začínáme s AOS      řády aos      uzavřená diskuze      přihlášky - propozice      výpočetní program      archiv výsledků      archiv jednotlivců      fotogalerie      videogalerie      radary      dopisovatelé      kontakty 
   ARCHÍV:
.
         2023
.
         2022
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  07.12.2022 18:42   Pohled z bedny posádky 111
Na Hlučín se vždy těším, ale tentokrát opět chyběla „paní Colombová“ a musel jsem navigovat sám.

1.etapa vcelku jednoduchá a i přesto jsem seknul PK za 400. Druhý příjezd do bodu A jsem nejel nejkratším způsobem a pak následně prokaučoval PK 8. Pak už to vcelku šlo a byli jsme jediná posádka se správným průjezdem Ludgeřovic, jen v závěru na světlech se stopkou v Hlučíně špatně vyhodnocen vložák s chlívečkem semaforu a už opět za 200. Čas přiměřený, sekera 6 minut.

2.etapa v 1.části se slepkama-SM1 vcelku dobře jen jsem zapomněl umazat PK ze špatného vyhodnocení trasy. SM 2 ignorace plné čáry za 200 a následně ignorace řidiče, že Děhylov hlavní je přerušená další 100.
SM3 nebyla průjezdná tedy nehodnocená. Na SM4 asi nikdo neudělal chybu a jedeme na SM5.
V zadání bylo, že všechny SM jsou v M25, ale zde byla chybka a při jízdě po delší straně SM5 jsme končili v lese. Tak to asi bude jinak a dojeli jsme to jako měrku M5 a čekali, co bude v cíli za rozuzlení. V Děhylov šlo pak provést opět jen část zadání a SM 6 bez problémů.

Na závěr špatně vyhodnocený průjezd SM1 za 300-asi únava a cíl.
Opět časově přiměřené a i na jednoduchých věcech lze nasekat blbosti.

Děkuji tímto Vláďovi a Jiřímu za pěknou soutěž.

..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Klár Zdeněk   
  06.12.2022 10:30   Pohled z denní bedny Hlučín 2022
Týden po závodě se mě PetrČ. zeptal, jestli už jsem napsal „Pohled z bedny“ a já se úplně vyděsil, protože itiky už jsem si uklidil na půdu. Už jsem nějak zapomněl, že se to standardně píše…
Na závěr sezóny to ale bylo příjemné rozptýlení, Duža to prostě umí. V noci i ve dne v podstatě bez chyb. Jednoduché itiky ale o to záludnější. Navíc jsem rád, že jsme se poprvé po mém znovuzrození zase vrátili do Hlučína. Ty loňské Kunčice p.O. to známé prostředí nenahradily i když byly taky pěkné.
Den byl hezky jezdivej, v 1.etapě byla pěkná finta s ukončením jízdy po SM 1 reálně a následujícím dlouhým objezdem okolo hřbitova. No a pak jsme na konci etapy sežrali i s navijákem to, že skoro celý průjezd Hlučínem se jel vložákově podle dodatkových tabulek u značky hlavní silnice. A vůbec mě nenapadlo, že proto nejsme mapově v kótě 107 a chybělo nám jedno kolečko přes náměstí.
No a ve 2.etapě jsme vyrazili do polí. V Markvartovicích byl drobný problém s reálem, kde se mělo jezdit na nevyznačených křižovatkách vlevo. Tam nás to hned za značkou „Přechod pro chodce“ hodilo vlevo (s poznámkou, kam ten Boudnej jede, což asi autor nechtěl) a tak se nás několik posádek projelo po zahradách domorodců. Pak v Darkovičkách nás jezdil vláček Kubíčci, Paulů, staří Kladeňáci a my a užili jsme si objezd křižovatky nahoře u bunkru. Pak nám v Hlučíně nějaký asi domorodec postavil starý nečekaný plech „X“ před plech „R“ ale bylo to v pohodě. No a pak jsme se nachytali na mapovém tvaru křižovatky s hlavní a nedojeli si ještě jednou pro razítko u Jurase za Shellkou.
Ještě bych chtěl poznamenat, že když už nejezdí Ludvíci, tak jsme byli v noci, i ve dne posádkou, která nabrala na čase nejmíň bodů. To bude asi tím novým autem, které tak nehoupe a nedrncá a dá se lépe mapovat i za jízdy.
No a sumárně nás to denní vítězství dokázalo udržet překvapivě na bedně na celoroční soutěži „O pohár AČR“!! Kéž by to příští rok pro nás začalo stejně úspěšně jako to letos skončilo.
Teď jsem zvědavej, jakej „Pohled z noční bedny“ napíše Jirka zvláště s přihlédnutím k tomu nesmyslnému objíždění trojúhelníku u kolejí VŠB.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: PetrM   
  28.11.2022 13:04   Historické záběry v našem videoarchívu
Petrovi Černému se podařilo převést historické video, které jsem natáčel jako duchovní otec největší BOAS po pádu komunismu - Severomoravského Dakaru. Pro pamětníky je ke shlédnutí kompletní startovní listina, která připomene všech 150 posádek, které se soutěže zúčastnili. Startovalo se před celulózkou v Paskově u Frýdku-Místku za účasti čerstvého vítěze opravdového Dakaru Karla Loprajse se svoji slavnou tatrou. Celá soutěž se jela v duchu ekologické změny k lepšímu očekávané po pádu komunismu. Stejně tak byl pojat i slavnostní večer ve Velké Bystřici u Olomouce, který proběhl v režii Jardy Koše.

Přidali jsme i video z Dakaru 1993, který startoval v Brněnské pískovně s cílem ve Fryčovicích u Frýdku-Místku. Záběry s fantastické jízdy pískovnou existují (někomu jsem je půjčil - ale komu ??). Video osahuje až zastávku na Pinduli, kde se posádky pro razítko museli trochu projít, záběry z dojezdu do cíle, kde byl hromadný příjezd a vyhlášení vítězu v cíli. Zde si můžeme připomenout jak někteří účastníci tehdy vypadali :-) . Za zmínku stojí i ceny pro vítěze, které měly opravdu svoji váhu. Byli to půlmetroví betonoví trpaslíci!

Dakar 1990
Dakar 1993
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža