začínáme s AOS      řády aos      uzavřená diskuze      přihlášky - propozice      výpočetní program      archiv výsledků      archiv jednotlivců      fotogalerie      videogalerie      radary      dopisovatelé      kontakty 
   ARCHÍV:
.
         2023
.
         2022
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  03.06.2019 11:57   Pohled z bedny - Ostrava
Letos na jaře jsme se moc nesvezli a nesvezeme. První mistrák jsme pořádali, České poháry nám až do června kolidují s prací, a tak jsme odjeli jenom mistrák ve Fulneku a těšili se do Ostravy. Připravil jsem si mapy a odpoledne v pátek jsme vyrazili. Ubytování od pořadatele jsme měli perfektní v hotelu Harmony. Když jsme se museli přesunout na rozpravu do neplánovaných prostor, Martin při rozpravě řekl, že věří, že to bude jediná chyba při soutěži, a v podstatě se nemýlil.
Hned po startu jsme nakupili dvě chyby. Při reálné jízdě jsme si neuvědomili, že jsme uprostřed křižovatky na hlavní silnici, která zahýbá vlevo. Pak jsem sice vychytal správný azimut na třetí křižovatce, ale nedošlo mi, že nejsem v té správné kótě a že se musím do 110ítky vrátit. Takže božský start za 260. Martin rád dává netypická návěští, tady to byla dopr. značka STK. Tady se nám podařilo všechny značky kolem kóty 114 vychytat. Dobrá byla mapová křižovatka kolem kóty 120. V podstatě polovina mapy byla pod mostem, ale kombinovalo se v obou patrech současně. Startovali jsme poslední, v části města Přívoz jsme dojeli Petry Černého a Maška. Když jsme viděli , že se na SM2 vrací jinudy, trochu nám na správném průjezdu chyběl další plech. Ale protože tam kroužili ještě další minuty, asi se opravili. Což mi pak PetrM potvrdil. Pěkná také byla přetažená SM3 za hlavní silnici. Ač jsem využíval navigaci celou etapu, po projetí závěrečného lineárního iti to byla nutnost. Moje mapy jsem zatím nepoužil.
Po přestávce, kde jsme mohli ochutnat výtečně napečené občerstvení od Zuzky, jsme vyrazili do druhé etapy. Hned po startu jsem skončil bez mapového řešení, protože přes podmínkované kóty jsem se nemohl dostat do kóty 412 s výjezdem. Chvilku mi to dalo, až jsem nakonec zjistil, že v itiku mám jet výjezd z kóty 422 a všechno sedí. Druhý problém, kde jsem neměl mapové řešení, bylo u kóty 435 a 437. Projeli jsme detail, nemapovou komunikaci, vrátili se na detail a otočili se přes pumpu a SPK10. Ale protože jsme nenašli nic, co by nás za pumpou poslalo doprava a pryč, vraceli jsme se zpět na již projeté komunikace. Takže znova, znova kolem pumpy a zase nic ?? Už jsem chtěl jet pryč a povídám, projeď tu pumpu ještě jednou. Napotřetí jsem konečně uviděl odbočovací šipku přes celou průjezdku. Takže dobrý. U SM3 jsme neměli po projetí splněný výjezd a museli se tam přes živou vrátit. Pak nás návěští stopky poslalo udělat levou snad až kilometr daleko u detailu 443. Na konci za SM4 byla finta s další stopkou, která nás měla poslat ostře zpět, ale nás ne. Ne,ne, my jeli po hlavní za 100.
Denní etapy jsme začali opět jako v noci, chyběla nám první živá za přehlídnutou značku. Tu jsme přehlédli ještě podruhé v polovině etapy a potřetí jsme ji sice nepřehlédli , ale schválně nejeli. V návěští byla značka hlavní silnice a dvě dodatkové tabulky pod ní, tvoření tvarem křižovatky a cedulí SPK, kterou tam Martin pověsil a tím návěští vložáku vytvořil. Takže ten vložák nás stál 300. První etapa byla o přehazování mapových podkladů a nemapových komunikací. Na konci jsme měli 20 minut času 5 kilometrů před cílem a já trubka se nejedu podívat na nádraží v Kozmicích, ač se tam jezdí každej rok. Takže celkem 400 v první etapě. Asi nejtěžší a opravdu mistráková byla druhá denní etapa. Měřil se příjezd do kóty 124 a také návrat do ní po odbočení na stopce, SM1 se musela přesně vynést do ZM, jinak se jelo pohlavní. V obci Bobrovníky se nesmělo zapomenout, že proti jednosměrce nesplním v kótě 126 podmínku. Pak dlouhý přejezd mezi obcemi, ale bohužel už jsme byli celou dobu v Ostravě, takže někteří to měli až za 400 za devadesátku na padesátce. Paradoxně i ty místní kluci. V Hošťálkovicích byl veliký detail, doplňující několik nemapových komunikací. Ale o ty vůbec nešlo, detail tam byl z jiného důvodu. Bylo potřeba vynést začátek SM2. Na konci po opuštění SM2 jsme trochu tápali, vytáhl jsem navigaci s online mapama a podle leteckého snímku pochopil situaci. I tak jsme nevěděli, jestli máme jet reálně doprava ostře za sebe nebo doleva, ale pravý úhel doleva byl rovnější. Pak nás šipkáč poslal mimo mapu. Tady jsme nejdříve museli pro návrat změřit délku první komunikace a nakonec jsem použil i svoje podkladové mapy a musel si podsvítit základní mapu, abych zjistil, kde narazím na mapovou komunikaci. Stejně tak jsem podsvěcoval oblouček v Petřkovicích u SPK 30. U SM3 mi podsvícení moc nepomohlo, protože pouhým měřením mapových podkladů se zdálo, že konec SM3 je ještě na mapě. Vrátili jsme se a opětovným změřením délky jsme zjistili, že SM3 končí 20 metrů za mapovou křižovatkou. V detailu 777 jsme opět kombinovali komunikace nad a pod mostem. Pak nás ještě potrápilo návěští konec hlavní silnice, v jednom místě Lada odtušila, že značku přehlédla a vrátili jsme se. Bylo by to za 200. Pak jenom vykombinovat podmínky před cílem a hotovo. Pak jen rychlý oběd a utíkali jsme domů na jinou akci.
Martin, Zuzka a mnoho dalších připravili super soutěž. Měli hodně kategorií a poprali se s nimi perfektně. Martin jako autor chyby nedělá a neudělal ani tentokrát. Finty nejsou maskované nepřesnostmi, vše, co člověk k řešení potřebuje, tak tam je. Také chci ocenit, že noční etapy byly více o orientaci a denní znatelně těžší na kombinace. Na konci druhé denní etapy jsem už musel používat všechny možné pomůcky, které jsem měl připravené. Také se mě líbilo razítko na udičce u Drobíků a samozřejmě pečivo paní domácí bylo úžasné. To nemělo chybu.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: MirekP   


