začínáme s AOS      řády aos      uzavřená diskuze      přihlášky - propozice      výpočetní program      archiv výsledků      archiv jednotlivců      fotogalerie      videogalerie      radary      dopisovatelé      kontakty 
   ARCHÍV:
.
         2023
.
         2022
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  29.04.2014 19:09   Azimutové orgie s reálnými slepými mapami v Zábru - den
A teď něco pro Simču….

1.etapa
Po shlédnutí erotického vystoupení dvou místních vořechů v místě startu jedeme do Zábřehu. Nepřehlédneme vykous v plánku, dojedeme do bodu B a hned jedeme první reálnou SM (otočené severky nás nematou), kterou si domalujeme a hned se po ní můžeme vrátit zpět.
Teď přichází políčko v iti, které jsem nepochopil: „Lichá kóta 166°“. Mělo to být, přijeď do liché kóty z azimutu 166°, já hledal ale jak z ní vyjedu. A proto jsme tak vyjeli z kóty 109, což asi bylo tak 173° ale nic lepšího mě nenapadlo. Po parkovišti přes ležící SPK V jsme nejeli zato jsme si namazali navíc SPK Z.
Z kóty 101 lehká chlupatá a SM2 do uličky za baráky. Průjezd přes kótu 109 a chlupka až na SM2 – to vše okořeněné dejkami – to se mi líbilo. Jen jsem pořád špekuloval, proč je v iti napsáno, že pokud nemůžu za dejkou jet L, mám jet R, než mi došlo, že u SPK Z to jsou vlastně dvě křižovatky.
Po výjezdu ze SM3 jsme se našli v mapě jinde (v tom fousu s přetahovákem) a jeli se otočit do kóty 109 a namazat si SPK Z navíc. Do 144 je to blíž vrchem ale dejka mě shodila směr kulturák, kde se zrovna rojily barevné mažoretky. Bod C mi nevadí, bo je mimo hlavní komunikaci (to je taková polská finta).
Jedu na SM4 s nájezdem a tak se jako přes začátek SM jedu otočit. To je první blondýna. Dole dejka a točím se znova – druhá blondýna. Pak mě zase sházej dejky a beru si 2x SPK Y. Konečně jedu SM, beru třetí blondýnu a mažu si komunikaci. SM4 dojedu a přes SPK Y a U si najíždím na SM10. Tu jedu a přes čtvrtou blondýnu si znovu domaluju tu ulici u ní.
Teď kudy to bude do kóty 144 blíž? Asi přes 2x kótu 164 – tam žádný plech a pak SMX a SPK A.
Ze 144 reálem a na hlavní si vynesu kótu 500. No a pak zmastím začátek chlupky, tedy první chlup a nevrátím se na hlavní. Jedeme mezi garáže a tam to krásně všechno (ale bez plechu) vychází a pohodě pak vyjedeme na hlavní. A to znamená, že do Rovenska jedeme MAPOVĚ přes Postřelmov a SPK Š a otočnou!! SPK JEB (objezd za 160 TB a 10 minut). Pak ještě v Rovensku nejedeme za mostem L podruhé pro živou. To Rovensko bylo stejně pakárna – mezi barákama pro jedinej plech J. A teď už do ČK1.

