začínáme s AOS      řády aos      uzavřená diskuze      přihlášky - propozice      výpočetní program      archiv výsledků      archiv jednotlivců      fotogalerie      videogalerie      radary      dopisovatelé      kontakty 
   ARCHÍV:
.
         2023
.
         2022
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  29.04.2014 19:09   Azimutové orgie s reálnými slepými mapami v Zábru - den
A teď něco pro Simču….

1.etapa
Po shlédnutí erotického vystoupení dvou místních vořechů v místě startu jedeme do Zábřehu. Nepřehlédneme vykous v plánku, dojedeme do bodu B a hned jedeme první reálnou SM (otočené severky nás nematou), kterou si domalujeme a hned se po ní můžeme vrátit zpět.
Teď přichází políčko v iti, které jsem nepochopil: „Lichá kóta 166°“. Mělo to být, přijeď do liché kóty z azimutu 166°, já hledal ale jak z ní vyjedu. A proto jsme tak vyjeli z kóty 109, což asi bylo tak 173° ale nic lepšího mě nenapadlo. Po parkovišti přes ležící SPK V jsme nejeli zato jsme si namazali navíc SPK Z.
Z kóty 101 lehká chlupatá a SM2 do uličky za baráky. Průjezd přes kótu 109 a chlupka až na SM2 – to vše okořeněné dejkami – to se mi líbilo. Jen jsem pořád špekuloval, proč je v iti napsáno, že pokud nemůžu za dejkou jet L, mám jet R, než mi došlo, že u SPK Z to jsou vlastně dvě křižovatky.
Po výjezdu ze SM3 jsme se našli v mapě jinde (v tom fousu s přetahovákem) a jeli se otočit do kóty 109 a namazat si SPK Z navíc. Do 144 je to blíž vrchem ale dejka mě shodila směr kulturák, kde se zrovna rojily barevné mažoretky. Bod C mi nevadí, bo je mimo hlavní komunikaci (to je taková polská finta).
Jedu na SM4 s nájezdem a tak se jako přes začátek SM jedu otočit. To je první blondýna. Dole dejka a točím se znova – druhá blondýna. Pak mě zase sházej dejky a beru si 2x SPK Y. Konečně jedu SM, beru třetí blondýnu a mažu si komunikaci. SM4 dojedu a přes SPK Y a U si najíždím na SM10. Tu jedu a přes čtvrtou blondýnu si znovu domaluju tu ulici u ní.
Teď kudy to bude do kóty 144 blíž? Asi přes 2x kótu 164 – tam žádný plech a pak SMX a SPK A.
Ze 144 reálem a na hlavní si vynesu kótu 500. No a pak zmastím začátek chlupky, tedy první chlup a nevrátím se na hlavní. Jedeme mezi garáže a tam to krásně všechno (ale bez plechu) vychází a pohodě pak vyjedeme na hlavní. A to znamená, že do Rovenska jedeme MAPOVĚ přes Postřelmov a SPK Š a otočnou!! SPK JEB (objezd za 160 TB a 10 minut). Pak ještě v Rovensku nejedeme za mostem L podruhé pro živou. To Rovensko bylo stejně pakárna – mezi barákama pro jedinej plech J. A teď už do ČK1.

2.etapa
Hned po výjezdu z ČK1 jsem si měl všimnout fousu v mapě – fakt pakárna. Takže za 200 TB bez SPK I a 8. Protože jsme do kóty 104 přijeli špatně od JV tak jsem měl na výběr, kam jet na mapovou chlupatou. A aby to to vyšlo na ten dvojfous zleva u hospody, tak jsme museli jet vpravo a najet si do jednosměrky. Pak chlupatá s měřením a na SM1. Na ní už mi platěj koleje jako vložák. Tak se přes váhu a dál jet opytlit, pak dojetí SM, znovu koleje a pro plech 9. Ze 156 reál a lehce na SM2 a pryč.
V Sudkově na SM3 s nájezdem a tak se jet pytlit přes most a pak na SM 3 s následnou chlupkou a vynešením bodu A. Tady to bylo jednoduché jen došlo ke zmatení na živé, která nás napodruhé otočila a po otočení už nám nechtěla dát znovu razítko.
V Dolních Studénkách se točíme dle azimutu a mapové P okolo zastávky. A pak na SM4, která končí v kótě 205. Z ní mám jet reálně na SM5, která by měla dle řádů začínat hned na následující křižovatce. Což ale nezačínala a tak jsme si živou vzali poprvé navíc za 60 TB. Dle mého chyba autorky. Následné chlupaté už byly bez problémů i proto, že jsme si správně domalovávali.
Teď do Šumperka. Dojeli jsme až do kóty 721 než mi došlo, že tady to nemá řešení a tak to jeli celé proti směru přes Králec. Pro SPK R, měřičům jsme se ale vyhnuli.
Jsme v Šumperku a jezdíme kruháky. Pak na mapový tvar tam, kde jsme si vynesli kótu 400. Další mapový tvar jsme nemohli najít a jeli jsme pro něj na SV od kóty 400 a tam to nevyšlo. Tak na druhý pokus už odhaleno správné místo, domalováno a objeto ještě jednou kolem dokola.
Pak mě kruhák shodil směr centrum, kde to ale mapově nesedělo a hnalo nás to na pěší zónu. Tak jsme usoudili, že tak to autorka chtěla a rychle do ČK2.

