začínáme s AOS      řády aos      uzavřená diskuze      přihlášky - propozice      výpočetní program      archiv výsledků      archiv jednotlivců      fotogalerie      videogalerie      radary      dopisovatelé      kontakty 
   ARCHÍV:
.
         2023
.
         2022
.
         2021
.
         2020
.
         2019
.
         2018
.
         2017
.
         2016
.
         2015
.
         2014
.
         2013
.
         2012
.
         2011

  22.11.2021 17:16   Mikulášská škola smyků v Praze
..........................................................................................................................................................................

Celý leták ke stažení zde
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Ludvík Jaromír   


  17.11.2021 19:58   DOBŘICHOVICE, prováděcí ustanovení
Tyto prováděcí ustanovení jsou zveřejněny 17.11. 2021 na stránkách AOS a budou vytištěné předány znovu při přejímce. Pokud se ještě něco změní po tomto datu, bude to vytištěno červeně.

TECHNICKÉ INFORMACE

1. Upřesnění prostoru soutěží: v noční soutěži se navíc projíždí obcí LETY a v denní soutěži obcemi: LETY, HOSTOMICE, VŠERADICE, NESVAČILY. V denní soutěži se nejede LHOTKA.

2. Reálné vzdálenosti jsou měřeny GPS tripmastrem, proto není vytvořen iti na kontrolu měřidel.

3. Startovní pořadí
NOC (16 posádek): 121, 57, 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
DEN (18 posádek): 121, 103, 70, 57, 1, 2, 3, 4, 5, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16

4. Délky a časy etap
NOC
1N 28 km 80 minut
2N 26 km 80 minut
3N 36 km 90 minut

DEN
1D 36 km 90 minut
2D 30 km 75 minut
3D 38 km 90 minut
Nezdůvodněné technické přestávky mezi etapami mohou být maximálně 5 minut. Při překročení tohoto času může být posádka penalizována. Trestné body mohou být uděleny i za diskuse mezi posádkami během těchto technických přestávek.

5. Připomínky lze podat na přiloženém formuláři za noční soutěž do 8 hodin ráno, za denní soutěž do 60 minut po dojetí. Připomínky předejte buď v cílové ČK nebo Milanu Vlkovi nebo Míše Modálkové.
Průběžné výsledky najdete na webu: https://aoscz.php5.cz/. Podané připomínky a jejich řešení budou zveřejněny na Informační tabuli, kterou najdete na téže adrese.

6. Jízdy zručnosti proběhnou po dojetí do cíle denního kola na asfaltovém hřišti v areálu Sokola Dobřichovice. Nejprve se pojede zručnost 7.kola a poté 8.kola. Plánek bude vyvěšen v prostoru JZ.
K jízdě zručnosti se dostavte neprodleně po dojetí denní soutěže, neboť se brzy stmívá, tak abyste nebyli znevýhodněni špatnou viditelností.
V případě minimálního bodového rozdílu v orientační jízdě na předních místech v 7.kole by došlo ke změně. Jela by se nejprve denní JZ a pak by odjely noční JZ posádky umístěné na nižších místech tabulky a následně by mezi sebou soutěžily posádky na předních místech za přihlížení ostatních. O této případné změně se rozhodne podle předběžných výsledků před startem do 8. kola.

NOČNÍ ČÁST
A. Na noční kolo budete potřebovat dostatečné osvětlení a dobrou lupu .
B. Při řešení iti nepoužíváme základní mapu: návrat na SM je podle mapy, podle které na SM najíždíš. Jedeš-li reálný iti na mapový údaj, jeď podle poslední zadané mapy a stejně se řeší i ostatní případy: vždy podle poslední uvedené mapy. Platí pouze pro noční soutěž.
C. Na kruhovém objezdu mohu jet reálně vlevo (=jízda po okruhu) nebo vpravo (=výjezd z okruhu).
D. Malá místa na otočení (ostrůvky, větší křižovatka) mohou být v mapách zakresleny větší než ve jsou skutečnosti.
E. Některé detaily zpřesňují větší plochu bez ostrůvků. Zakreslené komunikace jsou po obvodu plochy.

DENNÍ ČÁST
A. Je-li v mapě “pytlík” u vjezdu na polní cestu apod. byť tam v reálu fyzicky není vyznačen, můžete se tam otočit.
B. V některých vložených iti. je fotografie dopravní značky nebo kombinace dopravních značek. Nehledáte tu jednu konkrétní z fotky.
C. Malá místa na otočení (ostrůvky, větší křižovatka) mohou být v mapách zakresleny větší než ve jsou skutečnosti.


ORGANIZAČNÍ INFORMACE

Na přejímce je nutné prokázat bezinfekčnost buď ukončenou druhou dávkou očkování nebo platným testem.

• Celá akce se uskuteční v trochu komornějším rázu, než jste zvyklí z akcí MČR. Zázemí akce bude v jídelně penzionu. Bohužel v penzionu nelze zakoupit žádné jídlo ani pití. Doporučujeme si vzít z domova pro jistotu vlastní skleničky a hrnečky na nápoje. K dispozici bude omezené množství kelímků, na vaření kávy je možno použít varné konvice. Připravíme pro vás nějaké nápoje. Nealkoholické nápoje budou v petkách, pivo v sudu a v petkách, víno v lahvích. Obsloužíte se sami a zapíšete, co jste vypili. Pokud má někdo potřebu konzumovat něco ostřejšího, přivezte si to.
• Přejímka začne již v 17 hodin. Když někdo přijede dříve, je možné počkat a občerstvit se v pizzerii BIOS, která je v areálu Sokola (v pátek i v sobotu otevřeno do 20 hodin). Na přejímce dostanete klíče od pokojů, můžete se hned ubytovat. Klíče se odevzdávají buď sobotu večer (ti kdo odjíždějí) nebo v neděli ráno do 9:30 (ostatní). Klíče odevzdávejte Milanu Vlkovi.
• Večeře (steak s pečenými bramborami) bude vydávána panem kuchařem v pátek v 18 hodin.
• Zahájení soutěže proběhne v 19 hodin. Rozprava bude pouze pro noční soutěž. Ihned po zahájení startujeme do soutěže. Nechceme natahovat čas do hluboké noci, a proto mějte připravená auta i vybavení už před zahájením, pak už nebude na přípravu čas. První mistrovská posádka odstartuje v 19:30.
• Po dojetí 1. etapy (cíl 1.etapy je v místě startu) absolvujete ZZ.
• Po dojetí noční části bude připraveno noční občerstvení. Bude k dispozici gulášová polévka a pečený bůček. Budete se obsluhovat sami, mělo by toho být dost pro všechny.
• Snídaně bude od 7:30 formou bufetu.
• Rozprava denního kola začne v 8:30.
• Start do denní části proběhne od 9 hodin podle uvedeného startovního pořadí. Před startem absolvujete ZZ.
• Po dojezdu denního kola se neprodleně dostavte na jízdy zručnosti.
• Po absolvování zručností je oběd, opět se sami obsloužíte. K obědu bude vývar s nudlemi a masová směs s rýží.
• Po dojetí se budeme snažit co nejrychleji spočítat a vyhlásit výsledky. Budeme vyhlašovat nejlepší 3 posádky každého kola, nejlepšího řidiče a pak bude následovat vyhlášení celkového pořadí (součet TB z obou kol). Následovat bude vyhlášení celkových výsledků MČR 2021.
• Po vyhlášení výsledků bude pokračovat společenské posezení. V 19 hodin bude připravena večeře. Opět bude samoobslužný výdej, kde budou k dispozici vepřové a kuřecí řízečky, minichlebíčky (tzv. kanapky = 3 na osobu) a na mísách variace klobásek a sýrů. Co se týče nápojů, tak to bylo uvedeno výše.
• Účastníci, kteří zůstávají do neděle mají nocleh a snídani hrazenou svazem AOS. Snídaně v neděli je od 8 hodin formou bufetu.
• Na přejímce od vás kromě vkladu do soutěže (1000 Kč) budeme vybírat dalších 225 Kč na osobu. V této částce je zahrnuto večerní občerstvení po nočním kole a večeře v sobotu večer. Kdo se nezúčastní sobotní večeře, zaplatí 60 Kč na osobu za večerní občerstvení.
• Soutěžící mimo nominanty MČR, zaplatí 200 Kč startovné, ubytování za 1 noc 360 Kč na osobu (pokud zůstávají do neděle tak pouze 300 Kč). Další jejich náklady jsou 205 Kč za polopenzi z pátku na sobotu (90 Kč= snídaně, 115 Kč=večeře) a 125 Kč za oběd a kdo zůstane tak rovněž 225 Kč za večeři. Vše za osobu, budou to mít rozepsáno na přejímce. Přejímka pro posádky, které pojedou pouze denní část, je v sobotu v 8 hodin.
• Před odjezdem je nutné uhradit cenu za nápoje. Ceník bude u seznamu, kde si budete zaškrtávat, co jste vypili. Doufáme, že v tom budete poctiví.ČASOVÝ HARMONOGRAM

Pátek 19.11.
17-18.30 přejímka, ubytování
18-18:30 večeře
19-19.10 zahájení, rozprava
19.30 start noční soutěže
0.30-3.00 noční občerstvení

Sobota 20.11.
7.30-8.30 snídaně
8.30 rozprava na denní soutěž
9.00 start denní soutěže
14-16.00 jízdy zručnosti
14.30-16.30 oběd
18.00 vyhlášení výsledků
od 19.00 přátelské posezení, večerní občerstvení

Neděle 21.11.
8.00 snídaně

..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: MilanVlk   


  17.11.2021 10:59   Foto medailistů národních pohárů 2021
ČESKÝ POHÁR 2021
1. Horyna - Kočí / 2. Vlk - Kopeček / 3. Ačai - Špaček
MORAVSKÝ POHÁR
1. Dvorský - Dvorský / 2. Mrštík - Klenák / 3. Horyna - Kočí
MALÝ MORAVSKÝ POHÁR
1. Richtr - Fabián / 2. Holub - Veselá / 3. Jára - Kejval

..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža   


  10.11.2021 19:31   BESKYDY 2021 - ROZLOUČENÍ SE S KARIEROU
JE TO JIŽ OPRAVDU DLOUHO,CO JSEM SE POPRVÉ ZŮČASTNIL SVÉ PRVNÍ BOASKY....PSAL SE ROK 1982.
PŘES OKRES,KRAJ,MALÝ MISTRÁK JSEM SE DOSTAL AŽ NA SAMÝ VRCHOL PYRAMINY ,V TÉ DOBĚ UŽ AOS..
A DÍKY LÁDOVI POLÁČKOVI SI MOHL DOSYTOSTI UŽÍVAT MNOHÝCH VÍTĚZSTVÍ....BYLY TO MOC KRÁSNÁ LÉTA ...


.ALE JAK PSAL ZBYTÁK " VŠECHNO JEDNOU ZAČÍNÁ A JEDNOU KONČÍ " .
LÉTA SE ZASTAVIT NEDAJÍ A TĚLESNÁ SCHRÁNKA SE ZAČALA ČÍM DÁL VÍCE BRÁNIT ..TROCHU POMOHL I COVID A VÝSLEDKEM JE PEVNÉ A NEMĚNNÉ ROZHODNUTÍ O UKONČENÍ ÚČASTÍ NA SOUTĚŽÍCH AOS.
NEBÝT POSLEDNÍ SOUTĚŽE ,KTEROU DĚLAL ZBYTÁK S DUŽOU A KOLEKTIV, PŘEDEVŠÍM HLUČÍNÁKŮ, OKOLO NICH, PŘESTAL BYCH JEZDIT V TICHOSTI ,STEJNĚ JAKO MNOHO DESÍTEK LIDÍ PŘEDE MNOU...
ALE TATO SOUTĚŽ BYLA OBROVSKÁ VÝZVA ....VÝZVA ,KTERÉ SE NEDALO ODOLAT...


