začínáme s AOS      řády aos      uzavřená diskuze      přihlášky - propozice      výpočetní program      archiv výsledků      archiv jednotlivců      fotogalerie      videogalerie      radary      dopisovatelé      kontakty 
   ARCHÍV:
.
         2023
.
         2022
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  28.03.2014 19:06   Aktuality aneb co je nového
Vážení příznivci AOS,

asi většina z vás zaregistrovala, že byly zveřejněny prováděcí pokyny pro všechny seriály, které jezdíme, ale protože k tomu došlo bez upoutávky na hlavní stránce, tak se teď pokusím to napravit.

Mistrovství ČR- v pokynech nedošlo oproti loňsku prakticky k žádným podstatným změnám. Vzhledem k tomu, že někteří z vás možná ani nezaregistrovali, že byly pokyny zveřejněny, tak prodlužujeme termín pro přihlášení a zaplacení poplatku za licence do 10.4.2014. Těsně před uplynutím termínu ještě zveřejníme hříšníky, kteří nebudou mít vše v pořádku. Členy Autoklubu ČR a ÚAMK upozorňuji, aby si do první soutěže dali do pořádku členské průkazy.

Národní poháry- novinkou je to, že jsme připravily jednotné pokyny pro Český i Moravský pohár. Tím pádem došlo ke změně v MP v tom smyslu, že se nebude nestartujícím pořadatelům započítávat průměrný výsledek. Navíc jsme opět "oprášili" malé poháry pro posádky bez licence. Názory na toto byly sice různé, ale jak vyplynulo i z diskuze zde na stránkách, tak určitě pár posádek malé poháry přivítala, a to je to nejdůležitější.

Shell cupy- opět pokyny ve stejném duchu jako v minulosti s jedinou podstatnou změnou- nezakazujeme účast předchozím vítězům (to by se stalo pouze v tom případě, že by vyhráli 2x za sebou), takže necháváme na jejich uvážení, zda postoupí o stupínek výše, nebo ještě zůstanou v Shell cupu.

Ročenka a Příloha ročenky- rozdával jsem na Hrubé Skále a budu pokračovat na dalším Českém poháru a na prvním mistráku. Na zítřejší MP jsem zapomněl Ročenky připravit, ale kdo bude chtít Ročenku s přílohou poslat, tak mně napište na amk@amk.cz adresu, já je pošlu poštou a až se uvidíme, tak mně dáte na známku. Jinak máte možnost si oba materiály přečíst zde na stránkách.

Ještě jednou děkuji všem pořadatelům za aktivním přístup při tvorbě kalendáře, už dlouho se nestalo, že bychom měli hotový kalendář včetně MČR družstev již na začátku sezony při startu první soutěže.

Za výkonný výbor Zdenek Klenák
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Klenák Zdeněk   
  09.03.2014 17:19   Ročenka AOS 2013 s přílohou.
Jako každoročně tak i letos vydal náš svaz ročenku připravenou Zdeňkem Klenákem a přílohu této ročenky sestavenou Milanem Vlkem. Pro ty, kterým se nedostal do ruky orginál, nabízíme možnost stažení těchto tiskopisů z archívu našeho webu.ROČENKA 2013


PŘÍLOHA ROČENKY 2013
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža   
  24.02.2014 19:46   Pohled z bedny.     (ZHS 2014 - vydařené vykročení do sezóny).
Vydařené vykročení - a to doslova a do písmene! Nejen, že Petr Špaček připravil velmi pěknou, jezdivou soutěž, ve které nebyla nouze o nápady a pěkné chytáky, ale i nám se tentokrát zadařilo a po řadě soutěží, kdy nám dobré umístění i vítězství utíkalo vždy o pár bodů, tak teď se štěstí na nás usmálo a tentokrát jsme my zvítězili o pár bodů. Ale jak se říká, štěstí přeje připraveným a to se potvrdilo i v sobotu.

Na poháry normálně moc mapy dopředu nedělám, přeci jenom bereme pohár tak trochu jako trénink, ale tentokrát jsem měl připravené mapy a hodily se! Opravdu nepamatuji, že bychom spoustu při soutěži použitých komunikací v Turnově i v okolí v minulých letech jezdili. Bylo to pěkné oživení i tak hezké a zajímavé soutěže.

K samotné trati vlastně nemám co říci, protože jsme do posledního puntíku pochopili autora a jezdili to tak, jak on zamýšlel - první etapa PK = 0, druhá etapa PK = 0 a ve 3.etapě mě chyběla jedna průjezdka, protože jsem si nakreslil SM trochu vedle a tak se stalo, že se mi při dokreslení nepropojila s mapovou komunikací. A protože už předtím bylo jedno domalování SM a použití domalované komunikace falešné (přes bod B), tak jsem se ani nepodivil, že to ani v Maršově nepoužiji a v poklidu jsem objel větší kolo.

Nevím, jak se ostatní posádky dívali na fintu s přikázaným objetím trojúhelníčku v Modřišicích, upřímně řečeno, když to Zd. Jíše poprvé použil v Roudnici, tak jsem se bránil tomu to zajet a trochu jsem po soutěži brblal - prostě mě to nesedělo jako košer. Ale zkušenost prostě říká, že v AOS občas bývá něco jinak a je třeba se tomu přizpůsobit. Takže nyní jsme ani na vteřinu nezaváhali a zajeli jsme si pro PK B.

Myslím, že důležitým bodem soutěže byl zákaz vjezdu na trojúhelníčku v Paceřicích, kde jeho přehlédnutí bylo dost drahé, myslím, že 200 TB a to je na takové soutěži dost velký sešup dolů pořadím, zvláště když ještě v této části ITI hrály velkou roli dvě stopky (jedna s přikázaným směrem jízdy vpravo). Prostě v Paceřicích se lámal chleba této soutěže.

A jak jsme to viděli my? Nutno říci, že v takové pohodě jsme už dlouho nejeli, navzájem jsme se doplňovali, řešili všechno naprosto bezproblémově, takže nás ani nevykolejila „pusa“ na přední masku od jedné nejmenované řidičky-závodnice, která si usmyslela, že bude couvat v okamžiku, kdy jsme my zastavili za ní, protože ji nešlo objet. Naštěstí to odneslo jenom jedno přídavné světlo a malý dolíček na přední masce. No určitě to bylo lepší než srna, kterou jsme trefili v noci na ZHS při mistráku v roce 2010. Ale asi si budeme muset na ZHS dávat většího bacha – nějak přitahuje problémy .

Takže závěrem poděkování pořadatelům za opravdu pěknou soutěž !!!

..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: KotinaP