  02.06.2019 09:29   Zkušební Pohárová sezóna silně narušena v Ostravě !!

Ostravský volat splnil očekávání, protože byl po všech stránkách kvalitní soutěží. Péče o posádky, tak jak je to manželů Klasových zvykem, na vysoké úrovni. Itineráře téměř bez chyb a opět na úrovni mistráku. Spousta živých kontrol, zkrátka soutěž na jedničku.

Ale to, o co se snaží letos výbor našeho Svazu AOS, bylo zcela ignorováno !! Zde vybírám ze zprávy zveřejněné na našich stránkách:

"Současné (velké) poháry by měl být nějaký seriál volných soutěží, název jsme zatím nenašli, takže volný pohár, free, open, název seriálu podle nějakého sponzora by se mně líbil nejvíce. Shelly by měly být lehčí a poháry (tj. současné malé poháry) by měly být na úrovni mezi Shellem a současným pohárem. Letošní sezona by měla být taková zkušební, někde se pojede malý pohár (MP) pojede podle jiných iti než velký pohár (VP), jinde zase pojede část společně (2 etapy oba poháry, lehčí iti, rozdílné časy, třetí etapa jen VP). Bylo by dobře dát šanci Shellákům si vyzkoušet malý pohár (viz třeba Kladno- dopoledne MP, odpoledne Shell). Něco přece musíme změnit a ten mezistupeň mezi Shellem a mistráky nám přece chybí."

Jinde se dočteme, že nestačí účastníkům Malému poháru jen přidat na čase, ale že je třeba vytvořit zcela jiné itineráře. Takto to bylo třeba ve Fulneku. Myslím si že to není problém s využitím postavených PK i s využitím lehčích fint v iti.

Bohužel v Ostravě došlo přesně k tomu co letos nechceme! Malý pohár jel podle totožných iti (tedy kvalitních, na úrovni mistráku), s tím rozdílem, že na čase měli přidáno vždy 10 minut. Toto je snad jediná vada na Ostravské soutěží. Bohužel zásadní !! Co teď ? Jak by se měl Svaz AOS zachovat? Nepočítat tuto soutěž do seriálu nebo neproplatit pořadateli dotaci na malý pohár za porušení letošních pravidel? To asi ne !

Je zapotřebí varovat následující pořadatele, aby se toto již neopakovalo. Samozřejmě kus viny na tom nese i hlavní rozhodčí, který toto neměl povolit!

Přes tyto výhrady k Malému poháru, musím pořadatelům poděkovat za obrovský kus práce při přípravě tak kvalitní soutěže.

..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža   


  27.05.2019 17:12   Cena města Kladna 2019 - Prováděcí pokyny č.1
..........................................................................................................................................................................
Pokyny a přejezdové mapy ke stažení :

POKYNY Č1            MAPA 1            MAPA 2            MAPA 3            MAPA 4
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Kotina Pavel   


  26.05.2019 12:27   Pohled z beden Malého poháru ve Fulneku.
..........................................................................................................................................................................
Budu o hodně stručnější, než byla Verča, protože jsme jeli pouze 2 x dvě etapy a také hlavně proto, že Verča o trati napsala opravdu hodně.
Když se objevil letošní kalendář soutěží a v něm Fulnek, hned se mi vybavil můj vůbec první z 18-ti titulů mistra ČR v AOS.
S velkým odhodláním, udělat něco navíc pro dobrý výsledek, jsem vyrazil dříve a něco, jako za starých časů, před přejímkou zmapoval a dokonce po více jak 20 ti letech poznal prostor a vybavil si některé finty.
V noci se nám to moc hodilo a zajeli jsme čisté časy a i průjezdky byly skoro všechny, tak jak měli být. Škoda asi jen zrušené části iti okolo hasičárny v Odrách (divím se, že si toto stavitel noci z pozice jeho vysoké funkce v hasičském sboru neošéfoval ) a špatně viditelné SPK 44. Tu kdybych neviděl již při najíždění, tak bych ji v noci na 100 % přehlídl.
Denní část byla, i když se změnil autor, stejně obtížností náročná jako noční. Dle mého názoru, přesně na úrovni malého poháru a i časy byly zvoleny hodně volné, takže jsme i přijížděli předčasně do cílů etap.
Co se týká organizace, tak Zbyťák jako vždy na jedničku, v rámci možností kempu. Tam se zastavil čas v roce 1989. Je to tam stále stejné, jako to tam bylo za Svazarmu.
Co se týká čtvrtých etap, to je na samostatnou kapitolu. Nás v malém poháru se to moc netýkalo, iti byly jednoduché a bez zásadních chyb.
Pořadatelé ve Fulneku toho měli u MČR tentokrát k řešení o něco více, než bývá u nich zvykem, ale snažili se vše vyřešit v duchu slibu rozhodčích.
Za mě a naši posádku a věřím i většinu poháristů samozřejmě velký dík za soutěž, který není naprosto ovlivněn naším krásným doublem.
Jsem si na 100 % jistý, že Pavel i příští rok se svojí partou kamarádů a spolupracovníků pro nás připraví další soutěž.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Holman Jarda   


  20.05.2019 22:46   Pohled z bedny - 3. a 4. kolo MČR - Fulnek
Zdravím všechny, sepsala jsem, jak jsme to jeli a své dojmy, upozorňuji – je to dlouhé – kdo nechce, ať to nečte :-)

NOC
Na soutěž z důvodu větší vzdálenosti vyrážíme již ve čtvrtek večer, po příjezdu do kempu stíháme ještě konec 2. třetiny a 3. třetinu zápasu s Lotyšskem – vyhráli – uf :-)

To bylo to radostné, zbytek víkendu již tak veselý nebyl. Problémy nám začaly již pár kilometrů před dojezdem do kempu – rozsvítila se kontrolka, že motor nemaže (na volnoběh, jinak prej jo) – no za soutěže, kdy často stojíme, problém…
Druhý den ráno si chceme dopoledne projet prostor a pak si odpoledne odpočinout… bohužel nám plán až tak dobře nevyšel, opět automobilový problém, takže odpoledne místo odpočinku objíždíme místní autoservisy, ale naštěstí vše dobře dopadlo. A problém s mazáním se taky nějak „vyřešil“ sám – problém je jen při delší jízdě, kdy se motor/olej více zahřeje, po vychladnutí maže… Takže nakonec startujeme, nicméně asi ještě trochu rozhozeni z odpoledního stresu. Na trati to naštěstí není až tak znát. Dužovi soutěže mám ráda, stavitelsky mi docela sedí. První i druhá etapa se mi líbily, jezdivé, zdánlivě jednoduché, ale to jen na první pohled – na ten druhý už to tak jednoduché není :-) . Líbila se mi cesta z bodu 1 do bodu 2, tam než se člověk dostal :-). Málem jsem se nachytala při již několikátém přehodnocení v kótě 301 – řekla jsem si, že pojedu kolečko 299 a zpět 301 a 209 a že to vyjde na sudý součet, když 301 projedu vložákem - klidně jsem si počítala s vložákem dopředu, naštěstí mi to došlo a včas jsme si to opravili. Prohození zákazu předjíždění a 70 Ráďa bez problémů odhalil,mezi body 3 a 4 se to zase motalo a několikrát přehodnocovalo, ale nechybujeme, takže první etapa za 0B.

Ve druhé etapě chvilku koukáme, jak všichni jezdí cosi v kótě 285 – všichni tam něco hledají, neb do kolma tam opravdu díky směru objíždění jet neumím, ale řešení to nemá, to bych SM 2 neodjela nikdy, protože z reálné protisměrky na ní opravdu nenajedu, tak to naštěstí dlouho nezkoumáme a neztrácíme čas. Nejtěžší bylo v obci Odry nepřehlédnout SPK 44, kterou vidíme až při druhém průjezdu. Odhalit, že SM 1 je přetažená nečiní problém, ovšem problém byl si uvědomit, že když projedu obslužnou komunikací kolem dálnice a na konci řeším, tak mám chtít „vyskočit“ na tu dálnici vpravo nade mnou… no mapově to jde… bohužel to mi nedošlo, takže nám chybí SPK P. Itinerář Hynčice s rušením šipek znamenalo hlavně si uvědomit, že když v kótě 276 jedu po šipce, tak to není P a musím kolečko, stejná situace na chlupatici – když jedu po šipce, tak žádný chlup neškrtám (jednoznačný výjezd). Projeli jsme to dobře. Asi by ale bylo čistější, kdyby podmínka zněla, že mapové šipky se projetím ruší v ZM i v detailech (byli tací, co je v detailech nerušili), i když bylo jasné, jak to autor chtěl… a detail je taky mapa.. Dojezd do cíle si sama komplikuju, že zapomínám na výjezd z kóty 284, chci tedy jet do komunikace za svodidly, což nejde, tak se točím na živé – a až pozdě, zjišťuji, že tam vlastně je výjezd, tak nemůžu chtít přijet od SV… takže za 60. No a teď už je to lehké, přes zrušené šipky v ZM a do ČK.

Ve třetí etapě jako jedni z mála v kótě 303 odjíždíme doleva – křižovatka je nakreslená do kolma, a z kolmého pruhu už musím L. Nejvíce mě v tom, že je to jasná finta utvrzuje to, že si vybavuji, že v 1. etapě byla křižovatka vykreslena jinak – bylo tam ukosení, aby bylo jasné, že to je trojúhelník a celé je to jedna křižovatka a teď to tam tak nakreslené není. Takže jedeme doleva pro živou a SPK O. Výpočet km se podařil, ale kótu 281 Ráďa profrčel tak rychle, že jsem se ani nerozhlédla a neuvědomila si, že tu je totéž co v kótě 303….(tvar). Tak nám chybí Q. Mosty jedem tak, jak to chtěl autor, takže špatně :-). Tady bylo nejvíce dohadů, správný mi přišel výklad, co se uznal v noci (že dokreslení mostu už mi nemůže přehodnotit naplánovanou trasu). A konec, to byl tedy autorův majstrštyk – nevím, jestli to někdo zajel (tedy respektive nevím o nikom, kdo to zajel :-) – i když se všemi jsem samozřejmě nemluvila) – všichni přestali mosty řešit u okénka 3xmost, a že máme dokreslovat mosty ještě tady…!!! Tak to jsem nevymyslela.

Celkově se nám to jelo dobře, bylo to jezdivé, nápadů a fint spousta, že by to bylo moc jednoduché, to se Duža nemusí bát (nebylo :-)). A že tam byla nějaká chybička nevadí – to je vždycky, nikdo není dokonalý. Co mi vadí je, že na přesnost mapy se hraje jen někdy – v kótě 303 tvar nevadil, v kótě 285 ve druhé etapě také nevadil, ale jen na jedné křižovatce si na tvar „hraje“ (kóta 281). Tak buď všude, nebo nikde. Aj proto jsme tam dávali připomínku a protest, že by to mělo platit i v kótě 303. Argument, že čára je tak tlustá, že si v kótě 303 mohu vymyslet co chci, mi také nepřijde úplně správný – to se dá říci o naprosto každé křižovatce v mapě M50 (každá komunikace má v této mapě téměř 50m), tak musím brát vždy osy komunikací… takže si stále myslím, že by 3 a O mělo být…

DEN
Do denní části se nám nestartovalo nejlépe, brácha hned ráno přišel naštvaný a chtěl jet domů – důvodem naštvání bylo zrušení SPK 44. Zrušili ji, protože byla špatně vidět a polovina posádek jí neměla. To přeci není důvod ke zrušení SPK, která tam fyzicky stála a x posádek jí vidělo! Chápu ty, co tam jeli a neviděli, že je to musí štvát, ale to se prostě stává. Dyť kolikrát se nám stalo, že byla SPK nedobře umístěná a přehlédli jsme jí. A kdo nám kdy, takovou SPK zrušil? Zrovna minulé kolo mistráku jsme měli 200TB za jednu přehlédnutou SPK a stálo nás to první místo! Tak to prostě je.

