začínáme s AOS      řády aos      uzavřená diskuze      přihlášky - propozice      výpočetní program      archiv výsledků      archiv jednotlivců      fotogalerie      videogalerie      radary      dopisovatelé      kontakty 
   ARCHÍV:
.
         2023
.
         2022
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  23.03.2020 17:50   AOS Beskydy 2021
Pořadatelé vedení obětavým ředitelem soutěže Pavlem Zbytovským, rozhodli o přesunu připravované super akce o necelý rok. Nový termín je 7. - 9. 5. 2021.

Letošní akce měla být velkolepým rozloučením této pořadatelské skupiny, která spoustu let pořádala neuvěřitelné množství soutěží všech kategorií, které v AOS existují. To vše bylo načasováno tak, aby soutěž proběhla v době Pavlových sedmdesátin.

Vše, včetně itinerářů bylo připraveno! Ale odklad nevadí, protože bude čas tyto doplnit o třetí etapy, aby byl mistrák plnohodnotný.

Snad nebude vadit, že již připravené upomínkové předměty pro všechny účastníky, budou označeny logem "AOS Beskydská 70 / 2020". V prováděčkách asi uvedeme skrytou pravdu, že jde o "AOS Beskydy 71 / 2021" :-)

Přesun termínu bude možná pro někoho pozitivní s tím, že naše pořadatelská parta bude fungovat o rok déle. Ale pozor! Kromě Martina již všichni patříme do rizikové skupiny, kde je nejdůležitější přežít tuto, pro nás nebezpečnou dobu.

Děkujeme za pochopení

Zbytovský Pavel, Dužík Vláďa, Klasa Martin a Krygler Jirka.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža   
  23.03.2020 12:55   Něco na odreagování
..........................................................................................................................................................................
Když se ještě mohlo cestovat, tak jsem o AOSkách přemejšlel i na Kubě. Co asi teď udělá tento vozka, když 100 metrů vlevo je kóta 101?
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: PetrM   
  22.03.2020 20:11   Pohled z severočeského křoví
Chtěl jsem psát hned po mistráku, ale nějak nebyl čas. Teď, jak kolem lítají ty virlové, pardon virové, tak je trocha času a navíc se nic nového v AOS neděje, takže je to stále ještě aktuální.

Úvodní dvoukolo leošního mistráku bylo velmi zdařilé. 1. kolo od Boudných i 2.kolo od Špačka s Ačaiem, to byly velmi kvalitně postavené soutěže a byla znát i pevná ruka hlavního rozhodčího J.Holmana. Nám jako posádce se víc líbilo 2. kolo, a to nejenom kvůli našemu umístění, ale to je subjektivní názor. Chtěl bych se ale zmínit o dvou momentech, které mi trošku, ale opravdu jenom trošku, pokazily velmi dobrý dojem.

V nočním kole to bylo zadání ČK ve 3. etapě. Start byl v ČK2 v Turnově a poslední okénko itineráře bylo zase ČK2, na první pohled se jednalo o evidentní chybu pořadatele, protože bylo jasné, že etapa končí v místě startu do soutěže u Libošovic, ostatně tak to bylo i podle řádů zadáno v záhlaví itineráře. Podle pozdějšího vyjádření pořadatelů v první fázi šlo opravdu o chybu, ale nakonec z toho pořadatel udělal chyták, kdy z předposledního okénka po soutěžících chtěl, aby jeli do ČK2, což bylo na start 3. etapy. Pořadateli se to ale zřejmě velmi zalíbilo, je to neuvěřitelná finta, na kterou pořadatel obětoval živou PK a kterou pochopila pouze jediná posádka, budoucí mistři (st.č. 3, Ku-Ku). Pořadatel si ale neuvědomil, jak velkou zátěž tím připravil do budoucích soutěží. Teď když v itineráři uvidíme sebevětší hovadinu, kterých se povede na našich soutěžích nespočet, budeme přemýšlet o tom, co je to za fintu a co tím pořadatel myslel, než abychom to jako doposud vypustili s tím, že pořadatel udělal chybu a jede se dál.

V denním kole byl ve 3. etapě vložený iti, vjeď do každé ulice označené dopravní značkou „Slepá ulice“. V průběhu etapy se to objevilo několikrát, poslední takováto značka byla ve Veseci u Sobotky. Dobrá finta, ale proč byla za 260 TB? Oceňuji, když jedna chyba v itineráři je za 60-160 TB, to v pořádku. Pak jsou chyby za více bodů, kdy pořadatel nedomyslí, co soutěžící je schopen nelogicky vymyslet, takže to ani nemůže pohlídat. Ale tady šlo o připravenou jednoduchou fintu, která byla pohlídána otočnou průjezdkou. Stačilo na ní přidat kromě otočení ještě jeď vlevo a bylo by to z našeho pohledu v pořádku za 100 TB a ne za právě těch 260 TB, které jsme si přehlédnutím značky připsali my.

A k denní soutěži ještě trochu po pobavení, ohledně radaru na 40 km/h u Jinolických rybníků. Značku jsem jako mnoho dalších neregistroval, ale v obci jsem dojel Jirku Kubíčka, který se ploužil rychlostí nějakých 41-43 km/h podle mého digi tachometru, což je ve skutečnosti tak čtyřicítka. V první chvíli jsem ho chtěl předjet, ale pak jsem si to rozmyslel a coural se za ním, z čehož jsem měl posléze radost, neboť jsme projeli kolem radaru. Ještě v cíli jsem mu děkoval, že nás svojí pomalou jízdou zachránil od bodového přídělu. Jaké však bylo překvapení, když jsme ve výsledkové listině zjistili, že nám změřili oběma 54 km/h za 140 TB. Ale jak to tam naměřili, to je pro mne dodnes záhadou.

Když už jsem se rozepsal, tak úplně nakonec k současné situaci, tedy jak já jsem aktuální !!! První kalendářní polovina aosácké sezóny je díky turbochřipce zabitá. I kdyby polevila karanténa, tak si nedovedu představit, jak by se na naše projíždění obcí dívalo místní obyvatelstvo, které k nám nechová vřelé sympatije normálně, natož krátce po virovém napadení. Ono ani na podzim to z tohoto pohledu nebude o moc lepší. Ještě že se na úvod alespoň odjela Hrubá Skála, v nejhorším můžeme přistoupit ke krizovému řešení a máme dokonce koho vyhlásit za letošní mistry republiky, ostatně i tak by si to zasloužili, viz můj popis výše. Vždycky jsme se ptali, přežije AOS rok 2000? Dnes je aktuální otázka, přežije AOS virový rok 2020? Já doufám, že ano. V nejhorším kluci udělají znovu Hrubou Skálu a celý připravený ročník odjedeme v roce 2021. Ale buďme optimističtí, třeba se vše obrátí v dobré...........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: MilanVlk