začínáme s AOS      řády aos      uzavřená diskuze      přihlášky - propozice      výpočetní program      archiv výsledků      archiv jednotlivců      fotogalerie      videogalerie      radary      dopisovatelé      kontakty 
   ARCHÍV:
.
         2023
.
         2022
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  24.06.2018 21:56   Teď už je na řadě Prasátko !!
..........................................................................................................................................................................
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Jíše Zdeněk   
  18.06.2018 10:45   Pohled z bedny – Ostrava!!! 2018 – dopoledne
Na soutěžích Martina Klasy se mi vždy docela daří, a proto i když je Ostrava daleko, se sem vždycky těším. A zajímavé je, že poslední MP v roce 2016 dopoledne skončil úplně stejně jako teď – 1.Černý-Mašek a 2.Holman-Dužík.
Jeli jsme do Ostravy už v pátek odpoledne, protože to Petr Černý pojal pracovně a asi to bylo dobře. Ostrava na otočku totiž není nejlepší volba, pokud celý den sedíte v autě při soutěži.
Sice mezi přihlášenými nebyli Kubíčci (asi proto, že se jim u Martina Klasy nikdy nedaří) ale soupeři byli zvuční. Do Ostravy přijeli Paulů, Kladeňáci, vždycky nabitej Jarda Holman nyní s Vláďou Dužíkem a letos výborní Magdoleni. Když jsem ale viděl na zručce netradiční vozový park – Paulů i Kotinovi neměli jejich klasická soutěžní AOS vozidla ale naopak auta pro pohodlné svezení (Míra s Ladou jeli rovnou z Ostravy na dofču), tak jsme tušili větší šanci.
Ale proč se do Ostravy hlavně jezdí, je výborná péče o účastníky. Zuzana Klasová zase napekla spoustu koláčků a dortíků a přichystala pro každého speciální AOS perníčky!! Prostě super!!
Obě kola MP měla dvě etapy. Když jsem dostal ITI 1.etapy a viděl, že má tři části, tak jsme chvíli nechápali, proč je v každé části stejný vložák „za každou dejkou jeď poprvé P“. Pak nám došlo, že to slovo „poprvé“ se tím ve 2.části jakoby vyruší a začne platit u už dříve projeté dejky vložák znova. A stejně jsme to sežrali… Pěkná byla mapová finta v České ulici, kde jsem si skoro automaticky napsal podruhé SPK C, než jsme si všimli DZ zákaz odbočení vlevo a tím vyhození z mapy u servisu a návrat po ní zpět. No a pak jsme v Hrabůvce udělali chybu na mapové chlupaté, kde jsme přehlídnuli dejku. Tím se nám celá chlupatá posunula o křižovatku a bylo vymalováno. Vymalováno proto, že jsme díky tomu vynechali část prostoru, kde byly další dvě finty s dejkou. Drahé!!!
Pak tam byly takové podivné slepé mapy ve tvaru karabiny, které jsem si vynášel spíše na cit ale teď u poče na mapy.cz se mi to zdá už zcela jasné. Martin tam pak kus etapy kvůli reálnému tvaru zrušil ale přišlo mi to docela v pohodě jetelné. Rušit se to nemuselo. A na závěr etapy si Jirka Krygler pořádně zarazítkoval. Každému to mělo být 5x. Tady se mi to moc líbilo, jen nechápu, proč tam byl vložák s DZ Přikázaný směr jízdy. Stejně jsem tam chtěl jet P a pokud tam byl proto, abych přehlídnul jednosměrku k BILLE (SPK J), tak se mu to podařilo….
Druhá etapa byla lehčí a opět stejně jako v Kunštátě nedávno byla s vložákem s DZ Děti. Moc pěkná mapová finta za náměstím ve Vítkovicích (ještě, že už jsem se naučil měřit) a s SPK R. Pak nás DZ přikázaný směr jízdy vyhnala pod most (což normální řidič ale neudělá). No a pak už jsme honili čas. Časy se mi vůbec zdály docela utažené.
Každopádně to ale bylo celé moc pěkné a Martinovi a celému jeho týmu moc díky!!! Jen z fotbalu jsme toho moc neviděli, zvlášť když jsme byli v Praze až těsně po půlnoci.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: PetrM   
  11.06.2018 15:31   Druhé setkání dědků BOAS.


Již podruhé zorganizoval ve svém rodinném sídle mimořádnou akci Karel Kuklík se svoji ženou Hankou. Setkali se tam, dnes již trochu starší pamětníci, naší úchvatné motoristické disciplíny.
Na památečním fotu jsou zleva doprava: Hanka Kuklíková, Míra Baron, Jirka Kozel, Vláďa Dužík, Pavel Zbytovský, Jirka Bogdanowicz, Zdeněk Klenák, Karel Kuklík, Zdeněk Šimánek, Venca Hruška, Standa Kočí a Vašek Mrštík. Na fotce chybí Vláďa Vopátek a Milan Vlk, kteří museli odjet dříve.Seznamovací večírek, dal některým pořádně zabrat. Ještě, že se stany stavěly ještě před ním. I tak to některým trvalo nekonečně dlouho. Hlavně jednomu nejmenovanému, ale ten měl praxi ve stavění daleko větších vojenských stanů. Pak se pilo, jedlo a diskutovalo o všem možném.Jeden pak v tichosti uvažoval o budoucnosti AOS. Toto ticho pak v noci narušovala jediná žába, uvelebená na bazénu, snad 80ti decibelovým koncertem. Navzájem pak nebylo slyšet, co kdo komu vypráví. Naštěstí to již většině bylo jedno.Druhý den, Karel připravil poznávací výlet na Svatou horu u Příbrami a prohlídku dolů. Dlouho jsme dopoledne čekali, až se našli dva řidiči, kteří prohlásili, že již jsou schopni jízdy. Naskládali jsme se do dvou vozů a vyrazili. 500m mírného stoupání z parkoviště na Svatou horu, zamávalo pořádně s fyzičkou všech zúčastněných dědků. Na schodech překrásného kláštera sbírali síly na jeho prohlídku. Tam se jednoznačně schválila i myšlenka " Ne, do dolů, už ne !". Bylo totiž jasné, kdybychom šli dolu do dolů, tak bychom museli jít taky nahoru.Tak se tedy se přešlo na další bod programu, a to byla vyhlášená pečená kachna, v hospodě v Rybníkách. Tento zážitek by se dal shrnout do několika slov. Obrovská porce, měkoučké masíčko a vynikající chuť. Jen Zbyťák si dal obrovský řízek a Mira Baron raději jen polévku, protože prý ještě tolik jídla na posezení nikdy nesnědl. Po tomto přežrání se chtěla většina vrátit do svých stanů na poobědové zdřímnutí. Program však velel, že je čas na sportování. Ti, kteří byli ještě pohybu schopní, šli bojovat na okruh minigolfu. Ostatní se vyvalili do křesílek a jen sledovali. Z profilu bylo viděl jejich přeplněné břicha.
Následoval návrat ke Kuklíkům do pergoly, kde se opět debatovalo. Pilo se již o poznání méně. Někteří měli ještě dost ze včerejška a někteří si uvědomovali, že je druhý den čeká cesta domů.Jedním z debatovaných bodů, byla nespravedlnost v bodování v historických tabulkách. Není divu, protože toto se týkalo právě dědků, kteří jezdili mistrák před mnoha léty. Tehdy bylo například 15. místo vynikajícím výsledkem a dnes znamená poslední místo na mistráku. Když se vypočítává důchod, tak se taky výdělky před 30ti léty násobí koeficientem 8 a pak postupně menším a menším. Bylo rozhodnuto s tím něco udělat.
A pak se zase setmělo a znova začal koncert žab. Jen Zbyťák již vyprávěl trochu tišeji ......

A byla tu neděle a znovu se debatovalo a hlavně balily stany, protože se blížil déšť. Jeden stan se však sbalit nepodařilo. Jestli se nepletu patřil do Budějovic. Ale kluci ho stejně nakonec u Karla na zahradě zapomněli !
Závěrečné shrnutí: obrovská poklona Karlovi a Hance za příjemné tři dny mezi přátely !!!
Děkujeme.

PÁR FOTEK Z AKCE
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža