začínáme s AOS      řády aos      uzavřená diskuze      přihlášky - propozice      výpočetní program      archiv výsledků      archiv jednotlivců      fotogalerie      videogalerie      radary      dopisovatelé      kontakty 
   ARCHÍV:
.
         2023
.
         2022
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  17.05.2018 07:12   Smutná zpráva.
15.5. 2018 nás opustil Josef Sobota, kamarád a bezva človíček, milovník právě soutěží AOS a účastník mnoha soutěží.
Měl mezi námi mnoho známých a kamarádů. Na jeho přání pohřeb nebude. Kdo jste ho znali, věnujte mu vzpomínku.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Vilma Havlínová   
  13.05.2018 20:56   Jak jsme vyloupili Krkonoše - Pohled z bedny
Když se mě táta v týdnu před závodama ptal, jestli pojedeme, byla jsem lehce nejistá. Míra má vždycky výborné soutěže, což potvrdil i letos, ale vstávání o půl 6 v sobotu ráno je zlo :-). Snažila jsem se to cestou dospat, za což se mi kluci po příjezdu hezky vysmáli :-).

Dopolední a vlastně částečně jsme se rozhodli, že přejezdy mezi vesnicemi nejsou dost dlouhé a času na etapy je dost, tak jsme si většinu dali dvakrát. Začalo to hned při odjezdu z Dolní Branné. Míra nás sice upozorňoval, že je ČK1 přesunutá mimo mapu, ale stejně mě to zmátlo natolik, že jsem v kótě 980 zapomněla odjet P a museli jsme se tam vracet až při jízdě do kóty 102. Kolem kóty 101 bylo pěkné motání, protože nás neustále z vymyšlené trasy vyhazovaly vložáky. Podjet tři mosty cestou do kóty se zdálo jako jednoduchý úkol, než jsme v časovce zjistili, že se v tom dalo najít hodně autorem nezamýšlených chytáků :-). Naštěstí jsme tady autora pochopili a pro jednou neztratili čas. V Jilemnici jsme ocenili, že se zbytečně nemotalo přes město, stejně jsme tam strávili víc času, než by bylo potřeba. Navíc jsem opět něco přehlídla, místo reálné jízdy do 108 jsem jela mapově a nebýt našeho zákazu vjezdu do lesní cesty, ani bych si toho nevšimla. Na konci nás zase zachránil táta. Máme talent vynechávat kousky trasy, zvlášť na konci etap, když se máme jet otočit někam, kde víme, jaká je průjezdka. Přesně tohle jsme chtěli udělat cestou do ČK2, takže by nám kvůli stopce na mostě chybělo druhé N.

Ve druhé etapě se nám představil nový autor. A krom úplného začátku, kdy jsme začátek SM11 pochopili až asi za 10 minut, se nám ta premiéra moc líbila! Sice jsem si zase neodpustila nějaké zmatky kolem kót 610 a 611, za ty ale rozhodně autor nemohl.

V odpolední části se začínalo druhou etapou z tužky Vládi, takže už jsme trošku věděli, do čeho jdeme. Na začátku jsem, jak jsem se později dozvěděla, dotáhla úvahu o dokreslování cest dál než autor a rozhodčí, když jsem se jela točit přes X a ne znovu přes E. Na místě mi to přišlo jako super finta, o to víc mě překvapilo, že to tak autor nemyslel. Nebyli jsme v tom sami a Míra rozhodl uznat naši variantu jako jedinou správnou. Nepamatuju si, kdy naposledy jsme se po úpravě výsledků po dojezdu neposunuli dolů, ale naopak nás to vystřelilo až k dalšímu prvnímu místu :-). Přehazování plánku a základní mapy podle průjezdu určitými kótami vypadalo na začátku děsivě, nakonec to ale byla velmi hezká a logická pasáž.

V poslední etapě jsme se opět nevyvarovali vracení se zpět, protože mi něco došlo později, než mělo, Hned na začátku se neměla volit cesta přes Karlov, která byla posetá podmínkami a lákala nás, měli jsme chtít jet na okolo přes Roškopov. Hezká finta! :-) Cestou jsme pozorně hledali ceduli „Svatba“, za kterou jsme měli odbočit. Tedy asi krom minuty, kdy jsme přemýšleli kudy dál. A přesně v ten moment jsme kolem ní projeli a zahlédli ji během poslední vteřiny. V Jilemnici nás prvně čekala pěkná mapová finta a potom se Míra držel hesla, že nejjednodušší cesty nebývají vždy správné, takže jsme nemohli pro otočení použít kruháč, ale museli jsme objet složitější okruh. Cestou do časovky jsme nakonec pouze přehlídli jednu dejku, ale celkově jsme byli spokojení.

Velké díky Mírovi a Vláďovi a samozřejmě i celému organizačnímu týmu za super soutěž bez problémů nebo chyb a super nápady :-)

..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Kubíčková Simona   
  09.05.2018 08:24   AUTOTUR 2018 - pokyny č.1
Obce – dopolední část:
Prostor ohraničen obcemi:
Drevníky, Nečín, Kamýk n.Vlt., Zduchovice, Jablonná, Višňová, Dlouhá Lhota, Občov

Obce – odpoledne:
Prostor ohraničen obcemi:
Občov, Dobříš, Borotice, Drevníky, Obory, Višňová.

Startovní čísla:
Kdo má, tak na dveře, ostatní si zhotoví sami a pověsí na obě zadní okénka automobilu.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Kuklík Karel