začínáme s AOS      řády aos      uzavřená diskuze      přihlášky - propozice      výpočetní program      archiv výsledků      archiv jednotlivců      fotogalerie      videogalerie      radary      dopisovatelé      kontakty 
   ARCHÍV:
.
         2023
.
         2022
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  26.02.2018 15:35   Ročenka 2017 a její příloha ke stažení.
..........................................................................................................................................................................
zde můžete stáhnout:............ROČENKA 2017..............PŘÍLOHA ROČENKY 2017
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža   


  25.02.2018 20:27   Ročenka R.A.
Po krátkém nechápavém rozhovoru se Simčou jsem zjistil, že můj příspěvek do ročenky byl redakčně krácen. Abych tedy předešel dalším podobným rozhovorům, tak ho dám celý sem.

A je to tu po roce zase. Vlčák mě musí několikrát upomínat, abych něco poslal do ročenky a já mám jako každý rok problém se k tomu dokopat. Takže začínám až 4. února a předtím ještě volám Alešovi, jak to vidím s letošní sezónou.

Uplynulá sezóna pro nás nezačala nejlépe. Plán vyhrát toho co nejvíce a být tak na termín porodu (8. září) doma, nebo ještě lépe na Tour Cemo, vzal rychle za své. První jednička se podařila až na čtvrtém kole. Nešlo se tedy moc divit Mírovi Zdrubeckému, který mi při pohledu na naše tři auta (čísla 1-3) čekající v pátem kole na zručku doporučoval, ať si to vyfotím, protože už nebude moc jiných příležitostí. Nakonec měl naštěstí pravdu jen ze dvou třetin. Já jsem byl v té době v klidu a asi i přehnaně optimistický. Druhé kolo u Míry Paulů jsme totiž nevyhráli jen těsně o 46 TB, přestože Aleš mohutně "zabodoval" na radarech 390 a 60 TB a 2x 50 TB na tajných. V Lučině to pak bylo vše vyrovnané a o pár bodech. A hlavně se nenašel nikdo, kdo by více pravidelně bodoval. Jen Verča s Radkem už sice měli dvě jedničky, ale taky byli 14. a 9.
Po Lipnici to bylo spíš horší, my jen 2x 4, a dopředu se hnali vítězstvím Kubíčci a také Paulů, zatím díky pořádání nenápadně v půlce tabulky. Kupodivu jsem byl pořád v klidu a věřil si. O trochu méně v klidu byla moje žena, když jsme v termínu porodu odjížděli na mistrák do Prahy. Ale na porod to nevypadlo, a když tak jsme za dvě hodiny zpátky. A v Praze se nám zadařilo. Pro nás pravděpodobně rozhodujícím momentem sezóny bylo zrušení jedné z nočních etap. Už si to přesně nepamatuju, asi bysme stejně vyhráli, nebo byli maximálně druzí, ale Paulů to tam někde zepředu posunulo až na 7. místo. I když teď na to koukám, že pokud by to tedy neměli vyhrát, tak by jim to na titul stejně nestačilo. No každopádně jsme stihli dokonce i to prase na Tour Cemo a to včetně Lenči, která tam přijela z Brna. Kája se pak v klidu narodila až 18. září, šikulky.

Před posledním kolem bylo jasné, že o titul už nás mohou připravit už právě jen Paulů a to jedině tím, že vyhrají a my budeme nejlépe čtvrtí. I když soutěž byla dobrá a těžší, což nám většinou sedí, tak jsme zajeli náš nejhorší výsledek v sezóně a skončili 7. Paulů naštěstí hozenou rukavici nezvedli a skončili pátí, což je dokonce vykoplo i mimo celkovou bednu. Drtivým vítězstvím se na ni vrátili Kubíčci a Verča s Radkem ji druhým místem nakonec těsně uhájili. Takže uf, je to tam!

Moravský pohár jsme opět chtěli jezdit jen tak, aby nám to dalo, a opět z toho byla nutnost odjezdit komplet celou sezónu. Po prvních čtyřech kolech jsme měli 9, 7, 5, 2 a Karolína s Ludvíkem 1, 2, 0, 3. Pak už jsme se zlepšili a nakonec obhájili s náskokem vítězství v Moravském poháru, pro mě už desáté.

V družstvech jsme po supertýmu z roku 2016, tentokrát postavili čistě náš domácí BASK tým. Společně s Jirky, kteří perfektně rozjeli sezónu, jsme měli v družstvu posádku Holub-Veselá, kteří s AOS původně začali na našem každoročním Tour Cemo. Doufal jsem v bednu a zadařilo se skvělé druhé místo. Obrovským překvapením pro mě bylo třetí místo Zadáků, ještě jednou gratulace a také to, jak rychle a dobře to zvládlo vítězné družstvo. Na všechny najeli víc jak půl hodiny a na nás, jako pro změnu nejpomalejší družstvo, dokonce 105 minut. Hezky pěkně.
Hlučínští pořadatelé se opět předvedli v nejlepším světle a velké množství posádek bez problému zvládli. Klidně bych zachoval podobný model i do budoucna, jen ideálně s mistrákem už v noci, aby na všechno pak v sobotu bylo více času a dřív se skončilo.

Nesmím samozřejmě zapomenout na moje nejoblíbenější Prase. Jako vždy nám dal nejvíce zabrat POMZ, kterej jsme nakonec vzdali. To ale asi většina a tak se nám podařilo vyhrát a dokonce i včetně zručky a doprovodných soutěží. Ani nás pořadatel už nechtěl vyhlašovat .
Každopádně to bylo perfektní, na lezení na rozpálené stěně určitě jen tak nezapomenu. K dokonalosti chyběla snad jen větší zručka, na kterou jsme byli zvyklí z minulých let. Tak třeba letos ;-).