A SKUTEČNOST, CO SE TÝKÁ PÉČE O SOUTĚŽÍCÍ, PŘEKONALA VŠECHNY MINULÉ SOUTĚŽE ZBYTÁKA ...
A JAK VŽDY ŘÍKÁ DUŽA - S PLNÝM ŽALUDKEM UŽ NEMÁŠ ANI SÍLU NĚCO ŘEŠIT NATOŽ PROTESTOVAT.....
SAMOZŘEJMĚ JE NUTNO POCHVÁLIT I SAMOTNÉHU DUŽU.. POCHVÁLIT PROTO, ŽE TO / A OPRAVDU SE NECHCI DOTKNOUT NIKOHO JINÉHO /, CO ON UDĚLAL V ŽIVOTĚ PRO BOAS A HLAVNĚ AOS SI POCHVALU ZASLOUŽÍ.

JÁ SI, VZHLEDEM K VÝŠE POPSANÉMU, MUSEL CHCA-NECHCA SEDNOUT, TAK JAKO VE SVÝCH ZAČÁTCÍCH,
/ VLASTNĚ AŽ PO MISTRÁK /, NA SEDADLO SPOLUJEZDCE.
NA SEDADLO VEDLE FANDY SCHINDLERA, KTERÝ SE MNOU ZAČÍNAL MISTRÁK...JAK SYMBOLICKÉ.....
ZMĚNA V POZICI V AUTĚ - NESEDĚL JSEM TAM, POKUD NEPOČÍTÁM PRASÁTKO, CELÝCH 25 LET, SE PROJEVILA HNED KOUSEK PO STARTU, KDY NÁM CHYBĚLA PRVNÍ PRŮJEZDKA...
PRVNÍ A V TOMTO DVOUKOLE ZÁROVEN I POSLEDNÍ..
NA KONCI NOCI UŽ JEN DVĚ NAVÍC, PŘIČÍTÁM TO ŮNAVĚ, ALE TY NEMĚLI NA POŘADÍ ŽÁDNÝ VLIV.

BESKYDSKÁ JEDENASEDMDESÁTKA BYLA OPRAVDU MOJE POSLEDNÍ SOUTĚŽ .
SOUTĚŽ , KTERÁ PO VŠECH STRÁNKÁCH UDĚLALA TU NEJKRÁSNĚJŠÍ TEČKU ZA MOU AOSKARIEROU.
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Holman Jaroslav   


  10.11.2021 11:19   Itineráře a vzorové průjezdy z Beskyd
MČR + MP N1 - vzor 1. část - vzor 2. část

MČR + MP N2 - vzor 1. část - vzor 2. část

MČR + MP N3 - vzor 1. část - vzor 2. část

Shell + MMP N1 - vzor 1. část - vzor 2. část

Shell + MMP N2 - vzor 1. část - vzor 2. část

MČR + MP D1 - vzor 1. část - vzor 2. část - vzor 3. část

MČR + MP D2 - vzor 1. část - vzor 2. část - vzor 3. část

MČR + MP D3 - vzor 1. část - vzor 2. část - vzor 3. část - vzor 4. část

Shell + MMP D1 - vzor 1. část - vzor 2. část - vzor 3. část

Shell + MMP D2 - vzor 1. část - vzor 2. část - vzor 3. část - vzor 4. část

Tak jsme měřili 30 km/h na sjezdu k nádraží v Kunčicích:
..........................................................................................................................................................................
autor příspěvku: Duža