začínáme s AOS      řády aos      uzavřená diskuze      přihlášky - propozice      výpočetní program      archiv výsledků      archiv jednotlivců      fotogalerie      videogalerie      radary      dopisovatelé      kontakty 
   ARCHÍV:
.
         2023
.
         2022
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  05.12.2019 19:41   MOST 2019 - BYL JSEM U SOUBOJE O MISTRA ČR
Všichni víme, že umístění na soutěži bývá výsledkem součtu chyb, pochopení úlohy i celkové zdatnosti. Největší podíl mají body za průjezky, někdy body za čas a občas rozhodují i body z jízdy zručnosti. Letošní souboj o mistra byl velmi vyrovnaný a v konečné fázi o něj bojovaly dvě rovnocenné posádky, Lada s Mírou a Radek s Veronikou. A v celkovém pořadí tentokráte rozhodly body z jízdy zručnosti, i když aktéři klání určitě vědí o jiném místě, kde něco pokazili nebo naopak.

Byl jsem u toho jako mnoho dalších, když se rozhodovalo. A bylo to o fous, proto se o to tímto podělím s těmi, kteří přišli o tento zážitek, „kdy se psala historie“.

Pominu zde s prominutím ženy v těchto posádkách, neboť zručnosti jezdí špičkoví jezdci Mirek a Radek. Vzhledem k tomu, že zručnost nočního 9.kola se jela až v sobotu před startem do denního 10. kola, měli jsme příležitost vidět oba soupeře na trati JZ s vědomím, že Míra má před Radkem náskok 20 TB, což byl rozdíl mezi prvním a druhým místem v 9.kole mistrovství. Výsledky všech zručností těchto dvou soupeřů jsou vždy velmi vyrovnané, o čemž svědčí i pořadí v Mistru volantu, kde získali oba v součtu stejně bodů. A tak jsme byli zvědaví, jak to dopadne.

Mirek jel první. Na jízdě bylo vidět, že ani on nemá nervy ze železa a ví že jde o hodně, zkrátka nebyla to ta jistá jízda, na kterou jsme u něj zvyklí. Jízda končila jako obvykle na čtverci. Vnější okraje čtverce na asfaltu byly neostré a z dáli nebylo možno odhadnout, zda je zastavení ve čtverci nebo ne. Z davu vtipně na Ladu zaznělo „otoč volantem“, bylo by to asi stačilo, ale to se samozřejmě nestalo. A tak se hlouček přihlížejících přel, zda je to za nulu nebo za 15. V této chvíli velice pohotově zareagoval hlavní rozhodčí, shodou okolností i rozhodčí na JZ Vašek Mrštík, který jakoby dopředu věděl, o co jde. „Počkejte, počkejte, tady jde o mistra, mám v autě laserové ukazovátko, změříme to přesně“. A skutečně ve chvilce ho přinesl. Umístil ho na kolo, zprvu trochu nevyváženě (to vypadalo pro Míru dobře), pak to srovnal a bylo po současných i následných pochybnostech. Červená tečka ukazovala snad centimetr, možná jen půl centimetru mimo vyznačenou oblast. Mirek věděl, že čtverce umí, a tak na to ještě chvíli smutně a nevěřícně koukal. Ale bylo rozhodnuto. Nikdo z nás v té chvíli netušil (asi kromě vědmy Vaška), že právě tímto okamžikem se poprvé stali Mistry ČR Radek s Veronikou. Radek totiž svojí zručnost zajel videlně velmi opatrně oproti jindy, kdy jeho jízda bývá hodně „agresivní“, asi i s vědomím, že se to Mirkovi nepovedlo. A Míru porazil o 26 bodů, čímž pro jejich posádku získal v součtu všech bodů v soutěži vítězství v 9. kole a vzhledem k tomu, jak se vyvinuly události v posledním kole, které teprve v té chvíli startovalo, to znamenalo mistrovský titul.

Věřte, nevěřte, snad jsem si nic nevymyslel a opravdu se to stalo tak, jak jsem to popsal.


..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: MilanVlk   


  03.12.2019 23:46   V sobotu začneme řešit itineráře ZIMY 2019.
..........................................................................................................................................................................
Vše je připraveno na zahájení tradiční soutěže v řešení internetových itinerářů. Letos slibuje kvalitní itineráře, protože s jejich přípravou ochotně souhlasili autoři tratí, kteří patří mezi ty nejlepší. Já jsem všech pět projel, samozřejmě ne hned napoprvé, a můžu prohlásit, že mé představy nezklamaly.

Letos budeme soutěžit opět anonymně, bez jakéhokoli pořadí, ale s touhou dostat se do dalšího kola soutěže. Registrovaný bude jen email soutěžícího, který umožní zaslání kódů pro vstupy do dalších etap. Samozřejmě ani tento email nebude nikde uvedený.


Každou půlnoc z pátku na sobotu bude zveřejněn jeden itinerář. Autoři se představí v tomto pořadí:
Petr Černý, Zdeněk Jíše, Mirek Paulů, Petr Dvorský a na závěr Janek Prošek.

Samozřejmě, že každý itinerář obsahuje nějaký problém, přes který se bude pro někoho obtížné dostat. S tím jsem počítal a proto v každé etapě bude po 72 hodinách od doby, kdy si soutěžící stáhne itinerář, k dispozici 1. nápověda. Pokud by tato pomoc nestačila, tak po přečtení této nápovědy bude po 24 hodinách k dispozici druhá. Za stejnou dobu pak třetí a nakonec čtvrtá, která prozradí jak to myslel autor.

Diskutujme ke každé etapě na uzavřené diskuzi, abychom nenapovídali ostatním. Do uzavřené diskuze muže však přispívat jen ten, který úspěšně danou etapu dokončí nebo až po 10ti dnech od zveřejnění itineráře.

Aby vše fungovalo, tak jak má, je moje veliké přání. Dalo mi to dost příprav. Vše by mělo probíhat bez mé pomoci. Je to trochu složitější, než minule, tak když se něco po.... , tak na mě moc nenadávejte.

Příjemnou zábavu !!!!
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža   


  28.11.2019 19:49   O CENU AMK SHD MOST 2019
Na žádost pořadatelů předávám:

1.kontrolu měřidel
2.Přejezd z JZ den na start denní části
3.JZ pro noc
4.JZ pro den

..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: ZdenekJ   


  25.11.2019 20:35   Service tour 2019 - pohled z bedny noc
Před soutěží v Praze jsme měli hodně co dohánět a tak jsme potřebovali urvat nějaký dobrý výsledek. Ale bylo zřejmé, že proti domácím posádkám z Kladna to nebude jednoduché.

Předehrou soutěže bylo zoufání Mirka na diskuzi, že se mu nedaří zkopírovat mapy. Což ještě zvýraznil na rozpravě, že topografické značky průjezdu nebrání. Ale to, co jsme dostali, asi nečekal nikdo. Měl jsem pocit, že bych ani nenašel cíl po hlavní silnici. Nějak jsem ale doufal, že to půjde. Výhodou pro všechny bylo, že máme dneska navigace, podle kterých se dalo občas také orientovat. Nakonec to asi tak hrozné nebylo, všichni do cíle dojeli.

1.etapa. Podle výsledků nám všem zamotal hlavu hned zkraje azimut 270, který byl ale na hlavní cestě. Příjezd a návrat na první slepou mapou byla zajímavá jízda s přehodnocováním a zapomínáním. Hledání jednosměrek do kóty 145 nám šla, jen nakonec jsem si nevzal slova autora za vlastní, že vložák končí v kótě. Vzal jsem to po šlindenbušsky, tedy že návěští mám před křižovatkou a tak jsem si kromě času přidal živou navíc. U kóty 148 po pochopení, co je mapová komunikace a kde je mapová jednosměrka, se objevila pěkná kombinace zakončená přenesením detailu až na křižovatku, kde jsme vyjeli na hlavní. Tady chybovala Simča, já o pár kilometrů dále. Zcela jsem zazdil příjezd do časovky reálně a mapově jsem minul celý konec za dvěstě.

2.etapa. Hned po rozjezdu jsem do důsledků nejel nejkratší cestou a jedna sedmdesátčtyřka nám chyběla. Lada bez chyb vychytala 3x vložák K+B. Pak skoro nám všem chyběly 3 průjezdky, možná jsme nepochopili autora, možná autor nepochopil nás. Nicméně jsme bez problémů odjeli všichni jinou cestou. 4x rovně jsem podcenil. Bylo mi jasné, v čem je finta, ale po té, co jsme chytli jenom hlavní ulice, jsem se nevrátil a brali jsme živou navíc. V obci Kopanina nejdřív klasický průjezd jednosměrkou pod most a pak dopravní značení, tak komentované v diskuzi. Dopravní značka přikázaný směr přenesená o 500 metrů dále, než byla zcela jasně zamýšlená křižovatka, pro kterou značka platí. Podobně se to opakovalo ve dne. Něco podobného se řešilo už mnohokrát a vždy z toho vyšlo, že musíme dopravní značení akceptovat stejně jako ostatní řidiči a zdvojování značení ještě neznamená přenášení příkazu jinam.

