začínáme s AOS      řády aos      uzavřená diskuze      přihlášky - propozice      výpočetní program      archiv výsledků      archiv jednotlivců      fotogalerie      videogalerie      radary      dopisovatelé      kontakty 
   ARCHÍV:
.
         2023
.
         2022
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  24.06.2021 15:47   Letní Hlučín
Ahoj fšeci přihlášení,

Doplním již dříve uveřejněné propozice o 2 nově projížděné obce - Darkovice a Hať, postavení ČK 2 (cíl dopolední a start do odpolední části) se přesunulo od Městského úřadu z důvodu konání svateb naproti před cukrárnu VERONA.Velmi zdařilé ITI jsou připraveny dle náročnosti MP, MMP a SC. Jen suše konstatuji, že pořadatele velmi mrzí nízká účast po více jak roční pauze. Virtuální Aoska sice splnila v kovidové době svůj účel, ale přeci fyzická účast má především svůj společenský význam. Hlučínský AOS team se již dnes těší na Vaši masívní účast v listopadové Beskydské Aosce. Přeji všem krásnou dovolenou Vašich snů.

Ještě doplním seznam projížděných obcí - Děhylov, OVA - Třebovice,Poruba,Martinov,Krásné Pole,Velká Polom a Háj ve Slezsku.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Zbytak   


  17.06.2021 19:35   DAKAR a DAKÁREK - prováděčky a jízdy zručnosti


>> Prováděcí ustanovení <<
>> JZ dopoledne <<
>> JZ odpoledne <<


..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Hrzán Vít   


  02.06.2021 12:31   DAKAR a DAKÁREK
První letošní soutěž se nezadržitelně blíží. Tratě o víkendu zkontrolovala HR, poháry pro vítěze jsou již na cestě, hospody vymetly pavučiny a těší se na nás. V Polepech (dopolední start a odpolední cíl) nebudeme tentokrát v kulturáku, ale v "salónku" v přilehlé restauraci. V Levousích (mezi dopoledním a odpoledním kolem) nás s obědem čeká typická venkovská hospoda s rozlehlou zahrádkou a výběrem z několika druhů piv :-) Přihlášeným posádkám jsem již odeslal nabídku k výběru snídaní, obědů i večeří. Vy, kdož prokrastinujete, nenapínejte nás zbytečně dlouho, termín pro odeslání požadavků do hospod je neděle 13. června. V případě pozdější přihlášky už nebude šance výběru a dostanete šlejšky.

Nyní už zbývá jen pár drobností a můžeme to spustit. Těšíme se, přeci nás ta roční pauza nerozhodí. A vás?Víťa
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: matonni   


  27.05.2021 11:28   AOS Krakonoš 2021
Dobrý den všem příznivcům AOS. Sdělil jsem, že týden před soutěží zveřejním písemnou rozpravu. Smutnou skutečností však je to, že zde zveřejňuji pouze informaci, že akce plánovaná v termínu 11. a 12. června 2021 v Nepřivěci (dvoukolo Shell cupu) se s definitivní platností ruší. Nebudu zde rozebírat všechny okolnosti našeho rozhodnutí, ale zkusili jsme soutěž zachránit jakoukoli myslitelnou změnou, nepovedlo se. Posledni možností je, že se nám povede soutěž umístit do nějakého podzimního termínu. Při pohledu do kalendáře je však tato šance poměrně malá. Omlouvám se všem již přihlášeným posádkám i těm které svoji účast teprve zvažovaly. Pokud nastane jakákoli příznivá změna, provedu neprodleně informaci na našich stránkách. S pozdravem AOSu zdar Boudný Jiří.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Boudný Jiří st   