3.etapa
Co je to matriční bod?? V Řádech už se o tom nepíše…… Ale tedy asi ten zadaný v obdržené mapě.
Vynášet si ale body přesně do husté sítě komunikací jako v Bludově a v Postřelmově se nám moc nedařilo.
Takže na SM1 z bodu 2 a pak si objet čtvereček kvůli podmínce v bodě R. Až když jsme jeli zpátky jsem si všim, že mapová byla ne ta hlavní ale ta jednosměrka ale bylo to bez plechu. Do bodu H a na světlech L. Průjezd na otočení až za ČK1 a pak znovu do nemapy. Tam to s vjetím do jednosměrky byla lumpárna ale to jsme naštěstí odhalili.
Teď z háčka do jedničky. Před bodem 1 světla a tak L. Další světla a L k Lidlu. Tam se na pytlliku otočím a jedu znovu na světla. Tam musím zase L ale na čtvereček u Penáče mi to nevychází, ten byl dřív. Ten mapový je si až na autobusák a tam nemůžu. Tak další světla zase L a dojedu znovu až k Lidlu, kde už mi vložák se světlama neplatí. Ale mapově mi tam chybí odbočovací pruh a tak pravá nemůžu a proto jedu rovně.
Tady nevím, jak to autorka chtěla, protože blíž to je opět na ten čtvereček u Penáče (kterej už jsem zapomněl, že to nejde) a pak bych se asi cyklil…. Ala já tedy jedu rovně, do bodu 1 od JV a tam opět světla. Opytlím se přes kruhák s kótou 888 přes SPK 71 a konečně vyjedu z bodu 1 rovně.Pak lehce do H a do kóty 888 se zadanou vzdáleností. Tak i my bez měřidel musíme měřit a naměříme, že si dáme kruhák ještě jednou dokola. A proto ještě 2x SPK 71.
Reálem směr Bludov a domaluju si SM2, ze které jedu na živou. Chlupatá je po té domalované a pak okolo pouti do bodu E.
Průjezd do bodu LL a pak SM3 s návratama je v pohodě. Průjezd Chromčí celkem také v pohodě (nezapomenu si otočit severku u plánku). Nezapomenu si všimnout značky hlavní silnice a vyjet ze SM4 reálně a pak najít ten azimut a vjet si do mapové jednosměrky.
V bodě 27 už mi platí podmínka a pak už mít jen ten správně vynešený bod A. Což se mi moc nepodařilo… ale naštěstí bez TB včetně nájezdu do Tiché ulice. Tak a už konečně konec. Děkujeme!!!!
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: PetrM   


  29.04.2014 07:30   Super stage na Hella rallye
Vážení přátelé svižné jízdy, konečně vám posílám výsledky SS1 z Helly. Takhle mi byly předloženy časoměřiči. U některých známých rychlíků mě výsledky překvapují. Nedělejme z nich proto závěry, je možné, že svou roli sehrála technika, tma, absence signálu na Bozeňově či lidský faktor. "...a nebo ste kuva fakt jeli pomalu!" :-)) Nu což, hlavně že jste se pěkně svezli a přijeli na Bozeňov celí!! Já každopádně zaregistroval zájem, takže až zas něco budem stavět, tak se to pokusíme zopakovat i s profesionálnějším vybavením! Jura
VÝSLEDKY SS1
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Kubíček Jiří   


  28.04.2014 16:32   Pohled z bedny.     (Mistrovství ČR - Hella rallye - noc)
Nikdy jsem takový článek nepsal a ani jsem nedoufal, že někdy psát budu. Chtěl jsem to hodit na Míru, ale nepovedlo se.

Hodnocení soutěže bych asi začal událostí z doby 2 hodin před Přejímkou :
Zrovna jsme dojeli na parkoviště před Hellu, kde již odpočívali Boudní. Za 5 minut dorazil Jura a že prý jsme na špatném místě a pokud to takto půjde s námi dál, že bude spokojený. Následně nás dovedl na to správné parkovací místo.
Po zajímavé přednášce o světlometech Hella, po netradičním pojetí hymny (díky za to) a po tradičním pojetí rozpravy, jsme se rozjeli do 1.etapy.

Jak psal již PetrM, asi jsme všichni čekali, že to bude mazec. A taky že ano. Normálně si stíhám kreslit SPK i do podkladové mapy, ale tady jsem jich stihl zakreslit pouze 6ks. Celkem nám to pěkně odsýpalo, Míra občas nestíhal, ale první zásek byl až v řešení kam vynést začátek SM 12. Nakonec jsme se shodli (i dle tvaru SM), že do dolní křižovatky. Pak už šlo všechno zase bez komplikací – dokonce i ty azimuty a vyšlo to na 220TB + 18 minut na čase.

Ve 2.etapě bylo trochu více vložáků a menší překlepy v číslech (dvě podmínky č.2 a pozice ČK 2 když jedu do ČK 3), ale nad tím jsem si hlavu nelámal. Začali jsme stejně svižně, jak jsme skončili. Po Leštině jsme hned najezdili něco kolem 5ti km – domorodci určitě měli radost, a rychle pryč. Moc nemám rád reálný nájezd na slepé mapy a tady byli dokonce tři za sebou. Kdo se ztratil hned na SM23, chytl se až v kótě 275. Bohužel neměl vynesenou kótu 271, takže do ní následně nemohl a další záchytný bod byla až SM28. Nepočítal jsem to, ale viděl bych to tak na 800TB. Nám to ale vyšlo a celá etapa za 160TB + 27min.

Na startu do 3.etapy jsem si říkal, jak nám to pěkně jde a že nám to v cíli určitě ,,pěkně spočítají,,. Zase chyba v očíslování ČK, tentokrát jedu do ČK4 a v záhlaví pořád zůstává ČK2, ale už jsme si zvykli. Problém nastal až v bodě 31, kdy jsem nedokázal do něj dojet – z obou stran zákaz vjezdu a šipku si pořád otáčím. Po pěti minutách marného snažení jsem to vzdal a jel do bodu 32. Až v cíli mi kdosi vysvětlil, že si šipku můžu nadjet (mlátím se do hlavy ještě teď), takže SPK G. Tady mě zase mrzí ,,chyba,, od Jury, že udělal fintu ve fintě – jeden přehlídnutý zákaz odbočení za 400TB. Ale mělo to dost posádek. Etapa za 660 a 9min.

Simča na nás v cíli vybafla, že jsme na tom zatím ve výsledcích dobře, ale to jsme netušili, že až tak dobře. Pro Míru je to první výhra v MČR a pro mě druhá.
Všem bych chtěl ještě jednou poděkovat za gratulace a Jurovi za pěknou, ale těžkou soutěž. A slibuji, že až zase něco postaví, tak určitě přijedeme.

Za posádku st.č.15
Petr Špaček
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: ŠpačekP   


  28.04.2014 11:31   Azimutové orgie s reálnými slepými mapami v Zábru - noc
Když jsme jeli před 14 dněma s Jardou Holmanem Frýdek, tak jsme se bavili o tom, že nemám rád azimuty a úhly. To jsem ještě netušil, co mě bude čekat v Zábru.

Berte prosím tento zápis jako pouhé zhodnocení mých zážitků. Mě se soutěž líbila, čekal jsem, že bude těžká a tak mi to nepřekvapilo. Pouze zde vyzdvihuji podle mého nejlepší místa a také to, co se mi nelíbilo. Ani to není zápis z bedny – pokud ho chce Špáča použít a jen se něco doplnit, nebráním se tomu. My máme k bedně zatím ještě daleko…..

1.etapa

Začalo lejt a tak nějaké šipky na komunikaci jaksi nebyly vidět. Takže jse si najeli na SM hned doleva což se ale podle šipek na silnici nemělo. Za 100 TB. První i druhá slepka v pohodě, druhá domalovaná a výjezd mimo mapu. Tady byla při jízdě po nemapě dejka bez zadaného průjezdu, ale rovně se po ní dalo jet jasně bez problému. Teď po plánku na azimut 201°. Kde to sakra asi je?? Došlo mi, že asi na kruháku a pak jsem naznal, že reálná jízda znamená po kruháku kolem dokola…… Opačný azimut proti 201° je 21°, že a tak to bylo v pohodě…..

Pak lehký průjezd do Stavenic a reálný azimut 205°. Jeli jsme to okolo bodu 11 a následně si vzali třikrát SPK X – jednou tedy špatně. Kde ten azimut autor chtěl nechápu, ani když teď koukám na google-mapy a seznam-mapy.

Klidně do Úsova, jednosměrka z detailu mi hnala vpravo na panelku ale tam jsme dle výjezdiu stejně chtěli. Že SM12 začínala už před kapličkou jsem neodhalil a proto mi chyběla SPK B. Průjezd po náměstí v Úsově s protijednosměrkováním komunikací byl pěknej.

V Polici se mapově vyhnout SPK H a pak už do Dubicka. Tady mi to nějak nenadchlo – tedy nevím jestli kvůkli jedné chybě nebo kvůli divnému oplechování. Hned ten první reálný údaj za bodem 12 jsme nenašli a tak chlupatou jsme začali na odhad a podle davu aut, co tam jezdily… Poslední chlup byl také zvláštní, protože na tom place řešit chlupy se mi nelíbilo. Pak ty azimuty jakžtakž ale po azimutu 63° se dojelo pro plech A ale protože jsme byli mimo mapu (plánek) muselo se jet reálně až na neoznačený záraz (téčko). Pak na SM ale vyhnutí se domalovanému bodu 13 nebylo nijak ošetřeno. Objedu nájezd na SM14 přes SPK U a a moje špatná chvilka v Dubicku byla završena tím, že mi chybí podruhé plech U a já teď nevím proč. Bo otočení po DZ „STOP“ se dělalo po hodinách a tedy pode zjednosměrnění trasy SM také po hodinách přes SPK Y. Proč tam mělo být druhé U??

Ve Hrabové jsme si vzali dvakrát zmoklou živou a v Leštině nás DZ vyhazovaly ze SM. To bylo celkem jednoduché i když čas tlačil. Hurá do ČK2.

2.etapa

SM21 mi domalovala mapu a zkrátila jednosměrky. Pak už jsme tedy z bodu 22 podruhé mohli jet dle podmínky s azimutem nikoli na jih ale na západ. A nebylo to nijak ošetřeno. Jet se po přejetí Moravy opytlit už jsme nemuseli bo jsme si ten plech pamatovali z minulé etapy .

V Zábru moje hrubá mapová chyba bo jsem přehlédl mapový vykous a nejeli jsme na rampu u garáží.

Reálný údaj nás vyhnal na náměstí do neplánku (nemapy). A přikázaný směr pak znovu kolem dokola. Oblíbená finta, že kóta nepřerušuje jednsměrku nás nenachytala a bereme SPK T. Ze slepky mě shodí vložák a tak se dle ZM opět vracím k živé PK a dojíždím SM. Dále mapový tvar a plánkově mě to hází na otočku a DZ s přikázaným směrem mě opět vyžene do neplánku.

Nezapomenu si bod 23 najet z nejmenšího azimutu a mažu směr Postřelmov. V Zábru jsme bohužel nějak přehlédli SPK N.

Začíná série reálně najížděných slepých map propojených s vložákem za začátkem obce – ta byla moc pěkná. Jen mě zaujalo, že se ve výkazech nehodnotilo, že to byla SPK Š a nikoli SPK S. Nebo hodnotilo??

Jedu do kóty 275 se pytlit do Rovenska ale most přes obchvat mě vyžene vpravo a tak se přes SPK 2 a tunel vrátím zpátky do Postru. Z kóty 275 chlupku, která mě vyžene až za mostek a pak SM s mostkem na konci a tak tam musím P. Z kóty 271 na JV a zase azimut. Ten udělám u živé okolo sloupu a pak dvakrát L a beru živou podruhé. Za dalším azimutem si všimnu mostu a tak ta reálná P je až na další křižovatce.

Pak jsem zazdil v mapě vykous u hospody a jeli jsme na SM28 v klidu rovně (100 TB). SM28 ale končila už u odbočky na váhu – to fakt nenaměřím……. Takže SPK 1 navíc. Bod 24 dvakrát s podmínkou celkem v pohodě a pak už pryč.

U té krásné vily v Sudkově musím L i když Desná není Morava. Za kótou 290 zazdím reálný most a proto si nejedu pro otočné D. A pak bod 25 dle podmínkových pravidel a jsme v ČK3.


3.etapa

Nejdřív si na SM31 musíme nadjet kvůli kótě 296 a pak otáčení šipek v detailu kóty 310 bylo těžké. Druhé T mi docvaklo až později. Stejně tak v Brníčku jsem řešil, proč mě žene autor protii jednosměrce a už mi nedošlo, že jsem si šipku otočil.

