5. etapa ZIMA 2019 - nápověda č. 4 :


Vložený itinerář protiřádový?
To já schválně! Zima snese i věci k otestování, snese řešení nějaké spornosti z poslední sezóny a tak jsem to celé pojal.

Z ČK do 212 komplikuje jen podmínka, čili si naplánuju P *C*,P,R,P, proti šipce na kroužku dolů a jednosměrkou do 212. Na začátku kroužku zjiš?uji, že je to kruháč a tedy splním vložák a odjedu na sever. Tam podjedu most a napíšu *P*, musím tedy do kóty. Přede mnou je 212, ale nesmím R v 4paprskové křižovatce. Takže jedu L,P *N* ,P. Kvůli šipce musím P a hledám cestu do 212. Oba kroužky jsou zhruba stejně daleko na otočení, ale kvůli nemožnosti jezdit R v kříži plánuju spodní kroužek po hodinách. *N* a *M*. Konečně vyjíždím z 212 na východ.

Do bodu A se jeví nejsnazší cesta L *M* , P, spodní půlka kroužku a na východ. Bez přehodnocení to celé klaplo, vyjíždím na sever *F*. Hledám reálnou P, obkroužím celý prostor a splním u časovky jízdou na SV za plechem *D*. Do A se to jeví snadné a bez přehodnocení tam dojedu P,P *D*, L, P a z A na západ.

Než budu něco dalšího řešit, přijíždím na kruháč a jedu P *L*. Nejsevernější výjezd je ten 45°, ale v momentě, kdy v tomto výjezdu stojím ještě nemohu vědět, že z toho kruháče nevede tořeba výjezd az 0°. Jedu tedy na sever hledat severnější výjezd. Nenajdu ho a tedy na druhý pokus opustím za plechem *L* kruháč na SV.

Toto je finta (čti sporná vic), kterou omylem a jako vedlejší produkt jiné finty vymyslela Míša Modálková na mistráku, který se jezdil kolem Amazonu západně od Prahy. S Petrem Maškem jsme kvuli tomu jezdili všechny kruháče 2x dokola, ale nikde to nebylo oplechované, Míša to zjevnč nechtčla. Je to dobře? Nevím. Proč to tu je? Abyste si jako stavaři benzínových soutěží dávali pozor, že to je sporné. Míša se s odstupem několika let dověděla, že tam toto měla. :-)

Podjíždím most *T* a musím tedy do kóty. Bližší je 212, vezmu to tedy za plechem doleva, za mostem L *N* a P do 212, ze které kvůli šipce na SZ. Chcu do A s výjezdem dolů. Nesmím přes kříže R, tedy jedu L, P vrchním bypassem *E* a z A na jih to jde.

Chcu do 213, kvůli dvojšipce musím do prostoru trianglu dojet z jihu. Takže P, L *H*, ale taky tu podjíždím reálný most, tedy musím do kóty, 213 je blíž. *B* a z jihu do 213. Mapově do 213 znamená objet znovu triangl za *C* a do cíle.


C P N N M M F D D L L T N E H B C
ZPĚT