Den byl jednodušší než noc. Docela by mě zajímalo, kolik posádek vidělo svislé dopravní značení při příjezdu do kóty 290 od západu a neodbočilo tedy pro SPK V. Svislé dopravní značení mi neumožňuje odbočit vpravo, jedu tedy L, přes garáže, vyjedu u té přetahovací šipky a dál už to bylo stejné, jen bez SPK V. Trošku zabrat nám dala vesnice Vrchy, kde mi mapa neseděla, pořád jsem nemohla najít tu křižovatku tvaru V na příjezdu a tvar v kótě 493 byl ostrý a ta hlavní do oblouku…, no prostě mi to nesedělo, tak jsem to ukázala Radkovi a on už odhalil, co tam má autor nakresleno – no vlastně má nakreslenou neexistující komunikaci. Takže nastrčenou otočnou O nebereme, azimut je až pro H a pak snadno fičíme dál do ČK, v pohodě cca o 10minut dříve. Akorát škoda, že autor nedomyslel špatné průjezdy – když už počítám s tím, že tu chybu někdo udělá (dyť proto tam byla ta nastrčená otočná O), tak by měl domyslet i špatný průjezd. Kdo fintu v mapě neodhalil, tak to měl hoodně drahé – má O navíc, nemá H, do kóty 524 přijede po přetahovačce, tak se musí točit, a dejka - to jsou 2 navíc, další dejka v kótě 524, tak není v kótě, a až na další dejce nemá řešení – no to už má ve výkaze dopsáno a potvrzeno živou, takže 1 chybí, 3 navíc, spousta času a nemá řešení, chudák… :-(. Podobné to bylo, kdo nezajel dejku na náměstí v kótě 285 – taky to musel mít drahé... atd.

Ve druhé etapě jsem dlouho měřila cestu na začátek SM 5, zda se točit nebo jet objezd – no rozdíl mi vyšel cca 8%, proto jsem to raději ověřovala a měřila opakovaně. Začátek SM 6 mi pak opakovaně vycházel o 4mm nad křižovatku, tak jedem až nahoru do Lesní Albrechtice, i když jsem měla podezření, jestli není u SM špatné měřítko, jestli to nemělo být M20. Táta říkal, že v reálu ta vzdálenost z křižovatky (ze začátku) do křižovatky, kde dělám L, na metry seděla, ale v mapě byla ta křižovatka (kde je začátek SM) posunuta jižněji, proto začátek SM po přiložení map na sebe neseděl do té mapové křižovatky – no jak to tak přeměřuji teď na mapách.cz, tak měl pravdu. Ať už to byl úmysl, či nikoli, tak to vyšlo stejně – od JV na SM nenajedu a musím do Albrechtice. Jinak mi z druhé etapy nic zásadního neutkvělo, vcelku lehká etapa, příjezd zase předčasný.

Ve třetí etapě zajímavá podmínka (pro ty co tam nebyli: „každý bod i kóta se průjezdem zkracuje zprava o jednu číslici“), ještě, že autor uvedl příklad, jinak si nejsem jistá, jestli bych to pochopila správně :-). Dobrá finta byla si uvědomit, že abych mohla jet SM, kde je bod 47, tak si bod musím nejdříve vyrobit z kóty a pak, že projetím SM8 projedu i bod 47 a udělám z něj tedy bod 4 a posléze, když mám jet do bodu 47, tak jej musím hledat, resp. nejdříve vyrobit z kóty, jinde. To se mi líbilo. Ve Větřkovicích jsme se kousíček po hlavní vraceli, neb jsme měla pocit, že ta hlavní je trošinku více do obloučku než mapa, a ejhle opravdu nacházíme, že SPK 46 jde objet souběžkou vrchem :-). Fakt to byl nepatrný rozdíl, ale byl. Projetím bodu 6 si bod ruším, tím ale nemám kam umístit detail, tedy se nemůžu otočit jen v detailu a musím jet velké kolo – a to kryje leda SPK 46 – nic jiného tam není!! Tedy tohle mě pořádně znejistělo, jestli se ta SPK 46 má opravdu objíždět souběžkou, ztrácelo to smysl. Naštěstí mě Ráďa přesvědčil, že tvar sedí a že tedy SPK 46 opravdu nepíšeme (měl pravdu, autor si neuvědomil, že mu zmizí detail :-)). Takže vlastně ten, kdo neodhalil souběžku, ale zrušil si správně detail a jel velké kolo, to měl za 160TB, kdo udělal 2 chyby – nejel po souběžce a ani velké kolo, tak vydělal – bylo to jen za 60TB (viď Mirku? :-)). Na konci je problém s plnou čárou, takže po odjetí VI nemáme dále řešení. Jasně, že jsme pochopili, jak to autor chtěl, že přehlédl tu bledou čáru a jel přes ní. Mnohokráte jsme to již odjeli „jak to autor chtěl“ - a mnohokráte na to doplatili, takže tentokráte to již neuděláme (že jí autor přehlédl, neznamená, že tam čára není), takže řešíme „dle řádů“ – jedu kam až to jde a když nemám řešení, jedu do nebližšího jednoznačně zadaného místa, což byl výjezd z bodu 34, a pokračuji dle iti… Myslím, že ještě někde v etapě jsem měla 2 varianty průjezdu, kde nebyl dostatečný délkový rozdíl, ale už si nevybavuji, kde to přesně bylo.

Ve dne naštěstí celkově vůbec nechybujeme a jakékoliv připomínky by nás tedy neměly z první příčky sesadit. A vyšlo to.
Celkově soutěž nebyla vůbec špatná, naopak, za mě jedna z dobrých, hlavně noční část se mi traťově líbila. A velice oceňuji jakou spoustu práce si Duža dal s přípravou projekce průvodce po trati!!! Super!! Moc pěkné! I když si to vlastně prohlížím až doma. Co se mi ale až tak nelíbí, je styl řešení připomínek – na tvar si hrajeme jen někde, sám autor mi po příjezdu řekne: „ ano máš pravdu, jsem blbej (promiň, řekl jsi to :-)), jsem to chtěl nakreslit jako v první etapě a zapomněl jsem, tak jsem udělal chybu, tak to dám ano i ne…“. To samé SPK V – v mapě není problém, pruhy na zemi OK, ale svislé dopravní značení má přednost a to mi vpravo neumožňuje jet! Autor značku přehlédl a odpověď opět „já to tak nechtěl, přehlédl jsem to, tak to dáme ano i ne“. Bylo sakra těžké vás přesvědčit, že nemůže být V ano i ne – prostě jen NE – ta značka tam jen, jednoznačně tam nemůžu odpočit vpravo. To, že autor něco přehlédne, je normální, stává se to všem, ale když se najde chybka, a má to řešení a správný průjezd je jen jeden, tak se musí odprostit od toho jak to chtěl a postavit se k tomu čelem. Nemůžu dát SPK V i ano, jen proto, že jsem značku přehlédl a původně tam chtěl jet... ano i ne by se mělo dávat jen, když jsou 2 stejně dlouhé možnosti, nebo SPK zmizí…. No a pak zrušení SPK 44 – to vnímám jako velký zásah do výsledků. SPK tam byla, několik posádek ji vidělo, stejně tak mnoho nevidělo. To si od teďka budeme házet korunou, když nějakou SPK neuvidí více posádek, jestli ji zrušíme nebo ne? Již mnohokrát se stalo, že SPK přehlédlo hodně posádek, nebo ji dokonce přehlédla i většina posádek z důvodu špatného umístění, nebo že tam třeba zrovna u ní stálo nějaké vozidlo… Tohle prostě nemá správné řešení !– ať už se rozhodnu SPK ponechat nebo se rozhodnu jí zrušit, tak vždy někoho zvýhodním a někoho poškodím. Nelze to udělat neutrálně ani nestranně, proto si myslím, že by autor /HR neměl takovéto rozhodnutí vůbec dělat a nechat to být. SPK tam byla a hotovo, že tam zaparkovala auta neovlivní – je to o náhodě a o štěstí (samozřejmě jiná situace je, když je SPK ukradená). Toto rozhodnutí pořadatelů dost zásadně ovlivnilo výsledky, neb našim největším soupeřům rázem ubylo 300TB… Pak naše vlastní zážitky s automobilovými problémy…. Takže i přesto, že trať byla dobrá, tak celkový dojem z celého víkendu je pro mě negativní… :-(

Verča
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: VeronikaK