V kótě 305 rovně bez problémů a pak v kótě 321. Tady to furt nechápu, jak se měla jet mapová chlupatá, tedy hlavně, kde měla začít. Chybí mi jednou SPK E a mapovou chlupatou jsme jeli až do Lesnice, což mi ale nakonec pomohlo s řešením tady a s průjezdem do bodu 31 přes otočenou šipku.

Z bodu 32 úhly, vložák s odbočením, pak azimut, slepice, vyhození do dlouhé jednosměrky a shození na kruháku.

A pak to přišlo. Do kóty 308 a tam rovně. Doprava ke kótě odbočit nešlo, pak jsem si neotočil šipku a jel do kóty 308 od východu. Teď přehlédnutá DZ odbočení a tak jsme nejeli vlevo ke Kauflandu. A následně ani správně mapovu chlupatou a celkem to tu máme za 400 TB. Jak se ta chlupatá měla jet snad vím… ale tam mi to bylo asi jedno. Ale od toho odbočení se to všechno odvinulo. Hodně drahá chyba.

Pak z kóty 309 a za mostem přes vlak azimutem P. Tady jsme se opět ztratili, takže jsme nevjeli do jednosměrky a chyběla nám SPK 7.

No a pak už do bodu 33, najít slepku vpravo a vzhůru na rychlostní vložku do ČK4.


Bylo to pěkné ale trochu dlouhé – příjezd ve 2:34. A to těch azimutů mělo být ve dne ještě víc….

..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: PetrM   


  24.04.2014 09:07   Pohled z bedny.     (Moravský pohár ve Frýdku-Místku)
Pohled z bedny na MP Frýdek-Místek (dvojkolo) neboli ve výsledku „zručkový souboj podle Duži“

Píšu toto poprvé, tak zaprvé musím fakt „poděkovat“ tomu, kdo toto vymyslel - úkolovat někoho psát z bedny, to byl určitě někdo, kdo na bedně nebývá, protože takové výmysly se dělají snad jen jako pomsta za bednu.

Před startem:

- Hlučín se nám vůbec nevyvedl tak jsme věděli, že chceme ve FM zabrat
- Před soutěží jsem si nějak dodrbal nohu tak jsme určili že zručky pojede R.A.
- Na začátku soutěže Duža prohlásil, že zručka je těžší než soutěž a že rozhodne zručka, to jsme zatím považovali za jeho skromné vyjádření k vlastnímu dílu trati
- Na to Mašek cítil u sebe Jardu Holmana a zbrkle mu naznačil „tak to vyhrajem“ - výzva že NE!
- Začaly u zahájení kolovat nějaké překlady do polštiny, ze kterých nám lehko nebylo, ale aspoň byl delší čas na trávení té domácí verze

Pak jsme tedy jeli dopoledne, iti vypadaly dost jednoduché na orientaci ale nebezpečné na pochopení atypických zadání. Tedy po těch řečech jsme jeli ZEJMÉNA OPATRNĚ a hlavně neudělat banální chybu. Dopoledne se nám to podařilo za čisté ale za cenu 11 minut = 60 TB, takže jsme s napětím čekali kdo jak dojede. Se stejným ziskem 60 TB za jednu PK navíc dojeli Mikšík-Bureš, takže fakt rozhodla zručka, kterou R.A. zajel líp.

Odpoledne jsme začali ještě opatrněji, protože podmínka v první odpolední etapě byla super – když ji nemám z čeho opsat tak se ji pokusím jenom vystihnout - něco ve smyslu „když v kótě chceš nebo máš jet někam, tak i kdybys tam nechtěl být vůbec, jeď napřed na druhou stranu“. Do místa zručky mezi etapami jsme budoucí bedna dojeli se stejnýma výkazama – dodatečně zjištěno že stejně blbě za 100 TB. Tak a zručka – R.A. porazil Jardu Holmana o 9 TB, takže tu poslední etapu už jsme jeli SUPER OPATRNĚ ať se to nepodělá. Vychytávková etapa kde jsme kličkovali mezi falešnýma SPK abychom nakonec vychytali tu správnou SPK JEB – etapa na pevné nervy. Takže zase rozhodla zručka jak Duža předpovídal, navíc nad takovým zručkařem jako je Jarda, takže bezva pocit…

… a sakra, dopisuju to po shlédnutí videa … nesklopené Jardovo zrcátko při měření (video 2:O8) a sklopené zrcátko na startu JZ (video 2:14) daleko daleko od kolků je vidět dost zřetelně a to se nedělá (i když to bylo asi dopoledne), tak si to asi kluci sami vysloužili 

Dík za napínavou soutěž

..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Dvorský Karel