3.etapa. Na začátku jsme se nějak nemohli dopočítat čtyř dejek, ale SPK X měli asi všichni. Zatímco druhá etapa nebyla tak zajímavá, třetí to vynahradila. Podmínka střídání sudých a lichých kót nabízela většinou několik variant. Od Středokluk do Buštěhradu jsme se většinou kótám vyhýbali. V Buštěhradu jsme se zase museli do liché kóty 341 vrátit a vyhnout se nastrčené 349. Že doma není nikdo prorokem ukázala Verča. Chyby na posledních průjezdech ji z prvního průběžného místa odsunuly na třetí. Pavel Kotina a Mirek Zdrubecký zásadní chyby, na rozdíl od nás, neudělali a měli nakročeno na první vítězství v sezoně. Nakonec si ale museli počkat až do soboty. Stodeset bodů za překročení rychlosti je odsunulo o jeden bod na druhé místo. Jeden bod, to snad není ani muška zlatá.

A co nakonec? První pohled na mapy napovídal, že by to mohla být ztracená cesta do Prahy. Ale zajímavé itineráře posunuly dojem ze soutěže nahoru. Nuda ani zoufalství to rozhodně nebyla. A nakonec společně s denní vydařenou soutěží to bylo dobré dvoukolo.

MirekP

..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: MirekP   


  13.11.2019 16:03   Pohled z bedny Svatomartinská - MP dopo odpo rok
Trochu jinak. Ti navigátoři do toho vidí a rozebírají průjezdy. R.A. je v běhu a dostal jsem licenci na pohled můj. Vidím v iti jen něco problémové co řešíme spolu.
Byl to trochu jiný adrenalin a výzva. Asi všichni ví o co šlo - Ladu a Mirka Paulů trochu poškádlit, aby titul MP neměli úplně zadarmo když si řeknou "jó to stačí". Po Pretioxu družstva s MP to tak nějak padlo do klína. Taky za to můžou novoty v organizaci všech seriálů, že na Moravě stačilo zajet 2 dvojkola. To mě probudilo po 4 letech neježdění to zkusit.
Tak jsme jeli.
Dopoledne: Už to tu bylo - hned po startu všichni ve špatným fuflíku a já už to tušil ... á sakra to bude na náhodě ... a taky že jo ... pak ještě fuflíček o kterém psal Jura4 že ho nevidí ještě teď - ten jsme taky neviděli ... při vyhodnocování furt +/- 1-3 takže po dopoledni nejistota. Všechno rozhodla až zručka, která se jela odpoledne mezi etapami. To už všichni známe, že někdy rozhodují totální drobnosti. Například jedno váhavé otáčení nebo nestihnutý semafor, kvůli kterým přijedete o 19 vteřin do časovky později. Nebo jeden kolek ve zručce. To by všechno nevadilo. !!!! Kdyby nás nepodřízl sám PERUN a neposlal nám do zručky cizí auto. V brance slalomu stojí a s pořadatelem se baví. Takže pak už to nebylo ono a výsledek 3. Konec škádlení s úřadujícími mistry. Pokud by si to chtěl pořadatel chtít sám hodit na hlavu - tak si to hoď a příště všichni si hlídejme vjezd do zručky - mohlo by být hůř až někdo někoho přejede.
Odpoledne: tak probuď se honem po zelí s knedlama !! ... první etapa hned makačka a půlhodinová sekera ... ale R.A. makal a hned jsem zas tušil jó tady by to mělo být v poho, náročnější zadání je R.A. parketa. Druhá etapa už klidnější dojezd v pohodě.
Něco k řešení iti co nikdo v diskuzi neřešil, pořešeno souhlasně se stavitelem až post: etapa O1 za kótou 329 reálná chlupatá přechod na mapovou chlupatou - po projetí poslední odbočky reálné mám jet reálně na první mapový chlup mapové - to je tedy reálně rovně projet mapovou protisměrnou kterou sis sám udělal a kříž a furt rovně až na téčko kde to teprve můžeš udělat (co ty na to rozboráři Mašku?) - dořešit to na místě už nešlo ale to nám nevadilo
Souhrn - NEOPAKOVATELNÉ A NEZAPOMENUTELNÉ. Pořadateli děkujeme a Ladě s Mirkem blahopřejeme.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Lole