začínáme s AOS      řády aos      uzavřená diskuze      přihlášky - propozice      výpočetní program      archiv výsledků      archiv jednotlivců      fotogalerie      videogalerie      radary      dopisovatelé      kontakty 
   ARCHÍV:
.
         2023
.
         2022
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  06.08.2017 14:17   Popis trasy Prasátko 2017
P1:
Ze startu jedeme rovně (koňská stezka je červené kolečko místo turistické značky), dojedeme na dejku a vydáme se vpravo. Přejedeme koleje, nepřehlédneme začátek obce Bříza , takže zabočíme vlevo do zástavby, pak na kříži jedeme vlevo. Přejíždíme koleje (zde použito i jako výjezd z křižovatek), a vjedeme do obce Straškov. Samozřejmě přes začátek obce . Hned za DZ je možno jet vlevo, projedeme obchvat (jsme v obci, schválně kolik jsme jeli, bude tu asi radar) a na předzvěsti stopky nás iti žene doprava. To jde ale až na STOPce. Následuje začátek obce Straškov, přetahovačka přes odbočku ke koupališti, pak plná čára, takže levou plním až v levotočivé zatáčce. Vyjedu z obce, nechám hřbitov po levé ruce a pak vjedu do obce Mnetěš. Samozřejmě přes začátek obce. Vjedu vlevo do zástavby a příkaz na SPK mne hází vlevo až dojedu ke kulatému zrcadlu., zatočím vpravo a přejedu koleje. Přijde začátek obce Černouček (opravdu je tam č, takže lampy nepočítám), a po chvíli (2km) jsem v další obci. Začátek obce Ctiněves, nejprve je tam zákaz (doufám) pro AOS, pak přetahovačka přes pivovar. Na návsi tedy vlevo a vpravo k Praotci, a vlevo k vrbě. Stále po hlavní, přejedu koleje a za nimi jsou dráty, ale zde nemohu odbočit (asfaltová protisměrka). Jedu tedy dál, a konečně skoro u Krábčic je ta odbočka je. Minu začátek obce u hospody zatáčím doprava (Říp ve zpětném zrcátku je vidět sqěle). Pokud si všimnu začátku obce uvnitř zástavby, odjedu doleva ke hřbitovu a pak na dodělanou STOPku. Zde vlevo, na další STOPce opět vlevo a jedu do Roudnice, stále po hlavní. U odbočky na Vesce pokračuji skoro rovně a po 1km jsem u odbočky se zákazem náklaďáků (není to obchvat), podjedu most, na křižovatce skoro u ředitele, jedu víceméně rovně, až dojedu na koleje, Za nimi je Bod K,. Začnu tedy sledovat přechody. Na STOPce rovně, dejka vpravo, další dejka vpravo a konečně přechod. Jedu tedy rovně, kolem zámku a přikázaný směr mne hází doprava na přechod. Ale pozor ten pán jde na druhou stranu, takže mi V.I. neplatí a já se dostávám do bodu A. V něm odbočím doleva a po náměstí jsem zase u přechodu. Pán jde vlevo, Další přechod, zase vlevo. Nebudu vás napínat, všichni jdou vlevo. Můj vložákový jde vpravo a to byl jen ten první. Dojedu do B, zapomenu na vložáky a plánkově jezdím ty kruháýky. Takže nejprve na velký u Billy, pak zase zpátky na malý s bodem B. Odtud nemohu zpátky, na ten velký protože ho mám již projetý, tak se vydám z bodu B ven z kruháku a Alej 17. Listopadu. Dojedu na mikrokruhák , nejbližší neprojetý je rovně, takže první možností (ta předchozí je protisměrná) Dojedu na kruhák k Nemocnici/Lidlu, objedu ho a vracím se do ČK, plná čára mne donutí dojet ještě na mikrokruhák , zde se „otočit“ a teprve odtud to vzít do ČK2.

POMZ.
Přejdu po přechodu, projdu brankou a velkou budovu obejdu (mám ji po pravé ruce). Pak jsou samé jednoznačné cesty až dorazím (za chirurgii) do podjezdu/podchodu. Hned za ním vlevo a jinam než zahnout doprava to nejde. Nevydám se k gynekologii, ale směrem ke garážím. Odbočím doprava a jsem na prvním tvaru šipkáče. Procházím chlupatou čáru a ta je poměrně jednoduchá s obtížnější pasáží u budovy s podchodem. Když to zvládnu, mám vyhráno a po chvíli opět procházím brankou a vracím se k autu. Pokud jsem se u budovy s podchodem nevcítil do autora, a nechodil jsem mezi sloupy, bylo to asi o dost složitější, ale po dvou okruzích se pak dalo zase dorazit zpět na parkoviště.Absolvuji „atrakce“ a vyrážím do druhé etapy.

P2:
Ze startu si všimnu plné čáry, takže jedu doprava. Kruhák, druhým, foto mne žene vlevo těsně před dalším kruháčkem. Opustím jej druhým výjezdem a hned mám foto 2, vjedu do garáží (písková cesta), SPK mne stáhne na hlavní a jedu ke kruháku u Kauflandu. Druhý výjezd je směrem na Budyni (ne do kauflandu -nemám ošetřeno). Projedu Podlusky, a jedu do kopce až ke kruháku, opouštím více méně rovně a jsem u fota 3. Jedu rovně, prosvištím Nížebohy a na STOPce (foto4) u Budyně jedu doleva. Vjedu do Budyně, Foto 5 mne hází doleva , projíždím kolem hřbitova, pak do obce Vrbka. Zde je asi největší finta. Upravená doplňková tabulka s trochu pozměněným tvarem, mne hodí na otočnou SPK (ot+L) u houpačky poblíž kolejí (byla sice tak trochu neasfaltová, ale většině to nevadilo, byla dost zpevněná). Jsem u kolejí na foto 6, dávám se vlevo a a přes koleje se projedu po nové silnici až do Martiněvse. Zde drobná fintička na reál k pumpě a opět jsem na křižovatce foto 7 a dávám se vlevo. Dojedu do Račiněvse (foto 8) a začnu chlupatou čáru. Plné mne nepustí doleva na vjezd do novostavby (DPK), takže po asfaltu vlevo, vpravo, vlevo, skoro rovně, minu „poňačku, a vpravo, šikmo doprava, až skoro k hlavní. Zde vpravo, vpravo a vlevo. To vlevo mne hodí směrem k ranči, tak jedu a vše sedí až odbočím na cestu k ranči, kde chlupatá čára končí. Nyní jedu reálně do ČK. To je ale dozadu ke stájím, kde mne po chvilce otočná SPK (ot+P) hodi do ČK.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: ZdenekJ   


  28.07.2017 16:30   Informace k Ekser rallye
..........................................................................................................................................................................
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Sobota Rudolf   


  20.07.2017 23:51   Dědci aneb setkání veteránů BOAS
Poslední červnový víkend se uskutečnilo setkání několik lidí, kteří jsou anebo v minulosti dávné či nedávné byli spjati, společnou zábavou (mnohdy při různých debatách i přemýšlím, že se dokonce jedná o nějakou úchylku) zvanou BOAS, kteří služebně mladší jedinci znají pod názvem AOS. Setkání se konalo v hlubokém lese nedaleko Dobříše v místě, kde už se AOS jela a možná se ještě nějaká někdy pojede (viď Karle). Duchovním otcem tohoto setkání byl Karel Kuklík s jeho manželkou Haničkou. Setkání pracovně nazval „dědci“, což mě trochu uráží, protože já dědek zdaleka nejsem, ale z účastníků asi jako jeden z mála ne-li jedinej. Jak jinak ale setkání nazvat? Možná staré struktury, možná pamětníci, možná legendy (někteří z účastníků asi legendy jsou), tak zůstaneme u těch dědků, i když tam byly 2 dámy.