  18.05.2021 12:08   Nový výpočetní program soutěže pro všechny!
Tak kamarádi - pořadatelé, zdá se, že jsme více jak roční snahu o vytvoření výpočetního programu pro naše soutěže, dotáhli do vítězného konce a můžeme ho nabídnout k užívání.
Ne každý pořadatel má v dnešní době finanční prostředky, aby využil služeb pánů Hrabovských, kterým jejich program pracuje velmi dobře. Bohužel tito nebyli ochotni svůj program nabídnout zdarma k používání. Vůbec se jim teď nedivím, když vidím co se za tím skrývá. Věřím ale, že se na nás nebudou zlobit a jejich služby budou i nadále využívány.
Při loňském jarním kovidovém soutěžení jsem použil svůj prográmek, který byl jednoduchý a vykazoval spoustu chyb. Pomoc mi nabídl Vláďa Hrdina, který vytvořil něco co se zdálo, že je to to pravé. Do testování složitých kombinací, které se mohou v našich výkazech objevit se zapojil i Víťa Hrzán a začali jsme objevovat kombinace, se kterými si Vlaďův program nevěděl rady. Vypadalo to, že to vzdáme.
Tady se k nám ochotně připojil Zdeněk Jíše, který objevil někde program porovnávající DNA. Nabídl, že se pokusí ho přizpůsobit našim potřebám. A začalo to znova. Testování různých šílených kombinací a výsledky pořád OK ! Dokonce jsme programem prohnali výkazy z Kladenského mistráku a objevili ve vyhodnocení Hrabovských sice nepodstatnou chybičku, ale ta byla pro nás obrovskou vzpruhou. Testování jsme ukončili koncem léta s tím, že to počítá dokonale. Tady pracoval Zdeněk sám, protože to bylo již za mými schopnostmi s programováním.
Moje práce přišla teď. Vytvořit grafické prostředí pro zadávání údajů a vystup do výsledků. Tady již opět naběhla spolupráce s Víťou Hrzánem, který měl nekonečné množství připomínek, jak zjednodušit zadáváni. Díky znalosti s problémy se změnami vzoráků po odjetí soutěžicích do cíle, jsme do programu zabudovali snad všechno co se může přihodit. Po zadání změny se všechny výkazy v okamžiku přepočtou a změní výsledková listina. Samozřejmostí je výstup na mobil, kde si každý může prohlédnout vyhodnocení jízdních výkazů.
Velkou zatěžkávací zkouškou bylo těch 60 koronavirových iti na našem webu. Něco se při tom našlo a opravilo.
Teď jsme již v takovém stádiu, že program můžeme nabídnout všem zdarma na našem webu. Určitě se najde spousta připomínek k vylepšení. Pokud budou realizovatelné, nebude to problém.
Velkou výhodou programu je, že zadávání údajů do něho může probíhat z mnoha míst současně. Např. z ČK, JZ, tajných kontrol, soutěžních prvků atd. Taky ve výpočetním středisku se mohou ládovat údaje z více PC, tabletů či mobilů.
Změny po připomínkách lze zadat ve formátu "ano i ne" a "nebo". Nebo dokonce vytvořit až čtyři různé vzoráky a program vybere pro soutěžicího pro něj ten nejvýhodnější. Ukrade-li nebo přemístí někdo během soutěže průjezdku, je možnost ji zrušit a posádkám se tato PK nebude automaticky počítat jako navíc ani že chybí. Samozřejmostí je, že program hlídá disk za čas jak v jednotlivých etapách, tak celkově. Dokonce může pořadatel určit etapy do kterých povolí předčasný příjezd. Toto může i dodatečně a výsledky se bleskově přepočtou.
Výsledky na mobilu budou k dispozici od data a času, který do programu zadá pořadatel. Je možné povolit přístup dříve po zadání hesla. To třeba obdrží po dojezdu do cíle atp. Na mobilu lze sledovat průběžné výsledky, vzorové výkazy a vyhodnocení všech jízdních výkazů. Právě toto by mělo soutěž urychlit, protože případné chyby se dají řešit před vyvěšením výsledků.
Věřím, že naše roční úsilí bude přínosem jak pro pořadatele, tak i pro soutěžící.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža