS dopustit. A kdybych se styděl, tak to nedávám k dobru. Alespoň má zbytek startovního pole jistotu, že nebudou poslední, pokud pojedeme my, resp. pokud budu navigovat já. Řidič Roman podstatné vložáky a dopravní věci uhlídal a když ne, tak byly za málo.


Nicméně to nejdůležitější se událo. Absolutně po pátku a sobotě vymletý mozek, že jsem dnes v zaměstnání nevěděl, co vůbec potřebuji udělat.

foto
VláďaŽ   24.06.2023 v 16:42   napsal:
Tak se zájmem čekám na výsledky Krakonoše a ať koukám jak koukám, zatím nikde nic. Podle odhadů v propozicích už by měla probíhat volná zábava, zeby ještě náročná 4. etapa?
foto
Vlaďa   24.06.2023 v 17:04   odpověděl:
Už je před hodinou vyhlášeno. Nebylo zpracováváno v programu.
foto
VláďaŽ   24.06.2023 v 17:27   odpověděl:
Hmmm A kde by na to neúčastník mohl mrknout?
foto
VláďaŽ   24.06.2023 v 17:49   odpověděl:
Tak už to díky Maškinovi vidím a zírám! Gratuluju Michalovi Petrovi k vítězné zručce
Samozřejmě gratuluju vítězům a taky Kozickým - konečně přestali skrývat kvality a nastartovali k postupu do extraligy!!!
A autoři asi dobrý - podle nízkých bodových přídělů. Asi to Jarda držel pevně v ruce.
Akorát ten Milda tu 0 TB v ČK v noci nějak rychle doháněl
foto
kk   24.06.2023 v 19:26   odpověděl:
Soutěž pěkná a jezdivá, díky pořádajícím
foto
Michal P.   24.06.2023 v 22:40   odpověděl:
Vláďo díky, byla to moje životní zručka. Něco takového se mi už asi nikdy nepovede. Nakročeno bylo na Mistra volantu, ale Mistr u radaru byl proti

foto
jardah   22.06.2023 v 23:09   napsal:
Zdravím posádky přihlášené na Krakonoše..Jirka pověsil na hl.stránku nějaké info o zručce atd..Máme představu,že pokud všichni dorazíte a odjedete zručku včas,udělat i rozpravu a start o něco dříve ,aby se celá první noční odjela za světla, tím myslím všechny posádky ,aby to stihli..Samo pak ,ale na tmu počkáme se startem do druhé noci.....Nemá smysl na start celé noci čekat na tmu a jít spát ráno ve 4 hod. Takže je vše ve Vašich rukách..
foto
VláďaŽ   23.06.2023 v 00:54   odpověděl:
Prokristovydrahýrány, tak proč si hrát na řády a noční soutěž a tak vůbec.
foto
Duža   23.06.2023 v 09:59   odpověděl:
Kdyby se čekalo na tmu, není potom nebezpečí, že pojedeš druhou etapu za světla?
foto
Zbyťák   23.06.2023 v 10:05   odpověděl:
Vláďo, tento experiment začali používat Hlučinčani a velmi se osvědčil. Pamatuji doby, kdy se dojíždělo kolem čtvrté hodiny ranní za kuropění drůbeže a svitu slunce u soutěží, které byly organizovány koncem května a v červnu.
foto
VláďaŽ   23.06.2023 v 12:52   odpověděl:
Jj, tak hlavně nezapomenout na kontrolu a řádné hodnocení osvětlení vozidla (žádné jen denní svícení!) v noční JZ za ostrého slunečního svitu kolem 18. hodiny
foto
milan hlaváček   23.06.2023 v 16:22   odpověděl:
Pavle, já věděl že to přišlo z východu, ale nevěděl jsem kterej Chán to byl, a on to Hlu - Čin - Čan.....

foto
Jura 2   20.06.2023 v 22:10   napsal:
Pratele, bohužel existuje 25% pravděpodobnost, ze Simca kvůli nemoci neodjede na MCR. Pro tuto eventualitu hledám zástup, asi tedy na pozici řidiče. Zájemci 724335590.
Se 75% pravděpodobnosti Simca pojede a pak bych uvítal spolujizdu, ať tam nemáme 2auta… v pátek od 12 jsem ready… Klasovci, nebo Zamberk, mám-li kde bezpečně zaparkovat?😀 díky předem!
Jura

foto
PetrM   11.06.2023 v 08:30   napsal:
Tak jsme se projeli v soboto okolo Blovic a Spáleného Poříčí. Bylo krásně a bylo to jezdivé a děkuji pořadatelům za příjemně strávený den!!!
Hlavně blahopřeji posádce Špaček Karel - Stanovský David k suverénnímu vítězství a jsem přesvědčen, že po tom, co si před pár lety vyzkoušeli úspěšně Shell Cup, mají rozhodně navíc a měli by přijet třeba už za 14 dní do Nepřívěce na mistrák
foto
matonni   11.06.2023 v 22:35   odpověděl:
Výsledky najdete na Facebookových stránkách, odkaz v horní liště.
foto
milan hlaváček   12.06.2023 v 08:23   odpověděl:
tak, víme co bylo špatně a kde to vázlo. Když bude třeba někdy příště, pokusíme se poučit, aby to bylo ještě lepší než to bylo v sobotu.
Řešili jsme problémy s nemocností pořadatelů, která nás trochu zaskočila ve čtvrtek a pátek. Tím pádem po přejímce se nedělali plánované úkoly , ale až po rozpravě a tak byly delší fronty na jejich plnění a auta pak startovala kdo jak byl hotov a ne podle startovních čísel. A pak časoměřiči v ČK1 podlehli zmatku, příjezdů a odjezdů ze stejné časovky, když se nejelo podle startovních čísel, a některé posádky poslali do druhé etapy, místo na další úkoly do dílen a jízdu zručnosti, a tak jsme museli tuto část, nezahrnout do výsledků. Dále se mi podařilo, ve druhé etapě, nevyplnit jedno okénko údajem VLEVO a tak se zrušila část průjezdek na úseku asi 3 km. Zrovna takové ty s doplňkových ůkolem: blinkr, pasy, jaká byla poslední značka, řidiči ukaž na mapě kde jsi?... No někdo to zajel, někdo ne.
Tak teď týden budeme relaxovat. A pak se uvidí jak si to vyhodnotíme.
Jinak výsledky a info a rozbor by se časem mělo být i na webu autoklubuslava.cz

Děkujeme všem za účast a rád jsem na přejímkách ráno potkal Petra Vojáčka který kdysi jezdil s Danem Kaplanem, kdysi naši konkurenci, přišel se podívat ze své chaloupky kousek od Újezda
foto
matonni   12.06.2023 v 09:52   odpověděl:
Milan to zde popisuje jako nějakou tragédii se spoustou chyb. Chyb bylo asi jako na jiných soutěžích a většinou se jednalo o drobnosti, které se daly zrušením pasáží ve vzoráku korigovat.
Byla to fajn soutěž v neznámém prostředí, ve startovním poli byly k vidění krásné stroje. Poděkování patří autorů i všem pomocníkům na trati i mimo, rovněž zázemí a doplňkový program byly fajn.
No a samozřejmě - gratulace vítězům.
foto
milan hlaváček   14.06.2023 v 08:51   odpověděl:
Pro zájemce: Vláďa Dužík, mistr sportu, dal do záložky VÝSLEDKY Blovickem 2023


ZPĚT na 1. stránku -1 0 1 2 3 4 5 6 7 8 < 9 > 10 11 12 13 14 15 16 17 18