No a co dál, dál nic. Už několik posledních sezón hledám motivaci a je to strašně těžký pořád obhajovat a nemít možnost se nikam posunout. Poslední roky jsem se tedy upínal, díky Dužovým perfektním statistikám, k žebříčku medailistů MČR. Tam jsem teď na prvním místě a také jsem se osamostatnil s počtem titulů. Aleš mě po posledním mistráku ještě ukecal, že alespoň mistrák. Nedávno však do kalendáře přibyl mistrák v Přerově v termínu, ze kterého jsme posouvali Tour Cemo, kvůli něčemu u Aleše v práci a já už tam mám něco domluveno s rodinou. Spolu s našim pořádáním by už šla sezóna odjet těžce. Bral jsem to tedy jako znamení a možná i trochu vysvobození. Takže letos nic a kdo ví, třeba bude motivace za rok vyzvat nové mistry. Taky mi tím vznikne nějaký prostor na pořádání mistráku v Hodoníně. Budeme tam určitě do neděle se STEPem a všem doporučuji se k nám přidat. Je tam krásně, přímo v areálu se dá koupat v biotopu a v suterénu je ping-pong. V to vše tedy musíme trochu doufat, protože momentálně probíhá až do dubna větší rekonstrukce.
Samozřejmě, že si zajedeme na Prase, asi i na družstva a třeba i něco jako Spišská Belá…

Všem díky a soutěžte čestně a poctivě, v duchu Řádů těchto soutěží se snahou o co nejlepší umístění.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: R.A.   


  08.02.2018 21:38   Facebook AOS je spuštěn!
Milí závodníci a přátelé AOS,
dnešního dne byla spuštěna oficiální Facebooková stránka AOS. Nejedná se v žádném případě o náhradu našeho diskuzního fóra či uzavřenou skupinu pro závodníky - naopak, na stránce se budou během sezóny objevovat nové informace, a bude tak sloužit jako další komunikační kanál nejen k nám, závodníkům, ale zejména k širší veřejnosti. Stránku najdete pod odkazem facebook.com/aoscz.info. Račte tedy nahlédnout, lajkovat jak o život a podílet se na živvotě AOS i na tomto kanále. Budu také rád, pokud naši stránku rozšíříte i mezi vaše přátele a známé, které by mohly AOS zajímat. Věřím, že se pomocí Facebooku dostanou AOS do povědomí širšího okruhu lidí, než je tomu doposud.
P.M.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Manda   


  07.02.2018 12:15   Výkonný výbor Svazu AOS připravuje sezónu 2018
K 7.2.2018 : kalendář, pokyny MČR a mistr volantu, pokyny Národní poháry a pokyny Shell cup                               

Členové výkonného výboru našeho svazu intenzivně pracují na aktualizací pokynů potřebných pro průběh sezóny 2018.
Jedná se o pokyny pro účastníky Mistrovství ČR, pokyny pro účastníky Národních pohárů a pokyny pro účastníky Shell cupu.
Velmi důležitým dokumentem budou aktualizované pokyny pro stavitele tratí. Tam bude jasně uvedeno, čeho se mají stavitelé tratí vyvarovat. Pokyny vycházejí z problémových zadání v itinerářích v uplynulých sezónách.

K dnešnímu dni jsou zveřejněny tyto pokyny:

POKYNY PRO MISTROVSTVÍ ČR 2018

POKYNY PRO NÁRODNÍ POHÁRY 2018

POKYNY PRO SHELL CUP 2018

POKYNY PRO MISTR VOLANTU 2018

KALENDÁŘ SOUTĚŽÍ 2018
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža   


  08.01.2018 14:31   Adresář jezdců a příznivců AOS.
Mnohdy se nám stává, že se potřebujeme spojit z někým z našeho sportu a marně sháníme na něho kontakt. Proto již před léty přišel Karel Kuklík s nápadem vytvořit adresář AOS.
Původní záměr byl rozsáhlejší. Měl obsahovat i adresu či datum narození. To asi proto, abychom si mohli vzájemně popřát :-) Toto jsme museli zamítnout s ohledem na zákon o ochraně osobních údajů. Nám přece postačí jen e-mail či telefonní číslo.
Taky jsme později zamítli, aby byl veřejně přístupný. Bude jen pro vybraný okruh lidí. Nebude stačit jen pouhá registrace, ale tuto musí schválit ještě správce adresáře, který si ověří, zda jde opravdu o člověka, který tam může nahlížet.
V adresáři budou pouze telefonní čísla a e-maily těch, kteří s jejich uvedením souhlasili. Jediný volně přístupný údaj pro všechny bude přezdívka používaná v naší diskuzi.

Jak se do adresáře dostat:
1) vyplnit registraci a odeslat
2) čekat na schválení registrace správcem (může to trvat i delší dobu)
Po schválení registrace:
1) přihlásit se pomocí hesla
2) na e-mail registrovaného přijde obratem přístupový kód (platný 60 min.)
3) zadám přístupový kód a jsem v adresáři

Možná to vypadá trochu složitější, ale chtěli jsme adresář co nejvíce zabezpečit. Budeme rádi , pokud se v hojném počtu budete registrovat, aby adresář mohl dobře sloužit svému účelu.

Vláďa Dužík a Karel Kuklík
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža