začínáme s AOS      řády aos      uzavřená diskuze      přihlášky - propozice      výpočetní program      archiv výsledků      archiv jednotlivců      fotogalerie      videogalerie      radary      dopisovatelé      kontakty 
   ARCHÍV:
.
         2023
.
         2022
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  24.04.2014 09:07   Pohled z bedny.     (Moravský pohár ve Frýdku-Místku)
Pohled z bedny na MP Frýdek-Místek (dvojkolo) neboli ve výsledku „zručkový souboj podle Duži“

Píšu toto poprvé, tak zaprvé musím fakt „poděkovat“ tomu, kdo toto vymyslel - úkolovat někoho psát z bedny, to byl určitě někdo, kdo na bedně nebývá, protože takové výmysly se dělají snad jen jako pomsta za bednu.

Před startem:

- Hlučín se nám vůbec nevyvedl tak jsme věděli, že chceme ve FM zabrat
- Před soutěží jsem si nějak dodrbal nohu tak jsme určili že zručky pojede R.A.
- Na začátku soutěže Duža prohlásil, že zručka je těžší než soutěž a že rozhodne zručka, to jsme zatím považovali za jeho skromné vyjádření k vlastnímu dílu trati
- Na to Mašek cítil u sebe Jardu Holmana a zbrkle mu naznačil „tak to vyhrajem“ - výzva že NE!
- Začaly u zahájení kolovat nějaké překlady do polštiny, ze kterých nám lehko nebylo, ale aspoň byl delší čas na trávení té domácí verze

Pak jsme tedy jeli dopoledne, iti vypadaly dost jednoduché na orientaci ale nebezpečné na pochopení atypických zadání. Tedy po těch řečech jsme jeli ZEJMÉNA OPATRNĚ a hlavně neudělat banální chybu. Dopoledne se nám to podařilo za čisté ale za cenu 11 minut = 60 TB, takže jsme s napětím čekali kdo jak dojede. Se stejným ziskem 60 TB za jednu PK navíc dojeli Mikšík-Bureš, takže fakt rozhodla zručka, kterou R.A. zajel líp.

Odpoledne jsme začali ještě opatrněji, protože podmínka v první odpolední etapě byla super – když ji nemám z čeho opsat tak se ji pokusím jenom vystihnout - něco ve smyslu „když v kótě chceš nebo máš jet někam, tak i kdybys tam nechtěl být vůbec, jeď napřed na druhou stranu“. Do místa zručky mezi etapami jsme budoucí bedna dojeli se stejnýma výkazama – dodatečně zjištěno že stejně blbě za 100 TB. Tak a zručka – R.A. porazil Jardu Holmana o 9 TB, takže tu poslední etapu už jsme jeli SUPER OPATRNĚ ať se to nepodělá. Vychytávková etapa kde jsme kličkovali mezi falešnýma SPK abychom nakonec vychytali tu správnou SPK JEB – etapa na pevné nervy. Takže zase rozhodla zručka jak Duža předpovídal, navíc nad takovým zručkařem jako je Jarda, takže bezva pocit…

… a sakra, dopisuju to po shlédnutí videa … nesklopené Jardovo zrcátko při měření (video 2:O8) a sklopené zrcátko na startu JZ (video 2:14) daleko daleko od kolků je vidět dost zřetelně a to se nedělá (i když to bylo asi dopoledne), tak si to asi kluci sami vysloužili 

Dík za napínavou soutěž

..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Dvorský Karel   
  20.04.2014 11:59   Reportáž z Ceny Frýdku-Místku.
Na Moravském poháru a Shell cupu ve Frýdku-Místku se podařilo natočit krátkou reportáž z průběhu této soutěže. Pomocí ní si můžete přiblížit, jak to ve Frýdku-Místku vypadalo.

REPORTÁŽ Z FRÝDKU-MÍSTKU
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža   
  14.04.2014 07:47   Jel jsem letošní Frýdek-Pístek
Jsem od přirození línej něco textu naťukat, ale letošní „FRÝDEK-PÍSTEK“ mi nedá jinak.

Klobouk dolů a velký dík před lidmi, kteří přesto, že AOS (jak sami tvrdí a naštěstí tomu tak celkem není) pověsili na hřebík, mají jiskru nápadů a zkouší do naší zábavky vnést nové prvky.
Pokusů opustit zajeté koleje typu na stopce něco, na dejce něco v kótě něco není moc a když pak po nás najednou někdo chce, abychom v kótě dělali nejdřív, co nechceme, než uděláme co chceme, nebo místo notorického domalování či mazání mapy nás slušně požádá, abychom si smázli i body, I další inovativní prvky byli zajímavé a oživující.

Neodpustím si, ovšem, připomínku, že tyto prvky by měli být formulovány o něco jednoznačněji, tak, aby nebyla možnost dvojího výkladu. To pak, ovšem, naráží taky na účast zahraničních posádek, které, dovedu si představit, ze zadání nerozumí ani autobus.

Jako příklad bych použil zadání ze stejné soutěže: STOP 1.x P, 2.x L atd. Běžně používaný prvek, no dodnes musím na každé soutěži zkoušet dvě varianty 1.x, 2.x …. Na té samé DZ nebo na 1. DZ P, na 2. L atd. a pak jet až to, co sedne.

Třeba bude někdo ze starších a zkušenějších kolegů namítat, že je vše jasné, protože se to tak „vždy“ jezdí, ale vysvětlujte to těm, co to jedou poprvé. Já to jel po x-té a pořád ne a ne, až na podruhé.

Na druhou stranu musím říct, že nápady postavit etapu na „čistý výkaz“ už tady byly, (je to zřejmě výplod lenosti vyhodnocovatelů výkazů) a vždy se ukázalo, že postihnou poctivce, co etapu oddřou do posledního okénka i za cenu ztráty času (nebo i ty, co vyměknou a napíší i to co nemají- viď Drobíci) a vychytralci, co to odhalí (třeba Bodičtí) na tom vytřískají výsledek, už tady byli před X lety.

Takže, Láďo, neopouštěj nás a dokud ti nebude devadesát, obohacuj náš sport tvými nápady, za které ti budeme nadávat a kritizovat tě a pomlouvat, které ale zajisté tento sport obohatí.
A pokud by tahle slohová práce někomu vyznívala jako kritika, tak vězte, že je míněna jako kritika naprosto pozitivní, s cílem motivovat do další prospěšné práce.
Jinými slovy: „ od nesmělých úspěchů k smělým neúspěchům“ Ale dost žertů, upřímně děkuji a věřím, že za všechny, a že to s námi potáhneš dál.

Vlado Bodický
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Bodický Vlado