Setkání proběhlo od pátku do neděle a složení účastníků se průběžně mírně měnilo. Severočeskou větev zastupovali Vašek Mrštík a Zdenek Klenák, Pražáky současné, minulé a blízké okolí reprezentovali Jirka Potužák, Láďa Vopátek, Milan Vlk a v neposlední řadě Kája s Hankou. Další větev reprezentoval východočech (podle Karla) Pepík Pivoňka, já bych ho řadil jako bývalého Pražáka. Velmi silná větev byla jihočeská- Zdenek Šimánek, Jirka Kozel a Venca Hrušku- co jméno to pojem. Moravu zastupovali Míra Baron ze severu a manželé Matulovi z jihu.

Protože jsem přijel až v sobotu odpoledne, tak abychom se dozvěděli jak celá akce probíhala, musím slovo předat Karlovi, který vše připravil a zinscenoval. Karel mně napsal toto, cituji: V sobotu výlet do komunistického pracovního lágru "Vojna" u Příbrami, posléze delikatesní oběd ve vyhlášeném restauránu "U Šimků" na Rybníkách. Jinak kecy, tlachy, vzpomínky a sranda. O nemocech a prášcích se ani moc nehovořilo... Jídla a pití bylo dostatek, o čemž svědčí vyjádření Venci Hrušky, opět cituji: Karle, bylo to skvělý. Stále nemohu zapomenout na Tvé naložené masíčko, na Tvé kozí rohy, nesmím také opomenout se zmínit o skvělých Tvých utopencích, vepřové pomazánce a v neposlední řade Tvé zelnici. Hanička má doma poklad. Přesto se musím zmínit o jejím grilovacím elánu a talentu, který zvládla na jedničku.

Tak asi tak nějak to proběhlo. Na něco jsem určitě zapomněl, když tak mně to Karel vytkne v diskuzi. Děkujeme hostitelům za přípravu akce, zázemí a snad někdy zase naviděnou

..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Klenák Zdeněk   


  28.06.2017 08:11   Pozdě, ale přece ! Pohled z Lipnice n/S.
K Jankovi s Petrem jsme se těšili, protože nám bylo jasné, že to nebude jednoduchá soutěž, kde rozhodují zručky, kde bychom kvůli výměně závodního auta měli jasnou nevýhodu, protože z neznámých důvodů nový mazlík odmítá na zručce zařadit 1. Podle Maškina prý nějaký psychický blok…. Nutno ovšem dodat, že měl táta z Petrovy části strach, protože jsme se v minulých letech nevyznali v zednickou tužkou namalované mapě. Nicméně byla znát změna pracovního nástroje a hned se jezdilo lépe!

Co k noci..po tak dlouhé době mi utkvěl v paměti akorát moment z časovky první etapy, kdy jsme s celkem pěkným kufrem a naprosto zamotanou hlavou dorazili do cíle a na vyjádření našich pocitů se nedalo použít žádné nám známé slušné slovo. Nakonec se ukázalo, že to byla naše nejlepší etapa, co se PK týče….Jankovy etapy byly přesně takové, jaké jsme je očekávali. Složité a pěkné.

Ve dne jsme na začátku nejdříve sežrali reálný nájezd na mapovou P, ale vzhledem k tomu, že jsme pak nemohli nikam dál, uvědomila jsem si, že jsem tele a chybu jsme opravili. U kóty 108 jsme měli pocit, že se jedná o jasnou fintu a že si ji vynesu u neprůjezdné komunikace, jenže to jen Petrovi ujela ta nová fixka. Kromě toho se nám ale soutěž hodně líbila, možná o ždibec víc než ta Jankova.

Opět se potvrdilo, že když musíme odjet hned po závodu, je z toho dobrý výsledek. A navíc jsme načasovali vítězství tak, abychom si odvezli plyšovou hyenu (jo, na videu jsem slyšela, žes nám ju chtěl čmajznout, Zdendo! :D)

..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Kubíčková Simona   


  21.06.2017 08:41   Podřipské prasátko se blíží
..........................................................................................................................................................................
Pořadatelé vás zvou na 14. ročník této zábavné soutěže
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: ZdenekJ