2.etapa
Hned po výjezdu z ČK1 jsem si měl všimnout fousu v mapě – fakt pakárna. Takže za 200 TB bez SPK I a 8. Protože jsme do kóty 104 přijeli špatně od JV tak jsem měl na výběr, kam jet na mapovou chlupatou. A aby to to vyšlo na ten dvojfous zleva u hospody, tak jsme museli jet vpravo a najet si do jednosměrky. Pak chlupatá s měřením a na SM1. Na ní už mi platěj koleje jako vložák. Tak se přes váhu a dál jet opytlit, pak dojetí SM, znovu koleje a pro plech 9. Ze 156 reál a lehce na SM2 a pryč.
V Sudkově na SM3 s nájezdem a tak se jet pytlit přes most a pak na SM 3 s následnou chlupkou a vynešením bodu A. Tady to bylo jednoduché jen došlo ke zmatení na živé, která nás napodruhé otočila a po otočení už nám nechtěla dát znovu razítko.
V Dolních Studénkách se točíme dle azimutu a mapové P okolo zastávky. A pak na SM4, která končí v kótě 205. Z ní mám jet reálně na SM5, která by měla dle řádů začínat hned na následující křižovatce. Což ale nezačínala a tak jsme si živou vzali poprvé navíc za 60 TB. Dle mého chyba autorky. Následné chlupaté už byly bez problémů i proto, že jsme si správně domalovávali.
Teď do Šumperka. Dojeli jsme až do kóty 721 než mi došlo, že tady to nemá řešení a tak to jeli celé proti směru přes Králec. Pro SPK R, měřičům jsme se ale vyhnuli.
Jsme v Šumperku a jezdíme kruháky. Pak na mapový tvar tam, kde jsme si vynesli kótu 400. Další mapový tvar jsme nemohli najít a jeli jsme pro něj na SV od kóty 400 a tam to nevyšlo. Tak na druhý pokus už odhaleno správné místo, domalováno a objeto ještě jednou kolem dokola.
Pak mě kruhák shodil směr centrum, kde to ale mapově nesedělo a hnalo nás to na pěší zónu. Tak jsme usoudili, že tak to autorka chtěla a rychle do ČK2.

3.etapa
Co je to matriční bod?? V Řádech už se o tom nepíše…… Ale tedy asi ten zadaný v obdržené mapě.
Vynášet si ale body přesně do husté sítě komunikací jako v Bludově a v Postřelmově se nám moc nedařilo.
Takže na SM1 z bodu 2 a pak si objet čtvereček kvůli podmínce v bodě R. Až když jsme jeli zpátky jsem si všim, že mapová byla ne ta hlavní ale ta jednosměrka ale bylo to bez plechu. Do bodu H a na světlech L. Průjezd na otočení až za ČK1 a pak znovu do nemapy. Tam to s vjetím do jednosměrky byla lumpárna ale to jsme naštěstí odhalili.
Teď z háčka do jedničky. Před bodem 1 světla a tak L. Další světla a L k Lidlu. Tam se na pytlliku otočím a jedu znovu na světla. Tam musím zase L ale na čtvereček u Penáče mi to nevychází, ten byl dřív. Ten mapový je si až na autobusák a tam nemůžu. Tak další světla zase L a dojedu znovu až k Lidlu, kde už mi vložák se světlama neplatí. Ale mapově mi tam chybí odbočovací pruh a tak pravá nemůžu a proto jedu rovně.
Tady nevím, jak to autorka chtěla, protože blíž to je opět na ten čtvereček u Penáče (kterej už jsem zapomněl, že to nejde) a pak bych se asi cyklil…. Ala já tedy jedu rovně, do bodu 1 od JV a tam opět světla. Opytlím se přes kruhák s kótou 888 přes SPK 71 a konečně vyjedu z bodu 1 rovně.Pak lehce do H a do kóty 888 se zadanou vzdáleností. Tak i my bez měřidel musíme měřit a naměříme, že si dáme kruhák ještě jednou dokola. A proto ještě 2x SPK 71.
Reálem směr Bludov a domaluju si SM2, ze které jedu na živou. Chlupatá je po té domalované a pak okolo pouti do bodu E.
Průjezd do bodu LL a pak SM3 s návratama je v pohodě. Průjezd Chromčí celkem také v pohodě (nezapomenu si otočit severku u plánku). Nezapomenu si všimnout značky hlavní silnice a vyjet ze SM4 reálně a pak najít ten azimut a vjet si do mapové jednosměrky.
V bodě 27 už mi platí podmínka a pak už mít jen ten správně vynešený bod A. Což se mi moc nepodařilo… ale naštěstí bez TB včetně nájezdu do Tiché ulice. Tak a už konečně konec. Děkujeme!!!!
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: PetrM   
  29.04.2014 07:30   Super stage na Hella rallye
Vážení přátelé svižné jízdy, konečně vám posílám výsledky SS1 z Helly. Takhle mi byly předloženy časoměřiči. U některých známých rychlíků mě výsledky překvapují. Nedělejme z nich proto závěry, je možné, že svou roli sehrála technika, tma, absence signálu na Bozeňově či lidský faktor. "...a nebo ste kuva fakt jeli pomalu!" :-)) Nu což, hlavně že jste se pěkně svezli a přijeli na Bozeňov celí!! Já každopádně zaregistroval zájem, takže až zas něco budem stavět, tak se to pokusíme zopakovat i s profesionálnějším vybavením! Jura
VÝSLEDKY SS1
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Kubíček Jiří   
  28.04.2014 16:32   Pohled z bedny.     (Mistrovství ČR - Hella rallye - noc)
Nikdy jsem takový článek nepsal a ani jsem nedoufal, že někdy psát budu. Chtěl jsem to hodit na Míru, ale nepovedlo se.

Hodnocení soutěže bych asi začal událostí z doby 2 hodin před Přejímkou :
Zrovna jsme dojeli na parkoviště před Hellu, kde již odpočívali Boudní. Za 5 minut dorazil Jura a že prý jsme na špatném místě a pokud to takto půjde s námi dál, že bude spokojený. Následně nás dovedl na to správné parkovací místo.
Po zajímavé přednášce o světlometech Hella, po netradičním pojetí hymny (díky za to) a po tradičním pojetí rozpravy, jsme se rozjeli do 1.etapy.

Jak psal již PetrM, asi jsme všichni čekali, že to bude mazec. A taky že ano. Normálně si stíhám kreslit SPK i do podkladové mapy, ale tady jsem jich stihl zakreslit pouze 6ks. Celkem nám to pěkně odsýpalo, Míra občas nestíhal, ale první zásek byl až v řešení kam vynést začátek SM 12. Nakonec jsme se shodli (i dle tvaru SM), že do dolní křižovatky. Pak už šlo všechno zase bez komplikací – dokonce i ty azimuty a vyšlo to na 220TB + 18 minut na čase.

Ve 2.etapě bylo trochu více vložáků a menší překlepy v číslech (dvě podmínky č.2 a pozice ČK 2 když jedu do ČK 3), ale nad tím jsem si hlavu nelámal. Začali jsme stejně svižně, jak jsme skončili. Po Leštině jsme hned najezdili něco kolem 5ti km – domorodci určitě měli radost, a rychle pryč. Moc nemám rád reálný nájezd na slepé mapy a tady byli dokonce tři za sebou. Kdo se ztratil hned na SM23, chytl se až v kótě 275. Bohužel neměl vynesenou kótu 271, takže do ní následně nemohl a další záchytný bod byla až SM28. Nepočítal jsem to, ale viděl bych to tak na 800TB. Nám to ale vyšlo a celá etapa za 160TB + 27min.

Na startu do 3.etapy jsem si říkal, jak nám to pěkně jde a že nám to v cíli určitě ,,pěkně spočítají,,. Zase chyba v očíslování ČK, tentokrát jedu do ČK4 a v záhlaví pořád zůstává ČK2, ale už jsme si zvykli. Problém nastal až v bodě 31, kdy jsem nedokázal do něj dojet – z obou stran zákaz vjezdu a šipku si pořád otáčím. Po pěti minutách marného snažení jsem to vzdal a jel do bodu 32. Až v cíli mi kdosi vysvětlil, že si šipku můžu nadjet (mlátím se do hlavy ještě teď), takže SPK G. Tady mě zase mrzí ,,chyba,, od Jury, že udělal fintu ve fintě – jeden přehlídnutý zákaz odbočení za 400TB. Ale mělo to dost posádek. Etapa za 660 a 9min.

Simča na nás v cíli vybafla, že jsme na tom zatím ve výsledcích dobře, ale to jsme netušili, že až tak dobře. Pro Míru je to první výhra v MČR a pro mě druhá.
Všem bych chtěl ještě jednou poděkovat za gratulace a Jurovi za pěknou, ale těžkou soutěž. A slibuji, že až zase něco postaví, tak určitě přijedeme.

Za posádku st.č.15
Petr Špaček
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: ŠpačekP